To už je z mé strany vše! Dovolte mi, abych se s Vámi rozloučil jménem všech redaktorů, kteří se na přenosech ze Světového poháru podíleli. Na shledanou!
Slovenská stopa:

Andrej Sekera (EUR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:57
Zdeno Chára (EUR) 1+0, 3 střely, čas na ledě 23:17
Marián Hossa (EUR) 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:42
Tomáš Tatar (EUR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:00
Jaroslav Halák (EUR) 60 minut, 32 zákroků, 2 góly, 94,1%
Dnešní utkání sledovalo 19080 diváků. Ti si nyní vyslechnou kanadskou hymnu na počest vítězného týmu!
Kanadský kouč Mike Babcock se stal prvním trenérem historie, který vyhrál Olympijské hry, Světový pohár, Mistrovství světa dospělých i do 20 let a také Stanley Cup!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:34
Zblokované střely – 20:13
Vyhraná vhazování v % – 52:48
Hity – 22:22
A nyní již Crosby přebral pohár pro vítězný tým Světového poháru 2016! Kanada opět potvrdila svou dominanci z posledních let!
Kapitán Kanady Sidney Crosby byl vyhlášen MVP celého turnaje!
Pohár už byl za asistence kanadské jízdní policie přinesen na led.
Hráči i členové realizačních týmů si již podali ruce a zklamaní Evropané odcházejí do šaten. To Kanaďané se radují a čekají na předání trofeje pro vítěze World Cupu.
Kanaďané přeci jen udolali houževnatý Tým Evropy 2:1 a celou finálovou sérii vyhrávají 2:0 na zápasy! Co k průběhu zápasu dodat? Pro Evropany je výsledek opravdu hodně krutý. Kanadě byli dlouho více než vyrovnaným soupeřem, až do 58. minuty vedli a to měli šance i na navýšení náskoku. V čase 57:07 ale využil tečí Burnsovi střely přesilovou hru Brad Marchand a vše pak rozhodl 43 sekund před koncem ve vlastním oslabení Brad Marchand. Krátce před tím přitom trefil tyčku Roman Josi a Price vychytal v jasné šanci Mariána Hossu...
59:31
Tomáš Tatar ve velké šanci, ale Getzlaf jeho pokus zblokoval!
59:22
Evropané hrají bez brankáře!
59:17
Kanada právě vstřelila branku!
To je neuvěřitelné! Evropané byli dvakrát blízko vedoucímu gólu, ale ten nakonec střílejí v oslabení Kanaďané! Jonathan Toews zavezl puk do útočného pásma, tam ho podržel a nakonec uvolnil BRADA MARCHANDA, jenž se z mezikruží trefil mimo dosah Halákovy vyrážečky. Asistence: Jonathan Toews a Alex Pietrangelo.
58:51
Oddechový čas si vyžádali Kanaďané.
58:51
Tohle byl zákrok utkání! Thomas Vanek našel Mariána Hossu, který zakončoval v gólové pozici, ale Carey Price Kanadu podržel fantastickým zákrokem!
58:20
Při Kanadě teď stáli všichni svatí! Rána Romana Josiho skončila na tyčce!
58:10
Přesilovka pro Tým Evropy! Drew Doughty zasáhl holí do tváře Riedera a obdržel dvouminutový trest.
57:58
Kanada ožila! Halák vyrazil střelu Crosbyho.
57:07
U evropské střídačky se ještě řešilo, zda Bergeron netečoval puk vysokou holí, ale nakonec se nebude ani prohlížet videozáznam.
57:07
Obrovská radost v Air Canada Centre! Od modré vypálil Brent Burns a letící kotouč mezi kruhy tečoval PATRICE BERGERON. Na tohle už Halák nemohl reagovat – 1:1. Asistence: Brent Burns a Sidney Crosby.
56:53
Bellemare vyhazuje!
56:25
Anže Kopitar chytil a následně zalehl Perryho. Je vyloučen za držení a Evropany čekají horké chvilky!
56:11
Od modré nahazoval opět Weber. Tentokrát netrefil prostor mezi tyčemi.
