Play-off 1. ligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Jihlava - 4. dubna 2022   17:30

Vsetín
Vsetín
08:10' Ondračka (A. Zeman) • 13:25' A. Zeman (Berger, Štach) • 35:37' J. Říha (R. Vlach) • 45:33' J. Říha (Rob, Venkrbec) • 68:57' R. Vlach
5:4
(2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)
Stav série: (1:1)
Jihlava
Jihlava
10:33' Skořepa   • 20:21' T. Havránek   • 34:26' Skořepa   • 59:45' Bilčík  (Skořepa, T. Havránek)
Vsetín
Čech, Cabák – Zídek, Komínek
Zimní stadion Na Lapači
Jihlava

Utkání je u konce. Vsetínští byli v prodloužení lepším týmem, což se nakonec projevilo i na počtu vyloučení na straně hostující Jihlavy. A právě to rozhodlo. Dukla se dostala do tří a dvojnásobnou početní výhodu využil Roman Vlach. Stejný hráč ovšem mohl rozhodnout ještě před sérií vyloučení, když sprintoval sám na bránu, ale bekhendem Žukova nepřekonal.

Série je tedy srovnaná a do Jihlavy se pojede za stavu 1:1 na zápasy.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek pondělního večera.
68:57'
Vsetín právě vstřelil branku!
Domácí celek dvojnásobnou početní výhodu využívá a rozhoduje v ní dnešní utkání. Autorem vítězného gólu se po finální střele z pravého kruhu stal ROMAN VLACH, který mohl rozhodnout už v 67. minutě, ale jeho chvíle nakonec stejně přišla. Asistence: Bez asistence.
68:37'
Valaši hrají v pěti proti třem. Jerofejevsova rána se otřela o pravý beton. Domácí pokračují v kombinaci.
68:05'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vítězslav Brož – 2 min., sekání).
67:43'
Bilčík zablokoval Robovu střelu z pravého kruhu a vyhazuje.
67:04'
Oddechový čas pro domácí.
67:04'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., držení).
66:38'
Buly ve svém útočném pásmu vyhráli domácí a střela vyšla na Březinu, který pálil z pravého kruhu. Žukov zasahuje vyrážečkou.
66:16'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jan Berger – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min. + 2 min., hrubost).
66:16'
Lapač už stál na nohou. Vlach mohl rozhodnout druhé finálové utkání, když se sám řítil na Žukova. Bekhendovým zakončením ovšem nedokázal přehodit levý beton jihlavského brankáře.
65:40'
Vsetínské zakončení z větší vzdálenosti skončilo na bránících hráčích, kteří přesměrovávají hru. Hraje se velmi opatrně.
65:25'
Hostující obránce Dundáček nedovolil Bergerovi, aby dobruslil vyhozený kotouč na pravém kruhu vsetínského útočného pásma. Sám ovšem posílá kotouč jen na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Žukovem.
65:08'
V útočném pásmu hostujícího celku byl u mantinelu tvrdě atakován domácí Venkrbec, který se z ledu zvedá až za pomoci dvou spoluhráčů.
64:47'
Říha trefil od modré hlouček tří bránících a clonících hráčů. Po dalším souboji u mantinelu vyhazují hosté kotouč na druhou stranu kluziště.
63:57'
Hosté v soubojích ve svém pásmu přitvrdili. Ani tak se však Dukle nedaří dostat dál od Žukovovy branky.
62:47'
Eliáš vybojoval kotouč za vlastní brankou a Jihlava šla rázem do útoku ve třech proti dvěma. Ve střední třetině ovšem hosté toto tažení zastavili a vydali se střídat.
62:11'
Vsetín bez problémů přešel přes střední pásmo a na levém křídle se nabízel zcela osamocený Smetana. Ten také křižnou přihrávku dostal a z kruhu vystřelil. Pokus na bližší tyč končí u Žukova.
