Děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou! Mějte hezký zbytek dne.
Zápas skončil 4:2. Sportovně musíme uznat, že dnes byla Sparta lepším týmem. Od začátku byla aktivnější, napadala hluboko obránce Slovanu. Zápas zvládla takticky i střelecky. Dvěma góly se blýskl Petr Vrána, který zažívá comeback do české extraligy. Dnešní výkon Sparty byl dostatečnou pozvánkou na její další mače. Hrála opravdu výborně. Proto neváhejte a navštivte i zápasy hokejové Ligy mistrů. V ní čeká pražany švédský Färjestad a polský Krakov. Jistě to budou zajímavá střetnutí.
59:55
Sparťané dohráli 3. periodu s pukem na hokejkách.
59:00
Poslední minuta utkání.
58:41
Přesilovková kombinace se povedla. Z pravého křídla pálil Vrána. Brust pozorný. Buly v útočné třetině Sparty.
58:41
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Vidovič – 2 min., nedovolené bránění).
58:00
Poslední dvě minuty a utkání se spíše dohrává v přátelském tempu. Až po krátké chvilce ujížděl do brejku sparťanský forvard. Střela šla mimo.
57:07
Úspěšný zákrok Barryho Brusta. Klimek se ho pokoušel přelstít z velkého úhlu. Brust si prostory u první tyčky pohlídal a situaci uklidnil.
55:44
54:25
Nesoustředěný Slovan přišel o puk za brankou. Puk se dokutálel až mezi kruhy a málem jeden ze sparťanů zakončoval. Měl to ale na dlouhou hokejku, takže ze šance nebylo nic.
53:49
Slovan bojuje a dere se dopředu, avšak je to málo. Na dobře hrající Spartu to zatím nemá velký efekt.
53:44
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kumstát – 2 min., podražení).
52:00
Icing Sparty. Nicméně domácí jsou na kotouči mnohem jistější. Dokážou udržet puk na svých hokejkách déle. Naopak Slovan se často uchyluje k nahozením a dojíždění. Takový spíše zámořský hokej.
51:27
51:05
Střela mimo a poté vyhození přes všechny čáry. Pražané se brání znamenitě.
50:30
Početní převaha 5 na 4 pro Slovan.
50:28
50:01
Se štěstím se sparťané ubránili.
49:27
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Ihnačák – 2 min.).
48:40
Nyní má příležitost ke skórování domácí Sparta Praha.
48:28
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Vidovič – 2 min., podražení).
46:54
Slovan právě vstřelil branku!
Autorem branky je VÁCLAV NEDOROST. Uběhlo pár sekund a skóre se mění. Slovan snižuje na 2:4 ve využité přesilové hře 5 na 4.
46:45
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Mikuš – 2 min.).
46:07
Zastavený atak domácích. Slovan už si dává pozor na rychlé útočníky pražanů.
44:12
Sparta mohla navýšit skóre. Střela z prostředku šla vedle.
44:00
První pětka Slovanu zatím asi nejnebezpečnější lajnou hostů.
43:27
Zákrok Barryho Brusta plastronem. Buly po jeho levé ruce. Sparta neudržela třetinu.
42:15
Belasí se vrhli do útoku. Nic z toho. Bez střely.
41:09
Překažený útok Slovanu. Sparta zahrála defenzivu na jedničku.
40:19
Brust vyřešil spletitou situaci bravurně. Presink Sparty nevyšel.
40:01
První buly pro domácí.
40:01
40:00
39:43
Na druhé straně byl v šanci Sparťan, Jel sám na branku. Brust ovšem vyrazil jeho pokus levým ramenem. Štěstí pro hosty.
38:57
Jeglič pálil z lruhů. Výbornou pozici ke střelbě, ale nevyužil.
37:55
Skvělý zákrok Filipa Novotného. V šanci se doslova zjevil hráč Slovanu avšak Novotný vykryl prostory a nedovolil mu skórovat. Dobrá práce Novotného.
37:07
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Kubalík – 2 min., hrubost).
37:07
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Martin Procházka – 2 min., hrubost).
37:07
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Eminger – 2 min.).
37:02
Za brankou Novotného jsme měli možnost vidět šarvátku do které se zapojili skoro všichni hráči na ledě. rozhodčí ale hráče od sebe odtrhli a hra bude pokračovat buly před Novotným.
36:44
Pěkný únik Andreje Kudrny. Probojoval se až k Brustovi a chtěl ho překonat střelou na vyrážečku. Úmysl ale nevyšel. Brust si připisuje úspěšný zásah.
35:43
Hrbasovi se nepovedla střela z první "golfákem." Sparťanský tlak však pokračuje. Pěkné pasy, kombinace. Dobrá hra ve středním pásmu. To je ve zkratce dnešní výkon Sparty.
34:41
Slovan zahrál icing. Nepovedená přihrávka vedla k dalšímu přerušení hry. Slovan musí zlepšit útočnou fázi, jestli chce uspět v dnešním zápase v Praze.
33:42
Hraje se od branky k brance. Bez střel a šancí. Jen nedotažené akce.
32:03
Růžička se krásnou kličkou uvolnil přes jednoho beka Sparty. Druhého bránícího hráče už však nezvládl.
31:42
Slabý pokus bekhendem jednoho hráče Bratislavy. Novotný neměl problém.
30:47
Jegličovi ujel puk a tím pádem ho vyváží domácí pryč, daleko od své branky.
30:08
Novotný radši pokryl kotouč pod lapačkou před dotírajícím sokem.
29:50
29:00
Obrovský zámek. Slovan ve čtyřech je téměř bezmocný. Domácí příznivci oceňují svůj celek dalším tleskáním a fanděním.
28:24
