Tři hvězdy utkání

1. Brandon Dubinsky (CBJ) 1+1
2. Nick Foligno (CBJ) 1+0
3. Ryan Johansen (CBJ) 1+1
Dnešní utkání je tedy u konce, rozhodující branku jsme viděli hned v první prodloužení. Marc-Andre Fleury předváděl celý zápas perfektní výkony, své dvě slabší chvilky si ale vybral v ty nejméně vhodné momenty a tato prohra možná půjde z části na jeho účet. Série je tedy srovnaná na 2 – 2 a hala v Columbusu bouří.
Dnešní utkání sledovalo 18 970 diváků.
62:49
Columbus právě vstřelil branku!
Columus dává branka a připisuje si první vítězství v play-off na domácí půdě v historii klubu! Celá akce započala u Umbergera, který zblokoval střelu jednoho z hostů. Domácí se následně natlačili kupředu, kotouč se dostal na hůl NICKA FOLIGNA, který zamířil a trefil se přesně nad Fleuryho lapačku! Asistence: R.J. Umberger, James Wisniewski
62:02
Domácí stál pokračují ve své téměř strojové hře a Pittsburgh chvílemi doslova drtí.
61:08
Neal se protáhl po pravém křídle a rychle vypálil, bránu minul jen o pár centimetrů.
60:29
S Tučňáky to nevypadá dobře. Domácí pokračují ve svém náporu ze třetí třetiny a hosté opět jen vyhazují.

Hity: 12 – 11 (50 – 37)
Tak přeci se domácím podařilo vyrovnat a my uvidíme druhé prodloužení v této sérii. Ať dopadne tento souboj jakkoliv, opět, už počtvrté padne v zápase přesně 7 branek, zajímavá statistika.

My nyní budeme čekat, v kolikátém prodloužení padne vítězná branka. To první začíná přibližně ve 4:00.
60:00
59:38
Neskutečné, je vyrovnáno! Tento gól půjde na vrub Fleurymu. Jack Johnson nahodil kotouč do útočného pásma, Fleury vyjel za bránu, avšak kotouč mu přeskočil přes hůl. Puku se ujal Johansen, poslal ho mezi kruhy a odtud se BRANDON DUBINSKY už do prázdné brány nemýlil! Asistence: Ryan Johansen, Jack Johnson
59:22
Je tu vyhození hostů, Crosby se vydává napadat.
59:10
Bobrovskij je na střídačce!
58:52
Hosté dobře napadají a hraje se ve středním pásmu.
58:27
Bobrovkij po očku kouká na střídačku, stále ale zůstává v bráně.
57:59
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:36
Nyní ale hosté opět vyhazují a dokonce se vydávají o kotouč bojovat.
57:24
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu.
56:59
Bobrovskij kryje kotouč a na řadě je další komerční přestávka.
56:51
Malkin a Neal se pokusili o kombinaci, po chvíli to ale vzdali a odjeli střídat.
56:18
Další nepřesnost ve hře Jackets a hosté jen posouvají kotouč za modrou čáru.
55:42
Nyní by měl být tlak domácích ten největší, zdá se ale že spíše klesá.
55:03
Hosté opět pouze vyhazují obloučkem do středního pásma.
54:21
Obrázek hry je stále stejný a na domácích se začíná projevovat nervozita, dělají stále více chyb.
53:58
Vitale zavezl kotouč do útočného pásma, vybruslil si až před Bobrovského a bekhendem zakončil, ruský brankář v pohodě kryje.
52:58
Jakmile hrají domácí ve stejném počtu jako Pens, jsou jednoznačně lepším týmem.
52:14
Columbus se výborně bránil a nyní již hrají v plném počtu.
51:50
Domácí vybojovali kotouč u mantinelu a v pohodě vyhazují.
51:11
Crosbyho rána z mezikruží neměla šanci na úspěch, Bobrosvkij měl čistý výhled a kotouč v klidu polapil.
50:39
Po Niskanenově střele se kotouče ujímají domácí a vyhazují ho.
50:14
Wisniewski (CBJ) hasil brejk hostů, avšak pouze faulem. Je tedy vyloučen na dvě minuty za podražení.
50:00
Mohlo být vyrovnáno! Calvert si povodil Orpika, zbavil se ho a vypálil! Svou prudkou ranou zápěstím trefil břevno Fleuryho svatyně!
49:38
Crosby se z ničeho nic ocitl sám na útočné modré i s pukem, avšak sám z toho byl zaskočený a tak pouze nahodil na bránu.
49:13
Hokejisté Pittsburghu poslední dobou jen odpalují kotouč do středního pásma, někdy na zakázané uvolnění.
48:52
Domácí ale výborně napadají a nenechávají hosty vydechnout.
48:20
Tučňáci mají kotouč ve své moci a snaží se rozehrát svou akci zpoza brány.
47:42
Čárový rozhodčí nachytal hosty v ofsajdu. Hra bude pokračovat po krátké reklamní přestávce.
47:03
Zatímco Bobrovskij si připsal 16 zákroků, Fleury už jich má na kontě 37!
46:19
Atkinson dnes nemá svůj den! Již podruhé promáchl kotouč před zcela odkrytou bránou.
45:47
Tučňáci se budou v této třetině spoléhat spíše na rychlé brejky, po většinu času brání.
45:02
Další rána Jokinena, tentokrát z druhé strany, avšak ani nyní se tento finský útočník nedokázal prosadit.
44:45
Jokinen pálil z velkého úhly, avšak puk mezi tři tyče neprocpal.
44:26
Další nepřesná přihrávka v celu Penguins a je z toho opět zakázané uvolnění.
43:45
Crosby a Kunitz se pokoušeli o rychlý brejk, avšak domácí obránci se stihli vrátit a nebezpečí zamezit.
43:15
Calvert pálil od modré, jeho střela byla tečována, avšak cestu mezi Fleuryho betony si nenašla.
42:24
Kotouč se dostává mezi střídačky, bude se vhazovat v neutrální zóně.
42:14
Taktika Columbusu je jasná – musí se vyrovnat. Také je to na nich vidět, všichni pracují na 100 %.
41:35
Další vyhození hostů, nyní jen obloučkem do středního pásma.
41:28
Hosté se osvobozují zpod tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění.
40:28
Dubinsky byl osamocen u pravé tyčky a už stačilo jen do kotouče klepnout, ten si ho ale vůbec nevšiml.
40:10
Fleury si ihned připisuje další zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.

