Ze začátku jsme sledovali ne moc pohledný hokej, ale od druhé třetiny se obraz hry změnil a naopak jsme sledovali velmi pohledný hokej plný gólových šancí. Zápas však skončil fotbalovým výsledkem 1:0 pro domácí Petrohrad, když o vítězství domácího celku rozhodl Sigarjov a zajistil tak svému týmu vedení v sérii. Největší zásluhu na vítězství domácího celku má však český gólman Salák, který kryl všech 43 střel hostujících hokejistů!

STATISTIKY CELÉHO ZÁPASU
Střely na branku: 26:43
Vyloučení: 3:2
Vyhrané buly: 31:27

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek pátečního dne a u onlajnů zase někdy napočtenou.
60:00
59:53
Domácí ale vyhazují puk za prázdnou branku hostů a těsné vedení udrží!
59:40
Komplikace pro domácí! Za zdržování hry míří na trestnou lavici míří Ilja Kablukov (PET).
59:33
Oddechový čas pro hosty.
59:33
Zakázané uvolnění Petrohradu.
59:20
Salák drží svůj tým! Nyní kryl pokusy Zajceva, Děnisova a Morozova.
59:01
Probíhá poslední třetina třetí třetiny.
58:50
Glass nastřídačce, CSKA Moskva hraje power play!
58:26
U puku jsou hosté, Glass ale zatím zůstává na střídačce.
57:56
Kovalčuk se ocitl sám před Glassem, toho však nedokázal znovu překonat.
56:40
V závěru utkání to vypadá, že domácí se již nebudou hnát do útoku a budou se soustředit pouze na defenzívu. Uvidíme, zda se jim tato taktika vyplatí.
56:03
Frolov se dostal před Salákem k dorážce a chybělo pár centimetrů, aby srovnal!
55:32
Tichonov zavezl puk do útočného pásma, tam o něj ale hned přišel a u puku jsou znovu hosté.
54:58
A málem se jim to podařilo! Před brankou se objevil úplně volný Filppula, ale nedokázal překonat fantastického Saláka!
54:36
Hosté se usadili v útočném pásmu a budou se snažit srovnat stav utkání.
Dnešní utkání sleduje 12 159 diváků.
53:28
Atmosféra v Ice Palace hale je famózní, divákům chyběly pouze branky a po té úvodní ožili!
52:42
Makarov poslal na Glasse takový propagační pokus.
52:21
U puku jsou nyní více hosté, kteří se nesmíří s nepříznivým skóre.
51:39
Salák nyní nevěděl kam dřív se podívat! Milovzorov s Filppulou stáli před brankou, ale ani jeden nedokázal dostat puk za záda českého gólmana.
50:30
Hosté se snaží ihned odpovědět, ale nepřesná přihrávka jim hatí plány.
49:47
Petrohrad právě vstřelil branku!
A konečně jsme se dočkali úvodní branky dnešního utkání! ANDREJ SIGARJOV si pěkně najel z pravé strany a vyslal velmi přesnou střelu, která překvapila Glasse – 1:0. Asistence: Jury Alexandrov.
49:12
Domácí jsou v útočné třetině a snaží se něco vymyslet.
48:36
Mursak vyslal pěknou střelu na Saláka, ten je stále stoprocentní.
47:11
Kovalčuk vyslal na Glasse další nepříjemnou střelu, ale Kovalčukova dnešní noční můra nekončí a hostující gólman znovu kryje.
46:30
Červenka si za brankou dlouho vybíral komu přihraje, nakonec to byl na modré čáře Alexandrov, který vypálil pouze do připraveného Glasse.
KOMERČNÍ PŘESTÁVKA
45:40
Na druhé straně Salák se štěstím holí chytil pokus Morozova!
45:23
Ketov vypálil z levé strany a Glass měl s tímto pokusem problémy, nakonec domácí obrana situaci uklidnila.
44:50
Hra je nyní velmi nepřesná, ani jeden z týmů si nedokáže pořádně přihrát.
43:58
Nahození Tichonova Glass chytil a pohotově vyklepal z lapačky tak, aby se nepřerušovalo.
43:12
Grigorenko výborně tečoval před Salákem a ten si připisuje další skvělý zákrok!
43:02
Červenka to zkoušel střelou k pravé tyči Glassovy branky, ta ale šla těsně mimo.
42:39
Kablukova dělovka z levé strany netrefila branku Glasse.
42:13
Salák si připisuje další zákrok proti střele Fillpuly.
41:40
Domácí nyní vyslali na Glasse několik střel, ale ani jedna z nich na něj neprošla, protože je zblokovala hostující obrana.
41:02
Kovalčuk se dostával do šance, v poslední chvíli mu ale puk ujel.
40:19
Hned z úvodu třetí třetiny je tu zakázané uvolnění hostů.
40:01
V druhé třetině jsme sledovali úplně jiný hokej než v té první, tedy plný gólových šancí, ale stále žádnou branku, i když oba týmy k ní měly blízko. O něco aktivnější byli hosté, kteří vyslali na Saláka 17 střel! A jsou to právě gólmani, kteří patří k tomu nejlepšímu na ledě.

