S konstatováním, že HC Dukla Jihlava rozstřílela v pátém zápase semifinále HC Slovan Ústí nad Labem 7:2 a po výhře v sérii 4:1 na zápasy se raduje z postupu do semifinále, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Druhá pohádka – jihlavská – stále pokračuje, Dukla totiž postoupila po dvanácti letech do baráže. Navíc s mladým týmem, jehož věkový průměr je sotva pětadvacet let, a s několika hokejisty, kteří hrají svojí teprve druhou či dokonce první sezonu v seniorském hokeji. Skvělá parta bojovníků, z nichž nikdo výrazněji nevyčnívá, ale všichni táhnou ze jeden provaz, si nyní může užívat zasloužený postup do prolínací soutěže o extraligu.
Jedna pohádka – ústecká – tak končí. Ústí nad Labem v letošních vyřazovacích bojích překonalo samo sebe. V play-off přešlo přes Kadaň, s čímž se ještě počítalo, ovšem poté ekipa kolem první lajny Kloz – Roubík – Tůma poslala z kola vítěze základní části Kladno. Na Jihlavu ale již Slovan nestačil, chleba se lámal ve čtvrtém utkání, které Dukla na ledě soupeře vyhrála 3:0 a vybojovala si možnost ukončení série.
Dukla Jihlava navíc získává z rukou jednatele Bedřicha Ščerbana a z rukou zástupců firmy WSM, hlavního partnera ligy, pohár pro vítěze první ligy.
Nejlepší hráči zápasu:
Jihlava: Jakub Škarek
Ústí nad Labem: Jaroslav Roubík.
Třetí třetina se dohrávala už jenom z povinnosti. Sedm minut před koncem zaznamenal svůj druhý gól v zápase Ondřej Beránek, jehož o dvě minuty později napodobil Jaroslav Roubík.

