Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Frýdek-M. - 5. března 2023   17:00

Přerov
Přerov
28:33' Indrák (Pechanec, Kratochvil) • 28:59' Süss (Kudělka) • 55:21' Indrák (Pechanec) • 59:14' Goiš
Frýdek-M.

Předkolo play-off Chance ligy je tedy kompletně za námi v nejkratším možném čase. Jihlava porazila Slavii 2:0 a ve čtvrtfinále půjde na Vsetín, Zubři vyzvou ve středu v prvním zápase Třebíč! Série Přerova s Frýdkem-Místkem tak rychle končí po výsledcích 5:2 a 4:0 a já se s vámi tímto z přerovské MEO Arény loučím! Ve čtvrtfinále na počtenou!
Na hektické a emocí plné chvíle z konce druhého dějství navázala třetí třetina. Hra už se opět nesla spíše v duchu prvního dějství, aktivnější ale potřebovali být hosté, kterým za stavu 0:2 hrozil konec sezony. O zvrat se pokoušel Ramik, který obtočil branku, ke snížení ale nevedla ani druhá přesilová hra, kterou měli Janečkovi svěřenci k dispozici. V početní výhodě se neprosadilo ani MEO, to ale nikam spěchat nemuselo o to víc, když v 55. minutě přispěl Daniel Indrák druhou brankou. Poté, co si na Švančaru zblízka nepřišel Pechanec, si totiž počkal stejně jako Süss ve druhé třetině na vhodný moment a přes skrumáž trefil skulinku v brance. Frýdečtí v závěru zkusili vabank, ten ale znamenal už pouze pojistku Jiřího Goiše do prázdné branky.
59:14'
Přerov právě vstřelil branku!
Postup Zubrů je zpečetěn, JIŘÍ GOIŠ se trefuje přes celé kluziště do prázdné branky a zapisuje třetí úspěšný zásah v této sérii! V MEO Aréně už začínají oslavy naplno, Hanáci se totiž mohou těšit na vítěze základní části z Třebíče! Bez asistence.
58:59'
Doktorovo nahození zbrzdil Postava betonem, hraje se dál v pásmu Zubrů.
58:47'
Ševčík mohl vítězství Zubrů zpečetit, branku ale minul o několik málo centimetrů! Zakázané uvolnění Přerova.
58:32'
Icing Přerova.
58:23'
Zubři v plném počtu, hraje se v pěti proti šesti bez brankáře.
58:08'
Buly po pravici Postavy, z trestu Kudělky zbývá ještě 15 vteřin.
57:59'
Nyní už hosté hrají s kotoučem v útočné třetině, Švančara míří na střídačku.
57:41'
O puk se bojuje ve středním pásmu, Frýdek zatím nemá kotouč pod kontrolou.
57:18'
Buly v pásmu Frýdku-Místku, Švančara musí zpět mezi tři tyče.

57:01'
Zubři přečkali první kritický moment díky obětavé práci, puk ale zůstává v jejich pásmu. Hosté potřebují získat na své hole klid.
56:37'
Puk ihned po buly letěl ven z přerovského pásma. Frýdecká branka zeje prázdnotou, hosté totiž hrají vabank v šesti.
56:23'
Tomáš Kudělka – 2 min., podrážení.
56:15'
Vhazování ve středovém kruhu.
55:21'
Tohle je ale pro frýdecké hokejisty velký problém a dost pravděpodobně i poslední hřebíček do rakve! U Švančarovy branky se totiž ocitl sám Pechanec, který si na šikovného gólmana hostů nepřišel, poté ale puk vyplaval na DANIELA INDRÁKA, který stejně jako Süss ve druhé třetině vyčkal s pukem na holi na lepší moment a poslal puk do branky, kterou Švančara vleže střežit nedokázal! Asistence: Antonín Pechanec.
54:53'
Frýdečtí už by měli začít spěchat, mají posledních pět minut a puk je za brankou Švančary.
