Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Biel : Augsburg - 19. listopadu 2019   19:45

Augsburg
Roy (56. Keller) – Valentine, Lamb, Haase, Tölzer, McNeil, Sezensky, Rogl – Hafenrichter, LeBlanc, Payerl – Mayenschein, Ullman, Sternheimer – Trevelyan, Stieler, Callahan – Holzmann, Gill, Fraser – Lambacher.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 39 – 26.
Je dobojováno! Odvetný duel mezi Bielem a Augsburgem měl podobný průběh, jako tomu bylo před týdnem. Domácí byli střelecky aktivnější a s blížícím se koncem zápasu si vytvořili velký tlak. Během něj dvakrát trefili tyč, ale o postup do čtvrtfinále přesto nepřišli, protože ho Bielu v čase 63:04 vystřelil Toni Rajala.
63:04'
Biel právě vstřelil branku!
Do čtvrtfinále putuje zástupce švýcarského hokeje, který nakonec dotáhl do gólového konce velký tlak při hře tři na tři. Zasloužil se o to zejména TONI RAJALA, který se znovu vrátil k modré čáře a pak se několika rychlými kroky jednoduše dostal přes Stielera i Lamba. Keller proti němu trochu neuváženě vyjel a finský útočník měl dostatek času na to, aby zasunul kotouč za brankářovu levou tyč. Bez asistence.
62:53'
Toni Rajala převzal puk od Ullströma, vybruslil si k modré čáře a poté, co střelu nejprve jen naznačil, vypálil nepřesně z osy hřiště.
62:17'
Švýcarský tým mohl v tomto střídání hned několikrát rozhodnout. Poslední příležitost však Keller zhatil skvělým zákrokem lapačkou.
61:36'
Hosty podruhé udržela ve hře trefená branková konstrukce, kterou rozezvučel Luca Cunti! Gólem vzápětí neskončila ani střela Janise Mosera.
60:48'
Biel nezužitkoval přečíslení dvou na jednoho. Po nahrávce od Rajaly se zrodilo jen nepřesné zakončení z pravé strany.
60:15'
Jako první se do útočného pásma dostali domácí. Jednalo se však o velice krátkou záležitost, nyní už se hra odehrává u Paupeho.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ani šest dvacetiminutovek o postupujícím mezi nejlepších osm nerozhodlo. Na řadu přichází desetiminutové prodloužení tři na tři a pak možná i nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:43'
Adam Payerl přimáčkl na mantinel Yannicka Rathgeba a měl pořádnou kliku, že mu za to sudí nenapařili žádný trest.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
Hosté přečkali rychlý protiútok i následný závar v brankovišti, kde se válelo hned několik hráčů, ale kotouč se nakonec objevil u zadního mantinelu.
58:13'
Oba týmy to zkouší od modrých čar opravdu často. Hned po buly tak nyní učinil i Salmela, ale Markus Keller byl připraven.
58:09'
Markus Keller se pomalu dostává do provozní teploty. Slabá střela od modré čáry byla na rozchytání tak akorát.
57:25'
Biel v posledních desítkách vteřin převzal taktovku. Ani po nahození Mosera se z rohodujícího gólu ale radovat nemůže.
56:39'
Scházelo pár centimetrů a Keller krátce po svém nástupu inkasoval. Rajala se na něj řítil z pravé strany a trefil tyč!
55:57'
Střídání v týmu EHC Biel: ze hřiště odchází Olivier Roy, přichází Markus Keller.
55:57'
Rozhodčí konečně vyslyšeli brankářovo volání a přerušili hru. Na lavičce Augsburgu se okamžitě začíná připravovat Keller, který bude muset zápas dochytat.
55:46'
Domácí dobře rotovali po celém útočném pásmu. Roy na konci všeho vyrazil dělovku zpoza pravého kruhu, i když si při zákroku evidentně ublížil.
54:46'
Biel je hnán skandovaným potleskem domácích fanoušků, kteří svádí parádní souboj hlasivek se skvěle fandícím kotlem Augsburgu.
54:14'
Yannicka Rathgeba to tradičně hodně táhne směrem do ofenzivy. Poté, co se prokličkoval ke střele, ale nenadělal Royovi žádné větší potíže.
