Paralympiáda  -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : USA - 18. března 2018   04:00

44:23' Farmer   • 48:30' Farmer
Kanada
Nikolic – Lunden, Nothegger
USA

Je dobojováno! Američtí hráči otočili vývoj utkání a potřetí v řadě vyhrávají paralympijské hry. Za hrdinu tohoto utkání nemůže být považován nikdo jiný, než Declan Farmer, jenž vstřelil obě branky USA.
Jednalo se dnes o skvělé završení turnaje v Jižní Koreji, které podtrhlo úžasné výkony všech hráčů, kteří zde v Pchjongčchangu startovali.
48:30'
Spojené státy právě vstřelily branku!
HRÁČI USA ZÍSKÁVAJÍ ZLATÉ MEDAILE! DECLAN FARMER si připisuje druhou branku v dnešnímu utkání, kterou rozhoduje o tom, že američtí hráči se zapisují do historie zlatým hattrickem, což se ještě nikomu ve sledge hokeji nepodařilo. Asistence: Pauls.
48:10'
Následující minuty se odehrávají ve středním pásmu.
46:22'
Tak to byl neuvěřitelný zákrok brankáře Kanady! Ten se neskutečně vymrštil proti bezprostřednímu zakončení Farmera.
45:39'
Od začátku prodloužení jsou aktivnější hráči USA, kteří se již po několikáté v řadě snažili prodrat k zakončení.
45:01'
Ani třetí třetina tohoto utkání nám vítěze neurčila, a tak se bude muset rozhodnout v prodloužení, které za pár minutek začne.
45:00'
44:23'
Neuvěřitelné! Poté, co na druhé straně hráči Javorových listů z bezprostřední blízkosti trefili pouze tyčku odkryté branky, tak na druhé straně se v poslední minutě utkání prosazuje DECLAN FARMER, jenž se ujal volného kotouče a střelou do horní poloviny brány srovnává stav finálového utkání! Asistence: Roybal.
44:03'
Jeden z hráčů Kanady nyní trefuje tyčku prázdné brány! To je drama!
43:52'
Američané hrají bez brankáře!
43:27'
Až nyní se Američané dostali do zakončení poté, co si Farmer udělal ze všech hráčů soupeře kužely a vystřelil, puk ale nenabral nejlepší trajektorii.
42:57'
Zakázané uvolnění kanadského celku.
41:40'
Misiewicz nezpracoval poskakující puk, a tak hrají s kotučem na hokejce hráči Kanady, kteří rozhodně nikam spěchat nebudou.
41:10'
Oddechový čas pro hosty.
40:46'
Do konce utkání zbývá něco málo přes čtyři minuty a my stále nejsme svědky závěrečného tlaku celku USA, jehož šance na vyrovnání se s každou další minutou snižují.
39:30'
Westlake měl na hokejce rozhodující branku, naděje USA ale podržel skvělým zákrokem Cash.
38:54'
Zasahovat musel nyní i Larocque, zákrok který předvedl patřil spíše k těm jednodušším.
37:50'
Cash nyní předvedl svou kvalitu proti nebezpečné střele zpoza kruhu.
37:22'
Hráči týmu ze země javorového listu poslali kotouč jen na zakázané uvolnění.
36:17'
McGregor se málem řítil sám na brankáře soupeře, nýbrž na poslední chvíli mu puk z hokejky sebral jeden z obránců USA.
35:04'
Kanaďané jsou zatím lepším celkem v třetí třetině, ta je teprve na začátku, a tak se budou muset snažit udržet si toto tempo až do závěrečného hvizdu.
33:27'
Do rychlého brejku se hnali hráči v červených dresech, avšak zajímavá akce ve střelu přetavená nebyla.
33:03'
32:20'
Do stoprocentní příležitosti se nyní procpal jeden z hráčů USA, jenže americký útočník nezpracoval puk, který mu následně utekl.
31:53'
Wallace to zkoušel z levé kruhu, i ten si ovšem vylámal zuby na skvělém brankáři kanadského výběru
31:03'
Oddechový čas pro domácí.
31:03'
Vyloučení v týmu Kanada (Bridges – 2 min, hrubost).
31:03'
Tu ukončil střelou Roman, který ale brankáře soupeře překonat nedokázal.
30:28'
Netrvalo to dlouho a Američané si zahrají přesilovou hru! Momentálně mají výhodu.
30:01'
Další třetina začne přibližně v 5:20.
Druhá třetina je u konce! V ní jsme se branky nedočkali, avšak i přes to bylo zajímavých momentů dostatek, které z velké většiny iniciovali hráči výběru USA. Hráči v bílých dresech byli jednoznačně lepším mužstvem v druhé části dnešního zápas, ovšem v bráně soupeře se nachází skvělý Larocque, který je zatím stoprocentní.
30:00'
29:00'
Do velké šance se probojoval Farmer, jenž najížděl z pravé strany na brankáře soupeře, který ho zákrokem vyrážečkou vynuloval.
28:08'
Hickey zakončoval z nadějné pozice, střelu ale nedokázal vměstnat mezi tři tyče.
27:18'
Po delší době vidíme v útočném pásmu i hráče Kanady, ti nyní svádí souboj o kotouč za bránou USA.
26:03'