55:20
Nepříjemná střela Webera. Halák nemohl přes Perryho moc vidět, ovšem opět dokázal zakročit. Kanaďané přeci jen stupňují nápor.
55:19
Vynikající Halák! Marchand připravil obrovskou šanci Crosbymu, ale gólman Evropy se v brankovišti roztáhl a pravým betonem zastavil kotouč, který už směřoval za brankovou čáru!
55:00
Kanada má na vyrovnání posledních pět minut.
54:49
Kanadská rozehrávka skončila jen na holi Bødkera. Jeho rána byla sražena mimo. Javorové listy dělají chyby, které u nich nejsme zvyklí vídat.
54:17
Puk skončil v ochranné síti za brankou Kanady. Reklamní pauza.
53:51
Tatar zblokoval nahození Doughtyho a ještě stačil rozehrát na Mariana Hossu. Ten ale kotouč pouze vyvezl a odešel střídat.
53:17
Teď už se modří vymanili a mohou vystřídat.
52:56
Sledujeme velký nápor Crosbyho formace! Evropané ale obětavě blokují střelecké pokusy.
52:27
Už se jim to podařilo. Projektil Patriceho Bergerona vytěsnil do rohu Halák.
51:58
Hokejisté Kanady teď marně hledají cestu, kudy by se dostali do útočného pásma.
51:16
Jonathan Toews nahodil puk za branku, ale tam byl jen Halák, který vyjel rozehrát.
50:46
Anže Kopitar zachytil rozehrávku soupeře. Bezradnost favorita pokračuje.
50:11
Další přerušení hry. Opět se vhazuje ve střední třetině.
50:06
Kanaďané v ofsajdu. Je tu další reklamní přestávka. Mike Babcock stále marně hledá způsoby, jak své svěřence probudit.
49:48
Z dobré pozice pálil Tobias Rieder a Price měl další práci. Kanaďané dělají spoustu chyb.
49:17
Odpískán zásah kanadské střídačky. Buly ve středním pásmu.
48:46
Šikovná teč Zuccarella. Puk drží Price, který je dnes nejlepším hráčem Kanady.
48:13
Rieder poslal do velké šance Franse Nielsena, který tváří v tvář Priceovi neuspěl! Škoda pro Evropu.
48:02
Alex Pietrangelo z osy kluziště minul Halákovu branku. Od zadního mantinelu odražený puk se ještě snažili dorazit za brankovou čáru Toews s Tavaresem, ale vše řeší Jaroslav Halák! Reklamní přestávka.
47:07
Také Crosbyho formace teď vypadala bezradně. Hodně nezvyklý pohled na dosavadní suverény turnaje.
46:15
Ani ve třetí části Kanada zatím neožila. Evropané bojují o třetí rozhodující utkání série!
45:31
Thornton zavezl puk za branku soupeře, ale tam skončil. Dobře zapracoval Ehrhoff.
44:44
Tomáš Tatar střílel z mezikruží. Puk srazil jeden z kanadských hráčů a Price měl lehkou práci.
44:17
Nepovedená přesilovka Kanady je u konce.
43:48
Bellemare v náznaku brejku. Neměl rychlost, nicméně opět Kanaďany zdržel.
43:30
Seidenberg vyhazuje až za Priceovu branku.
43:12
Další rána Doughtyho. Ta byla nepřesná a puk se odrazil až do středního pásma.
42:57
Střelu Drewa Doughtyho Halák dobře viděl a jistým zákrokem přerušil hru.
42:42
Výborná práce Hossy a Kopitara. Tahle dvojice šetřila cenný čas v útočném pásmu.
42:16
Roman Josi odehrál kotouč do hlediště a je vyloučen za zdržování hry!
42:01
Alex Pietrangelo chyboval a z toho mohl těžit Thomas Vanek. Jeho střelu však zblokoval Burns.
41:24
Kanaďané v postavení mimo hru.
40:57
Mike Babcock hodně přeházel kanadské útoky. Renomovaný trenér javorových listů nebyl spokojen s výkonem svého mužstva.
40:35
John Tavares se snažil zblízka protlačit puk za Halákova záda. Slovenský gólman evropského celku je ale výborný!
