Play-off 2. liga, skupina Východ (ČR) -  ONLINE PŘENOS -  Vyškov : SHKM Hodonín - 11. března 2023   17:00

Vyškov
06:16' Vosátko  • 25:00' Weintrritt  • 27:29' Popelka  • 41:48' Dobiáš  • 44:32' Janeček
5:3
(1:0, 2:3, 2:0)
Stav série: (1:0)
SHKM Hodonín
20:25' Yarovinsky   • 28:22' Yarovinsky   • 34:40' Krejčiřík
Vyškov

Hodonínští se snažili co to šlo, ale závěrečný tlak přišel přerušovaně příliš pozdě a dvoubrankové vedení domácí Vyškov uhlídal a v této sérii vede 1:0.
58:43'
Teď trochu nezodpovědný pokus domácího hráče, který chtěl zuby nehty trefit prázdnou branku. Přitom mu chybělo pár metrů, aby přejel středovou čáru. Takhle se zakázaným uvolněním stěhuje Hodonín zpět před branku Vyškova.
58:23'
Velký tlak do domácí branky. Tam se nyní sjelo snad 8 hráčů.
58:04'
Poskakující kotouč u levé tyče mohl dorazit za brankovou čáru Matějka, ale ten potřeboval být o něco blíže.
58:00'
Baník Hodonín hraje bez brankáře.
Oddechový čas pro tým SHKM Baník Hodonín.
57:13'
Další útočný výpad, tentokrát v podání individuálního zakončení Sebery. Před brankou si ještě sjížděl Komínek k případně dorážce.
56:07'
Weintritt skvělou přihrávkou dostal do velké šance Tomajka, který se skryl za obranou! V tváří tvář ale Šurého nepřekonal.
55:35'
Sajdl si podržel puk příliš dlouho a na záhy o něj v útočném pásmu přišel.
55:26'
Hodonínští uklidňují hru za vlastní brankou.
55:06'
Vašíček se snažil clonit v předbrankovém prostoru, ale střela až k němu neprošla.
54:00'
Před brankou se zjevil zčista jasna Janeček, který měl dostatek času i prostoru. Jeho bekhend vykopl Šurý před sebe a umožnil tak Janečkovi ještě dvě dorážky. Ani jedna ale za brankovou čárou neskončila a naděje Hodonína stále žijí.
53:11'
Střelu z ostrého úhlu nemusel Kořének vyrážet, neboť šla mimo branku.
52:44'
Kučera mezi trestnýma zastavil útok domácích a Hodonín jde zpět do útočné třetiny.
52:10'
Nahození ze střední třetiny zbrzdil pro Hohla brankář Kořének.
51:00'
Odpískaný icing vrací hru zpět před Šurého.
50:40'
Po objetí branky se přihrávky na ose dočkal Hohl. Obránce Vyškova neměl klid na střelu, neboť mu na záda dýchal stíhající Peš.
49:49'
Sedlák získal kotouč na levém hrazení a z otočky jej poslal na bližší tyč, kde se snažil procpak puk za Kořenkova záda Bartes.
49:21'
Přihrávka na Bartese na střed útočné modré byla čitelná a domácí potenciální nebezpečí rychle odvrací.
48:41'
Hodonín se osvobozuje z tlaku vyhozením přímo na Kořénka. Ten se musel zapojit do hry.
48:37'
Skvělý pohyb a um Vašíčka, který se od hrazení skvělou kličkou dostal do prostoru mezikruží, kde byl podle jeho gestikulace nejspíš faulován.
47:41'
Kombinující Hefka v pádu ještě dokázal vyslat střelu, kterou Šurý musel likvidovat.
44:32'
Vyškov právě vstřelil branku!
Důležitá branka pro domácí celek, který v poslední třetině získává zpět dvoubrankové vedení. Tomajko zachytil křižnou přihrávku a přistrčil puk na Lekeše, jehož střelu od modré tečoval před brankářem Hodonína MICHAL JANEČEK. Asistence: David Lekeš a Matěj Tomajko.
43:48'
Po zákroku Kořénka se strhla před domácí brankou strkanice, do které se zapojilo mnoho hráčů.
