Tři hvězdy utkání:
1. Vladimir Tarasenko (RUS) 1+0
2. Ivan Tělegin (RUS) 1+0
3. Dmitrij Orlov (RUS) 0+0
Rusové zvládli důležitý zápas s Finskem a mohou slavit postup do semifinále na úkor mladíků ze Severní Ameriky. Finsko ve druhém zápase v řadě nedokázalo vstřelit branku a z turnaje odjíždí pouze s jedním přesným zásahem.

Střely na branku: 21 – 22.
59:41
Rusové dohrávají tento zápas v útočném pásmu a pomalu začínají slavit postup do semifinále.
59:16
V poslední minutě se pokoušel prosadit ještě Panarin. Útočník Chicaga se rozhodl vystřelit přes obránce, ale Rask byl připraven a kotouč udržel na svém těle.
58:22
Šipačjov si mezi kruhy zpracoval kotouč a chtěl uvolnit Tělegina, ale přihrávku mu poslal za tělo a ruský hokejista na něj nedosáhl.
57:30
Donskoi se šikovně natlačil do mezikruží, vypálil zápěstím a těsně minul pravou tyčku.
56:50
Koivu střílel z vrcholu levého kruhu pouze do hráče před sebou. Rusové hrají i v závěru obětavě a chtějí čisté konto pro svého brankáře.
55:52
Tarasenko prošel kolem pravého mantinelu kolem Jokipakky, ale střela z toho nebyla. Ruský útočník nepřesně přihrával do mezikruží.
54:52
Lehterä se u pravé tyčky dostal k zajímavé střele, ale z výhodné pozice trefil jen Bobrovského. Finům dnes není přáno.
53:30
Kučerov dlouho kličoval v útočném pásmu, až o puk přišel. Finové přitom nehrají v tempu a doslova vyčkávají na konec zápasu.
52:53
Tarasenko se proháčkoval do útočného pásma, vypálil z levého kruhu, ale Raska neprověřil. Bránící hráč srazil střelu do ochranné sítě.
51:50
Bobrovskij dokázal zneškodnit i střelu Jokinena od modré čáře. Ruský brankář je dnes svému týmu oporou.
51:22
Komarov v plné rychlosti vystřelil přes obránce a Bobrovskij musel zasahovat lapačkou.
51:03
Vatanen se vydal na útočný výlet, dokázal se zbavit jednoho obránce, ale ten druhý mu kotouč urazil.
50:20
Kombinace Finů postrádají myšlenku, Rusové nemají s bráněním útočných výpadů soupeře žádné problémy.
49:32
Anisimov se pokusil zaskočit Raska podobně jako Malkin, ale tentokrát si Rask tuto střelu pohlídal.
49:03
Aho tečoval před Bobrovským tvrdou střelu, ale i ruský brankář dokázal zasáhnout betonem.
48:45
Orlov dostal příliš prostoru na modré čáře a tvrdě vypálil. Rask dokázal zasáhnout betonem a kotouč vyrazil do rohu.
47:28
Dadonov při přečíslení dvou na jednoho chtěl najít na pravé straně Tělegina, ale do přihrávky vložil hůl Koivu a zachránil svůj tým od další inkasované branky.
46:34
Rusové posílají kotouče ze svého pásma jednoduše do středního pásma a zbytečně si nekomplikují hru.
46:04
Rask zastavil lapačkou pomalé nahození a přerušil hru. Na řadu přichází komerční přestávka.
45:00
Rusové nadále pozorně brání a Finsku se nedaří usadit v útočném pásmu. Finové vypadají hodně odevzdaně.
44:17
Finsku začíná zkrácená přesilová hra. Korpikoski je zpátky na ledové ploše.
43:39
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové se při hře ve čtyřech radují ze třetí branky a zřejmě si pojišťují vítězství! JEVGENIJ MALKIN z levého kruhu zaskočil Raska, který se nechal překonat střelou k bližší tyči. Asistence: Alexej Jemelin.
43:25
Finsko se dostalo do zajímavého přečíslení, které faulem ukončil Panarin. Za hákování Vatanena je vyloučen na dvě minuty. Bude se hrát ve čtyřech.
42:54
Z levého kruhu nemohl pálit nikdo jiný než Ovečkin, ten ale nyní nezamířil přesně.
42:30
Finové se na začátku oslabení osvobozují, kotouč je u branky Bobrovského.
42:17
Korpikoski se podruhé v utkání dopouští naprosto zbytečného faulu a oslabí na dvě minuty svůj celek. Znovu se provinil nedovoleným bráněním.
41:28
To Kučerov již dokázal z levého kruhu pálit, kotouč však skončil vysoko nad břevnem.
40:50
Tarasenko ukázal své kvality, podržel kotouč a pokusil se najít před Ovečkina. Ten se ke střele nedostal.
40:25
Finsko mělo hned v úvodu třetí třetiny šanci. Koivu se dostal před Bobrovského, ale střelou po ledě neprocpal kotouč do branky.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 22:57.
Rusové si ve druhé třetině vypracovali dvoubrankové vedení a jsou třetinu od postupu do semifinále Světového poháru. Finsko ovšem v závěru tohoto dějství otevřelo hru a pokouší se vstřelit kontaktní branku. Dočkáme se dramatické třetí třetiny?
