Pro dnešek je to od nás vše. Přeji hezký zbytek víkendu.
Český tým odvetu s Ruskem zvládl a ve velké bitvě nakonec zvítězil 2:1 po samostatných nájezdech.

Fanoušci dlouho čekali na nějaký gólový zásah, nakonec se jako první prosadili Rusové až v úvodu třetí třetiny. Výbornou přihrávku Kuzněcova přetavil ve vedoucí branku Nikita Kučerov, Češi se ale nevzdali, bojovali až do konce a při hře bez brankáře dokázali vyrovnat zásluhou kapitána Tomáše Plekance.

Po bezbrankovém, byť trochu divokém, prodloužení tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Na Voráčkovu branku ještě dokázal zareagovat Tarasenko, na Hemského trefu ve třetí sérii už ale Kučerov odpověď nenašel, když trefil jen tyčku české branky.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Autorem vítězné branky je ALEŠ HEMSKÝ.
Nikita Kučerov trefil tyčku Neuvirthovy branky!
Aleš Hemský se trefuje stejně jako Voráček mezi nohama ruského brankáře! Pokud Neuvirth neinkasuje, český tým dnes zvítězí.
Stejně jako Jakub Voráček se prosadil i Vladimir Tarasenko.
Jakub Voráček se trefil přízemní střelou mezi betony!
Panarin zkoušel střílet kolem pravé nohy, Neuvirth byl ale pozorný.
Pastrňákovi utekl kotouč předtím, než vůbec stihl zakončit.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nakonec rozuzlení nenabídlo, přestože měli oba týmy dostatek příležitostí. O vítězi se tak bude rozhodovat až v samostatných nájezdech.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:40
Ještě jeden dobrý zásah vytáhl také Neuvirth.
64:17
Nakládal objel ruskou branku a hledal na brankovišti Milana Michálka, k němu už se ale kotouč nedostal.
63:19
Ovečkin jel sám na Neuvirtha, ale neproměnil! Stejně však s rychlým únikem naložil hned poté na druhé straně Voráček. To je škoda!
62:44
Šance začínají přibývat. Neuvirth si teď betonem pohlídal zakončení kolem své pravé tyčky.
62:18
Na druhé straně byl v dobré šanci Hemský, trefil ale jen ležícího Varlamova!
61:50
Po Orlově přiťuknutí byl sám před gólmanem Tarasenko, ani teď to ale nekončí druhým gólem pro Rusko.
60:56
Kulikov teď mohl využít špatné domluvy mezi Nakládalem a Palátem, i jeho střela ale končí v rukavici Michala Nauvirtha.
60:37
Kuzněcov tvrdě vypálil, Neuvirth byl ale dobře postavený a jeho pokus na bližší horní roh branky svým pravým ramenem pokryl. Bude se vhazovat.
60:18
Hraje se podle pravidel NHL ve třech hráčích na obou stranách.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině šli do vedení nejprve Rusové po fantastické přihrávce Kuzněcova, kterou zužitkoval Nikita Kučerov, v samotné koncovce ale dokázali Češi vyrovnat. Při hře bez brankáře se prosadil Tomáš Plekanec a posunul tento zápas do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:45
Rusové drží kotouč za vlastní brankou a čekají na třetí sirénu.
58:49
Česko právě vstřelilo branku!
TOMÁŠ PLEKANEC ukončuje české trápení v O2 areně a vyrovnává na 1:1! Po střele Voráčka puk víceméně jen zametl směrem k brance Frolík, ve vzduchu jej pak ještě dokázal tečovat právě Plekanec a Varlamov nedosáhl. Asistence: Michael Frolík.
58:39
Neuvirth je na střídačce, zkoušíme to v šesti hráčích!
58:02
Tarasenko se ihned po vyhraném buly natlačil ke střele, tu ale jeden z českých hráčů dokázal přizvednout až nad plexisklo.
57:55
Chyba v rozehrávce českého týmu rezultuje v další zakázané uvolnění.
56:54
Dadonov zakončoval brejkovou situaci 2 na 1, ale prosadit se nedokázal.
56:35
Další vhazování před Varlamovem dokázali vyhrát Rusové a mohou vyrazit do útoku.
56:20
Neuvirth se teď zaskvěl krásným semaforem proti Orlově pokusu z levé strany.