Dukla tak vyhrála 7:2, celou sérii ovládla poměrem 4:1 a postoupila do baráže, ve které se utká se Slavií Praha a Karlovými Vary. Čtvrtý tým vzejde z horšího z dvojice Litvínov – Pardubice, přičemž výrazně "blíže" mají k prolínací soutěži Litvínovští.
59:52
Utkání už se jen dohrává a je jasné, že Dukla Jihlava je v baráži!!!!
59:10
Ústí si zahraje ještě přesilvou hru. Marek Melenovský si jede odsedět dvě minuty za hákování.
58:34
Tým Ústí nad Labem si vyžádal oddechový čas!
58:34
Hosté rozehráli nepeřsně a je pískáno zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje zpět dojejich pásma.
57:34
Jakub Škarek si připisuje další úspěšný zákrok po střele z mezikruží. Následuje buly po jeho levici.
56:47
Hráči Ústí jsou na kotouči a fanoušci Dukly oslavují postup písní "Co jste hasiči, co jste dělali".
56:01
Během krátké chvíle Dukla rozehrála opět až na zakázané uvolnění, ale Jihlavu to netrápí a míří do baráže.
55:34
Zakázané uvolnění Dukly.
55:15
Ten však končí na druhé straně, tentokrát zpoza vlastní svatyně rozjíždí akci hosté.
54:53
Jihlavští mají rázem kotouč na svých holích a zakládají zpoza branky postupný útok.
54:09
Trošku úsměvně nyní působí skandování ústeckých fanoušků "Nemůžou, nemůžou" jako reakci na to, že si vzal Petr Vlk oddechový čas a pořádně důrazně řekl svým svěřencům, že takhle ne.
54:09
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Domácí už se tolik nekoncentrovali na obranu a Slovan toho využívá k miniaturní korekci skóre. Holomek poslal z levého kruhu puk k pravé tyčce, kde číhal JAROSLAV ROUBÍK a zcela jednoduše a lehce zametl puk do volné části branky. Asistence: Ondřej Holomek, Jan Pohl.
53:45
Střelu Ondřeje Holomka tečoval Jaroslav Roubík těsně nad horní tyčku domácí klece.
53:19
David Tůma se na pravém kruhu obtočil kolem své osy a zkusil to střelou z otočky, netrefil ale puk ideálně.
52:48
Dukla právě vstřelila branku!
ONDŘEJ BERÁNEK získal na středovém kruhu puk od Semana, přejel přes modrou, najel si mezi kruhy a vypálil přesně mezi betony Martina Volkeho. Jak je to jednoduché. Dukla tak po dvou gólech v oslabení využívá i přesilovou hru. Asistence: Filip Seman, Tomáš Harkabus.
52:34
Nyní si Slovan další zavezení puku v podání Dukly pohlídal, ovšem už je asi hodně vidět, že Jihlava má výrazný náskok.
52:17
Jihlava se dvakrát po sobě nedokázala po nepřesné přihrávce udržet v útočném pásmu.
51:48
Přesilová hra pro Duklu. Na levém kruhu ve vlastním obranném pásmu totiž Ondřej Holomek podrazil Lukáše Anděla a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 5-7.
50:48
Holomek to od modré zkusil takovou polostřelou nebo spíše vyzval spoluhráče na teč, puk ovšem projel vedle pravé tyčky.
50:20
Baví se i jihlavská střídačka, kapitán Jiří Dobrovolný s Mihou Štebihem a Martinem Parýzkem se do mexických vln zapojují také.
50:06
Diváci se baví hokejem, na Horáckém zimním stadionu probíhají mexické vlny. Tak to má být, hokej a potažmo sport má být především zábava.
49:24
Jakub Škarek zneškodnil další střelecký pokus hostí, nyní to po přihrávce Gengela zkusil zblízka z levé strany Merta. Na bližší tyči byl ale připraven domácí gólman, tvrz Dukly v předchozích dvou zápasech.
49:01
Jihlava hraje v plném počtu.
48:25
Na druhé straně se Kloz prezentoval ostrou ranou z mezikruží, kterou vyrazil Jakub Škarek. Puk prošel až do středního pásma a Dukla zde sbírá cenné vteřinky.
47:49
Slovanu dnes jeho hlavní zbraň, přesilovky, opravdu nejdou. Filip Seman se natlačil přes obránce a zkusil to střelou z levého kruhu, kterou Volke výborně zneškodnil lapačkou.
47:30
Josef Skořepa dnes vstřelil dva góly v oslabení a také nyní si již najížděl ve středním pásmu na odražený puk, ovšem nyní k němu měl daleko.
47:01
Richard Diviš na vlastní modré zahákoval soupeře a nabízí tak Slovanu možnost opět lehce zkorigovat nepříznivý stav.