40:22
Evropané se v úvodu periody nastěhovali do útočného pásma, ovšem nyní už kotouč získala Kanada.
40:01
Oba týmy jsou zpět na ledě. Třetí třetina začne za malou chvíli.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:04.
Ve druhé části branka nepadla a Tým Evropy tak stále překvapivě vede nad Kanadou 1:0. Navíc nemůžeme tvrdit, že by šlo o nezasloužené vedení. Svěřenci Ralpha Kruegera se lépe pohybují, hrají obětavě a vytvořili si i šance k navýšení náskoku. Věřím, že ve třetí třetině bude utkání gradovat.

39:57
V závěru periody ještě mohutně napřahoval Steven Stamkos, ovšem kotouč komicky promáchl a rozplácl se na ledě jako žáček!
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:53
Po vyhraném buly vypálil z otočky Brad Marchand. Halák není překonán ani teď.
38:47
Crosby vpadl do brankoviště soupeře hodně důrazně. Halák už měl ale puk pod lapačkou a sudí přerušili hru.
38:27
Přihrávku před branku obdržel O'Reilly. Byl ale v poměrně ostrém úhlu a Halák zůstal bezchybný.
37:34
Draisaitl posílal puk do ohně z pozice zpoza branky. Pro Kanadu to dobře dopadlo.
37:15
Marian Hossa se srazil s brankářem Pricem, kterému dokonce upadla maska. Kanadští beci Hossu umravňují spíše z povinnosti. Slovenský útočník má i u nich respekt.
36:56
Evropané také výtečně brání a hráči Kanady nyní honí puk po rozích.
36:05
Chára vyhodil puk tak, že ten mířil přímo na kanadskou branku. Hrát tak musel Carey Price.
35:20
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Tobias Rieder a kotouč jen těsně minul tyč kanadské svatyně!
34:53
Hned po vhazování vypálil Mats Zuccarello. Price vyráží.
34:45
Když už si Kanada vytvoří šanci, tak Evropané kontrují stejnou mincí. Na jedné straně výborně zakročil betonem Halák proti Perrymu, který se vytočil před brankoviště. Poté se evropský celek vydal do rychlého kontru a na zadní tyči se dostal ke kotouči Thomas Vanek. Price se však rychle přesunul a zabránil druhému gólu ve své síti!
34:05
Couturova střela vyrazila hůl z rukou Seidenberga, nepříjemnost pro evropský tým.
33:43
Evropané dnes lépe bruslí než Kanada. To se rozhodně nečekalo.
33:29
Další zajímavě vyhlížející kontr Týmu Evropy! Ten táhl Nino Niederreiter, který se snažil poslat puk na zadní tyč, kam si najížděl Bødker, ale Price zakročil lapačkou.
32:31
Málem obrovská šance pro Jannika Hansena! Ten číhal zcela osamocen před kanadskou brankou, ale nezpracoval Vanekovu žabičku.
32:00
Chára prověřil pozornost Price dalekonosnou střelou. Brankář Kanady puk chytil do lapačky a hned rozehrál.
31:41
Doughtyho pumelice od pravého mantinelu netrefila Halákovu klec. Kanaďané stále ztrácejí.
31:17
Kotouč byl sražen do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
31:11
Střelu Bouwmeestera pokryl Halák, který přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
30:44
Tomáš Tatar obehrál Toewse a připravil střeleckou pozici pro Anžeho Kopitara. Ten z voleje minul.
30:27
Doughty na modré nezachytil Crosbyho přihrávku. Kanaďané musejí rychle zpátky.
29:37
Pokus Vlasice končí v moci Haláka. Následovala menší rozmíška, ale vylučovat se nebude.
29:14
Od modré pálil z první Weber. Letní posila Montrealu netrefila branku.
28:53
Pietrangelo nahazoval kotouč před branku už ze středního pásma. Postavení mimo hru.
28:24
Kanada nehraje dobře. Evropané jsou při rovnovážném počtu hráčů na ledě aktivnější.
28:02
Po chybě Bouwmeestera se se málem dostal do šance Marián Hossa. Šlo ale o postavení mimo hru.
27:40
Podél pravého mantinelu se dostal do útočného pásma Perry. Jeho projektil vyrazil Halák.
