Play-off 1. ligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Jihlava - 8. března 2023   17:30

Vsetín
Vsetín
05:00' Hořanský (Ondračka) • 28:43' Půček (Holec) • 38:49' Bērziņš (Jenáček) • 79:12' Klhůfek (Jenáček)
4:3
(1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Stav série: (1:0)
Jihlava
Jihlava
04:33' Šik  (Dundáček, Miškář) • 42:42' Skořepa  (Kolář, T. Havránek) • 50:08' Kolář  (Kolář, Karabáček)
Vsetín
M. Petružálek , L. Květoň – V. Beneš, M. Jindra
Zimní stadion Na Lapači
3 017 diváků
Jihlava

První zápas přinesl vyrovnaný duel. Ostatně tak jako ve vzájemných zápasech v průběhu základní části, tak i dnes byl souboj vyrovnaný. Vsetín byl však v prodloužení lepším celkem, dokonce měl dvě přesilové hry. Nakonec se dočkal kýžené branky až v poslední minutě nastavení, kdy branku muselo posvětit video! Druhý zápas série nás čeká hned zítra!
79:12'
Vsetín právě vstřelil branku!
Autorem branky je PAVEL KLHŮFEK který nakonec byl dostatečně důrazný a procpal puk pod ležícím Beranem. Asistence: Šimon Jenáček.
79:12'
Branka je nakonec uznána!
79:12'
Branka padla hodně kuriózně. Po objetí branky zakončoval Jenáček, kdy už to vypadalo, že puk lehce přešel brankovou čáru. Poté se objevil puk před branku, kde jej ještě dorážel Klhůfek. A hlavní rozhodčí se radí u videa.
79:06'
Při hře čtyři na čtyři je Vsetín zatím aktivnější.
77:59'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Adam Hořanský – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Patrik Miškář – 2 min., hrubost.
77:46'
S velkou pravděpodobností to vypadá na nájezdovou loterii. Jihlava se nyní dopustila zakázaného uvolnění.
77:23'
Blízko k rozhodnutí byl nyní Klhůfek, který však nezakončil ideálně a poslal puk do betonu Berana.
76:50'
Domácí kontrolují puk a snaží se ještě něco vymyslet směrem dopředu.
75:55'
Po delší době hra před Žukovem. Harkabusovo zakončení však nemělo gólové parametry.
75:46'
Hořanský směřoval přihrávku na Roba, ale těsně před ním sebral puk do lapačky Beran. Ten v nastavení předvádí důležité a jisté zákroky.
75:07'
Po skončené přesilovce střílel Říha a Beran opět zaměstnal své betony. Valaši promarnili svou druhou příležitost v nastaveném čase.
74:37'
Už to vypadalo, že to Vsetín překombinoval, ale Němec se dostal přece je do zakončení. Ovšem Beran vyrazil puk a obránci si následně ve skrumáži poradili.
73:59'
Harkabus se postaral o vyhození. Vsetín má ještě minutu přesilové hry.
73:28'
Střela Říhy byla sražená mimo. Poté zakončoval Sihvonen a puk skončil v lapačce Berana.
73:04'
Valaši mají druhou velkou šanci, jak rozhodnout duel!
72:00'
Vsetín v útočném pásmu, ovšem Jihlava je moc do nebezpečných akcí nepouští.
71:34'
Sihvonen nedokázal vystřelit přes Valu a puk se ani nedostal k brance Jihlavy.
71:06'
Po delší době byl Žukov v permanenci, kdy čelil střele z dálky.
70:46'
Polovina nastavené třetiny je pryč. Vsetínu se podařilo vyrovnat hru se svým soupeřem a zdá se, že od své přesilové hry je mírně lepším celkem.
70:32'
Holec se dostával před branku Berana a moc nechybělo, aby se dostal k zakončení. Ovšem Beran mu jeho počínaní překazil.
68:35'
Jihlava se však ocitla pod tlakem a nedaří se jí dostat puk pod svou kontrolu nebo jej vyhodit.
68:05'
Nahození vyrazil Beran a to v době, kdy končí oslabení Jihlavy. Domácí celek prozatím promarnil slibnou šanci ukončit dnešní duel.
