Z mé strany je to pro dnešní den vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Dobrou noc!
Střely na branku: 49 – 38
Po dnešním zápase je tedy jasné, že Švédsko postoupí z prvního místa do semifinále! O druhé postupové místo bude bojovat Rusko, kterému v zápase s Finskem stačí jakékoliv vítězství! Mladíci se tedy musejí spolehnout na pomoc Finů!
Je dobojováno! Výběr mladíků nakonec urval zápas se Švédskem na svou stranu a ještě živí naději na postup do semifinále! Severní Amerika přitom vletěla do zápasu jako velká voda! Už v první minutě otevřel skóre Auston Matthews ! Hned při dalším střídání ujel obraně Švédska Johnny Gaudreau, který byl faulován a vybojoval svému týmu trestné střílení! Sám faulovaný Gaudreau ale nabídnutou možnost neproměnil! Vincent Trocheck o minutu později přidal druhou branku! Filip Forsberg vrátil Švédsko na dostřel, ale Johnny Gaudreau vrátil mladíkům dvoubrankové vedení! Ještě před přestávkou se skóre měnilo znovu! Nicklas Bäckström těsně po skončení přesilové hry snížil na 2:3! Ve druhé třetině si mladíci vypracovali množství obrovských šancí, ale v brance Švédska se k fantastickému výkonu rozchytal Henrik Lundqvist! V závěrečné dvacetiminutovce srovnal Patrik Berglund , který poslal zápas do prodloužení! V něm se hrál fantastický hokej! O něco šťastnější nakonec byli mladíci! O vítězství Severní Ameriky rozhodl Nathan MacKinnon !
64:11
Tým Severní Ameriky právě vstřelil branku!
Severní Amerika živí naději na postup do semifinále! Obrovská radost v hledišti! Oba týmy se střídaly v obrovských šancích. Daniel Sedin promarnil svůj únik. Na druhé straně obdržel puk NATHAN MACKINNON, který zachoval chladnou hlavu, vymíchal Henrika Lundqvista a bekhendem poslal puk pod víko švédské branky! Asistence: Johnny Gaudreau, Shayne Gostisbehere.
63:35
Bratři Sedinové postupovali 2 na 1! Daniel obdržel přihrávku na levou stranu, ale z dobré pozice netrefil branku!
63:01
Erik Karlsson svedl souboj s MacKinnonem. Druhý jmenovaný se tlačil před branku, ale Karlsson jej zkušeně vytlačil do rohu obranného pásma.
62:32
Švédové drží kotouč před brankou mladíků. Nikdo z hráčů v modrém ale nevypálil. Loui Eriksson nastřádal vteřinky.
61:25
Fantastický Henrik Lundqvist! Švédský brankář vytáhl zákrok večera! Lundqvist už byl takřka překonán, ale ještě se roztáhl v brankovišti a zastavil kotouč! Connoru McDavidovi se o švédském brankáři bude zdát!
60:47
Morgan Rielly dostal přihrávku do dobré pozice, jenže zápěstím nasměroval kotouč vedla branky! Lundqvist měl zcela zakrytý výhled!
60:07
Johnny Gaudreau se ihned prodral před branku Švédska a střelou z ostrého úhlu prověřil Lundqvista. Švédský brankář ránu rychlobruslaře vyrazil.
60:01
Základní hrací doba končí! Švédové zásluhou Patrika Berglunda vyrovnali na 3:3 a zajistili si postup do semifinále! Zároveň je jasné, že turnaj končí pro Finsko! O vítězi dnešního utkání rozhodne prodloužení nebo případné samostatné nájezdy! Samozřejmě se bude hrát v atraktivním pojetí 3 na 3! Američané potřebují nutně vyhrát!
60:00
59:58
Američanům zbývají dvě sekundy na vstřelení vítězné branky! Po zakázaném uvolnění Švédska se ještě bude vhazovat před Lundqvistem.
59:20
Shayne Gostisbehere nahodil puk za branku Švédska. Jack Eichel si jej vzal za brankou, vytočil se kolem branky a hledal skulinku u levé tyčky. Lundqvist měl beton na místě!