61:22'
Jihlava svého soupeře vytlačila za Málkovu bránu, ale Vsetín zůstává na kotouči. Z hloubi vlastního pásma zakládají Vsacané novou ofenzivu.
60:55'
Domácí obránce Říha opět zahrozil prudkou ránou bezprostředně po vhazování. Tentokrát jeho pokus mířil vedle levé tyče.
60:33'
Po zakázaném uvolnění Jihlavy se Vsetínští usadili v útočném pásmu, ke střele se však domácí zatím nedostávají.
60:01'
Začalo prodloužení.
Vsetínské dostal do vedení ránou po vhazování Jiří Říha a už to vypadalo, že Valaši dokráčí za srovnáním série. Jenže patnáct sekund před koncem základní hrací doby tečoval Vlastimil Bilčík v power play nahození Skořepy za Málkova záda a bylo vyrovnáno. Za malý okamžik začne prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:45'
Dukla právě vstřelila branku!
Říhovi se nepodařilo z pravého kruhu vyhodit a kotouč skončil na hokejce Josefa Skořepy, který jej předložil do chumlu hráčů v předbrankovém prostoru, odkud Málka překonal VLASTIMIL BILČÍK. Hosté patnáct sekund před koncem třetí třetiny vyrovnávají a utkání dospěje do prodloužení. Asistence: Josef Skořepa, Tomáš Havránek.
59:25'
Jihlava se dostala do útočného pásma a Žukov je na střídačce. Hosté hrají v šesti.
58:41'
Domácí se do útoku dostali nahozením a kotouč na vrcholu pravého kruhu dobruslil rychlý Zeman. Jeho rána končí nad brankou.
58:12'
Zadražil neprošel přes tři bránící hráče Vsetína. Domácí beci rozehrávají, ale jejich snaha dostat se z pásma končí neúspěchem v podobě nepřesné nahrávky.
57:28'
Vsetínští se vydali do útoku v situaci tři na tři a z levého křídla zakončoval Štach, Do pokusu k bližší tyči vložil Žukov vyrážečku.
56:19'
Zadražil tečoval na hranici brankoviště Kachyňovu střelu z vetší vzdálenosti a z ostrého úhlu otestoval Málkovy reflexy Skořepa. Jihlava je v posledních minutách třetí třetiny výrazně aktivnější a svou hrou jde za vyrovnáním.
55:43'
Vsetínským se nepovedl vstup do útočného pásma, a tak se své příležitosti snaží chopit Jihlava, která rozehrává ze svého obranného pásma.
54:49'
54:46'
Po kombinaci s Kucharczykem zakončil u pravé tyče Půček. Žukov se proti pohotovému střeleckému pokus stačil včas přemístit.
54:21'
Do brejku se dostával Havránek, ale tentokrát ve vlastním oslabení prostor nedostal a v mezikruží útočného pásma jej zastavil Štach.
54:01'
53:33'
Vsetínští založili ofenzivní akci zpoza vlastní branky a na další gól v dnešním duelu zaútočil Říha, jenž vyslal prudkou ránu z mezikruží. V rychlosti ovšem bránu minul.
52:49'
Vsetínští měli kotouč ve svém pásmu pod kontrolou a ještě předtím, než se Jihlava dostala ke střele z předbrankového prostoru, se síly na ledě srovnají. Dvouminutový trest za sekání obdrží Bilčík.
52:01'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Smetana – 2 min., podrážení).
51:26'
Vyrovnávací branku měl na hokejce Čermák, který stál u odkryté pravé tyče, k níž také zakončoval. Do jeho pokusu se na poslední chvíli položil Jenáček a zabránil hostujícímu útočníkovi ve srovnání.
51:12'
Ani domácí ovšem nehrají bez chyb a jejich rozehrávka skončila na hokejce Havránka, který prošel kolem čtyř hráčů soupeřova mužstva a dostal se až do zakončení z hranice brankoviště, které skončilo na Málkových betonech.