53:45'
Mike Künzle v souboji jeden na jednoho neobešel svého strážce. Hosté rychle otočili hru, ale znovu předvedli jen nepřesné zakončení z levé strany.
53:15'
Další tři střely z delší vzdálenosti, které od sebe nedělilo ani patnáct vteřin. Nejpřesnější byla ta od Lamba, ovšem Paupe s přehledem zasáhl.
52:59'
Elien Paupe ztlumil na hrudi ránu zpoza kruhu a počkal si na přerušení hry. Od prodloužení nás dělí už jen sedm minut.
51:54'
Fuchs uspěl na buly, jenže okamžité zakončení Tina Kesslera rovněž nedoletělo až ke strážci hostující branky.
51:34'
Henry Haase přihrál po modré na Tölzera, jehož nahození zpoza levého kruhu bylo sice tečované, ale na branku ve finále nešlo.
50:56'
Paupe vytasil levý beton proti rychlé střele zápěstím. Přesto nadále platí, že je to od obou týmů hodně nemastný a neslaný výkon.
50:01'
Roy si vyjel až do mezikruží pro nahozený puk a už neriskoval žádnou rozehrávku. Vhazovat se bude v útočném pásmu Bielu.
49:23'
49:17'
A další ofsajd Panterů, z jejichž početní výhody ani v tomto případě nic nebude.
49:03'
Stále se hostům nedaří projít do útočné třetiny. Už poněkolikáté se bude vhazovat ve středním pásmu.
48:39'
Jen co se Augsburg vrátil k útočné modré čáře, tak jim hráči švýcarského týmu znovu odpálili kotouč až k Royovi.
48:07'
Po nahození Lamba zůstali na puku hosté, jenže jim byl odpískán nějaký přestupek proti pravidlům. Zřejmě šlo o postavení útočícího hráče v brankovišti.
47:23'
Vyloučení v týmu EHC Biel (Gilian Kohler – 2 min., hákování).
46:58'
Na ledě pořádně vzplály emoce. Rozhodčí přešli hned několik hraničních zákroků a pádů, což pořádně rozbouřilo hlavně domácí kotel.
46:29'
Hraje se dlouho bez přerušení, ale zároveň bez větších šancí, což víceméně platí od první minuty dnešní odvety.
45:44'
Elien Paupe chytil do lapačky nahození ze středu hřiště a okamžitě rozehrál na Feye, který započal útočné snažení Bielu.
45:08'
Oba týmy v plném počtu.
44:48'
Sataric prováhal asi nejlepší moment pro střelu z levého kruhu. Posunul se až do těžkého úhlu a Roy si situaci u pravé tyče pohlídal.
44:19'
Bekhendový centr před Paupem nikdo v bílém nezachytil. Podobně to vzápětí dopadlo i při rychlém protiútoku švýcarského týmu.
43:36'
Při hře ve čtyřech Biel nezvládl rozehrávku. Potrestán za to ale nebyl, protože jeden z hostů vůbec netrefil branku.
43:08'
Mathieu Tschantré vyvázl ještě poměrně dobře, neboť dostal jen dvě minuty za nedovolené bránění. Mstitel Adam Payerl zase inkasoval menší trest za krosček.
43:07'
LeBlanc byl tvrdě a dosti zbytečně sestřelen Tschantrém. Payern se to rozhodl okamžitě oplatit a na ledě se tak strhla menší šarvátka.
41:47'
Luca Cunti vcelku snadno přebruslil oba obránce, ale při bekhendové střele už byl moc blízko Paupemu, který za sebe kotouč nepustil.
41:23'
Menší vzrušení, a hned dvojího rázu, také před Paupem. I ten všechny problémy ale vyřešil a po následném buly pro změnu nemusel řešit zablokovaný pokus Trevelyana.
40:31'
Nahození od modré se na malou chvíli zastavilo před Royem, ovšem žádný z domácích útočníků gólovou dorážku nepředvedl.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 24 – 17 (12:8, 12:9).
