Spengler Cup -  ONLINE PŘENOS -  Davos : Frölunda - 27. prosince 2023   20:15

15:56' Rasmussen  • 36:54' Rasmussen  • 48:45' Dahlbeck  • 58:43' Knak
Frölunda
46:27' Borg
Davos
Frölunda

Hokejisté Davosu vyhrávají tento zápas poměrně jednoznačně. Frölunda se dnes dokázala na turnaji poprvé prosadit. Davos vyhrává úvodní zápas na turnaji.
59:09'
V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí fanoušci skandovaným potleskem děkují hráčům za odvedený výkon.
58:43'
Davos právě vstřelil branku!
A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč dovezl do prázdné branky SIMON KNAK.
58:20'
Johansson míří na střídačku, hosté hrají v šesti.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto duelu.
57:09'
Hostující celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma, domácí hráči kontrolují hru.
56:26'
Davos hraje takticky velmi dobře, má dvoubrankový náskok a míří za výhrou v tomto duelu.
55:30'
Sledujeme dobrou ránu domácích od modré čáry, Johansson si poradil se zakončením.
54:30'
Nordström to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale pálil vedel branky.
54:09'
Jen těžko se hostující celek dostává do šancí, domácí hráči rozehrávají zodpovědně.
52:36'
Aeschlimann kryje kotouč, který vyslal na jeho branku Nässen.
51:40'
Domácí celek díky aktivní hře vybojoval buly v útočném pásmu. Obrana Frölundy si následně poradila.
50:44'
Stránský dostal kotouč do útočného pásma, následně akci sám zakončil. Brankář kryje jeho pokus.
48:45'
Domácí celek navyšuje svůj náskok, po rychlé akci se střelou do horní části branky prosazuje dobře hrající KLAS DAHLBECK. Asistence: Enzo Corvi a Jesper Olofsson.
48:37'
Klingberg to vzal na sebe, jeho rána končí vedle.
48:08'
Hostující celek se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale nemůže se znovu dostat do pásma.
46:27'
Frölunda právě vstřelila branku!
Hostující celek dává svou první branku na turnaji, domácí brankář vyrazil kotouč před sebe, a pak jej do branky dokázal dostat ERIK BORG. Asistence: Filip Hasa.
46:22'
Komerční přestávka, domácí hokejisté kontrolují hru a míří za výhrou v tomto duelu.
45:50'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.
44:17'
Dlouhou dobu byla posunutá branka hostujícího celku. Sudí následně přerušili hru.
43:37'
Andersson si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vedle branky.
42:20'
Backman se sice dostal do útočného pásma, ale bylo to špatně, pískal se ofsajd. Buly ve středním pásmu.
41:32'
Fora to zkoušel individuálně, nicméně jeho projektil byl obráncem zblokovaný.
40:19'
Matěj Stránský se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek má dvoubrankový náskok.
40:01'
I ve druhé třetině se dokázal prosadit domácí celek, který proměnil přesilovku. Frölunda stále čeká na první branku na turnaji.
40:00'
39:20'
Andersson špatně nahrál, puk získal Öberg, který mířil sám na branku, ale nedokázal vypálit.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Domácí rozehrávají od své branky.
38:25'
Hosté měli zajímavou šanci, ale ani tentokrát kotouč nedokázali poslat za brankovou čáru.
36:54'
Domácí celek se prosazuje znovu a navyšuje své vedení, šikovnou tečí prostřelil brankáře DENIS RASMUSSEN. Asistence: Calle Andersson a Henrik Haapala.
36:26'
Frölunda dokázala nyní vyhodit přes všechny čáry, sledujeme aktivní hru domácích.
36:01'
Wieser ani jeho kolega nedokázali překonat ležícího brankáře. Následně neuspěl ani Stránský.
35:50'
Přesilovku hraje nyní domácí celek, který se usadil před brankou.
35:22'
Vyloučení v týmu Frölunda HC:
Linus Nilsson – 2 min., nebezpečná výstroj.
34:00'
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry.
33:27'
33:27'
Strömwall měl obrovskou příležitost, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení. Domácí brankář se vyznamenal.
32:14'
Hosté se znovu propracovali do útočného pásma, ale o něj rychle přišli vinou nepřesné přihrávky.
32:00'
Tömmernes to zkoušel od modré čáry, ale jeho rána byla zblokovaná.
31:34'
Frölunda hraje přesilovku, ale přišla o útočné pásmo. Hosté o něj musí znovu bojovat.
31:27'
Vyloučení v týmu HC Davos:
Andres Ambühl – 2 min., podrážení.
30:34'
Sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku.
30:03'
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Aktuálně stále platí těsné vedení domácích.
29:53'
Stránského pokus nebyl vůbec špatný, ale brankáře prostřelit nedokázal.
29:27'
Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale přihrávka na modrou čáru nebyla přesná. Hrát tak mohou hosté.
29:04'
Johansson kryje další střelecký pokus, Olofsson neuspěl z bezprostřední blízkosti. Nebyla to vůbec špatná rána.
28:03'
Dahlbeck to zkoušel individuálně, propracoval se do střelecké pozice, ale kotouč netrefil podle představ.
