Ze Znojma je to dnes vše, příjemný zbytek dne.
Příští utkání je na programu v úterý. Úvodní buly je v Rakousku naplánováno na 19:40.
Stav série: ZNOJMO – SALZBURG 1:1!
Zápas je u konce, Znojmo vítězí! Ačkoliv Salzburg po druhé třetině vedl, Orli předvedli ve třetí třetině nevídaný obrat a ukázali, že nejsou ve finále jenom náhodou. Svým věrným fanouškům, kteří beznadějně vyprodali dnešní duel, dokázali, že hrají srdcem a dotáhli utkání do úspěšného konce.
59:25
Znojmo drží puk na svých hokejkách a už se nikam nežene.
59:08
Necelá minuta do konce, hraje se v obranné třetině Salzburgu.
57:53
Tomas těsně přestřelil příklepem. To však fanouškům vůbec nevadí. Opravdu neskutečná atmosféra, jaká nebyla ve Znojmě už hodně dlouho!
57:17
Puk se odrazil od Lukáše a Ledin mohl ještě zápas zdramatizovat, to se mu však nepovedlo.
56:38
Orli právě vstřelili branku!
Celý stadion je na nohou, Orli navyšují svoje vedení! Pucher přihrál zpoza brány ROMANU TOMASOVI, který se svým příklepem nemýlil! Asistence: Peter Pucher.
56:11
Tomas svým švihem míjí bránu.
56:01
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Sterling – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bodnutí špičkou hole). Trest odpyká Baltram.
55:42
Neskutečná akce Znojma! Lattner objel obránce a přihrál volnému Čípovi před bránu, ale Riksman opět svůj tým podržel.
54:48
Orli se snaží hrát co nejjednodušeji a posílají puk do středního pásma.
54:29
Lakos krásnou žabičkou přihrál Yellow Hornovi, který bez váhání vyslal střelu zápěstím. Riksman ale chytá.
54:00
Znojmo neudrželo útočné pásmo, netrvalo však dlouho a proklouzlo za modrou znovu.
53:24
Aquino vybojoval za bránou puk a vyjel s ním až před Lukášem. Bekhendovou střelou na něj ale nedokázal vyzrát.
53:00
I další pokus Faheye letěl příliš vysoko a skončil v ochranné síti. Následuje komerční pauza.
52:38
Faheyova střela obloučkem přeletěla bránu, Salzburg si vytváří tlak.
52:02
Hughes nebezpečně vyzkoušel Lukášovu pozornost, ten vyráží ramenem.
51:36
Heinrich projel přes celé kluziště a provětral Lukášovu lapačku.
51:22
Fiala dlouho kličkoval v rohu a snažil se překonat dotírajícího obránce. Po chvíli se mu to povedlo a dokázal dokonce ještě zakončit bekhendem, ale Riksman nezaváhal.
50:50
Číp hledal před bránou spoluhráče, tam však nikdo z nich nestál.
50:23
To je fantazie! Šedivý objel bránu a pokoušel se poslat puk za Riksmana. Finský gólman ale pouze vyrazil před sebe, kam si sjel LIBOR ŠULÁK a bekhendem dostal svůj tým do vedení! Asistence: Ondrej Šedivý.
50:01
Opravdu perfektní atmosféra. Fandí celý stadion.
50:01
Fialův pokus končí v ochranné síti.
49:37
Pucher přihrál nepřesně a Sterling mohl jít sám, ale Štach byl rychlejší a přebruslil jej.
49:15
Zakázané uvolnění, buly následuje před znojemskou kasou.
48:15
Puk letěl na Lukáše a ujížděl za ním jeden z hostujících hokejistů. Znojemský gólman u něj ale byl první a zalehl jej.
48:09
Znojemští obránci si poradili se závarem před bránou a uklidnili situaci.
Dnešní utkání sleduje 4800 diváků. Po dlouhých dvanácti letech je na znojemském stadionu vyprodáno na ligovém zápase!
47:11
Šulák dostal přihrávku na modrou, udělal tři rychlé kroky směrem ke středu hřiště a napálil puk směrem k bráně. Welser ale obětavě padl do rány.
46:25
Podešva se vydal do rychlého protiútoku, ale nepovedenou kličkou o kotouč přišel.
