Nižněkamsk nakonec vyrovnat nedokázal, i když k tomu měl opravdu blízko. Kazaň díky Obuchovovi a Kuljašovi vyhrála 2:1 a v sérii vede 3:0. V příštím zápase může tedy čtvrtfinále ukončit.
60:00
59:47
Hosté vyhodili, je rozhodnuto.
59:01
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Tak ještě to bude drama! Neftěchimik hrál bez brankáře a minutu před koncem řádné hrací doby snižuje na rozdíl jediné branky! Domácí vypadali naprosto bezradně, až poté dostali kotouč na modrou čáru, odkud ho nahodil Petr Koukal na Barulina. Jeho pokus tečoval TOMÁŠ NETÍK a mohl se jít radovat - 1:2! Asistence: Petr Koukal a Renat Mamašev.
58:37
A je to oddechový čas Nižněkamsku, Dalton si usedl na lavičku náhradníků. Domácí to zkusí v šesti.
58:37
Tomáš Netík vybojoval vhazování v útočné třetině. Hráči se již shlukují u střídačky.
57:38
Kazaň velice dobře brání a soupeři nic nepovoluje. Řekl bych, že je rozhodnuto.
56:03
Icing Kazaně. Vhazovat se bude před Barulinem.
54:21
Domácí se přece jen ještě snaží se zápasem něco udělat, budou to mít ale velmi složité.
52:40
Kazaň vstřelila branku!
Totožná situace jako ve druhém zápase této série pokračuje. Bars se ještě více přibližuje vítězství v přesilové hře, když se do puku na modré čáře opřel DENIS KULJAŠ a propálil vše před sebou - 0:2! Asistence: Jevgenij Medvěděv.
51:38
Neftěchimik vyhazuje až k Barulinovi.
50:45
Situace Nižněkamsku se ještě komplikuje. Na trestnou lavici je odkázán Šulakov (NIZ), Kazaň tak bude hrát přesilovou hru.
49:31
Koukal nezpracoval přihrávku a vyhnal tím Nižněkamsk z útočné třetiny. Domácí musí zakládat další útok opět ze středního pásma.
48:32
Domácí inkasují ve stejný moment jako ve druhém utkání. Tehdy do konce dostali ještě dvě branky. Dnes ale hrají doma a jsou tedy hnáni svými fanoušky.
48:11
Tak zřejmě jsem to zakřikl! Hosté se radují z vedoucího gólu, který dal DMITRIJ OBUCHOV! Tento útočník strčil hokejku do střely svého spoluhráče a tečoval kotouč přímo do protipohybu Dantona - 0:1! Asistence: Nikolaj Žerděv.
47:52
Je vidět, že oba týmy si hlídají zadní vrátka, protože se hraje o hodně. Pokud by padla branka, mohlo by to znamenat hodně.
46:46
Lukojanov chtěl nahodit kotouč, to vše ale udělal ještě před přejetím červené čáry. Vhazovat se tedy bude před Barulinem.
46:07
Hra je přerušena, Neftěchimik se dopustil zakázaného uvolnění.
45:41
Subbotin se hned zapojil do útočení, jeho rána od modré čáry však byla sražena do rohu kluziště.
45:25
Domácí jsou v pěti.
44:53
Hostům se ale výhoda jednoho muže příliš nedaří. Jen velmi ztěžka se dostávají do útočné třetiny.
43:25
Uvidíme další početní výhodu. Hákováním se totiž provinil Andrej Subbotin (NIZ), který tímto dává Kazani dobrou šanci na otevření střeleckého účtu
42:51
Dalton nyní musel likvidovat další kvalitní příležitost, kterou měl Těreščenko! Brankář Nižněkamsku ho ale skvěle vybruslil a zamezil mu šanci skórovat!
42:18
Střela Cibáka minula branku hostí, z následného protiútoku však nic nevyplynulo.
41:21
Zatím se stále nepřerušovalo a hrajeme před brankou Kazaně. Barulin však zasahovat nemusel.
40:01
Diváci v hale v Nižněkamsku se ani ve druhé třetině vstřelené branky nedočkali. Vlastně ano, ale ta nakonec nebyla uznána. Zpočátku byla aktivnější Kazaň, ale ve druhé polovině prostředního dějství se vývoj otočil. Každopádně nás čeká zajímavá třetí třetina a kdo ví, jestli to bude třetina poslední. Začátek je naplánován zhruba na 17:40.