49:39'
Skořepa sice obral Klímka o kotouč, ale nevšiml si najíždějícího Štacha, na kterého puk poslal. Vsetínský obránce byl v tu chvíli v dobré střelecké pozici v prostoru mezi kruhy, a tak hned otestoval pozornost hostujícího gólmana.
47:28'
Obránce Hryciow prošel defenzivou Dukly a ocitl se před brankou, kde stahovačkou poslal puk mezi Žukovovy betony. Hostující brankáře ovšem tímto manévrem nepřekonal a z dorážky se to nepovedlo ani dojíždějícímu Půčkovi.
46:10'
Ondračka z vrcholu pravého kruhu těsně minul levou tyč jihlavské branky. Valaši se usadili v pásmu a navazují na útočný tlak, který je dovedl ke čtvrté brance v utkání.
45:33'
Krátce po vhazování před Žukovem se dostal kotouč k JIŘÍMU ŘÍHOVI, který od modré čáry propálil hostujícího gólmana k pravé tyči. Asistence: Luboš Rob, Matouš Venkrbec.
45:25'
Z mezikruží vypálil Zeman a Žukov jeho střelu vytěsnil pravým betonem. Jihlava vyhazuje na zakázané uvolnění.
44:53'
Vsetínští se usadili v útočném pásmu a kombinují. Štachova přihrávka podél mantinelu ovšem na druhé straně nenašla svého adresáta a Valaši tak musí začít od začátku.
Dnešní utkání sleduje 4020 diváků.
44:16'
Klímek zpoza branky našel na levém kruhu připraveného Půčka, který bez přípravy vypálil k bližší tyči. Po jeho pokusu zůstal kotouč v brankovišti, kde však nikdo z domácích přesně nezakončil.
42:56'
Hra se přesouvá z jedné strany na druhou a nyní byla řada na Jihlavě, aby ohrozilo vsetínskou bránu. Postaral se o to Kachyňa, jehož pokus z levého kruhu skončil na Málkových betonech, od nichž se odrazil zpět do hry.
42:06'
Březinovu střelu z první z vrcholu kruhů zastavil obětavý Čermák. Po jeho bloku se puk ocitá v ochranné síti.
41:55'
Skořepa u pravé tyče Málkovy brány promáchl a do rychlého protiútoku vystartovali domácí. Vítek na soupeřovu branku pouze nahodil ze středního pásma a Žukov kotouč vyrážečkou uklidil do rohu kluziště.
41:20'
Zeman otestoval pozornost jihlavského brankáře ihned po vhazování na pravém kruhu. Žukov byl připraven a ukrývá puk ve své výstroji.
41:13'
Tentokrát v jihlavském předbrankovém prostoru zaúřadovali Klímek s Půčkem. Žukov proti jejich zakončení opět vytasil svou lapačku.
40:36'
Třetí třetinu začala v útočném pásmu Jihlava, ale po zaváhání hostujícího celku se na pravém křídle uvolnil Venkrbec. Jeho zakončení k bližší tyči se otřelo o Žukovovu lapačku.
40:01'
Třetí třetina začne s mírným zpožděním. Po přestávkovém programu následuje opětovná úprava ledové plochy.
Druhá třetina přinesla dva jihlavské góly v oslabení. Ten první vsítili hosté už jednadvacet sekund po začátku druhé dvacetiminutovky, kdy se hned po vhazování usadili v útočném pásmu a od pravé tyče skóroval Tomáš Havránek. Bylo vyrovnáno a oba týmy si následně tvořily šance hlavně v přesilových hrách. A nebo ve vlastním oslabení. Dukla totiž otočila skóre, když byla na ledě ve třech proti pěti hráčům Vsetína. Josef Skořepa vypíchl přihrávku vsetínského beka a ocitl se sám před Málkem. Střelou na lapačku se nemýlil. Valaši ovšem následně v této přesilové hře opět vyrovnali stav utkání, když od modré prostřelil Žukova Jiří Říha. Do třetí třetiny se tak bude vstupovat za nerozhodného stavu.
