1. Jonathan QUICK (LAK) 36 zák., 1 gól, 97,3%
Marian GÁBORÍK (LAK) 1+0, 4 střely, čas na ledě 13:46

Los Angeles Kings: 17

3. třetina:

Anaheim Ducks: 15

Los Angeles Kings: 4
Je totiž konec! Kings se radují z druhé výhry na ledě Anaheimu, což je, z pohledu favorizovaných Ducks, hodně nepříjemné. Byť byli dnes domácí jednoznačně aktivnější, nedokázali ze své převahy vytěžit více, než jeden gól a s takovým výkonem se těžko vyhrává. Hosté se probránili k druhému vítězství v sérii, když dnešní zápas pečetil třetím gólem do prázdné branky, při power-play Anaheimu, King.
60:00
59:45
Domácí to stále zkouší s prázdnou brankou a v šesti hráčích v poli, ale čas už nezbývá na nic.
59:31
Oddechový čas pro domácí.
59:31
Po střele Perryho zasahuje Quick, ještě se tam strhla "trma-vrma" před brankou Kings.
59:15
Je rozhodnuto, domácí to ještě mohou zkusit, ale čas "utíká" hodně rychle. Hiller stále na lavičce.
59:02
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Právě po chybě Getzlafa na útočné modré dokázal puk získat Williams, který nachází na levé straně DWIGHTA KINGA, pro něhož již nebylo těžké trefit prázdnou branku Anaheimu. Asistence: Justin Williams.
58:45
Anaheim v útočném pásmu, Getzlaf na modré, nahazuje před branku, ale hosté se osvobozují.
58:37
Williams to zkouší přes celé kluziště, ale netrefuje branku, je odpískáno zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Quickem. Hiller zůstává na lavičce.
58:30
Až nyní odjíždí Hiller z branky, domácí to zkouší v šesti.
58:10
Domácí vyhráli vhazování a spěchají do útočného pásma, Hiller zůstává i nadále v brance.
58:04
To se Anaheimu nepovedlo, nahozený puk letí na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude po levici Hillera.
57:49
Nahozený puk do třetiny Kings, rozhodčí ale přerušují hru a vykazují ji do středního pásma.
57:20
Čas se Anaheimu povážlivě krátí, blíží se okamžik, kdy to domácí budou zkoušet v šesti, bez gólmana.
56:58
Jako nyní Jeff Carter, který byl ale vytlačen k mantinelu, puk končí za brankou Ducks, domácí rozehrávají.
56:35
Ducks si hlavně musí dávat na pootevřené "okénka" ve své obraně, do nichž budou hosté chtít podnikat rychlé brejky.
56:10
Cogliano se Silfverbergem získávají útočné pásmo, pálí S. Koivu, který ale netrefuje branku.
55:58
Quick mimo branku, po střele Getzlafa, ale důležité je, kde je puk, ten končí v jeho lapačce. Hra přerušena, další komerční přestávka.
55:00
Poslední pětiminutovka třetí třetiny, zápas stále není rozhodnutý, domácím chybí gól k vyrovnání, to rozhodně není nepřekonatelná překážka.
53:45
Lovejoy bojuje o puk u pravého mantinelu, ve třetině Kings, ale Kopitar nakonec dostává puk do středního pásma.
53:10
Domácí zatím marně "buší" do defenzivy Kings, která v posledních minutách urputně brání své těsné vedení.
52:12
Po střele Fowlera, kterou Quick zneškodnil, následuje další komerční přestávka.