54:06'
Fencl zavezl kotouč, Švančara jej ukryl ve výstroji.
53:54'
Za vlastní brankou hraje s kotoučem na holi Filip Dvořák.
52:59'
Dnes jsme zatím povedené přesilovky sledovat nemohli. Také hosté hrají v plném počtu.
52:30'
Další ofsajd Hanáků.
52:08'
Hosté podruhé v tomto oslabení vyhazují.
51:44'
Dostálek se na opačné straně dostal ke střele, neuspěl.
51:24'
Dvořákovu střelu přizvedl jeden z bránících hostů. Puk se poté po mantinelu sklouzl těsně za modrou čáru, to ale pozornosti sudích neuniklo. Ofsajd Zubrů.
50:59'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Nico Geidl.
50:50'
Pechanec je zpátky na ledě, MEO zvládlo i druhé oslabení v zápase.
50:12'
Rysům se opět zkrátil čas v přesilovce poté, co je Zubři dvakrát vykázali za modrou čáru. Nyní ale přišla střela Havránka, na kterou Postava dobře viděl.
49:25'
A na brankovišti Postavy je opět rušno! Puk vyletěl nad hlavy hráčů ve skrumáži, svezl se po zádech jednoho z Frýdeckých a poté přišlo několik dorážek! Zubři dokázali snížení zamezit i tentokráte!
49:08'
Hosté na buly v útočné třetině uspěli, nyní ale musejí pásmo dobývat nanovo. Goišovi se podařilo vyhodit.
48:50'
Antonín Pechanec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
48:50'
První větší příležitost ve třetí třetině! Ramik sahal po srovnání, když se velmi hbitě obtočil kolem branky, od snížení jej ale dělila přerovská hůl a několik centimetrů!
48:30'
Ofenzivní snahy prvního frýdeckého útoku marní postavení mimo hru.
47:48'
47:04'
Hosté se opět nedokážou propracovat k něčemu významnějšímu v útočném pásmu. Čas se jim ale krátí. Pokud s výsledkem něco neudělají, v MEO Aréně jim dnes skončí sezóna.
45:51'
Macháček odvedl dobrou práci podél levého mantinelu, kde zmátl soupeře a pak křížným pasem hledal jednoho ze spoluhráčů. Postava se stihl přesunout.
44:57'
Haas dostal do dobré pozice křížnou přihrávku, tu však nedokázal proměnit ve střelu z prvního doteku.
44:27'
Postava předvedl zákrok pro fanoušky. Klimšovu vysoko mířící střelu sbalil do lapačky. Ve třetím dějství zatím čekáme na zajímavější situaci ať už na jedné či druhé straně.
43:08'
Žůrek se snažil provézt kotouč do rohu útočného pásma, zamezil mu v tom ovšem hlavní rozhodčí, který už nestihl uhnout. Puk na hokejkách Přerova.
42:51'
Buly po pravici hostujícího brankáře.
42:34'
Hradil dobrou zadovkou uchránil kotouč ve středním pásmu, Zubři vracejí kotouč na Švančaru.
42:00'
Homola lehl do střely Goišovi a přizvedl ji do ochranné sítě.
41:39'
Jan Svoboda vyvezl kotouč, Švančara jej po jeho střele sbalil do lapačky.
41:25'
Zakázané uvolnění Přerova.
41:02'
S pukem v útočném pásmu se snaží něco vymyslet Frýdečtí, domácí hokejisté jim k tomu ale příliš prostoru nedopřávají.
40:05'
Hosté hrají v plném počtu, puk mají na holích domácí.
