Jakub Voráček (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:31
1. Daniel Carcillo (NYR) 1+0
2. Henrik Lundqvist (NYR) 26 zák., 1 gól, 96,3%
3. Steve Mason (PHI) 31 zák., 2 góly, 93,9%
Dnešní utkání sledovalo 18 006 diváků.
Letcům se sice podařilo ve třetí třetině utkání zdramatizovat, když se ve 45. minutě prosadil Akeson, ale to bylo ze straní hostí všechno, takže se z postupu do semifinále radují hokejisté New Yorku Rangers. Jezdci odehráli výbornou druhou třetinu, kde svému soupeři odskočili na rozdíl dvou branek, což nakonec bylo rozhodujícím faktem dnešního utkání. Rangers tedy poráží dnes Flyers 2:1 a v sérii vítězí 4:3 na zápasy.

Střely na branku: 33 – 27.
New York Rangers postupuje do semifinále Východní konference!
60:00
59:57
Ovšem to bylo odpískané špatně a vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:57
Střela Timonena od modré čáry byla zablokována a domácí vyhazují na další zakázané uvolnění.
59:47
Jezdci vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
59:36
Z levého kruhu vystřelil velmi tvrdě Giroux, ale kotouč skončil na boční síti.
59:30
Letci mají silný tlak. Obrana Jezdců odolává.
59:03
Z levého kruhu střílel Hartnell, ovšem Lundqvist kotouč vyráží.
58:47
Domácím se podařilo dostat kotouč do středního pásma a hosté se poté dopustili postavení mimo hru.
58:30
Mason prchá na střídačku. Flyers hrají v šesti.
58:12
Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu. Mason stále zůstává v brance.
57:52
Z levého kruhu střílel Hartnell, ale Lundqvist udržel kotouč na své hrudi.
57:41
Oddechový čas pro domácí.
57:41
Domácí se dopouští zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude v útočném pásmu Flyers.
57:25
Domácím se daří držet kotouč natisknutý na mantinelu. Hosté se snaží dostat ke kotouči.
57:00
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Gustafsson, ale jeho rána byla sražena vedle branky.
56:32
Letcům už mnoho času nezbývá. Hosté zřejmě všechno vsadí na jednu kartu.
55:10
Hartnell zavezl kotouč do útočného pásma a poté našel na modré čáře Timonena. Tomu se střela vůbec nepovedla, když poslal kotouč do Nashe, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.
54:35
Komerční přestávka.
54:26
Z levého kruhu se dostal ke střele Read, ale jeden z bránicích hráčů kotouč zablokoval.
53:39
Coburn si vyměnil na modré čáře kotouč s Timonenem a vystřelil. Kotouč byl sražen do ochranné sítě.
52:33
Jezdci velmi dobře brání a hrozí z přečíslení. Jedno takové vyřešil střelou přes obránce Hagelin, který poslal kotouč do náruče klečícího Masona.
51:43
Giroux nahodil kotouč na Lundqvista ze středního pásma a vybojoval útočné pásmo.
51:24
Na modré čáře obdržel kotouč John Moore a ihned vystřelil na Masona, který kotouč chytil do lapačky. Následuje komerční přestávka.
50:27
Ve třetí třetině se dokáže na straně domácích prosazovat pouze první lajna. St. Louis se dostal ke střele přes obránce, ale tu Mason vyrazil.
50:00
Letci stále vyvíjí obrovský tlak, závěr utkání bude velmi zajímavý.
49:20
Od pravého mantinelu se snažil před branku dostat Simmonds, ale kotouč mu utekl.
48:32
Akeson zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam byl tvrdě sražen k ledu Stralmanem. Kotouč se poté dostal k brance, kde jej Lundqvist přikryl.
47:25
Velmi dobré utkání dnes hraje Giroux, kterému zatím není přáno vstřelit branku. V pádu praštil do kotouče a Lundqvist musel zasahovat.
47:00
Voráček z levého kruhu zkoušel nahodit kotouč před brankoviště, ale k němu se tam dostali domácí.
46:52
Od modré čáry nahodil kotouč na branku Simmonds a Lundqvist měl velké problémy s tím, aby kotouč zastavil. Nakonec se mu to podařilo a hru přerušil.
46:20
První lajna Jezdců se dokázala dostat na malý okamžik do útočného pásma, ale Nash ani St. Louis se do zakončení nedostali.
45:45
Hosté nadále kombinují v útočném pásmu. Domácí jsou pod velkým tlakem.
44:32
Philadelphia právě vstřelila branku!
Letci jsou za svoji aktivitu odměněni kontaktní brankou. Po pravé straně se dostal do útočného pásma JASON AKESON, jehož první střela byla zablokována, ale následná dorážka již skončila v brance, když se trefil z pravého kruhu k protější tyči. Asistence: Braydon Coburn, Matt Read.
44:00
Hosté vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně.
43:29
Od modré čáry se k velmi zajímavé střele dostal Raffl, ale kotouč branku těsně minul.
42:06
Z modré čáry vystřelil zápěstím Gustafsson, ale brankář domácího celku neměl problém kotouč zastavit.
41:41
Domácí hrají velmi pozorně, hosté se zatím k ohrožení branky Lundqvista nedostali.
40:39
Hra se přesunula ihned do útočného pásma Flyers.
40:01
Ve druhé třetině byl na ledě pouze jeden tým a tím byli domácí Rangers, kteří vstřelili dvě branky zásluhou Carcilla a Pouliota a minimálně další dva jasné góly pochytal Mason, který stále drží naděje svého týmu na zvrat v utkání nad vodou. Flyers mají před sebou možná poslední třetinu sezóny, pokud se jim nepodaří vstřelit minimálně dvě branky. Třetí třetina začne přibližně ve 3:07.