40:00
39:41
V závěru třetiny ještě přichází icing Kazaně.
39:32
Jaroslav Alševskij si vzal kotouč, sjel si na střed a tahem prověřil pozornost Barulina. Ruský brankář nakonec dokázal zkrotit kotouč na hrudi.
38:14
A ihned se ho hostující beci pokusili vyslat na zteč, Kornějev však na prudkou přihrávku těsně nedosáhl. Logicky následuje icing Kazaně.
38:12
Oslabení hostující hokejisté zvládli a hrají v plném počtu. Vyloučený Kornějev je zpět mezi mantinely.
37:52
Kazaň vyhazuje puk až za Daltona.
36:48
Mamaševovu dělovku od modré se snažil tečovat Osala, možná ji trochu změnil směr a tím nadělal Barulinovi velké problémy! Nakonec ale brankář Barsu vše dokázal vyřešit.
36:12
Navíc je vyloučen Konstantin Kornějev (KZN) za podražení, což může ještě umocnit tlak Neftěchimku. Uvidíme, zda se budou domácí radovat.
35:44
Nižněkamsk neuznaná branka paradoxně nakopla a domácí se snaží o vstřelení branky. Bude to velmi hektický závěr druhé třetiny pro Kazaň.
34:19
Pokračujeme tedy stále bez branek, Neftěchimik kombinuje v útočné třetině.
33:34
Domácí stadion vybuchl radostí, protože kotouč skončil v Barulinově síti! Vše bylo ale předčasné! Střela Kostěva vypadla hostujícímu brankáři z lapačky, do brankoviště přispěchal Subotin a dorazil puk do branky. Sudí ale branku neuznávají! Hlavní rozhodčí totiž ještě před dorážkou odpískal, jelikož si nevšiml, že gólmanovi puk vypadl. Myslím si, že nyní rozhodčí poškodili Nižněkamsk.
32:59
Hodně tvrdě sestřelil Pesonen v rohu Cibáka, podle rozhodčího bylo vše podle pravidel.
32:09
31:49
Koukalova přihrávka na Netíka byla přizvednuta, český útočník následně sevřel kotouč rukou.
31:03
Domácí velmi chytře kombinují, chybí však střelba.
30:09
Početní výhodu si vyzkouší také Neftěchimik. Za podražení putuje za katr dnes podruhé Jevgenij Medvěděv (KZN).
29:28
I domácí se pokusili ohrozit branku Kazaně, obránci hostí se však zmocnili puku a o mantinel ho poslali alespoň do středního pásma.
28:32
Kirill Petrov se zmocnil u levého mantinelu puku, nic nevymýšlel a zamířil přímo před domácí branku. Dalton si připsal další obtížný a veledůležitý zákrok!
27:11
Immonen vyslal ještě jednu střelu na domácího brankáře, puk skončil v lapačce. Finský útočník kroutí hlavou a odjíždí na střídačku. Následuje komerční pauza.
26:44
Ve druhé třetině je to zatím jednoznačný souboj dvou mužů a těmi jsou Jarkko Immonen a Matt Dalton! Finský útočník ve službách Kazaně dostal nyní od Morozova v přečíslení dva na jednoho skvělou přihrávku, stačilo jen trefit volnou část branky za přesouvajícím se Daltonem! Brankář Nižněkamsku však vytrčil beton a zlikvidoval další stoprocentní příležitost hostí!
26:11
Alexej Morozov nyní natřikrát dorážel svoji střelu, všechny pokusy však Dalton pochytal.
25:13
Chochrjakov vystřelil od modré čáry, snažil se ještě o dorážku, ale to mu již hostující obránci nedovolili.
24:31
Snaha o další protiútok hostům nevyšla, pískáno je zakázané uvolnění. Po delší době musí být v pozoru Barulin.
24:07
Jarkko Immonen shodně s návratem vyloučeného Netíka měl dosavadní největší šanci dnešního zápasu, když se zjevil sám před domácím brankářem a měl si prakticky možnost vybrat, kam pošle puk. Dalton však předvedl další úžasný zákrok a zabránil tím dostat se Kazani do vedení!