Na vyloučení: 5-6.
46:33
Další útok Dukly maří ofsajd.
46:14
Harkabus vypálil tvrdě z mezikruží, čímž pořádně zaměstnal Volkeho. Na brankovišti se snažil volný puk dostat do sítě Seman a Beránek, ovšem ani jeden z nich jej netrefil.
46:05
Střelu Skořepy z mezikruží schoval Volke na hruď a přerušil tak hru.
45:21
Je to asi jasné. Slovan chce dnešní zápas dohrát s nějakou čestí, i když v předchozím průběhu play-off překonal sám sebe. Jihlava naopak do soubojů nechodí už tak naplno, případné zranění a nemožnost naskočit v baráži je velkým strašákem.
43:58
Jakub Škarek raději podržel puk proti střele Ondřeje Holomka, vhazovat se bude po jeho pravici.
43:49
Když už chtěl od modré vystřelit Pohl, tak mu střelu zblokoval jeho soupeř, který také hraje s číslem 14 – Ondřej Beránek.
43:26
Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale bez výraznějších šancí.
42:23
Jihlava se sice dostala před Volkeho, ale sama se vyhnala zpět ke svojí brance, kde rozjíždí akci Vlastimil Bilčík.
41:51
Až nyní se Ústí dostalo z jihlavského sevření, jenže dlouho puk v pásmu soupeře neudrželo.
41:36
Jihlava se stále drží v pásmu, ovšem střelecky zatím Volkeho neohrozila.
40:41
Hned v první minutě třetí třetiny mohl vstřelit sedmý gól Dukly Filip Seman, jenž dostal na středu útočného pásma ideální pas od spoluhráče, ovšem tváří v tvář si znovu vylámal zuby na Volkem.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:14.
Druhá třetina je za námi a Dukla v ní o jednu branku navýšila své vedení. Nejprve totiž ve 28. minutě překonal Martina Volkeho, jenž po první třetině nahradil Jakuba Soukupa, střelou z pravého kruhu David Březina, za dalších pět minut se čtvrtá lajna Dukly prosadila znovu, trefil se Lukáš Anděl, který vykoupal gólmana. Korekci stavu zařídil Jaroslav Roubík rychlou a přesnou střelou z pravého kruhu pod víko – 6:1.
40:00
39:51
39:30
Josef Skořepa už neměl dostatek sil, aby ve středním pásmu po zachycení puku podnikl nějaký protiútok vedoucí k jeho hattricku. Nahazuje touš za branku a jde střídat
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:42
Střela Vágnera byla před brankou sražená Bilčíkem, jenž rychle vyslal své spoluhráče do brejku čtyř proti dvěma. Nyní ale Jihlava nezakombinovala přesně.
38:26
Na druhé straně Škarek chytil ránu znovu Davida Tůmy, jenž si po pravé straně sjel před branku a mířil na bližší tyčku.
38:18
Lukáš Anděl zkusil štěstí střelou z vrcholu pravého kruhu, puk se ale nevešel do branky.
37:28
Přes modrou se rychle dostal Tůma a otestoval Škarka rychlou střelou z mezikruží, se kterou si domácí gólman poradil vyrážečkou.
36:58
Domácí mají puk v pásmu, ovšem nyní jejich kombinaci přerušil a nakonec i uťal Matěj Hes, jenž za brankou získal puk.
36:36
Zakázané uvolnění Slovanu.
35:46
Krásné přečíslení Dukly, ve finále dokonce tři na dva. Harkabus zavezl po pravé straně kotouč do pásma a skvostnou přihrávkou našel před brankou volného Semana, jenž si vylámal zuby na vyrážečce Volkeho.
34:08
Hosté mažou nulu z konta vstřelených branek. Po jednozápasové odmlce se prosazuje první lajna Ústí a gól střílí kdo jiný jež JAROSLAV ROUBÍK. Ústecká ikona dojela na pravém kruhu vybojovaný kotouč od Kloze, rychle jej zpracovala a poslala pod víko k bližší tyči. Asistence: Jan Kloz.
32:25
Demolice Slovanu pokračuje. Jihlavská čtvrtá lajna dnes již potřetí rozebrala Ústí. V čase 7:40 ještě byli domácí u své svatyně. Pak však Parýzek přihrál dlouhý a přesný pas na Březinu, jenž před brankou našel LUKÁŠE ANDĚLA. Ten se neukvapil, udělal Volkemu kličku a z téměř nulového úhlu střílí svůj první gól v letošním play-off a pokud se nemýlím, tak i v kariéře. Asistence: David Březina, Martin Parýzek.
31:54
V situaci dva na jednoho přihrál bek Dobrovolný puk mezi kruhy na Jergla, jenž mu jej vrátil. Ač obránce, zkusil domácí kapitán bekhend nebo spíše menší zabičku, kteoru si Volke pohlídal. Ale bere to s úsměvem, stejně jako domácí lodivod Petr Vlk.
31:28
Dukla hraje v pěti.
30:57
Jihlava se osvobozuje, puk je na obranné modré Slovanu.
30:43
Nyní to od modré zkusil opět Ondřej Holomek. Před brankou byl ještě kotouč lehce tečován, nevím od čí brusle, a projel těsně vedle pravé tyčky Škarka.
30:21
Kloz hledal na pravém kruhu Tůmu, jenž si zpravoval puk a poté vystřelil na bližší tyč, kde Jakub Škarek uzavřel prostor.
30:01
Pumelice Holomka nebyla přesná, mířila hodně vedle pravé tyčky.
29:28
A právě v těchto místech se Tomáš Harkabus dopustil krosčeku. Dukla si tak zahraje znovu v oslabení, ve kterém dnes dvakrát skóroval Josef Skořepa.

