Domácí nakonec ukořistili vítězství v prodloužení pro sebe a vyrovnávají stav po čtyřech zápasech na 2:2. Dnešní zápas rozhodl David Stach, který dostal naprosto luxusní přihrávku od Jana Hlaváče. Rytíři tak vrátili Jihlavě obě prohry a série se bude muset vrátit zpět do Jihlavy.
64:03
Kladno právě vstřelilo branku!
Jan Hlaváč naznačil na středu střelu, objel si ležícího obránce a následně přihrál volnému DAVIDU STACHOVI, který, i když zpracovával kotouč, vstřelil přesně do odkryté jihlavské sítě! Asistence: Jan Hlaváč.
62:54
Hlaváč dostal přihrávku do skvělé pozice na střed, ale kotouč mu v poslední chvíli sklouzl z čepele!
62:34
Domácím se dnes na vhazování nedaří, čehož nyní využívají hosté, kteří vyhazují.
62:29
Hlavní rozhodčí odnesl souboj Stacha se Staňkem a odjíždí na ošetření ke kladenskému lékaři.
62:07
Jenže Kindl na vhazování neuspěl a Staněk posílá puk rychle po hrazení.
Dnešní utkání sleduje 3233 diváků.
62:01
Domácí si vyžádali oddechový čas.
62:01
Malec (JIH) svým vyhozením zasáhl střídačku Jihlavy a je vyloučen za zdržování hry.
61:58
Kloučkovo nahození se zamotalo mezi Tenkrátovy brusle, ale kladenský kapitán nedokázal dorazit!
61:18
Kaberle se stihl vrátit do obranného pásma a zastavil Semanovu přihrávku.
61:06
Dragoun se i přes Šidlíka prosadil do útočného pásma, ale je mu odpískán ofsajd.
60:32
60:28
60:09
Hosté hrají ve čtyřech.
60:02
Buly ve středovém kruhu vyhrála Dukla, která je stále v početní nevýhodě.
60:01
Ani třetí třetina o vítězi dnešního zápasu nerozhodla, a rozuzlení nám tak přinese buď prodloužení nebo až samostatné nájezdy.
60:00
59:40
Kaberleho střela z první prolétla nejméně metr nad Sáblíkovou bránou.
59:24
Kaberleho střela byla sražena a Dukla se osvobozuje.
58:59
Domácí vybojovali útočné pásmo a snaží se zužitkovat přesilovou hru čtyři na tři.
58:32
Hořava (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění.
58:28
A hostím opravdu tečou nervy! Staněk (JIH) je vyloučen za napadení.
58:14
Miloslav Hořava trefuje horní tyč!
58:09
Mocek opravdu ostře poslal k ledu u zadního mantinelu Tenkráta! Dvouminutový trest pro Mocka (JIH) za podražení.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29
57:14
Dragounovu střelu Sáblík jen vyrazil a Pitule se tak tak nedostal k dorážce.
56:47
Rytíři jsou vykázáni z útočného pásma. Vhazuje se ve střední třetině.
56:47
Horna, který se snažil dorážet před Sáblíkem, byl znovu hned po pískání napadán a na ledě znovu vznikají menší potyčky.
56:32
Horna z otočky poslal kotouč jen několik centimetrů od vzdálenější tyče.
56:14
Horna svojí střelou pěkně protáhl Sáblíka, který znovu jen vyráží.
55:55
Stach byl ostře dohraný zezadu u mantinelu, ale píšťalka zůstává němá.
55:29
Domácí ze svého tlaku vytěžili přesilovou hru! Kaláb (JIH) je vyloučen za držení protihráče.
54:29
DENIS KINDL vyjel s kotoučem zpoza rohu, dlouhou dobu váhal co s kotoučem a nakonec se rozhodl pro střelu. Kotouč z hokejky kladenského útočníka zaplul do rohu branky, kam Sáblík nemohl dosáhnout. Asistence: Tomáš Kaberle a Jan Hlaváč.
54:16
Pitule zachytil rozehrávku Dukly, puku se ujal Hořava, sjel si na střed a vypálil. Sáblík ale jeho střelu zachytil v lapačce.
53:53
Kindl dojížděl důrazně do Sáblíka, načež po něm vystartovala hned dvojice hráčů Dukly.
53:04
Stachova přihrávka na Kindla byla značně nepřesná a hosté tak zůstávají v držení kotouče.
52:10
Dragounova přízemní střela od mantinelu asi nemohla nadělat Sáblíkovi mnoho problémů.
