Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Frýdek-M. - 8. srpna 2019   18:00

Havířov
Matoušek (Stezka) – Chroboček, Matai, Malina, Mrowiec, Nepokoj, Ševěček, Zdeněk – Kotala, Seman, Pawliczek, Bednář, Dvořák, Tomi, Pořízek, Bambula, Krejčí, Cihlář, Bochnak, Juhász.
Šutara, Rapák – Kovička, Gančarčík.
GASCONTROL Aréna, Havířov
850 diváků
Frýdek-M.
Daneček (Loubal) – Hrachovský, Michálek, Zahradníček, Rufer, Adámek, Kudla – Kaukič, Čmiel, Flok, Kalus, Stuchlík, Motloch, Klimša, Havránek, Martynek, Mikulík, Geidl, Przybyla

A máme tu konec derby! Oblíbené utkání jak mezi fanoušky tak hráči nakonec ovládli Frýdecko-Místečtí Rysi, kteří dokázali vstřelit 3 branky a první derby tak patří Frýdku-Místku.

Děkujeme že jste sledovali náš onlajn přenos. Užijte si zbytek večera a zase někdy příště napočtenou.
59:44'
Tvrdá střela Zahradníčka byla nepřesná a puk se tak odráží za Matouškovu branku.
59:17'
Pawliczek mířil mezi betony, ale Daneček je dal k sobě a puk chytá.
58:11'
Stuchlík trefuje boční síť Matoušovy branky!
58:01'
Běží poslední 2 minuty třetí třetiny a Frýdek je začíná tlakem v obranném pásmu domácích.
56:38'
Dnešní utkání sleduje 850 diváků.
56:36'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Matai – 2 min., hákování).
55:26'
Pořízek našel před brankou Nepokoje. Ten tečuje puk těsně vedle Danečkovy branky.
54:57'
Ofsajd hostí.
53:59'
Nahození od Hrachovského před Matouškovu klec je nepřesné.
52:59'
Frýdek-Místek byl sice aktivní v přesilové hře, ale vyloženou akci si nedokázal vytvořit.
52:58'
52:21'
Kudlovu dělovku od modré Matoušek chytá!
51:12'
Hrachovského střela v přesilové hře míří vysoko nad.
50:58'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bambula – 2 min., vysoká hůl).
50:31'
Dobrou akci teď vytvořili Bednář s Dvořákem. Puk ale na poslední chvíli zachytávají obránce hostujícího celku.
49:42'
Zakázané uvolnění domácích.
48:53'
Ševěček málem překvapil Danečka po nahození od modré! Vypadlý puk jen těsně míjel Frýdecko-Místeckou branku.
46:24'
Po několika nepřesných přihrávkách se snažil dostat puk za Matouškova záda Čmiel! Puk však letí těsně mimo.
44:27'
Martynek trefuje Matouška do ramene.
43:19'
Poté co puk skončil na střídačce je hra přerušena.
41:59'
Bambula teď odvedl dobrou práci na modré čáře a udržel pásmo pro AZet.
40:50'
Matoušek teď musel vyjet z branky aby Martynkovi zmenšil střelecký úhel.
40:01'
Úvodní buly vyhrává AZet.
40:01'
Hráči vycházejí se svých kabin a míří na ledovou plochu. Třetí třetina za malou chvíli vypukne.
Druhá třetina derby je za námi! Domácí nedokázali využít ani jednu z nabízených přesilovek a to potrestali hosté, kteří dokázali vstřelit 3 branky.

Ve třetí třetině jistě budou chtít domácí ještě zápas otočit a tudíž půjde o zajímavou část zápasu.

