Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Zürich : Rögle BK - 16. listopadu 2021   20:05

Rögle BK

Na Hallenstadionu jsme viděli perfektní představení obou týmů a hlavně Adama Tambelliniho. Hosté se díky němu v osmnácté minutě dostali do vedení v přesilovce, ale hned vzápětí srovnal Justin Sigrist.

V polovině zápasu se vedení naopak ujali domácí díky dorážce Denise Hollensteina, ale hosté pak potrestali dva fauly Lions. Nejprve využil přesilovou hru Dennis Everberg po přihrávce Tambelliniho a poté se Adam Tambellini trefil stejně jako v prvním případě – přesilovkovou ránou z pravého kruhu.

V 50. minutě sice Curych dokázal vyrovnat po rychlém přečíslení, dobré přihrávce Malgina a výtečnému zakončení Patricka Geeringa, ale nakonec si výhru do Švédska odváží Rogle. 31 sekund před koncem totiž Adam Tambellini (dnes 2+2) posunul puk do útočného pásma, křižnou přihrávkou našel Samuela Jonssona a ten se střelou na vzdálenější tyčku nemýlil – 3:4.

Pro odvetu tak mají lepší výchozí pozici hosté. A ještě připomeňme, že se hraje na skóre, nikoliv na vítězné zápasy.
59:29'
Tým Rögle BK právě vstřelil branku!
Extrémně důležitá branka z hlediska postupu. Hosté vyhráli souboj o puk ve středním pásmu. Nejlepší hráč dnešního zápasu jej převzal, prohnal se po pravé straně do pásma a na levý kruh předložil puk pro SAMUELA JONSSONA, který zamířil na vzdálenější tyčku kolem ramene brankáře. Adam Tambellini tak má dnes bilanci dvou branek a dvou asistencí. Asistence: Adam Tambellini, Dennis Everberg.
59:16'
Před brankou Clanga bylo opět pořádně rušno, ale z nepřehledné situace vyšel i nyní brankář hostí jako vítěz.
59:04'
K němu ale nedojde, jelikož kotouč po zásahu Denise Malgina končí mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:42'
Zakázané uvolnění domácích se tentokrát nepíská, Rögle sbírá puk za svým brankářem a vyhlíží další útok.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty dnešního utkání, jenž opravdu bavilo.
57:25'
A daleko k velkému ohrožení branky nebyl ani Denis Malgin, jenž přijal ideální přihrávku mezi kruhy. Ještě si o maličko blíže popojel k brance a vystřelil. Jeho pokus ztlumila lapačka Clanga, který vzápětí puk pokryl.
57:01'
John Quenneville se dostal do zakončení mezi kruhy, kam k němu propadl puk. Nedokázal ale trefit prostor tří tyčí.
56:40'
Zakázané uvolnění následuje opět na straně Rögle. Hra ve třetí třetině je hodně kouskovaná.
56:16'
Hosté ale celou situaci zvládli a krátce po buly už napadali rozehrávku domácích u jejich branky.
55:51'
LucasEkeståhl Jonsson zahrál kotouč na zakázané uvolnění a na pozoru bude muset být obrana hostí v čele s brankářem Clangem.
55:10'
Také další buly před brankou Flüelera dopadlo lépe pro hostující tým. Následuje velká přetahovaná o puk u mantinelu.
54:39'
Do zakončení se od modré dostal Tony Sund, který neváhal opřít se z první do střely. Flüeler byl pozorný.
54:00'
Do konce dnešního, velice zábavného, zápasu chybí šest minut.
53:14'
Hned po buly přišel protiútok hostí. Flüeler si nedělal problémy a skryl kotouč ve výstroji.
53:02'
Domácí útok nemohl pokračovat, jelikož Denis Hollenstein byl při přechodu útočné modré o něco rychlejší než spoluhráči.
51:44'
Rögle po inkasované brance navýšilo lehce obrátky, ovšem obrana ZSC nyní zapracovala velmi dobře.
51:18'
Připomeňme, že osmifinálové zápasy Ligy mistrů klidně mohou skončit remízou. K té je aktuálně nejblíže.
49:27'
Lions právě vstřelili branku!
Hallenstadion opět bouří radostí, jelikož je vyrovnáno. PATRICK GEERING dostal mezi kruhy geniální přihrávku od Denise Malgina a nad padajícím obráncem zakončil protiútok dva na dva střelou nad rameno Clanga na vzdálenější tyčku. Asistence: Denis Malgin.
