NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Washington - 14. května 2018   02:00

07:08' B. Point (Stamkos, Hedman) • 10:22' Stamkos (Kučerov, B. Point)
(2:1, 0:3, 0:2)
Stav série: (0:2)
Washington
Washington
00:28' T. Wilson  (Niskanen, Kuzněcov) • 22:50' Smith-Pelly  (Chiasson, Carlson) • 38:58' Eller  (J. Vrána) • 39:57' Kuzněcov  (Ovečkin, Eller) • 43:34' Ovečkin  (Kuzněcov, T. Wilson) • 52:57' Connolly  (Eller, Carlson)
Tampa
Brad Meier, Dan O'Halloran – Greg Devorski, Ryan Gibbons
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Washington

Děkuji Vám za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového týdne!

Tampa Bay Lightning vs Washington Capitals 0:2
O dnešní výhře Capitals se rozhodla na konci druhé třetiny. V 39. minutě totiž poslal hosty do vedení 3:2 Lars Eller. Pouhé 3 vteřiny před koncem prostředního dějství pak ještě přidal čtvrtý gól Caps při přesilovce šťastnou trefou Jevgenij Kuzněcov. Hokejisté Washingtonu nakonec uspěli 6:2 a domů si vezou vedení 2:0 na zápasy.
59:54'
Carlson už pouze vyčkává s pukem za vlastní brankou.
59:03'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., nesportovní chování).
59:01'
Probíhá poslední minuta utkání.
58:53'
Po pěkné akci Stamkose mohl vystřelit Kučerov, Holtby jej ale dokázal zastavit.
58:20'
Závěreční minuty se už nesou v poklidném duchu.
57:58'
Hedman střílel z první, kotouč ovšem minul Holtbyho svatyni.
56:54'
Po přihrávce Paláta vystřelil na druhé straně zleva Point. Carlson ale jeho pokus zblokoval do ochranné sítě.
56:33'
Ellerova dobrá střela z pravé strany, Vasilevskij dával pozor.
56:09'
Coburnovo nahození před branku, Holtby kryje touš pod svou rukavici.
55:39'
Stamkos a Beagle na vhazování po pravici Andreje Vasilevského.
55:39'
Beagleovo nahození z levé strany, Vasilevskij připraven. 4 minuty a 21 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne reklamní přestávka.
55:09'
Oba týmy v plném počtu.
54:56'
Střely na branku: 33 – 33
54:12'
Carlsonovu střelu vyrazil Vasilevskij pravým betonem. K dorážce se pak ještě dostal Kempný, ten však mnul bránu.
53:36'
Po přihrávce Hedmana chtěl střílet Kučerov, kotouč mu ovšem sjel z hole.
53:09'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brett Connolly – 2 min., krosček).
52:57'
Washington právě vstřelil branku!
6:2 pro Caps! Po Ellerově přihrávce z pravé strany se trefuje pod horní tyč BRETT CONNOLLY. Asistence: Lars Eller, John Carlson.
52:12'
Střelecký pokus Paquettea zase zblokován Orlovem do ochranné sítě.
52:07'
Strålmanova střela od modré tečována Callahanem, avšak mimo tři tyče.
50:53'
Můžeme pokračovat. Point a Stephenson na buly po pravici Andreje Vasilevského.
50:53'
Vasilevskij má puk ve své lapačce, proběhne reklamní přestávka.
50:37'
Oshie pálil ostře z první, netrefil, však bránu.
50:06'
Necelých 10 minut do konce třetí třetiny, Capitals mají k dispozici tříbrankové vedení.
49:51'
Střely na branku: 30 – 27
49:20'
Kunitzova střela z ostrého úhlu, Holtby si svou levou tyč pohlídal.
49:16'
Zakázané uvolnění hostů.
48:55'
48:50'
Kotouč v ochranné síti za Holtbyho zády, do návratu Kempného zbývá 5 vteřin.
48:42'
Johnsonova střela z pravé strany míjí tři tyče.
47:54'
Point měl dobrou šanci, Holtby jej ale nadvakrát vychytal.
47:34'
Prudká střela Hedmana zblokována Beaglem.
47:02'
Beaglea nakonec musel v kruhu pro vhazování nahradit Stephenson. Caps se i tak podařilo vyhodit.
46:55'
Pojďme na to. Vhazuje se po pravici Bradena Holtbyho mezi hole Millera a Beaglea.
46:55'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., krosček).
46:55'
McDonagh a jeho střela z levé strany, Holtby byl ale připraven. Po přerušení ještě Kempný zasáhl holí do obličeje Paquettea a po reklamní přestávce tak uvidíme čtvrtou početní výhodu Blesků.
45:55'
Lightning zůstávají na kotouči v útočné třetině.
45:40'
Po pasu od Paláta vystřelil z pravého kruhu Gourde, Holtby vyrazil před sebe.
44:46'
Střely na branku: 23 – 27
43:34'
Capitals přidávají pátý gól! Kuzněcov přihrál v situaci 2 na 1 na ALEXE OVEČKINA, který se z levé strany nemýlil. Washington tedy vede 5:2! Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Tom Wilson.
43:10'
Sergačjov s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy střídají.
42:53'
Killorn střílel od levého mantinelu, Holtbyho ale neohrozil.
42:19'
Tentokrát to zkoušel z mezikruží Point, gólman Caps ovšem pozorný.
41:45'
Palátova střela na druhé straně, Holtby bez problémů vyráží.
41:10'
Eller vytvořil velkou šanci pro Vránu, ten ale narazil na připraveného brankáře Tampy.
40:50'
Další pokus od Orlova, Vasilevskij zasahuje.
40:30'
Orlov nahazoval od modré před branku, nikdo z jeho spoluhráčů ovšem nedokázal puk tečovat.
40:01'
Obě mužstva zpět na ledě Amalie Areny. Závěrečná třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

