Los Angeles Kings: 9
Československá stopa v utkání:
Tomáš HERTL (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:00
Marian GÁBORÍK (LAK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:07
San Jose tak vítězí i ve svém druhém zápase v play-off, opět je to vysokým rozdílem a do Los Angeles tak Sharks pocestují s vedením 2:0 na zápasy.
Dnešní utkání je u konce. Po neuvěřitelném průběhu se zaplněné SAP Center raduje z nakonec jasného vítězství svého týmu, San Jose poráží Los Angeles 7:2, když o svém vítězství rozhodli domácí ve druhé a třetí třetině, v nichž nastříleli všechny góly. Skóre navýšili v průběhu poslední dvacetiminutovky Marleau, Pavelski, Couture a na konečných 7:2 pro Sharks upravil při přesilové hře pěti proti třem Thornton.
60:00
59:23
Wingels mohl ještě navýšil vedení svého týmu, dostal se za obranu Los Angeles a je sám před Quickem, kterého zkouší překonat střelou nad betony, jenže gólman Kings je úspěšnější a vyráží.
59:00
Posledních šedesát vteřin tohoto zápasu, San Jose v útočném pásmu.
58:44
58:12
Puk opouští třetinu Los Angeles, dle tempa je patrné, že zápas se již pouze dohrává, o výsledku je již dávno rozhodnuto.
57:52
Ještě necelou minutu se budou muset hosté bránit při vlastním oslabení.
57:03
Na druhé straně musí zasahovat po střele Stuarta, z levé strany, Jonathan Quick, který raději přerušuje hru.
56:40
A při vlastním oslabení se dokonce Toffoli dostal ke střele, ale Niemi je pozorný, puk vyráží do rohu.
56:18
Kings zatím v pohodě brání čtyřminutové oslabení.
55:00
Poslední pětiminutovka třetí třetiny a celého zápasu, Sharks hrají přesilovou hru.
54:44
A znovu se vylučuje, Mike Richards (LAK) dostává čtyřminutový trest!
54:25
Andrew Desjardins dostává osobní trest + trest do konce utkání, stejně jako Dustin Brown (LAK). Dvouminutové tresty dostávají Mike Brown (SJS) a Kyle Clifford (LAK).
54:25
Domácí Brown s Cliffordem se do sebe "pustili" ve středním pásmu, ovšem bitku vzápětí rozhodčí dokázali "roztrhnout". Pak se do sebe ještě pustili domácí Desjardins s Brownem (LAK). Rozdávají se tresty.
54:08
Torres v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, další komerční přestávka.
52:50
Kings v útočném pásmu, Mitchell pálí od modré, ale netrefuje branku. Hned poté se domácí osvobozují a dostávají puk do středního pásma.
52:00
Hra přerušena, vhazovat se bude ve třetině San Jose, to vše ale až po komerční přestávce.
51:45
Dustin Brown s pukem na holi na pravé straně, v útočném pásmu, zkouší střelu zápěstím, ale netrefuje branku.
51:30
50:54
Puk ve třetině Sharks, domácí již nemusí nikam spěchat, pětibrankový náskok dává dostatečnou záruku toho, že dnes si San Jose připíše druhý bod v této sérii!
50:35
Pokračuje ještě přesilová hra San Jose pět na čtyři.
50:06
San Jose právě vstřelilo branku!
Dvojnásobnou přesilovou hru domácí využívají, po přihrávce Pavelskiho z levé strany se na druhé straně prosazuje zkušený JOE THORNTON, proti němuž přesouvající se Quick neměl šanci. Asistence: Joe Pavelski a Dan Boyle.
49:42
Kopitar vyhrál vhazování ve vlastní třetině a hosté vyhazují puk ze třetiny.
49:29
A pozor, znovu se bude vylučovat a znovu to bude na straně Los Angeles! Kings jdou do tří, na trestnou lavici usedá za nebezpečnou hru vysokou holí Stoll!
49:10
Sharks mají přesilovou hru pěti proti čtyřem, Thornton pálí z levé strany, ale Quick je na svém místě a chytá.
48:59
Vyloučeni jsou domácí Raffi Torres a hostující Matt Greene, oba dostávají dvouminutové tresty za hrubost. Vyloučen je ještě hostující Tyler Toffoli, to znamená, že domácí si zahrají přesilovou hru.
48:59
U branky Los Angeles se nyní několik hráčů do sebe pustili, domácí Torres má helmu z hlavy a navíc mu teče krev z oblasti pravého spánku.
