Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Luleå : Lausanne - 10. prosince 2019   18:00

Luleå
Luleå
03:58' Brännström  • 17:44' Gunler  • 42:27' Gunler  • 53:01' Sondell  • 59:43' Farley

Noel Gunler (LHF) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 28-27; Zablokované střely: 16-8; Vhazování: 51%-49%; Góly: 2-1; Přesilové hry: 2/5-1/4; Trestné minuty: 8-10.
Luleå si v dnešní odvetě čtvrtfinále snadno poradila s Lausanne a zásluhou dvou branek Noela Gunlera se stává prvním semifinalistou letošního ročníku evropské Champions Hockey League. Konečný výsledek v Coop Norrbotten Areně zní. Luleå Hockey 5 HC Lausanne 2.
59:43'
Luleå právě vstřelila branku!
AUSTIN FARLEY na pravém křídle dobruslil puk a bekhendem ho od hrazení poslal do prázdné brány Lausanne – 5:2! Asistence: Karl Fabricius.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:38'
Lausanne právě vstřelilo branku! CODY ALMOND bez přípravy vypálil na vrcholu pravého kruhu a nádhernou bombou nad lapačkou Davida Rautia vymetl přední pravý horní roh brány! Lausanne snížilo na 4:2. Asistence: Christoph Bertschy.
56:58'
Jeden z domácích hráčů mohl skórovat do prázdné brány, jenže ji střelou z útočné modré čáry přes clonícího protihráče těsně minul!
56:30'
Oscar Engsund fauloval v blízkosti vlastní brány a rozhodčí ho vykázali na trestnou lavici za krosček.
55:25'
Vyloučený Petteri Lindbohm je zpět na ledové ploše a domácí nedokázali využít další přesilovou hru.
54:54'
Isac Brännström mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže zamířil pouze do náruče Tobiase Stephena.
53:25'
Petteri Lindbohm dostal dvě minuty za vražení na hrazení a Luleå si zahraje v závěru přesilovou hru.
53:01'
Obránce DANIEL SONDELL se rychle zorientoval v levém rohu obranného pásma a po nádherné vysoké žabce poslal puk do prázdné brány hostí! Domácí vedou 4:1. Asistence: Joonas Berglund.
52:57'
Austin Farley se pokusil skórovat přes celé kluziště do prázdné brány, jenže ji minul. Zakázané uvolnění.
52:38'
Před bránou domácího týmu vznikla nepřehledná situace a Lausanne se v blízkosti pravé tyče přece jen dostalo do zakončení, puk ale skončil v náručí Tobiase Rautia a prostor dostává Powerbreak.
52:00'
Lausanne potřebuje vstřelit tři góly, a tak brankář Tobias Stephen opustil svou bránu!
51:33'
Domácí hráči předvedli nádhernou kombinační akci a Jesper Sellgren mohl skórovat po pěkné přihrávce z pravého křídla na vrcholu mezikruží, odkud poté nádhernou střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Tobias Stephen ale vytáhl fantastický semafor! Parádní okamžik.
50:46'
Jonas Berglund se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a domácí hokejisté hrají opět v plném počtu.
49:45'
Lausanne se snažilo prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže David Rautio u ní ucpal veškerý volný prostor.
48:46'
Jonas Berglund fauloval v blízkosti své brány a rozhodčí ho poslali na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
47:32'
Lausanne se na útočného pásma ke střele nedostalo a jeden z hostů byl ostrým hitem sražen k ledu.
46:38'
Noel Gunler mohl zkompletovat hattrick, jeho střela z pravého kruhu ale minula vzdálenější levou tyč brány.
45:29'
Hosté pokračovali v tlaku, ze kterého pramenila táhlá střela od modré čáry, David Rautio ji ale hrudí vyrazil.
45:10'
Lausanne předvedlo hodně kostrbatou rozehrávku, nakonec se ale v pravém kruhu dostalo ke střele, která minula přední pravou tyč, a David Rautio nezasahoval.
43:39'
Domácí na pravém křídle vypálili od modré čáry a jejich střela s příklepem těsně minula vzdálenější tyč.
42:27'
Jack Connolly si zpracoval puk na pravém křídle a nádhernou diagonální přihrávkou od modré čáry našel v levém kruhu Nilse Lundkvista, který se pak neukvapil se zakončením, a NOEL GUNLER po jeho zpětné přihrávce poté skóroval do prázdné brány! Asistence: Nils Lundkvist a Jack Connolly.
41:56'
Niklas Olausson vypálil na bodu pravého kruhu a Tobias Stephan dokázal jeho ránu s problémy vyrazit.
