Litoměřice - Poruba 2011 | ONLINE | 22.2.2020 17:00 | Skupina o pořadí play-off 1. ligy 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Skupina o pořadí play-off 1. ligy - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřice : Poruba 2011 - 22. února 2020   17:00

Ukončeno
Litoměřice
Litoměřice
02:42' Korkiakoski (Klejna, M. Beran) • 21:16' Kangas (Jícha, D. Sklenář) • 28:02' Marcel (Jícha) • 30:58' M. Kadlec (Klikorka, Štohanzl) • 45:26' M. Kadlec (Korkiakoski, M. Beran) • 54:28' Jindra (Kangas, Marcel)
6:3
(1:2, 3:0, 2:1)
Poruba 2011
11:18' Sikora  (Gřeš, Rudl) • 12:35' T. Jáchym  (Špaček) • 59:56' Rudl  (Hudeček)
Litoměřice
Sestavy:
A. Beran (Škorpík) – Marcel (A), Klejna, Jebavý (A), Klikorka, Strejček, Kukla – D. Voženílek (C), Korkiakoski, M. Beran – Půhoný, Jícha, M. Kadlec – Kropáček, Štohanzl, Kangas – Jindra, Morong, D. Sklenář.
Rozhodčí
Valenta, Micka – Votrubec, Ševic
Kalich Arena, Litoměřice
Poruba 2011
Sestavy:
Foltán (Kůdela) – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, D. Krejčí, Pastor, Dluhoš, Dundáček – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – J. Káňa (A), T. Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk (C), Nejezchleb – Ollender, Toman, Ďurač.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek sobotního večera.
V Litoměřicích je dobojováno. Domácímu Stadionu vyšla o něco lépe druhá a třetí třetina, ve které dokázal otočit vývoj utkání a zaslouženě tak bere tři body.
Konec zápasu.
59:56'
Poruba právě vstřelila branku!
Zbývají poslední čtyři vteřiny a Poruba ještě snižuje! Do odkrytého prostoru Beranovy branky umístil přesně DOMINIK RUDL. Asistence: Jan Hudeček.
59:34'
Hosté v plném počtu.
59:30'
Kališníci se ještě pokouší zakončit z těsné blízkosti.
58:42'
Od vlastní branky tak rozehrává Jan Strejček, který tímto započal další průnik svého týmu.
57:55'
Stadion stále napadá branku hostujícího celku sérií několika kombinačních akcí. Jejich bránění ale Porubě celkem vychází.
57:34'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Richard Nejezchleb – 2 min., hákování).
56:48'
Dlouho držel Daniel Voženílek puk ve snaze zakončit. Až mu nakonec po střele porubský obránce odklidil puk z hole.
55:59'
Litoměřičtí se odhodlali k dalšímu průniku ve třech hráčích. Zrovna v takovém počtu ale Poruba bránila a byla v tomto úspěšnější.
54:28'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Rychlý brejk Litoměřic znamená šestou branku do Foltánovy sítě! Od vlastní branky se rozjel DAVID JINDRA, který se prosmýkl středem pole a zaznamenává tak svůj první gól v litoměřickém dresu. Asistence: Kristian Kangas a Patrik Marcel.
53:14'
Další průnik vyzkoušeli hráči Poruby. Sice v první chvíli Berana neprostřelili, avšak drží se v útočném pásmu.
51:58'
Domácí opět rozehrávají od vlastní branky. A dostali se k slibné příležitosti, jen zakončení trochu pokulhávalo.
51:25'
Do této početní deformace vstoupila zatím lépe Poruba, která hned zkraje vyhodila kotouč na opačný konec kluziště od vlastní branky.
51:14'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Daniel Krejčí – 2 min., podrážení).
50:44'
Adam Beran zastavil odhozený kotouč k jeho brance. Tím dokázal nasměrovat svůj tým do další akce, ze které navíc vzešla signalizovaná výhoda.
49:42'
Po vyrovnání početních sil se Litoměřice marně snaží dostat ven z obranné třetiny. Poruba jim to nechce dovolit, naopak sama bojuje o možnost snížení nepříznivého stavu.
49:22'
Domácí v plném počtu.
48:45'
Porubští se v přesilovce sice drží v útočném pásmu, ale Adama Berana příliš neprověří. Naopak domácí podnikají časté výpady.
47:22'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Vojtěch Kropáček – 2 min., napadení).
46:34'
Porubští pro zmírnění tlaku na vlastní branku vyhodili kotouč až k Beranovi. Odsud se ale domácí záhy dostali na opačný konec.
45:26'
Hosté v plném počtu.
