Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Bern : Luleå - 12. listopadu 2019   19:45

Bern
Schlegel (28. Caminada) – Gerber, Untersander, Burren, Andersson, Blum, Krueger – Moser, Arcobello, Praplan – Scherwey, Ebbett, Rüfenacht – Kämpf, Mursak, Sciaroni – Gerber, Spiller, Bieber – Berger.
Schrubok, Kaukokari – Kovacs, Progin.
Postfinance Arena
Luleå

S tímto konstatováním se pro dnešek loučím. Hezký večer a zase někdy na počtenou.
Hostující Luleå Hockey dnes udělala na půdě švýcarského Bernu první krok k postupu do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů. Utkání, které se hrálo v komorní atmosféře, rozhodli Švédové díky třem brankám v rozmezí čtyř minut a šesti vteřin druhé třetiny, kdy se postupně trefili Lundkvist, Kovacs a Brännström. Kromě nich je hrdinou zápasu také velezkušený švédský gólman David Rautio, který si z Postfinance Areny odváží čisté konto. Odvetné utkání se hraje 19. listopadu od 18 hodin ve Švédsku.
59:53'
Dnes už se nic nestane.
59:27'
Hokejisté švédského týmu drží puk v dostatečné vzdálenosti od své branky.
58:53'
Ilomäki se snažil protlačit před Caminadu neúspěšně, ale to už mu dneska vadit vůbec nemusí.
58:01'
Začaly poslední dvě minuty dnešního utkání, které už se jen dohrává.
57:29'
Po velké chybě v rozehrávce domácích se dostal do dobré palebné pozice Brännström, ale také Caminada ještě po svém nástupu na led neinkasoval. Teď měl rychlou lapačku.
57:20'
Bern pokračuje v pěti hráčích, trenér Jalonen brankáře nechává v bráně. Jakoby i on rezignoval na závěrečný nápor.
56:42'
Ani zkušený bernský forvard Moser neodčaroval kouzlo Rautia. Po jeho zákroku je hra přerušená a máme tu poslední komerční přestávku.
56:01'
Connolly pálí z prostoru mezi kruhy jen do Caminady.
55:39'
Emanuelsson se v rychlosti protáhl do útočného pásma. Svěřenci trenéra Jalonena jej sice zase zpacifikovali, ale potřeboval by spíše útočit.
54:49'
Luleå Hockey celkem v poklidu kráčí za cenným vítězstvím. Zápas se dohrává a zdá se, že Bern nemá psychické síly na zvrat. Teď se hraje v poklidném tempu.
54:02'
Hosté teď rozdrobili nápor Bernu a celkem poklidně drží svůj tříbrankový náskok ze druhého dějství.
53:01'
Arcobello pálí opět nepřesně, na dorážku pak nedosáhl Untersander.
51:20'
Hostující Farley si vybruslil zpoza brány až před Caminadu, ale poté zakončil nepřesně.
51:20'
Domácí se nedočkali snižující branky naděje ani v přesilové hře a zatím vycházejí z dnešních soubojů s gólmanem Rautiem pokaždé poraženi.
51:04'
50:16'
Hosté vyhazují puk z pásma a odjíždějí střídat.
50:10'
...Arcobello pálí golfákem od modré čáry mimo.
49:38'
Burren pod tlakem udržel puk v útočném pásmu...
49:04'
Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Olausson – 2 min., držení).
48:26'
Scherwey na levém mantinelu nabral obrovskou rychlost a je faulován. Domácí pokračují ve výhodě.
48:18'
Také Caminada si na druhé straně připsal po přečíslení vynikající zákrok, když chytil střelu Fabriciuse i následnou dorážku takřka do odkryté brány. Gólman Bernu, který začal zápas na střídačce, tak ještě drží domácí naděje v trochu přijatelné míře.
47:40'
Yanik Burren nebezpečně nahazoval puk od modré čáry, jeho spoluhráči se ještě natahovali po dorážce, ale Rautio je stále nepřekonán.
45:17'
Widing z protiútoku centroval bekhendem do brankoviště Caminady, ale tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů připraven na dorážku.
43:39'
Arcebollo nastřelil puk do pásma, kde ho vybojoval Moser pro Praplana. Kombinace celého útoku ale končí opět u švédského gólmana.
43:01'
Rüfenacht trefil Rautiu do plastronu. Hra je přerušená a hostující gólman dál sní o čistém kontu.
42:13'
Potěšitelné je, že Bern nic nezabalil a od začátku třetí třetiny je nastěhován v útočném pásmu. Dočkají se domácí fanoušci rychlé branky?