40:01'
Druhou třetinu začali v početní výhodě Frýdečti. Díky dobré práci Přerova v ní ale vůbec nic nepředvedli. Dějství číslo 2 nabízelo mnohem roztržitější hokej plný šarvátek a ve 24. minutě už Daniel Indrák slavil první branku. Ta ale nebyla uznána, a tak si útočník první formace Přerova musel počkat až do času 28:33. Zubři se nastěhovali do útočného pásma a Indrák zkusil štěstí z ostrého úhlu. Na bližší tyči Švančaru nachytal. Frýdek vzápětí zcela vyhořel v defenzivní činnosti a už za 26 vteřin inkasoval podruhé. Z nehlídané strany na dorážce neuspěl Kudělka, vzápětí si ale dobře počkal a skvěle zamířil Jan Süss. Hanáci přebrali otěže a mohli Frýdek položit v přesilovce 5 na 3, tu jim ovšem (možná nezamýšleně) zhatil Sovův bojechtivý výlev, kdy naháněl Süsse po pásmu se shozenými rukavicemi. Přesilovka Přerova zůstala nevyužita a oba nakonec inkasovali trest za hrubost. Třetí dějství bude pokračovat zhruba v 18:44.
40:00'
39:40'
Hosté ve čtyřech.
39:04'
Nicméně, pokračuje přesilovka Zubrů proti třem. Trvat bude ještě 36 vteřin.
39:01'
Jan Süss – 2 min., hrubost.

Aleš Sova – 2 min., hrubost.
39:01'
Velká skrumáž před Švančarou! Süss se snažil dorážet kotouč a neuspěl, Sova ale okamžitě shodil rukavice a domácího útočníka frustrovaně naháněl po kluzišti a atakoval jej pěstmi! Süss, jenž se zcela evidentně stranil jakékoli bitky, ale na trestnou lavici zcela nepochopitelně putuje taky!
38:41'
Švančara vyrazil Hrdinkovu střelu těsně vedle hole Pechance!
38:24'
Hosté sice rychle vyvezli puk, MEO už je ale zpátky v pásmu.
38:06'
Frýdek ve velkých potížích! Svačina naprosto zbytečně za brankou soupeře atakoval brankáře Postavu a posílá své spoluhráče do tří!

Vladimír Svačina – 2 min., sekání.
37:48'
Frýdek vybojoval kotouč u mantinelu a rychle vyhazuje.
37:40'
Michal Hotěk – 2 min., nedovolené bránění.
36:56'
36:40'
Süss vyslal tvrdou střelu, puk mu ale skočil "na placku" a branku přestřelil.
36:09'
Hra je nakonec přerušena, nahození domácích totiž skončilo přizvednuto v ochranné síti.
36:04'
Zubři opět zavřeli hosty v jejich pásmu. To je naposledy dovedlo k úvodní brance zápasu.
35:43'
Indrák hledal před brankou Kratochvila, ten z velké blízky těsně minul!
34:43'
Sova zkusil nahodit puk do skrumáže, k ničemu to ale Frýdeckým nebylo.
34:09'
33:54'
Hostům ujel kotouč z útočného pásma, musejí rozehrávat od Švančary nanovo.
32:57'
Kratochvil se nabízel do střelecké pozice, inkasoval přihrávku, okamžitě byl ale obestoupen čtveřicí hráčů v červeném.
31:45'
A prudký projektil teď vyslal také Havránek. Rovněž mimo.
31:23'
Geidl byl v dobré pozici, Postavovu klec ale bekhendem přestřelil.
30:55'
Klimša zkoušel štěstí z levého kruhu, Postava vykryl vyrážečkou.
30:16'
Buly po pravici Postavy.
28:59'
A MEO Aréna je na nohou, Zubři bleskově odskakují na rozdíl dvou branek! Ihned po buly se vrhli zpátky do útočení, defenziva Frýdku-Místku ale selhala a vůbec si nehlídala část kluziště, kde byl na střelu volný Kudělka. Jeho ránu zblokoval protihráč, hned vzápětí se ale do dorážky z téže pozice dostal JAN SÜSS, který si na rozhozenou obranu soupeře dobře počkal a přesně zamířil! Asistence: Tomáš Kudělka.
