Skupina o pořadí play-off 1. ligy - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Slavia - 26. února 2020   17:30

Vsetín
Vsetín
03:15' Rehuš (Teper) • 19:53' R. Vlach (Hunkes) • 44:50' Kudělka (J. Drtina) • 48:29' Procházka (Jeřábek)
Slavia

Boj mezi Valachy a Pražany je u konce. Tři body zůstávají na Lapači a můžeme říci, že zcela po zásluze. Vsetínští předvedli ve třetí třetině velmi dobrý výkon, což demonstrovali dvěma brankami v síti pražského celku. Slavia se prakticky k ničemu nedostala a Valaši odmítli i její pokus o závěrečný nápor. Níže vám ještě nabízím oceněné hráče v tomto zápase a to už bude z mé strany vše. Děkuji vám za pozornost při sledování dnešního přenosu a přeji vám příjemný zbytek středečního večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Tomáš Kudělka (VSE)

Martin Michajlov (SLA)
59:51'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jindřich Barák – 2 min., sekání).
59:29'
Slavia se ještě v poslední minutě snaží alespoň vylepšit skóre, ostrou ránu v podání Baráka však Bláha vytěsnil a rozhodčí vykazuje Pražany do středního pásma za hru vysokou holí.
59:13'
Slavia mohla ještě snížit, na brankové čáře poskakoval kotouč, do kterého se snažil trefit jeden z hostujících hráčů, ale byl včas odzbrojen.
58:24'
A Lapačem už se nese tolik pověstný vysoký jalovec, který česká sportovní veřejnost zná právě díky původu z toho stadionu, kde se stal oslavným chorálem k vítězství valašského celku.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:42'
Dudáš trefil od modré čáry pouze svého spoluhráče Tůmu, který se však i přes zásah snažil ještě dopravit kotouč na branku Slavie.
57:13'
Necelé tři tisícovky diváků se na Lapači dobře baví, není se čemu divit, domácí tým vede o tři branky, navíc ve třetí třetině předvádí velmi dobrý výkon a kráčí vstříc dalšímu důležitému kroku k zajištění domácího startu v play-off.
56:46'
Vsetín má puk pod kontrolou a nepouští hosty do útočných akcí, naopak Valaši se ještě snaží něco vymyslet před Michajlovem.
55:54'
Všetečka se opřel do kotouč od modré čáry, ovšem puk zamířil mimo a po hrazení se svezl až do středního pásma.
55:34'
Další útočná snaha v podání hostů končí ofsajdem.
54:45'
Pražané jakoby se chtěli ještě nadechnout k náporu, ale pozorná vsetínská obrana výborně střeží modrou čáru.
54:06'
Vsetín hraje v plném počtu a teď už to Slavia bude mít těžké.
53:56'
Další příležitost Vsetína ve vlastním oslabení, Karafiát se snažil šperkovat pozici pro Tůmu, který by v případě úspěchu zakončoval do prázdné branky, naštěstí pro hosty, byla tato přihrávka včas zastavena pohotovou četbou hry v podání brankáře Michajlova.
53:39'
Kotouč znovu míří do obranného pásma Slavie.
53:07'
Valaši nepovolují usazení Pražanů před Bláhou a vyhazují puk.
52:20'
V přesilové hře Slavie však znovu zahrozili domácí, kombinaci Pražanů vystihl Rehuš a osamocen postupoval vstříc Michajlovovi, kterému tentokrát pomohla horní tyč!
52:06'
Šmerha to vzal nyní na sebe a v útočném pásmu si vykoledoval faul vsetínského hráče, konkrétně Davida Vítka, jenž fasuje dvě minuty za sekání.
51:20'
Vsetín hlídá pečlivě střední pásmo a znovu se pere o kotouč před střídačkou Slavie.
50:13'
Březina nyní zavezl kotouč do útočného pásma po levém křídle a připravil ideální střeleckou pozici pro Tůmu, tomu však střela z voleje příliš nesedla a puk se svezl mimo branku Slavie.
49:31'
Valaši pokračují v aktivním výkonu a nepovolují Pražanům rozehrát.