41:11'
Josh Jooris fauloval před střídačkami a dostal dvě minuty za hákování. Čtvrtá přesilová hra pro domácí.
40:30'
Rolands Kenins vystřelil na vrcholu mezikruží a David Rautio jeho střelu zápěstím nadvakrát zastavil.
40:27'
Joel Vermin rychle objel bránu a poté puk posílal do brankoviště, kde ho zmrazil pod lapačkou David Rautio.
40:09'
Christoph Bertschy míchal s pukem na ose útočného pásma, jeho akci ale zastavilo postavení mimo hru.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-15; Zablokované střely: 14-5; Vhazování: 50%-50%; Góly: 2-1; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 19:38.
Lausanne si zahrálo v úvodu druhé části dvojnásobnou přesilovou hru, v jejímž závěru orazítkovalo pravou tyč brány, využít ji ovšem nedokázalo. Na opačné straně se neprosadili ani domácí a skóre se nezměnilo. Skóre po druhé třetině zní. Luleå Hockey 2 HC Lausanne 1.
40:00'
39:43'
Dustin Jeffrey nedosáhl na prudkou kolmou přihrávkou a proti Lausanne se pískalo zakázané uvolnění.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:16'
Lausanne mohlo vstřelit důležitý kontaktní gól, jenže jeho samostatný únik rozbil David Rautio, když levou rukou vytáhl puk mířící do pravého horního rohu brány! Hosté zahodili velkou šanci.
36:45'
Jesper Sellgren vystřelil před vrcholem levého kruhu a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
36:05'
Jack Connolly vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Tobias Stephan předvedl pěkný semafor.
35:11'
Následovala prudká rána od modré čáry, která byla na přední pravé tyči hráči Lausanne zablokována.
34:07'
Einar Emanuelsson vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu a jeho rána minula vzdálenější horní roh brány.
33:27'
Luleå na levém křídle nemohla pokračovat v útočném snažení kvůli postavení mimo hru. Následuje Powerbreak.
31:02'
Před bránou švédského týmu vznikla nepřehledná situace a jeden z hostů těsně minul levou tyč.
30:20'
Daniel Sondell si najel na zpětnou přihrávku a na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou hostující brankář Tobias Stephan podržel v náručí.
28:55'
Lausanne nyní mohlo vyrovnat, jenže střela z levého kruhu pro vhazování minula vzdálenější pravý horní roh brány. David Rautio se za prudkou střelou hostí pouze ohlédl.
28:17'
Joel Genazzi se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a hokejisté Lausanne hrají v plném počtu.
28:00'
Domácí si vytvořili dobrý tlak, ze kterého pramenila rána z vrcholu mezikruží, Tobias Stephan ji ale vyrazil.
26:17'
Joel Genazzi usedl na trestnou lavici poté, co ho dnešní rozhodčí vyloučili na dvě minuty za hákování.
26:16'
Niklas Olausson vypálil na vrcholu pravého kruhu během výhody a jeho střela skončila v náručí Tobiase Stephana.
24:45'
Tobias Stephan se rychle vrhl po nahozeném puku, aby ho po pěkné rybičce holí odpálil do bezpečí.
23:12'
Vyloučený Juhani Tyrväinen je zpět na ledové ploše a oba týmy hrají opět v plném počtu. Skóre je 2:1.
22:49'
Isac Brännström nyní mohl skórovat po rychlém protiútoku dva na jednoho u levé tyče, jenže ji těsně minul! Ke gólu v oslabení nechybělo moc.
21:51'
Vyloučený Joonas Jalvanti je zpět na ledové ploše a domácí hokejisté jsou nyní z nejhoršího venku.
21:47'
Lausanne mohlo v závěru dvojnásobné početní převahy skórovat, domácí ale zachránila pravá tyč! V hledišti to vzápětí jen hlasitě zahučelo.
21:12'
Juhani Tyrväinen byl vyloučen za podrážení a Lausanne si zahraje několik sekund dvojnásobnou přesilovou hru.
20:50'
Joel Genazzi si na útočné modré čáře rychle přikopl puk bruslí a napřáhl ke střele zápěstím, která byla u levé tyče tečována, David Rautio ale kotouč zachytil.
20:01'
Ve Švédsku začala prostřední část utkání a Lausanne v jejím úvodu dohrává svou první přesilovou hru.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-9; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 45%-55%; Góly: 2-1; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 18:53.