Trestné minuty: 8 – 10
Prostřední perioda nabídla taktéž tři góly, pokaždé se ale radovali Capitals. Ve 23. minutě nejprve srovnal skóre při situaci 2 na 1 Devante Smith-Pelly. V závěrečných dvou minutách třetiny se pak prosadili Lars Eller a Jevgenij Kuzněcov a Caps si tak do šaten odnáší dvoubrankové vedení!
40:00'
39:57'
Capitals se dostávají v závěrečných vteřinách díky využité přesilovce do dvougólového vedení! Z ostrého úhlu se šťastně prosazuje JEVGENIJ KUZNĚCOV. Ruský forvard si tak připisuje osmou branku v play-off! Asistence: Alex Ovečkin, Lars Eller.
39:50'
9,8 vteřiny do konce prostředního dějství. Capitals si zahrají druhou přesilovku.
39:50'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andrej Vasilevskij – 2 min., podražení). Odpyká Ondřej Palát.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:58'
Capitals vedou 3:2! Vránovu přihrávku z úhlu usměrnil za Vasilevského záda z předbrankového prostoru LARS ELLER. Pátý gól ve vyřazovacích bojích pro dánského útočníka, 3:2 pro Caps! Asistence: Jakub Vrána.
38:37'
Strålmanův pokus od modré tečován mimo Holtbyho dosah.
37:48'
37:34'
Johnsonova střela z pravého kruhu, gólman hostů vyráží ramenem.
37:25'
Stamkos střílel z první, Holtby ale celou situaci dobře přečetl.
36:49'
Kempnému už začíná běžet druhá trestná minuta. Holtby zatím příliš práce neměl.
36:00'
Střelecký pokus Sergačjova od modré čáry skončil na zadním plexiskle.
35:48'
Bude i třetí početní převaha Tampy Bay využita? Vhazování po levici Bradena Holtbyho.
35:48'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., nedovolené bránění).
35:03'
Ihned po buly přichází icing Washingtonu.
34:56'
Paquetteův pokus z levé strany zblokován Orpikem do ochranné sítě.
34:51'
Střely na branku: 19 – 21
34:29'
Vracíme se zpět do akce. Paquette a Kuzněcov na buly ve střední zóně u boxu časoměřičů.
34:29'
Palát už střílel z ofsajdové pozice, čároví tedy byli nuceni hru přerušit. Je tu navíc další z reklamních přestávek.
34:02'
Po zakázaném uvolnění Tampy Bay se hra vrátí zpět před Vasilevského.
33:47'
33:13'
Killornovi se daří vyhodit, Lightning tak mohou prostřídat svou čtveřici.
32:48'
První polovina z Gourdeho trestu je pryč.
32:41'
Kuzněcov se prokličkoval do dobré šance, Vasilevskij jej ale dokázal zastavit.
32:23'
Ovečkin vystřelil z levé strany, Vasilevskij vyrazil. Pointovi se následně daří vyhodit.
31:47'
První přesilovka pro Capitals! Vhazuje se po pravici Andreje Vasilevského.
31:47'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., hákování).
31:07'
Cirelliho nakonec musel vystřídat Gourde.
31:05'
8 minut a 55 vteřin do konce druhé třetiny. Cirelli a Eller na vhazování po pravici Andreje Vasilevského.
31:05'
Carlsonova střela od modré čáry, Vasilevskij kotouč drží ve své moci. Pokračovat budeme opět po reklamní přestávce.
30:45'
Palát zkoušel střílet zprava z první, Holtby ovšem zasahovat nemusel.
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání. Skóre je zatím nerozhodné, 2:2.
29:56'
Střely na branku: 18 – 18
29:35'
Kotouč si to namířil do hlediště, následovat by mělo další buly po Vasilevského levici.
29:31'
Na opačné straně střílel z pravého kruhu Orlov, Vasilevskij s přehledem zasáhl.
29:10'
Coburnův bekhend z pravé strany, brankář Caps má touš ve své lapačce.
28:52'
Stamkosovo nahození od modré zblokováno před Holtbym.
28:33'
28:04'
Capitals vyhodili na zakázané uvolnění, následovat tedy bude buly v jejich obranné třetině.
27:37'
Nyní zprava prudká střela Orlova, Vasilevskij připraven na správném místě.
27:21'
Niskanen pálil z první, jeho pokus byl ovšem zblokován.
26:33'
Sledovat budeme opět hru ve čtyřech. Vhazování po pravici Bradena Holtbyho.
26:33'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jay Beagle – 2 min., hrubost).
26:33'
Po dobrém hitu Kunitze mohl střílet McDonagh, Holtby dokázal zasáhnout.
26:14'
26:14'
Po pokusu Paquettea z úhlu ještě střílel ostře Hedman, Holtby ale v obou případech připraven. Proběhne reklamní přestávka.
25:43'
Carlson vystřelil ihned po buly od modré čáry, Vasilevskij jeho pokus vykopl levým betonem.
25:39'
Girardi zblokoval Burakovského střelu do ochranné sítě, hra je tedy přerušena.
25:06'
Střely na branku: 14 – 14
24:53'
Johnson měl nyní výtečnou příležitost vrátit Tampu zpět do vedení! Na Holtbyho ovšem z těsné blízkosti nevyzrál.
24:01'
Icing Washingtonu, hra se tak vrátí zpět před Holtbyho.
23:16'
Orpik zblokoval střelecký pokus Pointa.
22:50'
Třiadvacátá minuta utkání, je srovnáno! Chiasson a DEVANTE SMITH-PELLY se dostali do situace 2 na 1. První jmenovaný zakončoval po přihrávce spoluhráče bez přípravy, přičemž svou střelu otřel o pravou tyč. Pětadvacetiletý Kanaďan tak zaznamenal svou třetí branku v play-off, 2:2! Asistence: Alex Chiasson, John Carlson.
22:22'
Connoly se snažil natlačit před Vasilevského, čímž následně vytvořil šanci pro Carlsona. Gólman Lightning předvedl výborný zásah.
21:33'
Orlov nahazoval za Vasilevského bránu pro Vránu, u kotouče je ovšem první Hedman.
20:48'
Gourde přihrával zprava mezi kruhy Strålmanovi, avšak nepřesně.
20:13'
Na úvod, po 13 vteřinách, postavení mimo hru ze strany domácích Blesků.
20:02'
Druhou třetinu nám zahájilo buly mezi Paquettem a Kuzněcovem.
20:01'
Hokejisté Lightning a Capitals se vrátili zpět na ledovou plochu. Druhá perioda tak začne za několik málo okamžiků.

