Novosibirsk dnes předvedl výborný defenzivní výkon a nedovolil soupeři ani jednou skórovat. Rozhodující brankou zápasu se tak stává gól Zajceva ze 38. minuty. Stejně jako včerejší utkání, tak i dnes rozhodla přesilová hra, protože Zajcev se trefil na konci přesilovky 5 na 3.

Stav série mezi Omskem a Novosibirskem se tak za stavu 1:1 na zápasy přesouvá do Novosibirsku, kde se oba týmy střetnou v pondělí a onlajny budou samozřejmě u toho.

Já se s Vámi pro dnešek loučím a opět se budu těšit u dalších onlajn přenosů.
60:00
59:40
Omsk udržel útočné pásmo a ve velké šanci pálil Salmela, ale výborného Glasse nepřekonal.
59:26
Zakázané uvolnění Novosibirsku, po kterém přichází očekávaný oddechový čas a dá se předpokládat, že Rämo zůstane na střídačce.
59:15
Do konce třetí třetiny zbývá méně než minuta a Omsk nemá puk na svých hokejkách.
58:38
Krivonožkin se dostal až před Rämo a mohl rozhodnout, domácí brankář jeho pokus však kryl.
58:00
Ihned po buly přišla další jedovatá střela a spolu s ní byly ohlášeny i poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:58
Něstěrov vypálil z první, ale výtečného Glasse nepřekvapil.
57:42
Kuparinen dorážel před bránou a to se nelíbilo obráncům Novosibirsku. U Glassovy brány se tak strhla mírná mela, kterou však rozhodčí rychle rozpustili.
57:21
Času už moc do konce třetí třetiny nezbývá, ale domácí začínají stále více přitápět Glassovi a závěr zápasu tak slibuje velmi zajímavou podívanou.
57:05
Glass nyní kryje i střelu Pěrežogina z velkého úhlu.
56:37
Sjomin byl blízko vyrovnání, ale Glass opět předvedl výtečný zákrok.
56:08
Hosté vyhazují jen přes všechny čáry a hra se tak stěhuje zpět před Glasse.
55:55
Nyní to zkoušel Něstěrov, ale Glass jeho nájezdu opět odolal.
55:05
Domácí se marně snaží něco vymyslet na obranu Novosibirsku a čas již hraje proti nim.
53:05
Již se opět hraje.
52:56
Jeden z hlavních rozhodčích inkasoval úder kotoučem do tváře a nevypadá to s ním vůbec dobře. Byla to přímá rána po vyhození jednoho z hostů.
52:43
Dnes Omsku narozdíl od včerejšího utkání přesilovky prostě nejdou.
51:46
Hosté se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.
51:08
Rýsuje se velká šance pro Avangard. Na dvě minuty za podražení je totiž vyloučen Kopějkin.
50:15
V situaci dva na jednoho byl jeden z hostujících hráčů vytlačen až za bránu a nestačil tak přistrčit kotouč na spoluhráče.
49:34
Fjodorov se vydal na projížďku po útočném pásmu a dostal se až před Räma. Jeho zakončení však chyběla potřebná razance a tak neměl domácí brankář velký problém se zákrokem.
49:27
Něstěrov vybojoval vhazování v útočném pásmu a odchází střídat.
49:02
Sjomin začíná s rozehrávkou až z vlastní obranné třetiny.
48:09
Pěrežogin se postaral po delší odmlce o pořádné vzrušení před Glassem. Jeho střelu však dokázal hostující brankář chytit a drží tak i nadále čisté konto.
47:31
Ivanov udělal na modré čáře o jednu kličku více a rázem z toho bylo postavení mimo hry.
47:14
Glass raději přerušuje hru a schovává kotouč do lapačky.
46:46
Omsk tuto přesilovou hru přežil bez ujmy a může se opět pustit do honby za vyrovnáním.
46:04
Nikulin vystřelil zápěstím a opět trefil jen připravenou lapačku Räma.
45:37
Nikulin dvakrát vypálil od modré čáry, ale jednou jeho střela bylo zblokována a podruhé zapracoval beton Räma.
44:46
Toto nemohlo skončit jinak než vyloučením Sjomina, který zahákoval Enlunda a Novosibirsk si tak zahraje přesilovou hru.
44:14
Záborský hledal přihrávkou přes celé útočné pásmo spoluhráče, ale jeho přihrávku uzmuli pozorní obránci.
43:20
Střelu Pěrežogina skryl Glass pohodlně v lapačce.
42:47
Rämo se po nájezdu jednoho ze soupeřů ocitl až na ledové ploše a to se pochopitelně nelíbilo domácím hráčům, kteří se do nájezdníka okamžitě pustili.
41:56
Novosibirsk již hraje v plném počtu.
41:33
Přesilové hry Omsku včera a dnes to jsou naprosto odlišné kapitoly.
40:41
Domácí hráči se už rozložili v útočném pásmu, ale stačila jedna nepřesná přihrávka a jsou s pukem až za svou bránou.
40:01
Skončila nám druhá třetina, po které vede Novosibirsk zásluhou Nikity Zajceva 0:1. Zajcev využil v 38. minutě přesilovou hru 5 na 3 střelou od modré čáry a Omsk tak bude mít před třetí periodou co dohánět.