48:38
Hodně nepříjemný průběhu zápasu pro Los Angeles, i vzhledem k dalšímu průběhu této série! Vést po dvaceti minutách 2:0 a za další půl hodinu prohrávat 2:6... to se může psychicky "podepsat" na hráčích Kings.
48:18
Jonathan Quick zůstává, i přes šest obdržených gólů, stále v brance Los Angeles.
48:08
To již vypadá na trýznění neviňátek! Defenziva Kings nyní byla po střídání totálně rozhozená, čehož využil Patrick Marleau, jenž pronikl po levém křídle do útočného pásma, navázal na sebe dva vracející se obránce Kings, předložil přesný pas na střed, kde si najel LOGAN COUTURE a ten z mezikruží překonává Quicka. Asistence: Patrick Marleau a Matt Nieto.
47:29
Tentokrát je to již zakázané uvolnění Sharks, hra se stěhuje před Niemiho.
46:59
Tomáš Hertl dokázal dobruslit puk, mířící na zakázané uvolnění. Sharks ale branku Kings neohrozili a nakonec je pískán ofsajd na útočné modré.
46:21
Elitní řada Los Angeles nyní trochu zatlačila domácí a po střele Mitchella musí zasahovat Niemi, ten přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
45:53
Couture zachytil puk na vlastní modré, nahazuje do útočného pásma a domácí mohou prostřídat.
45:20
Richards nahazuje na branku San Jose, ale puk získávají domácí, kteří vyhazují do středního pásma.
44:46
Niemi musí řešit nepřehlednou situaci ve svém brankovišti, důležité je, kde je puk, ten se nachází kdesi ve výstroji gólmana Sharks, hra přerušena.
44:07
Na druhý pokus to již ale vyšlo! JOE PAVELSKI se vrací před branku Kings, tentokrát z pravé strany a přesnou střelou nad lapačku překonává Jonathana Quicka. Asistence: Dan Boyle a Tommy Wingels.
43:50
Sheppard vybojoval puk v útočném pásmu, po přihrávce Wingelse se dostává ke střele Pavelski z levé strany, ale Quick vyráží.
43:13
Souboj ve středním pásmu, nakonec je z toho zakázané uvolnění San Jose.
42:40
Pokoušel se o něho nyní Kopitar, jeho střelu z pravé strany musel Niemi vyrážet.
41:56
Tak to je studená sprcha pro hokejisty Los Angeles.. po skvělé první třetině, kdy si vypracovali dvoubrankové vedení, nyní právě o dva góly prohrávají, z toho se budou Kings hodně těžko dostávat. Pomohl by rychlý gól na 3:4.
41:08
Rychlý výpad Sharks, Couture zavezl puk do útočného pásma, kde přenechává na pravé straně Nietovi, ten si všiml na levé straně lépe postaveného PATRICKA MARLEAUA, adresuje mu přesnou přihrávku a Marleau střelou z voleje překonává přesouvajícího se Quicka. Asistence: Matt Nieto a Logan Couture.
40:30
Hertl se dostává ke střele z pravé strany, Quick musí zasahovat a vyrazit puk mimo branku.
40:05
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně 6:02 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

San Jose Sharks: 12

Los Angeles Kings: 7
Československá stopa v utkání – po dvou třetinách:
Tomáš HERTL (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:12
Marian GÁBORÍK (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:23
Na to si ale budeme muset počkat do třetí třetiny, kde se ještě bude dohrávat pět vteřin z oslabení Los Angeles. To v této třetině ztratilo nadějné vedení 2:0 a po třech brankách soupeře prohrává po čtyřiceti minutách 2:3! K obratu zavelel ve 25. minutě Brown, který snížil na 1:2 z pohledu San Jose. Vyrovnání přinesla branka Torrese ze třicáté minuty a když o pět minut později dostal Sharks do vedení Braun, propuklo v SAP Center velké nadšení! Do třetí třetiny tak budou domácí vstupovat s vedením 3:2, získají Sharks druhý bod v sérii?
40:00
39:50
Hosté znovu vyhazují puk přes všechny čáry a toto oslabení zřejmě přečkají.
39:28
Dělovka Vlasice z pravé strany, od mantinelu, ale nepřesná.
39:10
A znovu hosté úspěšnější, puk míří až za branku San Jose.
39:03
Po střele Burnse z pravé strany, od modré, zasahuje Quick, který přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, Sharks v útočném pásmu.
38:45
Další puk opouští třetinu hostů, kteří se zatím zvládají bránit při vlastním oslabení.