40:00
38:55
Rusko bylo blízko třetímu gólu! Střela Kučerova propadla po nejistém zákroku Raska do brankoviště. Odtud ho brankář, který v minulosti oblékal i dres Plzně, odpálil do mezikruží. Tam se ho ovšem zmocnil Kuzněcov, který pohotovou ránou trefil tyčku!
38:01
Lepistö si sjel z modré čáry před brankoviště na přihrávku Komarova, ale Bobrovskij dokázal zasáhnout betonem. Tohle byla slibná šance.
37:01
Ovečkin si nezpracoval ve středním pásmu přihrávku, aby mohl ujet do brejku. Poté ale kotouč nahodil do útočného pásma.
36:43
Kuzněcov dostal pas do jízdy a byla z toho tvrdá střela, kterou Ristolainen na poslední chvíli srazil holí do ochranné sítě.
36:10
O chvíli později to zkoušel po drzé kličce z pravého kruhu Aho, ale ani on nedokázal trefit branku.
35:49
Pokka tvrdě pálil z modré čáry, kotouč však skončil v rohu kluziště.
35:00
Hra se v posledních střídáních přelévá ze strany na stranu, ale chybí tomu finální zakončení.
34:20
Rusko dokázala přerušit tlak svého soupeře a Kuljomin šikovně podržel puk v útočném pásmu.
33:13
Rusové se snaží hrát na jistotu a nikam se zbytečně netlačí. Zatím jim tato taktika přináší úspěch.
32:13
Finové zvýšili tempo a častěji se dostávají do útočného pásma. Nutno dodat, že vstřelená branka by tomuto duelu dodala náboj.
31:40
Dadonov dojel v levém rohu kotouč, a okamžitě se pokoušel uvolnit před brankou Tělegina. Tomu ovšem přeskočil kotouč hůl.
30:25
Granlund byl znovu blízko vstřelení branky. Tentokrát pálil z levého kruhu a Bobrovskij musel vytáhnout velice těžký zákrok.
29:39
Korpikoski to udělal v útočném pásmu velmi špatně, když se doslova sám připravil o možnost zakončit. Rusové uhání do rychlého přečíslení.
28:55
Kučerov uvolnil pasem o mantinel na modré čáře Jemelina, který svižnou střelou zápěstím minul.
28:12
Na druhé straně se do šance dostal Laine, ale jeho zakončení dokázal Bobrovskij zneškodnit. Finský mladíček má na Světovém poháru hodně smůly.
27:53
Dadonov od pravého mantinelu nahazoval kotouč do předbrankového prostoru, ale tam nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
26:43
Výbornou práci odvedl při obranné fázi Malkin, který dokázal vypíchnout kotouč rozjetému Teräväinenovi.
26:28
Střela na branku ale nepřišla, navíc se Finsko dopustilo postavení mimo hru. Rusko má tento duel pod kontrolou.
26:00
Finové se snaží zareagovat na nepříznivý vývoj utkání a drží se v útočném pásmu.
25:01
Rusové se během krátké chvíle radují podruhé! IVAN TĚLEGIN vystartoval z rohu kluziště před branku, obdržel přihrávku a po kličce do forhendu překonal Raska. S Finskem to nevypadá dobře. Asistence: Vadim Šipačjov.
24:29
Rask se musel zapojit do hry a chytit nahození ze středního pásma. Rusové mají po vstřelené brance více ze hry.
23:42
Do vedení se dostávají hokejisté Ruska. Ovečkin naznačil mezi kruhy střelu, puk však poslal pod sebe na hůl VLADIMIRA TARASENKA, který zakončoval do odkryté klece. Asistence: Alexandr Ovečkin.
22:42
Obrovská šance Finska! Rusové chybovali ve vlastním pásmu při rozehrávce a z toho pramenila střela Granlunda z pravého kruhu. Finský hokejista trefil tyčku!
22:06
Dadonov obdržel přihrávku k pravého mantinelu a po přejetí modré čáry vystřelil. Kotouč skončila po teči v ochranné síti.
21:44
Korpikoski je zpátky na ledové ploše. I Finsko se dokázalo v oslabení ubránit.
21:12
Finům se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma, Rusko bude muset zakládat nový útok.
21:01
Ze svého oblíbeného místa na levém kruhu vypálil Ovečkin. Střela mu ale příliš nesedla a nakonec skončila v ochranné síti.
20:33
Tarasenko podržel kotouč na pravém kruhu, udělal si prostor a vystřelil zápěstím. Jeden z obránců srazil kotouč do hlediště.
20:10
Finové vyhráli vhazování a poslali kotouč za branku Bobrovského.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 22:05.
Finsko odehrálo velice dobrou třetinu a po většinu času bylo lepším týmem a pokoušelo se procpat kotouč do branky Bobrovského. Ruský brankář ale chytá ve velké pohodě a zneškodnil několik vážných šancí. Na druhé straně Rask mnoho střel řešit nemusel, ale to zřejmě přijde na začátku druhé třetiny, kdy bude hrát Rusko přesilovou hru.