48:29'
Vsetín právě vstřelil branku!
Rozhodčí nejprve u vstřelení této branky rozpažil, protože se domníval, že puk přešel za brankovou čárou úmyslným zásahem ruky vsetínského hráče, ale po krátké poradě branku nakonec uznali. Vše začalo u Jeřábka, jenž si srovnal kotouč na modré čáře a vypálil, ten dokázal tečovat na hranici brankoviště MARTIN PROCHÁZKA. Asistence: Radek Jeřábek.
48:10'
Slavii se zatím nedaří dostat do zápasu, maximum sešívaných momentálně končí ve středním pásmu.
47:42'
Valaši už opět operují v útočném pásmu, střelu Březiny musel Michajlov krotit svým betonem.
46:55'
Slavia se po delší době vydala do útočného pásma, ovšem její pobyt rázným hitem vůči Všetečkovi odmítl Kudělka, ten dnes hraje opravdu dobrý zápas.
46:34'
Dnešní utkání sleduje 2610 diváků.
45:58'
Karafiátovi se podařilo před brankou najít Volfa, ten se snažil usměrnit puk za Michajlova, ale neměl hokejku v ideálním držení.
45:33'
Po přihrávce Kudělky pálil prudce Procházka, jeho střela však skončila pouze na zadním plexiskle.
45:29'
Vsetín je na koni, Slavia se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
45:12'
Po střele Tůmy se kotouč odrazil k Březinovi, jenž se snažil z ostrého úhlu trefit odkrytou brankou Slavie, puk však pouze prosvištěl volným prostorem a Vsetín se do trháku zatím nedostává.
44:50'
Valaši využívají druhou přesilovou hru v utkání a odskakují do dvoubrankového vedení! Po přihrávce Drtiny si puk na holi srovnal TOMÁŠ KUDĚLKA a prudkou střelou propálil Michajlova. Asistence: Jiří Drtina.
44:24'
Jonák je dnes při chuti, nyní postupoval po levém křídle a snažil se dostat kotouč za Michajlova, ten však zatím drží Slavii na kontakt.
43:51'
Vsetín si zahraje v pořadí již pátou přesilovou hru v dnešním utkání. Na trestnou lavici míří Marek Ryzák, důvodem jeho pobytu je sekání.
43:49'
Jeřábek vystihl vyhození Slavie a poslal puk Jonákovi, ten si najel s kotoučem mezi kruhy a zkusil to bekhendovým zakončením, které pozorný Michajlov zachytil.
43:38'
Nyní už se přerušuje, nepovedená rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.
42:30'
Hra má znovu rychlý spád, více z ní má domácí Vsetín, který je častějším majitelem kotouče.
41:25'
Doležal nahazoval kotouč po přejetí modré čáry na vsetínskou branku, Bláha jej nadvakrát dostal pod svou kontrolu a vhazovat se bude po jeho levici.
40:46'
Po přihrávce Vrdlovce pálil bez přípravy Bílek, Bláha betonem vytěsnil.
40:25'
Šmerhovu střelu zablokoval Teper a Valaši se osvobozují.
40:01'
Odstartovala třetí třetina a Slavia pokračuje v přesilové hře.
40:01'
Ve druhé třetině jsme na branku čekali marně. Slavia si vůbec poprvé zahrála v početní výhodě, ale vinou Jindřicha Baráka přesilovou hru nedohrála. Vsetín měl stejně jako v první třetině možnost dvou přesilových her, ale nijak výrazně nedokázal branku Slavie ohrozit. Před druhou sirénou mohli Pražané znovu pomýšlet na vyrovnání, ale v jejich přesilové hře měl největší příležitost vsetínský Vítek. Po dvou třetinách tak stále platí těsné vedení Vsetína, tu třetí odstartují hosté z hlavního města v početní výhodě, kterou si přenášejí ze závěru druhého dějství, stane se tak v 19:11.
40:00'
39:26'
Kombinaci Pražanů vystihl David Vítek a upaloval směrem k brance Slavie, na poslední chvíli mu dojel ještě Volf, prvně jmenovaný to zkusil kličkou do bekhendu, ovšem Michajlov zachoval klid a tutovou příležitost vsetínského útočníka zlikvidoval!
38:48'
