Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Rögle BK : Sparta - 14. prosince 2021   19:00

Rögle BK
Kaukokari, Vikman (FIN) – Lundgren, Nyqvist (SWE).
Catena Arena, Ängelholm
Sparta

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště!
Když se ve 44. minutě v přesilovce prosadil domácí Brady Ferguson, jen málokdo asi čekal, že v Ängelholmu ještě uvidíme nějaké velké drama. Jenže Sparta se nevzdala a až do poslední minuty v Catena Areně bojovala, přičemž málem se jí podařilo splnit nemyslitelné – smazat čtyřbrankové manko a dotáhnout duel do prodloužení. Po gólu Formana a dvou trefách Chlapíka činil rozdíl mezi oběma výběry jen jeden jediný gól, ale Rögle se nakonec přeci jen podařilo bitvu dotáhnout do vítězného konce. Navzdory porážce 1:3 se tak může radovat z postupu do semifinále CHL.
Využití přesilovek: 1/5 – 0/2.
Dohráno! Rögle BK přežilo infarktový závěr, díky celkovému skóre 6:5 míří do semifinále Hokejové ligy mistrů! Pro Spartu cesta turnajem končí.
59:55'
Domácí stahují hru do rohu kluziště, je konec! Ängelholm postupuje do semifinále!
59:47'
Třináct sekund před koncem je odpískán ofsajd Sparty, po kterém následovala ještě malá strkanice mezi dvěma protihráči.
59:35'
Rögle velmi úspěšně drží hru u mantinelu, hostům se nedaří vystřelit na Rifalkovu klec.
59:04'
Běží poslední minuta! Salák vystřelil ven ze svého brankoviště, Sparta znovu zamyká protihráče v jejich pásmu.
58:37'
Sparta právě vstřelila branku!
V Ängelholmu je to jen o jeden jediný gól, FILIP CHLAPÍK další přesnou dorážkou vrací na hostující hokejky špetku naděje! Pražský kanonýr tentokrát rozvlnil domácí svatyni z pravého prostoru pro vhazování – 1:3! Asistence: Martin Jandus, Adam Polášek.
58:15'
Matuškin zachytil pokus domácích hráčů o vyhození pryže na icing, puk následně po pár sekundách boje skončil na střídačce jednoho z celků.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:42'
Oddechový čas pro hosty.
57:42'
Sund z vlastního pásma těsně přestřelil prázdnou branku, mohlo být rozhodnuto!
56:58'
Snahu Spartě rozhodně nemůžeme upřít, ale Rögle výborně brání a nepouští své protihráče do větších střeleckých příležitostí.
56:15'
Hostující klec opět zeje prázdnotou, u mantinelu vedle Rifalka se několik hráčů přetahuje o kotouč.
55:38'
Přibyl zaváží puk do útočného pásma, Pražané mají příležitost se znovu přiblížit k vyrovnání.
54:54'
Tak pozor, v Ängelholmu to bude ještě pořádné drama! Z bezprostřední blízkosti brankoviště se prosazuje FILIP CHLAPÍK, který za Rifalka doklepl odraženou střelu z modré čáry – 1:2! Asistence: Martin Jandus, Tomáš Pavelka.
54:10'
Položený Rifalk měl pořádné štěstí, ani jeden ze sparťanů před klecí nedosáhl na odražený kotouč! Rázem to mohlo být jen o dva góly!
53:37'
Salák před vhazováním mizí na střídačku, hosté nemají co ztratit a hrají vabank!
53:37'
Matuškin je dnes hodně vidět, jeho tvrdá dělovka z modré čáry pořádně rozvířila prach v rukavici strážce domácí branky. Hra je přerušena.
Střely na branku: 20 – 19.
52:54'
Polášek startuje z vlastního pásma. Domácí se nyní soustředí hlavně na obranu a hrají přesně to, co k postupu do semifinále potřebují.
51:58'
Pavelka poslal puk dopředu, Pražané se po pravém křídle snaží prorazit zpět před Rifalkovu klec.
51:25'
Forman krátkou přihrávkou vybídl k zakončení Doležala, jehož střela byla zblokována.
50:47'
Rögle vyhazuje puk za modrou čáru. Sparta se sice v přesilovce drží v útočném pásmu, žádné větší střelecké příležitosti z toho ale nejsou.
50:15'
Matuškinova střela Rifalka trochu potrápila, domácí gólman si s ní ale nakonec poradil.
49:37'
Pražané mají šanci své manko zase o něco snížit, William Wallinder (RGL) míří na trestnou lavici za vyhození kotouče mimo hrací plochu.
48:56'
Po dalším zakončení hostujícího hráče následuje komerční přestávka, puk vyletěl do ochranné sítě.
48:30'
Sparta vyhrála tahanici o kotouč v rohu v útočném pásmu, Rifalk následně vychytal Vitoucha.
47:56'
Sund předal puk přes celou šířku obranného pásma na svého defenzivního parťáka, ani jemu se ale nedaří rozehrát.
