Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Junosť Minsk : Mnichov - 12. listopadu 2019   17:00

Mnichov
aus den Birken – Boyle, Aulie, Bodnarchuk, Seidenberg, Sanguinetti, Abeltshauser, Zitterbart – Kastner, Hager, Gogulla – Parkes, Voakes, Ehliz – Mauer, Christensen, Bourque – Schütz, Daubner, Peterka.

S tímto konstatováním se pro dnešek loučím. Hezký večer a zase někdy na počtenou.
Favorizovaný Red Bull Mnichov nakonec splnil svou roli a ve druhé polovině utkání zvrátil nepříznivý stav z 0:2 na 3:2, když rozhodující góly vsítili na začátku třetí dvacetiminutovky v rozmezí tří minut Parkes a Ehliz. Německý suverén domácí soutěže se ale přesvědčil, že Junosť Minsk ještě nedá v osmifinále play off Ligy mistrů svou kůži lacino. Odveta se hraje 20. listopadu od 20 hodin v Mnichově.
59:36'
Bourque odvádí excelentní práci za bránou soupeře, kde zdržuje rozehrávku Junostě.
58:51'
...Lopačukův pokus je ale nepřesný.
58:34'
Domácí ještě protečovali puk do pásma a usazují se v něm...
58:02'
Začaly poslední dvě minuty utkání.
57:34'
Red Bull dohrává utkání velmi zkušeně jako velký tým. Zoufalou střelu srazil Seidenberg do ochranné sítě. Německý gólman je zatím bez práce.
56:49'
Domácí jen těžko hledají cestičku přes obrannou hráz na hostující modré čáře.
56:02'
Junosť to zkusil nahozením za bránu, ale tam se puku zmocnil Boyle a vyhazuje obloučkem do středního pásma.
55:30'
Domácí obránce zablokoval střelu Kastnera.
55:10'
Mnichov vyhazuje na zakázané uvolnění. Minsk se ale zatím ke hře bez brankáře neodhodlal.
54:11'
Ani teď to nevyjde, Kolgotin vjel do ofsajdového postavení. Následuje poslední komerční přestávka. Domácí na střídačce spřádají plány na závěrečný nápor.
53:03'
Hra plyne, příliš se nepřerušuje a čas se domácím krátí. V posledních minutách Red Bull v poklidu vyhazuje a nikam se nežene, zatímco domácí se jen marně pokoušejí dostat na dostřel aus den Birkena.
52:12'
Kulakov neudržel útočné pásmo.
51:30'
Hra je teď po sérii přesilových her hodně neurovnaná. Gólmani se v bráně musí nudit.
49:53'
49:40'
Mickevič trefuje z úhlu jen vyrážečku německého brankáře.
48:52'
Junosť se usadil v útočném pásmu. Nabídku Stefanoviče mezi kruhy šikovně tečoval Kaškar, ale aus den Birken dobře a hlavně rychle sklapl betony.
48:31'
Red Bull vyhazuje puk za bránu domácích.
47:53'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Kastner, 2 min. – podrážení).
46:37'
Ehliz udělal kličku na modré čáře a to nemohlo dopadnout jinak, než ofsajdem. Následuje komerční přestávka.
46:03'
Hosté se hned po vypršení trestu zase nadechují k útočení. Třetí třetina je zatím v režii Red Bullu.
45:35'
45:01'
Domácí se zatím v přesilové hře trápí a puky jim přeskakují hokejky. Dvougólová smršť s Minskem otřásla.
43:35'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Seidenberg – 2 min.).
43:29'
Mnichov právě vstřelil branku!
Favorizovaný Red Bull na začátku třetí třetiny dokonale obrací stav zápasu. YASIN EHLIZ dostal přihrávku zpoza branky od Hagera, bez přípravy se z úhlu položil do střely a krásně umístil puk pod břevno mimo dosah Brikuna – 2:3. Asistence: Patrick Hager.
42:37'
Kulakov našel na modré čáře Mickeviče, ale ten pálil jen do nohou blokujícího obránce.
42:01'
Začínáme prakticky od začátku, první útok za nerozhodného stavu měl Minsk, ale neuspěl.
41:30'
Domácí už byli alespoň ve čtyřech, ale Mnichov se dočkal vyrovnání. Schütz přihrál do ideální palebné pozice TREVORU PARKESOVI, jehož zakončení sice bylo sraženo, ale s trochou štěstí puk doskákal až za čáru – 2:2. Asistence: Justin Schütz.
40:52'
Hosté se pokusili o jemnou kombinaci na brankovišti, ale hostující obránci přihrávku přes brankoviště zablokovali.
40:29'
Bourque nahazoval puk z vrcholu kruhů, Brikun odolává.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:52.
Ve druhé části favorizovaný Mnichov snížil brankou Schützeho z protiútoku na 1:2, ale přesto na ledě Junostě Minsk stále prohrává. Do třetí třetiny však vstoupí Red Bull dlouhou přesilovou hrou pět na tři. Se závěrem druhé části byl totiž vyloučen ještě Anosov za vysokou hůl v souboji na brankovišti. O vítězi tak není absolutně rozhodnuto.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Anosov – 2 min., vysoká hůl).