51:57
Cam Fowler bojoval na útočné modré, ale hostům se nakonec podařilo dostat puk do středního pásma.
51:31
Hosté dostávají puk do středního pásma, ale to je tak zatím všechno, hrají domácí.
50:45
Souboj o puk za brankou Kings, ale sudí přerušují hru, následuje komerční přestávka.
50:00
Přesně deset minut před koncem je pískán icing Anaheimu.
49:40
Hraje se ale na góly a tam vedou stále hosté 2:1, domácí se zatím marně potýkají s dobrou defenzivou svého soupeře.
49:10
Statistika střel již jasně ve prospěch Anaheimu – 30:14!
48:23
Domácí pokračují v tlaku, který získali díky právě skončení přesilové hře.
47:41
47:33
Selänne nyní trochu zaskočil Quicka střelou z pravé strany, z ostrého úhlu, může děkovat pohotové reakci obránce Schultze, který dokázal puk, povalující se na hranici brankoviště, bleskově "odpálit" ze třetiny.
47:05
Corey Perry si vybruslil z rohu a dostal se ke střele z levého kruhu pro vhazování, Quick chytá do své lapačky a přerušuje hru.
46:57
Puk za brankou Quicka, kde ho dokázali vybojovat domácí.
46:24
Matt Greene nejdříve zablokoval střelu Maroona z levé strany, posléze i vyhazuje puk přes všechny čáry.
45:54
Martinez zablokoval střelu soupeře a hned poté se puk dostává ze třetiny Kings.
45:41
Na trestnou lavici za držení putuje Sláva Vojnov, přesilová hra Anaheimu.
45:41
Beauchemin pálí od modré, z pravé strany, ale trefuje pouze svého spoluhráče, S. Koiva, hned poté se hosté dotkli puku, vylučuje se.
45:12
Domácí hrají při signalizovaném vyloučení v šesti, jsou v útočném pásmu.
45:04
Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde někdo z hostů.
44:45
Střelu Cogliana, také z pravé strany, Quick tentokrát chytá a přerušuje hru, vhazovat se tak bude po jeho levici, ve třetině Kings.
44:22
Smith-Pelly střílí z pravé strany, od mantinelu, Quick tělem vyráží puk mimo branku.
43:35
Kings dostávají puk ze třetiny, domácí to musí zkusit znovu. Lovejoy rozehrává na Selänneho, který po pravé straně zaváží puk do útočného pásma.
42:58
Již před více, než půl hodinou, jsme zaznamenali poslední gól v tomto utkání, od té doby sledujeme velmi defenzivní hokej, málo atraktivní pro přihlížející diváky.
42:49
Rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování po levici Quicka.
42:20
Justin Williams se dostal ke střele z levé stany, ale bránící Allen puk tečuje mimo branku Ducks.
41:50
41:17
Místo šancí před brankou Ducks nyní dvakrát "zajiskřilo" před brankou Kings!
40:50
Gáborík nepřesně přihrává ve středním pásmu a Cogliano se dostává před Quicka, který fantasticky vyráží!
40:38
Silfverbergovi se podařilo dostat puk ze třetiny.
40:15
Allen padá po souboji s Kopitarem ve vlastní třetině, ale není to faul, pokračuje se ve hře.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:10 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 12