49:15'
Úporný boj o každý centrimetr ledu pokračuje, domácí nyní dokázali vybojovat puk ve středním pásmu.
47:01'
Při návratu vyloučeného hráče na led se z blízkosti pravého kruhu neprosadil ostrou střelou ani Sven Andrighetto. Hráči, který v NHL nasázel 32 branek, dnes není přáno.
46:51'
Rögle hrají opět v pětí.
46:40'
Na střelu Denise Hollensteina viděl Calle Clang poměrně dobře a puk na první dobrou lapil. Justin Sigrist tak neměl šanci na předbrankovou dorážku.
46:23'
Po krátké kombinaci domácího týmu přichází další osvobození hostí.
45:36'
John Quenneville si počkal mezi kruhy na tečovaný puk, který poslal na branku, ovšem Clang si věděl rady a puk vyrazil. Hosté se poté osvobozují.
45:20'
Rána od modré v podání Yannicka Webera nebyla potřebně přesná.
44:51'
Leon Bristedt jde dnes podruhé na trestnou, tentokrát za nedovolené bránění.
44:21'
Pohledné kombinaci domácího týmu chybělo jediné – o půl metru přesnější přihrávka na pravý kruh pro volného Justina Azeveda. Bude se však vylučovat na straně hostí.
Sudí usoudili, že dle opakovaných záznamů opravdu John Quenneville nefauloval a bude se pokračovat v pěti na obou stranách.
Sudí měli k dispozici několik záznamů a prvně to vypadalo, že Samuel Jonsson chtěl spíše trefit Johna Quennevilla, který se mu uhnul a rozhodně nefauloval.
John Quenneville už je na trestné, ale rozhodně nevypadá spokojeně. Nyní se ještě jde vše zkoumat na videu.
43:41'
Nyní už se vylučovat bude a ještě po přerušení hry vznikla na ledě menší pošťuchovačka. Quenneville totiž trefil soupeře a hned si ho vzal do parády spoluhráč faulovaného. Nutno říct, že před tímto zákrokem nebyl pískán zcela jasný faul na Garretta Roe, kterého jeden z hráčů Rogle evidentně přidržel.
42:56'
Fanoušci domácích se možná nyní oprávněně zlobí, že ve středním pásmu nebyl pískán nedovolený zákrok hráče hostí.
41:38'
Domácí se ve třetí třetině určitě potlačí do útoku a začátek dvacetiminutovky tomu i napovídá.
Využití: 0-3.
Druhé dějství nabídlo zajímavou podívanou. Domácí šli do vedení, když v polovině zápasu dokázal Denis Hollenstein doklepnout tvrdou střelu Schappiho do sítě. Jenže do třetí části půjdou jako spokojenější hosté. Nejprve s ve 36. minutě prosadil Dennis Everberg, který v přesilové hře pouze nastavil hokejku do stříleného pasu Tambelliniho. Na konci 38. minuty ujel do úniku Wallinder, ale byl faulován. Nenásledovalo trestné střílení, ale přesilovka hostí, kterou znovu využil Adam Tambellini podobně jako první přesilovou hru. Bombou z první z pravého kruhu k tyči – 2:3.
40:00'
39:58'
Po střele Martiho se k dorážce v předbrankovém prostoru dostal Denis Hollenstein, ovšem srovnat nedokázal, Clang se roztáhl v brankovišti a puk vyrazil.
39:26'
Po dalším propadu domácích ujel do úniku po pravé straně Linus Sjödin, který předvídal chybu Malgina na modré. Zakončit před vracejícím se Malginem stihl, ovšem Flüeler tentokrát podržel svůj tým.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny a hra se stěhuje před Clanga po zakázaném uvolnění hostí.
38:35'
Druhá využitá přesilová hra znamená opětovné vedení hostí. ADAM TAMBELLINI dostal výtečnou přihrávku od Ekeståhl Jonssona na pravý kruh, kde se opřel do puku a Lukas Flüeler se prostě nemohl přesunout rychleji, aby kotouči zabránil v cestě do sítě. Asistence: Lucas Ekeståhl Jonsson, Leon Bristedt.
38:27'
Hosté kombinují před brankou Flüelera.
37:49'
Určitě se nejednalo o úmysl, ale když William Wallinder dostal puk mezi kruhy a jal se zakončovat, vyjela hokejka Dominika Diema až moc vysoko a zasáhla jej do obličeje – dvě minuty za vysokou hůl.
