Tipsport Extraliga - Baráž o ELH - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Vsetín - 18. dubna 2024   18:00

Kladno
01:59' Jágr (Strnad) • 08:11' Tralmaks (Filip) • 19:44' Melka (Strnad, Ticháček) • 21:02' Smoleňák (Tralmaks, Sideroff) • 22:11' Melka (Strnad, Jágr) • 33:11' M. Procházka (Slováček) • 36:14' M. Procházka (Jarůšek)
7:2
(3:1, 4:1, 0:0)
Stav série: (2:0)
Vsetín
Vsetín
09:19' Jonák  (Teper, Jenáček) • 26:26' Klhůfek  (Teper, Jenáček)

Přeji hezký zbytek večera.
Baráž se nyní přesune do Brna, kde budou hrát Vsetínští svá domácí utkání. Další zápas je na programu v neděli 21. 4. od 17:00.
Nejlepší hráči utkání: Jaromír Jágr (KLA) a Jakub Teper (VSE).
V poslední dvacetiminutovce jsme mohli vidět pouze vyloučení, ale žádný gól již nepadl. V dobré šanci byl Sideroff v oslabení, ale po zbytek utkání byla hra hodně nepřesná.

Kladenští zvládli i druhé domácí utkání a vedou v sérii 2–0.
Po siréně si jdou hráči ještě něco vyříkávat.
59:38'
Kojova střela od modré čáry ale letěla úplně mimo.
58:59'
Kotouč skončil na kladenské střídačce a vhazování vyhráli hosté, kteří se drží v útočném pásmu.
57:56'
Kladenským se zatím v přesilové hře nedaří.
56:29'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Mads Larsen – 2 min., sekání.
56:29'
A na druhé straně byli při střele faulovaní Rytíři, kteří si zahrají přesilovou hru.
56:28'
Klhůfkovu střelu Brízgala vyrazil.
Dnešní utkání sleduje 5200 diváků.
55:17'
Frolík ujížděl, pomalu vystřelil na Romančíka a dojíždějící Veber ještě dorážel na vsetínského gólmana, kdyby mu kotouč vypadl.
54:25'
Hra je teď hodně nepřesná, nevidíme čisté přihrávky a střel je pomálu.
52:13'
Slováčkova individuální akce skončila špatnou přihrávkou.
49:53'
Staněk chtěl dát bodyček, ale skočil po hlavě na kladenskou střídačku.
49:10'
Kotouč je až u Romančíka.
47:37'
Hned po vhazování se Kladno osvobodilo, ale zanedlouho už Vsetín posílal na Brízgalu jednu střelu za druhou.
47:22'
Ondřej Slováček – 2 min., podrážení.
Stadionem se nese mexická vlna.
45:59'
Tralmaksova střela hned po buly letěla mimo branku.
45:29'
Kvůli posunuté brance je přerušená hra.
44:04'
Jenáčkova střela byla nebezpečně tečovaná, ale neprošla do branky.
42:47'
Sideroff ujížděl sám v oslabení, ale jeho střela z pravé strany neměla gólové parametry.
42:22'
Robova střela od pravého kruhu letěla těsně nad horní tyčku.
41:23'
Kladenští však vyhazují kotouč až k Romančíkovi.
41:12'
Vsetín téměř naváže z jedné přesilové hry do druhé kvůli hákování Tralmakse. Navíc vyhrává vhazování a drží se v pásmu.
41:12'
Eduards Tralmaks – 2 min., hákování.
40:49'
Smoleňák dostal přihrávku před branku, z otočky zakončil, ale Romančík kotouč vyrazil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:59.
Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná. Minutu a dvě sekundy po začátku se prosadil Radek Smoleňák a následně se trefil Antonín Melka. Fanoušci viděli i strkanici, ze které vzešly čtyři vyloučení a poté ještě vyloučení Sideroffa. Nabídnutou přesilovou hru využil Jakub Teper, který se trefil z levého kruhu. Kvůli vyloučení Jonáka do konce utkání za zásah do oblasti Smoleňákovy hlavy Kladenští opět skórovali. Oba góly v přesilové hře dal Martin Procházka. Vsetín si ale přenese 29 vteřin přesilové hry do poslední dvacetiminutovky.
40:00'
39:50'
Klhůfkovi přeskočil kotouč hokejku za kladenskou brankou a následně špatně přihrál a puk je pryč z pásma.
39:10'
Hrňovu střelu Brízgala vyrazil a vhazovat se bude před Romančíkem, protože Vsetínští pásmo neudrželi.
38:43'
Rytíři se probojovali do útočného pásma, ale hra byla vykázána zpět před Brízgalu.
38:29'
Deven Sideroff – 2 min., podrážení.
37:50'
Teper zůstal úplně sám na levém kruhu, ale jeho střelu chytil Brízgala do lapačky.
36:14'
Kladno právě vstřelilo branku! Jarůšek přihrával před branku Jágrovi, ten ale promáchl a kotouč prošel až na MARTINA PROCHÁZKU, který se trefil přesně. Asistence: Richard Jarůšek.
36:01'
Jágr je poprvé během přesilové hry na ledě.
35:33'
Radek Smoleňák – 2 min., sekání.

Markus Kojo – 2 min., hrubost.
35:33'
Ticháčkova střela od modré skončila v lapačce Romančíka.
34:27'
Slováčkovu střelu od modré Romančík vyrazil a dopředu vyjel Machala, který ale trefil jen Brízgalu do těla.
33:11'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští využívají dlouhou přesilovou hru. MARTIN PROCHÁZKA poslal kotouč na bližší tyč z levého kruhu. Asistence: Ondřej Slováček.
32:41'
Kladenští se nedokáží dostat do útočného pásma.
32:27'
Vsetín se podruhé osvobozuje.
32:08'
Smoleňák je na ledě a zkoušel kotouč zasunout zpoza branky do sítě, ale pokus mu nevyšel.
31:39'
Václav Veber – 2 min., hrubost.

Vít Jonák – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku + 2 min., hrubost, odpyká Erik Hrňa.
31:39'
Smoleňák byl atakován Jonákem a rozhodčí zkoumají ještě situaci na videu.
31:13'
Brízgala vyrazil po kotouči, aby ho odpálil, ale nerozuměl si s Martenetem a u kotouče tak byl první Zabusovs, který předal kotouč Machalovi. Brízgala se však stihl vrátit do branky a zakročit.
30:21'
Holec prověřil Brízgalu, tomu kotouč vypadl, ale stihl po něm ještě skočit a přerušit hru.
29:25'
Rob stál příhodně před Brízgalou, ale nebylo mu dovoleno se projíždějícího puku dotknout.
28:17'
Tralmaks zabránil vsetínskému úniku a nedovolil protihráčům ani vystřelit.
28:00'
Melkova střela letěla jen těsně kolem tyčky.
27:00'
Po gólu jsou naopak na puku domácí a bojují v útočném pásmu.
26:26'
Vsetín právě vstřelil branku! Jakub Teper dostal nabito na levý kruh a jeho střelu tečoval PAVEL KLHŮFEK k bližší tyči. Asistence: Jakub Teper, Šimon Jenáček.
26:13'
Vsetín vyhrál vhazování a drží se v pásmu.

25:50'
Do Ticháčka se pustil jeden ze vsetínských hráčů a už jsou oba týmy v sobě. Rozhodčí tak museli situaci usměrňovat a budou vylučovat.
25:40'
Štěpán Bláha trefil pouze připraveného Brízgalu.
25:05'
Brízgala musel zasahovat hned po vhazování, ale u puku jsou zase domácí.
23:38'
Machala využil svojí rychlosti, rozhýbal si Brízgalu, ale jeho střela skončila jen těsně za Brízgalovým tělem v brankovišti. Kladenský gólman chvíli nevěděl, kde kotouč je a proto si raději rychle lehl.
22:19'
Robin Staněk – 2 min., krosček.
22:11'
Oddechový čas pro tým VHK ROBE Vsetín.
22:11'
Kladno právě vstřelilo branku! Zápas patří ANTONÍNU MELKOVI. Melka si rozhýbal Romančíka a střelou bekhendem se trefil k pravé tyčce a radši ještě kotouč dorazil až do sítě. Asistence: Jakub Strnad, Jaromír Jágr.
21:02'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno jde hned v 2. minutě do většího vedení. Tralmaks přihrál přesně RADKU SMOLEŇÁKOVI na střelu z první mezi kruhy a ten se trefil nad Romančíkovo rameno. Asistence: Eduards Tralmaks, Deven Sideroff.
20:34'
Ticháčkovi nejdříve sjel kotouč po hokejce a nezakončil a další střela byla hodně z ostrého úhlu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Druhý zápas je zatím o hodně svižnější než včerejší utkání. I když do třetiny naskočili aktivněji hosté, ve 2. minutě je o tlak obral Jaromír Jágr, který krásným usměrněním otevřel skóre zápasu. A Kladno šlo v 9. minutě do dvoubrankového vedení zásluhou Eduardse Tralmakse, jehož střelu si do sítě dali sami hosté. Vsetín ale v následné přesilové hře snížil už po 11 vteřinách díky Vítu Jonákovi. Poté byly k vidění šance na obou stranách a domácí si ještě pojistili náskok 16 vteřin do konce třetiny trefou Antonína Melky.
20:00'
19:44'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno si do kabiny bere zpět dvoubrankové vedení. Jakub Strnad přihrál ANTONÍNU MELKOVI mezi kruhy a ten se trefil přesně do růžku. Asistence: Jakub Strnad, Jiří Ticháček.
19:16'
Jágr předal kotouč Strnadovi před branku, ale s jeho tečí neměl Romančík problém.
18:35'
Kladenští mají ještě na konci třetiny tlak, ale ztratili pásmo a dopustili se ofsajdu.
17:10'
Filip vyslal do přečíslení Jarůška s Procházkou, ale Jarůškova přihrávka byla pomalá a zarazila se o bránícího vsetínského hráče. Následně byl v šanci sám Filip, ale jeho střela skončila na vnějším oblouku brány.
16:10'
Frolík střílel z levé strany a Jágr mohl ještě kotouč dorážet, ale hosté mu dobře zablokovali hokejku.
14:34'
Vsetínští se dostávají do pásma a opět tu máme gólovou příležitost. Rob nejdříve střílel, následně se kotouč ocitl před Klhůfkem a Brízgala zůstal ležet zasypaný hráči na ledě. Vsetínští ale zmatku nevyužili.
13:19'
Kladenští pouze posílali kotouč do útočného pásma, ale dojeli ho a byla z toho opět šance! Martenet střílel z vrcholu levého kruhu a Romančíkovi vypadl kotouč jen těsně vedle tyčky.
10:52'
Tralmaks ujížděl sám na gólmana, ale Romančík jeho střelu přečetl a vyrazil puk nad bránu.
09:56'
Skvělý zákrok Brízgaly! Hosté už mohli dávat puk do odkryté branky a srovnat, jenže Brízgala se skvěle vrhl na bok a nataženou rukou chytil kotouč do lapačky!
09:19'
Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín se prosadil v přesilové hře a snižuje na 1:2. Teper dostal nabito na levý kruh a jeho střelu ještě tečoval VÍT JONÁK za Brízgalu. Asistence: Jakub Teper, Šimon Jenáček.
09:08'
Jiří Ticháček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
08:11'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno jde do vedení 2:0. EDUARDS TRALMAKS objel branku a zkoušel poslat kotouč do klece, ale od brankáře se ještě puk odrazil do předbrankového prostoru. Tam se kotouč nejspíše od vsetínských hráčů odrazil až za brankovou čáru. Asistence: Matyáš Filip.
06:54'
Melky je na ledě plno! Podržel si kotouč na hokejce, vybruslil mezi kruhy a přihrál osamocenému Slováčkovi. Slováčkova střela od levého kruhu ale trefila Romančíka jen do helmy.
06:23'
Pytlík zablokoval střelu a osvobozuje svůj tým ze vsetínského sevření.
05:29'
Vsetínu je odpískáno zakázané uvolnění a hra se opět přesouvá před Romančíka.
04:38'
Slováček hned po vhazování trefil pouze tyčku a kladenský tlak dál pokračuje.
04:00'
Melka hledal přihrávkou před brankou Strnada, ale ten kolem kotouče jen projel. Jinak mohl puk tečovat do sítě.
01:59'
Kladno právě vstřelilo branku! JAROMÍR JÁGR si odbyl první střídání, dal gól a jel si zase sednout na střídačku. Kladenský majitel dostal přihrávku přímo před branku od Jakuba Strnada a přesně usměrnil kotouč do sítě. Asistence: Jakub Strnad.
01:42'
První střelu si připsali Kladenští, ale ta rozvlnila jen ochrannou síť.
01:00'
Zápas začali na puku hosté, kteří se na nějakou chvíli usadili v pásmu Kladna, ale žádnou akci si nevytvořili.
00:01'

Rytíři Kladno: Brízgala (Mitens) – Ticháček, Hejda, Slováček, Babka, Veber, Martenet – Jarůšek, Filip, M. Procházka – Smoleňák (C), Sideroff, Tralmaks – Frolík, Pytlík, Kusý – Strnad (A), Melka (A), Jágr – O. Bláha.
Trenér: Otakar Vejvoda

VHK ROBE Vsetín: Romančík (Pavlíček) – Hryciow, Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Kojo – Jonák (A), Klhůfek, Rob (A) – Hořanský, Kratochvil, Hrňa (C) – Holec, Matějček, Š. Bláha – Machala, Kern, Zabusovs.
Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Vrba, Šindel – Brejcha, Špůr.
První zápas série začal v pomalejším tempu, i když střelecky navrch měli hosté, kteří si střeleckou aktivitu udrželi celý zápas (26:43 na střely). Na začátku druhé třetiny navíc na Kladno vlítli s velkou vervou, ale Adam Brízgala chytal fantasticky.

Skóre otevřel Matyáš Filip, který stál nikým nebráněný před Romančíkem a přihrávku od Richarda Jarůška dostal přesně. Richard Jarůšek se navíc poté prosadil sám a Kladno vedlo 2:0. Bodová smršť Jarůška pokračovala a i trefa na 3:0 byla jeho. Poslední gól Kladna zařídil Eduards Tralmaks, jehož tvrdá trefa vyletěla hned z branky. Brízgala v 58. minutě přišel o čisté konto, o které ho připravil Ondřej Matějček.

Statistiky gólmanů:
Adam Brízgala 97,67 % (42 zásahů)
Patrik Romančík 84,62 % (22 zásahů)
Dnes pokračuje baráž o extraligu. Rytíři zatím po včerejší výhře vedou sérii 1–0.