28:33'
Máme tu první branku večera, skóre otevírá MEO! Co zatím dnes nebylo k vidění, to teď vedlo k úvodnímu gólu. Zubři zamkli soupeře v jeho pásmu. Sice honili puk po mantinelech, nakonec ale DANIEL INDRÁK nachytal Švančaru střelou z nulového úhlu na bližší tyči! Tentokráte už slaví regulérní branku! Asistence: Antonín Pechanec, Matouš Kratochvil.
27:52'
Ve druhém dějství zatím sledujeme o poznání roztržitější hokej, než jak tomu bylo v předešlé části. O to je ovšem zábavnější!
27:15'
Za Postavou probíhá přetlačovaná u mantinelu.
25:50'
Dobrý důraz předvedla defenziva Zubrů. Ta nakonec v mezikruží poskakující kotouč dokázala před čtvrtým útokem Frýdku-Místku dostat do bezpečí.
25:10'
Po střele Březiny je k vidění další roztržka. Do nejproduktivnějšího hráče Zubrů v základní části se po přerušení pustil Adámek.
24:50'
Hra začíná pořádně přitvrzovat. Viděli jsme několik hraničních střetů, které nebyly potrestány rozhodčími, a to pochopitelně boří bariéry hráčů obou mužstev.
23:45'
Zubři už slavili branku, ta ale není uznána! Indrák se prohnal brankovištěm, zřejmě viděl kotouč proklouznout pod Švančarou a radoval se, sudí ale ihned rozpažil!
23:17'
Velkou šanci měl teď ale Nico Geidl! Před Postavou zůstala jeho hůl nepokryta, a tak pálil rychle po přijetí přihrávky, domácí brankář byl ale úspěšnější!
22:55'
Haas zkusil Postavu nachytat na bližší tyči z ostrého úhlu, puk proletěl pouze za branku.
21:46'
Puk letí ke Švančarovi, Hanáci soupeře ve svém oslabení vůbec nepustili do hry.
21:17'
Frýdek se dokázal dostat do útočného pásma, nic v něm ale nevymyslel. Goišovo vyhození se pak zcela nepovedlo, hosté se však záhy dopustili ofsajdu.
20:18'
Frýdečtí chybovali a nechali si za svými zády projít Matouše Kratochvila! Ten se ocitl sám před Švančarou, jehož chtěl vymíchat, nakonec mu ale kotouč sklouzl z hole!
20:01'
Začátek zápasu nabídl podstatně živější hokej, než jak bylo občas zvykem během základní části. Prakticky se nepřerušovalo a k vidění byly i zajímavé příležitosti. Na jedné straně hledal Süsse Goiš, na opačné pak hrozil v kontru Homola. Rysi poté na chvíli přebrali roli mírně aktivnějšího celku. Ramík se Zemanem své přečíslení překombinovali a zanedlouho stálo při Postavovi štěstí, když mu kotouč z výstroje vypadl pouze před brankovou čáru. Svižný hokej provázel celou první třetinu, ve které bylo k vidění množství střel, ale žádný tlak. Druhá třetina začne přibližně v 17:49.
20:00'
19:59'
Jan Svoboda – 2 min., sekání.
19:44'
Frýdek si vynutil faul, poprvé v zápase se bude vylučovat. Momentálně hraje v signalizované početní výhodě.
19:03'
S ohlášením poslední minuty první třetiny proletěl kotouč z Chrobočkovy hole od modré čáry jen těsně vedle Švančarovy tyče!
18:27'
V první třetině jsme viděli zatím dost střeleckých pokusů a drobnějších příležitostí, zatím jsme se ale nedočkali klasického obléhání pásma, nebo situace, ve které by útočila celá pětka.
17:31'
A ze hry uplynuly pouhé tři vteřiny, než si Švančara připsal další zákrok. Pechanec vyhrál buly směrem dopředu a okamžitě zakončoval.
17:28'
Krisl střílel ihned po buly, frýdecký gólman skryl kotouč na hrudi.