Joel Vermin sice dokázal skórovat v úvodu zápasu během oslabení, jenže útočník Isac Brännström zbytek přesilové hry využil a následný obrat švédského týmu krátce před přestávkou dovršil po samostatném úniku Noel Gunler. Skóre po první třetině dnešní odvety čtvrtfinále. Luleå Hockey 2 HC Lausanne 1.
20:00'
19:51'
Joonas Jalvanti fauloval v blízkosti vlastní brány a v závěru první třetiny duelu byl vyloučen za hákování.
19:31'
Domácím hokejistům se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se tedy zakázané uvolnění.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:22'
Lukas Frick vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a připravený David Rautio podržel kotouč v náručí.
17:44'
NOEL GUNLER se řítil do samostatného úniku a nadvakrát puk dokázal procedit do brány i s brankářem Tobiasem Stephanem, který ho měl někde mezi betony! Luleå otočila skóre a vede po přezkoumání videa rázem 2:1! Bez asistence.
17:26'
David Rautio nedokázal udržet prudkou ránu od modré čáry, následným dorážkám však odolal!
16:34'
Domácí hokejisté na ose útočného pásma nepříjemně vypálili od modré čáry a Tobias Stephan musel rychle do kolen, aby puk sevřenými betony vyrazil mimo bránu.
15:12'
Luleå odpověděla střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, která minula přední pravý horní roh brány.
14:15'
Lukas Frick byl zřejmě hráčem, který vystřelil v levém kruhu pro vhazování, a jeho pokus minul vzdálenější tyč.
14:14'
Joel Genazzi vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a David Rautio vytáhl pěkný semafor. Probíhá Powerbreak.
13:39'
Vyloučený Cody Almond je zpět na ledové ploše a Lausanne tentokrát dokázalo hru v oslabení přečkat.
12:56'
Josh Jooris předvedl na levém křídle pěknou otočku a poté bekhendem centroval před bránu, domácí ale jeho přihrávku přečetli a mohli otočit hru na druhou stranu.
12:17'
Lausanne je během oslabení paradoxně velmi nebezpečné, tentokrát ale rychlý protiútok nedotáhlo k zakončení.
11:39'
Cody Almond zbytečně fauloval v levém kruhu útočného pásma a dostal dvě minuty za krosček.
11:07'
Hosté se opět snažili prosadit na pravé straně útočného pásma, zradila je ale nepřesná diagonální přihrávka.
10:26'
Lausanne na pravém křídle vypálilo od modré čáry a jeho prudký pokus zamířil nad bránu Davida Rautia.
09:09'
Hokejisté švýcarského týmu pouze protečovali puk za bránu Davida Rautia a odjeli bleskově střídat.
08:42'
Niklas Olausson vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho prudká střela minula přední pravou tyč brány.
08:18'
Lausanne se snažilo prodrat do útočného pásma podél střídaček, jeho akci ale zastavilo postavení mimo hru.
06:56'
Arttu Ilomäki se ocitl v postavení mimo hru a u pravé tyče nemohl zakončovat. Následuje Powerbreak.
06:20'
V úvodu zápasu jsme byli svědky dvou gólů, které padly v rozmezí pouhých 43 sekund, a je to 1:1.
03:58'
ISAC BRÄNNSTRÖM mezi kruhy skvěle tečoval nahození Niklase Olaussona z vrcholu pravého kruhu a puk usměrnil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Domácí využili přesilovou hru a rychle vyrovnali skóre tohoto zápasu na 1:1. Asistence: Niklas Olausson a Erik Gustafsson.
03:15'
Lausanne právě vstřelilo branku! Josh Jooris vyhrál důležitý osobní souboj na ose útočného pásma hostí a krátkou přihrávkou předložil puk JOELOVI VERMINOVI, který u levé tyče skóroval do odkryté brány! Lausanne skórovalo během oslabení a vede tak 1:0. Asistence: Josh Jooris.
02:20'
Robin Grossmann byl v úvodu zápasu vyloučen za podrážení a Luleå si zahraje první přesilovou hru.
01:29'
Yannick Herren na levém křídle vystřelil od modré čáry a David Rautio po snadném zákroku lapačkou rychle rozehrál za svou bránu. První zákrok dnešního zápasu.
00:42'
Einar Emanuelsson na pravém křídle nabral velkou rychlost a snažil se objet hostující bránu, jenže za ní se ocitl proti dvojnásobné přesile a kotouč ztratil.
00:01'
Lausanne vyhrálo úvodní vhazování zápasu, ve kterém se pokusí smazat jednobrankové manko z prvního duelu.
00:01'