Druhá třetina patřila zejména domácím, kteří se ve dvaadvacáté minutě zásluhou Kesslera ujali vedení a pak se usilovně snažili i o druhý gól. Roy všechny další střely letící na branku ale zneškodnil a nedlouho před druhou přestávkou se mohl společně se svými spoluhráči zaradovat z vyrovnání, když Haaseho střelu protečoval do branky LeBlanc. Po pěti z šesti třetin tak je stav 3:3 a rozhodně není vyloučeno, že uvidíme i prodloužení.
40:00'
39:57'
Biel prohospodařil několik desítek vteřin strávených v útočném pásmu. Forster v časové tísni jen slabě nahazoval a nikdo z jeho parťáků puk k Royovi neprotlačil.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:55'
Augsburg právě vstřelil branku!
Zničehonic je vyrovnáno na 1:1! Henry Haase střílel od modré čáry nepřesně. Letící projektil však opblíž branky trefil ANDREWA LEBLANCA a ten šikovně protečoval kotouč za vyjetého Paupeho. Asistence: Henry Haase.
37:19'
Stieler dvakrát za sebou vyhrál vhazování za sebe. Simon Sezemsky nejprve nedal do střely dostatek razance a podobně o chvíli později dopadl také Rogl.
37:07'
Další nevynucené zakázané uvolnění švýcarského klubu, který má takřka celou druhou třetinu výraznou převahu.
36:42'
Yannick Rathgeb se staral o přechodovou fázi Bielu, nicméně z nešikovnosti poslal puk zcela mimo ledovou plochu.
35:53'
Schneider nabil Rajalovi na střelu z první. Olivier Roy ji vyrazil před sebe, ale pak zvládl eliminovat hrozbu z dorážky.
34:55'
Další přerušení. Na vině tentokrát byl ofsajd hostů z Německa.
34:37'
Roy měl dobrý přehled o situaci před sebou a neměl problém zakleknout po nepříliš důrazné střele finského obránce Salmely.
33:25'
Rathgebova diagonální pobídka na teč neprošla. Domácí se chtěli do útoku rychle vrátit, jenže jim bylo odpískané zakázané uvolnění.
32:58'
Hned po buly přiletěla na domácího gólmana další střela z pravého křídla. Paupeho lapačka ale byla na bližší tyči připravena.
32:53'
Chybu v domácí rozehrávce velice rychle napravil Paupe, v jehož výstroji skončilo nahození z pravé strany.
31:36'
Feyova střela od modré byla nepřesná. Puk se ale odrazil od zadního mantinelu a nechybělo mnoho, aby se Mike Künzle dostal k dorážce.
30:26'
Toni Rajala centroval z levého mantinelu, Schneider to ale měl na dlouhou hůl a z úhlu nevystřelil bůhvíjak kvalitně.
30:08'
Olivier Roy vyrazil puk do ochranné sítě. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.
29:45'
Panteři teď dobře zahustili střední pásmo a pokazili hned několik domácích rozehrávek za sebou.
28:54'
Znovu jen neefektivní střela zpoza levého kruhu, po které domácí vyrazili do rychlého protiútoku, ale Cunti stav zápasu taktéž nezměnil.
28:08'
Po nepřesné střele od modré z díly Frasera se hosté ještě udrželi na kotouči, ale ani po nahození od Sezemského nebezpeční nebyli.
27:35'
27:15'
Küntzle převzal přihrávku od Ullströma a ještě posouval puk na lépe postaveného Rajalu, před kterým však dobře zasáhl Roy a přerušil hru.
26:35'
Z minutového pobytu před Royem nevytěžil domácí tým vůbec nic. Po vyhození oba týmy v klidu střídají.
26:08'
Biel se okamžitě usadil v útočném pásmu. Hned několikrát se na modré čáře dostal puk k Rathgebovi, ale tomu nevyšla ani jedna střela nebo nahození.
25:35'
Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Matthew Fraser – 2 min., držení).
24:41'
Zajímavá situace také na druhé straně. Jeden z hostů propadl na útočné modré a do úniku se díky tomu dostal Peter Schneider, kterého Roy vychytal pravým betonem.
24:16'
Vyrovnání měl na hokejce hostující útočník Hafenrichter, jehož svižná střela zápěstím skončila na levé tyči Paupeho branky.