Třetí třetina začne cca v 19:14.
40:00'
39:53'
Klímek odstavil od puku Mareše a hra se ocitá ve středním pásmu, kde mají Valaši kotouč pod kontrolou.
39:16'
Souboj vyšel lépe pro Jihlavské, těm ovšem stačilo pouze vyhození z obranného pásma a kotouč končí za Málkovou brankou. Vsetínští rozehrávají.
38:36'
Valaši pokračují ve své hře v útočném pásmu. Ta se ovšem z mezikruží přestěhovala k mantinelu za hostující branku, kde oba celky bojují o kotouč.
37:42'
Zdálo se, že Březina pouze objede hostující branku a rozehraje, ale vsetínský forvard se nakonec rozhodl u pravé tyče nenápadně zakončit. Na dorážku byl připraven ještě Jonák, ale Žukov si celou situaci pohlídal.
36:47'
Během vsetínské přesilovky pět na tři padly dva góly, ale skóre je stále vyrovnané. Jihlava se teď nastěhovala před Málkovu branku a operuje v blízkosti brankoviště.
36:04'
35:37'
Tentokrát už se ale JÍŘÍ ŘÍHA prosazuje. Adam Zeman nejprve u pravé tyče promáchl, to ale dalo za vznik následné kombinaci, při které předložil Roman Vlach kotouč Říhovi na modrou čáru, a ten prudkou ránou propálil gólmana u levé tyče. Asistence: Roman Vlach.
35:02'
Vsetínští jsou po inkasované brance zpět v útoku a v dvojnásobné přesilovce si vytváří tlak. Na Říhovu střelu od modré čáry měl Žukov dobrý výhled a zastavil ji lapačkou. Hra je přerušena.
34:26'
Jihlava otáčí skóre v oslabení tři proti pěti. JOSEF SKOŘEPA vystihl vsetínskou přihrávku v blízkosti modré čáry a dostal se do úniku, v kterém Málka překonal střelou nad pravý beton. Asistence: Bez asistence.
34:04'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., sekání).
33:53'
Z vrcholu pravého kruhu pálil Kucharczyk, k dorážce se na hranici brankoviště dostal ještě Venkrbec, ale ani on Žukova u levé tyče nepřekonal.
33:40'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Helt – 2 min., podrážení).
33:32'
Vsetín hraje v signalizované výhodě a kombinuje v blízkosti jihlavského brankoviště. Po střele z pravého kruhu se puk odrazil zpět do hry a domácí pokračují v tlaku.
32:47'
Po pravém křídle pronikl do útoku Ondračka, ale byl těsně bráněn a nedostal se tak k vyslání přihrávky na právě najíždějícího Kucharczyka, který si našel vhodnou pozici pro střelu v mezikruží. Následuje souboj o kotouč.
31:56'
Půček s Klímkem převedli při přechodu útočné modré čáry kombinaci na jeden dotyk a první jmenovaný vsetínský útočník od mantinelu vystřelil. Jeho pokus se otřel o hokejku bránícího Kowalczyka a končí mimo prostor třech tyčí.
31:20'
Dukla vystřelil hned po buly a Málek u své pravé tyče pohotově zasahuje. Hra je opět přerušena.
31:17'
Po ubráněném oslabení se do útoku dostali také hosté. Jejich zakončení z levého kruhu končí v Málkově lapačce a vhazovat se bude po pravici vsetínského gólmana.
30:23'
Hosté jsou v plném počtu a měli štěstí, že v tomto oslabení neinkasovali. Domácí měli hned několik příležitostí na dorážku k odkryté tyči. které se jim ovšem nepodařilo využít.
29:32'
Se svou střelou neuspěl ani Rob a Jonák u pravé tyče nenasměroval kotouč k odkryté brankové konstrukci.