Střely na branku: 6 – 6.
20:00
19:57
Z levého kruhu chtěl z první pálit Ovečkin, ale kotouč mu smolně přeskočil při zakončení hůl. V první třetině se skóre měnit nebude.
19:44
Korpikoski v útočném pásmu zbytečně fauloval v útočném pásmu Orlova a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovou hru si tedyy zahraje i Rusko.
19:23
Ovečkin je zpátky na ledě. Rusko přečkalo i další oslabení.
19:14
Vatanen se rozhodl vypálit přes hromadu těl a těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
18:56
Rusové se osvobodili a Finsko musí zakládat útok od vlastní branky.
18:40
Z vrcholu levého kruhu to zkoušel Laine, ale kotouč byl sražen jedním z obránců do ochranné sítě. Finsko si vytváří silný tlak.
18:14
Bobrovskij během krátké chvíle předvedl několik těžkých zákroků. Ten nejlepší musel vytáhnout proti střele Komarova z mezikruží.
17:40
Koivu před brankou tečoval střelu od modré čáry a nasměroval puk těsně vedle pravé tyče. Arénou to jen zahučelo.
17:23
Ovečkin si při bránění pomohl hákováním a je vyloučen na dvě minuty.
17:20
Krásná akce, krásná střela a krásný zakrok Bobrovského. Ruský brankář zneškodnil tvrdou střelu Lepistä z levého kruhu.
16:43
Zajímavé přečíslení Finska nemělo úspěšný konec. Barkov hledal před branku najíždějícího Komarova, ale pas se k němu nedostal.
15:59
Rusko se v první třetině nedostává do útočného pásma, Finsko je lepším týmem a pokud by dokázalo vstřelit úvodní branku, Rusové by to měli hodně těžké.
14:36
Okamžitě po vhazování pálil nepřesně z pravé strany Komarov. K dorážce se dostal Jokinen, ale po jeho pokusu zasáhl Bobrovskij lapačkou.
14:24
Määttä zachytil na modré čáře vyhozený kotouč, připravil si ho ke střele a vypálil. Bobrovskij si udělal dobrý výhled a zaměstnal svoji lapačku.
13:47
Rusko se ubránilo a již je kompletní!
13:23
Granlund obdržel po pohledné kombinaci kotouč na levý kruh, ale vypálil příliš pozdě a obrana Ruska jeho ránu zablokovala.
13:00
Rusové zvládají oslabení na výbornou. Finsku se nedaří usadit v útočném pásmu.
12:20
Rask se vydal rozehrávat a nepočínal si úspěšně. Kuzněcov dokázal jeho přihrávku zablokovat a poté zkoušel zakončovat zpoza branky. Finové si však tuhle situaci pohlídali.
12:03
Kotouč je po vyhození u branky Raska. Finové musí zakládat útok od vlastní branky.
11:47
Finsko si zahraje první přesilovou hru utkání. Markov se ve středním pásmu provinil držením a je vyloučen na dvě minuty.
11:23
Kuzněcov zavezl kotouč do útočného pásma a na levém kruhu uvolnil Ovečkina. Ruský kanonýr tvrdou střelou prověřil Raska, ten předvedl jistý zákrok.
11:03
Vatanen napřáhl na modré čáře a trefil Tarasenka, který obětavě tento pokus zablokoval.