Na vyloučení: 4-6.
29:18
Beránek zkusil vystřelit z vrcholu pravého kruhu přes bránícího Gengela, ovšem ten jej dobře pokryl a puk prošel od jeho brusle kamsi do levého rohu za branku.
28:54
Hned po buly se Ústí dostalo rychle přes modrou, ovšem rána Gengela z vrcholu levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.
28:44
Útok Slovanu nemůže pokračovat pro ofsajd.
28:35
Jihlavským stadionem se již linou oslavné pokřiky, což se za stavu 5:0 pro domácí dá celkem čekat. Nechci nějak předbíhat, ale Dukla je skutečně jednou nohou v baráži.
27:16
Jihlavská čtvrtá lajna střílí dnes druhý gól. Když DAVID BŘEZINA dostal kotouč na pravou stranu kousek za modrou od Pavla Mrni, čekal jsem, že si sjede na svojí oblíbenou střeleckou pozici – pravý kruh – a vystřelí. To se také stalo a jihlavský šikula zamířil naprosto přesně kolem lapačky Volkeho. Asistence: Pavel Mrňa.
26:30
Puk teď skáče z hole domácích na hostující hokejky, respektive ani jeden z týmů jej dlouho neudrží.
25:15
Domácím se dvakrát nepodařilo zavézt puk přes modrou, ovšem Slovan po získání kotouče příliš nespěchá a nějaký rychlý kontr nezkouší.
24:35
Jihlavští hrají v naprosté pohodě. Když už se hosté dostanou do útoku, jako nyní Melka, tak mu stojí v cestě pozorný Škarek, který zastavil jeho střelu na bližší tyč.
23:20
Hosté hrají v plném počtu.
23:14
Skořepa se pokoušel zblízka dorazit puk, ovšem hattrick zatím nezavršil. Asi čeká, až bude hrát Ústí v prodloužení.
22:44
Až nyní se Dukle podařilo v rámci možností zakombinovat, nicméně Martin Volke byl pozorný a střelu Kalába od modré kryje.
22:00
Slovan se bez problémů brání, na druhou stranu Dukla má na svém kontě vedení o čtyři branky.
21:40
Jihlavě se přesilová hra znovu příliš nedaří, hosté se osvobozují.
21:20
Tohle nebyl od kapitána Martina Vágnera příliš hezký zákrok, hodně tvrdě nyní přišpendlil Tomáše Harkabuse na hrazení a jeden z nejproduktivnějších hráčů Dukly v play-off je hodně otřesený. Hostující kapitán jde ven za dvě minuty za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 3-6.
21:16
Jihlava přesilovku pět na tři nevyužila, Slovan je v plném počtu.
20:55
Ránu Michala Důrase z prostředku pásma nemusel Volke zneškodnit, pokus šel vedle pravé tyčky.
20:49
Hosté hrají ve čtyřech.
20:30
Dukla až nyní v přesilovce pět na tři zavezla kotouč před branku Volkeho.
20:01
V brance hostí nastupuje Martin Volke, který vystřídal po čtyřech inasovaných gólech v první třetině Jakuba Soukupa.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:27.
První třetina je u konce a Jihlava jí ovládla poměrem 4:0. Již po 49 vteřinách uspěl šťastnou tečí Ondřej Beránek, v deváté minutě se trefil po úniku v oslabení Josef Skořepa. Další gól Dukly přišel v sedmnácté minutě po ráně Pavla Mrni z pravého kruhu a zkázu hostí v přesilových hrách i v prvním dějství završil dalším úspěšným únikem v oslabení Josef Skořepa.
20:00
19:55
Pokus Skořepy z nulového úhlu Soukup vyrazil před sebe, kde byli jako první hráči Slovanu.
19:45
Z pravého kruhu to zkoušel Michal Důras, ovšem zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.
19:16
Hosté působí hodně odevzdaným dojmem. Za brankou totiž při souboji o puk podrazil David Tůma soupeře a Jihlava bude mít výhodu přesilovky pět na tři.