Střely na branku: 28 – 16.
40:00
39:35
Po další chybě hostů zůstal sám před Masonem Hagelin, ale jeho pohotovou střelu dokázal brankář Flyers zlikvidovat. Hosté budou muset svému brankáři poděkovat, protože nebýt jeho, tak už se třetí třetina nemusela ani hrát.
38:50
Obrana Letců dělá ve druhé třetině mnoho chyb. Tentokrát ji ujel Dorsett, který uháněl sám na Masona, kterého střelou k levé tyči nepřekonal.
38:00
Rangers byli velmi blízko třetí brance, ale Mason se dokázal roztáhnout na brankové čáře a pokus Stepana vyrazil.
37:35
Na levý kruh se dostal s kotoučem Raffl, jenž okamžitě vystřelil a poslal kotouč do lapačky Lundqvista.
37:07
Flyers se dopouštějí další postavení mimo hru. Ze strany hostí je v dnešním utkání k vidění spousta nepřesností.
36:31
Z levého kruhu se snažil prosadit Brayden Schenn, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Domácí hrají velmi obětavě.
35:58
První lajna Flyers si vytvořila silný tlak. Voráček našel zpoza branky mezi kruhy úplně volného Girouxe, který z dobré pozice branku přestřelil.
35:24
Philadelphii se ve druhé třetině nedaří vůbec nic. Tentokrát jejich útočné snažení končí postavením mimo hru.
35:16
Za brankou Masona vybojoval kotouč Hagelin, který se příliš nerozpakoval a poslal kotouč před branku, kde se ovšem nikdo z jeho spoluhráčů ke střele nedostal.
34:42
Hosté se snaží tlačit do útočného pásma, ale domácí velmi pozorně brání. Lundqvist mnoho práce nemá.
33:19
Jezdci ve druhé třetině přehrávají svého soupeře a přibližují se k postupu do dalšího kola. Letci budou muset výrazně přidat.
32:41
Z velkého úhlu se pokoušel Lundqvista překvapit Coburn, ale brankář domácího celku nemusel nakonec zasahovat.
31:46
Rangers právě vstřelili branku!
Stejná situace jako v úvodu druhé třetiny. Domácí přečkali oslabení a hned poté udeřili. Brassard našel výbornou přihrávkou z rohu před brankou BENOITA POULIOTA, který z první zamířil k pravé tyči. Asistence: Derick Brassard, Anton Stralman.
30:53
30:42
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě MacDonald, ale jeho rána se k brance nedostala.
30:37
30:13
Hosté se opět usadili v útočném pásmu.
29:38
V oslabení se vydal do útoku McDonagh, ale střelou zápěstím na Masona nevyzrál. Ten vyrazil kotouč do ochranné sítě.
29:29
Timonen získal kotouč na modré čáře a okamžitě vystřelil. Lundqvist jeho ránu vyrazil.
28:37
Bude se vylučovat na straně Jezdců. Pouliot najel do Masona a je vyloučen na dvě minuty. Hosté mají šanci na vyrovnání.
28:28
Velmi aktivní je i Carcillo, který vystřelil přes obránce a Mason musel opět zasahovat.
27:34
Mason zachránil svůj tým od další inkasované branky. Nash našel při přečíslení tři na jednoho z levého kruhu u protější tyče St. Louise, který střelou z první na brankáře hostí nevyzrál. Poté vznikl před brankou Flyers velký závar, ale hosté se dokázali ubránit.
27:03
Zuccarello se dostal za brankou Masona ke kotouči, který ihned nahodil do brankoviště. Hostující brankář kotouč přikryl.
26:50
Domácí mají mírně navrch. Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění.
26:33
25:32
Úvodní branka utkání výrazně rozproudila, hra se přelévá ze strany na stranu.
25:07
Rychlý přechod do útočného pásma hostům nevyšel, když se dopustili postavení mimo hru.
24:30
Před Lundqvistem se dostal ke střele bekhendem Voráček, ale brankář domácích se roztáhl na brankové čáře a kotouč ukryl pod svým tělem.
24:04
Od modré čáry vyzkoušel pozornost Masona McDonagh, ale brankář Flyers kotouč udržel na svém těle.
23:06
Rangers se dostávají po ubráněném oslabení do vedení. Před brankovištěm se dostal kotouč na hůl DANIELA CARCILLA, který střelou po ledě překonal Masona, když poslal kotouč přesně k pravé tyči. Asistence: Mats Zuccarello, Kevin Klein.
22:39
22:00
Jezdci se osvobozují. Kotouč je ve středním pásmu.
21:32
Letcům se zatím v útočném pásmu vůbec nedaří.
21:00
Lundqvist kryje lehké nahození a přerušuje hru.
20:39
Jezdci měli na ledě šest hráčů a budou za tento počin pykat. Letci budou hrát přesilovou hru.
20:29
Stepan obkroužil útočné pásmo a našel na modré čáře Girardiho, který tvrdou střelou prověřil Masona.
20:01
První třetina nám žádnou branku nepřinesla. Hra v úvodním dějství byla vyrovnaná, ale více šancí měli hokejisté Rangers, když hlavně Nash mohl poslat v 17. minutě svůj tým do vedení. Mason však svůj tým drží nad vodou, což se dá říci i o Lundqvistovi. Druhá třetina začne přibližně v 2:05.