51:49
51:25
Střela Adama Zemana nebyla příliš důrazná a Lukáš betonem posílá puk do rohu kluziště.
50:24
Kalábovi sedla střela od modré, ale Lukáš dokázal zasáhnout svojí vyrážečkou.
49:57
Eberle hned po vyhraném vhazování vyhazuje kotouč a spěchá napadat jihlavskou obranu.
49:49
Zeman (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění. Na ledě se začíná strhávat několik potyček, ale rozhodčí vše řeší.
49:41
Stachovu střelu srazil za bránu Štebih.
48:56
Kania si ve středním pásmu počkal na Šidlíka, kterého parádním bodyčekem poslal k ledu!
48:31
Dukla právě vstřelila branku!
Tomáš Čachotský nejprve u mantinelu vyškolil Kaniu a poté sjel si zpoza brány k bližší tyči a křižnou přihrávkou našel volného ADAMA ZEMANA, který z velikého úhlu rozvlnil kladenskou síť. Asistence: Tomáš Čachotský a Richard Diviš.
48:21
Růžička (KLA) je vyloučen za vražení na hrazení.
47:55
Lukáš jel pomoci svým spoluhráčům za bránu s rozehrávkou a byl tam poněkud rozhozený napadajícím Prokšem. Celou situaci ale domácí obrana řeší.
46:55
Kloučkovo nahození ještě tečoval Hlaváč, ale neposedný puk proskákal jen kousek od tyče jihlavské brány.
46:15
Staněk se v souboji s Hornou praštil pěkně o mantinel a následně po kladenském útočníkovi vystartoval ještě Šidlík. Rozhodčí nakonec celou rozmíšku řeší bez problémů.
45:56
Horna namířil přímo na hokejku Tenkráta, který byl před brankou, ale puk odskočil domácímu kapitánovi od hole.
45:20
Domácí mají obrovské problémy s přechodem do útočného pásma a hra se nyní víceméně odehrává ve střední třetině.
44:38
Duklu vyrovnávací branka pěkně nakopla a hosté jsou rázem mnohem aktivnější a drží útočné pásmo.
43:34
MIHA ŠTEBIH dostal krásnou přihrávku na vzdálenější tyč a svojí přesnou střelou k odkryté tyčce Lukášovy brány vyrovnává stav dnešního utkání! Asistence: Richard Diviš a Tomáš Čachotský.
43:03
Čachotský dostal na pravé straně krásně nabito, ale Honza Lukáš vyrazil kotouč do brankové konstrukce, odkud už puk zamířil vysoko nad kladenskou svatyni.
42:32
Strnad i v pádu dokázal výborně vyškrábnout hokejkou puk z vlastního pásma!
42:25
Kania (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění.
42:02
Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma, protože jeden z útočících hráčů Jihlavy stál v brankovišti.
41:56
Melenovský protáhl kladenského gólmana, ale puk nakonec skončil vedle domácí branky.
41:32
Střela Jiřího Zemana k protější tyči měla pořádný důraz, ale Hořava před brankovištěm nedokázal tečovat.
41:06
Růžičkovo nahození si dojížděla hned trojice Rytířů, ale Sáblík podržel puk ve své lapačce.
40:27
Horna napadal Štěbihovu rozehrávku aktivně, ale rozhodčí píská ofsajd a přerušuje hru.
40:04
Na úvodním buly třetí třetiny uspěli domácí a Rytíři nyní vyrážejí do prvního útoku třetí periody.
40:01
Ve druhé třetině jsme se již úvodní branky dočkali. Zpočátku hráli oba týmy znovu opatrně a největší šanci měl ve 24. minutě z trestného střílení Tomáš Čachotský, kterého ale vychytal Lukáš, který má zatím stále čisté konto. Střelecký účet dnešního zápasu otevřel až ve 38. minutě Jan Eberle, který dokázal tečovat střelu Kanii za záda Sáblíka. Třetí třetina začne přibližně v 19:47.
40:00
39:25
Hořava využil zaváhání hostující obrany a vyzkoušel Sáblíka z levé strany. Jenže ani jeho následná dorážka se neujala a brankář Dukly si může připsat další úspěšný zákrok.
39:14
Pitule výborně ubránil střední pásmo a hosté musejí zpět do svého pásma.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:08
Hráči Dukly nyní výborně clonili Lukášovi, a ten tak vůbec nemohl vidět na střelu Staňka, která ale naštěstí pro domácí prolétla jen nad kladenskou bránou.
37:44
Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale nyní poslali puk pouze na zakázané uvolnění.