47:20'
Dvořáček se obtočil kolem švédské svatyně a zakončil, domácí gólman kotouč vytěsnil betonem.
46:41'
Pražané snižují, možná ještě přeci jen není rozhodnuto! V prostoru pro vhazování se uvolnil MIROSLAV FORMAN, který následně Rifalka překvapil zakončením do vzdálenějšího horního rohu jeho svatyně – 1:1! Asistence: Erik Thorell, Maksim Matuškin.
45:58'
Hosté jsou sice v posledních chvílích častěji na kotouči, Rögle má však dění na ledě pod kontrolou.
44:58'
Sparta se snaží na inkasovaný zásah rychle odpovědět, ale domácí jí drží u mantinelu.
43:49'
Rögle právě vstřelilo branku!
Zdeněk Doležal se na ledovou plochu vrací s několikasekundovým předstihem, domácí využívají přesilovku a zvyšují svůj náskok na propastné čtyři góly! Na střeleckou listinu se zapisuje BRADY FERGUSON, jehož dorážka z pravého kruhu prošla za bezmocného Saláka – 1:0! Asistence: Eric Gélinas, Tyler Kelleher.
43:16'
Rögle se poprvé v přesilovce na delší dobu usadilo v útočném pásmu, Gélinas z kruhu přestřelil.
42:36'
Pavelka se dostal ke kotouči a vyvezl ho až za Rifalka, Doležalův trest je zase o něco kratší.
42:06'
Krátce po vyhraném buly z modré čáry k brankovišti nahodil puk Ekeståhl Jonsson, jehož pokus se ale zasekl někde v chumlu hráčů před Salákem.
41:55'
Ängelholm si znovu vyzkouší hru v početní výhodě, Zdeněk Doležal (SPA) je trestán za sekání.
41:15'
Tony Sund drží puk za svou brankou, život se mu nyní snaží forčekem znepříjemnit Doležal.
40:49'
Úvod poslední části je zatím z obou stran opatrný, hosté špatnou rozehrávkou poslali puk na icing.
40:09'
Třetí třetina byla zahájena, Spartě zbývá posledních dvacet minut na smazání třígólového manka.
40:01'
Sparta sice v Ängelholmu bojuje a snaží se odvrátit vyřazení z probíhajícího turnaje Hokejové ligy mistrů, i přes obrovskou píli se jí ale stále nepodařilo se prosadit. S papírově silnějším Rögle hrála ve druhé třetině vyrovnanou partii a sem tam se jí dařilo protihráče i pořádně potrápit. Uvidíme, jestli se jí povede po pauze konečně přetavit aktivitu v branky, nebo jestli domácí dvouzápas dotáhnou do vítězného konce.
39:53'
Domácí drží puk za svou brankou a dopředu se neženou, před pauzou toho už moc neuvidíme.
39:28'
Edström se pokusil vyhodit puk ven ze svého pásma, před modrou čarou ho ale zachytil Jandus.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:40'
Minuta a půl do konce druhé třetiny, Rögle operuje s kotoučem ve vlastní zóně a snaží se najít nějakou skulinu v relativně pevné defenzívě Sparty.
38:04'
Dvořák byl volný na levém kruhu a po přihrávce zpoza branky se pokusil o střelu z voleje, ale zakončení mu vůbec nesedlo.
37:18'
Eric Gélinas (RGL) i Patrik Prymula (SPA) dostávají menší tresty za hrubost, dvě minuty tak budeme sledovat hru ve formátu čtyři na čtyři.
37:18'
Na ledě to jiskří, po ráně jednoho z hostů sledujeme trochu divočejší strkanici mezi snad všemi hráči na ledě. Nejvíce byl vidět Gélinas, který se agresivně pustil do dorážejícího Prymuly.
Střely na branku: 15 – 12.
36:40'
Alexander Salák nám dalším zákrokem zařídil powerbreak, celkem jich dnes předvedl již patnáct.
36:16'
Sparta po svém vlastním zakázaném uvolnění vyhrála buly u Saláka a snaží se znovu proniknout do útoku, zatím ale bezúspěšně.
35:55'
Špatnou rozehrávku jednoho z domácích zachytil těsně před rohem Dvořák, icing se tentokrát nekoná.
35:15'
Hosté bojují ze všech sil, Rögle je ale v obranném pásmu nekompromisní a nedovoluje jim zakončit.
34:38'
Sparťané to zvládli a už jsou na ledě v plném počtu. Hra se hodně otevřela, rozhodně se nenudíme.
34:13'
Po další spálené domácí šanci se dopředu dostal Chlapík, který z křídla trefil jen Rifalka.
33:30'
Na Everberga zívala prázdná branka, ale Salák na poslední chvíli natáhl beton k tyči a zastavil skákající zakončení!
33:05'
Ze sparťanského konce hrací plochy se ozvalo dunění betonu, Salák zastavil Tärnströmu ránu.
32:32'
Polovina Dvořákova trestu je minulostí, Spartu čekají ještě další dvě minuty v oslabení. Zatím si vede výborně a drží hru daleko od Salákovy svatyně.