40:00
Domácí dostali puk za Glassova záda, ale branka padla až po siréně, která ukončuje druhou třetinu, takže branka neplatí!
39:55
Martensson se ještě snažil vypálit, ale jeho střela netrefila branku.
39:39
39:30
Petrohrad znovu vyhazuje puk až za Glasse a zdá se, že i toto oslabení ubrání.
37:48
Ihned po vhazováno musel Salák krýt dělovku Quinta.
37:39
A podařilo se jim vybojovat alespoň přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá Alexej Semjonov (PET)
37:29
Moskva se usadila v útočném pásmu a snaží se ohrozit Saláka.
37:02
Červenka se ocitl úplně sám před Glassem, ten ale efektivním zákrokem kryje pokus českého forvarda!
36:29
Ketov se dostával do další šance, jeho střelu však znovu kryje Glass.
35:26
Salák znovu kryje několik pokusů hostujících hokejistů a jak jsem chválil Glasse, tak musím pochválit i českého gólmana, který předvádí také vynikající výkon.
34:20
Hra se nám trochu uklidnila a přelévá se ze strany na stranu.
33:36
Sigarjov se tlačil do šance, ale na poslední chvili byl obrán o puk.
32:49
Na druhé straně se dostal do další velké šance Kovalčuk, ale Glass je dnes opravdu nepřekonatelný.
32:20
Hosté málem šli do vedení! Saprykin naskočil z trestné lavice přímo do šance a řítil se sám na Saláka, toho dokonce překonal, ale puk se nestačil doklouzat za brankovou čáru a jeden z domácích obránců ho odpálil! Chyběly centimetry!
32:11
31:32
Glass znovu úspěšný proti domácímu kapitánovi Kovalčukovi.
31:12
Hosté vyvážejí puk až za Salákovu branku.
30:28
Domácí v plném počtu, začíná jejich přesilová hra dlouhá 1 minutu a 33 sekund.
30:11
Síly na ledě se srovnají, za katr si jde sednout Oleg Saprykin (MOS).
29:50
Dělovka Grigorenka z pravé strany skončila pouze ve výstroji českého gólmana.
29:20
Tam srdnatě bojoval Thoresen a zajistil tak další sekundy pro svůj tým.
29:06
Domácí vyhazují puk až za Glasse.
28:49
Hosté se usadili v útočném pásmu a Salák kryje střelu od modré od Quinta.
28:37
První vyloučení dnešního zápasu má na svědomí Dmitrij Kalinin (PET), který si odsedí dvě minuty za krosček.
28:18
Salák je nyní v jednom ohni, kryje další pokusy hostů. Konkrétně pálil Filppula a Morozov.
28:03
Prochorkin vypálil mezi kruhy, jeho dělovku vyrazil Salák pouze do ochranné sítě.
27:36
Další skvělý zákrok Glasse, tentokrát proti velmi pěkné střele Kovalčuka!
27:11
Další pokus Grigorenka kryje Salák, toto však nebyla střela s gólovými parametry.
26:53
Salák si ihned po vhazování poradil i s pokusem Grigorenka.
26:39
Salák kryje pokus Morozova z pravé strany.
26:13
Panarin se prokličkoval až před Glasse, ten měl znovu připravený svůj pravý beton a stále je stoprocentní.
25:39
Domácí zastavuje ofsajd.
25:20
Dělovka Dallmana od modré čáry netrefila Glassovu branku.
24:42
Lisin nyní kombinoval s Prochorkin, ani jeden ale nedokázal vystřelit přesně.
24:01
Menší melu před Salákovou brankou musel český gólman hasit včasným zásahem lapačkou a přerušením hry.
23:32
Fefelov se snažil zavést puk za branku Saláka, to se mu však nepovedlo a u puku jsou znovu domácí.
22:40
Domácí vstoupili do druhé periody aktivně a o další střelu domácích se postaral Šipačjov.
22:06
Deron Quint vypálil od modré čáry, ale nedokázal trefit Salákovu branku.
21:16
Tichonov našel nádherně Červenku, který byl ve vynikající pozici, ale nedokázal překonat skvělého Glasse!
20:50
Domácí se usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
20:06
Domácí se hned po buly hnali do útočné třetiny, zastavuje je však ofsajd.
20:01
V první třetině jsme nesledovali příliš pohledný hokej, téměř žádné šance a pouze takové propagační střely, s kterými nemají brankáři problémy. Stav je tedy zatím bezbrankový 0:0.