Trestné minuty: 0 – 4
Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Bolts a Caps je za námi a domácí vedou po její skončení 2:1. Byli to ovšem hokejisté Washingtonu, kteří se jako první radovali z branky. Po pouhých 28 vteřinách se totiž prosadil tečí Tom Wilson. Lightning pak otočili skóre díky dvěma přesilovkovým trefám. Prosadili se Brayden Point a Steven Stamkos. Sledujeme vyrovnané utkání.
20:00'
19:49'
Lightning vyhodili na další icing. Sergačjov odjíždí na střídačku po zblokování střely Orlova ve velkých bolestech.
19:44'
Orlov pálil od modré, jeho střelu zblokoval Sergačjov.
19:36'
Zakázané uvolnění Tampy Bay.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:36'
Z úhlu nahazoval Palát, brankář Capitals vyrazil bez větších potíží.
18:01'
Dobrá šance pro Killorna, Holtby nyní podržel své spoluhráče.
17:35'
Bolts s toušem ve vlastní třetině, oba trenéři zaveleli ke střídání.
17:19'
Vrána zkoušel štěstí z pravé strany, netrefil ovšem bránu.
16:45'
Konec reklamní přestávky, Miller a Eller na vhazování před střídačkou Lightning.
16:45'
Eller se snažil projet do útočného pásma, zastavil jej ovšem ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
16:20'
Carlson střílel od modré, Vasilevskij ale nakonec bez práce.
15:45'
Aktivní forčekink Tampy Bay, hosté má problémy rozehrát.
14:51'
Střely na branku: 9 – 10
14:11'
Prudká střela od Ellera, Vasilevskij se blýskl velmi dobrým zákrokem.
14:06'
13:58'
Niskanen hledal dlouhou přihrávkou Orlova, avšak nepřesně.
13:24'
Kuzněcov vystřelil z levé strany, Vasilevskij nachází puk ve své rukavici.
12:45'
Svěřenci Jona Coopera se provinili icingem, vhazovat se tedy následně bude před Vasilevskim.
12:17'
Oshieho nebezpečná střela končí jen těsně nad Vasilevského klecí.
12:06'
Můžeme pokračovat. Hrát se mimochodem bude ve čtyřech na obou stranách.
12:06'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Chris Kunitz – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brooks Orpik – 2 min., hrubost).
12:06'
Girardiho pokus, Holtby ponechává touš ve svém držení. Na řadu následně přichází druhá reklamní přestávka.
12:01'
Callahan se obtočil kolem brány a následně vyzkoušel Holtbyho pozornost. Brankář Caps vyrazil do rohu.
11:42'
Na druhé straně zahrozil Paquette, avšak minul tři tyče.
11:19'
Střelecký pokus Ovečkina zblokován Girardim na zadní mantinel.
10:47'
Kempný pálil od modré z první, Vasilevskij vyrazil.
10:31'
Střely na branku: 5 – 6
10:22'
Tampa právě vstřelila branku!
Lightning využívají i druhou přesilovou hru a otáčejí tak skóre ve svůj prospěch! Krásnou kombinaci zakončil po křižné přihrávce Kučerova střelou z první ze své obvyklé pozice STEVEN STAMKOS. Pro kapitána Blesků druhý bod v dnešním utkání, pátý gól v letošním play-off, 2:1! Asistence: Nikita Kučerov, Brayden Point.
09:22'
Další přerušení – tentokrát kotouč skončil na střídačce Blesků.
09:18'
Vhazovalo se ve středovém kruhu.
09:16'
Touš sražen do ochozů Amalie Areny, hra tedy znovu přerušena.
