Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Vítkovice - 30. srpna 2019   17:30

Prostějov
Neužil (Dvořák) – Husa, Krejčí, Novotný, Březák, Mrázek, Muška, Brančík – Meidl, Krejčík, Hrníčko, Luňák, Žálčík, Račuk, Nouza, Ouřada, Chlán, Jandus, Novák, Berger.
Vítkovice
Dolejš (Svoboda) – Gregorc, Trška, Šidlík, Krenželok, Výtisk, Kvasnička, Černý – Lakatoš, Stránský, Bernovský, Dej, Mallet, Ryšavý, Kurovsaký, Werbik, Guman.

59:03'
A zápas končí! Vítkovičtí hráči zareagovali na pokřik "cikáne!" odchodem do šaten.
59:03'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto. DOMINIK LAKATOŠ se dostal k puku u mantinelu a poslal puk do odkryté klece. Následně se dostal do šťouchanice s Novotným.
58:43'
Vítkovice vyhazují puk do hlediště, ale s odrazem. Dvě minuty za zdržování z toho tedy nejsou.
58:24'
Prostějov to zkouší v šesti!
58:09'
Třetí bitka dnešního zápasu. Mallet se popral s Bergerem, který je nakonec úspěšnější: soka povalil na led.
58:04'
Ohlášeny poslední dvě minuty druhé třetiny.
57:50'
Time-out pro domácí.
57:50'
Neužil teď zachránil Prostějov! Vyrazil skvělým zákrokem lapačkou střelu z první do protipohybu a následně si poradil i s dorážkou!
56:51'
Přízemní střela Černého mířila vedle.
56:18'
Petr Chlán to zkusil individuálně. Přes jednoho hráče prošel, druhý už ho zastavil.
55:30'
Žálčík mířil od modré vedle.
55:21'
Prostějov si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Na trestnou míří Peter Trška (VIT).
54:45'
Chlán mohl po křižné nahrávce zametat do prázdné brány. Ale byl vyrušen.
54:16'
Křižná nahrávka na Nouzu neprošla. Jinak mohl osamocený střílet z kruhu, a odsud se málokdy mílí.
53:37'
Jan Bernovský (VIT) bránil Krejčímu v pohybu tak urputně, až jsou z toho dvě minuty za držení.
52:52'
Žálčík přebruslil obránce, ale tísněn střílí jen do zadního mantinelu!
52:46'
Domácí v plném počtu. Na jak dlouho?
52:41'
Z vrcholu kruhu to zkusil Dej, Neužil ale vyráží holí mimo nebezpečí.
52:11'
Další zákrok Neužila, střelou z kruhu načapán nebyl.
51:43'
Březák poslal vyhozením o mantinel na zteč Hrníčka. Ten šel do nájezdu, ale zakončil jen do betonu.
51:11'
Novotný vyhazuje.
50:49'
Mallet z bezprostřední blízkosti trefuje jen výstroj Neužila.
50:34'
Jakub Husa (PRO) dostává dvě minuty za sekání.
50:26'
Stránský napadal rozehrávku a po chybě domácích se dostal k puku. Na Neužila ještě nevyzrál, i když mu u tyčky pořádně zatopil. Obrana Jestřábů ale vyhodila v nouzi jen na modrou, kde byl připravený David Kvasnička.
Asistence: Jan Výtisk.
50:02'
Vítkovice kompletní. Dolejš ještě předtím musel rychle na led a ucpat prostor u své pravé tyče. A má další úspěšný zákrok.
49:44'
Werbik se na pravém křídle utrhl, měl dost prostoru. Mohl ještě těsně před bránou nahrát, ale volil střelu. Trefil však jen připraveného Neužila.
48:52'
Pěkná kombinace, kdy si třikrát CHlán vyměnil se spoluhráči puk. V samém závěru už byl za obranou a zkusil vymíchat brankáře. Ovšem neúspěšně.
48:02'
Přesilovka Vítkovic končí, znovu totiž faulují. Za katr putuje Tomáš Guman (VIT), dvě minuty, vyoká hůl. 42 vteřin se bude hrát ve čtyřech, pak začíná přesilovka Prostějova.