Los Angeles Kings: 5
Druhá třetina je za námi. Diváci se v Hodna Center rozhodně nebavili tak, jako ve třetině první, kdy jsme sledovali strhující hokej, jenž nabídl navíc i tři pohledné branky. Ve druhé dvacetiminutovce jako by se oba týmy zaměřily hlavně na pozornou defenzivu, na pokrytí středního pásma a tím trpěla předváděná hra. Nic platné byly i nabídnuté přesilové hry v této části, kdy se ani jeden z týmů nedokázal pořádně prosadit. Po čtyřiceti minutách je tak stav stále stejný, jako po první třetině, hosté vedou 2:1 a v úvodu třetí třetiny budou mít výhodu přesilové hry.
40:00
39:50
Ještě se vylučuje, na trestnou lavici míří Matt Beleskey za podražení a hosté tak budou do třetí třetiny vstupovat s výhodou přesilové hry.
39:32
Beleskeymu "utíká" puk na útočné modré a Anaheim tak musí ven z pásma.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:41
Ani po střele Browna z levé strany nemusí Hiller zasahovat, puk "orazítkoval" mantinel za brankou Ducks.
38:20
Patt Maroon ujel po levém křídle a vyzkoušel pozornost Jonathana Quicka, který tuto střelu chytá a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
37:49
Souboj o puk v rohu třetiny Kings. Hosté úspěšnější a Muzzin může rozehrát. Nicméně ve středním pásmu získávají puk znovu domácí.
37:12
Lovejoy udržel na svých zádech útočícího Clifforda a nepustil ho do zakončení.
36:36
A Alec Martinez se dostává ke střele ve třetině Ducks, také tato střela ale míří pouze vedle branky.
36:16
Sláva Vojnov zachytil nahozený kotouč a může rozehrát.
35:38
Střelu Beleskeyho, z pravé strany, dokázal Quick, který si povyjel z brány, vyrazit levým betonem.
34:49
Anaheim odehrává pouze na zakázané uvolnění, vhazovat se bude ve třetině domácího týmu.
34:16
Bránící Trevor Lewis zachytil střelu Perryho před vlastní brankou a odehrál puk do středního pásma.
33:02
32:43
Carter dostává od Martineze dobrou přihrávku, pálí z levé strany, ale chtělo to lépe mířit, puk míří vysoko nad branku Ducks.
31:50
Přesilová hra Kings zatím také žádnou šanci pro hostující tým "nepřinesla".
31:25
Střela Justina Williamse, z levé strany, míří pouze vedle branky Hillera, který tak nemusel zasahovat.
31:13
Nahozený puk do třetiny Ducks chytá Hiller, který raději přerušuje hru. Bude se tak vhazovat po jeho pravici.
31:02
Za podražení odchází na trestnou lavici Matt Beleskey a hosté si zahrají přesilovou hru.
30:19
Bryan Allen střílí z levé strany, od modré, snadnou střelu lapil Quick do své lapačky a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
30:00
Jsme přesně v polovině dnešního utkání, oba týmy zatím ve druhé třetině předvádí o něco opatrnější hokej, než v té první. Stav se nemění, hosté stále vedou o gól.
29:38
V pohodě ubráněné oslabení z pohledu Los Angeles, domácí si nevypracovali žádnou šanci.
29:29
28:50
Greene si počíná podobně, s tím rozdílem, že puk zachytili domácí ve středním pásmu, mají to tedy blíž do třetiny soupeře.
28:20
Ani tentokrát se domácím nedaří získat útočné pásmo, Alec Martinez vyhazuje puk přes všechny čáry.
27:48
Drew Doughty nepouští Getzlafa do vlastní třetiny, puk míří k Hillerovi.
27:29
Následuje komerční přestávka.
27:29
Dlouho se v plném počtu nehrálo a již se znovu vylučuje, na trestnou lavici putuje hostující Stoll za podražení Perryho, domácí si zahrají přesilovou hru.
26:56
26:27
Silfverberg dostává puk ze třetiny, domácí tak získávají další cenné vteřiny z vlastního oslabení.
26:09
Jonas Hiller chytá puk a přerušuje hru, domácí se budou ještě sedmačtyřicet vteřin bránit.
25:55
Alec Martinez pálí z levé strany, ale Hiller se stihl přemístit.
25:21
24:56
Sudí Kozari však ukazuje, že se bude opět vylučovat, na trestnou lavici míří domácí Maroon za sekání a poměr sil na ledě se vyrovná.
24:56
Tato přesilová hra se zatím Anaheimu vůbec nevede.
24:30
Znovu se hosté osvobozují, puk ve středním pásmu.
24:05
Nyní Drew Doughty dostává puk ze třetiny, domácí se zatím nedostali ke střele při přesilové hře.
23:44
Puk opouští třetinu Kings a míří za branku domácího týmu, kde ho zastavuje Hiller.
23:21
A Quick dostává trest za úder holí právě do Perryho v branovišti, který si jde odpykat Marian Gáborík, Anaheim si zahraje přesilovou hru.
23:21
Jenže hra se bleskově "otáčí", Perry je před Hillerem, do něhož narazil po zákroku jednoho z bránících hráčů Kings.
22:58
Marian Gáborík rozehrává na Browna, který si najíždí z levé strany do útočného pásma.
22:10
Zatím hodně opatrný úvod druhé třetiny, v podání obou týmů.
21:42
Doughty získává puk a rozehrává z vlastní třetiny.
20:58
Rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování ve středním pásmu.
20:35
Trevor Lewis se z pravé strany prodírá do zakončení, ale pod nohy se mu vrhl bránící hráč Kings.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:15 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Anaheim Ducks: 10