45:26'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Domácí využívají přesilovku a navyšují své vedení! Korkiakoskiho střelu od modré v poslední chvíli tečoval za záda Foltána MARTIN KADLEC, který tak střílí svůj druhý dnešní gól. Asistence: Markus Korkiakoski a Matěj Beran.
44:24'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Pastor – 2 min., hákování).
43:32'
Domácí posléze otočili těžiště hry opět k brance Poruby. Tam se ovšem udrželi jen do první střely, kterou Foltán pokryl. Následné vhazování vyšlo o něco lépe hostujícímu týmu.
42:57'
Podél mantinelu vyzkoušel průnikovku Richard Nejezchleb. Dvojice litoměřických obránců ale byla nad jeho síly.
42:40'
První porubský pokus o zakončení v této třetině končí zakázaným uvolněním Stadionu.
41:56'
Litoměřičtí stále nelení v ostřelování Foltánovy svatyně. Porubský brankář je ale již celkem rozpohybovaný a proto mu ani v tomto případě nedělalo problém si pro puk sáhnout nad hlavu.
40:36'
Úvod třetí třetiny přinesl rychlý nápor Litoměřic na Foltánovu branku. A gólman Poruby se hned zkraje musel rychle otáčet. Přesto šanci udržel.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina už byla zcela v moci litoměřických hokejistů, kteří otočili vývoj utkání třemi povedenými góly a díky tomu vstupují do závěrečné fáze utkání s dvoubrankovým náskokem.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:30'
Frederik Foltán zastavil puk za vlastní brankou a zahájil tak rozehrávku svého týmu.
38:15'
Karel Klikorka si sjel pro kotouč až k vlastní brance, odkud rychle rozehrál průnikovku směrem k Foltánově kleci. Situaci z pohledu Poruby uhasil Jan Káňa, když hokejkou srazil puk do rohu.
37:02'
Tomáš Pastor rozehrál od vlastní branky. Nikterak daleko se ale nedostal, neboť se rychle musel vrátit zpět k Foltánovi. Tam se navíc hra lehce přiostřila a došlo již k drobné potyčce.
35:41'
Domácí hokejisté rozehráli od vlastní branky. Tentokrát z toho ale pro Foltána moc práce nevzešlo, naopak domácí se museli vrátit na výpomoc k Adamu Beranovi.
34:45'
Souhra mezi Karlem Klikorkou a Matějem Beranem vedla pouze k vyhození kotouče z hole porubského bránícího hráče. Matěj Beran to následně zkoušel i podruhé, ovšem byť se dostal přímo k brance, z otočky Foltána nepřekonal.
33:41'
Na pozoru se momentálně se musí držet Adam Beran. K jeho štěstí ale Poruba zatím nedokázala vytvořit takovou šanci, která by jej bezprostředně ohrozila.
32:30'
Matěj Morong otevřel gólovou situaci pro Martina Štohanzla. Ten posléze puk tečoval, avšak pouze do boční sítě.
31:45'
Kališníci vybojovali puk ve středním pásmu. Kangasova střela sice následně na Foltána nedolétla, kališníci se ale udrželi v útočném pásmu a mohou tak navyšovat přímý tlak na porubskou svatyni.
30:58'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Naprostá paráda v podání MARTINA KADLECE znamená již dvoubrankový náskok pro litoměřický tým! Litoměřický forvard se utrhl porubské obraně a zcela sám si to šinul přímo vstříc gólmanovi, jehož také chytře překonal. Asistence: Karel Klikorka a Martin Štohanzl.
30:29'
Daniel Voženílek nepřešel přes tři hráče v dresu Poruby. Hosté se díky tomu dostali do další příležitosti. Z toho pak plynul další úspěšný zákrok Adama Berana.
28:47'
Vojtěch Kropáček zpoza soupeřovy branky rozehrál puk Janu Strejčkovi na modrou čáru. Ten se posléze dostal ke střele, byť tu ovšem Foltán celkem snadno zlikvidoval.
28:02'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Stadion se opět dostává do vedení! Od modré čáry vyzkoušel tvrdost své střelby PATRIK MARCEL a zadařilo se! Puk zaplul přesně do střední linie branky a vrátil litoměřickým hokejistům vedení. Asistence: Josef Jícha
26:09'
Matěj Morong nenašel volnou skulinu v tříčlenné porubské zdi a tak pouze obloukem nahodil puk k Foltánovi. Poruba se díky tomu ke kotouči opět dostala a zahájila vlastní rozehrávku.
25:06'
U puku jsou stále hráči ostravského celku. Nemohou se ale dostat z obranného pásma, neboť modrou čáru kališníci drží celkem úspěšně.
22:45'
Matěj Beran nepřešel přes dva protihráče v útočném pásmu. Díky tomu se Poruba vydala na opačný konec kluziště a ke střele na Berana. S tou si ale gólman Litoměřic dokázal poradit.