47:50'
Ani po pravém křídle se Vítkovicím nepodařilo projít.
47:33'
A ještě jednou.
47:20'
Prostějov vyhazuje.
47:08'
Střela od modré nadělala Neužilovi problémy. Navíc se k brankáři dostal Kurovský, který mu chtěl znesnadnit zásah. Nakonec brankář nadvakrát kryje.
46:44'
Tak už ne, Prostějov vyhazuje.
46:36'
Přesilovkový tlak pokračuje.
46:01'
Obrovský tlak hostí. A zmatek před Neužilem, který ale nevyužil ani Mallet, ani ryšavý.
45:43'
Dej mířil z pravého kruhu jen do nárůče Neužila.
45:34'
Teď už tu ale byla střela, ovšem nad bránu.
45:16'
Vítkovicím se nedaří udržet pásmo. Opět se z něj samy vyhánějí.
44:36'
Vítkovicím utíká z pásma puk. Předtím ostrá srážka hráčů, podle fanoušků zaviněná tím vítkovickým. Píšťalka byla zticha, fanoušci opět naopak hlučí.
43:52'
Dneska to bude slušné peklo. Vítkovice se záhy prosazují, pískot a nadávky směrem k rozhodčím sílí. Nicméně zpět ke gólu: Na hraně kruhu se dostal ke střele ALEXANDER MALLET, který se k bližší tyči nemýlil.
Asistence: Martin Ryšavý.
43:44'
Tak změna! Jakub Muška (PRO) nakonec dostává 5 minut plus do konce utkání. Takže velká šance pro Vítkovice na srovnání. A starost pro trenéra Vykoukala, zbylo mu jen šest beků.
43:43'
Muška (PRO) dostává trest 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku. Menší trest odpyká Ouřada.
43:43'
Mimo hru: Dnes je prostějovský stadion slušně zaplněný. Takových osm stovek lidí tu je. Což se často v prvoligových zápasech na mnoha stadionech nesejde.
43:43'
Jeden z hráčů Vítkovic leží v nehokejové pozici u mantinelu.
41:54'
pěkná akce! Muška nahrál dlouhou na Nouzu. Ten si počkal a křižnou nahrávkou vyzval ke střele Hrníčka, ale ten trefil jen gólmana.
40:53'
Tlak Vítkovic, nyní zasahuje Neužil u levé tyče.
40:01'
Druhá třetina byla plná faulů, vyloučených a emocí. Zejména však Prostějov šel do vedení a otočil utkání. Oba goly byly navíc z kategorie pěkných.
40:00'
39:34'
Stránský střílel z kruhu. Neužil vyráží před sebe, spoluhráči už pomohli uklidit puk do bezpečí.
38:56'
Šňůra vyloučení nekončí. Tentokrát padla na Matěje Nováka (PRO), sekání.
38:33'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Ale tvrdě podcenily tuto situaci. Jestřábi zdánlivě uspali své soupeře. Pěkná akce slaví úspěch. Na jejím konci byla křižná nahrávka pásmem Meidla na LUKÁŠE LUŇÁKA, který z první trefuje přesně k tyči.
Asistence: Václav Meidl, Tomáš Jandus.
38:20'
Hosté kompletní.
38:17'
Po delší době zakročil také Neužil, betony. Přesilovka Prostějova je téměř u konce.
37:46'
Ouřada v kombinaci hledal spoluhráče na druhé tyči. našel ale jen hokejku soupeře a hosté vyhazují.
37:33'
Tvrdá střela letěla od modré jen těsně vedle!
37:30'
Berger dostal nahrávku do nultého úhlu. I tak to ale zkusil, bekhendem. Dolejš pozorný, opět zakročil lapačkou.
37:05'
Vítkovice vyhazují.
36:54'
Střela z první se Novotnému dvakrát nepovedla. Sklouzla mu z hole.
36:37'
Račuk schoval svou střelu z vrcholu kruhu za soupeře, ale Dolejš si místo našel. A lape.