67:32'
Konečně přišla rána od Němce, ale ta byla včas zablokovaná.
67:20'
Vsetínští hráči si pouze přihrávají a hledají nějakou cestu k zakončení, což se moc nedaří.
66:56'
Vsetín se nyní snaží rozjet přesilovou kombinaci a Jihlava se precizně snaží bránit.
66:37'
Rychlý kontr přinesl velkou šanci a snad něčí hokejka Jihlavy zamezila puku, aby šel do branky.
66:16'
Žukov se zapojil do rozehrávky, ale moc si nerozuměl se spoluhráči a skoro se dostal do problémů.
66:06'
Ihned po vhazování šel puk na Berana. Domácí celek má velkou šanci získat první bod v sérii.
66:03'
Tomáš Havránek – 2 min., vysoká hůl.
64:07'
Další přerušení v krátké době. Nyní kvůli přihrávce rukou. Hra se hodně kouskuje.
64:02'
Ofsajd Vsetína a vhazovat se bude ve středním pásmu.
63:54'
Zatím se hraje hodně opatrně. Vsetín má problémy v přesnosti přihrávky. Jihlava je o něco lepší v útočné fázi.
62:56'
Karabáček se nedokázal dostat přes Smetanu a Vsetín se dostává ze svého obranného pásma.
62:37'
Křehlík přizvedl pokus Říhy a puk šel mimo brankovou konstrukci.
61:30'
První útok Vsetína skončil zablokovanou ranou od Klhůfka.
60:58'
Jihlava stále drží kontrolu nad pukem a Vsetín si zatím nerozumí ve své snaze získat, či udržet na delší dobu puk.
60:30'
Harkabus pálil od modré bez přípravy a výrazně přestřelil branku Žukova!
60:04'
Jihlava vyhrála vhazování, což se ji obecně dnes v zápase daří.
60:01'
Začalo prodloužení.
Prodloužení se hraje na 20 minut při hře pět na pět. Pokud v něm nepadne branka, budou následovat nájezdy.
Jihlava byla ve třetí třetině aktivnějším týmem a dokázala smazat dvou brankové manko! Vsetín dlouho nemohl najít zpět svou hru a koledoval si i o čtvrtou branku. Nakonec zápas skončil smírně 3:3 a bude následovat prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:28'
Ještě práce i pro Žukova, který měl před sebou clonícího soupeře, ale poradil si s nahozeným pukem.
58:50'
Vsetín v útočném pásmu a snaží se ještě před potenciálním prodloužením rozhodnout duel.
58:29'
Pořízek vyslal střelu, kterou Žukov bez větších problémů zachytil do své lapačky.
57:25'
Ovšem Jihlava cítí šanci a opět dostala puk na Žukova. Ten však nyní viděl dobře letící puk a ukryl jej ve své výstroji.
57:12'
S blížícím se koncem třetí třetiny se snaží nikdo neudělat chybu, která už by byla fatální pro oba celky.
55:56'
Vzápětí v dobré šanci Jenyš, poté Lichanec a taky Říha. Beran nyní svými zákroky podržel svůj tým!
55:40'
Říhovo zakončení vypadalo taky nebezpečně, puk nakonec skončil na některém hráči před Beranem.
55:05'
Nyní už Sihvonen v lepší pozici, ale trefil stojícího Dundáčka, který nyní přebral práci Berana.
54:38'
Sihvonen snad až zbytečně a zbrkle poslal puk před branku, který jen proletěl na druhou stranu kluziště.
53:58'
Cachnín při pokusu poslat puk na branku minul černou pryž. Každopádně Jihlava nyní drží pásmo a snaží se o svou čtvrtou branku.
53:32'
Zajímavé nahození od Kajínka Beran vyrazil k mantinelu. Jihlava se snaží otočit hru na druhou stranu.
53:20'
Puk nyní skončil mezi diváky, který určitě udělal radost jednomu z nich.
53:00'
Žukov čelil další střele a to v podání Valy. Vsetín si koleduje o čtvrtou branku...