29:03'
Při pokusu o teč Říhovy střely od modré Berger u levé tyče pomáchnul. Domácí pokračují ve svém tlaku.
28:41'
Pokus od modré čáry vyrazil Žukov pravým betonem. Jonákovo zakončení zase ztečoval bránící Zadražil do rohu kluziště.
28:23'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vítězslav Brož – 2 min., podrážení).
27:44'
Stejným způsobem se do útočné třetiny dostává také Jihlava. Opravdu nyní vidíme spíše pravidelná nahození než větší střelecké příležitosti.
26:57'
Havránkovo nahozená proletělo vedle levé tyče vsetínské brány. Domácí dostávají kotouč vyhozením až do útočného pásma.
26:29'
Vsetínští zakládají útok z vlastní pásma, ale nedaří se jim přechod přes červenou čáru, kde je dobře zformovaná jihlavský obrana.
25:50'
Puk pro sebe nakonec urval Venkrbec, jeho rána z mezikruží ale po teči hostujícího hráče končí nad Žukovovou bránou.
25:20'
Ke slovu se chtějí dostat i domácí, kteří sice vybojovali útočné pásmo, ale pod tlakem drží kotouč pouze okolo mantinelu.
24:50'
Herní tempo se po návratu vyloučeného vsetínského hráče uklidnilo. Proti dvěma Vsetínským se po pravém křídle vydal Čermák, až k zakončení se ovšem nepropracoval, protože puk přeskočil jednu ze vsetínských hokejek a k Málkovi pouze doklouzal.
23:37'
23:19'
Málka průnikem po pravém křídle překvapil Helt, který poslal puk od levé tyče nad gólmanovu lapačku. Domácí brankář byl připraven a úspěšně zasahuje.
22:48'
Havránek z vrcholu pravého kruhu trefil pouze Smetanu. Vsetínský bek dostává kotouč na druhou stranu kluziště.
22:13'
Dlouhá kombinace Dukly nakonec střelou nekončí, Havránkovu zadovku z rohu kluziště dostal na hokejku Venkrbec, který vyhazuje.
21:37'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Zeman – 2 min., sekání).
21:31'
Jihlava se opět usadila v útočném pásmu a vytváří si tlak. Od modré pálil Brož, ale narazil jen na prvního bránícího hráče. Poté prokličkoval obranou Vsetína a zakončil z mezikruží.
20:31'
20:21'
Vsetínští sice na začátku druhé třetiny dohrávají přesilovou hru, Jihlava se ovšem po nahození dostala do útočného pásma, odkud se domácím nepodařilo podél mantinelu dostat. Toho využil TOMÁŠ HAVRÁNEK, jenž získal kotouč na levém křídle a poslal jej do bližšího horního rohu. Asistence: Bez asistence.
20:01'
Po první třetině odcházejí do kabiny spokojenější Valaši. V úvodu utkání byla sice aktivnější Jihlava, ale domácí se z gólové střely radovali jako první, když z vrcholu pravého kruhu zakončil obránce Tom Ondračka. Ten ale také chyboval o dvě minuty později v situaci na modré čáře, po které se v brejku ocitl hostující kapitán Josef Skořepa, po jehož zakončení bylo vyrovnáno. Valaši se z inkasované branky rychle oklepali a po nahození se usadili v útočném pásmu, kde po tlaku skóroval z předbrankového tlaku Adam Zeman. Následně se hrálo bez větších šancí, které se objevily až v přesilové hře, kterou budou Valaši dohrávat ještě na začátku druhého dějství.
Druhá třetina začne cca v 18:19.
20:00'
19:37'
Další Říhova střela z větší vzdálenosti zůstala u betonů Žukova, kde kotouč našli Berger s Vlachem. Ani jednomu se nepodařilo jihlavského brankáře střelou po ledě překonat.