17:24'
Kratochvilova rána byla přizvednuta do ochranné sítě, buly po Švančarově pravé ruce.
16:01'
Dobrou práci v útočném pásmu teď odvedla formace Okála, Süsse a Goiše. Přímé ohrožení Švančarovy branky se sice nekonalo, přesto ale frýdeckou defenzivu přiměli znejistět a chybovat.
14:58'
Dostálek si zpracoval letící kotouč na modré čáře, Kudělka jej ale prací s holí nepustil do zakončení.
14:36'
Ofsajd domácích.
14:08'
Frýdečtí opět chybovali ve vlastním pásmu, z čehož po šermované vznikla dobrá příležitost pro Březinu! Jeho nepříliš razantní přízemní střelu dokázal Švančara vytěsnit!
13:09'
Okál velmi dobře zabojoval a získal na svoji hůl puk od soupeře, okamžitě k němu ale přistoupila trojice hráčů v červeném a vůbec mu nedovolila cokoli s pukem v mezikruží vymyslet. Právě nedůraz v těchto místech stál Frýdek první souboj série.
12:44'
Hosté se ale nakonec ze svého pásma dostali a vybojovali si v něm vhazování. Stejný tlak Zubrům oplatili a ti vyhodili pouze na zakázané uvolnění.
12:03'
První formace Zubrů teď dobrým forčekingem působí problémy frýdecké rozehrávce.
11:14'
Dvořák střílel z pravého kruhu, pro Švančaru šlo o jednoduchý zákrok.
10:51'
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější a nakopli se párem dobrých příležitostí k větší odvaze tvořit hru.
10:31'
Zpoza vlastní branky zakládá rozehrávku Žůrek.
08:40'
A vzápětí je na brankovišti Postavy opět rušno! Tomu propadla za záda střela jednoho z hostujících forvardů, naštěstí pro Hanáky byl ale poblíž obránce, který mohl vznikající požár rychle uhasit!
08:01'
Zatím největší akce dosavadního průběhu zápasu a na svědomí ji měli rysi! Ramík se Zemanem sehráli rychlý brejk, nakonec ale kvůli pozdní zpětné přihrávce k zakončení nedošlo! Frýdek promarnil šanci na otevření skóre!
07:38'
Frýdečtí zachytili Zubry při přechodu přes útočnou modrou a rychle hru otočili. Kotouč skončil v ochranné síti za Postavou.
06:57'
06:43'
Ta se jim ale vůbec nepovedla, Zubři ji zachytili ve středním pásmu, čehož zkusil z pravého kruhu rychle využít Hradil. Švančara chytá a to znamená teprve druhé přerušení v zápase.
06:32'
Frýdečtí už delší chvíli čekají za Švančarou a hledají prostor k rozehrávce.
05:25'
A dobrou příležitost měli také hosté! Ti znovu zkusili využít rychlého protiútoku, který zakončoval Homola. Postava jeho prudkou střelu zneškodnil jen krajem lapačky!
04:25'
Sledujeme opravdu živý hokej, který zatím určitě baví. Prakticky se nepřerušuje a k vidění je spousta souboujů.
03:47'
Dobrá příležitost Zubrů! Z rohu kluziště hledal Goiš na brankovišti Süsse, ten ale ze spleti hokejek nedokázal vyškrábnout kotouč a propašovat jej za brankovou čáru!
02:28'
Dobrá protiakce se rodila opět v útočném pásmu Frýdku. Zemanovu střelu v rychlosti stihla zbrzdit jedna z domácích holí.
01:50'
První zákrok si ale připisuje také domácí Postava, jeho pozornost prověřil z pravého kruhu Macháček.
00:32'
A první střídání domácích se povedlo. Neskončilo sice gólem, sympaticky se ale ihned tlačili na bránu. Kudělkovo nahození tečoval Kratochvil do betonu Švančary.
00:03'
Úvodní buly vyšlo lépe Zubrům.