45:08
Vyrovnávací branka dodala dnešnímu zápasu neskutečné grády. Fanoušci vytváří neskutečnou atmosféru a hokejisté předvádí nesmírně ofenzívní hokej.
44:11
Duncan přihrával na volného Sterlinga, který už pomýšlel na brejk. Lattner ale zareagoval hodně rychle a nahrávku zastavil.
42:58
Yellow Horn ujel sám na bránu, ale na Riksmana nevyzrál. Z okamžitého protiútoku se dostal do totožné šance Latusa, ale trefil pouze tyč!
42:31
Znojmo opět vyrovnává! Od modré čáry vyslal lehkou střelu směrem k bráně Štach a PETER PUCHER ji skvěle tečoval do sítě! Asistence: Lubomír Štach.
41:20
Sledujeme sérii nepřesností. Ani jednomu celku se nedaří projít za modrou.
40:47
Hughes přihrál nepřesně na svého spoluhráče, icing.
40:18
Pucher vybojoval v rohu kluziště kotouč a přihrál jej Štachovi. Znojemský obránce okamžitě pálil, ale Riksman zasahuje.
40:01
Hráči jsou připraveni, za chvíli pokračujeme.
Střely na bránu ve druhé třetině – 13:6; střely celkem – 24:20.
Další třetina začne přibližně v 16:29.
V prostřední dvacetiminutovce jsme viděli skvělý hokej. Hrálo se od jedné brány ke druhé. Zpočátku byli aktivnější hosté a díky Latusovi navýšili svoje vedení. Znojmo se ale nevzdalo a závěr třetiny patřil právě jemu. Díky trefě Yellow Horna tak vkročíme do třetí pasáže dnešního zápasu za stavu 2:3.
40:00
39:32
Pucher našel nádherně Šuláka, který ale trefil pouze Riksmanovu hruď!
39:19
Štach vyslal nepříjemnou střelu na Riksmana, ten si ale poradil.
38:54
Ofsajd Znojma.
38:14
Trivino formace opět zahrozila. Sám centr této pětky přihrál na Šedivého, který ale nedokázal zakončit podle svých představ.
37:32
Znovu se přerušuje, tentokrát kvůli postavení mimo hru hostů.
37:10
Icing Jihomoravanů.
36:47
Číp se zkoušel probojovat do útočné třetiny, obránce mu ale vyrazil puk z hole až na střídačku. Buly bude vhozeno ve středním pásmu.
35:15
Znojmo snižuje! Trivino získal u mantinelu kotouč, podíval se kolem sebe a přihrál křižně na COLTONA YELLOW HORNA. Ten pálil z první a už to vypadalo, že Riksman puk udrží, nakonec ale přece jenom doklouzal za brankovou čáru! Asistence: Corey Trivino, Antonín Bořuta.
34:16
Fiala projel po krásném pasu od Puchera až do útočné třetiny, tam mu ale kotouč vypíchl jeden z obránců.
33:47
Lakosova rána končí v lapačce Riksmana, komerční přestávka.
33:09
Štach napřáhl od modré, ale trefil pouze clonícího hráče. Salzburg má tyto situace dnes velmi dobře pod kontrolou.
32:32
Lattnerova dělovka letí vysoko nad Riksmanovu bránu.
31:59
Šulák sice objel obránce, ale nemohl vjet do třetiny, jelikož tam byl spoluhráč. Do útoku se následně přesunul Salzburg, ale Lukáš brzy přerušil svým zákrokem.
30:51
Salzburg právě vstřelil branku!
Tak to je špatné. Duncan se na modré vyhl bránícímu hráči a nastřelil kotouč před bránu. Tam stál MANUEL LATUSA, kterému se podařilo protečovat až za Lukášova záda. Asistence: Ryan Duncan, Zdeněk Kutlák.
30:32
Latusa hledal u druhé tyče Welsera, tomu se ale nepodařilo bekhendem ideálně zakončit.
29:30
29:29
Orli to překombinovali, Salzburg se osvobozuje.
28:58
Hosté vyhazují, Znojmo se pokouší o novou akci.
28:47
Yellow Hornova střela sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po Riksmanově levici.