Třetí třetina začne cca 19:41.
40:00'
39:49'
39:29'
Frýdečtí Rysi svírají AZet pod velkým tlakem!
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:48'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Nepokoj – 2 min., podrážení).
37:11'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Hosté se opět prosazují ve vlastním oslabení! Třetí branku Frýdku-Místku vstřelil LUKÁŠ KAUKIČ.
36:20'
Kotalovi se nepodařilo převést puk za modrou čáru a Mrowiec se tak musí vracet zpět ke své vlastní brance.
35:49'
Hosté hrají ve čtyřech.
35:39'
Domácí svírají hosty před jejich vlastní brankou.
35:13'
Další velká možnost pro domácí! Hra je opět 5 na 3.
35:13'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Martynek – 2 min., příliš mnoho hráčů).
34:12'
34:11'
Chrobočkova střela letí vysoko nad Danečkovu branku.
33:49'
Domácí mají opět výhodu 5 na 3.
33:49'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adámek – 2 min., vysoká hůl).
33:06'
Hosté se prosazují v oslabení! Po dobré nahrávce od Rufera se prosazuje ROSTISLAV MARTYNEK. Asistence: Filip Rufer.
32:55'
Hra je přerušena poté co puk končí na střídačce.
32:40'
Domácí postupně pronikají do útočného pásma.
32:27'
32:06'
Domácí mají k dispozici přesilovou hru 5 na 3 po dobu 22 vteřin.
32:05'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Geidl – 2 min., příliš mnoho hráčů).
31:40'
Pořízek hledal dobře najíždějícího Bambulu. Přihrávka byla však moc dlouhá a dojela až pod Danečkovu lapačku.
30:45'
Domácím se dneska přesilové hry vůbec nedaří a hosté opět získávají puk na svoje hole.
30:27'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kudla – 2 min., hákování).
29:48'
29:36'
Tomiho nebezpečnou střelu vyráží Daneček betonem mimo svou branku.
29:06'
Hosté se osvobozují poté co Bednář ztratil puk u pravého mantinelu.
27:47'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Mikulík – 2 min., podrážení).
26:58'
A máme tady první branku v derby. Branku vsítil DAVID KLIMŠA. Asistence: Kryštof Stuchlík, Jakub Adámek.
26:14'
Kotala v obrovské šanci poté co si Danečka položil neproměňuje.
25:39'
Nahození Maliny přes celé hřiště končí až na Danečkově holi.
25:26'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Chroboček – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Motloch – 2+2 min, hrubost).
25:14'
Matiaovu střelu od modré chytá Daneček na poslední chvíli.
24:56'
Malu rozmíšku mezi Pořízkem a Mikulíkem uklidňuje až rozhodčí.
24:17'
Tlačenici v rohu kluziště o puk zatím rozhodčí nepřerušuje.
23:09'
Hezký hit na Hrachovského předvedl Kotala za Danečkovou brankou.
22:42'
Juhászova střela končí na vyrážečce Danečka.
21:26'
Nepřesnou rozehrávku Bambuly zachytává Adámek na modré čáře.
20:45'
Bednář v rohu kluziště bojuje s Motlochem o puk.
20:23'
Zakázané uvolnění hostů.
20:01'
Úvodní buly vyhrávají domácí.
20:01'
Oba týmy již vjíždí na hrací plochu. Druhá třetina místního derby za malou chvíli vypukne.
A první třetina oblíbeného derby je za námi. V průběhu první části jsme viděli několik zajímavých šancí, ale ani jednu z nich nedokázal žádný z týmu proměnit. Havířované měli k dizpocizi hned čtyři přesilové hry, ale ani v jedné z nich nedokázali vstřelit branku. Hosté měli tuto početní výhodu jednu, ale stejně jako Havířov nedokázali vstřelit branku.