36:20'
Další dvouminutovka. tentokrát pro Daniela Kurovského (VIT), vysoká hůl.
36:06'
Jestřábi kompletní. Tohle tedy nebyla povedená přesilovka.
35:40'
Prostějov opět vyhazuje.
35:32'
Po nahrávce Tršky teď pálil Guman, Neužil vyráží.
35:24'
Trška napřáhl za modré a střílel k tyči. Betony Neužila zaduněly, ale nic nepropustily.
34:59'
prostějov vytáhl napadání a puk je tak opět u Dolejše.
34:48'
A opět.
34:24'
Domácí vyhazují.
34:07'
Další trest, dneska kolorit. Mrázek (PRO) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
33:59'
Icing Prostějova.
33:35'
Máme tady tedy tresty: Krenželok 2 minuty hrubost + 2 minuty napadení a k tomu OT. Březák inkasoval dvě minuty za hrubost.
32:55'
To byl nálet! Jestřábi se v přesilovce radují, rozebrali totiž obranu a navrch dali gól. Na ose se dočkal nahrávky z pravého kruhu LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který střelou k pravé tyči nedal Dolejšovi šanci. Pěkný ťukec.
Asistence: Petr Chlán, Jan Berger.
32:28'
Hosté vyhazují.
32:05'
Ouřada jen trefil hůl spoluhráče.
32:00'
Čekáme na informace ohledně trestů, mezitím už přesilovka domácích.
31:28'
Rozhodčí se nyní radí o trestech.
31:28'
Šarvátky se nám množí, kdo by si to o přípravě pomyslel. Pěsti teď létaly mezi Březákem a Krenželokem. ten dokonce shodil rukavice. Regulérní pěstní souboj skončil hůře pro domácího borce, který skončil na ledě první.
31:19'
Hosté měli velkou šanci. Pomohlo jim podklouznutí Mušky. Následně totiž měl více prostoru Kvasnička, který z osy vyslal ostrý projektil. Neužil na místě.
30:45'
Kvasnička zavezl puk do rohu útočného pásma, následně na modré našel Výtiska, který ostrou ranou prověřil lapačku Neužila. Gólman ale vše dobře viděl, neměl tedy problém zasáhnout.
30:27'
Hra je opět přerušená. V rohu obranného pásma Vítkovic se do sebe pustili Stránský a Žálčík. Nakonec skončilo jen u bratrského tahání za dres.
30:04'
Dvě minuty pro Alexandra Malleta (VIT), dopustil se faulu vysokou holí.
30:04'
Berger ležel nějakou dobu na kruhu po pravici Neužila. Rozhodčí nejdříve nechal hru pokračovat a vysloužil si za to pískot tribun.
29:53'
Zároveň tu máme ale vyloučení. Lukáš Krejčík fauloval loktem.
29:53'
Hra se přesunula hlavně do středního pásma. Nyní přistihla Vítkovice ofsajdová past.
28:37'
Nouza poslal před bránu Vítkovic pěknou nabídku na střelu z hranice brankoviště. O puk se zde rvali Matěj Novák a Hrníčko, ani jeden ale neuspěl.
27:44'
Hosté vyhazují, záhy jsou kompletní.
27:22'
Březákova dělovka už byla nebezpečnější. Letěla nakonec na lapačku, Dolejš chytá.
27:18'
První střela v přesilovce. Žálčík z kruhu prověřil pozornost Dolejše. Ten mohl zůstat v klidu, puk minul vzdálenější tyč.
26:51'
Další rozehrávka skončila přesně na holi Stránského. Ten zakládá v oslabení protiútok.
26:12'
Prostějov rozehrával zbrkle, opět je bez puku.
25:55'
Jestřábi ale brzy přišli o pásmo.
25:44'
Po Vítkovicích si ve druhé třetině přesilovku zkusí i Prostějov. Ryšavý (VIT) jde za držení hole na trestnou.
24:44'
Pěkná akce domácích. meidl posunul na Janduse, ten předal Luňákovi. Prostějovská dvanáctka zajela za bránu odkud bekhendem hledala Janduse. A Dolejš měl velké štěstí, že mu střela z první nesedla.