10:58
Bobrovskij měl nyní velké štěstí! Aho mazácky nahodil kotouč do zadního mantinelu, aby se odrazil do brankoviště. V něm skočil pod nohy ruského brankáře, který si jej málem srazil do sítě.
10:30
Finové jsou v úvodních minutách utkání aktivnější, ale v útočném pásmu se jim zatím příliš nedaří. Rusové vypadají nervózně.
09:17
Na druhém konci kluziště se k odraženému kotouči procpal Anisimov, ale ani on nepropasíroval puk do branky.
08:42
Koivu se před brankovištěm dostal k odraženému kotouči od zadního mantinelu a pohotově vypálil. Ruský brankář si připsal další kvalitní zákrok.
08:08
Korpikoski se blýskl individuální akcí. Z pravého rohu se dokázal nacpat před Bobrovského, kterého ale střelou po ledě nepřekonal.
07:01
Barkov v útočné třetině sklepl kotouč na hůl Aha, ale ten se v souboji jeden na jednoho nedokázal prosadit.
06:47
Rusku se nepodařil přechod do útočného pásma, když se Tarasenko s Ovečkinem dostali do postavení mimo hru. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
06:23
Tentokrát přichází zakázané uvolnění ze strany Finska. Oba celky mají problémy s kombinací na větší vzdálenost.
06:04
Rusové se dostali pod tlak a tak raději kotouč vyhodili na zakázané uvolnění.
05:32
Lepistö z vrcholu levého kruhu nahodil puk na branku, ale ten nakonec proletěl vedle levé tyče.
04:35
Kuljomin to udělal šikovně a v těžké pozici prostrčil kotouč na Naměstnikova, který z levého kruhu zamířil do betonu Raska.
03:55
Panarin si v útočném pásmu vyměnil několikrát kotouč s Malkinen, který poté od pravého mantinelu nahodil puk před branku. Tam se k němu nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
02:55
Velká šance Ruska! Tarasenko dostal v mezikruží opravdu hodně prostoru a vypálil zápěstím. Rask dokázal tuto svižnou ránu vyrazit.
02:43
Na druhém konci kluziště nahazoval kotouč na branku Vatanen, ale Bobrovskij nemusel zasahovat.
02:06
Dadonov nabral rychlost u levého mantinelu, projel do útočného pásma a vypálil zápěstím. Kotouč proletěl těsně vedle levé tyče.
01:46
Úvodní střídání jsou plná nepřesností. Rusové se dopouštějí dalšího zakázaného uvolnění.
01:07
Rusům se nepodařilo přejít do útočného pásma, navíc se dopustili zakázaného uvolnění.
00:59
Malkin přihrával na levé křídlo Panarinovi, ale Vatanen dokázal tento pas srazit na střídačku.
00:23
Finové vstoupili do utkání ve vysokém tempu, jejich první útok ale střelu na branku nepřinesl.
00:01
Státní hymny dozněly. Utkání může začít!
Hokejisté jsou již na ledové ploše. Za malý okamžik halou zazní státní hymny.
Utkání začne klasicky o pár minut později.