52:51'
Jihlava je pochopitelně aktivnější, poté co dokázala dát dvě branky. Jejich další nahození vedlo k úspěšnému zákroku Žukova.
52:44'
Miškář se rozjel až do pásma a nakonec se dostal až do zakončení. Jeho ránu utlumil Žukov na své hrudi.
52:02'
Obrovskou šanci nyní nevyužili hosté. Meluzín se s Chlubnou dostali sami na Žukova. Vyměnili si puk, ale Žukov se roztáhl a překazil otočení skóre Jihlavy!
50:08'
Vsetín na tuto situaci reaguje oddychovým časem!
50:08'
Dukla právě vstřelila branku!
Dukle se daří smazat dvou brankové manko! DANIEL KOLÁŘ výborně vystřelil od modré čáry a puk skončil za zády Žukova. Asistence: Tomáš Harkabus a Václav Karabáček.
49:55'
3 017 diváků se dnes sešlo na stadionu. Jde o třetí nejvyšší návštěvu této sezóny.
49:41'
Skořepa se provinil zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před branku Jihlavy.
49:04'
Rána Brože nebyla přesná, zato další pokus už musel Žukov likvidovat svým betonem.
48:24'
Meluzín vyslal ránu ze středního pásma, Žukov zastavil puk a ihned rozehrál, tak aby nedošlo k přerušení hry.
47:33'
Kolářovu střelu Žukov vyrazil k rohu mantinelu. Poté se ještě ke střele dostal Šik, ale i s ní si brankář Vsetína dokázal poradit.
46:57'
Opět další boj o puk u mantinelu, což je dnešní častý obrázek.
45:58'
Po nahození Smetany nemusel hostující gólman zasahovat. Vsetín dostává svého soka pod tlak a snaží se střílet ze všech pozic, ovšem nepřesně.
45:21'
Po delší době dobré zakončení od Berzinše, který zazvonil o horní tyčku jihlavské branky.
45:03'
Nyní se hraje poměrně nahoru a dolů. Vsetín se snaží být více aktivní a hledá cestu k zakončení.
44:46'
Cachnín jen takovou lehčí střelou prověřil Žukova. Na druhé straně bekhendem zakončoval Jonák, ale Beran byl připraven.
42:42'
Tak to bylo velmi rychlé. Ihned po vhazování se po přihrávkách dostal puk na Daniela Koláře, který vystřelil a JOSEF SKOŘEPA, který clonil před brankou tečoval puk za Žukova. Asistence: Daniel Kolář a Tomáš Havránek.
42:36'
Říha zasáhl Hamana a i Jihlava už si zahraje dnes svou třetí přesilovku. Navíc nejlepší šance jak dosáhnout kontaktní branky.
42:10'
Němec přihrál na Hořanského a najížděl si před Berana na zpětnou přihrávku. Ta už se k němu nedostala.
41:16'
Havránek nahrával do jízdy Miškářovi, ale ten nedokázal v rychlosti zpracovat puk.
40:29'
Kolář po vyhraném buly se pokoušel propálit skrumáž před Žukovem, ale trefil jen svého spoluhráče.
40:17'
Dlouhé nahození si Žukov raději pohlídal a ukryl puk do své lapačky.
40:01'
Rozhodčí nakonec dokázali oba celky umravnit a odchází do kabin, aby si zchladily své horké hlavy. Ve druhé třetině jsme stále viděli tuhý boj. Ovšem Vsetín dokázal vsítit dvě branky a odskočit svému soupeři na rozdíl dvou branek. Domácí zaslouženě vedou, neboť ve druhé třetině byli lepším týmem.
40:00'
39:55'
V závěru třetiny se do šance ještě dostali hosté, kdy musel Žukov zasahovat. Poté začalo být na ledě poměrně živo a oba týmy si mají co říct. Dokonce i brankář Beran něco řešil se vsetínským hráčem.
38:49'
Na této brance má lví podíl Jenáček. Ten dokázal perfektně přihrát do těsné blízkosti branky, kde už měl svou hůl připravenou DANIELS BĒRZIŅŠ. Asistence: Šimon Jenáček.