38:25
Vhazování ve třetině Los Angeles, Kopitar vyhrál buly a hosté se osvobozují.
38:05
Hra přerušena a rozhodčí posílají na trestnou lavici Browna za podražení, přesilová hra San Jose.
37:56
Opět se bude vylučovat, tentokrát mají výhodu při signalizovaném vyloučení domácí.
37:06
Na druhé straně musí zasahovat Niemi, který znovu tak trochu akrobaticky chytá puk do své lapačky a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
36:26
Nahozený puk domácích, Nieto spěchá do útočného pásma, stihl ještě vystřelit z levé strany, ale netrefil branku.
35:38
Takový vývoj čekal za stavu 2:0 pro Los Angeles asi málokdo! Sharks díky třem gólům v řadě otáčí skóre, čeká nás velmi zajímavý průběh dalších minut!
34:45
Domácí otáčí skóre! JUSTIN BRAUN vystřelil z pravé strany, od mantinelu a puk prošel Quickovi do branky! Asistence: James Sheppard a Joe Pavelski.
34:12
Muzzin spíše nahazuje puk z levé strany na Niemiho, ten vyráží do rohu.
33:57
Domácím se nyní nedaří dostat z vlastní třetiny, aktivní hra hostů.
33:27
Souboj o puk za brankou Sharks, úspěšnější hosté. Doughty se tam nakonec dostává ke střele z pravé strany, Niemi však jeho pokus chytá a přerušuje hru, byť to byl velmi akrobatický zákrok.
32:20
Svou první přesilovou hru tak hokejisté Los Angeles nevyužili, v podstatě jsme ani nezaznamenali střelu na branku Sharks, dobře zvládnuté oslabení domácího týmu.
32:03
31:53
Hosté na posledních jedenáct vteřin posílají na led pětici Doughty, Richards, Williams, Brown a Martinez.
31:53
Nahozený puk chytá do své lapačky Niemi, který raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
31:40
A brání se zatím úspěšně, další vyhozený puk ze třetiny a domácí bleskově střídají.
31:22
Až nyní Kings v přesilovkovém rozestavení, domácí se brání se čtveřicí Stuart, Pavelski, Couture a Braun.
30:45
Hostům se zatím nedaří získat útočné pásmo, domácím se daří vyhazovat puky ze třetiny.
30:25
Gáborík zaváží do útočného pásma, ale Pavelski znovu vyhazuje ze třetiny.
30:03
Vhazování po pravici Niemiho, domácí úspěšnější a puk opouští třetinu, míří až za branku Kings.
30:03
Až nyní se hra přerušuje a dochází na avizované vyloučení, na trestnou lavici míří domácí Jason Demers, hosté si zahrají svou první přesilovou hru v tomto utkání.
29:39
Utkání tak dostává další náboj, bude se vylučovat na straně San Jose, hosté hrají při signalizovaném vyloučení v početní převaze, na ledě je šestý hráč.
29:04
A z protiútoku se prosazují domácí, velmi dobrá práce Andrew Desjardinse, který na sebe v útočném pásmu navázal obránce a zpětnou přihrávkou předává puk RAFFI TORRESOVI, který po dobře provedeném překřížení střílí z pravé strany, Quick neměl šanci, je vyrovnáno! Asistence: Andrew Desjardins.
28:45
Kings v útočném pásmu, Lewis vyjíždí s pukem na holi zpoza branky směrem k modré čáře, nakonec hosté ztrácí pásmo.
28:05
Nebude, vhazování ve středním pásmu, úspěšnější domácí, kteří mohou rozehrát.
28:03
Útočnou akci Los Angeles zastavuje odpískaný ofsajd na útočné modré, po kterém se ještě strhla menší potyčka mezi hráči obou týmů, bude se vylučovat?
27:58
Vhazování před Jonathanem Quickem, hosté vyhrávají a dostávají puk ze třetiny.
27:46
Komerční přestávka.
27:32
Kings nyní kombinují v útočném pásmu, Niemi musí zasahovat proti střelám od modré.
27:05
26:22
Puk míří znovu ze třetiny Los Angeles.
26:13
Po střele Thorntona zasahuje Quick, který raději přerušuje hru.
25:55
Kings dostávají puk ze třetiny a mohou prostřídat.
25:30
Hosté se brání se čtveřicí Doughty, Richards, Regehr, Carter.
25:05
Přesilová hra San Jose, výtečná šance na srovnání skóre! Domácí zahajují s pěticí Boyle, Burns, Pavelski, Marleau a Thornton.