Na vyloučení: 3-5.
19:05
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:49
Síly na ledě se na okamžik srovnají, neboť je Lukáš Chalupa vyloučen za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 3-4.
17:15
Další obrovská chyba hostí při přesilovce. Znovu to byl JOSEF SKOŘEPA, který se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku. Střelou sice Soukupa ihned nepřekonal, ovšem jím sražený puk zapadl do svatyně i přes to, že se jej Holomek snažil zastavit.
17:05
Hosté si zahrají přesilovou hru, Miha Štebih odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 3-3.
16:36
Čtvrtá lajna Dukly dnes hraje výborně, o tom žádná. Březina vydoloval puk pro Anděla, který viděl, že mu na pravém kruhu sjíždí zcela volný PAVEL MRŇA, jenž ranou zápěstím zamířil naprosto přesně ke vzdálenější tyči nad vyrážečku Soukupa. Asistence: Lukáš Anděl, David Březina.
16:23
Grebenyukovu ránu zneškodnil Soukup a hosté se potřetí v oslabení ubrání.
15:54
Jergl přebral kotouč na modré. Ve finální fázi se mu asi zkřížily myšlenky, když se rozhodoval mezi střelou, nahozením či přihrávkou, takže se kotouče ujal Pohl, pokud jsem dobře viděl, a z předbrakového prostoru jej vyhazuje přes všechny čáry.
15:09
Slovan se vzápětí osvobozuje.
14:42
Grebenyuk dával kotouč na pravou stranu modré pro Štebiha, jenž tvrdě vypálil, ovšem Soukup vyrazil jeho dělovku z první pravým betonem. Dobrý to zákrok.
14:23
Martinu Vágnerovi se dnes zatím příliš nedaří. Hostující kapitán nejprve měl podíl na druhém gólu Dukly, když pustil do úniku Josefa Skořepu, nyní zahákoval Harkabuse a jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 2-3.
13:52
Skořepa vyzval přihrávkou na pravý kruh ke střele Michala Důrase, ovšem i Soukup ukázal svoje kvality. Před branou ještě zkoušel tečovat puk Jergl, ovšem byl poslán důrazným zákrokem do branky, která je vzápětí posunuta.
13:28
Čurda si sjel mezi kruhy a zkusil pohotovou střelu, kterou si Škarek zkrotil v lapačce.
12:30
Dělovka Saši Grebenyuka od modré Soukupa nevylekala, kotouč prošel hodně vedle pravé tyčky.
12:03
Jihlava je v plném počtu, znovu mohla v oslabení navýšit své vedení, nyní byl Soukup pozorný.
11:43
Nahrávku Holomka na Brože vystihl Tomáš Harkabus, svého soka přebruslil a v oslabení šel znovu téměř sám na kasu. Zkusil to blafákem, který Soukup levým betonem vyrazil před branku a neprosadil se ani dorážející Filip Seman.
11:35
Holomek vypálil z vrcholu levého kruhu, ovšem trefil pouze clonícího Semana. Ústí je zatím v přesilovce hodně bez nápadu.
10:57
Ani nyní se hostům kombinace příliš nedaří, hra se totiž stěhuje před branku Soukupa kvůli zakázanému uvolnění.
10:03
Další šance pro hosty. Mimo záběr mého zorného úhlu sekl Michal Důras soupeře, takže v pěti domácí příliš dlouho nezůstali. Druhá přesilovka v krátkém sledu pro Slovan.