27:32
Puk skončil zezadu na kanadské brance. Vhazovat se bude v útočném pásmu Týmu Evropy.
26:55
26:35
Střela Ehrhoffa z levé strany z Price vypadla. Volný puk dojel Leon Draisaitl, jenž se ho snažil dostat před brankoviště, ovšem nikdo ze spoluhráčů na kotouč nedosáhl.
26:11
Hossa si vyměnil puk s Tatarem, ale vypálil jen do Getzlafa.
25:42
Nebezpečné nahození Sekery. Moc nechybělo a puk tečoval Tomáš Tatar.
25:27
Pas Crosbyho na Marchanda srazil do hlediště Chára.
24:46
Od levého mantinelu vypálil Pietrangelo. Halák puk srazil do rohu.
24:21
Tým Evropy si vytvořil obrovský tlak! Na kanadskou branku mířilo hned několik nebezpečných střel a až teď vše řeší Price, který drží puk ve výstroji.
23:35
Mikkel Bødker se dostal až před Price a po bekhendové kličce těsně minul branku! Tohle byla velká šance.
23:20
Evropané se vymanili a mohli vystřídat.
22:33
Tým Evropy v plném počtu. Kanada stále v tlaku.
22:31
To je neskutečné! John Tavares zakončoval do úplně prázdné branky, ale trefil tyčku!
22:10
Střela Coreyho Perryho z vrcholu levého kruhu nebyla vůbc špatná. Halák ji s námahou vytěsnil.
21:42
Evropané teď zdržují soupeře v jeho obranném pásmu.
21:11
Z pravého kruhu střílel Sidney Crosby. Halák kotouč vyrazil maskou do ochranné sítě.
20:51
Volej Bergerona netrefil Halákovu branku. Kanaďanům pak unikl puk do středního pásma.
20:32
Přesilovka Kanady hned na úvod druhé části. Za hákování je vyloučen Marián Hossa.
20:01
Vše se chystá k zahájení druhé části. Uvidíme, zda Kanaďané zaberou.
Další třetina začne přibližně ve 3:07.
První třetina měla překvapivý průběh! Tým Evropy v ní připravil Kanadě těžké chvilky a dokonce jde do šaten s vedením 1:0. Zatím jediný gól vstřelil v 7. minutě Zdeno Chára, jenž se tak fanouškům v Torontu pomstil za bučení, kterým ho tribuny častovaly v prvním finálovém utkání. Kanaďané zdaleka nepůsobí tak suverénním dojmem, jako jsme si je zvykli vídat po celý turnaj a budou se muset hodně zlepšit.

Statistiky 1. třetiny:
Střely na branku – 12:8
Zblokované střely – 12:3
Vyhraná vhazování v % – 50:50
Hity – 10:9
První třetina skončila šarvátkou, do které se zapojil i Sidney Crosby! Nic to nemění na tom, že Kanada půjde do šaten s jednobrankovým mankem!
20:00
19:50
Po buly střílel Brent Burns, ale puk zastavila defenziva soupeře.
19:45
Doughtyho nahození se odrazilo do ochranné sítě od hole Kopitara. Slovinec k němu rychle přistoupil.
18:59
Thomas Vanek se na pravém křídle šikovně uvolnil a hledal najíždějícího Hansena. Ten ale špatně zpracoval kotouč.
18:14
Doughtyho nahození nebezpečně tečoval Steven Stamkos, ovšem puk trefil obránce Romana Josiho, jenž tak pomohl brankáři Halákovi.
17:52
Střelu Seidenberga tečoval těsně před Pricem do ochranné sítě obránce Vlasic. Bude se tedy vhazovat v obranném pásmu Kanady.
17:48
Zakázané uvolnění Kanady, byť Marchand se hnal za pukem. Tohle se asi dalo pustit.
16:58
Nahození Webera Halák viděl na poslední chvíli, ale vyražený kotouč nakonec před číhajícím Perrym zalehl.
16:50
Evropané v plném počtu.
16:01
Jaroslav Halák nejprve vyrazil střelu Doughtyho a o několik sekund později dobře vykryl prostor proti dorážejícímu Joeovi Thorntonovi.