Los Angeles Kings: 8
V první třetině se již nic nestane. Oba týmy odchází do kabin za příznivějšího stavu pro Los Ageles. Hosté se ujali vedení hned v první minutě zápasu, kdy se prosadil Gáborík. Pak mohli Kings přidat klidně i další góly, ale domácí tlak soupeře přečkali a sami se nakonec dočkali vyrovnání, když se v desáté minutě, při přesilové hře čtyři na tři, prosadil Perry. Vedení na stranu hostů vrátil ve třinácté minutě Martinez, jenž se prosadil povedenou střelou od modré. Od té doby se stav nezměnil, hosté tak vedou po dvaceti minutách 2:1.
20:00
19:25
Střela Bonina z levé strany, Quick vyráží levým ramenem mimo branku.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:35
Poměr střel se vyrovnal, oproti úvodu zápasu, kdy měli jasnou převahu hosté (9:8 pro Anaheim). Nyní je puk na střídačce domácího týmu, hra přerušena.
18:21
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry, odpískáno zakázané uvolnění.
17:59
Tyler Toffoli střílí z levé strany, Hiller puk vyráží do rohu, kde se o něho svede další bitva.
17:38
Kings v útočném pásmu, Greene napřahuje na modré, pálí, puk však míří pouze vedle branky, Hiller zůstává v klidu.
16:52
Gáborík v dobré pozici, je sám před Hillerem, kde to však má na bekhend, snaží se zvednout puk "nahoru", ale trefuje pouze gólmana.
16:19
Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
16:19
Smith-Pelly drží puk v útočném pásmu, dokázal se dostat z levé strany k brance Kings, tam ale nedokázal překvapit Quicka, který si prostoru u své tyčky pohlídal.
15:17
Cogliano a S. Koivu bojují o puk v útočném pásmu, Toffolimu se podařilo odehrát do středního pásma.
14:37
Beauchemin získal puk ve středním pásmu, nahazuje ho do třetiny Kings, ale to je ze strany domácího týmu vše, hrají hosté.
13:22
Kopitar s Gáboríkem postupují na branku Anaheimu, stupeň nejvyššího ohrožení pro domácí tým, ale vše končí ztrátou puku ve třetině domácího týmu.
12:33
Další střela hostů od modré, pálí Stoll, Hiller nemusel zasahovat, puk míří vedle branky.
12:07
ALEC MARTINEZ se přihlásil o puk na útočné modré čáře a věděl dobře, proč tak dělá, parádní ranou totiž překonává Hillera v brance Ducks, který se po puku pouze ohlédl a hosté opět vedou. Asistence: Tyler Toffoli a Tanner Pearson.
11:21
Nakonec puk končí opět u Jonathana Quicka, který přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
11:15
Další střela Perryho z pravé strany, Quick vyráží a puk získává bránící Doughty.
10:32
Domácí však nepřesně rozehrávají a je z toho zakázané uvolnění.
10:18
Oba týmy hrají v plném počtu.
10:14
Vhazování ve třetině Anaheimu, hosté získávají puk.
09:40
Anaheim právě vstřelil branku!
Marně, domácí využívají výhodnou přesilovou hru, když si na přihrávku Maroona najel u pravé tyče COREY PERRY, který jemnou tečí nasměroval puk do odkryté branky. Asistence: Ryan Getzlaf a Cam Fowler.
09:32
Ducks se po vhazování udrželi v útočném pásmu, hosté se urputně brání ve třech.
09:21
Getzlaf nachází Maroona u branky Kings, ten je však zády ke Quickovi, kterého poté zkouší z bezprostřední blízkosti překonat, bezvýsledně.
09:05
Ducks v přesilovkovém rozestavení.
08:54
A pozor, opět se vylučuje, na trestnou lavici míří Drew Doughty (LAK) za hákování a Ducks si tak zahrají přesilovou hru čtyři na tři!
08:31
Hraje se tak ve čtyřech na obou stranách a hned se do velké šance dostává Smith-Pelly, který "vyčíhal" odražený puk od zadního mantinelu a sám před Quickem se dostal do zakončení, skvělý zákrok gólmana Kings!
08:17
Matt Greene a Bryan Allen jsou vyloučeni za vzájemnou potyčku na dvě minuty, Greene dostává trest za nebezpečnou hru vysokou holí.
08:17
Nyní rozhodčí přerušují hru a vykazují ji z pásma Kings. Hráči se tam ale po odpískání do sebe pustili, bude se vylučovat zřejmě.
08:08
Selänne pálí z pravé strany, ale bránící Martinez dokázal zblokovat.
07:36
Střela Beauchemina nadělala nyní Quickovi starosti, odražený puk nakonec odehrál do bezpečí Carter.
07:19
Quick zastavuje za vlastní brankou nahozený puk a pomáhá tak své obraně s rozehrávkou.
06:29
Puk ve středním pásmu, na hokejkách hostů, kteří posléze nahazují do pásma soupeře.
05:31
Kings se angažování Mariana Gáboríka v posledních minutách přestupového "okna" z Columbusu opravdu vyplatilo, slovenský forvard zaznamenal pětadvacátý bod v posledních pětadvaceti zápasech (zákl. část + play-off)!
05:21
Allen pálí od modré čáry, z levé strany, trefuje pouze dobře postaveného Quicka, který puk ukrývá ve své výstroji a přerušuje hru.
04:43
S. Koivu to provedl výtečně, po pravé straně si najel před Quicka, vystřelil zápěstím, ale gólman Kings si s touto střelou poradil.
04:16
Vhazování po levici Hillera, hosté úspěšnější, ale dostávají se do středního pásma, odkud nahazují zpět za branku Ducks.
03:59
Hraje se dlouho bez přerušení, puk za brankou Hillera, kde se snaží rozehrát Beauchemin.
03:18
Getzlaf sice zavezl puk do třetiny Kings, ale nedostal se ke střele.
02:48
Perry padá u branky Kings, není to faul, hraje se dál.
02:17
Kings jsou nyní sevřeni ve své třetině, ale Quick zatím nemusel zasahovat.
01:33
Puk ve třetině Ducks, ale Lindholm osvobozuje svůj tým.
00:34
Skvělý vstup hostů do zápasu, Kopitar našel najetého MARIANA GÁBORÍKA, který si nabruslil před branku Ducks a střelou "pod víko" překonává z bezprostřední blízkosti Hillera. Asistence: Anže Kopitar a Dustin Brown.
00:01