58:50
Švédové hrají aktivně v útočném pásmu. Mladíci by potřebovali hrát na opačné straně kluziště, jenže hokejisté v modrých dresech jsou o něco lepší.
58:14
Connor McDavid protečoval puk do středního pásma. Kotouč se odrazil do vzduchu a obránce Švédska si jej na modré čáře srovnal na hokejku.
57:34
57:15
Daniel Sedin za brankou oslovil Hedmana. Rána druhého jmenovaného se zastavila na holenních chráničích jednoho z obětavých obránců.
56:28
Švédové mohli rozhodnout! Oliver Ekman-Larsson vypálil od modré čáry, Gibsonovi jeho rána vypadla, ale ani jeden z dvojice Švédů před brankou nedokázal poslat puk do sítě!
56:15
Erik Karlsson si vyměnil puk s Ekmanem-Larssonem, který nastřelil kotouč na teč. Jeho pobídku tečoval Daniel Sedin, jenže odražený puk byl pomalý a John Gibson jej bez problémů zastavil.
55:34
Bude se vylučovat! Kapitán mladíků Connor McDavid si odsedí dvě minuty za držení hole! Američanům se komplikuje situace!
55:09
Mark Scheifele přihrával před branku Švédska, kam se tlačil Auston Matthews. Jednička letošního draftu se k pobídce neprotlačila, Švédové se znovu ubránili.
54:30
Až nyní se přerušuje hra! Tempo hry po vyrovnávací brance Švédska poněkud opadlo. Hokejisté Tre Kronor se nikam neženou a hrají ze zajištěné defenzívy.
54:08
Loui Eriksson si převzal kotouč od Daniela Sedina. Eriksson si jej navedl do středu hřiště, jenže kotouč se mu svezl po čepeli a Eriksson nedokázal vypálit.
53:17
Nathan MacKinnon si v útočném pásmu neobhodil Ekholma a musel se vrátit do obrany. Švédové už nikam nespěchají,stav 3:3 jim zaručuje vítězství ve skupině!
52:40
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení! Američané se tlačí do útočného pásma.Další souboj před brankou Tre Kronor vyhrál Oliver Ekman-Larsson, Švédové pádí vpřed.
52:02
Vincent Trocheck po návratu z trestné lavice stíhal Erika Karlssona. Druhý jmenovaný udržel puk za vlastní brankou a nepustil čerstvého útočníka do šance.
51:54
51:00
Henrik Sedin našel přihrávkou mezi kruhy svého bratra Daniela! Druhý jmenovaný v pádu nasměroval puk na branku Severní Ameriky, nicméně John Gibson byl připraven.
50:05
Ryan Murray ihned po vyhraném vhazování vyhodil kotouč přes celé kluziště. Erik Karlsson musí založit nový útok Tre Kronor. Švédové ale nikam nespěchají.
49:54
Bude se vylučovat! Švédové si zahrají přesilovou hru! Dvě minuty za vražení na hrazení si odpyká Vincent Trocheck!
49:15
Parayko hrůzostrašnou rozehrávkou daroval šanci Filipu Forsbergovi! Švédský útočník potáhl kotouč do útočného pásma, ale z mezikruží minul branku Johna Gibsona!
49:08
Mladíci si mohli vzít zpět ztracené vedení! Na pěknou přihrávku před branku si nabruslil Ryan Murray, jehož ránu doprostřed branky udržel Henrik Lundqvist!
48:45
Anton Strålman zavezl puk do útočného pásma. Jeho nahození za branku ale dostihl Seth Jones, jež rychle obrátil hru na druhou stranu. Američané se ženou vpřed.
48:02
Carl Hagelin ze středního pásma nahodil puk na branku Severní Ameriky. John Gibson jeho nahození pohlídal a hokejkou jej přiklepl na obránce.
47:19
Filip Forsberg si tělem vytvořil prostor v útočném pásmu, otočil se kolem obránce a zápěstím vyzkoušel pozornost Henrika Lundqvista. Švédský brankář byl znovu připraven.