Třetí třetinu, která začně přibližně ve 14:47 začně Omsk v početní výhodě.
40:00
39:43
Ivanov a celý Omsk z toho vyšel parádně. Nikita Zajcev, autor předchozí branky, šel oplácet a za krošček na Ivanova si jde na dvě minuty odpočinout.
39:29
Z toho bude zřejmě ještě pořádná mela! Ivanov totiž doslova zalehl Glasse a to se pochopitelně nebude hostujícím hráčům líbit.
38:19
Krátkou přesilovku 5 na 4 už hosté nevyužili a tak se pokračuje v plném počtu na obou stranách.
37:40
Sibir právě vstřelil branku!

Už to vypadalo, že se dvojitá přesilová hra nepodaří využít, ale NIKITA ZAJCEV střelou z pozice obránce propálil vše co mu stálo v cestě a Novosibirsk tak střílí v této sérii svůj první gól a rázem je z toho vedení pro hosty. Asistence: Alexej Kopějkin, Arturs Kulda
37:03
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
36:56
Obrovský tlak Novosibirsku je přerušen. Píská se postavení Romanova v brankovišti a hra se tak přesunuje do středního pásma.
36:31
Rämo předvedl velmi dobrý zákrok proti nepříjemné střele z mezikruží.
36:19
Kurjanov (OMS) je vyloučen na dvě minuty za vyhození kotouče mimo hrací plochu a hosté si tak zahrají dlouhou přesilovku 5 na 3.
36:09
Šumakov se ocitl v dobré pozici, ale puk do brány poslat nedokázal.
35:44
Alexandr Pěrežogin (OMS) je dalším vyloučeným hráčem a druhou přesilovku v zápase si zahraje Novosibirsk, Pěrežogin odchází na dvě minuty za podražení.
35:28
Tomáš Záborský se opět vydal navštívit obranné pásmo Novosibirsku a střelou přes obránce z úhlu prověřil Glasse.
34:47
Na druhé straně se do útočné třetiny vydal osamocený Enlund, ale přestože byl proti přesile, tak dokázal vypálit a vystrašit Räma.
34:13
Od pravého mantinelu letěla na Glasse další nebezpečná střela, kterou tentokrát vyslal Něstěrov, ale lapačka Glasse vystřelila velmi rychle.
33:47
Glass byl opět nucen k přerušení hry, puk mu skončil v lapačce a rozehrání v takové situaci by bylo až příliš riskantní.
33:32
Krivonožkin naskočil na ledovou plochu a přesilová hra Omsku tak zůstala nevyužita.
33:04
Domácí se opět lacině dostali do útočné třetiny, ale jejich několik přihrávek nevedlo k žádnému zakončení.
32:14
Glass předvedl nejistý zákrok a málem toho litoval. Dokázal však puk odehrát alespoň do rohu a odtud ho už obránci odpálili přes všechny čáry.
31:44
Přesilovou hru zahájilo vyhrané buly a rozehrání na Valentěnka, který to zkusil střelecky, ale z mezikruží Glasse nepřekonal.
31:32
Podruhé v utkání se vylučuje a poprvé v zápase si zahrají přesilovou hru i hráči Avangardu. Na dvě minuty za hru vysokou holí je vyloučen Krivonožkin. Připomínám, že včera domácí využili čtyři své přesilovky.
31:20