23:12
Neftěchimik se velmi dlouho bránil a vyhodil až nyní, na led míří čerstvá čtveřice.
22:33
Nikulinovu střelu dorážel Kapanen, avšak z bezprostřední blízkosti Daltona nepřekonal!
22:07
Nižněkamsk evidentně nezachytil začátek druhé periody a nyní se bude muset strachovat. Na trestnou lavici usedá za sekání Tomáš Netík (NIZ).
21:24
Přechod hostujícího týmu do útočné třetiny zastavil ofsajd.
20:16
Nyní je to Kazaň, kdo začíná třetinu tlakem. Kolem Daltonovy branky létá jeden puk za druhým, všem ale chybí potřebná přesnost.
20:01
První perioda nám dospěla ke svému konci. Domácí Neftěchimik musí něco udělat s vývojem série a k zápasu zatím přistupuje mnohem aktivněji. Skórovat se mu však v úvodní dvacetiminutovce nepodařilo, nejblíže k tomu měl Tomáš Netík, ale jeho střela příklepem ze samého začátku jen těsně minula Barulinovu klec. Druhá perioda startuje zhruba v 16:50.
20:00
19:36
Za další Pesonenovou ránou se Dalton pouze ohlédl, puk se zastavil až o plexisklo za brankou.
18:36
Stadionem doslova mlátí emoce, oba celky si neberou servítky s tvrdými zákroky. Nyní to schytal Koukal, který velmi těžce odjíždí na střídačku. Jeho zákrok se rozhodně dal trestat jako úder do oblasti hlavy a krku. Doufejme, že český útočník bude v pořádku.
18:08
Barulin raději ukryl do lapačky nahození Lukjančikova, domácí díky tomu dostali zadarmo vhazování v útočné třetině.
16:49
Před Barulinem se nyní strhla poměrně ostrá potyčka, kde hlavní roli hrál Milovzorov. Ani tentokrát ale sudí v pruhovaných dresech trestat nehodlají.
15:33
Janne Pesonen měl nyní nadějnou možnost Kazaně! Jeho střela od modré čáry Daltonovi vypadla a puk se pomalu kutálel za brankovou čáru! Brankář Nižněkamsku na poslední chvíli zabránil nejhoršímu!
14:23
Martin Cibák opět ohrozil kazaňského brankáře. Domácí mají převahu, avšak hodně jejich střel jde mimo tři tyče, a tak se převaha Neftěchimiku nezdá tak výrazná. Na střely na branku je to nyní 9:7.
15:31
Petr Koukal napřahoval na pravém kruhu, přihrávku dostal, ale puk netrefil podle svých představ. Jeho rána končí úplně mimo Barulinovu klec.
15:11
Ta je již také u konce, hosté se téměř nedostali do útočné třetiny. Po delším čase to zkusíme opět v pěti na obou stranách.
14:48
Bars hraje v pěti a začíná jeho zkrácená přesilovka.
14:02
Nikolaj Bělov se dostal se štěstím k odraženému puku a ze vzduchu ho napálil na Barulina, ani to ale zkušeného brankáře Kazaně nepřekvapilo.
13:11
Početní výhoda domácího mužstva však neměla dlouhé trvání. Oskar Osala (NIZ) je potrestán menším trestem za nedovolené bránění, pokračovat se tak bude ve čtyřech hráčích na obou stranách.
12:48
Lavice hanby se opět zaplní. Jevgenij Medvěděv (KZN) sekáním nabízí Nižněkamsku druhou přesilovou hru v dnešním zápase. Podaří se outsiderovi série otevřít skóre dnešního zápasu?
12:01
Na druhé straně měl obrovskou šanci Jevgenij Bodrov, který dostal puk mezi kruhy, avšak svoji střelou tahem těsně přestřelil Daltonovo břevno!
11:13
Konstantin Barulin zatím vypadá mezi tyčemi velmi jistě, puky z něj nevypadávají. Nyní se opět lehce natáhl proti střele Cibáka.