55:28
Po Plekancově přihrávce zpoza branky se ocitl v obrovské šanci Michael Frolík, ale ani tentokrát se nám nepodařilo skórovat. Buďto kladenský odchovanec těsně minul, anebo vytáhl Varlamov vynikajicí zákrok.
54:26
Riskantní pas Kempného podél útočné modré čáry dokázali Rusové dostat do středního pásma. S kotoučem ale nadále hrají svěřenci Josefa Jandače.
53:51
Zakázané uvolnění šeského týmu. Bude tedy následovat vhazování před Neuvirthem.
53:24
Nakonec z toho ale další zakončení nebylo a s kotoučem dopředu míří Ovečkin.
53:04
Teď už jsme zase nastěhovaní v okolí branky Semjona Varlamova.
52:10
Zajcev zablokoval nahození Zbyňka Michálka a hra se přesouvá do českého obranného pásma.
51:12
Hanzalovi se teď na levé straně otevřela snad polovina ruské branky, útočník Arizony to měl ale přes ruku a než si puk uklidnil na hokejce, prostor u levé tyčky se mu zase zavřel.
50:52
Nahození z rohu ledové plochy teď Varlamov možná trochu podcenil, nakonec ale i s menšími problémy přerušuje hru.
50:39
Elitní útok ruského týmu nedokázal přejít do útočného pásma. Teď můžou vyrazit dopředu Češi.
49:37
Po Hemského přihrávce zpoza branky se opřel do rány běz přípravy Jordán, Varlamov je ale pozorný a puk schoval v lapačce.
48:33
Palát se po Kundrátkově přihrávce natlačil před branku a z dobré pozice střílel. Dostal se i k dorážce, z bezprostřední blízkosti ale Varlamova prostřelit nedokázal.
47:59
Češi zamkli Rusko v obranném pásmu, zatím si ale přihrávají kotouč jen podél mantinelů.
46:53
Faksa se tlačil před branku, na rychlou křižnou přihrávku ale nedosáhl. Čechům teď chybí trošku větší jistota při zakončení.
46:07
Polák s Kempným vybojovali kotouč a uklidňují rozehrávku našeho týmu.
45:30
Oba týmy střídají, Rusové tak vyčkávají s rozehrávkou ve vlastním pásmu.
44:51
Palát teď neprotlačil puk k volnému Pastrňákovi. To je velká škoda, jinak by mohl útočník Bostonu zakončovat z výborné pozice.
44:42
Icing ruského týmu. Hra se přesouvá zpět před Varlamova.
44:15
Jaškin teď dobře vypálil, Varlamov ale jeho ránu vyráží.
43:47
Šipačjov nebezpečně dorážel na brankovišti, volný kotouč ale za Neuvirtha uklidit nedokázal.
43:24
Nakládalovi teď při přihrávce ujel kotouč a Rusové dostávají hru z vlastního pásma.
42:49
Rusům se nepodařilo vyhodit přes Plekance, který si na kotouč počíhal u modré čáry.
42:19
Další dělovka Pastrňáka. Tentokrát ji Hanzal přizvedl vysoko nad břevno až do ochranné sítě.
42:00
Pastrňákův poku z ostrého úhlu minul, Češi ale zůstávají v útočné třetině.
41:31
Vyloučení v týmu Rusko (Nikolaj Kuljomin – 2 min., hákování).
41:04
Rusko právě vstřelilo branku!
Krátce po změně stran jdou Rusové do vedení. Jevgenij Kuzněcov našel vynikající křižnou přihrávkou na zadní tyči volného NIKITU KUČEROVA a ten už měl před odkrytou brankou snadnou práci – 0:1.
Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Alexandr Ovečkin.
40:39
Ovečkin se přes Nakládala neprotlačil ke střele, Rusové ale zůstávají na puku.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 18:35, tak si to nenechte ujít!
Prostřední dvacetiminutovka je minulostí. V O2 Areně jsme se stále branek nedočkali, čeští hokejisté ale podávají velmi kvalitní výkon a s Rusy hrají více než vyrovnaně. K vidění byly šance na obou stranách a především Alexandr Ovečkin s Tomášem Plekancem byli ke gólům velmi blízko, Neuvirth i Varlamov ale stále drží čisté konto.