Střely na branku: 10 – 11.
20:00
19:57
Na konci první třetiny vystřelil z levého kruhu přes hráče Hagelin, ale jeho pokus skončil v lapačce připraveného Masona.
19:03
To na druhé straně měl další dobrou možnost Staal, ale z levého kruhu vystřelil vedle levé tyče.
18:32
Hokejisté Philadelphie v posledních střídáních výrazně přidali a jsou lepším týmem. Ale nedaří se jim dostávat do zakončení.
17:10
Simmonds se dostal po pravé straně do útočného pásma, kde přihrával před branku. Kotouč ovšem skončil u Lundqvista, jenž kotouč vyrazil za branku.
16:01
Chyba hostující obrany přinesla vyloženou šanci pro Nashe, který se dostal mezi kruhy ke kotouči a měl před sebou pouze Masona. Toho ovšem střelou zápěstím nepřekonal, když brankář Flyers kotouč vyrazil. K dorážce se ovšem z levé strany dostal St. Louis, ale Mason pokryl i tento pokus.
15:25
Od modré čáry se ke střele odhodlal Coburn a Lundqvist musel zasahovat.
14:28
Útočnou akci Jezdců zastavilo postavení mimo hru.
14:19
13:55
Z pravého kruhu branku pro změnu přestřelil Hagelin. Zápas začíná mít kvalitní tempo.
13:15
Mason špatně vyjel za branku, kde se mu nepodařilo zastavit kotouč a to byla šance pro St. Louise, který to zkoušel z levé strany. Kotouč zastavil jeden z bránicích hráčů před brankou.
12:43
12:20
Domácím se nedaří dostat s kotoučem do útočného pásma.
12:03
Až nyní přišla velmi nebezpečná střela Richardse z pravého kruhu, po níž se rozezvučel zadní mantinel.
11:32
Přesilová hra zatím nevychází Jezdcům podle představ. Hosté se bez problémů brání.
11:00
Letci se na začátku oslabení osvobozují. Kotouč je ve středním pásmu.
10:43
Bude se vylučovat a Jezdci si zahrají přesilovou hru. Zlý muž Philadelphie Rinaldo je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
10:12
Z levého kruhu to zkusil Nash, ale kotouč proletěl těsně nad břevnem.
09:35
Hosté chybovali ve středním pásmu a toho mohl využít Staal, který se dostal ke kotouči a dojel s ním až mezi kruhy, odkud vystřelil zápěstím a branku těsně minul.
08:55
Girouxe je nyní plný led. Tento malý útočník se dostal během krátké chvíle ke dvěma střelám, tu první zablokovala domácí obrana tu druhou z pravého kruhu chytil Lundqvist.
08:29
Giroux se dostal s kotoučem do útočného pásma a snažil se najít Voráčka, ale tomu kotouč přeskočil hokejku.
07:59
07:33
Ke střele z velkého úhlu se dostal Hall a před brankou Jezdců vznikl rozruch, když Lundqvist vyrazil kotouč pouze před sebe. Naštěstí pro něj se ke kotouči dostali jeho spoluhráči.
06:42
Po levém křídle se vydal na útočný výlet obránce Rangers Moore, který se poté pokoušel přihrát před brankoviště, ale tam kotouč nakonec neprošel.
05:39
Letci jsou dnes směrem dopředu více nebezpeční. Z levého kruhu se dostal ke střele Hartnell, ale Lundqvist bez problémů kotouč vyrazil.
04:40
Ze středního pásma nahodil kotouč na Masona Richards a brankář Philadelphie hru přerušuje.
03:58
K velmi zajímavé střele přes obránce se dostal hostující Read, jehož pokus skončil těsně vedle branky.
02:52
U levého mantinelu se kotouč dostal na hůl St. Louise, který jej okamžitě nahodil na branku a Mason musel zasahovat.
02:08
V útočném pásmu Jezdců zahrál velmi dobře Richards, který dokázal vybojovat za brankou kotouč pro Stralmana, který z mezikruží vystřelil vedle branky.
01:26
Od modré čáry vystřelil zápěstím Luke Schenn, ale Lundqvist dokázal jeho pokus vyrazit holí.
01:15
První zásah má za sebou i Lundqvist, který musel zastavovat střelu Hartnella.
00:23
Neuběhlo ani třicet sekund a Mason už musel zasahovat. Nash se dostal velmi snadno před branku, kde střelou po ledě neuspěl.
00:01