37:39'
A během ní už dvakrát nebezpečně ostřelovali branku Flüelera.
37:12'
Ačkoliv se domácí fanoušci zlobí, nyní budou muset jít jejich miláčci opět do oslabení. Vysoká hůl byla zcela evidentní. Hosté zatím hrají ve výhodě.
36:56'
Hosté jsou při chuti a snaží se ještě do přestávky otočit skóre zápasu.
35:12'
Je opět srovnáno, tentokrát na straně hostí. Krátce po vyhraném buly se ke střílené přihrávce dostal Tambellini, který předložil puk před branku k pravé tyči Flüelera pro DENNISE EVERBERGA, kterému stačilo jen nastavit hokejku. Asistence: Adam Tambellini.
35:03'
John Quenneville dostává dvě minuty za sekání a může být rád, že z celé situace nebylo trestné střílení.
34:59'
Do samostatného úniku se po chybě domácích na modré hnal Tyler Kelleher. Na jeho blafák do bekhendu si gólman Flüeler počíhal a možná i kvůli tomu, že byl faulován. O trestné střílení ale nepůjde.
Následuje druhá komerční přestávka druhé třetiny.
33:51'
Před brankou Calle Clanga opět bylo pořádně rušno a znovu za to mohl všudybyl Sven Andrighetto. Ten nejprve z kruhů vystřelil a viděl, že gólmanovi vypadla jeho rána z lapačky. Ihned se jal dorážet puk, ovšem nedostal se k němu.
Dnešnímu utkání přihlíží 3016 diváků, kteří tvoří parádní atmosféru!
31:41'
Hosté první oslabení zvládli a hrají v pěti.
31:18'
Po střele Geeringa clonil před brankou velmi dobře Justin Sigrist, takže Clang musel vytáhnout dobrý zákrok. Když už ležel natažený v brance a měl jednu část hodně odkrytou, jal se dorážet Denis Malgin, kterého na poslední chvíli zablokoval jeden z obránců soupeře.
30:36'
I další buly vyhráli domácí, nicméně tentokrát se po kombinaci k zakončení nedostali a hosté se osvobozují.
30:21'
Sven Andrighetto umí takové situace využívat. Hráč se zkušenostmi z NHL vypálil z vrcholu pravého kruhu, ale brankář Rögle byl pozorný.
30:14'
Domácí hráči vyhráli buly a kombinují před Clangem.
29:41'
První přesilovka pro domácí tým. Za nedovolené bránění v útočném pásmu dostává dvě minuty Leon Bristedt.
29:27'
Odražený puk propadl k pravé tyčce branky Flüelera, který prostor na poslední chvíli pokryl betonem.
28:55'
Během reklamní přestávky má zkušený trenér Rikard Grönborg v angličtině svým svěřencům i nadále co vysvětlovat.
28:02'
Dělovka Schappiho započala celou gólovou situaci. Zkušený švýcarský plejer, který během své kariéry nehrál za jiný tým než ZSC Lions, totiž řádně protáhl Clanga, který puk vyrazil jen před sebe. K dorážce se bleskově dostal zcela volný DENIS HOLLENSTEIN, který bekhendem zasunul puk mezi betony brankáře Rögle. Asistence: Reto Schappi.
27:42'
Na střelu Ekeståhl Jonssona od modré viděl Füeler velmi dobře a vyrazil jí.
26:01'
A hned následoval rychlý protiútok. Po vyraženém puku dostal Justin Azevedo dobrou žabičkou puk do jízdy a mířil sám na Clanga, kterého blafákem do bekhendu překonat nedokázal. Gólman hostí zasáhl svým pravým betonem a puk zůstal stát půl metru před brankovou čárou.
25:45'
Situaci dva na dva vyřešili hosté hodně slušně. Zblokovaná střela se odrazila mezi kruhy na Tambelliniho, který svůj druhý gól v utkání nepřidal. Vylámal si zuby na Flüelerovi.
25:15'
Reto Schappi dokázal získat v obranném pásmu puk, ale nějakou souvislejší akce Lions zastavila nepřesná přihrávka ve středním pásmu.
24:52'
To domácí hrozí hlavně po ztrátách puku soupeře. Nyní zkusil Denis Hollenstein překvapit gólmana Clanga spíše fotbalovým lobem, ovšem tady by se musel brankář hostí hodně červenat, kdyby puk pustil za svá záda.