40:00
39:56
Ihned po buly se ještě dostal ke střele Vladimir Tarasenko, Neuvirth ale reflexivně zasáhl a Češi poté odpálili kotouč do bezpečí.
39:52
Tentokrát se vylučovat nebude, vhazovat se ale bude v blízkosti Michala Neuvirtha.
39:52
A málem z toho byla šance, Pastrňákovi byl ale na poslední chvíli odpískán ofsajd a po přerušení hry se u hrazení strhla další hromadná strkanice.
39:39
Kulikovova nepovedená rozehrávka skončila pouze u Nakládala, Češi mohou založit poslední akci druhé třetiny.
38:41
Hra se stěhuje ze strany na stranu. Jakub Voráček si nyní nabruslil do pásma a nabil ho na modrou Kundrátkovi, zadák bratislavského Slovanu ale vypálit nedokázal.
37:42
Šustrovu ránu z pravého kruhu Varlamov vyrazil a Kulikovovi poté prošel hraniční zákrok na Michaela Frolíka, Češi ještě pokračují v akci v útočném pásmu.
37:21
Martin Hanzal důrazným napadáním vybojoval buly v útočném pásmu, Varlamov neměl na výběr a musel přerušit hru.
37:04
Hra je opět přerušena a před námi je komerční přestávka, do O2 Areny se společně vrátíme za pár okamžiků.
36:40
Ani Češi si na nedostatek šancí stěžovat nemohou. Michal Kempný tvrdě vypálil od modré, jeho projektil ale těsně minul ruskou svatyni!
36:07
Uff! Alexandr Ovečkin vybojoval puk ve středním pásmu a vydal se po levém křídle kupředu. Na hvězdného snajpra zívala po souhře s Kučerovem prázdná brána, vracející se Nakládal ale obětavě uchránil čistý štít!
35:21
Od zadního mantinelu se puk odrazil před branku k Michalu Birnerovi, útočník ruského Čeljabinsku ale z bezprostřední blízkosti nedokázal Varlamova propálit!
34:56
Michal Birner se rozjel na levém křídle a nakonec to vzal na sebe, jeho střela zápěstím ale proletěla o nějaký ten metr vedle levé tyče.
34:14
Jemelinovy nepovedené rozehrávky se se štěstím zmocnil David Pastrňák, jenž ale z vrcholu kruhů na Varlamova nevyzrál. V závěru druhé třetiny stále platí bezbrankový stav.
33:48
Teď při nás stáli všichni svatí! Právě Anisimov nabil na modrou Zajcevovi, jehož rána z první orazítkovala břevno české svatyně!
33:20
Ránu Tělegina Neuvirth sice příliš neviděl, přesto dokázal srazit kotouč do rohu. Sborná zůstává v útočném pásmu, v rohu je u puku Arťom Anisimov.
32:47
Kuzněcov nabil na pravý kruh Kučerovovi, s jeho pokusem si ale český brankář Michal Neuvirth poradil. Tlak Rusů ale ještě pokračuje!
32:16
Ovečkin si netroufl vyrazit dopředu a posunul kotouč na Jemelina, Rusové se nakonec do útočného pásma přeci jen dostali a u puku je Kučerov.
31:47
Michal Jordán, jenž na trestné lavici odpykal jeden z trestů Milana Michálka, se po návratu na led vydal kupředu, ocitl se ale v ofsajdové pozici.
31:01
Ruští hokejisté mají obrovské problémy s aktivně napadajícími českými hráči, Zajcev před dotírajícím Palátem pro jistotu vrátil kotouč až za vlastní svatyni.
30:26
To je pane škoda! Po Tarasenkově nepovedeném úniku se Češi vydali do rychlého protiútoku a ve skvělé palebné pozici se zjevil po ukázkové souhře s Hemským Tomáš Plekanec, jenž ale z bezprostřední blízkosti na Varlamova nevyzrál!
29:41
Jemelin (RUS) vyfasoval dvě minuty za hrubost, zatímco Milan Michálek (CZE) ke stejnému trestu dostal navíc další dvě minuty za nesportovní chování.
29:41
29:41
Smyslů zbavený Jemelin dokonce uhodil i jednoho z čárových sudích, tak se nechme překvapit, jaké bude rozložení trestů.
29:41
Na ledě se to zase pořádně mele! Alexej Jemelin začal po přerušení hry naprosto zbytečně atakovat české hokejisty a to se vůbec nelíbilo Milanu Michálkovi, který se s Jemelinem pustil do souboje jeden na jednoho. O2 Arena je na nohou!