Misiewicz se ocitl v obrovské šanci, když se k němu s velkou porcí štěstí odrazil puk před bránou Kanady, jenže proti jeho střele vytáhl fantastický zákrok Larocque.
24:24'
Momentálně se ani jednomu z celků nedaří přejít do útočného pásma, a tak sledujeme nepříliš atraktivní pasáž tohoto zápasu.
23:28'
Kanaďané znovu vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.
23:08'
22:34'
Hráči amerického celku nemohou najít recept na konzistentní obranu Kanady a nejspíš se jim nepodaří přesilovou hru přetavit ve srovnání.
21:26'
Westlake nevyhrál rychlostní souboj s obránce USA, a tak nevyužil ve vlastním oslabení zajímavé příležitosti ke skórování.
21:08'
Vyloučení v týmu Kanada (McGregor – 2 min, nedovolené bránění).
20:55'
Farmer zkusil štěstí z hranice pravého kruhu, avšak na projektil z jeho hole si počkal Larocque.
20:09'
Zakázaného uvolnění se dopustili hráči v červených dresech.
19:13'
Teď musel předvést svou ostražitost i gólman na druhé straně hřiště, jenž úspěšně napodobil svého kolegu.
18:43'
K samostatnému úniku z levé strany se odhodlal Roybal, ani ten ale brankáře Kanady nepřekonal.
18:16'
Hlavní rozhodčí nyní přezkoumával jednu z předchozích situací u videa, po chvíli vyšel z kabiny a rozpažil.
17:50'
Misiewicz se ocitl v zajímavé pozici poté, co k němu prostrčil puk Farmer, útočník USA ale netrefil bránu soupeře.
17:11'
Tempo utkání začíná nabírat na obrátkách, čím dál častěji jsme svědky na střel na svatyně obou týmů.
16:51'
Na druhé straně se ke střele z ostrého úhlu probojoval Roybal, ani jeho pokus ale brankou nekončí.
16:37'
Cash nyní musel zasahovat proti bekhendovému pokusu Bridgeta.
15:54'
Roybal našel před bránu najíždějícího Farmera, ten ovšem v obrovské šanci neuspěl.
15:09'
Okamžitě po vhazování musel zasahovat Larocque, jenž ale zaznamenal zákrok spíše z kategorie rutinních.
15:01'
V první třetině se dostali po zásluze do vedení hráči týmu ze země javorového listu, kteří si vypracovali tlak v útočném pásmu, jež po několika minutách přetavili v branku na 1:0. Američané tahají za kratší konec, a zda tento fakt bude platit i nadále se dozvíme v 4:36, kdy začíná druhá část finálového utkání.
15:00'
14:32'
Wallace se snažil krátce před přestávkou srovnat, jenže puk byl zblokován prvním obráncem, který se před Američanem nacházel.
14:00'
Poslední minuta první třetiny.
13:30'
Vstřelené branka vyústila z dobrého tlaku kanadského celku, který přetrvává i v následujících desítkách vteřin tohoto utkání.
12:06'
Kanada právě vstřelila branku!
Tak tuto branku si Cash za rámeček rozhodně nedá! BILLY BRIDGES zakončoval z pravého kruhu, střela mířila na brankáře USA, ten ale puk odrazil jen do horního rohu vlastní brány. Asistence: Delaney, Hickey.
10:22'
Westlake měl spoustu času na nachystání puku a následnou střelu, ovšem tu skvělým zákrokem vystihl dnes stoprocentní Cash.
09:12'
Misiewicz zkusil překvapit kanadského brankáře, jenž ale na jeho pokus zpoza brány vyzrál.
08:14'
07:46'
Chvíli na to přichází dobrá šance jednoho z kanadských hráčů, který si povodil Cashe, jenže puk za jeho záda nedostal.
07:38'
V následných vteřinách se již Kanaďanům nedaří udržet útočné pásmo, a tak nejspíš jejich soupeři přečkají oslabení.
07:06'
Hráči v bílých dresech se osvobozují dlouhým výhozem.
06:41'
K odraženému puku se dostal McGregor, střela z dobré pozice ale minula pravý horní roh brány amerického celku.
06:14'
Vyloučení v týmu USA (Page – 2 min, držení).
05:26'
Bridges čekal před bránou USA na přihrávku od McGregora, ta nakonec přišla, jenže nebyla přesná.
04:39'
Poprvé v utkání se hra přerušuje, stalo se tak kvůli zakázanému uvolnění, kterého se kanadští hráči dopustili.
03:48'
Dodson se probojoval do dobré šance z pravé strany hřiště, avšak překonat Larocqueho bylo nad jeho síly.
02:45'
Bridges se řítil na bránu amerického celku, byl ovšem zastaven posledním obráncem v bílém dresu.
01:48'
Bowden to nyní zkusil z docela úctyhodné vzdálenosti, jeho pokus ale mířil mimo bránu USA.
01:00'
První závažnější situace před bránou Kanady, hráči v červených dresech si ale i díky velké dávce štěstí se situací poradili.
00:20'
Američtí hráči se ihned po vhazování snažili probojovat do útočného pásma, tam ovšem narazili na dobře připravenou obranu soupeře.
00:01'