23:53'
Obrázek hry se zatím nikterak výrazněji nemění. Rögle je na puku a tlačí se více k brance, ale přes pozornou obranu soupeře si zatím vážnější šanci nevypracovalo.
21:30'
Rögle jsou i po skončení přesilové hry více na puku. Nyní se do zajímavé situace dostával Mattias Sjögren, centr čtvrté lajny ale nedokázal z kruhů zamířit přesně.
20:14'
Domácí rozpůlené oslabení zvládli a hrají v pěti.
Využití: 0-1
První třetina byla hodně vyrovnaná a branky padaly až na konci. Nejprve se prosadili hosté, když Adam Tambellini dokázal využít přesilovou hru střelou z první z pravého kruhu. Ale o pár sekund později bylo srovnáno, když se Justin Sigrist dostal mezi kruhy k odražené střele Hollensteina a pod betony puk sklepl do sítě – 1:1.
20:00'
19:49'
Na využití přesilové hry do konce první třetiny mají hosté už jen jedenáct sekund. Navíc se bude vhazovat ve středním pásmu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:44'
Domácím se podařilo vyhodit a osvobozují se.
18:14'
Další přesilovka pro hosty. Maxim Noreau je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí.
17:53'
Krüger nahrál na pravou stranu útočného pásma pro Hollensteina, který si sjel na kruh a vystřelil. Jeho pokus dokázal Clang vyrazit, ale jen před sebe, kde se puku ujal JUSTIN SIGRIST a zblízka jej mezi betony gólmana prostrčil do sítě. Asistence: Denis Hollenstein, Marcus Krüger.
Rozhodčí ještě prověřují, zda útočník Rögle nestál v brankovišti a neznemožnil tak gólmanu Flüelerovi zasáhnout.
17:33'
Hosté nakonec přesilovku využívají. ADAM TAMBELLINI dostal přesnou přihrávku od Ekeståhl Jonssona na vrchol pravého kruhu a propálil Flüelera, který přes clonícího Everberga na přhrávku vůbec neviděl. Asistence: Lucas Ekeståhl Jonsson.
17:21'
Tvrdá rána Ekeståhl Jonssona končí těsně vedle levé tyče.
17:09'
První vážnější nebezpečí před svojí brankou Flüeler zažehnal, ale puku se za jeho brankou chopil soupeř.
16:21'
Bývalý hráč Lva Praha v KHL Justin Azevedo dostává dvě minuty za to, že sekl soupeře po ztrátě kotouče.
16:18'
První třetina každopádně utíká hodně rychle s minimem přerušení. Až nyní se tak děje a hned je z toho první vyloučení zápasu. Přesilovku si zahrají hosté.
15:34'
A nyní si museli dávat pozor i na zadní vrátka, ale brankář Flüeler byl u své pravé tyče připraven.
15:17'
Domácí hráči převzali ve druhé polovině první části hry iniciativu. Ovšem gólově se jim zatím nepodařilo nic zužitkovat.
14:36'
Až nyní hasí hosté dílčí problémy a vyhazují kotouč na druhou stranu kluziště, nikoliv však na zakázané uvolnění.
14:07'
Curych pokračuje v obléhání branky Rögle, první lajna Lions nyní svému soupeři hodně zatápí.
13:56'
Andrighettova tečovaná střela míří těsně vedle branky Clanga.
13:25'
Ale domácí nakonec kotouč po další chybě soupeře získali. Hned z toho byla střela Maxima Noreaua a nahození Christiana Martiho, ale ani tyto dva pokusy se neujaly.
13:08'
Hosté ztratili ve středním pásmu puk a naprosto totožná věc se dá říct o rychlém protiútoku Lions.
12:24'
Na druhé straně nahazoval puk před branku Yannick Weber, který je zatím na postu beka hodně aktivní. Ale i na tento pokus gólman hostí viděl.
11:10'
Zakázané uvolnění domácím se nakonec pískat nebude a právě hráči v bílém bojují o puk před brankou soupeře.
10:51'
První třetina se pomalu přehoupla přes desátou minutu. Nyní raději Flüeler schoval puk v nepřehledné situaci před svou brankou do lapačky.
08:20'
Garrett Roe si jen tak mimoděk, bez povšimnutí hráčů soupeře, projel přes modrou do útočného pásma. Ihned přihrál lépe postavenému Svenu Andrighettovi, který tvrdou střelou pořádně protáhl Calleho Clanga v brance Rögle.