23:16'
Jeden z domácích přihrával zpoza klece do zahuštěného prostoru před brankou a puk vyletěl mimo útočné pásmo Bielu.
22:38'
Rathgeb mohutně napřáhl od modré čáry, jenže hostující klec v tomto případě minul o několik metrů.
21:15'
Domácí se ve dvaadvacáté minutě dostávají do vedení! Jason Fuchs zadovkou přenechal puk TINU KESSLEROVI, který se uvolnil z menšího hákování a švihem poslal puk mezi Royovu lapačku a levý beton. Asistence: Jason Fuchs.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 12 – 8.
Je za námi první třetina, do které lépe vstoupili domácí, kteří se však po nevyužité přesilové hře se stále častěji dostávali pod tlak. Brankáři Paupe s Royem ale neinkasovali ani v jednom případě a na celkovém skóre 2:2 se po první třetině odvetného zápasu nic nezměnilo.
20:00'
19:57'
Biel se v jeden moment řítil do přečíslení čtyři na dva, nicméně Rajalova střela z pravého mantinelu pro Roye nebezpečná nebyla.
19:29'
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:47'
Pěkná kombinační akce Panterů se obešla bez zakončení. Volný puk uzmul jeden z domácích a s vyhozením se tentokrát nijak nepáral.
18:29'
Přechodová fáze hostům nevyšla podle představ. A to hned dvakrát za sebou, takže půlka jejich přesilovky už je minulostí.
17:58'
Švýcarský tým získal kotouč a místo okamžitého vyhození si ještě několikřát přihrál, aby ukrojil co nejvíce času.
17:29'
Vyloučení v týmu EHC Biel (Stephan Deluca – 2 min., držení).
16:46'
Lambova dalekonosná rána neprošla. Domácí pak také nezvládli rozehrávku a kvůli tomu museli čelit i střele Hafenrichtera.
16:13'
Marco Sternheimer si bruslí zpracoval přihrávku, ale bekhendovou střelu z pravé strany mimo Paupeho dosah nenasměroval.
15:32'
Minela v rozehrávce Augsburgu zůstala nepotrestaná. Peter Schneider z darované šance vůbec netrefil branku.
15:28'
14:51'
Fraserova rána z první rovněž postrádala přesnost a puk se zanedlouho vydal na cestu až k Royovi.
14:17'
Jeden z hostů vystřelil švihem z levého kruhu jen do mantinelu a Biel poté neměl problém dostat puk ven z obranného pásma.
13:46'
Holzmann dostal puk do prostoru vedle branky, odkud ještě přihrával, ale resultovalo z toho jen domácí vyhození.
13:28'
Vyloučení v týmu EHC Biel (Luca Cunti – 2 min., držení).
13:19'
Anssi Salmela měl spoustu času a prostoru na modré čáře. Dlouho dopředu avizovanou střelu golfákem však Roy vyrážečkou zneškodnil.
12:45'
Po boji na krátkém mantinelu se kotouč přesunul před Roye, na kterého z menší skrumáže přiletěla jedna střela, ovšem hostující gólman si s ní věděl rady.
11:47'
Thomas Holzmann vjel do útočného pásma příliš brzy a zapříčinil tak ofsajd křídelníka Matthew Frasera.
11:22'
Snadný zákrok pro Paupeho, který si smlsnul na rance z levého křídla. Jejím autorem byl centr druhé formace Christoph Ullmann.
10:13'
Další možnost domácího týmu měl Gilian Kohler, ale ani jeho zakončení z vrcholku levého kruhu gólové parametry nemělo. Puk proletěl pár centimetrů vedle branky.
09:47'
Jenom to zahučelo mezi domácím obecenstvem! Yannick Rathgeb se jako obránce vysunul až na hrot, ale pobídku z pravé strany za Roye neprotečoval.
09:22'
Hra je zatím plná nepřesností. Oba týmy si ve středním pásmu hned několikrát vyměnily puk a vše skončilo icingem Panterů.
08:21'
Tschantré neobešel Lamba a útočná akce domácího týmu byla u konce hned ve svém zárodku.
07:55'
Lambovo nahození od modré čáry bylo nebezpečně tečované a puk proletěl jen těsně vedle branky Bielu.