Hity: 14 – 10 (38 – 26)
Druhá třetina byla opět hodně divoká, avšak na branky chudší. Byla hodně ovlivněna přesilovkami, díky kterým se také měnilo skóre. Domácí totiž dokázali využít dvojitou přesilovku a snížili tak skóre na jednobrankový rozdíl. Rozhodující třetí třetina začne přibližně ve 3:04.
40:00
39:55
Atkinson promáchl těsně před bránou volný puk, to ho možná bude ještě mrzet!
39:28
Několik ran vyslali domácí ne Fleuryho, ten ale dokázal všechny zlikvidovat.
38:44
Čárový rozhodčí přerušuje hru, za příčinu to má ofsajd domácích.
38:00
Další vyloučení v dnešním zápase, Matt Niskanen (PIT) obdržel dvě minuty za sekání.
37:40
Columbus je usazen v útočném pásmu a zasypává Fleuryho střelami ze všech stran.
36:55
Hosté již hrají v plném počtu, avšak stále jsou pod tlakem domácích hráčů.
35:45
Domácí pokračují v drtivém tlaku a pálí co to jde!
34:20
Využitá přesilovka a je sníženo! Anisimov a Dubinky si párkrát vyměnili kotouč a první jmenovaný našel před bránou volného RYANA JOHANSENA, který už zakončoval do prázdné brány! Asistence: Artem Anisimov, Brandon Dubinsky
33:36
Hosté jdou do tří! Sutter (PIT) vyhodil kotouč mimo led a jde si sednout! Dvě minuty hry 5 na 3 pro domácí, obrovská příležitost!
33:13
Johansen naslepo přihrával bekhendem a nevyplatilo se to, sám se totiž vyhnal z útočné třetiny.
32:29
Hosté se ale ihned na úvod oslabení osvobozují vyhozením až k Bobrovskému.
31:53
Domácí si zahrají přesilovku, Stempniak (PIT) odjíždí na trestnou lavici. Obdržel čtyři minuty (2+2) za hru vysokou holí.
31:33
Moc dlouho jim to ale nevydrželo a kotouč se ihned ujímají hosté.
31:03
Domácí po oslabení ožili a dostávají Tučňáky pod tlak.
30:42
30:36
Nikitin nahodil kotouč na Fleuryho a ten ho raději drží ve své lapačce. Hra se tedy stěhuje na druhé straně.
29:42
Domácí se stále brání, hosté pálí ze všech pozic. Bobrovskij ale zatím kryje všechny střely.
28:42
Máme tu vyloučení na straně Columbusu, na dvě minuty si šel odpočinout Prout (CBJ) – vysoká hůl.
28:29
Jakmile je na ledě Malkin a "jeho parta", domácí se dostávají pod velký tlak. Předvedli to i nyní, když se sám Malkin dostal do dvou střeleckých pozic.
27:43
Domácí vedou ve druhé periodě na střely 6 – 3.
27:10
David Savard vyslal od modré čáry pořádnou pumelici, jediné co ale způsobil byl pouze test tvrdosti chráničů Fleuryho.
26:14
Niskanen chyboval na modré čáře a Letestu ujížděl do samostatného úniku, avšak kotouč se mu zamotal mezi nohama, a z celé akce tak sešlo.
25:29
Druhý útok Columbusu předvedl takřka perfektní střídání, chyběl už jen ten gól.
24:59
Johnson na dvakrát vypálil. Nejprve zlomil Stempniakovu hůl, druhý pokus už musel likvidovat Fleury.
24:17
Po pár minutách, ve kterých dominovali domácí, se iniciativy ujímají opět hosté a zatlačují "modrokabátníky" do jejich obranného pásma.
23:23
Malkin vybojoval kotouč v obranném pásmu a vyvezl ho až na polovinu hřiště. Tam ho předal Nealovi, který se prokličkoval až mezi kruhy a ostře vypálil! Bobrovskij byl ale tentokrát pozorný a kotouč ukryl na své hrudi.
22:52
Po buly to zkoušel od modré Murray, avšak Fleury byl připraven, měl nikým nekrytý výhled, a v pohodě tak zasáhl.
22:45
Zakázané uvolnění se ale píská teď, a hra se tak opět stěhuje před Fleuryho.
22:27
Pens pouze vyhazují kotouč přes všechny čáry, zakázané uvolnění se pískat nebude. Columbus si však vytváří tlak.
21:55
Postupnou akci domácího celku zastavil čárový rozhodčí odpískáním ofsajdu.
21:19
Pens sice nyní drží kotouč, nemohou se ale prodrat do útočného pásma. Columbus výborně brání modrou čáru.
20:47
Johansen to zkusil z pravého kruhu, jeho rána ale byla nadzdvižena a skončila v ochranné síti.
20:19
Tučňáci do druhé periody vlétli zhurta a ihned donutili domácí chybovat – zakázané uvolnění.