Luleå Hockey: Rautio (Lassinantti) – Lundkvist, Gustafsson (C), Sondell, Sellgren, Jalvanti, Engsund, Thyni- Gunler, Connolly, Olausson (A) – Emanuelsson, Tyrväinen, Kovács – Larsson, Ilomäki, Brännström – Fabricius (A), Berglund, Farley – Widing. Hlavní trenér: Thomas Berglund.

HC Lausanne: Stephan (Boltshauser) – Heldner, Junland (A), Lindbohm, Frick, Grossmann, Genazzi (A), Nodari – Bertschy, Jeffrey, Vermin – Moy, Emmerton, Herren – Almond, Jooris, Kenins – Traber, Froidevaux (C), Leone – Roberts. Hlavní trenér: Ville Peltonen.

Rozhodčí: Aaro Brännare, Mikko Kaukokari. Čároví: Emil Yletyinen, Jan Sandström.
Vzájemné zápasy

Úvodní čtvrtfinálové utkání se odehrálo 3. prosince v Lausanne a domácí hokejisté prohráli těsně 2:1. Josh Jooris sice dokázal 25 sekund před koncem druhé části odpovědět na úvodní gól z hole Robina Kovácse, jenže útočník švédského týmu se na začátku třetí třetiny prosadil podruhé a rozhodl o těsném vítězství hostí.
HC Lausanne

Hokejisté Lausanne budou chtít do zápasu ve Švédsku vstoupit lépe a vstřelit první gól utkání, který bude pro zbytek střetnutí klíčový. Švýcarský tým vyhrál v letošní sezóně Champions Hockey League během šedesáti minut pouze jeden venkovní zápas, když v osmifinále vyhrál na ledě Plzně 2:1. Zbytek venkovních utkání rozhodovalo prodloužení nebo samostatné nájezdy. Lausanne v domácí soutěži prohrálo třikrát za sebou, během špatné série ovšem dokázalo dvakrát bodovat.
Luleå Hockey

Luleå usiluje o postup do semifinále Champions Hockey League poprvé od sezóny 2015/16 a do odvety bude vstupovat s jednobrankovým náskokem poté, co před týdnem vyhrála v Lausanne. Švédský tým neprohrál už deset zápasů v řadě, o víkendu však jeho fantastickou sérii ukončil Färjestad. Domácí Luleå Hockey prohrála z posledních osmnácti zápasů ve všech soutěžích pouze dvakrát. Hrdinou prvního vzájemného střetnutí se stal Robin Kovács, který vstřelil oba dva góly svého týmu.
Luleå zvládla úvodní čtvrtfinálové střetnutí lépe a ze Švýcarska si přivezla jednobrankový náskok. Lausanne v domácím prostředí nikterak nepropadlo, v odvětě se ovšem představí na ledě svého soupeře, kde ho dnes nečeká vůbec nic jednoduchého. Od dnešního zápasu lze očekávat více branek, než kolik padlo 3. prosince.