15:41
Kanada se usazuje v útočné třetině, ale zatím je to takové kostrbaté.
14:49
Nino Niederreiter sekl Toewse, který se tlačil před evropské brankoviště. Přesilovka pro Kanadu.
14:35
Evropané hrají opravdu velmi dobře. Na střely vedou 12:5!
14:32
S koncem přesilové hry nahrnul kotouč do brankoviště Tomáš Tatar. U tyčky ho lapačkou přikryl Carey Price a máme tu další reklamní pauzu.
13:19
Josi hledal před brankou volného spoluhráče, ale jeden z kanadských beků nebezpečnou situaci vyřešil.
12:53
Evropané v plném počtu a budou hrát přesilovku.
12:29
Střídačka Evropanů se dožadovala trestného střílení, ovšem rozhodčí se rozhodli pro vyloučení Brenta Burnse za hákování.
12:29
Marián Hossa vypíchl puk Brentu Burnsovi a spolu s Hansenem najížděli sami na Price. Hossa vše zakončil sám a kanadského brankáře nepřekonal! Slovenský útočník byl ale faulován vracejícím se Burnsem.
11:35
V oslabení se dostal až do útočného pásma Rieder a dokonce donutil Price k zákroku.
10:59
Getzlaf nahodil kotouč do brankoviště, kde Kanaďané následně rozpoutali obrovský závar! Nikdo ale puk za brankovou čáru neprotlačil!
10:52
Sidney Crosby byl zahákován Pierrem-Edouardem Bellemarem a javorové listy si po reklamní pauze zahrají první přesilovku!
10:04
Od modré vypálil Doughty. Kanadský bek trefil jen spoluhráče Duchena.
09:45
Zakázané uvolnění Evropanů.
09:29
Členové čtvrté lajny Týmu Evropy dobře forčekovali a znemožnili soupeři pořádnou rozehrávku.
08:57
Chára přejel červenou čáru a spokojil se s nahozením kotouče za kanadskou branku.
08:03
Evropané se ubránili tlaku Kanady a vyrazili do přečíslení 3 na 2. Situaci zakončoval Hossa, který ale nepřekonal Price.
07:14
Od levého mantinelu vypálil Marián Hossa a Price musel kouč vytěsnit mimo svou klec.
06:44
Je tu první reklamní přestávka.
06:26
Tým Evropy právě vstřelil gól!
No vida, Tým Evropy vede! Nielsen zavezl kotouč do útočného pásma a u pravého mantinelu jej chvíli podržel. Pak ho nahrál na střed Sekerovi, který ještě touš posunul ke ZDENOVI CHÁROVI a obránce Bostonu z levého kruhu vymetl horní růžek Priceovy svatyně. Asistence: Andrej Sekera a Frans Nielsen.
05:59
Nyní vypálil od modré Shea Weber, Halák přerušuje hru.
05:50
Marchand našel ze druhé vlny sjíždějícího Vlasice, který těsně minul Halákovu branku!
05:01
Halák si připisuje první zákrok. V jeho výstroji skončila střela Coutura.
04:51
Teď se ale do dobré pozice dostal Perry, jeho rána však prosvištěla nad břevnem.
04:20
Kanaďané zatím nespustili žádný ofenzivní uragán. Spíše vyčkávají.
03:27
Tomáš Tatar obkroužil kanadskou svatyni. Javorové listy ho ale nepustily k zakončení a Bouwmeester mu nakonec i sebral kotouč.
02:46
Kanaďané zahráli na icing. Vůbec první přerušení hry v utkání.
02:21
Leon Draisaitl zkoušel oslovit mezi kruhy číhajícího Nina Niederreitera. Kanadská obrana k němu puk nepustila.
01:38
Ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat. Začalo se opatrněji.
00:45
Z levého kruhu pálil Corey Perry, který ale trefil jen protihráče.
00:20
Evropané poprvé zaútočili, ale Marián Hossa byl na pravém křídle včas zastaven.
00:01
Kanadskou hymnu přednesli členové skupiny Walk off the Earth.
A je to tu! Hlasatel již představuje zahajovací sestavy obou celků. Za malou chvíli zazní hymna Kanady.