Hity: 24 – 15
První třetina nabídla pohledný rychlý hokej a spoustu branek. Do vedení se dostali Tučňáci gólem v oslabení, čímž srovnal tuto statistiku se svým soupeřem na 2 – 2. Další branka padla opět při vyloučení, tentokrát ale při přesilovce hostů. Pittsburgh dále tlačil a za dalších 33 vteřin skóroval znouvu a to bylo na domácí už moc. Štěstí se ale usmálo i na Columbus, kteří se také prosadili a vstřelili kontaktní branku. Druhá, určitě zajímavá třetina začne přibližně ve 2:10.
20:00
19:46
Fleury předvedl kvalitní zákrok, pokračovat se bude vhazováním po jeho levici.
19:30
Anisimov se snažil dorážet před brankou, avšak vůbec netrefil kotouč, a do útoku tak jdou hosté.
18:37
Tučňáci tlačí a je vidět snaha o vstřelení ještě jedné branky.
17:59
Do konce první periody zbývá něco málo přes dvě minuty.
16:39
Columbus také využívá přesilovou hru a střílí kontaktní branku. Letestu vypálil z oblasti mezi kruhy, avšak trefil clonícího BOONE JENNERA, který kotouč se štěstím tečoval a umístil ho záda bezmocného Fleuryho. Asistence: Mark Letestu, James Wisniewski
15:50
Anisimov je na ledě, a domácí si tak zahrají zkrácenou přesilovou hru.
15:42
Malkin to zkoušel individuálně, jeho akce skončila záhy po pár kličkách.
15:15
James Neal (PIT) je také vyloučen na dvě minuty a uvidíme krátkou hru 4 na 4.
14:48
Další vyloučení, nyní na obou stranách. Savard (CBJ) je vyloučen za sekání a Kunitz (PIT) za nafilmovaný pád.
14:25
Malkin vyzval Martina ke skórování křižnou přihrávkou, ten však minul.
13:50
Anisimov (CBJ) je vyloučen na dvě minuty za hákování a z hlediště se ozývá ohromné bučení.
12:51
Domácí se propracovali do útočného pásma, vytěžili ale jen jedno slabší nahození, se kterým si Fleury poradil.
12:32
Po postupné rozehrávce hostů se ocitá kotouč mimo hrací plochu.
11:10
Oddechový čas pro domácí.
11:10
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak to je kanonáda! Jokinen vybojoval kotouč, bekhendem ho předložil JAMESI NEALOVI, který už to měl přesně na hůl a ránou z první propálil Bobrovského. Asistence: Jussi Jokinen, Jevgenij Malkin
10:37
Bleskurychlé využití přesilové hry! Po vyhraném buly putoval kotouč na modrou čáru k Niskanenovi, který tvrdě vypálil. Před brankovištěm byl tvrdě zaparkovaný CHRIS KUNITZ, který ho tečoval a umístil za Bobrovského. Asistence: Matt Niskanen, Paul Martin
10:33
První přesilovka pro Tučňáky, MacKenzie (CBJ) si v souboji u mantinelu počínal příliš tvrdě a je vyloučen na dvě minuty za krosček.
09:53
Malkin hledal před bránou Neala, avšak Wisniewski skvěle zareagoval a kotouč odklidil.
09:15
Orpik zachytil vyhození domácích, a zakázané uvolnění se tak pískat nebude. Hosté ale mají stále větší a větší tlak.
08:38