37:01
A domácí svůj nynější tlak přeci jen přeměňují v úvodní branku! Jakub Kania vypálil od modré čáry a puk před brankou Dukly tečoval JAN EBERLE, který usměrnil kotouč mimo dosah Sáblíka. Asistence: Jakub Kania a Tomáš Pitule.
36:56
Hosté se provinili zakázaným uvolněním a hra se vrátí zpět před Sáblíka.
36:35
Kuřítko se mohl snažit sklepnout puk ze vzduchu, jak chtěl, neboť je mu odpískán ofsajd.
35:58
Stach obkroužil branku a pokusil se bekhendem zakončit k jedné z tyček! Sáblík znovu zasahuje. Hostující brankář dnes působí mnohem jistějším dojmem než ve včerejším duelu.
35:21
Hlaváč předložil Kindlovi nepřesně kotouč a hosté můžou znovu poslat puk alespoň do středního pásma.
34:37
Domácí drží puk v útočném pásmu, ale vůbec se jim nedaří dostat se do střelecké pozice.
33:38
33:27
Diviš vyváží puk až do obranného pásma Rytířů a toto oslabení již Dukla nejspíš zvládne.
32:49
Eberle ještě dokázal tečovat Růžičkovu střelu, ale puk proklouzal neškodně jen vedle tyče.
32:31
Domácí zatím tráví celou přesilovou hru ve svém obranném pásmu.
31:38
Dragoun byl tvrdě podseknut a nyní v předklonu opouští ledovou plochu. Staněk (JIH) je vyloučen překvapivě za vysokou hůl, přestože hokejka byla ve chvíli faulu těsně nad ledem.
31:08
Gutwald přes sebe u mantinelu nepustil Prokše a oba borci končí na jedné hromadě na ledě.
30:54
30:43
Klouček u mantinelu tvrdě dohrál Čachotského a hostující kanonýr končí na ledě.
30:14
To se jim daří až nyní, ale při přechodu do kladenské třetiny je pískán ofsajd.
30:04
Eberle se Stachem jsou skutečně aktivní v napadání a Jihlava se vůbec nemůže dostat z vlastního pásma.
29:42
29:26
Sáblík chvíli vypadal, jakoby nevěděl, kde má Hornovu střelu, ale nakonec udržel puk ve své výstroji.
29:00
Klouček se obětavě postavil do Staňkovy dělovky a usměrnil puk do ochranné sítě.
28:54
Stach (KLA) je vyloučen za hákování.
28:27
Dukla znovu vyhazuje puk až za Lukáše a Kaberle bude muset založit akci od vlastní brány.
28:19
Eberle dostal puk na střed, ale Sáblík se namáčkl k bližší tyči a nedovolil žádné nepříjemnosti.
28:05
Čachotský vyvezl puk a následně sám ještě napadal rozehrávku Rytířů.
27:46
Hosté vyhráli vhazování jen díky přikopnutí puku a hra se bude muset znovu vrátit před Sáblíka.
27:42
Kaláb (JIH) je vyloučen za nedovolené bránění.
27:31
Hořavova přihrávka od mantinelu našla jen volného Kuřítka a domácí teď můžou být jen a jen rádi, že hostující útočník nezakončil!
26:58
Melenovský v útočném pásmu zahrál vysokou holí, a hosté tak nemohli pokračovat v útočném snažení.
26:23
Jergl nastřelil puk z pravého kruhu a následně se ještě hnal za dorážkou, ale Zeman jej objal kolem krku a poslal jej za bránu.
25:29
Čachotský se znovu hodně rychle prohnal před bránu, ale tam nedokázal zakončit, neboť byl hodně těsně bráněný.
24:55
Stach přihrál zpoza brány přesně na volnou hůl Jana Hlaváče, proti jehož střele z první ale byl znovu Sáblík připravený.
24:30
Kuřítko za kladenskou bránou dohrál Růžičku, ale nakonec skončil sám na ledě.
23:35
Tenkrát v přečíslení tří na dva poslal žabičku na druhou stranu kluziště, ale Sáblík, i když skončil na zádech, předvedl výborný zákrok.
23:05
Čachotský se rozjel hodně pomalu a Lukáš se mu nejprve pokusil kotouč vypíchnout. To se kladenskému brankáři nepovedlo, ale následně už pro něj nebylo problémem natáhnou beton a vybruslit si Čachotského pokus o zasunutí puku.
23:05
Kania v samostatném úniku podrazil Tomáše Čachotského a je nařízeno trestné střílení pro Duklu!