25:05
Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří Stoll za držení.
24:25
MIKE BROWN se prosazuje střelou z pravé strany, z hranice kruhu pro vhazování, po přihrávce od Desjardinse od mantinelu dává z voleje první gól San Jose, zároveň také svůj první gól v kariéře v play-off. Asistence: Andrew Desjardins.
24:10
Kings napadají rozehrávku soupeře, Sharks s obtížemi dostávají puk ze třetiny.
23:38
Druhá pětka Sharks nyní proti elitní formaci Kings. Hra přerušena, Kopitar v ofsajdu na útočné modré.
22:40
Hertl si najíždí z pravé strany na přihrávku Boyleho, ale je tam dobře bráněn, český forvard se nedostal ke střele.
22:15
V úvodu druhé třetiny opět aktivnější hosté, Sharks se až díky Torresovi dostávají z vlastního pásma.
21:49
Gáborík v ofsajdu na útočné modré, defenziva Sharks si může oddechnout, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 5:05 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

San Jose Sharks: 15

Los Angeles Kings: 10
Československá stopa v utkání – po první třetině:
Tomáš HERTL (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 4:25
Marian GÁBORÍK (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 4:59
V první třetině se již nic nestane. Do kabin odchází spokojenější hokejisté Los Angeles, kteří vedou po dvaceti minutách 2:0! Skóre utkání otevřel již ve druhé minutě Muzzin a na zatím konečných 2:0 upravil v minutě desáté Lewis, který se prosadil v souboji na brankovišti. Sharks pak dokázali vyrovnat hru, dostali se i do několika šancí, ale hosty podržel zatím skvěle chytající Quick. V několika akcích byl vidět i Tomáš Hertl, který ale, coby člen "až" třetího útoku, nedostává zatím tolik prostoru na ledě.
20:00
19:16
Couture vybojoval puk u mantinelu, ve třetině Kings, přenechává Marleauovi, který se snaží najít lépe postaveného Demerse, ten ale nedokázal těžkou přihrávku zpracovat a Kings dostávají puk ze třetiny.
19:00
Ohlášeno posledních šedesát vteřin první třetiny, zároveň odpískán icing Kings, vhazovat se tak bude před Quickem.
18:25
Povedlo se, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se tak znovu nastěhuje do třetiny Sharks.
18:20
Muzzin nahazuje od modré, z levé strany, puk za branku Sharks, tam ale končí na hokejkách domácích, kteří mohou dostat puk ze třetiny.
18:01
Oba týmy již hrají v plném počtu, hra za brankou Sharks.
17:45
Vlastní modrou čáru mají však hosté dobře pohlídanou a domácím se těžko nyní proniká do útočného pásma.
17:17
Ještě třičtvrtě minuty se bude hrát ve čtyřech, než se vrátí vyloučení Vojnov s Burnsem. Sharks kombinují ve středním pásmu.
16:58
Puk ve třetině hostů, Mitchell rozehrává. Nakonec to zkouší individuálně, dostal se již do útočného pásma, tam ale ztroskotal na bránícím Demersovi.
16:16
Ve statistice "hitů" jsou úspěšnější domácí, kteří vedou 17:15, ovšem důležité je, kdo vede na góly a to jsou zatím hosté.
16:01
Na trestnou lavici usedá domácí Brent Burns, ale i hostující Sláva Vojnov, oba dostávají dvouminutové tresty za hrubost. Pokračovat se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
16:01
Nakonec je z toho ještě strkanice před brankou Kings, kterou musí řešit rozhodčí. Budou se rozdávat tresty, to vše ale až po komerční přestávce.
15:55
Pvelskiho řada v útočném pásmu a právě Pavelski se dostal do zakončení, těsně před Quickem ale neměl dostatek času na to, zvednout puk a přehodit gólmana soupeře!
15:18
Torres si "vyšlápl" na Martineze za brankou Kings, to byl čistý "hit".
14:45
Poslední vteřiny patří jednoznačně domácím, kteří nyní získávají kotouče ve středním pásmu a dostávají tak svého soupeře pod tlak.
14:15
Vlasic rozehrává na útočnou modrou, kde puk přebírá Marleau, ten nahazuje za branku Kings.
13:35
Vhazování po pravici Quicka, úspěšnější hosté, kteří vyhazují puk ze třetiny. Přesto se k puku ve středním pásmu dostávají domácí a je z toho povedená střela Pavelskiho, z pravé strany, Quick vyráží pravým betonem.