Domácí mají velký problém s napadáním Tučňáků, a ti se tak nemohou dostat z vlastního obranného pásma.
08:22
Crosby už se chystal ke střele, avšak v posledním chvíli se mu zlomila hůl. Zkoušel si ještě vydobýt vyloučení, avšak neúspěšně. Dle mého názoru se ale klidně vylučovat mohlo. Následuje komerční přestávka.
07:58
Jokinen je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
07:28
Columbus se po inkasované brance snaží, vytvořil si ještě v přesilovce pár dobrých šancí, avšak ani jednu zatím neproměnil.
06:09
Hosté jdou rychle do vedení a to ve vlastním oslabení! Wisniewski špatně zpracoval kotouč na modré čáře, toho se ujal Sutter a následně ho předložil CRAIGU ADAMSOVI, který už se tváří v tvář Bobrovskému nemýlil. Asistence: Brandon Sutter, Paul Martin
05:58
Máme tu první vyloučení v dnešním zápase, Jokinen (PIT) obdržel dvě minuty za hákování.
05:19
Zatím se hraje velmi rychlý hokej, přerušuje se velmi málo. Pittsburg vede na střely 5:2.
04:41
Crosby se snažil dorážet z předbrankového prostoru, avšak štěstí při něm nestálo ani v této situaci.
03:45
Neal nahodil kotouč do útočného pásma, avšak ani jeden z jeho spoluhráčů nezareagoval včas, a hosté tak o kotouč přišli.
03:24
Další nepovedená akce hostů končí postavením mimo hru.
03:17
Tučňákům se nepovedla rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.
02:46
Crosbyho střelecký pokus byl ztečován mimo dosah Bobrovského, nakonec se kotouč dostal až do ochranné sítě.
02:32
Na druhé straně Bobrovskij raději kryje kotouč ve své lapačce, vhazování po jeho levici.
02:19
Fleury si neporadil s rozehrávkou příliš dobře, a domácí tak mohli zahrozit, z celé akce nedokázali nic vytěžit.
01:47
Bennett nahazoval na Bobrovského, ten ale byl připraven a kotouč vytěsnil mimo tři tyče.
01:23
Kotouč se po teči dostal mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
01:04
Domácí kombinují za Fleuryho svatyní, hosté z Pittsburgu se nemohou dostat k puku.
00:32
Dubinsky se hnal za kotoučem, avšak Scuderi ho tvrdě zastavil.
00:05
Crosby vybojoval kotouč hned v úvodním vhazování a Pens rozjíždí první útok.
00:01
Hráči už jsou připraveni na ledové ploše, na řadu přichází americká hymna, kterou zazpívá Leo Welsh.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Wisniewski, Murray, Johnson, Prout, Savard, Nikitin – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Comeau, Anisimov, Umberger – Tropp, Letestu, MacKenzie. Trenér: T. Richards

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Letang, Scuderi, Niskanen, Maatta – Bennett, Crosby "C", Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Stempniak, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Megna. Trenér: D. Bylsma.
Československá stopa v utkání

Do dnešního zápasu bohužel nezasáhne žádný Čech, či Slovák.