32:06'
Gélinas bez větších obtíží prorazil za modrou čáru, jen těsně po vstupu do pásma byl ale zastaven Poláškem.
31:50'
Rögle dlouhou přesilovku zatím nezvládá, jeho bídná rozehrávka nyní skončila na icingu.
31:25'
Tomáš Jandus měl na hokejce první gól utkání! Po zachycení přihrávky od mantinelu byl úplně sám před Rifalkem, z výborné pozice ale trefil jen jeho výstroj!
30:58'
Marco Kasper zakončil do horní části branky, ale Salák byl znovu připraven zasáhnout.
30:22'
Svěřence Josefa Jandače čekají hodně nepříjemné chvíle, Tomáš Dvořák (SPA) za faul loktem dostává hned dva menší tresty. To znamená čtyři minuty oslabení.
29:56'
Johannessonovo nahození šlo těsně vedle domácí klece, Sparta se po krátké pauze znovu ujímá puku.
29:25'
Po sérii krátkých přihrávek z kruhu zakončil Dvořák, po jehož střele kotouč zaplul přímo do výstroje připraveného maskovaného muže v domácí kleci.
28:51'
Běží poslední sekundy z trestu bulharského obránce, Pražané přežijí i další oslabení.
28:16'
V početní nevýhodě z bezprostřední blízkosti brankoviště zahrozil Strnad, Rifalk byl ale ve střehu.
27:50'
To se jim však nepodařilo. Sparťané zatím mají oslabení pod kontrolou, Salák je bez práce.
27:25'
Larsson po křídle zaváží kotouč do útočného pásma, domácí rozjíždí další sérii přihrávek.
26:57'
Rögle bude opět mít početní převahu, dvě minuty za držení hole dostává zadák Nino Tomov (SPA).
Střely na branku: 10 – 8.
26:40'
Domácím fanouškům se nelíbil zákrok jednoho ze sparťanů, který ale opodál stojícího rozhodčího ponechal chladným.
25:40'
Ferguson ve vlastním oslabení pronikl do útočného pásma, přesilovka Sparty pomalu ale jistě končí.
25:09'
Rifalk musel poprvé v oslabení zasahovat, ránu z prostoru pro vhazování vykopl betonem.
24:30'
Matuškin se místo střely z kruhu rozhodl pro přihrávku, kombinace Pražanů tak pokračuje dál.
23:48'
Ludvig Larsson (RGL) byl vykázán za vysokou hůl, Sparta má šanci udeřit a otevřít skóre.
23:23'
Nahození jednoho z domácích za Saláka jako první dojel Polášek, Rögle si ale rychle vybojovalo pryž zpět a usazuje se v útočném pásmu.
22:46'
Wallinder rozehrál puk do středního pásma na Kellehera, který se rozhodl mu jej rychle vrátit zpět.
22:14'
Přihrávku protihráče zpoza branky na mezikruží zachytil Matuškin, který puk bez váhání vyváží dopředu.
21:31'
Podobná tahanice je nyní k vidění v rohu za Salákem, teď se hraje hlavně u hrazení.
21:05'
Sledujeme bitvu o kotouč u domácí střídačky, do které je zapojeno hned několik hráčů.
20:34'
Rifalk vyrazil Chlapíkovu ránu z kruhu, Matuškin pár sekund nato z podobné pozice přestřelil.
20:11'
Už jedenáct sekund po startu třetiny se poprvé přerušuje, a to kvůli ofsajdu hostujícího výběru.
20:01'
První dějství branku nenabídlo, celkové skóre čtvrtfinále je tak stále 5:2! Rögle bylo v úvodní periodě na ledě aktivnější a vypracovalo si o něco nebezpečnější šance, ani Sparta ovšem zatím nehraje špatně a není vyloučeno, že to domácí budou mít možná ještě pořádně těžké. Vše bude záležet na tom, jakým stylem hosté vstoupí do druhé třetiny.
19:32'
Sjödinovo nahození skončilo na mantinelu, Sparta ještě naposledy míří do ofenzívy. Uvidíme, co vymyslí.
19:04'
Po odpískaném zakázaném uvolnění uvidíme vhazování po pravé ruce Alexandera Saláka.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:50'
Pražané dokonce na Rifalka i zatlačili, ani jeden z nich ale recept na domácího brankáře nenašel.
18:18'
Do konce první části zbývá něco přes minutu a půl, Spartě se po konci oslabení rychle podařilo s domácími srovnat krok.
17:58'
Výpad sparťanů zastavil čárový sudí, který svěřence Josefa Jandače nachytal v ofsajdu.
17:36'
Forman je zpět na hrací ploše, domácím se navzdory obrovské převaze nepodařilo přesilovku přetavit v gól.
17:15'
Gélinasova rána z modré byla zblokována, jeden z hostů puk následně odhodil do rohu kluziště.
16:43'
Hodně výrazný nápor Rögle končí povedeným zákrokem českého gólmana, který po zneškodnění střely bez váhání schoval pryž pod svou rukavici.