27:00'
Vyloučený hráč se vrátil do hry, nyní už sledujeme hru pět na pět.
26:27'
Aeschlimann si připsal důležitý zákrok, Friberg se při vlastním oslabení dostal do šance, ale neuspěl.
25:38'
Domácí celek hraje přesilovku a rozehrává od své branky. Následně Olofsson netrefil podle představ.
25:14'
Nordström pálil z hodně ostré pozice, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.
24:46'
Noah Hasa – 2 min., držení.
24:10'
Nordström sice vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jeho přihrávka na spoluhráče nebyla přesná.
22:57'
Stránského přihrávka mířila na modrou čáru, následnou střelu se pokoušel tečovat, ale neuspěl.
22:17'
Nussbaumer se propracoval podél mantinelu do útočného pásma, následný pokus vyslal Guebey.
21:41'
Domácí celek se nyní nastěhoval do útočného pásma, kde kombinuje.
21:00'
Aeschlimann kryje kotouč poté, co pálil zápěstím Strömwall. Bude se vhazovat před jeho brankou.
20:47'
Fanoušci znovu vytvářejí velmi dobrou atmosféru v tomto zápase, sledujeme zajímavou hru.
20:25'
Strömwall to zkoušel individuálně, ale nedokázal přesněji vypálit.
20:05'
Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek do ní vstupuje s jednobrankovým náskokem.
20:01'
Davos vede po první třetině o jednu branku, prosadil se Rasmussen.
20:00'
19:18'
Domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu, ale následně se k zakončení nedostal. Hosté znovu vyhodili za cenu zakázaného uvolnění.
18:34'
9:4, takový je poměr střel na branku. Domácí celek je aktivnější a dokázal se už prosadit.
18:34'
Johansson kryje kotouč po střele soupeře, hra je následně přerušena. Komerční přestávka.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v úvodním dějství.
17:23'
Fora hlídkoval na modré čáře, dostal přihrávku, ale jeho rána končí vedle branky.
16:15'
Davos pokračuje v dobré hře, dál se tlačí do zakončení a střeleckých pozic.
15:56'
Svou první branku na turnaji dává DENNIS RASMUSSEN. Uspěl díky důrazu před brankou, dokázal kotouč dostat za brankovou čáru z hranice brankoviště. Asistence: Klas Dahlbeck, Matěj Stránský.
15:30'
Näkyvä se dostal k zakončení, Johansson kryje kotouč.
15:13'
Jurčo dostal kotouč sice do útočného pásma, ale jeho pokus o zakončení nebyl přesný.
14:30'
Domácí celek vybojoval kotouč ve svém pásmu, pokus o rychlé přenesení hry nevyšel podle představ.
13:52'
Corvi hledal před brankou spoluhráče, ale Wieser byl zablokovaný, a tak se přihrávka nepovedla.
11:30'
Johansson si snadno dokázal poradit se zakončením od modré čáry, kotouč končí v ochranné síti nad brankou.
10:01'
Polovina první třetiny je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry. Na nějakou výraznější šanci čekáme.
09:41'
Johansson si celkem snadno poradil s nepřesnou akcí domácích, směr hry se rychle otáčí.
09:16'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlou pasáž hry.
07:41'
Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.
07:00'
Haapala se po individuální akci dostal do zakončení, ale jeho rána končí vedle.
06:14'
Hosté se nyní nastěhovali před branku, Aeschlimann mnoho neviděl, ale i tak dokázal kotouč vyrazit mimo branku.
05:20'
Corvi vypálil odmodré čáry, jeho projektil kryje brankář. Následně hostující obrana dostala kotouč do bezpečí.
04:50'
Zatím čekáme na úvodní výraznější šanci v tomto duelu.
03:42'
Stránský podél mantinelu vedl akci svého celku, ale jeho akci chyběla přesnější koncovka.
03:22'
Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru a fandí od úvodních minut.
03:00'
Hosté se dostali ke střele od modré čáry, ale obrana byla připravená a kotouč zblokovala.
01:35'
Olofsson se propracoval až k brance, ale jeho projektil končí vedle. Brankář zasahovat nemusel.
01:07'
Folin to zkoušel individuálně, ale s jeho pokusem si dokázala poměrně snadno poradit obrana Davosu.
00:30'
Aeschlimann kryje střelecký pokus, Hasa měl dobrou šanci, ale trefil jen gólmana.
00:01'

HC Davos: Aeschlimann (Senn) – Egli, Dahlbeck, Andersson, Näkyvä, Fora, Jung, Guebey – Stránský, Rasmussen, Haapala – Wieser, Corvi, Olofsson – Ambühl, Nordström, Knak – Nussbaumer, Egli, Jurčo

Frölunda HC: Johansson (Tuohimaa) – Hasa, Tömmernes, Folin, Heens, Nilsson, Johansson Lindroth – Strömwall, Nässen, Friberg – Klingberg, Lasu, Öberg – Halbgewachs, Borg, Innala – Backman, Künzle, Hasa.
Pro hokejisty Davosu se jedná o první zápas na tomto turnaji. Naopak hokejisté Kanady včera dokázali porazit Frölundu poměrně jednoznačně 4:0. Dvě branky dal Hazen, po jedné pak Smith a Knight.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního klubového hokeje. Vánoční Spengler Cup pokračuje dalším hracím dnem. V tomto večerním zápase nastoupí Davos proti výběru Kanady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.