Střelu od modré čáry Glass vyrazil před sebe a už to vypadalo, že se Pěrvušin dostane k dorážce, ale nakonec se mu to přes veškerou snahu nepovedlo.
31:16
Zakázané uvolnění Novosibirsku, hra se tedy stěhuje do obranného pásma hostujícího týmu.
30:09
Kudroč nebezpečně vypálil od modré čářy, ale jeho rána naštěstí pro Omsk letěla vedle. Od zadního mantinelu se však puk opět nebezpečně odrazil před bránu, ale tento odraz si už domácí pohlídali.
29:43
Glass schoval letící puk do lapačky a poté těsně vedle něj upadl Pěrežogin a to poslalo na led i hostujícího brankáře. Pěrežogin v tomto byl však nevinně.
28:31
Nyní se hraje prozatím nejlepší pasáž zápasu, hra se stěhuje rychle z jedné strany na druhou a oba brankáři musí být stále ve střehu.
27:44
Krivonožkin se ocitl před Rämem a moc nechybělo a svou dobrou pozici by proměnil v úvodní branku. Domácí brankář byl však proti a důležitým zákrokem drží Avangard.
27:23
Tomáš Záborský dostal přihrávku přes celé útočné pásmo, ale střelou z první nedokázal výborně se přesunujícího Glasse překonat!
26:58
Již se hraje v plném počtu a Novosibirsk tak svou první přesilovou hru nedokázal využít, Rämo však musel dvakrát předvézt velmi dobrý zákrok.
26:13
Jenže hosté se do pásma dokázali rychle dostat a od modré čáry i nebezpečně vypálil Arthurs Kulda. Střela byla o to nebezpečnější, že před Rämem přejížděl další z hostujících hráčů, ten však puk tečovat nedokázal.
25:54
Domácí vyhodili kotouč a drží soupeře daleko od vlastní brány.
25:15
Nikulin dostal kotouč přesně na hůl a z blízka to zkusil na Räma, ten však jeho střelu pohotově vyrazil.
24:33
Alexandr Nikulin byl tvrdě sražen před bránou, ale za tento faul vyloučení nepřichází. Ještě před tím totiž podrazil Salmela (OMS) protihráče a stává se tak prvním vyloučeným hráčem dnes.
23:25
Po přesné přihrávce přes celé hřiště se dostal k puku na levém křídle Pěrežogin a tvrdou střelou vyprášil betony Glasse.
22:56
O pár vteřinek později se stejná situace opakuje, změnou je pouze vhazovaní po levé ruce Räma.
22:41
Zakázané uvolnění Omsku, vhazovat se bude po pravici Räma.
22:13
Omsk nyní zatlačil soupeře do jeho obranného pásma, ale opět to byl Glass, který situaci ustál.
21:21
Tomáš Záborský se dostal k puku a bekhendem ho dokázal poslat směr brána, ale Glass byl pozorný a jeho střelu chytil.
20:44
O první útočný výpad ve druhé třetině se pokusili hosté, ale jejich snažení k cíli nevedlo.
20:01
Novosibirsk stejně jako ve včerejším zápase drží po první třetině vyrovnaný stav 0:0. Hosté nehráli v úvodní části rozhodně druhé housle a pokud jim tato hra vydrží i do dalšího průběhu zápasu, tak by dnešní duel mohl být velmi vyrovnaný.