46:50
Švédsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Švédové přeci jen mažou náskok výběru mladíků! Erik Karlsson poslal od modré čáry výbornou nabídku, kterou před Gibsonem usměrnil PATRIK BERGLUND! Kotouč se od jeho hole odrazil za záda brankáře Severní Ameriky! Asistence: Erik Karlsson, Carl Söderberg.
46:03
Brandon Saad zkusil vyslal dlouhou přihrávku na modrou čáru, kam spěchal Johnny Gaudreau. Druhý jmenovaný se k puku nedostal, jeden z obránců kotouč zastavil.
45:54
John Gibson raději přikryl nahození ze středního pásma. Brankář mladíků přerušil hru, nikdo z obránců si neřekl o přihrávku. Vhazovat se bude před brankářem mladíků.
45:31
Victor Hedman odpálil bekhendem kotouč přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění Švédska se hra vrátí před Henrika Lundqvista. Vhazuje se po jeho levici.
44:50
Ekholm vybojoval puk ve středním pásmu. Ve třetí třetině se hraje spíše opatrný hokej. Ani jeden z týmů se není schopen usadit v útočném pásmu. Hraje se převážně ve středu kluziště.
44:15
Daniel Sedin nahodil puk do útočného pásma. Karlsson za jeho pobídkou nespěchal a raději obrátil hru. U kotouče je výběr Severní Ameriky.
43:52
Parayko nevyhodil kotouč z obranného pásma, Erik Karlsson nahodil puk na branku, ale Patrik Berglund před Gibsonem neusměrnil puk do branky!
43:34
Patrik Berglund se prodral do rohu útočného pásma. Švédský hokejista prohodil kotouč na druhou stranu, kde se jej zmocnil Morgan Rielly. Američané znovu kontrolují hru.
43:06
Prudká přihrávka na modrou čáru prolétla až za branku Johna Gibsona. Po zakázaném uvolnění Švédska se hra přestěhuje před Lundqvista. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
42:48
Erik Karlsson se prohnal za modrou čáru, přibrzdil, srovnal si kotouč na střelu a dělovkou minul Gibsonovu klec. Švédové se snaží vyrovnat. Tre Kronor ještě nemají jistý postup!
42:06
Marcus Krüger se otáčel za brankou Severní Ameriky. Pobídka švédského útočníka před branku mladíků neoslovila nikoho v modrém dresu. Američané mohou hrát.
41:38
41:00
Shayne Gostisbehere se zahrál vysokou holí. Švédsku se daří dobře bránit početní převahu soupeře. Severní Americe už z přesilové hry zbývá pouhá půlminutka.
40:26
Connor McDavid vletěl do útočného pásma jako velká voda, chtěl přenechat kotouč na modré čáře pro lépe postaveného spoluhráče, ale Švédům se podařilo vyhodit puk do bezpečí.
40:10
Marcus Krüger uspěl na úvodním vhazování třetí třetiny. Rozhodčí chybovali a odpískali zakázané uvolnění! Severní Amerika ale hraje přesilovou hru!
40:01
Střely na branku: 37 – 27
Druhá dvacetiminutovka je u konce! Ve druhé třetině jsme se sice nedočkali gólu, ale předvedená hra rozhodně nenudila! O mnoho aktivnější byli mladíci. Severní Amerika si vypracovala množství šancí, jenže Nathan MacKinnon i Connor McDavid nevyzráli na vynikajícího Lundqvista v brance Tre Kronor! Výběr mladíků vstoupí do závěrečné třetiny v početní převaze. Zbytek trestu za sekání si musí odpykat Oliver Ekman-Larsson!
40:00
39:38
Bude se znovu vylučovat! Otevírají se vrátka na švédské trestné lavici! Dvě minuty za sekání dostává Oliver Ekman-Larsson.
39:34
39:07
Gostisbehere přenechal kotouč Matthewsovi. Rána mladíka bez přípravy minula švédskou branku a kotouč pouze zaduněl o mantinel za brankou.
