Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Slavia - 26. března 2021   17:20

Kladno
Kladno
35:56' Plekanec (Kubík) • 36:35' Machala  • 37:17' Pitule (Hlava) • 48:43' Machala (Jágr, Frye) • 58:30' Kubík (Marosz, Plekanec) • 59:51' Hlava
6:4
(0:1, 3:2, 3:1)
Stav série: (4:1)
Slavia
Slavia
15:39' Jaroslav Brož   • 29:38' Šteiner  (Pšenička) • 32:09' J. Doležal  (M. Ondráček, Vampola) • 48:01' J. Říha  (Vampola)
Kladno
Petružálek, Wagner – Štofa, Beneš
ČEZ stadion, Kladno
Slavia

To je ode mě pro dnešek všechno, přeji krásný zbytek večera.
Poslední třetina byla spíše klidnější, ale i tak se opět Slavia ujala vedení v zápase po trefě Říhy. To si ale Kladno nenechalo líbit a v té samé minutě opět srovnalo zásluhou Machaly. Skóre tak bylo vyrovnané. Domácí ovšem dostali skvělou možnost, když po faulech hostů si mohli zahrát přesilovku pět na tři. A toho taky využil Kubík. Konečné skóre zápasu zpečetil Hlava trefou do prázdné branky.
59:51'
Kladno právě vstřelilo branku!
A Kladno dává gól do prázdné branky. Přes celé hřiště přejel NICOLAS HLAVA, který využívá prázdné branky a Kladno má tak jasný postup do semifinále!. Bez asistence.
59:40'
Branka hostů zůstává prázdná.
59:40'
Oddechový čas pro hosty.
59:38'
Michajlov opouští svoji branku, ale píská se hra vysokou holí.
58:30'
A Kladno využívá přesilovou hru! ADAM KUBÍK dostal krásnou přihrávku mezi kruhy od Marosze a posílá Kladeňáky do vedení 5:4. Asistence: Rostislav Marosz, Tomáš Plekanec.
58:19'
Vhazování vyhráli opět domácí.
58:18'
Kladno je teď v obrovské šanci.
58:18'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Krejčí – 2 min., sekání).
58:06'
Vhazování vyhrálo Kladno.
58:05'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Kuťák – 2 min., nedovolené bránění).
56:40'
Kladno se teď nedokázalo osvobodit a ke střele se dostal Kružík. Košarišťan ale svůj tým podržel.
56:17'
Domácí opět vyhazují kotouč pryč ze svého pásma.
55:23'
Kladno se osvobozuje.
55:10'
Slavia si vylepšila přesilovou hru.
55:10'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min., vysoká hůl).
55:00'
Hra se zasekla u mantinelu, kde byli úspěšnější hosté.
54:22'
Kladenští se osvobozují po šanci hostů.
53:40'
Hosté vyhráli vhazování a ohrožují tak branku domácích.
53:38'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Stěpan Zacharčuk – 2 min., hákování).
52:43'
Jágr dostal dlouhou přihrávku od Košarišťana, ale Slavia se dobře bránila a dostala se až do obranného pásma domácích.
52:05'
Kubík trefuje pouze boční síť branky Michajlova.
50:51'
Machala byl v další dobré pozici, ale Michajlov puk viděl.
49:56'
Oba týmy teď zrychlily hru a tlačí se pro další gól.
48:43'
A je opět vyrovnáno! Ze zmatku před brankovištěm se vzpamatoval ONDŘEJ MACHALA, který dává svůj druhý gól v zápase! Asistence: Jaromír Jágr, Zachary Frye.
48:01'
Slavia právě vstřelila branku!
A Slavia opět odskakuje! Vampola přihrál JIŘÍMU ŘÍHOVI na modrou čáru a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě! Asistence: Petr Vampola.
47:20'
Říha trefil pouze Pituleho a Slavia má veliký tlak.
46:50'
46:46'
Kafka trefil tyčku Košarišťanovy branky a posléze kladenský brankář kotouč zalehl a hra se přerušuje.
46:17'
Slavia má možnost přidat gól, zahraje si přesilovou hru a vyhrála vhazování.
46:16'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Luc Snuggerud – 2 min., krosček).
44:27'
Melka zkoušel nahodit puk před branku, ale tam nikdo nebyl a nemohl tak ohrozit Michajlovovu branku.
43:54'
Filipovu střelu zastavuje Michajlov a přerušuje hru.
42:36'
Kladno nedokázalo dostat puk ze svého pásma a tak se do šance dostali hosté. Opět ale to nebylo nic, co by ohrozilo branku domácích.
41:40'
Ani jeden tým zatím nemá větší šance při hře čtyři na čtyři.
40:02'
Po potyčce po odpískání druhé třetiny byli vyloučeni hráči z obou týmů.
40:00'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Doležal – 2+2 min, hrubost).
40:01'
Tato třetina byla na góly opravdu bohatá! Aktivnější byla Slavia, která si přenesla přesilovou hru a chuť po gólu jí tak zůstala i dál. Toho dokázala využít a vstřelit další dva góly! První gól druhé třetiny dal Šteiner, kterého doplnil Doležal. Při hře čtyři na čtyři se ale Kladno dostalo do skvělých možností a dalo hned dva góly! Nejdříve se prosadil Plekanec a následně Machala. Kladeňáci ale byli dál při chuti a dokázali srovnat skóre zápasu pro trefě Pituleho. Do třetí třetiny se tak bude nastupovat za vyrovnaného stavu 3:3.
40:00'
39:14'
Kladno zůstává v útočném pásmu, ale puk skončil v obranné síti a hra se přerušuje.
Vlček zůstává na ledě po souboji o kotouč, ale není to nic vážného a už míří na střídačku.
38:09'
Račuk zkusil překvapit Michajlova, ale ten se nenechal zaskočit.
37:17'
A je srovnáno, to je neuvěřitelné. TOMÁŠ PITULE si puk dal skvěle do forhendu a z otočky zakončuje! Asistence: Nicolas Hlava.
36:50'
Hru čtyři na čtyři tak Kladno využilo skvěle.
36:35'
A je to už jen o gól! ONDŘEJ MACHALA trefuje krásně puk nad vyrážečku Michajlova a Kladno se tak dostává opět do zápasu. Bez asistence.
35:56'