18:42'
Říhova střela od modré skončila mimo, ale Vsetínští stáhli svou přesilovkovou formaci okolo brankoviště a z bezprostřední blízkosti se chystal zakončit Berger. V chumlu hráčů promáchl.
18:31'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Miroslav Juda – 2 min., držení).
18:13'
V rychlém protiútok se u kotouče na levém křídle objevil Půček. Jeho střela z nepříliš výhodné pozice u mantinelu letěla daleko mimo branku.
17:55'
Bilčíkova střela od modré se zastavuje o bránícího Roba. Jihlava pokračuje ve své útočné kombinaci.
17:13'
Nyní předvedl něco podobného Štach, který si mezi hráči soupeřova týmu našel nejvhodnější pozici v mezikruží, a odtud ohrozil Žukovovu branku. Hostující brankář ukrývá puk ve své výstroji.
16:32'
Zadražil prokličkoval mezi vsetínskými hráči při vstupu do útočného pásma. V mezikruží byl však od kotouče tvrdě odstaven a Vsetínští se mohou opět pokusit prodrat do útoku.
15:58'
Po dalším icingu Jihlavy dostali hosté kotouč do středního pásma, zde ale kotouč ztrácí a Vsetín zakládá svou ofenzivní akci.
15:37'
Je odpískání zakázané uvolnění Dukly a hra se stěhuje před Žukova.
15:20'
Stejný problém má ovšem také Jihlava, její postup nejprve zastavili Valaši odebráním kotouče, při druhém pokusu doplatili hosté na postavení mimo hru.
14:27'
Domácí jsou na kotouči a snaží se ze středního pásma dostat blíže k Žukovově brance.
13:25'
Domácí jsou opět ve vedení. Z pravého křídla nahozený kotouč přes pravý beton nadvakrát dostal ADAM ZEMAN, který byl právě pro tento případ připraven v předbrankovém prostoru. Asistence: Jan Berger, Lubomír Štach.
12:53'
Vsacané hostujícímu brankáři blokují výhled a jsou na hranici brankoviště připraveni na teč. Střelu Říhy ale Kucharczyk s Půčkem nezasáhli a po souboji o kotouč se dopředu vydává Jihlava.
11:49'
Domácí pokračují ve svém tlaku a tentokrát se výrazně přiblížili jihlavskému brankovišti. Žukov v chaotické situaci zasahuje u své pravé tyče.
11:36'
Hryciow nahodil kotouč do útočného pásma, kde jej Žukov vyrážečkou poslal do rohu kluziště. Tam se jej chopili Vsetínští a těsně bráněný Hořanský našel naopak zcela volného Březinu na vrcholu pravého kruhu. Poslední jmenovaný trefil Žukovovy betony.
10:33'
Po dvou minutách hry je srovnáno. Ondračka nezachytil kotouč na modré čáře a do brejku se tak dostal hostující kapitán JOSEF SKOŘEPA. Ten vytáhl Málka k levé tyči a zakončil pod jeho betony. Asistence: Bez asistence.
10:00'
Valaši se přece jen dostali ke kombinaci. Střelu Štacha od modré ještě dorážel Jonák, ale trefil jen připraveného Žukova,
09:41'
Rob vybojoval kotouč u mantinelu v útočném pásmu, ale v mezikruží svým nahozením nenašel nikoho ze spoluhráčů.
08:10'
Vsetínští se usadili v útočném pásmu a Roman Vlach po objetí branky nabídl kotouč Adamu Zemanovi. Druhý jmenovaný z levého křídla vystřelil ne bližší tyč a následně našel zcela osamoceného TOMA ONDRAČKU na vrcholu pravého kruhu. Vsetínský obránce se povedenou střelou trefil do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: Adam Zeman.
07:01'
V situaci dva na dva vystřelil z mezikruží Skořepa. Jeho pokus se zastavil o Málkovy betony a vsetínský brankář přikrývá kotouč lapačkou.