Vsetín se bude muset v závěru druhé třetiny bránit, dvě minuty za držení, tak zní trest pro Vojtěcha Šilhavého.
38:30'
Kudělkovo nahození bylo neplánovaně sraženo k levému kruhu, kde to měl nejblíž Gorčík, ovšem nestihl včas vypálit.
37:17'
Vsetín si s blížícím se závěrem druhé třetiny drží územní převahu, ale řada jeho střeleckých pokusů je úspěšně blokována obránci Slavie.
37:01'
Michajlov nyní raději přikryl kotouč pod svou rukavici, vhazovat se bude pro změnu po jeho levici.
36:41'
Jeřábek hledal na hranici brankoviště připravenou hokejku Tůmy, ovšem lapačka Michajlova byla proti a vhazovat se bude po jeho pravici.
35:38'
Šilhavý s Hryciowem nyní mohli postupovat do přečíslení dva na jednoho, jenže prvně jmenovaný při zpracování kotouče uklouzl, tentýž hráč se však dokázal ještě dostat i ke střeleckému pokusu, ale k Michajlovovi puk nedoputoval.
35:17'
Pražanům se nyní nepovedl přechod přes střední pásmo, jejich akce končí zakázaným uvolněním.
34:46'
Z levého křídla to na Bláhu zkusil Kubica, vsetínský brankář však neměl problém s krocením této střely.
34:01'
Slavia hraje v plném počtu.
33:35'
Vsetínu se opět v přesilové hře příliš nedaří, krom zmíněného nahození Hunkese se Valaši zatím k ničemu nedostali.
33:14'
Slavia se osvobozuje.
32:54'
Hunkesovo nahození mohl tečovat Tůma, ale nakonec letící puk netrefil.
32:25'
Vrdlovec vyvezl kotouč do útočného pásma a šetří pro Slavii cenné vteřinky.
32:01'
Vsetín si počtvrté v utkání zkusí hru v početní výhodě. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Václav Veber.
31:21'
Ryzák obdržel kotouč do mezikruží, odkud mířil mezi betony brankáře Bláhy, ten je však dokázal včas sklepnout k sobě a hru povedeným zákrokem přerušil.
30:33'
Karafiát teď poslal kotouč mezi kruhy Procházkovi, vsetínský útočník se dostal ke střele, Michajlov však znovu úspěšně zasáhl.
29:58'
Jonák nyní připravil zpoza branky slibnou pozici Rehušovi, ten však z voleje nedokázal Michajlova překonat, slávistický brankář puk vyrazil a pomohla mu obrana.
29:45'
Gorčík nyní v útočném pásmu přenechal puk Jeřábkovi, jehož rána prověřila pozornost Michajlova, ten byl ovšem připraven i po delším časovém úseku úspěšně zasáhnout.
28:44'
Hra nyní nepřináší příliš atraktivní podívanou, ale aspoň se zbytečně nepřerušuje.
27:53'
Střelecký pokus si nyní připravil Ryzák, jehož snahu vytěsnil Bláha betonem.
27:07'
Kotouč nyní míří ze strany na stranu, oba celky ho nahazují po mantinelech, kde se však první k pukům dostávají hráči obrany.
26:06'
25:55'
Valaši znovu doplácejí na vlastní nepřesnost.
25:19'
Pražané se osvobozují, přesilová hra se domácím zatím příliš nedaří.
24:52'
Valaši se nyní díky vlastní nepřesností připravili o útočné pásmo a musejí hledat novou cestu.
24:25'
Vítek nyní celkem slibně kombinoval s Hunkesem, aby se po obchvatu přes levé křídlo dostal k brance Slavie, kde se snažil ještě předložit Hunkesovi puk do vyložené pozice, ale první byl u kotouče brankář Michajlov.
24:06'
Jaroslav Brož si neodpustil seknutí do vsetínského brankáře, za což fasuje dvě minuty. Za osmnáct vteřin se vrátí na led vyloučený Procházka a odstartuje přesilová hra Vsetína.
23:58'
Bílkova střela byla zablokována, kombinace Slavie však nadále pokračuje.
23:22'
Vsetínu se podařilo vyhodit.
22:46'
Šmerha si nyní individuální akcí vypracoval střelecké zakončení, Bláha ovšem zasahovat nemusel, protože slávistický kanonýr branku přestřelil.
22:29'
Vsetín ihned vyhazuje.
22:24'