19:55
Domácí drží puk za svojí brankou a první třetina se pouze dohrává.
19:42
Ihned po buly vypálil Kovalčuk, ale znovu pouze do připraveného Glasse.
19:35
Naopak na druhé straně se dostal do brejku Ketov, který trefil Glasse pouze do hrudi.
19:23
Hosté se usadili v útočném pásmu, zatím však nedokázali vyslat na Saláka střelu.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:39
Ani jednomu z týmů se nedaří dostat do útočného pásma a tak sledujeme střely pouze ze středního pásma.
17:32
Lisin se dostával do samostaného úniku, v poslední chvíli ho ale jeden z domácích obránců stihl dojet a z šance hostů tedy nic není.
16:49
Salák kryje tvrdou střelu Ljubimova.
16:13
Panarin objel Glassovu branku a snažil se vypálit, jeho střela však byla zblokovaná hostující obranou.
15:03
Další zakázané uvolnění hostů.
14:40
Stejný obraz platí i o necelou minutu později.
13:36
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, sledujeme řadu nepřesných přihrávek a žádné střely na branku.
12:32
Panarin číhal před brankou, také na něj směřovala přihrávka, kterou však nedokázal trefit a puku se tak zmocnili hosté z Moskvy.
11:49
Zakázané uvolnění hostů.
11:32
Glass pro jistotu kryje nahození Červenky.
11:02
Kovalčuk nedokázal zpracovat přihrávku svého spoluhráče a naštvaný odchází střídat.
10:08
Ponikarovskij obdržel výbornou přihrávku na levé straně, ale nedokázal trefit Glassovu branku!
09:11
Šipačjov se ocitl ve velmi dobré příležitosti, Glass si připsal první velmi důležitý zákrok!
08:35
Na druhé straně to zkoušel individuálně Morozov, ten ale nedokázal trefit Salákovu branku.
08:03
Tichonov to zkusil ze střední vzdálenosti, s touto střelou ale neměl Glass žádné problémy.
07:39
Ale ti o puk rychle přicházejí a do útoku jdou znovu domácí hokejisté.
07:16
Alexandrovova střela od modré čáry nebyla přesná a puku se zmocnili hosté.
06:46
06:39
A další zákrok Glasse, tentokrát proti střele Kovalčuka.
06:13
Panarin nyní dvakrát zaměstnal Glasse, ten je stále pozorný.
05:21
Propagační střela Zajceva, s kterou neměl Salák problémy.
04:50
Hosté se snažili usadit před Salákem, to se jim však vůbec nepodařilo a u puku jsou znovu domácí.
04:03
Martensson nenašel přesně svého spoluhráče Thoresena a připravil svůj tým o útočné pásmo.
03:11
Kablukov se snažil tečovat před brankou, Glass byl však znovu připraven.
02:13
Jevgenij Ketov se pěkně prokličkoval za branku Glasse, kde nabil na modrou čáru Alexandrovovi, ten ale netrefil branku.
01:30
Puk v ochranné síti, vhazuje se po levici Saláka.
01:15
Kovalčuk z pravé strany netrefil Glassovu branku.
00:45
Na druhé straně měl práci i Salák proti střele Saprykina.
00:25
A ihned se drali do útoku, před brankou tečoval Thoresen, ale Glass byl připraven.
00:10
Úvodní buly dnešního zápasu vyhráli domácí hokejisté.
00:01
Halou zní ruská hymna.
Domácí nastupují v modrých dresech a hosté v dresech bílých.