V aréně zatím probíhá předzápasová show. Na aktéry utkání čekáme.

Tým Evropy: Halák (Grubauer) – Seidenberg, Josi, Sekera, Chára, Streit, Ehrhoff – Hossa, Kopitar (C), Tatar – Zuccarello, Nielsen, Rieder – Hansen, Bellemare, Vanek – Niederreiter, Draisaitl, Bødker.

Kanada: Price (Crawford) – Weber, Vlasic, Doughty, Bouwmeester, Burns, Pietrangelo – Bergeron, Crosby (C), Marchand – Stamkos, Getzlaf, Tavares – Perry, Toews, Couture – Duchene, O'Reilly, Thornton.

Rozhodčí: O’Rourke, O’Halloran – Amell, Murray.
První finálový zápas:

Kanada – Tým Evropy 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
V prvním finálovém zápase Kanaďané soupeře herně nepřejeli, ale i tak jim to stačilo na vítězství 3:1. Javorové listy poslal do vedení už ve 3. minutě Brad Marchand, a když ještě v úvodní třetině navýšil skóre probuzený střelec Steven Stamkos, vypadalo to, že fanoušci v Air Canada Centre uvidí další pohodové vystoupení domácích. Evropané ale kousali a ve 27. minutě snížil z dorážky Tomáš Tatar. Skóre pak bylo dlouho na vážkách a kanadského favorita uklidnil až v 50. minutě třetím zásahem Patrice Bergeron.

Branky a nahrávky: 3. Marchand (Bergeron, Crosby), 14. Stamkos (Getzlaf), 50. Bergeron (Crosby, Marchand) – 27. Tatar (Seidenberg, Kopitar)
Tým Evropy:
Podceňovaný mix hráčů osmi národností postupem do finále překvapil celý hokejový svět. Ne, že by snad ve výběru Evropy nebyli kvalitní hokejisté, ale že se proti sehraným národním týmům tato směska hráčů tak semkne, mnoho expertů nečekalo. Zvlášť, když si v přípravě Evropany vodil mladý celek Severní Ameriky do 23 let. S nástupem do turnaje jsme však viděli zcela jiný Tým Evropy. Ten šokoval hned na úvod vítězstvím nad USA a po dvou zápasech už mohl slavit postup. V semifinále pak svěřenci kouče Ralpha Kruegera v prodloužení zaskočili i Švédy. Ani výkon v prvním finále proti Kanadě rozhodně nebyl zklamáním. Tým Evropy byl Kanadě na pohled téměř vyrovnaným soupeřem, ovšem javorové listy nekompromisně trestaly každé zaváhání.

KANADA:
Kanada v posledních letech dominuje světovému hokeji a své postavení potvrzuje i na domácí půdě v Torontu. Kouč Mike Babcock má k dispozici hvězdný výběr a trefně to zhodnotil jeho protějšek z evropského týmu Ralph Krueger, který poznamenal, že „Kanada má čtyři první formace.“ Olympijští vítězové z Vancouveru a Soči odehráli na Světovém poháru zatím pět zápasů a ani jednou nezaváhali. Jediným týmem, který javorovým listům alespoň trochu zatopil, byli Rusové. Ti v semifinále otočili ve druhé části skóre na 1:2, ovšem Kanaďané ještě do přestávky vyrovnali a třígólovou mrští v úvodu třetí části duel rozhodli. Pokud svou sérii dnes prodlouží, budou již slavit triumf.

Carey Price – 4 zápasy, průměr 1,50, úspěšnost 95,4%
Srdečně zde vítám všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Již dnes můžeme poznat vítěze Světového poháru, který hostí Air Canada Centre v Torontu. Na programu je totiž druhé finále tohoto turnaje, na němž startují ti nejlepší hráči světa. V tom prvním zvítězila domácí Kanada nad Týmem Evropy 3:1 a v sérii hrané na dva vítězné zápasy se ujala vedení 1:0. Evropané, kteří postupem do finále zaskočili všechny experty, ale rozhodně neprodají svou kůži lacino a budou si chtít vynutit ještě jeden duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.