07:20'
Mayenschein si nabruslil do těžkého střeleckého úhlu. Zprava to přesto zkusil, ale vedoucí gól zápasu z toho nebyl.
06:56'
O atmosféru se dnes z velké části starají fanoušci Augsburgu, kteří v jednom z rohů zaplnili svůj sektor do posledního možného místečka. To na domácí straně je prázdných sedaček požehnaně.
06:44'
Jaroslav Hafenrichter se posunul až těsně před Paupeho, který jeho bekhendové zakončení vyrazil.
05:58'
Stieler z pravého křídla nahazoval puk do předbrankového prostoru, ale jeden z jeho spoluhráčů na přihrávku nedosáhl.
05:22'
Paupe nebyl nejjistější při vyrážení nástřelu z levého mantinelu. Hned vzápětí si ale s přehledem poradil se střelou od modré, jež zaplula do jeho lapačky.
04:56'
03:32'
Jaroslav Hafenrichter se ve vlastním oslabení utrhl do úniku, jenže bekhendovým blafákem si na Paupeho nepřišel.
02:56'
Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Marco Sternheimer – 2 min., podrážení).
01:36'
Janis Moser zkoušel štěstí z levého kruhu. Roy střelu letící k zadní tyči vyrazil a pak si věděl rady i s dorážkou.
01:05'
Po ofsajdu Augsburgu se domácí dvakrát za sebou provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po levici Eliena Paupeho.
00:39'
První možnost měl domácí útočník Peter Schneider, který dostal přihrávku z krátkého mantinelu, ovšem zblízka Roye nepropálil.
00:15'
Na úvodním vhazování uspěli domácí, kteří nastupují v červenožlutých, zatímco hosté v převážně bílých dresech.
00:01'

EHC Biel: Paupe (Hiller) – Sataric, Salmela, Ulmer, Moser, Rathgeb, Forster, Fey – Schneider, Ullström, Rajala – Kessler, Fuchs, Künzle – Kohler, Cunti, Tschantré – Schläpfer, Neuenschwader, Deluca.

Augsburger Panther: Roy (Keller) – Valentine, Lamb, Haase, Tölzer, McNeil, Sezensky, Rogl – Hafenrichter, LeBlanc, Payerl – Mayenschein, Ullman, Sternheimer – Trevelyan, Stieler, Callahan – Holzmann, Gill, Fraser – Lambacher.

Rozhodčí: Nord, Sjöqvist – Fuchs, Schlegel.
1. zápas

První osmifinálové utkání mezi Augsburgem a Bielem o postupujícím mezi nejlepších osm týmů CHL nijak nenapovědělo. Domácí tým skóroval v samotném úvodu první i druhé třetiny a dlouhou dobu měl průběh zápasu naprosto pod kontrolou. V závěrečné dvacetiminutovce ale přepl do velké pasivity, švýcarský tým začal dominovat a zásluhou Ullströma a Rajaly vyrovnal na konečných 2:2.
EHC Biel

Zástupce švýcarského hokeje jde do tohoto dvojzápasu jako favorit na postup mezi nejlepších osm. V základní skupině A ztratil v uplynulých měsících jen tři body za porážku 0:1 s Tapparou. Právě před tímto finským týmem skončil Biel na čele tabulky, přičemž třetí Klagenfurt za sebou nechal o šest bodů. V nejvyšší švýcarské soutěži si Biel vede velice slušně. S bilancí třinácti výher a devíti porážek je se ztrátou pěti bodů na vedoucí Curych druhý.
Augsburger Panther

Bavorský klub se dostal do osmifinále na úkor severoirského Belfastu a zejména českého vícemistra z Liberce. v základní skupině neodešel ani z jednoho zápasu s prázdnou a s dvoubodovým mankem nakonec nestačil jen na jediného soupeře, kterým byla švédská Luleå. V německé nejvyšší soutěži se Panterům ale vůbec nedaří. Augsburg naplno bodoval jen pětkrát a ve čtrnáctičlenné tabulce je třetí od konce.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z osmifinálového utkání Champions Hockey League. Od devatenácti hodin a pětatřiceti minut se můžeme těšit na druhé měření sil mezi Bielem a Augsburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.