24:11'
Hosté kompletní. Kombinaci Jestřábů zakončil střelou od modré Krejčí. Ale nešlo o nic moc nebezpečného.
23:47'
Šídlík vyhozením potřetí osvobozuje Vítkovice.
23:12'
22:42'
Prostějov přichází o pásmo, nahrávka Ouřady z kruhu nebyla přesná.
22:17'
Dobrá střela Nouzy udělala zmatek před bránou. Ale puk nakonec končí neškodně na hrazení.
22:11'
Tomáš Černý (VIT) dostává dvě minuty za faul na Březáka.
21:43'
Žálčík se tlačil do šance. Ale Dolejš se proti němu vytáhl. Hru ale nepřerušil, pokračuje se v obranném pásmu Vítkovic.
21:20'
Přízemní střela Krenželoka minula tyč.
21:07'
Račuk se snažil rozehrát, ale našel jen soupeře.
20:53'
První zákrok Neužila v třetině. Raději před bránou přikryl puk, když se začali kolem slétávat hráči hostí.
20:27'
Prudká rána vítkovického obránce mířila do mantinelu. Domácí kompletní.
20:01'
První buly získaly Vítkovice.
20:01'
První třetina je u konce. Viděli jsme vcelku vyrovnaný boj. Rozdíl byl tak vidět hlavně v pojetí přesilovek. Ty vítkovické byly pohyblivější a nebezpečnější, navíc s častou střelbou. Hry v pěti si pak ani jeden z týmů moc neužil, neustále se vylučovalo.
20:00'
19:47'
Domácí se osvobozují.
19:31'
Střelu jednoho z vítkovických beků vyráží Neužil rukou do rohu.
18:58'
Stránský míří střelou vedle a vyhání svůj tým z útočného pásma.
18:52'
mallet v dobré pozici na kruhu promáchl.
18:27'
Dvě minuty pro Jaroslava Mrázka (PRO) za sekání.
18:15'
Puk zaduněl o plexi za Dolejšem.
17:39'
Hosté kombinovali až překombinovali. Krenželok tak musí začít ze středného pásma, nepřesná nahrávka tam vyhnala hosty.
17:16'
Už asi 10 vteřin se bojuje v rohu kluziště o puk. Rozhodčí nechávají hru pokračovat.
16:40'
Kurovský byl teď chvíli sám na ose. Dostal nahrávku a následnou střelu švihem umístil do betonu Neužila.
16:16'
Domácí nyní dělali problémy při rozehrávce Vítkovic.
16:02'
Puk mimo hrazení, vhazování po levici Dolejše.
15:55'
Meidl za bránou soupeře nahrával kolegovi z útoku, ale marně. Ani ve dvou neudrželi proti přesile hostí puk.
15:27'
A hosté se krátce po té, co se dostali do plného počtu, udeřili. DANIEL KRENŽELOK si najel po pravém křídle až do kruhu, odkud rychlou střelou překonal Neužila.

Bez asistence.
14:49'
Prostějov teď dvakrát zatopil Vítkovicím. Tlak do brány ale nedokázaly přetavit ve větší šanci.
14:34'
Na druhé straně se Werbik dostal k zakončení z levého křídla. Ani střela, ani dorážka ale neslavily úspěch.
13:32'
Před bránou hlídkoval Krejčík, ale nedostal se k puku.
13:20'
Ne na dlouho jsou Vítkovice kompletní. Alexander Mallet (VIT) putuje na dvě minuty na trestnou.
13:29'
Vhazuje se po útočném výpadu Ridery ve středním pásmu. Jestřábi rozjíždění útok zpoza své branky, Mrázek si vyměnil puk s Chlánem a druhý jmenovaný měl s přijetím puku problémy, jelikož vítěz Radegast indexu Výtisk je rychle u protihráčů, nakonec letí puk přes všechny čáry.
12:52'
12:45'
Po střele Mrázka od modré se Vítkovice osvobozují.
12:11'
Prostějov má přesilovkový zámek.