22:20
Kuřítko z pravé strany zamířil na protější tyč, ale puk nakonec zamířil jen těsně vedle!
22:03
Stachovi střela pěkně sedla, ale puk i tak skončil kousek nad bránou Dukly.
21:25
Zemana ve sprinterském souboji přebruslil Prokš, ale žádné nebezpečí z toho nakonec nebylo, protože puk skončil za bránou Jana Lukáše.
21:05
Kaberle uklidňuje hru a vrací puk zpět do obrany na Gutwalda.
20:37
20:31
Čachotský našel přihrávkou skrz brankoviště Březinu, ale Lukáš se znovu výborně přesunul ke druhé tyči.
20:15
Hostům začíná krátká přesilová hra, která potrvá jen necelou půlminutu.
20:09
20:01
Do první třetiny vstoupily oba týmy hodně opatrně a první tlak si vytvořili až později Rytíři. Ti byli po většinu třetiny o něco aktivnější, ale v závěru si dokázali vytvořit nějaké šance i hosté. Nicméně brankáři se zatím v první periodě činili a stav je tak po úvodních dvaceti minutách 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
20:00
19:35
Mocek (JIH) dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
19:35
Po Zemanově střele vyrazil puk na Růžičku hostující brankář, ale střela kladenského obránce skončila sražena vysoko nad bránou.
19:13
Hořavovi projel až moc rychle do útoku Eberle a je pískán ofsajd.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:37
Čachotský ujížděl sám na Lukáše, ale utekl mu puk! Kladenský gólman si tak pospíšil z brány a zakryl raději puk. Lukáš (KLA) je tak vyloučen za zdržování hry.
18:27
Domácí si krásně rozhýbali obranu hostí, ale Kaberle musel zpracovávat puk.
18:09
Dobrovolný (JIH) je vyloučen za podražení.
18:04
V signalizované výhodě posílal Tenkrát puk před bránu na Lukáče, ale ten už nedokázal zakončit!
17:52
17:18
Pitule za brankou ztratil kotouč a Šidlík posílá puk rychle po hrazení. Dnes přesilová hra Rytířům tedy vůbec nejde!
16:31
Kaberle v souboji u mantinelu přišel o puk a Rytíři znovu ztrácí útočné pásmo.
16:11
Domácím začátek přesilové hry nevyšel a Jihlava rychle posílá puk přes všechny čáry.
15:52
Štebih (JIH) je vyloučen za podražení.
15:39
Seman našel křižnou přihrávkou z rohu úplně volného Jergla, ale Lukáš se výborně přesunul proti jeho střele!
15:14
Čtvrtá kladenská formace svým forčekingem znovu trochu otupila tlak Dukly. Nicméně hosté vybojovali další vhazování před Lukášem.
14:14
Hosté přidali na napadání a důrazu a domácí mají rázem větší problémy s rozehrávkou. Nyní musel Lukáš zasahovat proti střele od pravého mantinelu.
12:44
Klouček sám zkusil ohrozit Sáblíka od modré čáry, ale jeho střela zaduněla jen o zadní mantinel.
12:37
Eberle ještě vyštrachal puk u mantinelu, jenže následně jej poslal jen do území nikoho.
12:04
Nahození ze středního pásma Lukáš raději podrží a vhazovat se bude v útočném pásmu Jihlavy.
11:44
Domácí Rytíři si nyní vytvořili první větší tlak, ale Tenkrát nakonec tečoval Gutwaldovo nahození jen do ochranné sítě.
11:12
Gutwaldova střela zápěstím do skrumáže před bránu nedoputovala, neboť puk srazil Seman.
10:52
Oba týmy jsou v plném počtu.
10:27
Hosté hned po buly ve středním pásmu zamířili do útoku, ale tento Prokšův bekhend nemohl Lukáše příliš ohrozit.
10:08
Kaniovu střelu vyrazil Sáblík před sebe, kde byl připravený Stach! Gólman Dukly ale scvakl betony včas i před dorážkou domácího útočníka.
09:22
Semanova střela nebyla nijak důrazná, ale nakonec se od bruslí některého z hráčů odrazila nepříjemně ke vzdálenější tyči. Puk ale nakonec proletěl neškodně za domácí klec.
08:52
Horna (KLA) a Čermák (JIH) jsou vyloučeni za hrubost. Oba týmy budou pokračovat ve čtyřech hráčích na ledě.
08:52
Hosté si poslali puk nebezpečně na vlastní bránu, kam navíc dojel hodně důrazně Tenkrát a strhává se nám první strkanice před brankou hostí.