09:03'
Kučerov vystřelil z levé strany, Holtby má puk v lapačce.
08:51'
Miller dostal před branku přihrávku od Kučerova, zamířit se mu ale následně přesně nepodařilo.
08:36'
Hosté vyhráli buly, vyhodit se jim ovšem nepodařilo.
08:26'
Druhá přesilovka pro Tampu! Vhazování po pravici Bradena Holtbyho.
08:26'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., vysoká hůl).
08:13'
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat by se mělo ve střední třetině.
07:58'
McDonagh přihrával Callahanovi mezi kruhy, tomu ale touš přeskočil hůl.
07:08'
Domácí využívají početní výhodu, máme srovnáno! Hedman přihrál na Stamkose, jeho následnou střelu zblokoval Niskanen. K odraženému puku se ovšem dostal BRAYDEN POINT a z mezikruží se nemýlil. Pro mladého kanadského útočníka pátý gól v letošních vyřazovacích bojích, 1:1! Asistence: Steven Stamkos, Victor Hedman.
06:48'
Zpět do akce, Lightning mají k dispozici první přesilovou hru! Vhazuje se mezi hole Millera a Stephensona po levici Bradena Holtbyho.
06:48'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
06:48'
Proběhne první reklamní přestávka.
06:48'
Kuzněcov přihrával zleva před branku na Wilsona, ten však Vasilevského neohrozil. Branka za zády ruského brankáře je navíc mimo své obvyklé postavení.
06:26'
Palát střílel z levé strany, Holtby ale zasahovat nemusel.
05:43'
Sergačjov s pukem ve vlastní zóně, oba týmy prostřídávají své formace.
05:01'
Střely na branku: 2 – 3
04:45'
Další ofsajd domácích Blesků.
04:33'
Oshieho střela z pravého kruhu pro vhazování zamířila mimo Vasilevského svatyni.
04:21'
Útočnou akci Tampy Bay zastavuje postavení mimo hru.
04:12'
Kuzněcov zkoušel své štěstí z levé strany, Vasilevskij má kotouč v náručí.
03:56'
Hedmanovo nahození od modré bylo zblokováno mimo tři tyče.
03:37'
Kunitz přihrával bekhendem před branku, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
03:29'
Zakázané uvolnění ze strany hostů.
02:45'
Na opačné straně zkoušel něco vymyslet Beagle, dobrou defenzivní práci ovšem odvedl Strålman.
02:05'
Sergčajov tentokrát nabízel Millerovi, Holtby střelu druhého jmenovaného vyráží.
01:47'
Kučerov na modrou pro Sergačjova, brankář Caps má první zásah.
01:22'
Skvělá individuální akce od Stamkose, Holtby se musel mít na pozoru.
00:28'
Capitals otevírají ve 28 vteřině skóre utkání! Nahození Niskanena od modré čáry tečoval TOM WILSON a kotouč skončil až za Vasilevského zády. Wilsonova třetí branka v letošních bojích o Stanley Cup, Washington rychle vede 1:0! Asistence: Matt Niskanen, Jevgenij Kuzněcov.
00:11'
Ovečkin se hned na úvod dostal do dobré šance, Vasilevskij jej ale dokázal zastavit.
00:03'
Buly pro domácí.
00:01'
Na úvodní vhazování se staví Brayden Point a Jevgenij Kuzněcov, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání číslo dvě mezi Lightning a Capitals co nevidět začne.
Zahajovací formace seřazeny na modrých čarách, v Amalie Areně zazní americká státní hymna.