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Beauchemin, Lindholm, Allen, Fistric, Fowler, Lovejoy – Beleskey, Getzlaf, Perry – Maroon, Perreault, Selänne – Cogliano, S. Koivu, Silfverberg – Etem, Bonino, Smith-Pelly

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Schultz, Vojnov, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – Pearson, Carter, Toffoli – King, Stoll, Williams – Clifford, Richards, Lewis

Rozhodčí: Watson, Kozari – Driscoll, Miller.
Vítejte u on-line přenosu 2. utkání 2. kola play-off NHL mezi Anaheimem Ducks a Los Angeles Kings.
Přehled dosavadních utkání v sérii:

1. utkání
Anaheim Ducks – Los Angeles Kings
2:3 po pr. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
12. Beleskey (Getzlaf, Fowler), 49. Selänne (Maroon, Getzlaf) – 10. Martinez (Gáborík, Kopitar), 60. Gáborík (Richards, Kopitar), 73. Gáborík (Kopitar, Doughty)
ANAHEIM DUCKS
Nejproduktivnějším hráčem Ducks v play-off je Ryan GETZLAF, jenž má na kontě devět bodů za tři góly a šest přihrávek a aktuálně je sedmý v pořadí kanadského bodování play-off. Druhým nejproduktivnějším hráčem Anaheimu je Corey PERRY, který stihl nasbírat zatím sedm bodů za dva góly a pět přihrávek a v bodování play-off je pětadvacátý.
LOS ANGELES KINGS
Nejproduktivnějším hráčem Kings v play-off je Anže KOPITAR, jenž má na kontě třináct bodů za čtyři góly a devět přihrávek a aktuálně vede kanadské bodování play-off! Druhým nejproduktivnějším hráčem Los Angeles je Marian GÁBORÍK, který stihl nasbírat zatím osm bodů za pět gólů a tři přihrávky a v bodování play-off je jedenáctý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.