29:34
Vadim Šipačjov (RUS) se holí natáhl po Pastrňákovi, který neměl šanci udržet rovnováhu. Petrohradský útočník vyfasoval dvouminutový trest za sekání.
29:17
Hra je přerušena, do O2 Areny se společně vrátíme po komerční přestávce.
28:53
Ani Radkovi Faksovi se z dobré pozice nepodařilo vypálit a Rusové se vydali rychle dopředu. Artěmij Panarin vyslal na Neuvirtha dělovku z pravého kruhu, kotouč ale proletěl těsně nad!
28:24
To je škoda. Neposedný puk se nečekaně odrazil směrem k volnému Tomáši Plekancovi, český kapitán ale nedokázal touš zkrotit.
28:02
Už s navrátivším Palátem Češi odpálili kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Michalem Neuvirthem.
27:47
Právě Orlov si ale nyní nedokázal zpracovat prudký pas od Tarasenka, čehož může unavená česká čtveřice využít k vystřídání.
27:15
Dmitrij Orlov ještě zachytil skákavý kotouč na modré čáře, tlak sborné tak pokračuje. K žádným střelám to však dosud nevedlo.
26:43
Skvěle. Rusové uvízli v ofsajdu a chviličku po přerušení hry se na střídačku vrátil Michal Jordán, český obránce, který je momentálně bez angažmá, by se měl co nevidět zapojit zpět do hry.
26:34
Radek Faksa opět vyhazuje černý nesmysl do bezpečí, Malkin spěchá pro kotouč do hloubi vlastní třetiny.
26:09
Uff! Šipačjov mohl dorážet do odkryté branky, jeho pokus ale trefil pouze Plekance a Češi se poté osvobodili!
25:52
Ondřej Palát (CZE) ve středním pásmu trefil kolenem svého parťáka z jedné formace v Tampě Bay Nikitu Kučerova, Rusové si tak zahrají další přesilovku.
25:43
Nakonec z toho vzešla Pastrňákova bomba od pravého mantinelu, kterou ovšem Semjon Varlamov dokázal vyrazit do bezpečí a následný projektil Paláta byl zblokován.
25:15
Rusové mají problémy s rozehrávkou, nyní odpálili kotouč pouze ke Kundrátkovi. Český nároďák znovu míří vstříc Varlamovovi!
24:44
Radek Faksa se zarputilostí buldoka ovládl přetahovanou o puk v rohu kluziště, jeho následná přihrávka na modrou čáru ale byla nepřesná.
24:27
Milan Michálek jednoduchým nahozením na branku vybojoval buly v útočném pásmu, to už ale Rusové hrají opět v plném počtu.
24:10
Ivan Tělegin obětavě skočil do rány a schytal to do pravé nohy, sborná se po následné trmě-vrmě dokázala osvobodit.
23:26
Rusové odpálili kotouč do bezpečí a mohou vystřídat, svěřenci Josefa Jandače míří zpět do útočného pásma.
22:54
Právě Martin Hanzal si nyní ze vzduchu stáhl puk do své moci a poté ho přenechal Hemskému. Kuljomin nemá hokejku, využijeme toho?!
22:28
Hanzal vyhrál čistě buly pro Jakuba Nakládala, jehož pověstná bomba od modré ale proletěla těsně vedle ruské svatyně! Češi ještě zůstávají v pásmu.
22:22
S Michalem Jordánem to teď bohužel nevypadá vůbec dobře. Český obránce po souboji s Nestěrovem zůstal ležet na ledě, za tělem mu totiž zůstala ležet ruka. Jordán už míří na ošetřovnu, tak doufejme, že bude v pořádku. Nestěrov (RUS) může být za dvouminutový trest ještě rád.
21:38
Hemský u mantinelu šikovně odzbrojil Vladislava Namestnikova a Jandačova parta se vydala opět kupředu, z čehož Češi vytěžili další vhazování v útočném pásmu.
20:56
Pastrňák v rohu zachytil nepovedenou rozehrávku ruského gólmana, druhá formace českého týmu se ale do zakončení nakonec nedostala a Rusové odpálili puk až k Neuvirthovi.