Kanada: Larocque (Watson) – Dixon, Arsenault, McGregor, Westlake, Cozzolino – Armstrong, Bowden, Delaney, Bridges, Hickey – Dunn, Smith, Sholomicki.

USA: Cash (Lee) – Hanning, Pauls, Roybal, Misiewicz, McKee – Dequebeck, Wallace, Farmer, Page, Grove – Dodson, McDermott, Roman.

Rozhodčí: Nikolic – Lunden, Nothegger.
Kanada
Kanaďané jsou na tom velmi podobně, všechny utkání byly pro ně jen takovou rozcvičkou před dnešním duelem, ve kterém půjde fakticky o vše. Jen pro zajímavost, skóre kanadského výběru činí 42:0.
Hráči ze země javorového listu už v této sezóně jednou v Koreji zvítězili, a to přesněji na mistrovství světa ve městě Gangneung.
USA
Americký celek prošel turnajem bez jediného klopýtnutí, když vyhrál všechny zápasy s celkovým skórem 38:1. Hráči pod taktovkou Guye Gosselina obhajují vítězství z paralympiády v Soči, kterému předcházel stejný úspěch i ve Vancouveru.
Vítám vás u finále paralympijských her v jižní Koreji, ve které se utkají mužstva USA a Kanady. Všechny informace jasně dávají najevo, že dnes budeme svědky velmi vyrovnaného souboje. Zda jsou tyto predikce správné se dozvíme ve 4:00, kdy tento zápas o vše začíná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.