Play-off 1. ligy - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Vsetín - 27. března 2023   18:00

Vsetín
12:42' Říha  (Smetana, Rob) • 45:52' Smetana  (Jenyš, Rob)
Prostějov
Z. Kubičík, L. Pilný – R. Zídek, R. Komínek
ZS Prostějov
3 429 diváků
Vsetín

Vsetín si tak zahraje finále se Zlínem a tohle valašské derby bude vrcholem letošní sezóny Chance ligy. Vsetín nebo Zlín bude poté soupeřem Kladna v baráži. První zápas finále startuje 1. dubna v sobotu.
Prostějov byl v power play blízko k vyrovnání, kdy potřetí orazítkoval tyč za Vošvrdou. Dnešní duel měl několik klíčových okamžiků – mezi největší patřila vyrovnávací branka Prostějova v samotném závěru druhé třetiny a druhým okamžikem je smolná vlastní branky Maláka, která se stala onou rozhodující v tomto duelu.
59:56'
Puk vyslaný od modré čáry skončil na tyčce a Vsetín se raduje z postupu do finále!
59:43'
Tlak Prostějova, ale bez střelby na branku.
59:22'
Pavelka je již na střídačce a Prostějov má poslední pokusy!
59:07'
Němec vyhazuje a Pavelka je stále ve svém brankovišti.
58:49'
Prostějov se dostal k puku a zahajuje jeden z posledních útoků.
58:37'
Pavel Klhůfek se ocitl sám před Pavelkou a trefil tyčku před vyjetým Pavelkou. Ten jej taky srazil a brankář přišel o svou helmu!
58:26'
Pavelka už několikrát se pokoušel vyjet z branky, aby mohl jít na led šestý hráč Prostějova.
57:56'
Jáchym vytvořil velký tlak na brankovišti Vošvrdy, ale ten dokázal udržet puk před brankovou čarou!
57:31'
Illeš se pokoušel projít přes Smetanu technicky, ale na vsetínského hráče si tímto nepřišel.
55:56'
Prostějov měl nyní dobré pokusy na branku Vošvrdy. Rána Maruny od modré čáry dokonce skončila na tyčce! Dnes podruhé Vošvrdu zachránila branková konstrukce!
54:03'
Číp vypracoval šanci pro Jenyše, který však v těsné blízkosti lépe nedokázal tečovat!
53:44'
Číp pálil a Pavelka dobře zasáhl. Vsetín je blízko k postupu do finále. Nicméně ještě je čeká určitě těžký závěr této třetiny.
53:19'
Jansa dostal puk mezi brusle a obránce díky své delší holi dokázal sebrat puk a překazit slibně rozvíjející se útočnou akci Jestřábů.
52:40'
Ostřížek se ocitl ve velké šanci, ovšem nakonec to Vošvrda a obránci Vsetína zvládli.
52:18'
Rána od Maruny byla přizvednutá betonem Vošvrdy do sítě. Před námi je poslední komerční pauza této třetiny.
51:39'
Pavelka raději přikryl puk lapačkou a bude čelit vhazování v blízkosti jeho svatyně.
50:53'
Půček se rybičkou ještě snažil něco v útoku vymyslet, nicméně jeho šance na nějaké zakončení už byly předem "ztracené".
49:29'
Roman Půček se pokoušel dostat po levé straně k brance, ale Pěnčík jej nepustil a splnil své obranné povinnosti.
49:17'
Po vyhraném buly ve středním pásmu se Prostějov dostal rychle do pásma a Vošvrda musel opět zasahovat.
49:00'
Vsetín po své další brance ubral na intenzitě směrem do útoku a nyní se soustředí i více na bránění.
48:08'
Venkrbec se pokoušel dorážet, ale neúspěšně. Poté se před brankou opět zjevil puk, kdy se od Klhůfka odrazil mimo brankoviště.
47:08'
Vošvrda musel reagovat na hbitou střelu soupeře, kdy puk vyrazil svými betony.
46:23'
3 429 diváků sleduje klíčový duel, zejména pro domácí celek, který pokud nevyrovná, tak pro něj letošní sezóna končí.
45:52'
Vsetín právě vstřelil branku!
Tak tohle je hodně nešťastná branka pro Prostějov! ONDŘEJ SMETANA pouze dojel nepřesný puk k rohu kluziště a jen zkusil poslat puk před branku, který se od nohy Maláka odrazil do branky. Asistence: Pavel Jenyš a Luboš Rob.