Druhá třetina začne přibližně v 13:51.
20:00
19:50
Domácím poslední pokus o založení útoku nevyšel a to zřejmě ukončí i celou první třetinu.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:46
Z protiútoku musel řešit těžkou situaci Rämo, ale domácí brankář i nadále drží čisté konto.
18:33
Pěrvušin byl tvrdě naražen na mantinel a ztratil v souboji hokejku.
17:36
Do konce první třetiny zbývá něco málo přes dvě minuty a stav utkání mezi Avangardem Omsk a Novosibirskem je stále 0:0.
16:55
Bělov společně se Záborským motali hlavu obraně hostí, ale nic víc než dvě střely z toho nebyly.
16:15
Na druhé straně vystrašil Glasse střelou k tyči Ivanov, ale hostující brankář situaci zvládl.
14:54
Rämo musel řešit velmi nepříjemnou situaci. Nikulinovu střelu totiž domácí gólman pouze vyrazil před sebe a tam už dojížděl Kopějkin, který chtěl puk zasunout do brány. Rämo však dokázal puk lapačkou zachytit a velkou šanci tak znemožnit.
14:29
Krivonožkinova rychlá střela po buly byla tečovaná do ochranné sítě.
14:25
Novosibirsk svou aktivitou a nepříjemným napadáním opět donutil Omsk pouze k vyhození přes všechny čáry.
13:35
Popov předvedl velmi dobrou akci, nejdříve se prodral do útočného pásma a našel na křídle Záborského, který mu puk okamžitě vracel před bránu. Popov se snažil i proti dvojnásobné přesile obránců uspět, ale puk dokázal na Glasse pouze nahodit.
12:38
Opět se Omsk osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.
12:08
Obránce Kulda ihned po buly vypálil a jeho rychlá střela jen o kousíček minula domácí bránu.
12:04
Gubin se prodral k puku a nebezpečnou střelou z mezikruží otestoval Räma, domácí brankář však zatím náletům Novosibirsku odolává.
10:54
Dlouhá přihrávka na Ivanova byla nepřesná a tak se hra stěhuje po zakázaném uvolnění Osmku před Räma.
10:23
Kristián Kudroč inkasoval po buly nějaký úder do oblasti tváře, ale nevylučuje se a ve hře se tak bude pokračovat. Kudroč se do šarvátky pustil i ve včerejším utkání s Alexandrem Něstěrovem
10:19
Celou akci ukončil střelou od modré čáry Pěrežogin, ale Glass byl opět připraven a přerušuje hru.
09:44
Pěrežogin našel před bránou volného Popova a ten z první vypálil, ale Glass dokázal jeho střelu vyrazit. Tlak Omsku však pokračuje.
09:21
Moc nechybělo a hosté by se dostali do situace dva na jednoho, ale přihrávka nakonec byla příliš dlouhá. Hosté se sice ještě dostali k puku a střelou pod horní tyč to zkusili, ale Rämo měl připravenou lapačku.
08:14
Na obou stranách bylo k vidění několik nepřesných přihrávek, po kterých se vždy začínalo s rozehrávkou až od vlastní brány.
06:25
Pěrežogin byl u mantinelu nepříjemně sražen, ale rozhodčí byl blízko a celou situaci vyhodnotil a rozhodl se nevylučovat.
06:03
Domácí si dávali na čas s rozehrávkou, ale nakonec z toho byla jen nepřesná přihrávka, po které se dostal do dobré střelecké pozice Kopějkin a ani na chviličku neváhal a střelou zápěstím prověřil Räma.
04:25
Sjomin motá společně se svými spoluhráči hlavu obraně Novosibirsku, ale k žádné výraznější šanci to nevedlo. Několik nebezpečných přihrávek sice letělo před bránu Glasse, ale puk ani jednou neskončil na hokejce nikoho z domácích.
03:36
První útok Omsku se po dlouhé době dostal před Glasse a nahozeím z dálky donutil hostujícího brankáře k přidržení puku. Vhazovat se tak bude po Glassově pravici.
02:49
Tlak hostů pokračoval i po vystřídání. Kutuzov nakonec však jen nahodil puk za bránu Räma a odešel střídat.
01:41
Rämo si připsal první zákrok. Třetí útok Novosibirsku zatlačil domácí do vlastní třetiny a Šumakov se dostal až do střelecké pozice, ale Rämo si jeho střelu pohlídal.
00:39
Hosté si pomohli jen za cenu zakázaného úvolnění a tak následovalo buly v útočné třetině Omsku. Po vyhraném vhazování pálil Krivonožkin, ale jeho střela byla tečovaná do rohu.
00:16
Úvodní buly vyhrál domácí hráč a Omsk okamžitě zahájil ofenzivní snažení, jenže střela letěla mimo brány a vylétla dokonce mimo hrací plochu a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
00:01
Hráči obou celků jsou seřazení na modrých čarách, stadionem zní ruská hymna.
Na ledovou plochu právě naskakují postupně hráči Novosibirsku a za malý okamžik je budou následovat i domácí hokejisté.