05:22'
Vlach se dostal do útoku po pravém křídle, ale přes bránícího hráče se k zakončení nedostal. Z otočky tak přihrávkou vybídl najíždějícího Zemana, který trefil pouze boční síť. S dorážkou od levé tyče neuspěl ani Vlach.
04:44'
Kucharczyk vybojoval puk ve středním pásmu a nabídl jej obráncům k rozehrávce. Valaši ovšem v založení útoku z vlastní třetiny tápou.
04:00'
Vsetínským se nedaří usadit v útočném pásmu. Robovu přihrávku z pravého kruhu vystihl jeden z hostujících obránců, který posílá kotouč mezi modré čáry.
03:03'
Čermák nabruslil po ose kluziště do útočného pásma a zpoza obránce vyslal nenápadnou střelu k pravé tyči. Málek na jeho zakončení neměl zrovna ideální výhled, ale i tak se štěstím zakročil.
02:28'
Po Skořepově pokusu se k puku dostali u mantinelu domácí, jenže na levém křídle neprošli přes dva bránící hráče. Jihlava následně vyhazuje na zakázané uvolnění.
01:58'
Dukla drží svého soupeře pod tlakem. Z mezikruží pálil bez přípravy Menšík, jeho pokus končí mimo.
01:12'
Vsetínští s pukem na hokejkách nepronikli až do útočné pásma a na druhé straně zahrozili opět hosté. Z bezprostřední blízkosti u levé tyče zakončoval mezi Málkovy betony Judy, následně vsetínský brankář čelil ještě dorážce a hra je přerušena až po zákroku lapačkou proti Kowalczykově střele od modré.
00:27'
Jako první se do útoku dostala Jihlava a po kombinaci vypálil od modré Mareš. Jeho nahození končí za brankou, kde se kotouče chopil Smetana.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, J. Říha, Jerofejevs, Hryciow, Štach, J. Jenáček – Jonák, Venkrbec, Rob – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, D. Březina, Vítek.
Trenér: Roman Stantien

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Dundáček, Chvátal, A. Dvořák – P. Čermák, Skořepa, T. Havránek – M. Juda, M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož.
Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Čech, Cabák – Zídek, Komínek.
1. zápas finále:

Vsetín – Jihlava 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 29. Zeman (Vlach), 44. Hořanský (Březina, Vítek) – 6. Menšík (Chvátal, Havránek), 31. Kachyňa (Čachotský, Dundáček), 49. Kowalczyk (Havránek, Skořepa), 59. Čachotský (Havránek). Rozhodčí: Zubzanda, Hucl – Jindra, Hnát. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5030. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Sestavy v minulém zápase:

Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Říha, Jerofejevs, Hryciow, Š. Jenáček, J. Jenáček – Jonák, Venkrbec, Rob – Půček, Kucharczyk, Zeman – Vlach, Berger, Vítek – Březina, Hořanský.

Jihlava: Žukov – Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, Chvátal, Dundáček – Čachotský, Skořepa, Havránek – Harkabus, Zadražil, Helt – Seman, Menšík, Brož – Eliáš, Juda, Čermák.
Zdravím všechny hokejové fanoušky. Dnes se proti sobě postaví VHK ROBE Vsetín a HC Dukla Jihlava, a to v rámci druhého finálového zápasu Play-off Chance Ligy.

Dukla se po prvním zápase ujala vedení v sérii, když na Lapači ani jednou neprohrávala a svůj výkon dotáhla až do vítězného konce. Vsetínští ovšem byli v zápase aktivnější a svého soupeře i přestříleli v poměru 45:34. Na vsetínské straně se našlo i několik střeleckých pokusů s gólovými parametry, ale hosty podržel Maxim Žukov, která za svá záda pustil jen dva z nich. Naopak Dukla se prosadila jednou v každé třetině a v závěru přidala ještě trefu do prázdné brány.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.