37:50'
Jihlava rozjela další tlak, kterému chybělo lepší zakončení. Poté se Vsetín opět osvobodil a to v době, kdy skončila přesilovka Jihlavy.
37:18'
Holec zachytil u modré přihrávku a osvobodil svůj celek, který se již dostával pod tlak.
36:36'
Po Pořízkově střele se pokoušel před brankou dorážet Miškář. Následně Žukov čelil další ráně, která rozezvučela plexisklo za brankou.
36:12'
Přesilovka Dukly započala tuhým bojem o puk u mantinelu.
35:58'
Peter Lichanec – 2 min., podrážení.
35:58'
Skořepa na poslední chvíli překazil možný únik vsetínského hráče. Nakonec si Jihlava vybojovala faul.
34:21'
Nyní nechala obrana Jihlavy volného Říhu, který ihned po přihrávce pálil na Berana. Ten byl nalepený u své levé tyčky!
33:17'
Smetanovo nahození od modré čáry bylo úspěšně zablokováno. Na druhé straně střela od Pořízka, která donutila Žukova k těžšímu zákroku.
32:58'
Dundáček trefil připraveného Žukova. Jihlava začíná pomalu a jistě vyceňovat své drápy.
32:27'
Zničehonic se v šanci ocitl Havránek, který trefil horní tyčku! Vše započal Miškář, který adresoval přihrávku na zcela volného Havránka.
31:50'
Ondračka pasem hledal Roba. Ten se však nacházel v ofsajdu a hra byla rozhodčím přerušena.
31:09'
Jihlava měla v posledních minutách problémy se střídáním. Kupříkladu Kočí měl nyní hodně těžkou šichtu.
30:34'
Jihlava hledá cestu, díky které by mohla ohrozit branku Žukova. Ovšem zatím nemohou najít nějakou protihru.
28:43'
Aktivita Vsetína je odměněna. Holec se jako první dostal ke střele, kterou Beran jen vyrazil před sebe. Následně celou situaci dojel ROMAN PŮČEK a ten otočil skóre utkání. Asistence: Miroslav Holec.
28:10'
Po chybě Jihlavy se do šance dostal Rob a v poslední chvíli mu snad Skořepa zabránil zakončení!
27:52'
Jenyšova pobídka na Hořanského byla dobře myšlená, ale Hořanský o trochu dříve situaci přebruslil.
27:18'
Ani třetí přesilovku se Vsetínu nepodařilo využít. Každopádně tato přesilovka se Vsetínu vydařila. Vsetín dostal Jihlavu pod tlak, ale obrana v čele s Beranem odolala.
26:46'
Roman Přikryl – 2 min., hrubost.

David Vala – 2 min., hrubost.
26:46'
Po velké skrumáži vznikl souboj mezi Přikrylem a Valou. Oba nakonec skončili na ledě.
Všemu předcházela dobrá rána, kterou Beran pokryl a dokázal eliminovat i následující dorážky.
26:35'
Vsetín opět mačká Jihlavu v jejich pásmu.
26:06'
Pěkná přihrávka přes celou šířku pásma, ale Rob na pravé straně ještě hledal svého spoluhráče a jeho úmysl se moc nezdařil.
25:33'
Kombinace Vsetína nebyla úplně přesná, nakonec se domácím podařilo udržet pásmo a opět se dostávají do kombinace.
25:15'
Tomáš Chlubna – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
24:25'
Kajínek bez rozmýšlení chtěl poslat střelou puk na branku, ale trefil blízko stojícího Pořízka.
24:02'
U modré čáry se do střely dostal Půček a Beran si s tímto zakončením dokázal poradit.
23:56'
Miškář vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět před brankáře Berana.
23:17'
Velmi dobrá pozice pro Jenyše, který však nedokázal lépe zakončit. Vsetín je na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem.
22:41'
Jihlava ubránila i své druhé oslabení. Vsetínská druhá přesilovka však vypadala daleko lépe, než ta první v první třetině.
22:03'
Prudká rána od Říhy zasáhla Berana. Odražený puk rychle odpálil hráč Jihlavy. Každopádně tato rána byla hodně štiplavá!
21:42'
Jihlavě se nyní daří držet hru dál od své branky a šetří čas.