41:26'
Kämpf pálí z prostoru kruhů těsně mimo.
40:32'
Arcobello zavezl puk do útočného pásma, u mantinelu odmítl obránce, ale zadovkou nikoho nenašel.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:22 hodin
Hostující Luleå si v první polovině druhé třetiny vytvořila tříbrankový náskok a během druhé přestávky má nakročeno k cennému vítězství na ledě švýcarského Bernu. Švédové se prosadili hned třikrát v rozmezí čtyř minut a šesti vteřin, když postupně skórovali Lundkvist, Kovacs a Brännström. Po třetí brance už domácí gólman Schlegel opustil své brankoviště, kde jej nahradil Pascal Caminada.
40:00'
39:35'
Po obrovské chybě v rozehrávce švédského celku se dostali domácí do velké šance. Praplan ještě přistrčil puk bekhendem Arcobellovi, ale ten pálí mimo. Ani nejlepšímu střelci Bernu dnes není přáno.
38:57'
Vstupujeme do poslední minuty druhé třetiny. Puk mají za vlastní brankou hosté.
38:18'
37:50'
Lundkvist vyhazuje puk z pásma. Domácím se nedaří ani přesilová hra.
37:16'
A když už domácí rozestavili přesilovkový vzorec, šel Scherwey do zbytečné kličky ze stoje a Bern přichází o pásmo...
36:34'
Ebbett vůbec nepřemýšlel nad přesilovkovou kombinací, zavezl kotouč do pásma a hnedpálil švihem před obránce. Rautio měl však lapačku na svém místě.
36:18'
Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Tyrväinen – 2 min., držení).
35:12'
Spiller zavezl kotouč po pravém mantinelu do útočného pásma, ale obránce Sondell jej zpacifikoval. Další hráč Bernu už se na puk nedostane.
34:03'
Luleå se opět usazuje v útočném pásmu a z poloprázdných tribun se ozývá nesmělý pískot domácích příznivců.
33:01'
Po zakázaném uvolnění následuje komerční přestávka a hlavně domácí trenér Kari Jalonen má svým ovečkám co vysvětlovat.
32:20'
Domácí teď využili přesilové hry a dál se drží v útočném pásmu, ale švédská obrana je velmi pevná. Arcobello kroužil s pukem bezvýsledně.
30:47'
30:31'
Střelu Mosera vyráží gólman Rautio do rohu. Zatím dnes chytá bezchybně.
30:17'
Následuje další vyhození hostí.
29:49'
Bern má velkou šanci vrátit se v přesilové hře do utkání, ale zatím je na domácích vidět velká deka.
28:47'
Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Själin – 2 min., hákování).
27:48'
Domácí gólman už toho má pro dnešek dost a po dvou slepených gólech odchází. Střídání v týmu SC Bern: ze hřiště odchází Schlegel, přichází Caminada.
27:48'
Luleå právě vstřelila branku!
Domácí jsou na ručník. Střelu ze středu kluziště ještě Schlegel vyrazil, ale puk si jako první našel ISAC BRÄNNSTRÖM a zasunul jej za záda bezmocného gólmana. Asistence: Arttu Ilomäki, Jesper Sellgren.
26:54'
Hosté z protiútoku zvyšují už na rozdíl dvou branek. Bekhendové nahození Emanuelssona na bránu vyrazil Schlegel pouze před ROBINA KOVACSE, který si s gólmanem parádně pohrál, potáhl si kolem něj puk na brankovišti a zakončuje do prázdné brány. Kde byli obránci?! Asistence: Einar Emanuelsson, Oscar Engsund.
26:16'
Domácí najednou začali napadat ve třech lidech a dohrávají každý souboj u mantinelu. Otázkou je, proč začali hrát, až když inkasovali na 0:1.
25:41'
Střelu Untersandera obránci hostí srazili do ochranné sítě.
25:01'
Bern hned zvyšuje obrátky a pokouší se o bleskové vyrovnání.
23:42'
Teď už se hosté dostávají do vedení. NILS LUNDKVIST si připravil pas od kolegy na modré čáře a jeho nenápadné nahození končí až za zády Schlegela. Asistence: Joonas Jalvanti.
23:10'
Tyrväinen hezky zavezl kotouč do útočného pásma, ale švédský celek se do zakončení zatím nedostal.
22:27'
Není to gól, rozhodčí rozpažují. Při Bernu teď stálo štěstí.
22:27'
Ale pozor, situace se ještě bude zkoumat u videa, zda už kotouč nepřešel přes brankovou čáru. Teď budou hrát roli centimetry.
22:25'