39:51'
Další ránu Bourqueho chytá Brikun.
39:26'
Bourque pálí jen do holenních chráničů obránce Minsku.
39:11'
Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Nogačjov – 2 min., nedovolené bránění).
38:11'
Sledujeme poslední dvě minuty prostředního dějství. Hra je teď dost rozháraná.
37:11'
Igor Brikun vytáhl zákrok utkání, když se dokázal rychle přesunout po křížné přihrávce od tyčky k tyčce a tygřím skokem chytá volej německého forvarda.
36:49'
Bourque pálí ze slabé strany jen do betonu běloruského brankáře.
35:50'
Seidenberg si ukázkový bodyčekem počkal na Malceva. Hosté jsou teď na koni, ale vyrovnání se zatím nedočkali.
35:31'
Po komerční přestávce hosté pokračují v náporu. Sraženou střelu Brikun odehrál do rohu kluziště.
34:19'
Abeltshauser pálí z vrcholu kruhů jen do vyrážečky Brikuna.
33:40'
Hosté se usazují v útočném pásmu.
33:23'
JUSTIN SCHÜTZ se dostal po chybě domácího obránce na útočné modré do trháku, jel sám na Brikuna, který se mu pokusil skočit pod nohy, ale německý útočník jej překonává a snižuje na 1:2. Bez asistence.
32:53'
Hosté jsou v plném počtu. Hned poté vyhazují na icing.
32:41'
Nogačjov pálí od modré čáry mimo.
31:42'
Obrovský závar na brankovišti Němci přežili. Malcev se k dorážce nedostal.
30:53'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Bodnarchuk – 2 min., vysoká hůl).
30:40'
Aus Den Birkena nechali jeho spoluhráči na holičkách, Anosov dorážel na brankovišti úplně sám, ale německý brankář proti němu vystrčil beton a šanci chytá.
30:01'
Máme za sebou první polovinu utkání a zatím se schyluje k překvapení. Mnichovu ve druhé části nepomohla ani přesilová hra.
29:10'
Minsk ještě vyhazuje na zakázané uvolnění. Kaškar si asi neuvědomil, že už se hraje v pěti na obou stranách.
28:52'
28:15'
Domácí vyrazili v oslabení do přečíslení dva na jednoho. Kolgotin se rozhodl zakončovat sám, jeho ránu vyrazil brankář ještě před Drozda, ale ten v tísni bekhendem nedokázal dorazit puk do sítě.
27:34'
Ehlizovu střelu zblokovala domácí obrana a Junosť vyhazuje.
26:52'
Red Bull má po zbytečném faulu ideální šanci snížit.
26:50'
Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Gajnetdinov – 2 min., držení).
26:29'
26:11'
Lopačuk s pukem na holi podklouzl v rohu kluziště a Junosť přichází o pásmo.
25:49'
Junosť zůstává usazen v pásmu, ale do šancí se nedostává.
25:12'
Drozdov střílel z otočky mezi kruhy, ale trefil jen svého spoluhráče clonícího na brankovišti.
24:29'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Zitterbart – 2 min., vysoká hůl).
24:11'
Mnichov se snaží zvýšit obrátky a přitvrzuje u mantinelů.
23:57'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
23:01'
Gogulla si šikovně přehazoval puk mezi kruhy z bekhendu na forhend, ale při pokusu o střelu byl zablokován.
21:59'
21:40'
Přesilová hra Minsku se dohrává za jeho bránou. Tato početní výhoda se domácím vůbec nepovedla.
21:14'
Hosté dokonce mohli ve vlastní oslabení snížit, když se Mauer natlačil před obránce a v tísni jel sám, ale jeho bekhendový pokus Brikun chytá.
20:42'
A následují další dvě vyhození Red Bullu. Junosť zatím přesilovou hru nezvládá.
20:19'
Mnichov vyhazuje za bránu domácích, kteří si do druhé třetiny přenesli přesilovou hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:00.
Zatím se v hale Čižovka rodí velké překvapení. Favorizovaný Red Bull Mnichov v úvodu utkání neproměnil dvojnásobnou přesilovou hru, za což následně tvrdě zaplatil. Nadšeně hrající domácí si vypracovali dvoubrankový náskok, o který se postarali Gajnetdinov s Drozdovem, a to ještě rozhodčí odvolali Minsku v závěru třetí gól. Red Bull tak má o první přestávce nad čím přemýšlet.
20:00'
19:58'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Christensen – 2 min., hákování).
19:43'
Po dlouhé odmlce zase pokračujeme. Běží poslední vteřiny první třetiny.
19:35'
Gól neplatí!
19:35'