20:40
Na útočný výlet se vydal Michal Kempný, jehož projektil byl sražen do ochranné sítě, a následovat tak bude vhazování po Varlamovově levici.
20:22
Tomáš Plekanec se opět vydal ihned po úvodním buly kupředu, Varlamov však nakonec zasahovat nemusel a Rusové mohou zamířit do protiakce.
20:01
Prostřední dvacetiminutovka začne přibližně v 17:32, tak si to nenechte ujít!
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. K vidění byl vyrovnaný hokej s pár šancemi na obou stranách, stav je ale stále bezbrankový. Nás může těšit zlepšená hra české defenzívy, která hvězdnou sbornou k mnoha příležitostem nepustila. Asi největší šanci dosavadního průběhu měl Tomáš Plekanec, jenž však ve vlastním oslabení na Varlamova nevyzrál.
20:00
19:46
Po trmě-vrmě u mantinelu se puk odrazil na modrou k Dmitriji Jaškinovi, v Rusku narozený český reprezentant ale na Varlamova nevyzrál.
19:05
Svěřenci Olega Znaroka drží kotouč ve vlastním pásmu, Jemelin čeká na dostřídávající spoluhráče. To už probíhá poslední minuta první třetiny.
18:26
Svěřenci Josefa Jandače se ale daleko nedostali a odraženého kotouče se zmocnil Nestěrov, jehož ránu příklepem od modré Neuvirth polapil a včasnou rozehrávkou zabránil přerušení hry.
17:57
Sborná vyhodila puk na všechny čáry, zakázané uvolnění se ale nepíská a Češi musejí hrát. Dopředu však může po levém křídle zamířit Ondřej Palát.
17:36
Michal Kemný dostal od Voráčka přihrávku na modrou čáru a okamžitě vypálil, Varlamov měl ale dobrý výhled a zkušeně přerušil hru.
17:10
Tomáš Plekanec bekhendem nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjel Michal Birner, Varlamov ale bez sebemenších problémů srazil kotouč do bezpečí.
16:47
Michael Frolík vjel do útočného pásma příliš rychle – ofsajd. Hra je přerušena, následovat bude buly poblíž ruské střídačky.
16:08
Anisimov to v rohu kluziště pořádně schytal od řízka Poláka, Rusové se ale přesto dostali do šance! Kotouč neposedně poskakoval před Neuvirthem, ten na poslední chvíli přerušil hru!
15:47
Alexej Marčenko zkusil štěstí od modré, od jednoho z českých hráčů se kotouč odrazil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po levé ruce Michala Neuvirtha.
15:38
Lukáš Krpálek je momentálně představován jako čestný host dnešního utkání, zaplněná O2 Arena zlatému medailistovi z Ria vestoje aplauduje.
15:30
Češi se vydali do rychlého protiútoku a Plekanec našel v mezikruží Milana Michálka, ten měl ale zablokovanou hůl a to se na kvalitě jeho střely projevilo.
15:03
Milan Michálek to zkusil z prakticky nulového úhlu, Varlamov se ale k tyči natlačil včas a se střelou českého útočníka si poradil.
14:36
Nikita Zajcev si bruslí nedokázal zpracovat skákavou přihrávku od Tarasenka, Češi následně vyhodili kotouč do pásma a odjeli vystřídat.
13:59
Ondřej Palát v rohu kluziště čistým bodyčekem uzemnil svého spoluhráče z Tampy Nestěrova, Rusové si ale přesto poradili a mohou vyrazit do útoku.
13:27
Hra je opět přerušena, následovat bude další vhazování před Michalem Neuvirthem.
13:04
Čeští hokejisté teď úplně zapomněli na z druhé vlny si najíždějícího Dmitrije Kulikova, letní posila Buffala Sabres ale z vrcholu kruhů pálila těsně vedle!
12:45
Kundrátek už je zpět na ledě a po následné střele Jevgenije Dadonova přerušil český brankář hru, vhazovat se bude v útočném pásmu sborné.
12:28
Vadim Šipačjov nabil na vrchol kruhů napřaženému Malkinovi, ten ale pálil vedle.
11:41
Plekanec teď parádní stahovačkou vyškolil Orlova a ocitl se úplně sám v mezikruží, jeho střela zápěstím ale nenašla recept na pozorného Varlamova!