43:09'
Domácí si sehráli a jeden z útočníku vzal situaci do svých rukou, když se z ostrého úhlu pokusil překvapit Šorého ranou pod horní tyč. Branku přestelil.
42:36'
Dufek vyrazil do protiakce společně s Yarovinskym, ale domácí je od hrazení nikam dál nepustili.
41:48'
Skvělou akcí se prosazuje VOJTĚCH DOBIÁŠ, který se natlačil před bránícího hráče a rychlým přehozem puku zakončil z těsné blízkosti pod horní tyč vzdálenější tyče.
40:26'
Domácí si koledovali, když se zatáhli až za vlastní branku a pak riskovali křižnou přihrávku středem pásma, kde se pohyboval Krejčiřík.
40:01'
Ve druhé třetině byl kratší chvíli lepší Vyškov, který zvládl skórovat dvakrát během pár minut. Nicméně od poloviny třetiny se hrálo převážně na straně Vyškova, kde Hodonín potrestal nedůraz soupeře a srovnal.
40:00'
39:40'
Kořének ještě kryje střelu z ostřejšího úhlu a raději přerušuje hru.
38:53'
Komínek se už chystal ke střele z mezikruží, ale ještě rychleji mu puk vypíchl Kučera.
38:44'
Hodonín se provinil zakázaným uvolněním a hra se vrací před Šurého.
37:22'
Yarovinsky pálil nebezpečně z pravého kruhu a proti střele šel Kořének vyrážečkou. Puk vyrazil pouze před sebe.
36:30'
Po přihrávce si Hefka vyrazil na levý kruh, odkud mířil nebezpečně mezi betony Šurého. Ten je sklepl na poslední chvíli.
34:40'
Baník právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají díky využité přesilovce. Střelu Dufka brankář Kořének sice zastavil, ale puk mu propadl pod ramenem a zůstal na brankové čáře. Toho si jako první všiml dorážející VOJTĚCH KREJČIŘÍK. Asistence: Aleš Dufek a Ľubomíř Škápik.
34:10'
Dufek si mezi bruslemi prohodil bránícího hráče a chtěl zaútočit na bližší pravou tyč, jenže kotouč mu sjel až do rohu kluziště.
33:39'
Kotouč skončil v síti, ale čárový okamžitě ukazují, že s dotykem.
33:22'
nahození z levé strany modré bylo tečováno před brankou těsně vedle levé tyče.
33:09'
Yarovinskymu střela z vrchu pravého kruhu vůbec nesedla.
32:53'
David Vosátko – 2 min., krosček.
30:35'
Lekešův pokus o sehrávku na osu hřiště přibrzdil soupeř a Hodonín může přejít do útoku.
29:34'
Nahození od modré skryl Šurý na své hrudi.
29:17'
Petr Peš – 2 min..
28:22'
Branka téměř zadarmo a Hodonínští jsou opět v kontaktu. FEDOR YAROVINSKY byl v útočném pásmu zcela sám, stahovačkou si udělal prostor a zároveň se zbavil bránícího hráče a poté už jen svižnou ranou překonal Kořénka. Asistence: Sebastian Bartes.
27:29'
Domácí v utkání odskakují na větší jak jednobrankový rozdíl. ADAM POPELKA po Kořenkově přihrávce překonal Šurého z pravého křídla. Asistence: Matěj Kořenek a Vojtěch Dobiáš.
26:52'
Pravděpodobně Vyrůbalík dostal přihrávku do předbrankového prostoru, ale z těsné blízkosti Kořenka nepřekonal.
26:34'
Sebera dokázal nacpat své tělo před unikajícího hráče Hodonína a značně mu zkomplikoval zakončení.
25:41'
Střela od modré byla v brankovišti několikrát sražena. Jedním z dorážejících byl také Lekeš s Tomajkem.
25:00'
Těsné vedení si domácí hokejisté berou zpět. FILIP WEINTRRITT našteloval mířidla a z prostoru mezikruží zakončil přesně k pravé tyči do protipohybu brankáře. Asistence: Tomáš Komínek a Vlastimil Hefka.