Na vyloučení: 2-2.
09:43
Ani secvičená souhra první ústecké lajny nepřinesla výraznější ohrožení branky Dukly. Když už šla na Jakuba Škarka střela, buď jí domácí zblokovali nebo mladíček v brance domácích lapil. Jihlava je v pěti.
08:59
Ústečtí se snaží kombinovat před brankou, Dukla ale poslala kotouč do středního pásma.
08:21
Brož přihrával podél modré na Vágnera. Ten si zpracoval puk a chtěl střílet, jenže trefil napadajícího JOSEFA SKOŘEPU. Domácí forvard se bleskově dostal do úniku. Ač se jej Vágner snažil stínovat a Soukup si vyjel lehce z branky na snížení střeleckého úhlu, poslal mu jihlavský snajpr přesnou navštívenku nad levé rameno do šibenice a dává svůj šestý gól v play-off, čímž se stává nejlepším střelcem Dukly ve vyřazovacích bojích. Bez asistence.
07:43
Tenkrát hezky našel z pravého kruhu před brankou Melku, jenž byl na poslední chvíli seknut Alexanderem Grebenyukem. Ruský bek tak utnul šanci zkušeného forvarda a přesilovku si zahraje také Slovan.

Na vyloučení: 1-2.
07:22
Zatím se hraje hodně opatrně, jako by se oba dva týmy nechtěly dopustit další chyby – Jihlava nechce ztratit šťastně získané vedení a Slovan nechce nechat uskočit soupeře na dva góly. Nyní následuje ofsajd hostí.
07:03
Slovan se i tentokrát bez potíží ubránil, první dvě přesilovky Dukle nevyšly zcela podle představ.
06:48
Harkabus přihrával na modrou pro Kalába, který si zpracoval puk a už se jal střílet, ovšem přerušil jej hvizd sudích, neboť se mu puk dostal kousek za modrou.
06:12
Střelu od modré v podání domácích Soukup viděl a bezpečně jí schoval do hrudi.
05:53
Miha Štebih nepřesně přihrál na modré pro spoluhráče Grebenyuka. Tenkrát vypíchl puk a dral se dopředu, ovšem slovinský bek ve službách Jihlavy ukázal rychlé nohy, stačil se vrátit a na druhé modré vypíchnout Petru Tenkrátovi puk.
05:15
Hosté se osvobozují.
05:09
Grebenyukovu dělovku tečoval Brož nad branku, opět se tak bude vhazovat po pravici Soukupa.
05:03
Jiří Kuchler byl příliš aktivní při napadání a na pravém kruhu v obranném pásmu Dukly si pomohl lehkým háčkem. Jde proto ven a domácí si zahrají druhou přesilovku.

Na vyloučení: 0-2.
04:31
Mrňa si vyměnil puk s Andělem a Březinou. Jihlavská čtvrtá lajna se rychle dostala do pásma a Pavel Mrňa hledal na pravém kruhu Davida Březinu, což je jeho oblíbená pozice, ovšem Pohl na poslední chvíli srazil kotouč mimo hráče domácích.
03:49
Gengel se po pravé straně prodral přes modrou. Hosté svižně zakombinovali, aby se kotouč dostal mezi kruhy pro Lukáše Chalupu, jenž střelou z první našel lapačku Jakuba Škarka.
03:35
Kolář si sjížděl před branku na střelu, nakonec měl ale k puku o něco dále.
03:30
03:19
Petr Tenkrát získal kotouč mezi kruhy a posílá ho na opačnou stranu kluziště ke Škarkovi.
02:54
Harkabus z levého kruhu poslal kotouč na přední tyč na šibenici. Soukup puk srazil před branku, kde měl kousek prostoru Beránek. Druhý gól ale nepřidal, neboť mu do střely poslal hůl jeden z beků hostí a srazil puk do ochranné sítě.
02:35
Dukla až nyní vyváží puk zpoza svojí svatyně.
02:16
Slovanu se podařilo vyhodit kotouč za branku a nyní hosté sbírají dobrým napadáním cenné vteřinky.
01:30
Jihlava bude mít navíc možnost přesilové hry. U mantinelu poblíž levého kruhu před brankou Soukupa podrazil Jan Křivohlávek soupeře a jde ven.