44:29'
Hořanský předložil perfektní přihrávku na Půčka, který v ložené šanci nedokázal dostat puk do branky. Excelentní zákrok Pavelky, který může být klidně dalším zlomovým okamžikem pro Jestřábi.
43:46'
Nejprve střela Čípa a poté střílel ještě Michal Hryciow. Úvod třetí třetiny se nese ve znamení ofenzívy obou týmů.
43:35'
David Ostřížek se ukázal dobrým obranným zákrokem, když nepropustil puk skrze brankoviště na najíždějícího vsetínského hráče.
42:56'
Maruna neměl moc kudy vést útok a tak jednoduše nahodil puk za branku Vošvrdy.
41:33'
Holcova nabídka a Pavel Klhůfek to měl na dorážku na velkou hůl.
40:56'
Po vyhraném buly přišlo zakončení z levé strany a Pavelka si připsal další důležitý zákrok.
40:30'
Od Pěnčíka dostal puk Illéš, jehož pokus zastavil Michal Hryciow.
40:01'
I druhá třetina přinesla vyrovnaný a opatrný hokej. Prostějov se v závěru třetiny snažil o vyrovnání, které přišlo se zvukem sirény. Otázkou je, zda puk prošel brankovou čáru v regulérní hrací době. Za brankou na ukazateli svítily v době vstřelení branky již dvě nuly. Přesto byla branka uznána a od třetí části se bude hrát od nuly.
40:00'
39:59'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Autorem branky je JAKUB ILLÉŠ, který střílel z pravé strany a s koncem druhé třetiny dokázal vstřelit vyrovnávací branku. Asistence: Jan Bartko a Martin Pěnčík.
39:59'
Od modré čáry následně přišla přihrávka na pravou stranu, odkud vystřelil Jakub Illéš a a ten za zvuku sirény vsítil branku.
39:57'
V závěru třetiny střílel Pěnčík, kdy Vošvrda vyrazil před sebe a vsetínský hráč poslal puk k modré čáře.
39:23'
Prostějov má velkou snahu vyrovnat, nicméně Vsetín svého soka moc do šancí nepouští a když už ano, tak zasáhne dobře chytající Vošvrda.
38:25'
Jaroslav Pavelka se nyní natáhl a vyrazil puk po střele vsetínského hráče, který si šikovně objel jeho branku.
38:14'
Vošvrda zasáhl proti hbité střele.
36:53'
Mezi kruhy měl dobrou pozici Maruna, ale nedokázal lépe trefit puk.
35:51'
Pavel Klhůfek si narazil puk se spoluhráčem a poté zkusil střelu z první. Puk však šel hodně vysoko nad branku Pavelky.
35:13'
Lehkou střelu od levého mantinelu si Vošvrda sice utlumil, ale neposedný puk mu vyletěl před branku. Brankář Vsetína měl však dost času, aby puk přikryl lapačkou.
33:48'
Jakub Illéš to zkusil sám vzít na sebe. Najel si do pásma a nepřesně vypálil směrem na branku Vošvrdy.
32:59'
Před Vošvrdou se ocitl v tváří tvář Jansa a Vošvrda podruhé v tomto zápase podržel svůj celek dobrým zákrokem!
32:38'
Prostějov nyní tak tak udržel puk před modrou čarou, nakonec se Vsetín opět dostává k puku a dostal jej mimo své pásmo.
32:03'
Přihrávku před branku si pokryl hráč Vsetína a opět vyhodil puk z obranného pásma.
31:28'
Staněk trochu zaváhal a Vsetín se poprvé v oslabení dokázal vysvobodit.
31:04'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Adam Hořanský – 2 min., hákování.
31:03'
Hořanský na poslední chvíli zablokoval střelu soupeře. Vzápětí se však dopustil faulu hákováním.
30:13'
Zápas se překlopil do své druhé poloviny a hostující celek stále vedet těsným rozdílem. Doposud měl asi největší šanci k vyrovnání Ostřížek.
29:55'
Pavelka byl daleko od své branky a Číp nebyl daleko od toho, aby mohl zakončovat do prázdné branky.
28:46'
Vsetín nyní hned na modré čáře zastavil počínající útok Prostějova.
28:23'
Po střele Roba musel zasahovat Pavelka, ten si dobře povyjel proti jeho pokusu a udržel puk ve své výstroji.
27:50'
Mezi kruhy byl zcela ideálně postaven Ostřížek, proti jeho ráně zasáhl Vošvrda, který si nyní připsal velmi důležitý zákrok!