38:17
Nathan MacKinnon tečoval před švédskou brankou nahození od modré čáry. Šikovný mladík poslal kotouč těsně vedle branky švédské reprezentace.
38:00
Shayne Gostisbehere se opřel do odraženého kotouče. Obránce Severní Ameriky však trefil pouze nastavenou hokejku, od které se puk vymrštil mezi diváky!
37:34
Bude se vylučovat! Mladíci si v závěru druhé třetiny zahrají další přesilovou hru! Dvě minuty za hákování se odsedí Anton Strålman!
37:19
Další šance Severní Ameriky! Jack Eichel vypálil od modré čáry, jeho rána se odrazila od Hedmanovy brusle, ale pozorný Lundqvist stačil nastavit lapačku!
37:14
Seth Jones si našel místo ke střele a bez váhání vyslal puk na Lundqvista. Patrik Berglund jeho ránu přizvedl do ochranné sítě. Vhazovat se bude před švédským brankářem.
36:45
Erik Karlsson si zahrával před vlastní brankou. Švédský obránce se štěstím procedil kotouč kolem dvojice Američanů. Švédové se ale nemohou dostat do šancí.
36:08
J. T. Miller vypíchl kotouč soupeři na modré čáře. Americký hokejista se mohl řítit na Lundqvista, ale v souboji s vracejícím se obránce neměl dostatek rychlosti.
35:37
Connor McDavid dokonale využil zaváhání Hedmana, v rychlosti si jej obhodil a zkusil ránu na zadní tyč! Naneštěstí pro něj v závěru parádní akce nemířil přesně!
35:09
Victor Hedman nahodil puk od modré čáry. Projektil švédského obránce srazil jeden z obránců, nicméně Švédové ještě setrvávají v útočném pásmu.
34:45
Další paráda švédského gólmana! Drouin obdržel přihrávku do útočného pásma a ránou zápěstím protáhl Henrika Lundqvista. Ten schoval projektil v lapačce!
34:12
Bratři Sedinové udrželi puk v útočném pásmu. Daniel Sedin nabil na modrou Karlssonovi, jenže nahození švédského obránce prosvištělo kolem branky Johna Gibsona.
33:40
Nathan MacKinnon spálil další obrovskou šanci! Hokejista Colorada si sjel na přihrávku mezi kruhy a bez přípravy vyslal dobrou ránu! Henrik Lundqvist znovu fantasticky zasáhl!
33:21
Nicklas Bäckström si dělal prostor v útočném pásmu. Stáhl si kotouč od mantinelu a rychlou kličkou si jej prohodil mezi bruslemi obránce. Jeho ránu zápěstím ale zastavil obětavý bek.
33:00
Nathan MacKinnon projel hladce do střelecké pozice a ránou přes obránce znovu prověřil Henrika Lundqvista! Brankář Švédska udržel puk v lapačce.
32:17
Seth Jones vyslal hodně jedovatou ránu! Henrik Lundqvist ránu amerického obránce vyrazil, ale měl s ní plné ruce práce!
32:07
Carl Hagelin jen nahodil puk do středního pásma. Jeho pobídka směřovala jen do míst, kde byli hráči v bílých dresech, kteří mohou založit nový útok.
31:25
Carl Söderberg bojoval o puk na útočné modré čáře. Útočník Tre Kronor se pohyboval na hranici ofsajdu a nakonec vlétl do útočného pásma dříve než kotouč. Vhazuje se ve středním pásmu.
31:07
30:34
Morgan Rielly zkusil překvapit švédského brankář střelou na bližší tyč. Lundqvist se stačil včas přesunout k brankové konstrukci a vyrazil puk do rohu.
30:07
Connor McDavid vybídl přihrávkou mezi kruhy ke střele Marka Scheifeleho, jehož ránu bez přípravy udržel Lundqvist mezi betony!
29:25
Švédům se po šermované na modré čáře podařilo dostat kotouč ven z obranného pásma. Hosté ale musejí spěchat zpět do vlastní třetiny, valí se na ně další atak.
29:07
Bude se vylučovat! Severní Amerika si zahraje přesilovou hru! Carl Söderberg si odsedí dvě minuty za krosček!