Slavia si zahraje první přesilovou hru v utkání, dvě minuty za sekání fasuje Martin Procházka.
21:29'
Pražané nyní krouží před vsetínskou brankou, zatím se však k přímému ohrožení nedopracovali.
20:46'
Valaši se nyní snažili vypracovat kombinaci v útočném pásmu, ovšem po sérii odrazů se puk dostal pod kontrolu pražské defenzívy.
20:23'
Nyní se ovšem stejný prohřešek píská na straně hostů, takže kouskovaná hra se teď stěhuje před branku Slavie.
20:06'
Ihned po úvodním vhazování se Vsetínu podařilo zahrát kotouč až na zakázané uvolnění, takže vhazovat se bude znovu, tentokrát před brankou Bláhy.
20:01'
Úvodní dějství končí těsným vítězstvím Vsetína. Domácí zahájili utkání aktivně, z čehož těžili přesilovou hru, ve které se prosadil Branislav Rehuš. Slavia hrála trpělivě a vyčkávala na chyby Valachů, ze kterých dokázala hrozit, ovšem příležitosti Kuťáka a Vrdlovce zůstaly nevyužity. Pražané se srovnání dočkali, po ubránění druhé vsetínské přesilovky rozvlnil síť za Bláhou Václav Veber. Vsetínští si však vedení těsně před první sirénou vzali vedení zpět, nahození Hunkese totiž dopravil za záda Michajlova Roman Vlach. Valaši měli více ze hry a po první části vedou zaslouženě, zda se podaří Slavii znovu srovnat, budete moct sledovat ve druhé třetině, která na Lapači odstartuje v 18:21.
20:00'
19:53'
Valaši si těsně před koncem první třetiny berou vedení zpět! Po vhazování v útočném pásmu se kotouč dostal na modrou čáru na hůl Hunkese, jehož nahození šikovně tečoval ROMAN VLACH. Asistence: Jiří Hunkes.
19:27'
Vlček nyní nasměroval kotouč na Bílka, jenž už měl před sebou položeného Bláhu a zívající vsetínskou branku, umístit kotouč za brankovou čáru však nedokázal
19:19'
Úmyslný ofsajd ze strany Vsetína stěhuje hru před Bláhu.
18:57'
Kubica nyní nadělal vrásky na čele vsetínským obráncům a v tlačenici o kotouč dokázal z předbrankového prostoru i zakončit, Bláha tentokrát vyrazil.
18:21'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia ubránila přesilovou hru Vsetína a z povedeného protiútoku srovnává stav utkání. Za útočnou modrou čárou poslal Šmerha přihrávku na VÁCLAVA VEBERA, jenž dokázal svou první trefou v sezoně prostřelit Bláhu. Asistence: Tomáš Šmerha, Filip Kuťák.
17:59'
Pražané hrají v plném počtu.
17:26'
Smetana nyní šikovnou přihrávkou připravil střeleckou pozici Březinovi, jeho pokus protáhl Michajlova, který však nadále drží Slavii na jednobrankovém kontaktu.
17:01'
Další Drtinův pokus byl zablokován a Slavia následně vyhodila, oba celky střídají.
16:32'
Kuťák osvobozuje hosty.
16:25'
Vsetínskou kombinaci zakončil projektilem od modré čáry Drtina, Michajlov zachytil kotouč ve své lapačce.
15:59'
Hryciow vystartoval do útočného pásma a proti třem hráčům Slavie vybojoval pro domácí tým přesilovou hru. Dvě minuty za hákování fasuje Jindřich Barák.
15:23'
Čtvrtá formace Valachů srdnatě bojovala o kotouč v útočném pásmu, ale boj byl marný, Slavia se stěhuje před Bláhu.
15:04'
Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před Michajlova.
13:42'
V samostatném úniku se nyní octl vsetínský Březina, když přijal povedený pas od Tepera, ale skóre zůstává nadále stejné, Michajlov nyní podržel Slavii proti domácímu střelci.
13:26'
Slavia nyní odolala vsetínskému tlaku a chytrým vyhozením se osvobozuje a střídá.
12:44'
Pohledná kombinace Vsetína, která započala u Rehuše a pokračovala přes Gorčíka, jenž uvolnil do příležitosti Kudělku, ten však na připraveného Michajlova nevyzrál!