Avangard Omsk: Rämo (Rejzvich) - Valentěnko, Bělov, Pivcakin, Salmela, Piganovič, Ljamin, Kalašnikov - Popov, Pěrežogin, Volkov - Kuparinen, Sjomin, Záborský - Bumagin, Kurjanov, Ivanov - Pěrvušin, Taratuchin, Mozer - Nestěrov.

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) - Alexejev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Zajcev, Ignatovič, Karavajev - Drugov, Enlund, Romanov - Kopějkin, Nikulin, Krivonožkin - Šumakov, Sannikov, Gubin - Fjodorov, Belokon, Kononěnko - Vorošilo

Rozhodčí: Gofman, Zakharov - Zakharenkov, Morozov.
Je tedy evidentní, že první utkání této série rozhodovaly hlavně přesilové hry. Novosibirsk tak má pro dnešní zápas jasný úkol a to nenechat se zbytečně vylučovat a poté bude mít i se silným Omskem alespoň nějaké šance.

Úvodní buly druhého zápasu bude vhozeno ve 13:00 a my se můžeme těšit na nádhernou hokejovou bitvu v playoff ruské KHL.
Ve včerejším duelu vyhrál Omsk přesvědčivě 5:0, po první části však byl stav bezbrankový a nejzajímavější situací tak byla šarvátka mei Kristiánem Kudročem a Alexsandrem Něstěrovem.

Ve druhé třetině už dominoval Avangard, který poslal do vedení ve 26. minutě Tomáš Záborský a výborně Omsku vyšel i závěr třetiny. Ve 37. minutě využil přesilovou hru Nikita Zajcev a poté stihli domácí vstřelit ještě jednu branku z přesilovky a to když se trefil Pavel Valentěnko.

Třetí třetina už byla pouze o hlídání si skóre a navíc se Omsku povedlo vedení i navýšit. Ve 45. minutě se trefil Alexsandr Bumagin a čtvrtý gól z přesilovky přidal Aleksandr Popov a uzavřel tak sumář zápasu na konečných 5:0.
Omsk skončil po základní části KHL na druhém místě ve Východní konferenci se ziskem 102 bodů, Novosibirsk jako sedmý celek této konference uhrál bodů 84 a je tedy jasné, že favoritem tohoto zápasu jsou hráči Omsku.
Kontinentální hokejová liga došla už do playoff a tuto nejdůležitější část celé sezóny rozjely už včera i týmy ve Východní konferenci. Avangard Omsk si to o postup rozdá s týmem z Novosibirsku a stav série je zatím 1:0 pro Avangard.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.