28:02
Yellow Horn těsně přestřeluje a následně ani Trivino netrefuje bránu!
27:42
Kutlák v oslabení prověřil Lukášovu pozornost, ten byl připraven.
27:30
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Rauchenwald – 2 min., podražení).
27:08
Neskutečná příležitost Salzburgu! Hosté ujeli dva na nikoho, Hughes přihrál Kristlerovi, jenž zamířil do odkryté sítě. Jan Lukáš ale na poslední chvíli vytáhl úchvatný zákrok svojí vyrážečkou!
26:28
Ostrou ránu vypálil Sterling, znojemský gólman ale vyrazil ramenem.
26:20
Hughes nahodil puk na Lukáše, ten raději přerušuje.
26:10
Novák mohl sám na bránu, rozhodčí ale přerušují. Ofsajd.
25:45
Pucher přihrál na kruh Novákovi, ten ale neměl dostatek prostoru pro ideální zakončení.
24:55
Obrovská šance! Yellow Horn přihrával na volného Trivina, před kterým se zjevila odkrytá brána! Znojemský útočník ale nedokázal dostat puk za brankovou čáru.
24:24
Puk je v moci Salzburgu, který šetří čas.
24:00
Yellow Horn napřáhl kousek za modrou, Riksman vyráží špičkou betonu.
23:43
Riksman čelil hned několika střelám, se všemi si ale poradil.
23:00
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Ledin – 2 min., hákování).
22:59
Skvělá individuální práce Lattnera! Znojemský univerzál přejel celé hřiště a mezi dvěma obránci si to zamířil až k Riksmanovi. Do zakončení se ale již nedostal, protože byl faulován.
22:31
Trivino přihrál na kruh Čípovi, který jen těsně minul bránu.
21:48
Heinrich pálil z mezikruží, ale přestřelil.
21:24
Podešva zabojoval za bránou a přihrál na volného Yellow Horna. Jeho bekhendová střela ale Riksmana nepřekonala.
20:38
Pucher to myslel fantasticky, když přihrával na volnému Fialu, tomu ale kotouč přeskočil přes hokejku.
20:01
Úvodní formace jsou již na ledě. Ve té znojemské nechybí ani Roman Tomas, který před koncem třetiny odešel do kabin s krvavým šrámem.
Střely na bránu – 11:14.
Další třetina začne přibližně v 15:41.
První třetina je za námi. Orli do ní vlétli ofenzívně laděni, první se však radoval soupeř. Autor branky Ledin využil společně s Duncanem zaváhání znojemské obrany a dostal svůj tým do vedení. Znojmo dokázalo později vyrovnat v početní výhodě zásluhou Čípovy dorážky, Salzburg se ovšem díky Viverosovi stal opět lídrem zápasu.
20:00
19:51
Rauchenwald se najednou objevil sám před Lukášem, ten ale jeho střelu vyrazil ramenem do bezpečí.
19:28
Hosté se pokoušeli propracovat se znovu do útočné třetiny, puk však skončil mimo hrací plochu.
18:38
Salzburg jde znovu do vedení. Před Lukášem se utvořila skrumáž těl, čehož využil Layne Viveiros, napřáhl od modré a prostřelil všechno, co mu stále v cestě. Puk ještě před brankou lehce tečoval BRETT STERLING! Asistence: Layne Viveiros a Ryan Duncan.
18:01
Welser jel sám na bránu, ale Lakos měl větší rychlost, dostihl jej a zbavil kotouče!
17:43
Trivino ztratil puk na modré, Orli musí založit novou akci.
17:19
Novák mohl vybídnout Puchera, zvolil ale střelu, se kterou si Riksman bez problémů poradil.
17:02
Fiala to zkoušel ihned po vhazování, ale netrefil se.
16:58
Znojmo tlačí dál. Podešva zkoušel překvapit brankáře střelou z ostrého úhlu, hosté následně vyhazují přes všechny čáry.
16:18
Icing domácího mužstva.
15:50
A je vyrovnáno! Skvělou práci předvedl Pucher, který se nenechal rozhodit dotírajícím obráncem, vystřelil a odraženou střelu dostal za Riksmana RADEK ČÍP! Asistence: Peter Pucher, Antonín Bořuta.