Z:12 REC:9-3 OG:25 PR:2.04 %ÚS:92.5 SO:0

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn (A), Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Oshie (A) – Burakovsky, Stephenson, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.

Rozhodčí: Brad Meier, Dan O'Halloran – Greg Devorski, Ryan Gibbons.
Dobrý večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování druhého zápasu finále Východní konference mezi Lightning a Capitals. Začínáme zhruba za půl hodiny!

Góly: N. Kučerov (6) – A. Ovečkin (9)
Asistence: S. Stamkos (7) – N. Bäckström (10)
Plus/mínus: R. McDonagh (+4) – B. Orpik (+10)

PR: A. Vasilevskij (2.43) – B. Holtby (2.04)
%ÚS: A. Vasilevskij (92.0) – B. Holtby (92.5)
Výhry: A. Vasilevskij (8) – B. Holtby (9)

(0:2, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 44. Stamkos (Kučerov, Hedman), 54. Palát (T. Johnson, Strålman) – 8. Kempný (Kuzněcov, Carlson), 20. Ovečkin (Kuzněcov, Oshie), 23. Beagle (Connolly, Orlov), 27. Eller (Oshie, Ovečkin)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (41. Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát (A), B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Oshie (A) – Connolly, Stephenson, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.

#7: ČT 24. 05. 2018, 02:00 – Amalie Arena:
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování play-off zámořské NHL! Nejlepší hokejová soutěž na světě má dnes na svém programu druhý zápas finále Východní konference mezi Tampou Bay Lightning a Washingtonem Capitals. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 02:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.