16:12'
Domácí hned zkraje početní výhody působí hodně nebezpečným dojmem, Salák už byl nucen hned několikrát zasahovat. Jednoduché to nemá.
15:34'
Na trestnou lavici se přesouvá Miroslav Forman (SPA), jenž byl vykázán za podrážení.
15:29'
Tohle pro hosty vůbec není dobré, Ängelholm má ponechanou výhodu. Uvidíme první přesilovku.
15:07'
Sparta má momentálně o něco málo více ze hry, Rögle se jen marně snaží opustit vlastní třetinu.
14:29'
Přibyl přihrávkou podél mantinelu poslal do zakončení Dvořáčka, jehož následnou střelu ještě někdo tečoval. Rifalk si nicméně dráhu kotouče pohlídal.
13:31'
Po přihrávce z modré zakončoval Matuškin, ten ale z prostoru mezi hranicí pásma a kruhem omylem trefil jen clonícího spoluhráče.
12:49'
Rána Sunda byla zblokována Dvořáčkem, který domácího zadáka následně vytlačil ven z pásma.
12:28'
Sledujeme další tahanici o kotouč, momentálně se v Ängelholmu hraje hlavně u hrazení.
Střely na branku: 5 – 3.
11:42'
Ten vyvrcholil v jednoduchou střelu, kterou připravený Salák vyrazil do ochranné sítě.
11:27'
Forman v rohu za hostující brankou neustál souboj s protihráčem, Rögle míří do protiútoku.
10:48'
Erik Thorell vyváží puk ven ze sparťanského obranného pásma. Uvidíme, co Pražané vymyslí tentokrát.
10:03'
Kelleher si poradil se dvěma protihráči na kruhu a málem i zakončil, na poslední chvíli ale nakonec přeci jen o pryž přišel.
09:32'
V Catena Areně je slyšet hlavně kotel hostujících fanošků, kteří v hale vytváří skvělou atmosféru. Klobouk dolu před sparťanskými příznivci.
08:56'
Sparta nějakou dobu operovala před Rifalkem, protihráči jí ale do zakončení nepustili.
08:14'
Forman z modré nahodil puk do chumlu těl před brankoviště, kde byl mimo jiné i Strnad. Pryž ovšem jako první nakonec zachytil jeden z hostujících borců.
Střely na branku: 2 – 1.
07:49'
Salák si poradil jak s prvotní střelou, tak i s následnou dorážkou z prostoru pro vhazování. Po zákroků českého gólmana jdeme do komerční přestávky.
07:28'
Přibyl poslal křižný pas na kruh pro Thorella, který si ale nezvládl puk zpracovat a nakonec jej úplně ztratil.
06:45'
Matuškina za Rifalkovou brankou odzbrojil neodbytný Gélinas, hra se vrací zpět před Saláka.
05:55'
Dva hráči Rögle hlídají puk ve svém pásmu a čekají, až jejich spolubojovníci dokončí střídání.
05:17'
Hra nahoru dolu pokračuje dál, zatím je to vyrovnaná podívaná. Stále jí však chybí větší šance.
04:24'
Domácí mají kotouč pod kontrolou a tlačí se před Saláka, pražská obrana však zatím funguje výborně. Strážce svatyně českého celku je bez práce.
03:46'
Rögle se snaží opustit své obranné pásmo, Sparta mu ale kvalitním forčekem komplikuje život.
03:28'
Jednomu z hostů nesedla potenciálně nepříjemná střela z mezikruží, pryž jen v klidu doklouzala před branku připraveného Christoffera Rifalka.
02:58'
Dvořáček našel na kruhu volného Chlapíka, který po zachycení krátké přihrávky bleskově zakončil. Jeho pokus ale byl zblokován.
02:25'
Od začátku zápasu se dosud nepřerušovalo, hraje se v celkem rychlém tempu. Ani jednomu celku se ovšem stále nedaří pořádně ohrozit soupeřovu klec.
01:56'
Sjögren ubránil puk před dvěma protihráči a podél mantinelu jej rozehrál daleko od své klece.
01:18'
Sledujeme celkem vyrovnaný úvod střetnutí, hra se přelévá z jednoho konce kluziště na druhý.
00:30'
Alexander Salák už má na kontě první úspěšný zákrok, Gélinasovo zakončení z bezprostřední blízkosti brankoviště bez větších obtíží zastavil.
00:06'
Úvodní buly bylo v Ängelholmu vhozeno, jako první se do útočného pásma vrhli domácí hráči.
00:01'
Sudí svolává první lajny do kruhu, začínáme!
V Catena Areně hraje hymna CHL, za malou chvíli si poslechneme ty národní. Start utkání se blíží.
Hosté se budou muset obejít bez útočníků Vladimíra Sobotky a Michala Řepíka, kteří pro utkání nebyli uvolněni českým národním týmem.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný úterní večer, duel mezi Spartou a Rögle začíná za pár minut. Níže si můžete projet dnešní úvodní sestavy.