11:18
Ovečkinova rána byla zblokována a o pár sekund později to zkusil Dmitrij Orlov, Michal Neuvirth ale bez problémů srazil kotouč do rohu kluziště.
10:55
Kučerov se nezištnou zadovkou pokusil oslovit úplně volného Vladimira Tarasenka, k němu ale se štěstím kotouč nedoskákal.
10:37
No a pozor. Na trestnou lavici si sedá i Tomáš Kundrátek (CZE), což znamená, že si svěřenci Olega Znaroka zahrají další přesilovku.
10:37
Alexej Jemelin (RUS) nevybíravým zákrokem poslal k zemi Nakládala a poté se dostal do strkanice s Palátem (CZE), oba kohouti půjdou schladit hlavu na lavici hříšníků – vyfasovali shodně dvě minuty za hrubost.
10:37
10:21
Přihrávka adresovaná Hanzalovi přes celou šíří útočného pásma našla pouze Jevgenije Malkina, Rusové už zakládají rychlou protiakci.
09:50
Varlamov při rozehrávce u mantinelu zaváhal a k puku se dostal Jakub Voráček, jemuž se ale nepodařilo najít v předbrankovém prostoru Milana Michálka.
09:27
Michal Birner už je na ledě, toto oslabení vyšlo svěřencům Josefa Jandače na jedničku!
09:02
Alexandr Ovečkin zavezl puk do útočného pásma, Češi se ale okamžitě poté osvobodili a další akci Rusů musí Dmitrij Orlov zakládat z hloubi vlastní třetiny.
08:24
Češi v tomto oslabení dělají hráčům sborné dobrým pohybem velké problémy. K další střele se dostal Hanzal, Varlamov pro jistotu přerušil hru.
08:13
Milan Michálek se ve vlastním oslabení dostal k puku v mezikruží, s jeho pokusem si ale Semjon Varlamov bez problémů poradil.
07:39
Čeští hokejisté ihned po buly vystrkali puk z vlastního pásma, Plekanec se Šustrem navíc dovezli kotouč až k Varlamovovi.
07:27
Přesilovku si po komerční přestávce vyzkouší také Znarokova parta, Michal Birner (CZE) si půjde posedět za katr na dvě minuty za podražení.
07:02
Šipačjov je zpět na ledě. Přetrvávající tlak se ještě snažil využít Aleš Hemský, jeho střela ale na ruskou branku neprošla.
06:16
Poněkud krkolomným způsobem, leč přece se čeští hokejisté usadili v útočném pásmu, nicméně Pastrňákovu bombu od modré Varlamov bez potíží vyrazil.
05:49
Po zblokované dělovce Voráčka se sborná osvobozuje a Rusové mohou vystřídat, kotouč je nyní až za Neuvirthovou klecí.
05:29
Kotouč neposedně poskakoval v brankovišti, Milan Michálek ho ale nedokázal dorazit za dezorientovaného Varlamova!
05:02
Český tým si zahraje přesilovku, Vadim Šipačjov (RUS) vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.
04:40
Michal Jordán omylem tečoval nahození z rohu kluziště vstříc české svatyni, jeho jmenovec Neuvirth byl ale na svém místě a bez problémů přerušil hru.
04:29
Zajcevovo nahození od modré Neuvirth bez problémů vyrazil, svěřenci Olega Znaroka ale dál pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
03:55
Po nepřesném Palátově pasu se kotouče ujal Vladimir Tarasenko, ani Rusové ale na kotouči dlouho nevydrželi. Hraje se ve zběsilém tempu a puk se stěhuje ze strany na stranu.
03:16
Ovečkin ještě na pravém kruhu přenechával kotouč jednomu ze svých spoluhráčů, Rusové ale záměr "Alexandra Velikého" nevystihli a u puku je Zbyněk Michálek.
02:51
Jevgenij Kuzněcov se stříleným pasem pokusil najít Kučerova, Kundrátek ale holí vypíchl kotouč mimo nebezpečí.
02:20
Ve čtvrté formaci s Birnerem a Jaškinem nyní nastoupil Tomáš Plekanec, Češi ale v útočném pásmu o kotouč přišli a Zajcev má nyní spoustu času na rozehrávku.
01:43
Frolík s Faksou se po pravém křídle vydali kupředu a druhý jmenovaný našel na opačné straně z druhé vlny si najíždějícího zadáka Jordána, jehož pokus švihem však Varlamov bez problémů vyrazil.