08:11
Hosté byli aktivně napadáni kladenskou čtvrtou formací, a tak poslali puk jen na zakázané uvolnění. Hra se vrací zpět před Sáblíka.
07:55
Kalábovu dělovku od modré čáry srazil do ochranné sítě Strnad. Vhazování v obranném pásmu Kladna se bude opakovat.
07:37
Prokš si obešel individuálně Zemana a šel ještě do bekhendového zakončení, ale Lukáš byl u své tyčky připravený včas!
06:51
Staňkovu střelu Lukáš příliš neviděl a navíc její směr ještě trochu změnila hůl Hořavy. Brankář Rytířů byl ale pozorný.
05:52
Tenkrát byl bráněný Čachotským, a jeho střela tak skončila sražena v rohu kluziště.
05:30
Kuřítkovi se postavil do cesty Gutwald a ten už přes sebe hostujícího útočníka nepustil. Rytíři se dostávají ze svého obranného pásma po zásahu střídačky.
05:06
Kalábovo nahození od modré čáry kontroluje Lukáš ve svojí lapačce.
04:25
Čermák od modré čáry nahodil na Lukášovu klec, ale Jiří Zeman kotouč odkopl do bezpečí.
03:57
Eberle z rohu kluziště nabil do mezikruží Pitulemu, ale Sáblík si připisuje důležitý zákrok!
03:30
Kaberle byl až příliš zabraný do útočení a vzniklo z toho přečíslení tří na jednoho pro Duklu. Kladenský velezkušený obránce se ale stihl vrátit a následně Lukáš zasahuje.
03:18
Horna obkroužil bránu a nahodil před branku, kde ale nikdo nemohl tečovat.
02:43
Gutwalda odstavil před kladenskou bránou od kotouče Adam Zeman, ale domácí bek ještě stihl odehrát puk do bezpečí.
02:22
Úvod dnešního utkání je poněkud opatrnější. Ani jeden z gólmanů zatím nemusel zasahovat proti střele na bránu.
01:35
Lukášova brána skončila postavená mimo předepsanou pozici a rozhodčí přerušuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:14
Pitule obdržel puk v útočném pásmu, ale byl mu odpískaný ofsajd.
00:28
Tenkrát jen protečoval puk do středního pásma, ale v držení kotouče jsou znovu hráči Dukly.
00:05
Na úvodním buly se předvedly čtvrté formace obou mužstev. Do útoku vyrážejí hosté.
00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Kaberle, Gutwald, J. Zeman, Růžička, Kania, Klouček – Tenkrát "C", Dragoun, Horna – Hořava "A", Pitule, Eberle "A" – Hlaváč, Stach, Kindl – Redlich, Lukáč, Strnad

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Šťastný) – Kaláb, Štěbih, Dobrovolný "A", Staněk, Šidlík, Mocek, Čermák – Čachotský "C", A. Zeman, Diviš, Seman, Melenovský "A", Jergl, Prokš, Zadražil, Harkabus, Březina, Malec, Kuřítko

Rozhodčí: Zubzanda, Wagner – Hejl, Podrazil.
HC Dukla Jihlava

Jihlava postoupila do vyřazovacích bojů ze čtvrtého místa a úvod play off zvládla výborně. Dukla dokázala v prvním vypjatém zápase zvítězit 4:3 po samostatných nájezdech a ve druhém naprosto ovládla třetí třetinu a porazila Kladno vysoko 8:3. Jihlava klopýtla až na ledě Kladna, kde si připsala první prohru v play off.

Nejproduktivnější hráči týmu v play off

1. Richard Diviš (JIH) 3 zápasy (5+1)
2. Tomáš Čachotský (JIH) 3 zápasy (1+5)
3. Aleš Jergl (JIH) 3 zápasy (1+3)
Rytíři Kladno

Rytíři postoupili do play off z páté příčky a v úvodu vyřazovacích bojů si nevedli vůbec dobře. Kladenští prohráli oba zápasy na ledě jihlavské Dukly a do domácích zápasů tak šli s nutností zvítězit. První domácí zápas, ale Kladno před narvaným stadionem zvládlo, když zvítězilo po napínavém souboji 4:3.

1. David Stach (KLA) 3 zápasy (4+2)
2. Tomáš Kaberle (KLA) 3 zápasy (1+3)
3. Jan Hlaváč (KLA) 3 zápasy (1+2)
Dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dnešního čtvrtého čtvrtfinálového zápasu mezi Rytíři Kladno a HC Dukla Jihlava. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.