27:13'
Po Bláhově střele se po dorážce natahoval Berger, který však netrefil prostor u vzdálenější levé tyčky.
26:24'
Jandus a ani Bartko se nedokázal dostat ke střele na branku. Oba jejich pokusy dokázala zablokovat obrana Vsetína.
25:38'
Rob sebral puk kousek u modré čáry a pokusil se vystřelit. Zamířil však přesně do připraveného Pavelky.
24:59'
Krajčík se nyní dostal do útoku, kdy podstoupil souboj v rohu kluziště. Nakonec se Prostějov dostává ven ze svého pásma.
24:26'
Lichanec na Jenyše, který po zpracování puku nezamířil přesně mezi tři tyče.
23:43'
Riku Sihvonen poslal puk na Bláhu, kterému se však puk pravděpodobně zamotal pod čepelí a nedokázal zakončit z dobré pozice.
23:04'
Venkrbec se snažil natlačit před Krajčíka. Nakonec padá v tomto souboji a Krajčík dokázal dostat puk pod kontrolu.
22:43'
Martin Pěnčík si nabruslil až na druhou stranu pásma a našel si prostor ke své střele. Vošvrda pokryl tuto střelu a bude se vhazovat před jeho svatyní.
22:12'
Jenyš jen tak plácl do puku a ten prošel pod betony Pavelky a prosvištěl kolem vzdálenější pravé tyčky!
21:41'
Po rychlém útoku střílel Radek Číp, ovšem notně nepřesně a orazítkoval mantinel za brankou. Vsetín však pokračuje ve svém útočném snažení.
21:28'
Na druhé aktivní Slanina střílel z pravé strany na bližší tyč. Vošvrda si pokryl celou situaci.
21:06'
Roman Půček zkoušel vystřelit, ale měl blízko soupeře a jeho rána byla nakonec nepřesná a velmi pomalá.
20:01'
V první třetině jsme mohli vidět opatrnou hru od úvodní minuty. K vidění byla vyrovnaná hra, s minimem šancí. Vsetín se prosadil v poslední vteřině přesilové hry, která byla zároveň jedinou v první třetině. V závěru se Prostějov pokoušel o vyrovnání, zejména Pěnčík se šikovně dostal až před branku, ale k zakončení už neměl dostatek prostoru a času.
20:00'
19:55'
Petr Hašek rychle zavezl puk do třetiny, ale ke střele už se Prostějov nestačil dostat.
19:15'
Martin Pěnčík se až od mantinelu dostal do slotu a pokoušel se vystřelit. Jeho zakončení bylo zablokováno.
18:35'
Puk za brankou Vošvrdy nakonec vydoloval vsetínský hráč a ten jej vyváží až před branku Pavelky.
18:02'
Vsetín svého soupeře nyní moc do útočení nepouští a sám zahajuje další ofenzívu.
17:22'
Další pokus hostů, jak dostat puk do branky. Nyní se o to pokoušel Holec, ale puk skončil v ochranné síti.
16:07'
Střela Čípa byla zablokovaná za branku Pavelky. Prostějov se dostává k puku a rozjíždí svou další útočnou akci.
15:44'
Dobře myšlenou přihrávku před branku Vsetína si pokryl obránce a ten v klidu vyvezl puk.
15:18'
Nyní sledujeme hru nahoru a dolů bez šancí na jednu či druhou branku.
13:53'
Vsetín se nyní pohybuje v pásmu Prostějova a snaží se o případnou slepenou branku.
13:04'
Vsetín se prosadil jako první a je pravidlem v této sérii, že tým, který vsítil první branku, vyhrál i celý zápas. Uvidíme, zda toto bude platit i v tomto důležitém šestém zápase.
12:42'
Malák v rohu měl problémy a nedokázal vyhodit puk. Ten se dostal jen k modré čáře a odsud putovala přihrávka na JIŘÍHO ŘÍHU, který měl před sebou volný prostor a trefil prostor nad vyrážečkou Pavelky. Asistence: Ondřej Smetana a Luboš Rob.
12:11'
Opět se Prostějov dokázal dostat rychle ven z pásma a Jáchym dokonce ušetřil nějaké vteřiny, kdy podržel puk v útočném pásmu Vsetína.
11:53'
Minuta přesilovky je pryč a Vsetín se ještě ani neusadil v útočném pásmu.