Na vyloučení: 0-1.
01:13
Zakázané uvolnění Ústí, bude se vhazovat po pravici Soukupa.
00:49
Hodně šťastný gól otevírá dnešní zápas. Miha Štebih vystřelil od modré a protože Jakub Soukup přes clonícího ONDŘEJE BERÁNKA puk vůbec neviděl, kus černé gumy se doklouzal kousek za brankovou čáru. Asistence: Miha Štebih, Tomáš Harkabus.
00:18
Dopředu mohla jít také Dukla, ovšem Josef Skořepa na pravém kruhu nedosáhl na kotouč.
00:02
Úvodní buly vyhrává Dukla, ovšem hosté hodně rychle získávají puk a jdou díky Roubíkovi dopředu.
00:01
Jak je již v play-off zvykem, během rozsvícení ohňů naskakuje na led Dukla vedená Michalem Důrasem.
Hokejisty Slovanu přivádí na led Vladimír Brož, čeká se ještě na Duklu.
Na ledovou plochu již nastupuje čtveřice sudích, utkání začne zhruba za pět minut.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Honzík) – Dobrovolný, Kaláb, Šafář, Štebih, Grebenyuk, Parýzek, Bilčík – Jergl, Skořepa, Důras – Harkabus, Seman, Beránek – Diviš, Melenovský, Kolář – Mrňa, Anděl, Březina. Trenér: Petr Vlk

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Holomek, Pohl, Vágner, Brož, Chalupa, Smetana, Macek, Hes – Kloz, Roubík, Tůma – Kuchler, Melka, Tenkrát – Gengel, Merta, Křivohlávek – Čurda, Navarra. Trenéři: Tomáš Mareš, Miroslav Mach

Rozhodčí: Kubičík, Trombík – Měkýš, Reich.
Průběh semifinálové série Jihlava – Ústí nad Labem:

1. zápas: Dukla – Ústí 4:3 sn.:
Nástup do utkání se Dukle vůbec nepovedl. Již po třinácti vteřinách se prosadil ústecký útočník Jan Kloz. Vyrovnání na sebe nechalo čekat do osmnácté minuty, kdy se v přesilovce trefil Miha Štebih. Jihlava ve druhé třetině nevyužila několik šancí, za což jí dvě minuty před přestávkou potrestal Antonín Melka gólem v početní výhodě. Domácí v padesáté minutě srovnali Vojtěchem Zadražilem, hned po rozehrání strhl vedení znovu na stranu hostí Jaroslav Roubík, aby vzápětí srovnal Tomáš Harkabus. Zápas tak šel do prodloužení, které ovšem rozřešení tajenky prvního semifinále nedalo. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Tomáš Harkabus.

Branky a nahrávky: 18. Skořepa (Štebih, Grebenyuk), 50. Zadražil (Seman, Harkabus), 52. Harkabus (Seman), rozh. náj. Harkabus – 1. Kloz (Roubík), 38. Melka (Brož, Tenkrát), 50. Roubík (Kloz, Pohl).

2. zápas: Dukla – Ústí 5:4 pr.:
Druhé semifinále začala Dukla lépe než první a po třech minutách otevřel skóre přesilovkovou dorážkou Aleš Jergl. Ústí sice v přesilovce srovnalo také, ovšem v závěru třetiny poslal Jihlavu znovu do vedení David Březina. Osm minut druhé třetiny stačilo hostům, aby po trefách Jaroslava Roubíka a Jana Kloze otočili průběžný stav. Krátce po polovině zápasu využil přesilovku pět na tři Josef Skořepa a začínalo se od znovu. Po půlminutě třetí třetiny opět převážil Aleš Jergl misky vah na stranu Dukly, aby hosté druhým gólem Jana Kloze vyrovnali. Další gól do konce třetiny nepadl, proto se šlo, stejně jako v prvním utkání, do prodloužení. V něm hosté nevyužili přesilovou hru a poté rozhodl zápas po Štebihově akci Michal Důras – 5:4 po prodloužení.

Branky a nahrávky: 3. Jergl (Štebih, Důras), 19. Březina (Seman, Dobrovolný), 32. Skořepa (Štebih, Kaláb), 41. Jergl (Důras, Skořepa), 68. Důras (Štebih) – 15. Pohl (Kloz, Roubík), 21. Roubík (Tůma, Kloz), 28. Kloz (Roubík, Tůma), 43. Kloz (Tůma, Roubík).