00:01'
Druhé utkání této série brzy začne. Hosté jsou již nastoupeni na ledové ploše ve svých červených dresech, domácí MEO obléká trikoty žluté.

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Hrdinka, Chroboček, Kudělka (A), F. Němec, Krisl (C), Ševčík, Bystroň – Kratochvil, Pechanec, Indrák – Goiš, Süss, Okál – Jan Svoboda, F. Dvořák, Březina – Fencl, Ministr, Hradil.
Trenér: Robert Svoboda

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Š. Havránek, J. Michálek, Žůrek, J. Adámek, Sova, Homola, Kareš – Svačina (A), Zeman, Ramik – Doktor, Vrdlovec (C), Dostálek – Hotěk, Haas, Klimša (A) – Geidl, Matěj, Macháček.
Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Kráľ, Dědek.
Přerov vs. Frýdek-Místek
V prvním utkání série, která se hraje na dvě vítězství, uspěli u řeky Ostravice 5:2 svěřenci Roberta Svobody a Petra Dočkala. Na rysy, po základní části devátý tým tabulky, tak vyzráli poprvé v tomto soutěžním ročníku. Zubři ve Frýdku-Místku rychle prohrávali, po minutě a 26 sekundách skóroval z dorážky domácí Klimša. V rozmezí 58 sekund čtrnácté a patnácté minuty ale skóre otočili, obě branky zaznamenal Jiří Goiš, druhou v přesilovce. „Snad to bude fungovat dál a přesilovkami si ještě pomůžeme. Je důležité, když aspoň jednu přesilovku proměníte a máte v zápase gól navíc,“ připomíná vousatý útočník s číslem 47 na drese. Hned pět ze sedmi gólů pátečního duelu pak padlo z doražených střel. To ukazuje, jak důležitý je a bude v sérii důraz u soupeřovy branky. V hale Polárka puk do sítě doklepávali na jedné straně zmíněný Klimša a Dostálek a právě Goiš se Süssem a Hradilem na straně druhé. Klíčovou roli má při vyvrcholení sezony také disciplína. Na úvod osmifinále mezi Frýdkem a Přerovem rozdali rozhodčí hned patnáct dvouminutových trestů. „Oslabeními jsme si zápas zkomplikovali, vyjma začátku to byl jediný moment, kdy jsme soupeře pustili do hry. Měli jsme tam špatná střídání, musíme si to pohlídat, stejně jako útočné fauly. Nesmíme soupeře pouštět do přesilovek, aby měl co nejméně šancí vstřelit branku,“ má jasno Goiš. V neděli na Hané očekává další náročné utkání. „Frýdku půjde o všechno. Hrají dobře z obrany, špatně se proti nim prosazuje. Dvakrát jsme s nimi doma prohráli, víme, jak hrají. Musíme se co nejlépe připravit a pokusit se to urvat.“

1. zápas předkola play-off
Frýdek-Místek – Přerov 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Klimša (Hotěk, Haas), 31. Dostálek (Svačina, Havránek) – 14. Goiš (Hradil), 15. Goiš (Dvořák, Okál), 25. Süss (Hrdinka, Indrák), 36. Hradil (Jan Svoboda), 48. Dvořák. Rozhodčí: Jaroš, Jechoutek – Komínek, Otáhal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1088. Střely na branku: 27:36. Zblokované střely: 2:8. Vhazování: 44:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5. Stav série: 0:1.
Hezký nedělní podvečer z přerovské MEO Arény. Dnes nás čeká druhý duel předkolové série mezi celky Přerova a Frýdku-Místku. Hanáci dnes mohou po páteční venkovní výhře 5:2 ukončit sérii hranou na dva vítězné zápasy a zajistit si postup do čtvrtfinále. Naopak konci sezony se budou chtít vyhnout dnešní hosté, kteří zabojují o rozhodující třetí zápas. Ten by se hrál od pondělních 18 hodin opět v Přerově, k tomu ale vůbec nemusí dojít, takže se soustřeďme na duel číslo. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.