A Kladno snižuje na rozdíl dvou branek! Do úniku se dostal TOMÁŠ PLEKANEC, který naznačil střelu a nakonec trefil puk mezi beton a tyčku. Asistence: Adam Kubík
35:06'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Pitule – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Šmerha – 2 min., hrubost).
33:43'
Sorokin zkoušel přihrát Gumanovi, který stál před brankou, ale ten se k puku nedostal.
32:09'
A další gól pro hosty! Ondráček skvěle přihrál v leže na JIŘÍHO DOLEŽALA, který byl před brankou a ten trefil přesně branku Košarišťana. Asistence: Martin Ondráček, Petr Vampola.
30:10'
Kladno se dostalo více do tempa, ale zatím nedokázalo vyzrát na skvělého Michajlova.
29:38'
A je to 2:0 pro Slavii! První střela na branku trefila pouze kladenského hráče. Od toho se puk odrazil a DAVID ŠTEINER zvyšuje skóre na 2:0. Asistence: Tomáš Pšenička.
28:16'
Vampola v dobré pozici, ale Košarišťan puk dobře viděl a přerušuje hru.
27:38'
Kladno špatně vyhodilo kotouč z obranného pásma, kde se k němu dostali hosté a Košarišťan musel zasahovat.
26:27'
Kružík z pravého křídla vystřelil, ale Košarišťan zasáhl svým ramenem.
25:50'
Slavia však Kladno k ničemu většímu nepouští a není teď k vidění mnoho velkých šancí.
25:30'
Zde však žádnou šanci neměli a u puku jsou domácí.
24:53'
Hra se zasekla u mantinelu, kde puk vybojovali hosté, kteří se dostali do útočného pásma.
24:37'
Zacharčukova přihrávka skončila mimo hrací pole a hra je přerušena.
24:03'
Hra vysokou holí a vhazovat se bude u Rytířů.
22:53'
Šmerha předal skvěle Kafkovi puk, ale netrefil kotouč přesně a domácí gólman tak zasáhl svými betony.
21:56'
Poletín před Košarišťanem zakončoval akci hostů, ale nebyl úspěšný.
21:32'
Slavia se nemůže dostat do útočného pásma.
20:50'
Kladno se ovšem osvobozuje.
20:23'
Slavia je postavena v útočných pozicích a zkouší dobře začít další třetinu zápasu.
20:01'
Oba týmy vstoupily do zápasu velice aktivně a bylo k vidění mnoho šancí. Pro Kladenské ale byla hra poznamenána špatným odpískáním rozhodčích. Rozhodčí signalizovali faul na domácího hráče, ale upískli se dříve, než domácí dokázali puk dát do sítě. Kladeňáci se tak z gólu sice radovali, ale ten nemohl být uznán. Bylo nařízené trestné střílení Rytířů, které ale Tomáš Guman neproměnil. A na druhé straně udeřili hosté! Jaroslav Brož dokázal dát gól v oslabení a otevřel tak skóre zápasu. Slavia si navíc do druhé třetiny přenese přesilovou hru.
20:00'
19:48'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Vševolod Sorokin – 2 min., sekání).
19:45'
Šmerha měl úplně volnou branku, ale byl faulován.
18:49'
Kladno se dostává do útočného pásma, ale zde nemělo větší šanci a u puku jsou opět hosté.
17:49'
Vlček sám proti Košarišťanovi neuspěl, ale kladenský gólman měl veliký problém puk mezi betony podržet.
15:39'
A Slavia otevírá skóre zápasu! JAROSLAV BROŽ trefuje přesně místo pod lapačkou Košarišťana a Slavia dává gól v oslabení a vede 1:0. Bez asistence.
14:52'
Jágrova střela mířila pouze do vnější sítě slavistické branky.
14:26'
A znovu Michajlov přikrývá puk lapačkou, Kladno má ale velký tlak v této přesilové hře.
14:19'
Hlava v dobré pozici v předbrankovém prostoru, ale Michajlov puk zalehl a přerušil hru.
13:43'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jindřich Barák – 2 min., hákování).
13:19'
Tomáš Guman ovšem proti Michajlovovi neuspěl a skóre je tak stále 0:0.
13:19'
Tato situace musí Kladenské mrzet. Rozhodčí přerušil hru dříve, než padl kladenský gól a bylo nařízeno trestné střílení.
12:27'
Puk je u Michajlova.
12:15'
To se jí daří, ale Kafka trefil pouze bránícího kladenského hráče.
11:47'
Kladno se osvobozuje a Slavia tak musí znovu zakládat útok.
11:41'
Šmerhovu střelu Košarišťan chytá a přerušuje hru.
11:12'
Vhazování vyhráli hosté a drží se v útočném pásmu.
11:10'
Šanci mají teď hosté, kteří si zahrají přesilovou hru čtyři na tři.
11:10'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., hákování).
10:57'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Vlček – 2 min., sekání).
09:38'
Hosté teď dobře zkoušeli překvapit Košarišťana v oslabení, ale ten byl připravený.
09:09'
Slavia se osvobozuje.
08:53'
Kladno je ale opět v útočných pozicích a po Fryově střele Michajlov přerušuje hru.
08:13'
Jágrovu střelu Michajlov viděl a slavisté se osvobozují.
08:00'
Kladno zůstává v útočném pásmu.
07:52'
07:30'
Buchta z kruhu dobře pálil, ale minul branku.
05:30'
Kladno teď bylo v další dobré pozici, ale Guman nezvládl uklidit kotouč za Michajlovova záda.
04:25'
Kladno se nedokázalo dostat ze svého obranného pásma a hra je teď u mantinelu, kde kotouč získal Zacharčuk. Je pískáno pouze zakázané uvolnění.
03:27'
Novák nastřelil puk na domácího gólmana, ale ten vytáhl svůj beton.
02:00'
Na druhé straně byli v možnosti i hosté, ale i Košarišťan obstál.
01:35'
Melka nadvakrát zkoušel vyzrát na Michajlova, ten ale byl připravený a dobře zasáhl.
01:15'
Na puku se stále drží Kladeňáci, ale nemohou se dostat do útočného pásma.
00:14'
Jako první šli do šance domácí, kteří ohrozili slavistickou branku.
00:01'