Druhá třetina začne cca v 18:48.
20:00'
19:34'
Hosté dokonce ve své vlastním oslabení útočí a zkouší překvapit Matouška.
19:18'
Po Semanově střele je branka opět mimo své území. Hra se tudíž přerušuje.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:50'
Hosté zatím zvládají bránění na výbornou.
18:20'
Domácím se nedaří dovést puk do útočného pásma.
17:58'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kalus – 2 min., vysoká hůl).
17:46'
Po faulu na Bednáře bude následovat vyloučení.
16:33'
Kotala zkoušek vyzrát na Floka. Ten mu však zablokoval hokejku a obral ho o puk.
15:45'
Cihlář bojoval před Frýdecko-Místeckou svatyňí. Daneček však na poslední chvíli přikryl puk svou lapačkou.
15:31'
15:18'
Střelu Pořízka blokuje Rufer.
14:34'
Ševěček se šikovně vyhl Zahradníčkovi za brankou a zakládá protiútok Havířova.
13:42'
Hosté se hned po vhazování ve svém obranném pásmu osvobozují.
13:31'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Michálek – 2 min., sekání).
13:31'
A uvidíme další přesilovku!
13:14'
13:01'
12:30'
Prudkou střelu Tomiho od modré Daneček chytá.
11:58'
Pořízek našel svou přihrávkou najíždějícího Tomiho. Ten však netrefil branku a puk končí v rohu.
11:18'
Po střele Klimši se bude vhazovat po pravé straně Matouškovy branky.
11:13'
Stav obou týmu na ledě je srovnán.
11:13'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Pawliczek – 2 min., nedovolené bránění).
10:50'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Motloch – 2 min., podrážení).
10:43'
Juhász hledal před brankou Zdeňka. Ten ale střílenou přihrávku nestačil zachytit.
10:04'
Adámek se chystal je střele, puk mu však sjel z hole.
09:40'
Hra je přerušena poté, co Bednář posunul branku v pádu svým tělem.
09:10'
Kotala se snažil nadvakrát překonat svou prudkou střelou Danečka. Neúspěšně.
08:22'
Mikulík teď předvedl svou šikovnost a zbavil se havířovských obránců.
08:04'
07:11'
Hrachovský z bezprostřední blízkosti branky Matouška netrefuje puk.
06:49'
AZet svou první přesilovou hru v utkání nevyužil.
06:42'
06:06'
Dobrá střela Bednáře z pravého kruhu trefila Danečkovo rameno!
05:25'
Hosté se osvobozují z tlaku domácích.
04:43'
AZet si zahraje svou první přesilovou hru v utkání!
04:42'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adámek – 2 min., napadení).
Oba týmy dnes v rozehrávce nepřesné a tak je pískáno další zakázané uvolnění. Tentokrát pro hosty.
03:35'
Przybyla zakládá zajímavou šanci Frýdku-Místku. Ta končí střelou na zadní tyč.
02:09'
Na úvod zápasu jsme viděli hned několik střel, žádná ale neohrozila ani jednu z branek.
00:01'
Oba týmy již vjíždí na hrací plochu. Derby za malou chvíli vypukne.
Havířovští hokejisté mají za sebou první přípravný duel, který zvládli a po výhře 3:2 nad polským celkem Cracovia Kraków se radují se své první letošní výhry. Do zápasu vstoupili svěřenci Jiřího Režnara dobře, vytvořili si několik nebezpečných akcí. Jednu z nich dokázal v 6. minutě využít v přesilové hře Dominik Pawliczek a posunul tak svůj tým do jednobrankového vedení. Hosté ale do konce první třetiny stačili odpovědět a to v 19. minutě po vyrovnávací brance Aleše Ježka. Začátek druhé třetiny vyšel lépe polskému výběru, vyprodukovali několik nebezpečných střel a nejednou z nich ohrozili Stezkovu branku. I přesto že se zdál být lepší hostující celek na začátku druhé třetiny aktivnější, nedokázal si pohlídat rychlého Dominika Cihláře, který pronikl po pravém křídle a bekhendem vystřelil puk do levého růžku Kopřivovy branky a vrátil domácím opět vedení. Do konce druhé třetiny se už nic nestalo a stav byl tedy 2:1 pro domácí. Do třetí třetiny vstoupili domácí ve skvělém rozpoložení a už po odehraných 36 vteřinách vedli o 2 branky po střele Filipa Semana. Krakov ale i přesto dokázal snížit a to ve 54. minutě zásluhou Adriana Gajora. Hosté také zkusili v poslední minutě hrací dobu hru bez brankáře a málem se jim podařilo vyrovnat! Domácí ale podržel výborně chytající Stezka a domácí se tak mohli radovat z první letošní výhry, kdy porazili ComArch Cracovii Kraków 3:2.

Soupiska AZetu Havířov z posledního utkání proti ComArch Cracovia Kraków:

Brankáři: Stezka (Štipčák)

Obránci: Chroboček, Matai, Malina, Nepokoj, Zdeněk, Ševěček, Mrowiec

Útočníci: Kotala, Seman, Pawliczek, Bednář, Veselý, Dvořák, Tomi, Pořízek, Bambula, Krejčí, Cihlář, Bochnak, Juhasz.
Frýdečtí hokejisté odehráli již dva přípravné zápasy. Zápas s AZetem pro ně bude další v sérii devíti přípravných utkání, v nichž se (kromě odvety s AZetem ve Frýdku), dále střetnou s Prostějovem, Přerovem a Třincem. Dále už odehráli 2 zápasy a to s JHK Jastrzebie, kde podlehli výsledkem (4:1) a kazažským celkem Arlan Kokšetau kde dokázali porazit kazažský výběr 3:2 po samostatných nájezdech.