21:04'
Po pěkné kombinaci zakončoval Berzinš, kterému se nepodařilo lépe zpracovat puk.
20:48'
Po vyhraném buly přišlo zakončení. Beran rychle sebral puk do své výstroje a nedovolil žádné dorážky.
20:42'
Bilčík se provinil podrážením za svou vlastní brankou a Valaši si zahrají druhou přesilovku.
20:27'
Rob z nulového úhlu se pokoušel překvapit Berana, poté co neměl komu přihrát puk a tak to zkusil.
20:15'
I úvodní buly druhé třetiny bylo úspěšnější pro Jihlavu. Ta se rychle dostala k zakončení a Žukov si připsal další úspěšný zákrok.
20:01'
V první třetině se jako první prosadila Jihlava. Ovšem Vsetín vzápětí našel bleskurychlou odpověď. Obě branky padly v době, kdy oba týmy hrály ve čtyřech hráčích. Poté jsme sledovali víceméně tuhý boj o puk a příliš šancí neviděli. Oba brankáři vypadají velmi jistě a bezpečně zachytávají ojedinělá zakončení.
20:00'
19:50'
Sihvonen se pokoušel v závěru třetiny prosadit individuálně, ale Haman jej nepustil před branku Berana.
19:15'
Holec se pokoušel vystřelit, ale v době střely mu puk sjel z čepele.
18:27'
Nakonec se Jihlava dostává ven z pásma skrze vyhození obloukem, které šlo přímo na Žukova.
17:55'
Ondračka nahodil puk za branku Jihlavy a Vsetín se napadáním snaží dostat k puku a k nějaké kombinaci.
17:10'
Sihvonen před brankou hledal Bláhu, ale ten byl pozorně bráněn a k puku se nedostal.
16:22'
Špatná rozehrávka Jihlavy, po které dostal puk na pravou stranu Němec, který měl poměrně dost prostoru a času ke střele. Nakonec nezamířil ideálně.
15:47'
Smetanovo nahození vypadalo zajímavě, ale puk se odrazil od Dundáčka k mantinelu.
15:19'
Kajínek nedokázal dostat puk z pásma, čehož využil Cachnín. Nicméně zamýšlené zakončení se mu moc nepodařilo.
15:07'
Pořízek si obešel Jenáčka a dokázal bekhendem zakončit. Žukov připraven a eliminoval nebezpečí.
14:49'
Hbitá střela od levého mantinelu. Beran si na puk počkal se svou lapačkou. V posledních minutách sledujeme poměrně tuhý boj o puk.
13:11'
Přečíslení Vsetína mohlo přinést zakončení ze strany Klhůfka, který měl však trochu problémy se zpracováním puku.
12:51'
Žukov si hravě poradil s mírnou střelou a následuje druhá komerční pauza.
11:49'
V závěru přesilovky se Cachnín pokoušel obkroužit branku Vsetíně, ale Žukov měl pohlídaný prostor u své tyče!
11:09'
Krátký pobyt Jihlavy v pásmu nakonec končí nezdarem a zase se puk objevuje až u brankáře Berana. O další vyhození se vzápětí postaral Hořanský.
10:35'
Opět se Vsetín dokázal rychle osvobodit a ani Jihlavě se nedaří jejich první přesilová hra v zápase.
10:20'
Vsetín se osvobozuje a Jihlava zahajuje další přechod do útočného pásma.
09:54'
Po vhazování se ke střele dostal Kolář a puk proletěl jen kousek mimo pravou tyčku!
09:45'
Luboš Rob – 2 min., podrážení.
09:16'
Jihlava přečkala své první oslabení bez úhony. Střela, která mířila na branku Vsetína nakonec šla mimo a Žukov nemusel zasahovat.
08:55'
Jihlavě se daří oslabení a již podruhé úspěšně vyhodila puk až za branku Žukova.
07:56'
Rob a následně Jonák se snažili dorazit puk ve skrumáži! Ještě i Sihvonen ukazuje, že puk prošel brankovou čáru. Nicméně rozhodčí jsou jiného názoru.