Střela od modré domácích. Bohužel neskončila v síti Barryho Brusta.
27:50
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min.).
27:19
Sparta právě vstřelila branku!
Autorem branky je PETR VRÁNA. Tento forvard se po návratu do Čech pěkně zastřeluje. Jeho druhý gól a stav je zase veselejší. Sparta – Slovan 4:1.
26:50
Sparťané v držení kotouče. Nová akce se valí na slovenský mančaft.
25:55
Hráči s velkým "S" na hrudi se dostali chytře a šikovně ze své třetiny, i přes napadajícího protivníka.
24:28
Slovan nevyužil přečíslení dva na jednoho. Skóre zůstává stejné.
24:00
Velká bojovnost v podání Sparty. Hráči nedají dýchnout Bratislavě. Hrají rychle, rychle presují. Super výkon zatím.
23:50
22:09
Autorem další branky Sparty je PETR VRÁNA. Využitá početní převaha 5 na 4. Netrvalo to dlouho a Sparta je ve vedení o dvě branky. Asistence: Michal Čajkovský, Lukáš Pech.
21:50
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Brust – 2 min., podražení).
21:40
Nejistý zákrok Brusta. Sparta je v tlaku.
21:04
Z kraje třetiny takové oťukávání z obou stran.
20:01
Schyluje se k začátku druhé periody.
Další třetina začne přibližně v 17:47.
První třetina je za námi. Viděli jsme tři branky. Oba týmy předvádějí rychlý, tvrdý hokej, který je v tomto ročním období trochu neobvyklý. První gól vstřelil Klimek, když se nejlépe zorientoval v brankovišti. Poté Slovanisté vyrovnali trochu z ničeho. Nahodili puk na Novotného a tomu propadl puk výstrojí a bylo srovnáno. Trochu smolné. Avšak Sparta nelenila a dostala se opět do vedení. 12 sekund před koncem třetiny obránce Jan Švrček vyslal od modré gólovou ránu, klasický šatňák = gól do šatny. Stav pro první třetině je veselejší pro domácí pražské fanoušky.
20:00
19:48
Autorem další branky je JAN ŠVRČEK. Puk dostal pěkně na modrou a ukázal, že umí vypálit. Jeho střela propadla Brustovi a skóre je tak 2:1 pro domácí. Asistence: Brian Ihnačák, Marek Hrbas.
19:10
Opět výborná hra Sparty ve středním pásmu. Získali puk v tomto prostoru a potvrdili převahu
18:57
18:52
Brust vyhodil po mantinelu, avšak domácí udrželi pásmo.
17:58
Rozháraná početní výhoda. Spartě se nedaří dostat na dostřel.
16:57
15:37
Sparta měla obrovskou šanci jít opět do vedení. Přihrávka před branku byla ovšem zpacifikována soupeřem.
15:02
Ihned po inkasovaném gólu se pražští hnali dopředu na Brusta. Ten jejich atak vyřešil, s problémy, avšak vydařeně.
14:27
Autorem branky hostů je ŽIGA JEGLIČ. Slovanisté sehráli krátkou akci za brankou Novotného, hodili puk na náhodu před branku a Novotný si srazil černou pryž do své klece. Je vyrovnáno. Bez asistence.
13:48
Brust rozehrává hokejkou za svou brankou. Jenže hra je opět přerušena.
13:27
Slovanu se nedaří najít to správné tempo. Nyní zahráli Icing.
13:15
Hra přerušena, puk mimo hřiště.
12:47
Tlak domácích je znatelný. Hrají útočně a tím si získávají své fanoušky, kteří nyní fandí jako o život.
12:08
Brust má další zásah. Pokryl kotouč ve své výstroji. Znemožnil pražanům skórovat.
11:37
Probíhající hru zastavil ofsajd Slovanu.
11:26
Belasím se podařilo vyhodit puk ze svého pásma i přes dotírajícího soupeře, který nemá slitování a napadá hluboko ve třetině hostů.
10:52
Utkání má vysoké tempo. Hráči dohrávají souboje a jedou takříkajíc naplno.
10:05
09:11
Slovan měl zatím jen jednu větší příležitost v právě hrané početní převaze.
09:00
Pražané hrají v oslabení, ale hrají sp ukem v útočném pásmu a nedávají tak možnost Slovanu "vystrčit růžky."
08:05
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Procházka O. – 2 min., vysoká hůl).
08:00
Za mohutného burácení domácích fanoušků, hráči rozehrávají za bránou další akci.
07:39
Sparta po několika odehraných minutách zatím lepším týmem. Je aktivnější, důraznější a má více šancí.
06:12
Autorem branky je LUKÁŠ KLIMEK. Přesilovou hru domácí využili a po vyměnění přihrávek dotlačili puk za brankovou čáru. Stav utkání 1:0 pro Spartu. Asistence: Lukáš Pech, Andrej Kudrna.
05:10
Další možnost pro pražany. Druhá přesilová hra v krátkém čase.
05:02
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Nedorost – 2 min., hákování).
04:50
Pěkná akce v podání Kumstáta a jeho kumpánů z lajny.
04:22
04:20
Sparta stále v pásmu soupeře.
03:25
Sparťanům se konečně podařilo usídlit se v útočné třetině. Nyní kombinují přesně z hokejky na hokejku.
02:22
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Bačík – 2 min., krosček).
02:19
Netík ztratil kotouč před útočnou modrou čárou a dovolil tak klubu z Bratislavy založení nového útoku.
01:38
Slovanisté se tlačili až do branky, kterou stráží Filip Novotný. Ten však puk schoval ve výstroji.
01:29
Slovan se vymanil z presinku pražské Sparty.
00:49
Belasí vyhráli souboj u mantinelu a udrželi tak útočné pásmo.
00:15
První přerušení hry už po patnácti sekundách.
00:01