28:27
A nyní se Američané po delší době podívají před Lundqvista. Švédové rozehráli pouze na zakázané uvolnění. Rozhodčí vracejí hru před švédskou klec.
28:10
J. T. Miller si zbytečně zkomplikoval situaci za brankou. Zadák Američanů nakonec dokázal vyhodit kotouč do středního pásma. Mladíci přečkali další výpad Švédska.
27:41
Ryan Murray hledal vysokým obloučkem Ekmana-Larssona. Druhý jmenovaný měl ke kotouči o kus dále než obránce Ameriky a nedohnal jej.
27:03
Carl Söderberg střelou z pravé strany otestoval pevnost Gibsonových betonů. Brankář mladíků vykopl jeho ránu zápěstím pravou nohou k mantinelu.
26:34
Henrik Lundqvist si připsal další zákrok! Švédský brankář tentokrát kryl ránu od modré čáry. Švédové nesmějí zapomínat na zadní vrátka, Lundqvist zatím drží jejich akcie nad vodou.
26:09
Johnny Gaudreau se hnal do další šance! Útočník Ameriky si počkal na přihrávku do středního pásma, potáhl si puk za modrou čáru a svižnou ránou prověřil Lundqvista, který puk vyrazil ramenem!
25:25
Gibson nezvládl rozehrávku za brankou. Loui Eriksson okamžitě přihrával před odkrytou branku Američanů, ale mezi kruhy se nepohyboval nikdo v modrém dresu.
25:02
Až nyní se hra přerušuje! John Gibson raději znovu podržel kotouč v lapačce. Švédové se tlačí do zakončení, jenže americký brankář chytá velmi jistě! Vhazovat se bude po jeho levici.
24:47
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení! Američané se nastěhovali do útočného pásma, jenže Auston Matthews neudržel puk před modrou čárou. Švédové se ženou vpřed.
24:06
Trouba se hnal do útočného pásma. Před brankou si na odražený puk sjel Nathan MacKinnon, ale Henrik Lundqvist prokázal skvělý postřeh!
23:13
Colton Parayko počastoval Lundqvista střelou od modré čáry. Brankář Švédska ale stačil včas zareagovat a vyrazil ránu amerického obránce do rohu kluziště.
23:00
John Gibson raději přikryl nahození ze středního pásma. Brankář Anahaimu přerušil hru před dotírajícím Švédem. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
22:30
Daniel Sedin vyslal tři střely na branku soupeře! Gibson si v každém z případů našel cestu ke kotouči a podržel výběr Severní Ameriky. Švédové srdnatě bojují!
22:08
Johnny Gaudreau vyvezl puk na červenou čáru, nahodil jej obloučkem do rohu útočného pásma a se svými spoluhráči odjel na střídačku.
21:50
Mladíci si pomohli pouze vyhozením na zakázané uvolnění. Formace Severní Ameriky polyká velké množství sekund na ledě. Vhazuje se před Gibsonem.
21:18
Johnny Gaudreau se znovu hnal za obranu Švédska. Nejlepší hráč mladíků z první třetiny se natlačil před Ekholma, který jej na poslední chvíli stačil zbavit kotouče.
21:04
Gibsonovi poskakoval nahozený kotouč po betonech. Gólman mladíků si nebyl vůbec jistý, ale nakonec stačil kotouč zalehnout.
20:37
Victor Hedman vybojoval kotouč ve středním pásmu a přihrávkou na kolegu z obrany uklidnil hru. Švédové přečkali první minutu druhé třetiny bez většího rozruchu, na rozdíl od úvodní periody.
20:10
Marcus Krüger prohrál úvodní vhazování druhé třetiny. Mladíci se okamžitě chopili kotouče a pokračovali s ním vpřed. Connor McDavid ale nemohl hrát.