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, J. Moore – St. Louis, Stepan, Nash – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Miller, Richards, Hagelin – Dorsett, D. Moore, Boyle

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Streit, MacDonald, L. Schenn, Gustafsson – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Lecavalier, B. Schenn – Akeson, Couturier, Read – Hall, Raffl, Rinaldo

Rozhodčí: Peel, Rooney – Amell, Nansen.
Česká stopa v utkání

V této sérii hraje z českých hráčů pouze Jakub Voráček, jenž má za šest utkání čtyři kanadské body, za dva góly a dvě asistence.
6. zápas

Philadelphia Flyers – New York Rangers
5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Simmonds (Hartnell, Giroux), 22. Simmonds (B. Schenn), 35. Gustafsson (Coburn), 36. Simmonds (Voráček, Giroux), 56. Giroux – 54. Hagelin (Stralman, Richards), 60. Zucarrello (Pouliot, Miller).

Stav série: 3:3.
5. zápas

New York Rangers – Philadelphia Flyers
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Staal (St. Louis, Stepan), 29. Richards (Miller, Hagelin), 37. D. Moore, 60. Boyle (D. Moore, Girardi) – 40. Lecavalier (Streit, MacDonald), 59. Giroux (Timonen, Simmonds).

Stav série: 3:2 pro New York Rangers.
4. zápas

2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Read (Akeson, Coburn), 28. Voráček (B. Schenn, Streit) – 5. Moore (Boyle).

Stav série: 2:2.
3. zápas

1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Streit (Voráček, Giroux) – 4. Stepan (Nash, St. Louis), 11. St. Louis (Girardi, Nash), 26. Girardi (Richards, Hagelin), 51. Carcillo (Boyle).

Stav série: 1:2 pro New York Rangers.
2. zápas

2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. St. Louis (Stepan, Nash), 9. Pouliot (Brassard, Zuccarello) – 15. Voráček (Hartnell, Giroux), 26. Akeson (Schenn B., Lecavalier), 32. Schenn L. (Hall, Raffl), 60. Simmonds (Read).

Stav série: 1:1.
1. zápas

4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Zuccarello (Poulio, Staal), 49. Richards (St.Louis, Nash), 50. Stepan (Richards, St.Louis), 56. Hagelin (Richards, Fast) – 8. MacDonald (Hartnell).

Stav série: 1:0 pro New York Rangers.
Přeji krásnou hokejovou noc. K sedmému utkání dospěla série New York Rangers – Philadelphia Flyers, takže až dnes se dozvíme, kdo se v semifinále Východní konference postaví Pittsburghu. Utkání začíná v 1:00 a provede Vás jim Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.