HC Sparta Praha: Novotný – Nedomlel, Čajkovský – Ihnačák, Vrána, Klimek – Gernát, Hrbas – Forman, Havel, O. Procházka – Mikuš, Kalina – Kudrna, Pech, Kumstát – Švrček, Eminger – Netík, Černoch, M. Procházka

HC Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Starosta, Luža, Bačík, Vidovič, Pokorný – Valský, Jeglič, Nedorost – Kubalík, Halama, Tibenský – Vopelka, Ružička, Hlinka – Zigo, Šiška, Petráš -Galis.
PŘEDSTAVENÍ HC SPARTA PRAHA:

Po základní části v sezóně 2015/16 skončili Sparťané na 2. místě se ziskem 110 bodů. 30 výher, 7 výher v prodloužení, 6 proher po prodloužení, 9 proher.

Celkově skončila Sparta na 2. místě, když prohrála ve finále play off extraligy s Bílími Tygři z Liberce 4:2 na série (1:3, 4:2, 1:4, 4:1, 4:3, 2:1 pp)

CIZINCI VE SPARTĚ V SEZÓNĚ 2015/16:

Sabolič – Slovinec, Hamilton – Kanaďan, Čajkovský – Slovák, A. Kudrna – Slovák, J. Mikúš – Slovák, Cingel – Slovák, Glenn – Kanaďan, Taylor – Kanaďan, Réway – Slovák.

ZMĚNY V KÁDRU 2016/17:

Příchody: B. Ihnačák (Mountfield HK) – Kanaďan, Petr Vrána (Brynäs), Martin Gernát (San Diego Gulls), Dominik Uher (Wilkes Barre Penguins), Richard Nedomlel (Quad City Mallards).

Odchody:
Taylor, Polášek (Novosibirsk), Přibyl (Calgary), Buchtele (Jekatěrinburg), Hlaváč (konec smlouvy), Dragoun (Kladno), Hamilton (Saipa Lappeenranta), Volek (konec smlouvy), Dvořáček (konec smlouvy).

VÝSLEDKY V PŘÍPRAVĚ:

Žádné. První zápas v přípravě dnes se Slovanem Bratislava.