Rögle BK: Rifalk (Lundgren) – Ekeståhl Jonsson, Gélinas, Jonsson, Wallinder, Sund, Johannesson, McKiernan – Bristedt, Larsson, Everberg – Brithen, Ferguson, Kasper – Edström, Sjögren, Kelleher – Johnsson, Tärnström, Sjödin – Strömgren.
Trenér: Cam Abbott.

HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – Matuškin, M. Jandus, Polášek, Tomov, Mikliš, Pavelka, Dvořák – Buchtele, Chlapík, Prymula – Thorell, Vitouch, Přibyl – T. Jandus, Doležal, Forman – Strnad, Hašek, Dvořáček – Šmerha.
Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Kaukokari, Vikman (FIN) – Lundgren, Nyqvist (SWE).
 PRVNÍ ZÁPAS ČTVRTFINÁLE

Sparťané do prvního utkání vstoupili dobře a už ve druhé minutě v Tipsport aréně vedli 1:0 díky zásahu Erika Thorella. Převahu nad opařeným soupeřem si udržovali i nadále a po většinu úvodní periody měli jednoznačně více ze hry, ale aktivitu se jim nepodařilo přetavit v další trefy. Když se pak těsně před koncem po vyloučení Poláška prosadil Bristedt, bylo vyrovnáno.