20:01
Střely na branku: 16 – 16
Fantastická první třetina je u konce! V Torontu se hraje hokej největšího kalibru! Američané vletěli do zápasu jako velká voda! Hned při prvním střídání otevřel skóre Auston Matthews ! O pár sekund později byl v nájezdu na brankáře faulován Johnny Gaudreau a mladíci měli k dispozici trestné střílení! Sám faulovaný ale selhal! Hned při dalším střídání zvýšil náskok Severní Ameriky Vincent Trocheck ! Švédové snížili zásluhou Filipa Forsberga, ale Johnny Gaudreau ujel obraně skandinávské reprezentace a vychutnal si bezmocného Lundqvista! Poslední slovo si ale vzal Nicklas Bäckström , jež vrátil Švédy na dostřel! Do kabin se proto odchází za stavu 3:2!
20:00
19:59
V poslední sekundě první třetiny ještě pálil Nicklas Bäckström. Ránu švédského hokejisty schoval John Gibson do lapačky. Dobrý zákrok amerického brankáře!
19:13
Nahození Švédů do útočného pásma dojel Ryan Murray. Obránce"domácího" celku se s pukem stáhl za branku a uklidnil hru mladíků.
18:36
Connor McDavid jel sám na Henrika Lundqvista, položil si švédského brankáře, ale bekhendem orazítkoval brankovou konstrukci!
18:08
Henrik Lundqvist raději odehrál odražený kotouč mířící na jeho klec. Švédský brankář tak učinil před dotírajícím hráčem výběru mladíků. Pokračuje se v ostrém tempu.
17:40
Natham Mackinnon nahodil puk za branku Švédska, kde o něj bojoval Johnny Gaudreau. Nejlepší hráč Američanů v první třetině ale přišel o puk. Švédové mohou hrát.
17:12
Gabriel Landeskog si nerozuměl se spoluhráčem na modré čáře a nepřesnou přihrávkou vyhnal své kolegy až za branku Henrika Lundqvista.
16:28
Je sníženo! Shayne Gostisbehere už sice byl na ledě, ale nestačil se zapojit do obrany! Filip Forsberg trefil brusli svého spoluhráče, od níž se puk odrazil k NICKLASI BÄCKSTRÖMOVI, jež trefil odkrytou branku! Asistence: Filip Forsberg, Erik Karlsson.
16:02
Kotouč znovu letí ven z obranného pásma. Američané vyhráli vhazování před Gibsonem a okamžitě odpravili puk ven z obranného pásma.
15:52
Obrovská šance Švédska! K odraženému puku se v předbrankovém prostoru dostal Henrik Sedin, jehož ránu z první zastavil obětavý Colton Parayko!
15:13
Erik Karlsson sice udržel puk před modrou čárou, ale nepřesnou přihrávkou zahnal spoluhráče do středního pásma. Američané se zatím brání bez větších problémů.
14:42
Oliver Ekman-Larsson vypálil bez přípravy od modré čáry. Jeho ránu těsně před brankou zastavil jeden z obránců. Američané vyhazují puk do bezpečí.
14:25
Bude se vylučovat! Shayne Gostisbehere dostává dvě minuty za nedovolené bránění! Švédové se mohou dostat zpátky na dostřel!
13:58
Je to 3:1! Američané si berou zpět dvoubrankové vedení! Mladíci získali kotouč a okamžitě vyrazili vpřed. JOHNNY GAUDREAU si sjel na přihrávku do středního pásma, pláchl švédské obraně, vymíchal Lundqvista a zakončil kolem betonu švédského brankáře! Asistence: Shayne Gostisbehere.
13:05
Hagelin dohnal nahozený kotouč a zadovkou jej po mantinelu poslal na modrou čáru. Švédové se sice udrželi v útočném pásmu, nicméně nikdo v modrém nedokázal zakončit.
12:27
12:17
Kotouč znovu letí přes celé kluziště. Ryan Murray definitivně zastavil přesilovku Švédska. Američané zvládli i toto oslabení.
11:39
Trouba vyhodil kotouč přes všechny čáry a Američané mohou vystřídat. Švédové musejí zahájit novou akci od své branky.
11:01
Erik Karlsson nahodil puk od modré čáry. Gibson měl zcela zakrytý výhled, ale naštěstí pro Severní Ameriku jej kotouč trefil. Gólman měl z pekla štěstí!