Finsko: Rask (Rinne) – Ristolainen, Lepistö, Vatanen, Määttä, Pokka, Jokipakka – Aho, Barkov, Laine – Teräväinen, M. Koivu (C), Granlund – Komarov, Filppula, J. Jokinen – Donskoi, Lehterä, Korpikoski.

Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – N. Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, D. Kulikov – Tarasenko, Kuzněcov, Ovečkin (C) – N. Kuljomin, Malkin, Panarin – Kučerov, Šipačjov, Naměstnikov – Dadonov, Anisimov, Tělegin.

Rozhodčí: Furlatt, McCauley – Murray, Heyer.
Rusko

Rusové vstoupili do Světového poháru porážkou, když prohráli se Švédskem těsně 1:2. Ve druhém zápase podalo Rusko zlepšený výkon a i s velkou dávnou štěstí porazilo Severní Ameriku 4:3. Díky této výhře mají Rusové vše ve své moci, k postupu jim stačí jakákoli výhra v tomto duelu. V případě postupu se utkají s domácí Kanadou.

Nominace Ruska:

Brankáři: Sergej Bobrovskij (Columbus), Semjon Varlamov (Colorado), Andrej Vasilevskij (Tampa Bay)

Obránci: Alexej Jemelin (Montreal), Dmitrij Kulikov (Buffalo), Alexej Marčenko (Detroit), Andrej Markov (Montreal), Nikita Nestěrov (Tampa Bay), Dmitrij Orlov (Washington), Nikita Zajcev (Toronto)

Útočníci: Arťom Anisimov (Chicago), Jevgenij Dadonov (Petrohrad, KHL), Pavel Dacjuk (Petrohrad, KHL), Nikita Kučerov (Tampa Bay), Nikolaj Kuljomin (NY Islanders), Jevgenij Kuzněcov (Washington), Jevgenij Malkin (Pittsburgh), Vladislav Namestnikov (Tampa Bay), Alexandr Ovečkin (Washington), Artěmij Panarin (Chicago), Vadim Šipačjov (Petrohrad, KHL), Vladimir Tarasenko (St. Louis), Ivan Tělegin (CSKA, KHL)
Finsko

Finové se na Světovém poháru zatím herně trápí, když dokázali během dvou zápasů vstřelit pouze jediný gól. V úvodním zápase prohráli s mladíky ze Severní Ameriky 1:4 a ve druhém klání prohráli se Švédskem 0:2. Dokáží si spravit náladu proti Rusku?

Nominace Finska:

Brankáři: Pekka Rinne (Nashville), Tuukka Rask (Boston), Mikko Koskinen (Petrohrad/KHL)

Obránci: Rasmus Ristolainen (Buffalo), Sami Vatanen (Anaheim), Olli Määttä (Pittsburgh), Esa Lindell (Dallas), Ville Pokka (Rockford/AHL), Sami Lepistö (Ufa/KHL), Jyrki Jokipakka (Calgary)

Útočníci: Aleksander Barkov, Jussi Jokinen (oba Florida), Mikael Granlund, Erik Haula (oba Minnesota), Sebastian Aho (Kärpät Oulu), Patrik Laine (Winnipeg), Teuvo Teräväinen (Chicago), Mikko Koivu (Minnesota), Leo Komarov (Toronto), Valtteri Filppula (Tampa Bay), Jori Lehterä (St. Louis), Joonas Donskoi (San Jose), Lauri Korpikoski (Edmonton).
Přeji krásný večer a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu ze Světového poháru. Hokejisté Ruska musí v tomto duelu nekompromisně vyhrát, aby postoupili do semifinále. Finové již šanci na postup nemají, ale rozhodně svému soupeři nedají nic zadarmo. Můžeme se tedy těšit na zajímavý duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.