01:02
Pastrňák za ruskou svatyní bojoval o kotouč statečně, urostlý Jemelin českého šikulu připravil o kotouč a Rusové míří kupředu.
00:17
Brankář sborné se hned v úvodu pořádně zapotil! Tomáš Plekanec se po buly ocitl tváří v tvář Varlamovovi, na gólmana Colorada ale nevyzrál!
00:08
Češi se ihned po buly vydali kupředu a střelu Tomáše Plekance bránící Kučerov zblokoval do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici ruského gólmana Varlamova.
00:01
O2 arenou momentálně zní slova ruské hymny, od úvodního buly nás dělí už jen desítky sekund!
Čeští reprezentanti postupně vjíždějí na ledovou plochu, což doprovází efektní světelná a kouřová show.
Momentálně na ledové ploše probíhá představování československé reprezentace z Kanadského poháru v roce 1976, za chvilku už přijde na řadu samotný zápas!

Česko: Neuvirth (Mrázek) – Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán, Kundrátek – Voráček, Plekanec, M. Michálek – Palát, Hanzal, Pastrňák – Hemský, Faksa, Frolík – Jaškin, Birner. Trenér: Josef Jandač.

Rusko: Varlamov (Vasiljevskij) – Zajcev, Orlov, Jemelin, Nestěrov, Marčenko, Kulikov – Kučerov, Kuzněcov, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, Kuljomin – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Namestnikov, Anisimov, Tělegin. Trenér: Oleg Znarok.

Rozhodčí: Dwyer (CAN), Hribik – Suchanec (CZE), Cormier (CAN).
V Praze bez zraněného Sobotky a se sedmi obránci

Trenér Josef Jandač bude muset sáhnout k nuceným změnám v sestavě. Už předem bylo avizováno, že druhý zápas místo Petra Mrázka odchytá Michal Neuvirth, se ztrátou Vladimíra Sobotky ale Jandač počítat nemohl. Ten v Petrohradu nedohrál po zákroku Nikity Zajceva a prvotní rentgen sice žádnou zlomeninu neodhalil, na kompletní informace o Sobotkově zdravotním stavu ale stále čekáme.

Fribourg-Gottéron, zaměstnavatel dodatečně povolaného Romana Červenky, produktivního útočníka podle domluvy pustí až v den odletu za velkou louži, český trenér tak dnes bude mít k dispozici jen jedenáct útočníků. Volné místo v sestavě Josef Jandač pravděpodobně zacelí obráncem Tomášem Kundrátkem, jenž v nominaci nahradil Radka Gudase. Toho (stejně jako Davida Krejčího) nepustil jeho klub v NHL.

Předpokládaná sestava Česka pro odvetu v O2 Areně:

Neuvirth – Šustr, Nakládal, Z. Michálek, Jordán, Polák, Kempný, Kundrátek – Voráček, Plekanec, M. Michálek – Palát, Hanzal, Pastrňák – Hemský, Faksa, Frolík – Jaškin, Birner.
V Petrohradu chybělo k úspěchu málo

Česká reprezentace se s Rusy utkala už ve čtvrtek na půdě soupeře a v Petrohradu nepodala vůbec špatný výkon. Češi byli před turnajem téměř všemi odborníky pasováni do role jasných outsiderů, proti hvězdami nabité sborné si ale vedli velmi dobře a prohráli těsně 3:4. Ovečkin, Malkin, Dacjuk a spol. přehrávali partu okolo Tomáše Plekance jen ve druhé třetině, která nakonec o vítězi bohužel rozhodla.

Branky a nahrávky: 19. Panarin (Šipačjov, Dadonov), 26. Tarasenko (Kučerov, Markov), 29. Kučerov (Marčenko, Orlov), 49. Dadonov (Panarin, Šipačjov) – 4. Kempný (Sobotka, M. Michálek), 47. Hanzal (Hemský, Kempný), 58. Plekanec (Polák, Palát).
Krásné odpoledne! Co nejsrdečněji vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z předposledního zápasu našeho národního týmu před blížícím se Světovým pohárem v Torontu. V pražské O2 Areně změří výběr Josefa Jandače síly s Ruskem a úvodní buly bude vhozeno v 16:30, to si rozhodně nemůžete nechat ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.