10:27
Švédové si zahrají další přesilovou hru! Dvě minuty za podražení si odsedí Seth Jones!
10:09
Loui Eriksson po přihrávce Henrika Sedina zatáhl kotouč na pravou stranu a z ostrého úhlu zkusil překvapit Gibsona bekhendem. Brankář Američanů jeho ránu vyrazil.
09:48
Rozhodčí ztratil puk z dohledu, přerušil hru a obral Švédy o obrovskou šanci! Gibson neudržel ve výstroji tečovaný kotouč a Jakob Silfverberg s Marcusem Krügerem se snažili dorážet! Tohle je obrovská škoda pro Švédsko!
09:25
Jack Eichel vyzkoušel pozornost Henrika Lundqvista lehkým nahozením. Strážce švédské svatyně pokus mladičkého hokejisty dobře viděl a bez problémů ránu kryl.
09:03
Shayne Gostisbehere nepřesnou přihrávkou prohnal Troubu, který těsně před dotírajícím soupeřem prodloužil kotouč do útočného pásma. Tady to mohlo zavánět nebezpečím!
08:24
Je sníženo! Švédové se vracejí zpět do zápasu! Američané ztratili puk v útočném pásmu. Patric Hörnqvist ve středním pásmu přiklepl kotouč FILIPU FORSBERGOVI, který svižnou střelou zápěstím překonal brankáře Gibsona! Asistence: Patric Hörnqvist, Nicklas Bäckström.
07:55
07:39
Filip Forsberg se sice diví, ale při svém přechodu do útočného pásma překročil modrou čáru dříve než kotouč. Po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.
07:12
Oliver Ekman-Larsson se otáčel na modré čáře. Včas proti němu vystoupil Mark Scheifele, jež mu špičkou hole vypíchl kotouč do středního pásma.
06:32
Shayne Gostisbehere vybojoval puk na útočné modré a bez váhání jej nahodil za branku Švédska. Američané nasbírali důležité vteřinky. Švédsku se v přesilovce nedaří.
06:05
Erik Karlsson vypálil od modré čáry. Jeho rána se odrazil před branku, kde dorážel Gabriel Landeskog, jenže jeho pokus nakonec nenašel cestičku za Gibsonova záda!
05:55
Vylučovat se bude i na druhé straně! První přesilovku si zahrají také Švédové! Dvě minuty za podražení vyfasoval Ryan Nugent-Hopkins .
05:20
05:07
Victor Hedman zachytil nahození Američanů do útočného pásma a znovu poslal kotouč za branku vedoucího celku. Švédové se definitivně ubrání.
04:50
Švédové vyhráli vhazování ve středním pásmu a okamžitě vyhodili kotouč za branku Johna Gibsona. Zdá se, že Švedové přežijí první oslabení bez obdržené branky.
04:28
Jack Eichel vypálil z ostrého úhlu na přední tyč. Henrik Lundqvist si pohlídal mezírku u brankové konstrukce a tentokrát podržel švédský tým.
03:59
Švédové vybojovali kotouč a vyhodili jej přes celé kluziště. Colton Parayko se jej sice snažil zachytit, ale puk i přes jeho snahu opustil obranné pásmo.
03:20
Bude se vylučovat! Severní Amerika si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Erik Karlsson!
02:41
Henrik Sedin nahodil kotouč po mantinelu na svého bratra, ale mladíci zachytili kotouč! Sám na Lundqvista se řítil McDavid, který v těžké pozici nepřekonal švédského brankáře!
02:10
Poprvé v utkání se do útoku vrhli také Švédové. Za nahozeným kotoučem spěchal Carl Söderberg, ale švédský hokejista se neprotlačil přes obránce.
01:35
Neuvěřitelné tři střídání mladíků! VINCENT TROCHECK navyšuje vedení mladíků na 2:0! Gostisbehere naznačil ránu od modré čáry, ale prudkou přihrávkou našel právě Trochecka, který si přehodil puk na bekhend a zavěsil do odkryté branky! Asistence: Shayne Gostisbehere, Jack Eichel.