Rögle se po pauze oklepalo a poprvé začalo pořádně promlouvat do vývoje střetnutí. Necelých šest minut po startu otočil skóre Tony Sund a na jeho ránu brzy navázal Adam Tambellini. Radek Jeřábek sice o něco později snížil, po následném gólu z dílny Samuela Johannessona se však švédský klub vrátil do dvoubrankového náskoku.

Pražané sice silnému soupeři vzdorovali, k vyrovnání se ovšem nepřiblížili. Hosté kontrolovali hru a přesným zakončením Lucase Ekeståhla Jonssona si v 46. minutě ještě pojistili své vítězství. Tým z Ängelholmu má tak před dnešní odvetou velmi slibnou výchozí pozici, k postupu mu bude stačit prohrát o méně než tři góly.

7. 12. | HC Sparta Praha – Rögle BK 2:5
Třetiny: 1:1, 1:3, 0:1.

Branky a nahrávky: 2. Thorell (Horák, Řepík), 37. Jeřábek (Sobotka, Buchtele) – 20. Bristedt (Ekeståhl Jonsson, Tambellini), 26. Sund (Kelleher), 27. Tambellini (Ekeståhl Jonsson, Gélinas), 40. Johannesson (Ferguson, Everberg), 46. Ekeståhl Jonsson (Larsson, Gélinas).

HC Sparta Praha: Machovský – Matuškin, Mikliš, Polášek, M. Jandus, Jeřábek, Pavelka, Tomov – Buchtele, Sobotka, Chlapík – Thorell, Horák, Řepík – T. Jandus, Konečný, Přibyl – Strnad, Vitouch, Dvořáček – Doležal.

Rögle BK: Clang – Gélinas, Ekeståhl Jonsson, Sund, McKiernan, Jonsson, Wallinder, Johannesson – Everberg, Tambellini, Bristedt – Brithen, Ferguson, Bengtsson – Sjödin, Larsson, Stål Lyrenäs – Edström, Sjögren, Kelleher – Kasper.
Příjemné úterý! Hráči Sparty vyráží do Ängelholmu, kde se dnes v odvetném utkání čtvrtfinále CHL proti domácímu Rögle pokusí o zázrak – vyhrát v základní hrací době minimálně o tři branky. Jakýkoliv jiný výsledek totiž bude znamenat vyřazení z turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.