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Kalinin, Čudinov, Alexandrov, Dallman, Khafizullin, Semjonov, Judin – Thoresen, Martensson, Červenka – Kovalčuk (C), Makarov, Tichonov – Ketov, Šipačjov, Panarin – Kablukov, Ponikarovskij, Sigarjov
Trenér: Jukka Jalonen (FIN)

CSKA Moskva: Glass (Birjukov) – Mišarin, Zajcev, Děnisov, Jegoršev, Pervyšin, Quint, Gimajev, – Lisin, Grigorenko, Prochorkin – Filppula, Saprykin, Morozov (C) – Fefelov, Mursak, Frolov – Něprjajev, Žarkov, Ljubimov
Trenér: John Torchetti (USA)

Rozhodčí: Bělov, Odins – Misjur, Raming.
Československá stopa v utkání

V dresu Petrohradu:
obrázek Roman Červenka (Ú) – 39 bodů (14+25), 53 zápasů
obrázek Alexandr Salák (B) – 34 zápasů, 18 vítězství, 12 proher, 949 střel, 67 obdržených branek, 882 zákroků, úspěšnost zákroků 92,9%, průměr 1,96 branek na zápas

V dresu Moskvy:
Nenastoupí žádný tuzemský hráč.
CSKA Moskva
Hosté sice skončili na sedmém místě Západní konference, ale o svůj postup do vyřazovacích bojů se nemuseli bát, jelikož měli slušný náskok. Z 54 zápasů se jim podařilo 32 utkání, z toho 7 v prodloužení vyhrát a 22, z toho 2 v prodloužení prohrát. Podařilo se jim vstřelit celkem 130 branek a naopak jich 118 obdržet s celkovou bilancí 91 bodů. Na pátou Rigu ztráceli pohé dva body, ale nakonec skončili na sedmé příčce.

Poslední čtyři utkání Moskvy v zákl. části:
04. 03. 2014 – CSKA Moskva – Minsk 3:0
02. 03. 2014 – CSKA Moskva – Donbass 2:1 po s. n.

SKA Petrohrad
Domácí si v základní části nevedli vůbec špatně, kde skončili na celkovém druhém místě Západní konference a zajistili si tak velmi dobrou výchozí pozici do vyřazovacích bojů. V základní části se jim podařilo nasbírat celkem 105 bodů z 54 zápasů. Celkem 35 zápasů, z toho 5 v prodloužení se jim podařilo vyhrát a naopak 19, z toho 5 v prodloužení prohrát. Celkovou bilanci vstřelených a obdržených branek měli 175:115.

Poslední čtyři utkání Petrohradu v zákl. části:
04. 03. 2014 – Petrohrad – Jugra 1:2
02. 03. 2014 – Petrohrad – Jekatěrinburg 4:0
28. 02. 2014 – Petrohrad – Barys Astana 3:2
26. 02. 2014 – Petrohrad – Omsk 4:5 v prodl.

Nejproduktivnější hráči Petrohradu v zákl. části:
obrázek Artemij Panarin (Ú) – 40 bodů (20+20), 51 zápasů
obrázek Ilja Kovalčuk (Ú) – 40 bodů (16+24), 45 zápasů
Vzájemná utkání
V prvním vzájemném utkání, které se odehrálo 28. 10. 2013, vzešli jako vítězové hokejisté Petrohradu, kteří zvítězili na svém ledě 5:2. Naopak ve druhém vzájemném utkání, které se odehrálo 6. 12. 2013, dokázali zvítězit hokejisté CSKA Moskva v poměru 2:0.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké páteční odpoledne přeji u sledování prvního kola play-off KHL, ve kterém dojde k souboji ruských týmů SKA Petrohrad a CSKA Moskva. Favoritem jsou domácí hokejisté, kteří si v základní části vedli o dost lépe. Utkání začíná v 16:30 našeho času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.