15:26
Yellow Horna střela byla zblokovaná, hosté vyhazují a posílají na led čerstvé hráče.
14:59
Šulák si nabruslil do příhodné pozice, ale netrefil zařízení.
14:34
Hra vysokou holí, vhazovat se bude před znojemskou klecí.
14:01
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Aquino – 2 min., podražení).
13:36
Prudká střela Čípa zápěstím na poslední chvíli vyražena Riksmanem do rohu.
13:02
Latusa už ujížděl na bránu, Lakos mu ale skočil pod nohy a vyrazil puk svojí hokejkou.
12:48
Welserova střela končí na tyči! Následně Lukáš puk pokryl, komerční přestávka.
12:44
12:27
Salzburg stále drží pásmo, Orli statečně brání.
11:54
Komarek vyzkoušel rychlou střelu zápěstím, znojemský strážce brány vyráží do ochranné sítě.
11:15
Střela Faheye vyražena Lukášem, Orli posílají puk do středního pásma.
10:44
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Špaček – 2 min., podražení).
10:44
Po faulu Znojma měli hosté dlouhou výhodu, který přerušil až tvrdý hit Stehlíka.
09:59
09:43
Bořutova dělovka trefuje pouze obránce, hosté se osvobozují.
09:12
Nepřesná rozehrávka Znojma, zakázané uvolnění.
08:52
Rychlá akce domácích. Podešva přenechal Yellow Hornovi, který našel najetého Lakose. Jeho střela ale minula cíl.
08:16
Lakos trefuje pouze clonícího hráče, Salzburg vyhazuje.
07:59
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kristler – 2 min., vysoká hůl).
07:12
Kristler pálil z kruhu, ale jeden ze znojemských obránců se obětavě položil do rány.
07:05
Po nahození od modré Lukáš přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
06:28
Znojemský gólman schoval puk do lapačky. Následuje komerční přestávka.
06:16
Pucher se dostal do situace jeden na jednoho, jenomže mu uskočil kotouč z hole.
05:43
Opět menší zmatek před Lukášem, vše vyřešil až Bořuta.
04:51
Orli nevěší hlavy a ženou se za vyrovnání.
03:46
Hosté jdou do vedení! Duncan využil zaváhání znojemské obrany, z čehož pramenil velký závar před bránou. PEHR LEDIN se zorientoval nejlépe a protlačil puk za Lukáše. Asistence: Ryan Duncan.
03:31
Další icing hostů.
03:10
Po Lattnerově střele se před bránou pokoušel dostat k dorážce Yellow Horn, finský brankář ve službách rakouského celku ale puk za svá nepropustil.
02:59
Trivino od modré míjí bránu.
02:30
Trivino zkoušel poslat puk před bránu Šedivému, Riksman ale přihrávku zastavil svojí rukavicí.
02:19
Fantastická atmosféra žene domácí hokejista za vyrovnáním série. Salzburg si musel pomoct vyhozením na zakázané uvolnění.
02:02
Pucher pálil od modré, jeho přízemní střelu ale brankář vykopl betonem.
01:39
Orli dobře napadají, Rakušanům se nedaří dostat se ze třetiny.
01:04
Lattnerova střela byla sražena Ledinem do rohu. Tam se puku zmocnili Beroun, jenž přihrál na modrou Bořutovi. Pokus znojemského obránce ale Riksmana nezaskočil.
00:33
Útok hostů zastaven rozhodčími, ofsajd.
00:14
Utkání začalo hned velkou akcí Salzburgu! Trattnig jel sám na Lukáše, jenomže ten pohotově nastavil svoji lapačku!
00:01
Mužstva jsou nastoupena na modrých čarách, stadionem zní státní hymny.

Orli Znojmo: Lukáš (Nechvátal) – Stehlík, Štach, Šulák, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Novák – Rehuš.

EC Red Bull Salzburg: Riksman (Gračnar) – Kutlák, Trattnig, Connelly, Lindner, Heinrich, Viveros, Pallestrang – Welser, Walter, Latusa – Sterling, Duncan, Hughes – Ledin, Komarek, Aquino – Kristler, Rauchenwald, Hochkofler – Baltram.

Rozhodčí: Piragic, Trilar – Hofstätter, Rakovic.