10:53'
Valaši měli v rámci této série 17 přesilovek a využili pouze dvě z nich. Uvidíme, zda se jim podaří zlepšit tuto statistiku.
10:43'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
Robin Staněk – 2 min., krosček.
10:43'
Vsetín měl ponechanou výhodu, ale ta brzy skončila ve středním pásmu.
09:33'
Tomáš Jáchym se dostal sám na branku a trefil pravou tyč branky Vošvrdy. Ten ihned svou rukou poklepal na tyčku a "poděkoval jí za zákrok".
08:40'
Nyní už pokus Roba byl lepší a Pavelka vytěsnil jeho ránu ramenem do ochranné sítě.
08:23'
Před Pavelkou se pokoušel dorážet Rob, ale nyní jej puk moc neposlouchal na čepeli.
07:41'
A další úspěšný zásah pro vsetínského gólmana, který nyní ze vzduchu sebral puk do své lapačky.
07:35'
Slanina si sjel od modré čáry a pokoušel se tečovat střelu od modré čáry. Vošvrda jistě přikryl puk pod svou lapačku.
06:39'
Jakub Illéš to zkusil z ostrého úhlu a brankář Vsetína si nebyl zrovna úplně jistý, zda má puk někde ve své výstroji.
05:30'
Veselý ihned po zisku puku vystřelil na Vošvrdu, který jeho projektil dokázal vyrazit. Prostějov je v posledních minutách aktivnější směrem dopředu.
05:07'
Další zakončení, kdy byl Vošvrda nucen zasahovat. Vhazování před jeho brankou.
04:45'
Jan Slanina poslal takovou přihrávkou puk na branku. Vošvrda vyrazil. Po chvíli přišla střela z větší vzdálenosti, která vypadala hodně nebezpečně.
04:02'
Pavel Klhůfek pokazil přihrávku a nabídl soupeři protiútok, který byl však velmi záhy překažen vracející se obranou Vsetína.
03:43'
Ihned po buly přišla střela na prostějovskou branku, puk šel jen kousek mimo pravou tyč.
03:16'
Pěkná přihrávka na střed, odkud střílel Miroslav Holec, ale jen do připraveného Pavelky. Z pravé strany to pak zkoušel Jenáček.
02:26'
Vošvrda nyní dvakrát zasahoval proti lehčím střelám, vždy puk vyrazil zpět do hry. Následně se Vsetín dostal ze svého pásma.
01:51'
Nahození si Pavelka pohlídal a srazil puk za branku, kde si jej sebral spoluhráč.
01:16'
Nyní se snažil něco v útočném pásmu vymyslet Vsetín, ale taky nevyzkoušel pozornost Pavelky.
00:27'
Prostějov se jako první dokázal dostat do útočného pásma. Na branku Vošvrdy však nevystřelil.
00:01'
Filip Krajčík, ročník 2004, si dnes zapíše velkou premiéru v A-týmu Vsetína.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Staněk, Pěnčík, Bartko, Malák, Valenta, Hamšík – Venkrbec (C), Jandus, Maruna – Jansa, Slanina, Hašek – Illéš, T. Jáchym (A), Ostřížek – Veselý, Vlach.
Trenér: A. Totter

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda (Žukov) – Hryciow, O. Němec (A), Jenáček, Česánek, Krajčík, Smetana (A), Říha – Hořanský, Bērziņš, Rob (C) – Holec, Klhůfek, Berger – Půček, Sihvonen, Š. Bláha – Lichanec, Jenyš, Číp.
Trenér: J. Weintritt

Rozhodčí: Z. Kubičík, L. Pilný – R. Zídek, R. Komínek.
Před startem série se mluvilo o tom, že by tato série mohla být vyrovnaná. Nakonec se tyto prognózy naplňují. Valaši měli v minulém zápase výhodu domácího prostředí a mohli sérii ukončit.
Ovšem Prostějov odehrál zejména velmi dobře druhou třetinu, kdy Vsetínu nasázel hned tři branky. Valaši na hrůzostrašnou třetinu chtěli zapomenout v závěrečné části hry, ale dokázali se prosadit pouze jednou a prohráli 1:3.
Jedno je jisté, na vítěze této série ve finále Chance ligy čeká Zlín, který vyřadil Třebíč. Hlavně fanoušek Moravy a Slezska vyhlíží třaskavé finále Zlína se Vsetínem, ke kterému na jednu stranu není daleko, ovšem na stranu druhou, Prostějov rozhodně nenechá svou kůži lacino.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.