Situaci ale ještě zkoumají rozhodčí u videa... Brankář aus den Birken si stěžuje, že byl atakován.
19:35'
Po obrovském závaru na brankovišti se puk odrazil právě před běloruského forvarda Stefanoviče, který jej bekhendem zametl za záda aus den Birkena. Gól se však bude přezkoumávat.
17:52'
Hostující Red Bull je jako opařený. Podobný průběh hosté rozhodně nečekali.
16:52'
Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku! Po rozvážném založení útoku vyrazili domácí do smrtícího protiútoku a zvyšují své vedení. Po pěkné zadovce ještě pálil Stefanovič ze středu kruhů do tyče, ale nejrychleji se zorientoval IVAN DROZDOV a v pádu zametl kotouč do odkryté svatyně – 2:0! Asistence: Michajl Stefanovič.
16:34'
Junosť drží puk rozvážně za vlastní brankou,
15:47'
Peterka se pokoušel najít v tandemu Seidenberga, který vyrazil z obrany podpořit útok. Ale přihrávku dostal na paty bruslí.
14:37'
Po sérii přesilových her nyní sledujeme hodně rozvážnou pasáž první třetiny, kdy se oba celky trápí nepřesnostmi v rozehrávce.
14:03'
Ehliz střelou zápěstím z kruhů prověřil pozornost Brikuna.
13:01'
Boyle nerozehrál zrovna přesvědčivě a ohrozil vlastního brankáře, který musel být u tyčky pozorný, aby puk neproletěl do brankoviště. Poradil si dobrou prací s holí.
12:34'
Hosté jsou v plném počtu. Přesně s návratem Bourqueho chytá aus den Birken puk do plastronu a následuje komerční přestávka.
12:17'
Domácí rozehráli pěknou kombinaci až na Drozdova, jehož střelu mnichovský strážce svatyně chytá.
11:36'
Aus den Birken opět zasahuje a jeho spoluhráči mohou jít vystřídat.
11:24'
Domácí rozehráli přesilovkový deštník, Stefanovih pálí z vrcholu kruhů bez přípravy do německého gólmana.
10:34'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Bourque – 2 min., hrubost).
10:34'
Další potyčka na brankovišti Brikuna, tentokrát se Bourque vůbec nemazal se střelcem první branky. Za ruce v obličeji si určitě půjde odpočinout.
10:00'
...přesně v polovině první třetiny se ale stejně provinil i domácí Junosť.
09:24'
Domácí jsou po vedoucí brance jako polití živou vodou, Mnichov jen vyhazuje na zakázané uvolnění.
08:26'
Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku! Po krásné individuální akci se prosazuje křídlo čtvrté domácí formace JEGOR GAJNETDINOV, když nabral rychlost ve středním pásmu, protáhl se do střelecké pozice a mimo dosah aus den Birkena otevírá skóre zápasu. Asistence: Kirill Brikun.
08:02'
Drozdov po pěkné kombinaci pálil z velkého úhlu. Jeho střela je sražená do ochranné sítě.
07:35'
Bomba Bodnarchuka skončila těsně mimo. Následně nápil Boyle do plastronu Brikuna. Red Bull zatím hrozí zejména střelbou od obránců.
06:12'
Peterka se snažil dostat puk od modré čáry na svého kolegu na brankovišti neúspěšně. Minsk zatím brání pozorně.
05:57'
Domácí jsou po dlouhé době v plném počtu. Brikun zatím drží vyrovnaný stav.
05:16'
Bomba Abeltshausera z voleje končí na betonu Brikuna.
04:57'
Ehliz se protlačil z rohu až do bezprostřední blízkosti, ale z úhlu běloruského gólmana nepropálil.
04:10'
Hosté krátkou přesilovku pět na tři nevyužili, Gogulla pálil jen do Brikuna.
03:57'
Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Bokun – 2 min., hrubost).
03:57'
Po dalším závaru na brankovišti se do sebe pustili Parkes a Bokun. Rozhodčí měl dost práce.
03:37'
Další pokus Abeltshausera z vrcholu kruhů už Brikun chytá. Jeho spoluhráči konečně mohou odjet střídat.
03:21'
Domácí obrana stále nevyhodila, je pod obrovským tlakem.
02:45'
Střela Abeltshausera mířila od modré čáry nad, ale hosté zůstávají v pásmu.
02:10'
Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Tarleckij – 2 min., držení).
01:47'
Pěknou křížnou přihrávku hostujícího Kastnera do nebezpečné palebné pozice srazil nataženou hokejkou Mazhuga.
01:17'
Minsk začal odvážně, za vyraženou střelou od modré čáry se natahoval Drozd, ale jeho dorážku aus den Birken chytá.
00:51'
Nepříjemné nahození před Brikuna srazili jeho obránci do bezpečí.
00:42'
Mnichovský gólman aus den Birken chytá puk do lapačky a vhazovalo se po jeho levici, ale německý tým se osvobodil.
00:01'