07:15'
Zpětná přihrávka hostí mezi kruhy nenašla adresáta, puk proklouzal útočnou třetinou hráčů v zeleném do středního pásma.
06:35'
Nyní se také domácí dostávají na nějakou souvislejší dobu k puku. Jenže po nahození jej rychle ztrácejí.
06:13'
Následuje první komerční přestávka.
05:59'
Hosté táhli protiútok dva na dva. Ferguson našel na levé straně útočného pásma Adama Tambelliniho, který obkroužil celé útočné pásmo a nakonec poslal puk na modrou pro Tonyho Sunda. Jeho nahození si pohlídal domácí brankář.
05:11'
Lukas Flüeler zapsal výborný zákrok, když schoval do lapačky střelu soupeře z nepříjemného prostoru z kruhů. Tohle byla velká šance Rögle na otevření gólového účtu zápasu!
04:37'
Dnešní duel je jistě pikantní i pro švédského trenéra Rikarda Gronbörga, který trénoval švédskou reprezentaci a nyní stojí se švýcarským týmem proti švédskému soupeři.
04:04'
Buly po levici gólmana hostí vyhráli hráči v zeleném, tedy Rögle BK. Jenže jejich následná rozehrávka šla pouze na zakázané uvolnění.
03:09'
Dobrá šance i na druhé straně. Tony Sund se hned po buly dostal ke střele, ovšem i domácí brankář byl pozorný.
02:46'
No ale pozor. Zničehonic se ke střele dostal Yannick Weber, ke kterému propadl odražený puk. Calle Clang na něj navíc tolik neviděl, měl před sebou několik hráčů. Ale stačil zasáhnout betonem.
02:09'
Domácí zatím jen ukazují náznaky útočných akcí. Rögle je častěji na puku a Lukas Flüeler se musí mít hodně na pozoru.
00:52'
Hosté jsou v první minutě aktivnější. Nyní navíc ještě křídelník Leon Bristedt udržel útočné pásmo.
00:01'
Na Hallenstadionu je vše připraveno k úvodnímu vhazování.
Stadionem zní hymny obou týmů. Nejprve nejhezčí píseň Švédska, poté Švýcarska.

ZSC Lions: Flüeler (Waeber) – Martin, Noreau, Geering, Baltisberger, Guebey, Weber, Trutmann, Sopa – Andrighetto, Roe, Backman – Quenneville, Malgin, Azevedo – Hollenstein, Krüger, Sigrist – Pedretti, Schappi, Diem

Rögle BK: Clang (Rifalk) – McKiernan, Lesund, Sund, Ekeståhl Jonsson, Jonsson, Wallinder, Johannesson, Johnsson – Edström, Ferguson, Bengtsson – Bristedt, Tambellini, Everberg – Stål Lyrenäs, Larsson, Sjödin – Granath, Sjögren, Kelleher

Rozhodčí: Aleksi Rantala, Marian Rohatsch – David Obwegeser, Eric Cattaneo.
Vzájemné zápasy:
Oba týmy se v rámci vzájemného měření sil dosud nesetkaly. Osmifinálový dvojzápas by měl být hodně vyrovnaný, šance na postup jsou u obou týmů prakticky stejné. Pokud hledat favorita, tak se předpokládá, že maličko navrch by mohl mít švédský tým.
Rögle BK:
Tým ze švédského Ängelholmu opanoval skupinu B, kde také nastoupil proti švýcarskému celku. Rögle zapsalo čtrnáct bodů, tedy o bod více než Lions ve skupině B, když pětkrát vyhrálo (z toho jednou za dva body) a pouze jednou prohrálo, na ledě Mnichova 1:2. Také skóre zelenobílých bylo celkem jednoznačné, 23:14.
ZSC Lions:
Tým z Curychu už na jednoho švédského soupeře narazil, ve skupině hrál s Frölundou. Ta také skupinu B vyhrála, ale Lvi skončili na druhém místě před Helsinkami a Mladou Boleslaví a zajistili si postup do další fáze. A to celkem jednoznačně, když čtyřikrát vyhrál, jednou prohrál za bod a jednou odešel z ledu poražen.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u play-off hokejové Ligy mistrů- V úterý od 20:05 hodin dojde k souboji švýcarského týmu ZSC Lions proti švédskému týmu Rögle BK a první osmifinálový duel jistě napoví, jak se bude série hraná na skóre vyvíjet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.