10:49
Chochrjakov táhl protiútok domácího týmu, snažil se nastřelit puk do chumlu před brankou, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
10:13
Šulakov poslal na branku soupeře jemné nahození od modré čáry, puk končí pohodlně v Barulinově lapačce.
09:44
Zatím nejaktivnějším hráčem Kazaně je Alexej Morozov, který nyní opět zaměstnal Daltona.
08:40
Kazaň je nyní pod silným tlakem, je z toho vyhození přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
08:21
Groť si najel od modré čáry na kruhy a dostal přihrávku, jeho ránu z první však zatím skvěle chytající Barulin vytěsnil.
08:01
Pestuško využil Cibákovy přihrávky a napálil si to přímo do brankoviště. Nakonec byl však vytlačen obráncem za ní, fanoušci se zlobí, zákrok Kornějeva byl na hranici pravidel.
07:11
Máme zde první komerční přestávku, po ní se bude vhazovat po levici Daltona.
05:59
Morozov si však protáhl střídání a jeho následná šance již byla mnohem větší, zjevil se na brankovišti a snažil se doklepnout kotouč do domácí svatyně, brankář Nižněkamsku se však namáčkl na levou tyč včas!
05:13
Alexej Morozov poprvé zaměstnal také Daltona, jeho střela z pravé strany mu však nenadělala výraznější problémy.
04:24
Domácím nevyšla rozehrávka, díky čemuž je odpískáno zakázané uvolnění.
04:15
04:12
Osala ještě zřejmě klepnul do Barulina a teď se na brankovišti pošťuchuje s jedním z obránců Barsu. Sudí to nakonec vyřeší pouze domluvou, obě horké hlavy již sedí na střídačkách.
03:40
Petr Koukal měl velmi dobrou příležitost a mohl zakončovat, jenže ještě chtěl vyšperkovat akci. To se mu ale vůbec nepovedlo a vše tím zahodil.
02:54
Neftěchimik dlouho kombinoval v útočné třetině, poté se ale po vlastní nepřesnosti vyprovodil z pásma.
02:15
Nižněkamsk za svůj skvělý vstup do zápasu dostal odměnu. Na trestnou lavici usedl Jevgenij Bodrov (KZN), který dostává dvě minuty za podražení.
01:33
To už ale neplatí nyní, kdy si česká dvojice ve službách Neftěchimiku vypracovala dobrou příležitost! Petr Koukal z rohu posunul na Tomáše Netíka, který příklepem těsně minul levou Barulinovu tyč!
00:44
Domácí vstoupili do utkání aktivněji, po vyhraném vhazování se chvíli drželi před Barulinem, ale žádnou střelou ho neohrozili.
00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton - Běrezin, Šulakov, Mamašev, Kostěv, Bělov, Lukjančikov, Groť, Jefremov - Milovzorov, Pestuško, Cibák - Netík, Koukal, Osala - Alševskij J., Ljudyčin, Chochrjakov - Zjanov, Subotin

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomickij, Jarullin - Kapanen, Žerděv, Morozov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Darzinš, Petrov - Golubjev, Bodrov, Lukojanov

Rozhodčí: Odinš, Karabanov - Tomilov, Parfjonov.
Druhý duel již byl o něco vyrovnanější, Nižněkamsk zlepšil hru a byl i na střely aktivnější. Brankář Kazaně ale za svá záda nepustil ani jeden puk a potom už jen přihlížel brankám Kapanena, Žerděva a Nikulina ze třetí třetiny, díky kterým Bars vede již 2:0 na zápasy. Pro dnešek se série přesunula na led Nižněkamsku.
V prvním utkání, které se odehrálo ve čtvrtek na ledě Barsu, se rozhodovalo již na konci úvodního dějství. Po brance Pesonena a Darzinše se domácí dostali do dvoubrankového vedení a to ve zbytku zápasu ještě navýšili. Nakonec to dotáhli do konce se skóre 5:1 a vstoupili do série úspěšně.
Příjemné pondělní odpoledne, dnešním dnem pokračuje již třetími zápasy čtvrtfinále Kontinentální hokejové ligy a v tomto onlajn přenosu budeme sledovat klání mezi Neftěchimikem Nižněkamsk a AK Bars Kazaň. Po prvních dvou zápasech je na tom mnohem lépe celek z Kazaně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.