Junosť Minsk: I. Brikun – Antonov, Nogačjov, Bokun, Lesnikov, Sčečin, Mažuga, Tarleckij, Mickevič – Lopačuk, Kulakov, Parfejevec – Kaškar, Malcev, Kolgotin – Stefanovič, Drozd, Drozdov – Anosov, K. Brikun, Gajnetdinov.

EHC Red Bull Mnichov: aus den Birken – Boyle, Aulie, Bodnarchuk, Seidenberg, Sanguinetti, Abeltshauser, Zitterbart – Kastner, Hager, Gogulla – Parkes, Voakes, Ehliz – Mauer, Christensen, Bourque – Schültz, Daubner, Peterka.

Rozhodčí: Vikman, Lemelin – Labzou, Paliakou..

EHC Red Bull Mnichov do osmifinále postoupil jako vítěz skupiny G, ve které za sebou nechal švédský Färjestad, švýcarské Ambri-Piotta i slovenskou Banskou Bystrici po suverénní jízdě se ziskem 12 bodů (3 výhry, 1 vítězství v prodloužení, 1 porážka v prodloužení a 1 prohra v základní hrací době).
Na domácí scéně je Red Bull ještě dominantnější a zatím jasně vládne probíhajícímu ročníku DEL. Po 17. kole má Mnichov na svém kontě 48 bodů z 51 možných (16–0–0–1) a má více než desetibodový náskok na druhý Straubing.

Junosť Minsk postoupil do osmifinále Ligy mistrů jako druhý nejlepší celek základní skupiny D, kterou opanovalo švýcarské Lausanne. Hokejisté Minsku si připsali cenné skalpy, když za sebou nechali týmy z hokejových velmocí – třetí byl český mistr Třinec a čtvrtí Pelikáni z Lahti. Třinecké Oceláře doma Minsk porazil 2:0, v Čechách jim podlehl 2:7.
Na domácí scéně patří Minsku zatím druhé místo ve skupině A běloruské Extraleague hned za vedoucím Nemanem Grodno.
Vzájemné zápasy
Zajímavostí je, že se oba týmy utkaly v Lize mistrů i loni, kdy na sebe narazily už v základní skupině. Tehdy se Mnichov radoval z postupu ze druhého místa, Junosť Minsk skončil až poslední čtvrtý, takže si letos výrazně polepšil. Vzájemné zápasy tehdy vyhrál Mnichov za plný počet šesti bodů – doma 4:3 a venku 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu z prvního utkání osmifinále play off Ligy mistrů mezi týmy Junosť Minsk a EHC Red Bull Mnichov. Utkání začíná v 17 hodin a hrát se bude v Čižovka-Aréně, kde před pár lety probíhaly i zápasy mistrovství světa.