2. zápas: Ústí – Dukla 4:1:
Páteční podvečer nabídl v Ústí nad Labem třetí duel semifinále. Lépe do něj vstoupili domácí, když se v polovině první části trefil v přesilové hře Melka. Za Duklu sedmdesát vteřin před první sirénou srovnal krok Josef Skořepa. Domácí o zisku prvního bodu rozhodli ve druhé třetině, kdy vstřelili dvě branky. Konečnou podobu výsledku dal poté při vlastním oslabení Roubík. Ústí nad Labem porazilo Duklu 4:1 a snížilo stav série na 1:2. Čtvrtý duel se hraje také na severu Čech a to v sobotu od 17:00.

Branky a nahrávky: 1. Melka (Brož, Kuchler), 23. Tůma (Pohl, Roubík), 34. Vágner (Tenkrát, Kuchler), 58. Roubík (Bernad) – 19. Skořepa (Zadražil, Důras).

4. zápas: Ústí – Dukla 0:3:
Dukla vstoupila do utkání poměrně aktivně, hned v úvodu mohla jít do vedení. Gólovou možnost měl Michal Důras či Josef Skořepa. Navzdory tomu se ale do kabin odcházelo za bezbrankového stavu. V prostředí periodě se již skóre pohnulo, a to na stranu svěřenců Petra Vlka. Nejprve rozsvítil červené světlo Aleš Jergl, druhý přesný zásah přidal Josef Skořepa. Taktéž závěrečná dvacetiminutovka patřila červenožlutým, když třetí gól zaznamenal Miha Štebih. Vyzdvihnout si zaslouží Jakub Škarek, který svůj tým nesčetněkrát podržel. Také jeho zásluhou Dukla navlékla třetí vítězný korálek, Ústí zdolala 3:0.

Branky a nahrávky:
26. Jergl (Důras, Dobrovolný), 35. Skořepa (Důras, Jergl), 45. Štebih (Kolář, Diviš).
HC Slovan Ústí nad Labem:
Po vyhraném předkole play-off proti Kadani a velkém překvapení ve čtvrtfinále, kdy Slovan poslal z kola ven vítěze základní části Rytíře, chtějí Ústečtí pořádně potrápit i Duklu Jihlava.

V prvním zápase semifinále Slovan třikrát vedl, v prodloužení pak nevyužil přesilovou hru a nakonec padl na nájezdy, když neskóroval ze tří pokusů ani jednou. Druhý zápas rozhodla 68. minuta. Proti Kladnu se Ústí dvakrát v této minutě radovalo, tentokrát muselo sklonit hlavu před soupeřem. Na ledě Severočechů byly zápasy odlišné jako den a noc. Slovan nejprve získal první bod v sérii, aby si o den později vylámal zuby na Jakubu Škarkovi a nedal mu ani gól.
HC Dukla Jihlava:
Červenožlutí vstupovali do semifinále na domácím ledě a potvrdili, že v letošním play-off pro ně platí "Můj dům – můj hrad". Jihlava si připsala dvě výhry, nejprve na nájezdy, poté v prodloužení.

Do Ústí odjížděla s cílem vyhrát alespoň jeden zápas a v sobotu večer si mohla říct: Splněno. Po nepříliš vydařeném třetím utkání totiž ve čtvrtém dějství vyhráli červenožlutí 3-0 a celkově tak vedou v sérii 3-1 na zápasy. Pokud i v pátém utkání potvrdí svojí "vyřazovací" formu na domácím ledě, bude rozhodnuto.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u pátého semifinále play-off WSM Ligy mezi kluby HC Dukla Jihlava a HC Slovan Ústí nad Labem. Karty jsou rozdány naprosto jasně. Dukla vyhrála úvodní dva domácí zápasy a do Ústí odjela s cílem alespoň jednou vyhrát. I když třetí zápas série vyhrál Slovan, o den později Jihlava přemohla domácí celek 3:0 a dovezla si tak domů barážový mečbol. Pátý zápas semifinále startuje v tradičních 17:30 na jihlavském Horáckém zimním stadionu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.