12:04'
Vsetín mohl jít do přečíslení dva na jednoho, ale Hryciow až příliš dlouho váhal s přihrávkou na Šilhavého.
11:29'
Hru od slávistické branky bleskově otočil Doležal, jenž se v útočném pásmu prudce opřel do puku, který však lapil pozorný Bláha.
10:50'
Valachům se nyní daří úspěšně napadat rozehrávku Pražanů a druhá útočná formace se snaží vytvořit brankovou příležitost.
10:08'
Rehuš na útočné modré poslal puk Jeřábkovi, jehož střela po delší době zaměstnala brankáře Michajlova.
09:31'
Slavia neustále nahazuje kotouče do vsetínské třetiny, ale nedostává se k vážnějším brankovým příležitostem. Vsetínský nápor je ovšem v tuto chvíli minulostí.
08:33'
Od mantinelu to zkusil Ryzák, jenž napálil kotouč na vsetínskou branku, kde se včasným zákrokem prezentoval brankář Bláha.
08:06'
Pražané se ovšem vlastní vinou připravili o útočnou třetinu a Vsetín posílá na led čerstvé síly.
07:24'
Slavia se snaží otupit nápor domácích a momentálně její hráči krouží v obranném pásmu domácích.
06:40'
Útočnou akci Valachů vystihl Vrdlovec a řítil se do samostatného úniku, na poslední chvíli mu zakončení znemožnil vracející se Drtina.
06:06'
Do rozehrávky Slavie se vložil Rehuše a připravil střeleckou pozici pro Jonáka, toho vychytal pozorný Michajlov.
05:38'
Nyní už Vsetín kontroluje puk a zakládá další útočnou akci.
04:59'
Slavia mohla z minima těžit maximum, přečíslení dva na jednoho zakončoval po přihrávce Šmerhy Kuťák, ovšem na pohotový beton brankáře Bláhy nevyzrál!
04:49'
Vsetín tlačí na navýšení skóre, po přihrávce Volfa pálil Dudáš, následně se k dorážce ještě dostával Karafiát, ale kotouč skončil mimo hrací plochu. Vhazuje se po levici Michajlova.
04:15'
Březina vyslal střelu od mantinelu a před brankou Slavie se o dorážku ještě pokoušel Karafiát, byl však včas odzbrojen.
03:51'
Tůma nyní posunul kotouč na Březinu, jenž okamžitě pálil, Michajlov zasáhl včas svým betonem.
03:35'
Valaši nadále aktivně napadají rozehrávku pražského celku.
03:15'
Valaši využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! Slavii se nepodařilo vyhodit, Teper zachycený kotouč poslal na hranici levého kruhu, odkud se prosadil BRANISLAV REHUŠ. Asistence: Jakub Teper.
02:59'
Vsetín ze své aktivity těží přesilovou hru, dvě minuty za podrážení.
02:41'
Vsetín přidává na aktivitě a snaží se Pražany zamknout v obranném pásmu.
01:53'
Valaši se perou o kotouč v útočném pásmu, před střídačkou hostů vznikla mela, ve které se nejlépe orientovali hosté.
01:36'
Nyní se ovšem Procházka dostal po přihrávce Hunkese mezi kruhy, odkud prověřil brankáře Michajlova, ten byl připraven střelu vsetínského útočníka krotit.
01:18'
Vsetínu se zatím nedaří projít přes střední pásmo, spolupráce Procházky s Vlachem vyšla naprázdno.
00:26'
Pražané se ihned nastěhovali do útočného pásma a Bláha musel zasahovat proti prudké střele Kuťáka od modré čáry.
00:01'
Utkání bylo odstartováno, na úvodním vhazování úspěšnější hosté.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – J. Drtina (A), Kudělka, Smetana, Teper, Jeřábek, Hunkes, Dudáš – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, R. Vlach, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Karafiát – Hryciow, Šilhavý, Vítek.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), Hejda, Veber, Ryzák, Barák, Valík – Vlček, Vrdlovec, Bílek – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal (A), Kubica, Furch – Jar. Brož, Šteiner, Všetečka.

Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Hanzlík, Měkýš.
VHK ROBE Vsetín:

Vsetínští budou proti Pražanům usilovat o třetí vítězství v řadě, naposledy se zelenožlutým podařilo více než dvakrát v řadě zvítězit na startu nadstavby v prosinci loňského roku, tehdy dokonce vítězná série Vsetína čítala pět zápasu za sebou. V případě středečního tříbodového úspěchu na Slavii by pak Vsacanům k jistotě první čtverky stačilo ve zbylých čtyřech utkáních uhrát jeden bod.

Valaši posledního vítězství na ledě Chomutova dosáhli i bez nadále zraněného Radima Kuchrczyka, na marodce je i nejproduktivnější hráč týmu Antonín Pechanec, na severu Čech nenastoupil ani Vlastimil Dostálek a nejistý start proti milované Slavii visí také nad Jiřím Drtinou. Vsetín tak potáhne do boje David Tůma (18+19) s kapitánem Vítem Jonákem (13+24), oba borci se bodově dotáhli na Pechance, a tak valašské produktivitě momentálně vládne triumvirát. Trenéři budou určitě spoléhat i na vzrůstající střeleckou formu Davida Březiny (18+12).

Až na zmíněného Drtinu by měla být maximálně v pohotovosti vsetínská defenzíva, jejímž lídrem je Ondřej Slováček (6+30) doplněn o nesmírného bojovníka Jakuba Tepera (5+16). Poslední dvě vítězství Vsetína má na svědomí také brankář Ondřej Bláha, dostane příležitost i ve třetím utkání v řadě? Nebo trenéři tentokrát pošlou mezi tři tyče Davida Gábu?
HC Slavia Praha:

Při poslední konfrontaci se Vsetínem bylo v Edenu veselo, Pražanům se po triumfu nad Valachy podařilo sesbírat sedm vítězných zápasů v řadě a k tomu ještě přidali úspěch na porubském ledě, kde zvítězili 6:3. Jenže poté přišel výpadek, Slavia nebodovala již v pěti po sobě jdoucích utkáních a navíc poslední tři ztratila v domácím prostředí. Naposledy si z Prahy odvezli všechny body hokejisté Havířova. Sešívaní tak ztrácejí na 4. místo již sedm bodů, v záloze mají oproti Chomutovu dva zápasy k dobru. Pokud chce Slavia startovat play-off na domácí půdě musí máknout, ovšem stejně tak je třeba i pilovat herní projev pro blížící se klíčový finiš sezony.

Pražané mají ve svých řadách druhého nejlepšího střelce soutěže a zároveň třetího nejproduktivnějšího hráče Chance ligy, je jím letošní objev Tomáš Šmerha (27+29). Hranici 40 kanadských bodů překonal Filip Kuťák (18+24), pomyslnou nejsilnější formaci sešívaných uzavírá Daniel Vrdlovec (13+23).

Užitečnými a zároveň produktivními obránci Říhova kádru jsou Marek Ryzák (8+4) a velezkušený Jan Novák (5+18). Brankářskou jedničkou pražského celku je Martin Michajlov, jenž drží solidní úspěšnost zákroků na 92,40%, průměrně pak inkasoval 2,73 branky na zápas, je tedy evidentní, že na branku Slavie jde během zápasů poměrně dost střel. V záloze mají Pražané ještě talentovaného Romana Málka.
VSETÍN vs. SLAVIA PRAHA

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Po pěti odehraných vzájemných střetnutích je bodové skóre 8:7 pro pražskou Slavii. Sešívaní ovládli hned první střetnutí na Lapači, když zvládli přestřelku 5:4. Stejný výsledek se urodil i v pražské odvetě, ale tentokrát Vsetín alespoň bodoval. Pak už přišly na řadu valašské úspěchy, nejprve znovu v Praze Vsetín před Vánoci zvítězil 5:3, aby poté uspěl i v domácím prostředí 6:2. Naposledy se radovala Slavia, to bylo v oné zmíněné vítězné sérii, během které Říhovi svěřenci vyzráli postupně na všech sedm konkurentů ve skupině O pořadí v play-off. Pokud však Vsetín zvládne domácí střetnutí jakkoliv, bude mít i v případě rovnosti bodů v konečné tabulce lepší vzájemnou bilanci, čímž by učinil výrazný krok k jistotě, že započne boje ve vyřazovací části na domácím ledě.

17. kolo: Slavia Praha – Vsetín 4:2
Hezký den ze Vsetína, už jen pět zápasů zbývá do konce dlouhodobé fáze sezony přesněji ve skupině O pořadí v play-off. Valaši ve středu znovu vyjedou před domácími fanoušky do boje, tentokrát bude sokem Dopitových svěřenců celek pražské Slavie. Sešívaní v posledních zápasech tápou a vzdaluje se jim možnost umístit se mezi čtyřmi nejlepšími před startem play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.