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Filip, Marosz, Račuk (A) – Hlava, Pitule, Melka – Guman, Machač, Kubík.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – D. Krejčí, Sedlák, Jeřábek, Buchta, J. Říha, J. Novák (C), Barák – J. Doležal, Poletín, M. Ondráček – Kafka, Vampola (A), Šmerha – Kuťák, Vlček, Kružík – Pšenička, Šteiner, Jaroslav Brož.

Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Štofa, Beneš.

Dosavadní průběh série
Kladno díky vyhrané základní části mělo výhodu začátku série na domácím hřišti. První utkání Rytíři zvládli a kladenský gólman přišel o čisté konto až v poslední minutě zápasu. Rytíři tak naklonili stav série na svoji stranu 1:0. Druhý zápas série muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli opět úspěšnější Kladeňáci a v sérii vedli už 2:0.

První zápas na ledě pražské Slavie se vyvíjel příznivěji spíše pro domácí, kteří v první třetině odskočili Kladnu už o dvě branky. Ve druhé dvacetiminutovce ale Rytíři dokázali vstřelit hned pět branek, tím si však jasný výsledek nepotvrdili. Zápas opět musel dojít až do prodloužení, ze kterého tentokrát vyšli vítězně Pražané. Slavisti dokázali stav série snížit na 2:1 pro Kladno. Ze zatím posledního utkání čtvrtfinále vyšli ale vítězně Kladenští, kteří mohou už dnes sérii ukončit a postoupit do semifinále.
Vítám vás u 5. čtvrtfinálového utkání play off Chance ligy mezi týmy Rytíři Kladno a HC Slavia Praha. Skóre je po čtyřech zápasech 3:1 a Kladno má tak k dispozici mečbol a už dnes může postoupit do semifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.