00:56
Proti Henriku Lundqvistovi se rozjel Johnny Gaudreau, který zvolil střelu do horního rohu, jenže jeho pokus doputoval za branku!
00:56
A pozor! Bude tu trestné střílení pro výběr Severní Ameriky!
00:30
To je start jako hrom! Výběr Severní Ameriky se dostává do vedení! Šanci Connora McDavida ještě Lundqvist zastavil, ale AUSTIN MATTHEWS byl nejrychleji u odraženého kotouče a dopravil puk do sítě! Asistence: Morgan Rielly, Connor McDavid!
00:10
Na úvodním vhazování si lépe počínali mladíci. Švédové ale rychle vybojovali kotouč, jenže nahození do útočného pásma zastavili mladíci.
00:01
A hymně skandinávské země si diváci v Air Canada Centre vyslechnout hymny Kanady a USA!
Ještě před úvodním vhazováním zazní švédská hymna!
Mladíci Severní Ameriky nastoupí v bílém, zatímco Švédsko odehraje poslední duel v základní skupině v modrých dresech!
Dnešní utkání začne s několikaminutovým zpožděním!

Tým Severní Ameriky: Gibson (Hellebuyck) – R. Murray, Jones, Rielly, Parayko, Gostisbehere, Trouba – Scheifele, McDavid (C), Matthews – MacKinnon, Nugent-Hopkins, Gaudreau – Trocheck, Couturier, D. Larkin – Miller, Eichel, Saad.

Švédsko: Lundqvist (Markström) – E. Karlsson, Ekholm, Strålman, Hedman, Hjalmarsson, Ekman-Larsson – Eriksson, H. Sedin (C), D. Sedin – Hörnqvist, Bäckström, Forsberg – Silfverberg, Krüger, Hagelin – Söderberg, Berglund, Landeskog..
Skupina B po dvou odehraných zápasech

1. Švédsko – 2 zápasy, 4 body, 4:1
2. Rusko – 2 zápasy, 2 body, 5:5
3. Severní Amerika – 2 zápasy, 2 body, 7:5
4. Finsko – 2 zápasy, 0 bodů, 1:6
Švédsko

Celek Tre Kronor přivezl do Toronta mužstvo složené pouze z hráčů zámořské NHL! Švédové v přípravě sehráli dva přípravné duely s Finskem. Napoprvé sice prohráli v prodloužení, ale ve druhém duelu vyzráli na Finy poměrem 6:3! Poslední přípravný duel odehrálo Švédsko s Evropou, které podlehlo vysoko 2:6! Vstup do turnaje ale severské reprezentaci povedl! Skvělým výkonem v úvodním duelu si Švédsko zajistilo vítězství 2:1 nad Ruskem! Ve druhém utkání čekalo na Švédsko dobře známé Finsko! Hokejisté Tre Kronor znovu předvedli koncentrovaný výkon a i díky skvělé defenzívě zvítězili 2:0!

Zápasy na Světovém poháru

Švédsko – Finsko 2:0
Švédsko – Rusko 2:1
Tým Severní Ameriky

Výběr severoamerického kontinentu do 23 let byl před turnajem pasován na černého koně celého turnaje! Celek kolem Austina Matthewse a Connara McDavida navíc v přípravě dvakrát porazil Evropu a potrápil i Českou republiku! Do turnaje vlétli mladíci vítězství 4:1 nad výběrem Finska! Ve druhém duelu sehrála Severní Amerika bojovnou partii s Ruskem, kterému nakonec podlehla 3:4! Mladíci se tedy o postup pobijí právě s Ruskem, které v posledním duelu skupiny čeká Finsko!

Severní Amerika – Rusko 3:4
Severní Amerika – Finsko 4:1
Dobrý večer všem fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu ze Světového pohárů v ledním hokeji! Společně se dnes zaměříme na skupinu B, konkrétně na zápas mezi Týmem Severní Ameriky a Švédskem! Úvodní vhazování je na programu ve 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.