24:30'
Komínek si podržel kotouč příliš dlouho a Hodonín posílá hru do střední třetiny.
23:52'
Domácí zabojovali o útočné pásmo, ale zadovka jednoho z hráčů šla naprosto mimo.
23:35'
Další nahození od modré čáry končí přímo v lapačce Šurého. Hra se nyní hodně kouskuje.
23:29'
Postavení mimo hru domácího Vyškova.
23:07'
Sebera to chtěl zkusit mezi trojicí hráčů soupeře, ale puk mu po přejetí útočné modré ujel.
22:46'
Střela od modré byla sražena do ochranné sítě.
22:40'
Vyškov se usazuje v útočném pásmu a po souboji u hrazení kontroluje kotouč.
22:15'
Šurý si za vlastní brankou dovolil rozehrát před najíždějícím Lekešem.
20:25'
A právě rozehrávající Šmach dostal križnou přihrávkou kotouč až na útočnou modrou, kde nabral rychlost FEDOR YAROVINSKY, jenž pod ramenem překonal Kořénka. Asistence: Ondřej Šmach.
20:20'
Šmach musel hrát, protože nebylo signalizované zakázané uvolnění.
20:01'
První třetina je u konce a Vyškov odchází s těsným jednogólovým náskokem. Nutno dodat, že Hodonín s vysokou pravděpodobností srovnal, ale situace byla tak rychlá, že kotouč v brance téměř nikdo, ani samotní hráči nepostřehli.
20:00'
19:34'
Žižka dostal nabito na modré čáře, ale jeho střela zápěstím šla těsně vedle pravé tyče.
19:00'
Začala poslední minuta úvodní třetiny.
18:36'
Nepřesná přihrávka na modrou čáru končí daleko na domácí polovině a Vyškov musí znova vyklidit pásmo.
18:19'
Obranná čtyřka Hodonína dopravila kotouč až za domácí branku.
17:45'
Michal Romančík – 2 min., hákování.
17:45'
Při ponechané výhodě čelil Šurý pohotové střele od modré čáry, kterou dokázal ukrýt ve své výzbroji.
17:26'
Vyrůbalík se za pomoci Kučery pokoušel vytlačit domácí přes hrazení ven z pásma.
13:48'
Dufek rozezvučel tyč domácí branky, ale se zpomaleným záběrem je zřejmé, že trefil středovou tyč vně branky!
13:36'
Pravděpodobně Yarovinsky se dostal za domácí obranu a z těsně blízkosti si vodil Kořenka až k levé tyči. Z těsné blízkosti neuspěl.
13:22'
Kořenek sice protečoval puk do útočené třetiny. ale bylo to ještě před středovou čarou.
12:26'
Na ose se dostal k puku Krejčiřík, který musel kotouč chvíli krotit. Mezitím brankáře Kořénka srazil soupeř zezadu.
10:50'
Domácí zachytili přihrávku do prostoru mezikruží a Popelka mohl vyrazit do přečíslení s Lekešem. Unikající dvojici ale Hodonínští odzbrojili.
10:22'
Michal Janeček – 2 min., hákování.
10:20'
Kořének vyrazil nahození od modré pouze před sebe a k nebezpečné dorážce si sjížděl Krejčí.
10:04'
Hodonín přidal na pohybu, ale nyní už to bylo příliš a útočná akce je zastavena ofsajdem.
09:47'
Hodonín se usadil v útočném pásmu. Tam se měl ke střele od modré Škápik, ale jeho pokus byl zablokován domácí obranou.
09:18'
Krejčiřík po zajetí do útočné třetiny přihrával podél modré lajny na protější stranu, ale tam byli pouze domácí hráči.
06:53'
Miklíkovo rozehrávku zachytil ve středním pásmu Studený.
06:16'
Domácí využívají přesilovou hru dvě vteřiny před jejím koncem. DAVID VOSÁTKO taženou ranou z vrcholu levého kruhu prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Vlastimil Hefka.
04:20'
Projíždějící Lekeš se snažil v předbrankovém prostoru tečovat nahození od modré, ale Šurý střelu pokryl.