Obrovská šance hostí. Puk se po střele a následné dorážce Olaussona potuloval po brankové čáře, než jej obránci odpálili.
21:13'
Kovacs fotbalově zastavil vyhození domácích a Švédové se usadili v pásmu, ale zakončit nedokázali.
20:49'
Nepřesná rozehrávka Anderssona od vlastní branky končí zakázaným uvolněním.
20:34'
Moser se snažil neúspěšně dostat do útočného pásma. Stopku mu vystavil na modré Sellgren.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:29.
První třetinu osmifinálového utkání Ligy mistrů mezi švýcarským Bernem a švédskou Luleou máme za sebou. Hraje se v komorní atmosféře a tomu odpovídá i náboj samotného zápasu. Oba gólmani jsou prakticky bez práce, a tak není divu, že po první části mohou pomýšlet na čisté konto.
20:00'
19:42'
Luleå drží puk za vlastní brankou a čeká se na konec první třetiny.
19:17'
Andersson pálil golfákem s vysokým nápřahem mimo.
18:49'
Pomalu jsme se protrápili do závěrečné minuty první třetiny. Zatím sledujeme hodně nezáživné utkání prakticky bez šancí.
17:12'
Do ideální střelecké pozice si sjel mezi kruhy obránce Gerber, ale nastřelil jen prvního hráče před sebou a domácí přicházejí o pásmo.
16:29'
Zatím se hraje spíše v obranném pásmu domácího Bernu, ale ani hostující Luleå doposud žádnou šanci neměla.
15:02'
...Praplan se však pokusil neúspěšně protečovat puk ve středním pásmu na Arcebolla.
14:49'
Bern rozehrává další akci za vlastní brankou...
13:29'
Berglund místo zakončení ještě z úhlu nastřeloval puk před bránu na teč, ale s tím počítali spíše domácí obránci.
13:02'
Kovacsovy manévry na útočné modré čáře na Gerbera neplatily. Švýcarský bek použil hrubou sílu a vytlačil hosty z pásma.
12:17'
11:57'
Sellgren si hned po buly sjel na střed kluziště a vystřelil. Schlegel ale byl se svou lapačkou připraven.
11:48'
Hosté se konečně usadili v útočném pásmu, ale přihrávku Connollyho dobře přečetl Blum a srazil do ochranné sítě.
11:17'
Ebbett vyrazil v oslabení do brejku, jeho střelu příklepem vyrazil Rautio mimo.
10:41'
Domácí Bern už dvakrát vyhodil a odchází střídat.
10:20'
Otevře branková stavidla zápasu první přesilová hra hostů ze Švédska?
10:17'
Vyloučení v týmu SC Bern (Spiller – 2 min., hákování).
10:01'
Máme za sebou první polovinu úvodní třetiny, zatím na gól i velké brankové příležitosti čekáme marně.
08:53'
Obránci švédského celku si vyměnili puk na modré, ale následné nahození bylo hodně nepřesné.
08:03'
Fabricius se nedostal k dorážce střely od modré čáry. Mezi kruhy měl příliš krátkou hokejku.
07:20'
Zatím sledujeme oboustranné počáteční oťukávání. Zápasu trochu chybí kulisa a tím pádem i větší tempo.
06:39'
Mursak chtěl překvapit Rautiu střelou z voleje, puk ale roztřásl jen boční síť.
06:24'
Následuje další icing švédských hokejistů.
06:16'
Zakázané uvolnění hostí.
05:46'
Tyrväinen si sjel od modré čáry s napřaženou hokejkou mezi kruhy, ale volej po přihrávce zpoza brány netrefil čistě.
04:56'
Olausson chtěl zadovkou přichystat puk spoluhráči na modré, ale ten mezi tím odjel střídat, takže se hosté sami připravili o pásmo.
04:14'
Po akci Sciaroniho se domácí usadili v útočném pásmu, Rautio tak raději přikryl kotouč do lapačky.
03:47'
Emanuelsson nabral rychlost na pravém křídle, ale nevytvořil si komfortní střelecký prostor a v tísni jen posunul puk do prostoru brankoviště.
03:19'
Blum si mezi kruhy nedokázal zpracovat vtipné uvolnění od Arcobella.
02:26'
Další rozehrávku, tentokrát od Sondella, domácí srazili už ve středním pásmu na vlastní střídačku.
01:21'
Hosté se pokusili o útočný výpad, nahození na bránu od modré čáry vyrazil domácí gólman Schlegel.
00:17'
Hala Bernu, jindy pověstná svou návštěvností, je zatím bohužel hodně prázdná. První zápas osmifinále Ligy mistrů místní evidentně příliš netáhne.
00:01'