22:06'
Na druhé straně to z první z oleje zkusil Jiří Zdeněk. Adam Beran ale pohotově vyrazil puk betony.
21:16'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Litoměřičtí srovnávají! KRISTIAN KANGAS si najel do mezikruží a propálil vše, co mu stálo v cestě. Včetně prostoru mezi betony Foltána. Asistence: Josef Jícha a Dominik Sklenář.
20:25'
Ostravští se stále drží v útočném pásmu a rozehrávají řadu šancí ve snaze prostřelit Adama Berana. Ta první část se jim daří, dokonce i úspěšně pálí na branku, ale gólman Litoměřic jim vystavuje stopku.
20:14'
Hned zkraje druhé třetiny si Adam Beran připsal úspěšný zákrok. A to po výjezdu Hudečkovy formace bezprostředně po buly.
20:01'
Začala druhá třetina.
Do první třetiny vstoupil lépe litoměřický tým, který se rychle ujal vedení po trefě Markuse Korkiakoskiho. Poruba ale posléze zařadila na vyšší obrátky a dokázala dvěma góly otočit vývoj utkání, čímž vstupuje do druhé periody s těsným náskokem.
20:00'
První třetina skončila.
19:04'
Do poslední minuty vstoupila aktivněji Poruba, která se snažila o pohyb v útočném pásmu. K prověření Berana se ale zatím nedostala, neboť Stadion dokázal otočit hru.
18:07'
Martin Kadlec po obdržení kotouče nepřešel přes dvojici hráčů v porubském dresu a musel se tak vrátit k vlastní brance. Odsud tak domácí zahájili vlastní rozehrávku.
17:34'
Hosté se pokoušejí stále o průniky do útočného pásma. Leč tu je zastaví ofsajd, tu zakázané uvolnění a tím pádem je hra rozkouskovaná.
16:48'
Porubští celkem v poklidu rozehrávají do své branky. Tak moc v klidu, až jim kotouč projel na zakázané uvolnění a tím si hru přesunuli k vlastní brance.
15:42'
I po vyrovnání početních sil se Stadion drží v útočném pásmu a drží Porubu pod tlakem. Málokdy z toho ale vzejde střela, která by branku hostí jakkoli ohrozila.
15:34'
Hosté v plném počtu.
14:34'
Kališníci i tuto přesilovku hrají velmi aktivně a masivně se snaží o vyrovnávací trefu. Tu jim ale obrana Poruby nechce díky dotěrné obranné fázi povolit.
13:34'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Daniel Krejčí – 2 min., podrážení).
13:25'
Enormní šanci na druhé straně měl Matěj Beran, kdy z mezikruží vypálil kotouč přímo do Foltánova náručí. Porubský gólman ale neměl puk zcela pod kontrolou, neboť mu vypadl. Nebyl tam ale nikdo z Litoměřických, kdo by jej dorazil do branky.
12:35'
Poruba právě vstřelila branku!
A velmi rychle dochází k obratu! Poruba využila chaosu před brankou Berana a tak dlouho ostřelovala jeho branku z těsné blízkosti, až to tam nakonec propadlo. Tím úspěšným střelcem byl TOMÁŠ JÁCHYM. Asistence: Marek Špaček.
11:18'
Poruba právě vstřelila branku!
Krásná individuální akce MARKA SIKORY znamená vyrovnání! Jako nůž máslem projel litoměřickou obranou a povedeně si vymíchl gólmana Stadionu. Asistence: Tomáš Gřeš a Dominik Rudl.
09:42'
V útočném pásmu ale kališníci nic velkého nevytvořili a naopak Poruba se tentokrát vydala k Beranovi. Ovšem i ona neměla příliš velkou šanci na posun.
08:33'
Richard Nejezchleb vyvezl kotouč až k Adamu Beranovi. Tam ale puk neudržel proti dvojici litoměřických obránců, čímž se domácí dostali k další rozehrávce.
08:18'
Hosté v plném počtu.
07:36'
Na obrazu hry se stále nic nemění. Litoměřičtí hokejisté rychle kombinují po obvodu útočného pásma a hledají volné místo pro prověření Foltána.
06:43'
Přesilovku zvládají kališníci zatím velmi aktivně. Drží se nadostřel Foltánovy branky a čekají na vhodný moment pro palbu.
06:18'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Daniel Krejčí – 2 min., nedovolené bránění).
06:02'
Přihrávku od Daniela Voženílka napasoval od modré přesně na branku Jan Strejček. Přes hlouček hráčů ale puk na Foltána nepropálil.
04:48'
Křižmo od modré to vyzkoušel na Berana Radim Toman. Gólman Litoměřic ale včas proti puku vytáhl lapačku, do níž kotouč přesně zaplul.