07:26'
Domácím se zatím nedaří usadit v pásmu soupeře a nyní musí pro puk až ke své brance.
07:01'
Filip Haman – 2 min., krosček.
06:40'
Bláha se dostal ke střele, ale přestřelil branku Jihlavy.
05:36'
Po šanci Vsetína musel Beran zasahovat. Po přerušení opět vznikla menší skrumáž, kterou rozhodčí rychle utlumili.
05:00'
Vsetín se velmi rychle dostává k vyrovnání. Ondračka oslovil ADAMA HOŘANSKÉHO, který od obrany Dukly dostal hodně prostoru a úspěšně zakončil. I Vsetín skóroval ve čtyřech hráčích. Asistence: Tomáš Ondračka.
04:33'
Jihlavě se ve čtyřech hráčích daří nakonec skórovat a otevřela gólový účet tohoto čtvrtfinále. Dundáček nahodil puk od modré a Žukov vyrazil jen svým betonem. Puk si však rychle našel OTAKAR ŠIK a pohodlně zakončil. Asistence: Filip Dundáček a Patrik Miškář.
04:06'
Hosté drží puk v útočném pásmu a hledají cestu k nějakému zakončení. Zatím se hraje podél mantinelů.
03:45'
Oba týmy ve čtyřech kontrolují svou hru a snaží se nechybovat.
03:01'
Daniels Bērziņš – 2 min., hrubost.

Vítězslav Brož – 2 min., hrubost.
03:00'
Stehlík poměrně snadno získal puk a srovnal si puk na své čepeli. Vše skončilo úspěšným zákrokem Žukova. Poté se strhla menší potyčka za brankou Žukova.
02:25'
Jenyš byl v útoku sám, přesto z pravého úhlu prověřil pozornost Berana.
01:46'
Miškář ztratil puk u modré útočné čáry. Domácí se nadechovali rychlému kontru, který jim však nevyšel.
00:59'
První velká šance, do které se dostal Půček! Beran zvládl první těžkou situaci ve svém brankovišti!
00:48'
Zakázané uvolnění Jihlavy a bude se vhazovat před Beranem.
00:15'
Úvodní buly čtvrtfinále vyhráli hosté, kteří se však do útoku nedostali. Vsetínští jejich snahu přerušili na obranné modré čáře.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Kajínek, Říha, Smetana (A), Ondračka, Jenáček, O. Němec (A), Česánek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.
Trenér: J. Weintritt

HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – Kolář, Haman, Bilčík, F. Kočí, Vala, Dundáček, A. Dvořák – Harkabus (A), Skořepa (C), Karabáček – T. Havránek, Miškář, Šik – Meluzin, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Křehlík, V. Brož.
Trenér: V. Ujčík

Rozhodčí: M. Petružálek , L. Květoň – V. Beneš, M. Jindra.

VHK ROBE Vsetín
Valaši patří mezi hlavní aspiranty, kteří by to mohli v play off dotáhnout daleko – třeba až k zápasům s extraligovým Kladnem. Vsetín skončil základní sezónu na druhé pozici a to jen dva body od první Třebíče, která měla v závěru soutěže velký finiš.
Vsetínští budou sázet zejména na Luboše Roba, který je nejproduktivnějším hráčem – 19+32.

HC Dukla Jihlava

Jihlava se jen těsně nedostala do první šestky. Nakonec šesté místo uzmul Zlín, který jen díky lepšímu skóre proklouzl přímo do čtvrtfinále. Jihlava tak musela do předkola, kde si poradila se Slavií. První duel ovládla 3:2 a i ten druhý přinesl těsný výsledek, 2:1.
Mezi nejproduktivnější hráče patří Patrik Miškář (12+19) či Tomáš Harkabus (18+10).
Vzájemné zápasy v základní části

Z této statistiky může rozhodně těžit celek z Vysočiny! Neboť hned třikrát dokázala Vsetín v základní části porazit – 2:1, 2:1, 5:2. Pouze v jediném zápase dokázal Vsetín zvítězit poměrem 3:1 na ledě Jihlavy. Dokonce Jihlava dokázala na dvě vítězství (ze tří) dosáhnout na Lapači.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.