SC Bern: Schlegel – Gerber, Untersander, Burren, Andersson, Blum, Krueger – Moser, Arcobello, Praplan – Scherwey, Ebbett, Rüfenacht – Kämpf, Mursak, Sciaroni – Gerber, Spiller, Bieber – Berger.

Luleå Hockey: Rautio – Sellgren, Sondell, Jalvanti, Lundkvist, Engsund, Själin, Johansson – Farley, Connolly, Widing – Kovacs, Tyrväinen, Emanuelsson – Brännström, Ilomäki, Gunler – Berglund, Olausson, Fabricius.

Rozhodčí: Schrubok, Kaukokari – Kovacs, Progin.

Luleå Hockey suverénně vyhrála základní skupinu C se ziskem 14 bodů za tři výhry, dvě vítězství v prodloužení a jednu prohru v prodloužení. Druhý byl ve skupině Augsburg, třetí Liberec a čtvrtý Belfast. Se zástupci české extraligy vyhrála Lulea 4:1 doma a 5:4 v prodloužení s Liberci.
V domácí SHL je zatím Lulea pátá a drží pozici zaručující přímý postup do čtvrtfinále elitní soutěže, protože ve Švédsku hrají celky na sedmém až desátém místě ještě předkolo play off.

SC Bern se do osmifinále Ligy mistrů dostal ze druhého místa nejdramatičtější základní skupiny E, když se na jedenácti bodech sešly první Skelleftea, druhý Bern i třetí Kärpät Oulu a o postupujících musely rozhodovat až dodatečná kritéria. Čtvrtý byl ve skupině francouzský outsider z Grenoblu.
V domácí National League se zatím Bern hodně trápí, je až devátý se ziskem 22 bodů (4–3–4–8) pod hranou play off švýcarské elitní soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu z prvního zápasu osmifinále Ligy mistrů mezi SC Bern a Luleå Hockey. Utkání začíná v 19.45 hodin v nejnavštěvovanější hale Evropy PostFinance Aréně v Bernu. Odveta se bude hrát 19. listopadu ve Švédsku. Půjde o první vzájemné zápasy historie.