13:12
Hertl na druhé straně zavezl puk do útočného pásma, přihrává najíždějícímu Hannanovi, který pálí z voleje, ale Quick vyráží.
12:44
Kopitar vybojoval puk za brankou Sharks, přenechává Toffolimu, který ale nepřesně přihrává a Kings tak přichází o útočné pásmo.
12:18
Sharks jsou evidentně zaskočeni dosavadním průběhem utkání, v němž prohrávají již o dva góly.
11:59
Clifford v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena.
10:32
Rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.
09:33
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Jeff Carter přihrává z levé strany před branku, kde se natahuje na teč TREVOR LEWIS, který dokázal, byť bráněn Vlasicem, změnit špičkou hokejky dráhu puku a poslat ho za záda Niemiho. Asistence: Jeff Carter.
09:04
Wingels v dobré šanci, z pravé strany najíždí na Quicka, který skvělým zákrokem vyráží!
08:50
Niemi zachytil nahozený puk za svou brankou a rozehrává.
07:53
Marleau se dostal do dobré šance z pravé strany, ale Quicka nepřekonal, vhazování ve třetině Kings vyhrávají hosté, kteří okamžitě přechází do protiútoku.
07:18
Nepřesná rozehrávka Sharks, zakázané uvolnění, hra se stěhuje do třetiny domácího týmu, kde se vhazuje po pravici Niemiho.
07:05
Kings aktivně napadají rozehrávku soupeře, což činí domácím hokejistům viditelné problémy.
06:42
U branky Sharks tam "zpracovává" v souboji dvou dvaadvacítek domácí Boyle hostujícího Lewise, rozhodčí přerušují hru a následuje komerční přestávka.
06:19
Kings aktivnější, i nyní bojují ve třetině Sharks, zatím je to ale o soubojích u mantinelu.
05:20
Dustin Brown napadá rozehrávku soupeře v jeho třetině. Kings získávají útočné pásmo.
04:18
Tomáš Hertl se nachomýtl z pravé strany před branku, kde dostal přihrávku od Wingelse, pohotovou střelou vystrašil Quicka, který měl při tomto zákroku i trochu štěstí.
04:05
Wingels bojuje o puk za brankou Kings, úspěšně, Sharks útočí.
03:47
Hra ve třetině Sharks, ale hosté se nedostali z rohu a sami se nyní musí vracet před svou branku.
02:46
Na druhé straně zasahuje Quick, který chytá střelu Marleaua z levé strany, velmi dobrá střela, ještě lepší zákrok gólmana Kings, hra přerušena.
01:51
Kings "sevřeli" svého soupeře v jeho třetině, před Niemim stínil Gáborík, střela JAKE MUZZINA od modré, z pravé strany, prošla domácímu gólmanovi pod lapačkou do branky, Kings vedou 1:0. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.
00:24
Brown vyslal první střelu na branku Sharks, jeho pokus z mezikruží Niemi v pohodě zneškodnil a vyrazil puk do rohu.
00:01
SAP Centrem se rozléhají tóny americké hymny.
Týmy nastupují na ledovou plochu.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Demers, Stuart, Braun, Hannan, Boyle – Pavelski, J. Thornton, Burns – Marleau, Couture, Nieto – Hertl, Sheppard, Wingels – Torres, Desjardins, Brown

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Martinez – Gáborík, Kopitar, Williams – King, Richards, Carter – Toffoli, Stoll, Brown – Clifford, Lewis, Nolan

Rozhodčí: O'Halloran, Leggo – Cormier, Miller.
Vítejte u onlajn přenosu 2. utkání 1. kola play-off NHL mezi týmy San Jose Sharks a Los Angeles Kings.
31. 10. 2013 / Los Angeles Kings - San Jose Sharks 4 : 3p
Kings budou chtít v dnešním utkání navázat na podařenou třetí třetinu předchozího utkání, kterou vyhráli 3:1, když se postupně trefili Jake Muzzin, Sláva Vojnov a Trevor Lewis. Ve prospěch "Králů" může hovořit i přehled vzájemných zápasů z aktuální sezóny, kdy vždy, s vyjímkou posledního zápasu, odehráli na ledě Sharks vyrovnané partie.
Do play-off nakročili Žraloci ve velkém stylu! V prvním utkání totiž doslova smetli svého soupeře, když již po dvou třetinách vedli vysoko 5:0! Až v závěrečné třetině se hokejistům Los Angeles podařilo trochu zkorigovat skóre zápasu, v němž zazářil Tomáš Hertl, jenž v zápase zaznamenal dva body za gól a přihrávku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 04:15.