10:53'
Uvidíme další přesilovou hru pro domácí celek, jelikož Kvasnička tvrdým hitem na mantinel poslal Ouřadu, který se těžce zvedal z ledu, snad bude vše v pořádku.
10:51'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kvasnička – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
10:16'
Kurovský se z ničeho nic dostal do menšího samostatného úniku, ale jeho střela mířil a z pravé strany do šipkařského bulu Dvořákovi výstroje.
09:40'
Šimon Stránský našel na opačné hřiště svého spoluhráče Gregorce, který nedokázal vystřelit, když mu puk přeskočil hokejku, ale o chvilku později to zkusil z otočky, domácí ochránce svatyně vše dobře viděl a přerušuje hru.
09:13'
Hosté v plném počtu. Dobře ubráněná přesilová hra Ridery.
08:22'
Jestřábi ještě nic v početní výhodě nepředvedli, a dokonce se i nedokázali usadit v útočném pásmu.
07:23'
Máme tu první přesilovou hru v dnešním utkání, domácí svoji početní výhodu musí podruhé rozjet ze svého obranného pásma a nyní se to už podařilo, ale opět ztracený puk a osvobození Vítkovic.
07:13'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Stránský – 2 min., držení).
06:43'
Výtisk udělal školáckou chybu a namazal jednomu z útočníků, ale Račuk byl příliš rychlý a zapříčinil přerušení hry, o kterou se postaral čárový rozhodčí.
06:02'
Mladý Martin Ryšavý vyzkoušel jaké to je si vystřelit, jeho pokus v pohodě zlikvidoval Dvořák a vhazovat se bude po jeho levici.
03:59'
Puk za domácí brankou si berou obránci a chtěli sami založit útok, ale proti byl ve středním pásmu Verbik, který puk získal a dokázal z levého kruhu vystřelit. Dvořák vyráží puk za branku.
01:53'
Lakatoš prověřil Dvořáka, ale ten byl na svém místě a skóre se měnit nebude. Musíme pochválit krásnou nahrávku Stránského na bývalého hráče Liberce.
01:24'
Domácí Nouza si nabruslil zpoza branky a chtěl vymíchat brankáře, ale to mu nepovedlo. Vhazovat se bude před domácím brankářem Dvořákem.
00:44'
Vítkovice se dostali k puku v útočném pásmu, konkrétně Stránský, ale nakonec vystřelit nedokázal, jelikož se mu puk zamotal mezi nohy.
00:08'
Tak jdeme na to, první si s pukem bude pohrávat hostující celek.
00:01'
Hokejisté HC Vítkovice Ridera mají za sebou šest zápasů s vyrovnanou bilancí. Podařilo se jim sice zdolat Znojmo nebo Trenčín, ale severomoravané se utkali také se čtyřmi švýcarskými celky. Porazit přitom dokázali pouze Davos. V posledním utkání na svém ledě přejely Vítkovice Trenčín 5:0.

Tým Vítkovic se po nenaplněných ambicích z předchozích sezón rozhodl sáhnout k přestavbě. Novinky hlásí třeba v útoku, přišli Nicolas Werbik, Dominik Lakatoš nebo hvězdný Roberts Bukarts. Kontroverzi naopak vyvolal odchod kapitána Rostislava Olesze.
Před LHK Jestřábi Prostějov je předposlední přípravný zápas, poslední na domácím ledě. Prostějov během přípravy potvrzoval zlepšující se výkony. Zatímco na úvod totiž padl s celkem Tychy a s Jihlavou, následně dvakrát porazil Třebíč, Tychy oplatil porážku a jen těsně padl s Jihlavou, která se až do posledních minut musela strachovat o výsledek.

Jestřábům se zatím během přípravy dobře ukazují některé letní posily. Jaroslav Mrázek se podle očekávání stal jedním z pilířů obrany, Daniel Dvořák zase ukazuje, že bude velkým přínosem do brankoviště. V útoku jsou vidět mladé pušky Ouřada a Chlán, dobře zahájil působení u Jestřábů i Dominik Hrníčko.
Dobrý večer, vítám vás u přípravného zápasu prostějovských Jestřábů s Vítkovicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.