02:42'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Litoměřičtí se rychle ujímají vedení! Střelu Františka Klejny tečoval přesně mezi betony Foltána MARKUS KORKIAKOSKI a kotouč tak zaplul po ledě do branky. Asistence: František Klejna a Matěj Beran.
01:46'
Kališníci vybruslili po boji o kotouč opět k brance Frederika Foltána. Nic velkého zde ale nepředvedli, naopak záhy se museli s pukem a soupeřem vrátit zpět.
01:06'
Ostravští se vydali do brejku po nepřesné souhře Litoměřic v útočném pásmu. Sami však byli zastaveni před útočným pásmem díky ofsajdu.
00:29'
S úvodem první třetiny se vydala Poruba ohrožovat prostor před Adamem Beranem. Ten také čelil první střele, avšak zvládl ji s přehledem.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Stadion Litoměřice: A. Beran (Škorpík) – Marcel (A), Klejna, Jebavý (A), Klikorka, Strejček, Kukla – D. Voženílek (C), Korkiakoski, M. Beran – Půhoný, Jícha, M. Kadlec – Kropáček, Štohanzl, Kangas – Jindra, Morong, D. Sklenář.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, D. Krejčí, Pastor, Dluhoš, Dundáček – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – J. Káňa (A), T. Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk (C), Nejezchleb – Ollender, Toman, Ďurač.

Rozhodčí: Valenta, Micka – Votrubec, Ševic.
To Poruba sází hned na pětici hráčů, kteří mají více jak třicet kanadských bodů. Na samém vrcholu je Marek Sikora a jeho 38 bodů. Více gólových nahrávek než on pak má Patrik Husák, celkem 29 a 36 kanadských bodů. A nutno říct, že Sikora není ani lídr ve vstřelených gólech. Toto prvenství patří Tomáši Gřešovi s sedmnácti úspěšnými zásahy. Do TOP 5 v tabulce bodování pak ještě patří Jan Hudeček a Jan Káňa.

V brance Poruba sází na osvědčenou dvojici, tedy zpočátku trojici, avšak Daniel Dolejš již ukazuje své gólmanské umění již jen v dresu extraligových Vítkovic. Nejvíce zápasů tak odchytal Frederik Foltán s úspěšností 90,49 % a sekundoval mu Hynek Kůdela. Jeho úspěšnost je rovna 87,22 %.
Kališníky v produktivitě tahne zejména kapitán Daniel Voženílek, mimojiné i lídr v bodování celé soutěže. Na svém kontě má již 59 kanadských bodů. Přesto jsou ale lepší střelci nežli on. Těmi je dvojice Martin Kadlec a Markus Korkiakoski, oba shodně s 23 přesnými trefami do branky. V brankovišti je spolehlivou oporou Stadionu Adam Beran s 23 odchytanými zápasy, gólovým průměrem 2,84 a úspěšností 91,52 %. Dvojici s ním tvoří nadějný Jan Škorpík, který však i díky delšímu zranění odchytal doposud jen dvanáct utkání, a to s průměrem 3,2 gólu na zápas a úspěšností 88,39 %.

Brankoviště Litoměřic ovšem ani zdaleka není něčím, co by náleželo jen jediné vyvolené osobě. Naopak, v dosavadním průběhu sezóny se v něm ukázalo již osm gólmanů. Kromě již zmiňovaných Berana se Škorpíkem to byli Tomáš Král (11 záp., úsp. 90,13 %), Radek Haas (1 záp., úsp. 96,67 %), Štěpán Lukeš (6 záp., úsp. 90,61 %). Šimon Zajíček (3 záp., prům. 86,05 %), Ondřej Skokan (1 záp., úsp. 81,25 %) a Šimon Sklíba (1 záp., úsp. 73,33 %).
Ve vzájemných zápasech letošní sezóny byl výsledkově většinou úspěšný domácí tým. To stoprocentně platí pro Litoměřice, které se s Porubou doma utkali dvakrát a byly z toho výhry 6:1 a 8:4. Ostravští pak v domácím prostředí byli úspěšní jen v nadstavbové části, kdy porazili Stadion 9:1 a 3:2, kdežto v základní části podlehli Litoměřicím vysoko 0:6.
Zdravím vás u 23. kola bojů Chance ligy o pořadí v play-off. Proti sobě nastoupí týmy ze spodní poloviny tabulky, avšak stále bojující o pořadí v nejlepší šestce, zaručující přímý postup do play-off. A zatímco domácí HC Stadion Litoměřice má ze šesté příčky lepší pozici, tak hosé HC RT TORAX Poruba 2011 se musí o něco více snažit. Bez šance ale nejsou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud