Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Liberec - 15. dubna 2021   17:00

Sparta
40:46' Řepík (Košťálek, Rousek)
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)
Stav série: (3:4)
Liberec
07:41' Vitásek  (P. Jelínek, Knot) • 32:43' Najman  (P. Jelínek)
Sparta
Šír, Hradil – Špůr, Ondráček.
O2 arena, Praha 9 – Libeň
Liberec

SESTŘIH: Sparta - Liberec 1:2. Domácí obrat v sérii nedotáhli, o titul si zahrají Severočeši

To je ode mne pro dnešek vše. Naposledy v aktuálním ročníku se s vámi z O2 areny loučím a budu se na vás těšit znovu na podzim. Doufejme, že v té době už tu nebudu sedět pouze v hloučku novinářů, ale i vy budete moci duely extraligy sledovat spolu se mnou přímo zde v libeňské hale. Na počtenou (či na viděnou) v září!
Hosté tak míří do finále, ve kterém je doplní jeden z dvojice Třinec – Mladá Boleslav. Jasno bude později dnes večer. Domácí nicméně znovu nedosáhli svého deklarovaného cíle, zisku Masarykova poháru, a jejich čekání na titul se ještě minimálně o další rok prodlouží.
Pražané pak sice vstoupili do poslední dvacetiminutovky jako hurikán a svou aktivitu přetavili v trefu Michala Řepíka, jenže Liberečtí se svým sokem opět rychle srovnali krok a další příležitost skórovat jim už až do konce základní hrací doby nedovolili. Bylo vymalováno.
Bílí Tygři si vítězství jednoznačně zasloužili, v Praze dnes prostě a jednoduše uspěl lepší celek. Svěřenci Patrika Augusty si v O2 areně v prvních dvou třetinách udržovali jasnou převahu a naprosto ukázkovým defenzivním výkonem nepouštěli Spartu do sebemenších šancí. Po chybách domácí obrany se dostali do dvoubrankového vedení, které jim nadělili Vitásek a Najman.
Využití přesilovek: 0/1 – 0/0.
Oba týmy zamířily do kabin, pojďme se tedy podívat na statistiky dnešního duelu a krátce si jej shrnout.
Domácí celek si přebírá bronzové mediale, hostující hráči jim gratulují bitím hokejek o led. Nutno ale podotknout, že ambice Sparty byly mnohem výš.
Oba celky si podávají ruce, náročná semifinále je definitivně u konce. Pražanům sezóna končí, Tygři potřetí za posledních pět sezón míří do finále.
Liberečtí hráči okamžitě vystartovali ven ze střídačky a rozjeli mohutné oslavy kolem Petra Kváči. Pohled na druhý konec hrací plochy je o dost depresivnější...
59:58'
Hosté se ve vlastním pásmu zmocnili kotouče, je konec! Bílí Tygři si zahrají o Masarykův pohár!
59:47'
Jaroslav Vlach nahodil puk za prázdné domácí brankoviště, hosté jsou pár sekund od postupu do finále.
59:32'
Oddechový čas pro domácí.
59:15'
Liberečtí drží puk u mantinelu za vlastní brankou a doufají, že argesivnímu šťouchání domácích hokejek vydrží vzdorovat až do konce základní hrací doby.
59:02'
Matěj Machovský je na střídačce!
58:34'
Gríger za brankou odzbrojil protihráče a připravil střelu pro Musila, která ale byla zblokována.
58:12'
Matěj Machovský stále zůstává ve svém brankovišti, jeho spoluhráči mezitím opět míří do ofenzívy.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny!
57'
Machovský odjížděl na střídačku. Musel se ale vrátit a tygřím skokem zabránit gólu
57:35'
Dvě a půl minuty do konce! Domácí se pokusili založit akci ze svého vlastního pásma, Tygři je ale rychle zatlačili zpět za modrou čáru.
56:58'
Spartě se nedaří se uchytit v útočném pásmu, obrana Liberce znovu nabrala síly a pracuje na sto procent.
56:32'
Machovský už byl těsně u střídačky, nakonec se ale stihl vrátit a v mezikruží zastavil projektil jednoucí do prázdné klece!
55:56'
Tomáš Dvořák se dostal do velmi dobré střelecké příležitosti, do jeho projektilu si ale lehl protihráč.
Střely na branku: 14 – 8.
55:14'
Hra se drží před brankovištěm Matěje Machovského, Dávid Gríger z prostoru pro vhazování trefil jen beton.
54:32'
Daniel Špaček se pokusil prokličkovat před branku, na kruhu se na něj ale pověsil Jandus a zatáhl ho k mantinelu.
54:02'
Sparta v obraně agresivně napadá své soupeře a snaží se je co nejdřív připravit o kotouč, což se jí také daří.
53:32'
Šest a půl minuty do konce základní hrací doby. Liberec znovu posílá puk za Machovského, kam se pro něj vrací Adam Polášek.
52:56'
Petr Kolmann pronesl puk za modrou čáru, Liberečtí ale byli z útočného pásma rychle vyštípáni.
52:24'
Oddechový čas pro hosty.
52:24'
Hosté nápor aspoň dočasně řeší vyhozením kotouče, které ale vede k zakázanému uvolnění.
52:01'
Projektil z levého kruhu pro vhazování přeletěl horní tyč, následuje bitva o kotouč v pravém rohu.
51:40'
Liberecká svatyně je pod mírným tlakem, aktivní defenzíva hostů ale soupeře nepouští do střel.
51:22'
Jan Košťálek udržel hru v soupeřově třetině, přihrávku zastavil těsně před modrou čarou.
50:57'
Petr Kváča podržel svůj tým dalším skvělým zákrokem, sparťané mu teď opět nemohou přijít na kloub.
50:06'
Třetí třetina je ve své druhé polovině, domácím na vyrovnání zbývá už jen kolem deseti minuty.
49:21'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, po icingu Liberce uvidíme další buly v jeho pásmu.
48'
Machovský krásným semaforem proti Najmanově střele udržel Pražany ve hře
48:31'
Polášek za brankou přenechává kotouč Dvořákovi a odjíždí střídat, domácí sbírají síly na další tažení.
48:10'
Boje v kluzišti jsou pozastaveny z důvodu přihrávky rukou, vhazovat se bude u hostující modré.
47:41'
Hra se pomalu ale jistě začíná vyrovnávat, enormní sparťanská aktivita z úvodu třetiny trochu polevila.
47:19'
Krásný zákrok! Matěj Machovský se blýskl ukázkovým semaforem a projektilu Adama Najmana nedal šanci!
46:43'
Projektil Michala Bulíře se od vyrážečky maskovaného muže v domácí kleci odrazil nad mantinel.
Střely na branku: 16 – 20.
46:29'
Máme tu další komerční přestávku. Až se hra znovu rozběhne, stane se tak opět před svatyní Petra Kváči.
45:52'
Přes Knota vystřelil Ladislav Zikmund, jehož projektilu ale chyběla notná dávka přesnosti. Z modré čáry jen orazítkoval plexisklo.
45:17'
Forčekující Bulíř výrazně znepříjemňoval život svým protihráčům, kterým se ale nakonec přeci jen podařilo rozehrát pryž do neutrální zóny.
44:51'
Petr Kváča znovu potvrdil svou výbornou formu a po dalším zákroku pozastavil průběh třetí části.
44:23'
Hraje se ve velmi rychlém tempu, domácí jsou stále aktivnějším celkem na ledě. Bílí Tygři momentálně působí možná poněkud opařeně, skoro až překvapeně.
43:58'
Radan Lenc nahodil ze zadního kruhu puk až k Machovskému, který ho následně rozehrál vpřed.
43:27'
Liberečtí jsou v plném počtu, na kotouči jsou ale stále hráči Sparty. Uvidíme, co vymyslí tentokrát.
43:14'
Kváča zneškodnil střelu z velké vzdálenosti a odraženou pryž následně přikryl svojí rukavicí.
42:56'
Lukáš Pech vyváží kotouč ven z obranné třetiny, z Najmanova trestu ještě zbývá zhruba půlminuta.
42:24'
Jeden z Tygrů nyní drží puk v rohu hrací plochy, a krájí tak cenné vteřinky se zbytku oslabení.
42:05'
Hostům se nakonec podařilo vyhodit kotouč až za Machovského klec, Sparta se ale rychle vrátila zpět dopředu.
41'
Domácí zpátky ve hře! Po Košťálkově střele zasunul puk za ležícího brankáře Řepík, 1:2
41:49'
Kváčova svatyně je pod tlakem, domácí se jí snaží co možná nejčastěji ostřelovat.
41:21'
Tak tohle je pro Liberec hodně nepříjemné, jen krátce po inkasovaní se na trestnou lavici za vysokou hůl odebírá Adam Najman (LIB).
40:46'
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané ale velmi rychle vysunuli dění ven ze svého obranného pásma a po bleskové souhře se kontaktním gólem vrací zpět do hry! Po střele Košťálka se ke kotouči těsně před brankovištěm dostal Michal Řepík, který ho následně prošťouhl mezi položeného Kváču a pravou tyč – 1:2! Asistence: Jan Košťálek, Lukáš Rousek.
40:13'
Je to tu, teď, nebo nikdy! Aktivněji třetí třetinu zahájil Liberec, který nahodil puk za soupeřova gólmana.
40:01'
Severočechy od postupu do finále dělí dvacet minut, na ledě pražské O2 areny jsou dnes jednoznačně lepším týmem a poměrně bez starostí zatím kráčí směrem k sérii o Masarykův pohár. Liberec vyniká zejména v obraně, kde likviduje jednu domácí akci za druhou a velmi výrazně usnadňuje práci svému gólmanovi, který má naprosté minimum opravdové práce. Machovský se na druhém konci hrací plochy snaží svůj tým udržet ve hře, jenže jen jeho výkon na kýžené vítězství stačit nebude. Pokud se chce Sparta ještě porvat o postup, bude muset do ofenzívy dát úplně všechno.
39:59'
Zkusil to Polášek, do dráhy jeho projektilu se ale obětavě postavil jeden z Tygrů. Jdeme do pauzy.
39:52'
Osm sekund před koncem se ještě bude vhazovat před Petrem Kváčou. Uvidíme, jestli sparťané v samotném závěru periody zahrozí.
39:30'
Liberec se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, na nějakou delší kombinaci mu ale nezbývá moc času.
39:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
38:54'
Rousek za brankou možná trochu přidržel Knota, sudímu to ale tak nepřišlo a hra plyne dál.
38:20'
Rosandič rozehrál kotouč dopředu, po následné rychlé akci hostů končí puk v lapačce Matěje Machovského.
37:38'
Sparta vyhrála buly před Kváčou a jen krátce nato z modré vypálil Jurčina, na jehož projektil dosud neprůstřelný gólman Liberce zareagoval betonem.
36:52'
Přetahovaná o kotouč u mantinelu v domácím pásmu nemá konce, bitva trvá už několik sekund.
36:34'
Lukáš Rousek proklouzl na mezikruží, jeho zblokovaný projektil skončil v ochranné síti.
35:52'
Ronald Knot znovu velmi rychle vrátil puk do neutrální zóny, ani tenhle průnik domácích k ničemu nevedl. Tygři hrají v Praze s neuvěřitelnou lehkostí.
35:25'
Liberec rozjel kombinaci před Machovským, která skončila propagačním pokusem z pravého kruhu.
34:54'
Na hostující defenzívě si nyní vylámal zuby Buchtele, který přišel o kotouč jen pár vteřin po přejezdu modré čáry.
34:09'
Roman Horák startuje zpoza vlastní klece, Pražané se opět vydávají směrem k hostující klec.
33'
Jelínkovu nabídku usměrnil mezi Machovkého betony Najman, 0:2
33:32'
Následný nepovedený výpad vede k zakázanému uvolnění, Petr Kváča tak bude muset znovu zpozornět.
33:19'
Hosté velmi rychle zneškodnili další akci soupeře, Ronald Knot posílá puk za branku spoluhráči.
Střely na branku: 10 – 19.
32:43'
Liberec právě vstřelil branku!
S domácími to nevypadá dobře, Bílí Tygři se po rychlé akci necelých osm minut před koncem dostávají do dvoubrankového trháku! Na pravém kruhu přes obránce vystřelil Petr Jelínek, jehož ránu mimo dosah domácího gólmana tečoval ADAM NAJMAN. Ten byl před brankovištěm úplně sám, sparťanská obrana na něj zapomněla – 0:2! Asistence: Petr Jelínek.
32:20'
Puk po souboji u mantinelu doklouzal až ke Kváčovi, který ho zastavil svou holí a přenechal spoluhráči.
31:57'
To se jim také podařilo, ale jen na velmi krátkou dobu. Liberecká obrana je naprosto nekompromisní.
31:28'
Adam Dlouhý byl za domácí svatyní oddělen od kotouče, domácí se snaží vyrazit do útoku.
30:58'
Ani tentokrát se Spartě nepovedlo přesunout dění ke Kváčovi, do jejích statistik jde další icing.
30:36'
Liberečtí drží hru v soupeřově třetině, sparťanský pokus o rozehrávku skončil na zakázaném uvolnění.
29:58'
Duel se pomalu ale jistě přelévá do své druhé poloviny, za chvíli proběhne vhazování u Matěje Machovského.
29:27'
Řepík drží jednoho z protihráčů za brankou u mantinelu, jeho spolubojovník se mezitím snaží se prokutat ke kotouči.
28:49'
Buchteleho teč jen těsně minula branku, Kváča teď měl hodně velkou dávku štěstí!
28:11'
Kolmann na sebe znovu upoutal pozornost, tentokrát projektilem z modré. Následně byl před Machovským k vidění menší šrumec, který ale domácí gólman velmi rychle zvládl ukončit.
27:35'
Bitvu o pryž v rohu za Kváčou vyhráli domácí, jen pár sekund poté se ale o pár metrů dál rozhořela další.
26:58'
Petr Kolmann omylem poslal puk ven z kluziště, po krátké pauze uvidíme vhazování před hostující modrou.
26:27'
Sobotka se obtočil kolem liberecké svatyně a pokusil se vystřelit, jeho zakončení ale bylo zblokováno.
Střely na branku: 10 – 13.
25:45'
Nyní zase v útoku operují Bílí Tygři. Krátká kombinace vedla ke střele z kruhu, se kterou si Machovský hravě poradil.
25:23'
Ze bezprostřední blízkosti brankoviště se chtěl prosadit Řepík, Kváča byl ale znovu o něco rychlejší.
24:46'
Rosandič k zakončení krátkou přihrávkou vybídl Vitáska, který ale tentokrát přestřelil sparťanskou klec.
24:10'
Hraje se nahoru dolů, ani jeden tým na hrací ploše momentálně nemá převahu. Liberec poslal pryž na icing, další buly tak proběhne v jeho pásmu.
23:29'
Gríger zpoza Machovského klece nenápadně posunul pryž na mezikruží, kde si ho ale na svou hokejku vzal jeden z protihráčů.
22:51'
Řepíkovi střela úplně nesedla, domácí fantom klec minul o dobré dva tři metry.
22:34'
Prudký projektil z mezikruží zmizel ve výstroji připraveného Kváči, strkanice za jeho brankou po přerušení hry byla velmi rychle rozehnána rozhodčími.
21:55'
Sparta stále drží hru před libereckým brankovištěm, které ale zatím ve druhé části příliš neohrozila.
21:31'
Buchtele se po křídle vkradl dopředu, jen pár setin nato mu ale začal šlapat na paty hostující borec.
20:44'
Jandusovu střelu ještě tečoval Horák, jenže puk následně zaletěl jen těsně vedle hostující klece.
20:17'
Nahození Ondřeje Vitáska z modré bylo zblokováno, kotouč jen proskákal kolem vzdálenější tyče.
20:01'
Úvodní dějství je minulostí, po dvaceti minutách se do kabiny se zaslouženým jednobrankovým náskokem vrací svěřenci Patrika Augusty. Domácím se po celou první třetinu nepodařilo Petra Kváču pořádně ohrozit, zatímco Liberečtí si vypracovali hned několik nebezpečných šancí a jednu z nich přetavili v zásah. Zatím jediným střelcem dnešního duelu je Ondřej Vitásek, který se z úniku prosadil zakončením do vzdálenějšího horního rohu. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
19:57'
Třetina se dohrává kolem neutrální zóny, před sirénou toho už moc zajímavého neuvidíme.
19:27'
Musil zachytil přihrávku dvou protihráčů podél modré čáry a bez váhání vyrazil dopředu, na zrychlení mu už ale nezbývaly síly a ještě ve středním pásmu ho dojel protihráč.
19:00'
18:57'
Z domácího konce ledové plochy se opět ozvalo dunění betonu, Machovský má na kontě další zákrok.
18:23'
První třetina se chýlí ke konci, do přestávky zbývá odehrát jen něco málo přes minutu a půl.
17:37'
Birnerův pokus z hranice útočného pásma byl zblokován, sparťanský protiútok pak skončil ofsajdem.
17:06'
Horákovo nenápadné zakončení z předbrankového prostoru strážce hostující klece trochu potrápilo, Kváča ale pryž ve finále přeci jen zkrotil.
16:52'
Sparta se stále bezúspěšně snaží něco vymyslet před brankou Liberce, dobrá polovina jejích přihrávek je ale nepřesná.
16:16'
Jelínek dojel k puku v rohu za Kváčou jako první, okamžitě poté se na něj ale pověsili dva draví protihráči.
15:36'
Liberci se nepodařilo se usadit před Matějem Machovským, domácí vyhazují puk na druhý konec hrací plochy.
14:57'
Tomášek chtěl využít přihrávky zpoza branky a poslat na Kváču ránu z voleje, jenže puk nakonec jen projel kolem jeho hole.
Střely na branku: 4 – 8.
14:36'
Sparta se při dalším pokusu ukořistit útočné pásmo dostala do postavení mimo hru, jdeme do komerční pauzy.
13:55'
Kváča vyrazil střelu z otočky před sebe a po kotouči se následně natahoval jeden sparťan, který ale na pryž nakonec nedosáhl!
13:20'
Petr Jelínek nyní nezvládl zachytit nepřesnou přihrávku od mantinelu, pro kotouč za Machovského branku zajel jeden z domácích borců.
12:42'
Vitásek zpoza modré čáry vyhodil puk za Machovského, hosté využívají klidnější pasáže hry a střídají.
12:10'
Liberečtí jsou aktivnějším celkem na ledě, většina dění se však momentálně odehrává v neutrální zóně.
11:22'
Forman posunul puk na Sobotku, který ho následně zavezl na branku. Tam ho ale v souboji s protihráčem nezvládl uržet na své holi, a akce Sparty tak znovu rychle skončila.
10:36'
Domácí obrana je na rozdíl od té hostující děravá, situaci nyní musí často zachraňovat až Machovský. Po krásné dlouhé přihrávce se dopředu dostal veterán Jelínek, který nastřelil černý beton domácího gólmana.
10:07'
Jeden z hostů prokličkoval až před brankoviště, na poslední chvíli byl ale odzbrojen dojíždějícím sparťanem.
09:33'
Sparťané se snaží najít rychlou odpověď na inkasovaný zásah, severočeská defenzíva je ale stále neprostupná.
09:13'
Laserová střela Lukáše Dernera zamířila do nastavené rukavice stojícího Machovského, přerušuje se.
8'
Bek Vitásek si najel až za domácí obranu a bleskový protiútok Tygrů vyřešil gólově, 0:1
8'
Velký závar před Kváčou! Hosté puk udrželi před brankovou čarou
08:53'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, častěji jsou stále na kotouči hráči s tygrem na prsou.
07:41'
První větší šance, první gól! Liberec po zaváhání domácí obrany jde do vedení, jako první se na střeleckou listinu zapisuje zkušený zadák ONDŘEJ VITÁSEK! Tomu na modré čáře předal kotouč Petr Jelínek, hostující obránce následně vyrazil do brejku a přesným zakončením vymetl vzdálenější vingl Machovského klece – 0:1! Asistence: Petr Jelínek, Ronald Knot.
07:14'
Před Kváčovou klecí zavládl chaos, sudí přerušili hru až po pár sekundách. Situace vygradovala v další kočkovanou, která ale opět nechává rozhodčí chladnými.
06:47'
Liberec se velmi rychle vrátil dopředu, sparťané ho ale nepouští od mantinelů.
06:24'
Poláškova rozehrávka nyní skončila až před Kváčou, který jí hokejkou sklepl do rohu kluziště.
Střely na branku: 1 – 4.
06:01'
Jeden z hostů, zřejmě Dávid Gríger, přišel v mezikruží o helmu a rychle se vydal na střídačku. Po následném přerušení byla k vidění první větší strkanice za domácím brankovištěm, která se ale obejde bez vyloučení.
05:42'
Sledujeme hodně fyzickou podívanou, ani jede tým teď nenechává svému soupeři ani centimetr ledu zadarmo.
05:15'
Tu vyhráli Pražané, Piskáčkova tečovaná rozehrávka následně zajela až za liberecké brankoviště.
04:49'
Dění se vrátilo na opačný konec hrací plochy, sledujeme bitvu u mantinelu po levici Matěje Machovského.
04:16'
Spartě se stále nedaří se na delší dobu usadit v útočném pásmu, Tomáška v rohu kluziště velmi rychle okradl o kotouč Ronald Knot.
03:52'
Adam Musil se ozval z prostoru pro vhazování, Machovský odpověděl pravým betonem.
03:34'
Hru nyní kouskuje jedno přerušení za druhým, po nepovedeném výpadu Sparty skončil puk v ochranné síti nad Kváčovou svatyní.
03:06'
A znovu Matěj Machovský, i tentokrát pokus protihráče zastavil svou mrštnou rukavicí. Další buly tak proběhne po jeho levé ruce.
02:47'
Radan Lenc šikovně obehrál dva protihráče a poslal pryž Grígerovi, liberecká kombinace následně vyústila ve střelu z hranice pásma. Machovský byl ve střehu.
02:14'
Aktivní hostující forček donutil soupeře vyhodit puk ven z jeho obranné třetiny, omylem ale při tom zaletěl na střídačku.
01:53'
Petr Kváča včas zneškodnil nenápadný bekhendový projektil z pravého kruhu, dění je znovu pozastaveno.
01:40'
Tomášek zůstal po bitvě u mantinelu chvíli ležet na ledě, nakonec se ale rychle doklepal a skočil souboj rozdýchat na střídačku.
01:30'
Liberečtí hlídají střední pásmo a nepouští domácí borce dopředu, severočeská defenzíva šlape jako švýcarské hodinky.
01:04'
Po čtyřiašedesáti sekundách hry se poprvé přerušuje, Bílí Tygři si do statistik zapisují první icing.
00:29'
Polášek přišpendlil na mantinel Grígera, který se ale stihl na poslední chvíli zbavit kotouče a poslal ho jednomu ze spoluhráčů za branku.
00:02'
Je to tu, sedmé semifinále bylo oficiálně zahájeno! Jako první do útočného pásma bleskově vnikli hosté.
00:01'
Sudí svolává borce do středového kruhu, začínáme!
Hráči se seřadili na modrých čarách, za chvilku halou zazní česká národní hymna. Pak už úvodnímu buly nebude nic stát v cestě. Pomalu půjdeme na věc.
Pojďme se ještě v rychlosti kouknout na rozhodčí: potřetí budou na pořádek v pražsko-libereckém semifinále dohlížet pánové Robin Šír a René Hradil, na čarách uvidíme Josefa Špůra a Jiřího Ondráčka.
Excelentní gólmanský duel dvou z brankářských špiček extraligy dnes napíše svou poslední kapitolu. Liberečtí hráči budou popáté v sérii čelit Matěji Machovskému, sparťané se znovu budou snažit překonat Petra Kváču.
Domácí byli nuceni kvůli flastru Davida Němečka poupravit rozložení svých obranných dvojic, první start v letošním play-off si na své konto připíše jednatřicetiletý Jan Piskáček. Hostující line-up je pak takřka identický tomu úternímu, se dvěma výjimkami – Musila na centru první lajny nahradil Gríger a na křídlech druhé a třetí formace se prohodili Jaroslav Vlach a Adam Najman.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné pozdní odpoledne, sedmý duel začíná zhruba za půl hodiny! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou výběrů.

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Polášek, Košťálek, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Piskáček, O. Němec, Jurčina (A) – Rousek, Horák, Řepík (C) – Tomášek, Sobotka, Forman – Buchtele, Pech (A), Dvořáček – Kudrna, Sukeľ, Zikmund.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), Gríger, Lenc – J. Vlach, A. Musil, Bulíř – Najman, P. Jelínek (C), D. Špaček – Rychlovský, Šír, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Šír, Hradil – Špůr, Ondráček.
Velmi nepříjemná komplikace pro Spartu, do sedmého utkání nemůže zasáhnout jeden z pilířů domácí defenzívy – David Němeček! Předseda Disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík mu totiž dnes ráno udělil jednozápasovou stopku za faul na Dávida Grígera z předchozího duelu.
Hezký den z Prahy! Je to tu, dnes večer bude definitivně rozhodnuto. Nervy drásající semifinálová série mezi Spartou a Libercem dospěla až do sedmého utkání, které jednou provždy rozluští tajenku se jménem postupujícího. Jeden celek bude slavit, pro druhého tato v mnoho ohledech zvláštní a dlouhá sezóna skončí.

Přitom to zezačátku vypadalo, že o žádné drama nepůjde. Hvězdami naplněný tým z Prahy totiž v úvodních dvou duelech tvrdě narazil a ambiciózním Tygrům na svém vlastním ledě podlehl 1:5 a 1:3. V obou utkáních ho soupeř dost jasně přehrál a nepouštěl ho do žádných větších šancí. V tom druhém ho navíc vysoko přestřílel v poměru 20:34.

Do třetího střetnutí sparťané poprvé nastoupili s Matějem Machovským v brankovišti, ani jeho excelentní výkon ale porážku neodvrátil. V Home Credit Areně padli 2:3 po prodloužení a sny nejednoho hostujícího fanouška o finále se pomalu ale jistě začaly rozplývat. Ostatně aby do bojů o Masarykův pohár postoupili, museli by Pražané po třech porážkách vyhrát nad svým sokem čtyřikrát v řadě. A to se v historii nejvyšší soutěže ještě nikdy nikomu nepodařilo.

Ani v jednom táboře ale sérii ještě nepovažovaly za uzavřenou. „Vůbec to nevidím tak, že by bylo hotovo. Vždy si říkáme, že chceme vyhrát zápas, který má přijít, což se nám zatím daří,“ nechal se slyšet liberecký zadák Ronald Knot. Michal Řepík zase nehodlal skládat zbraně: „Chceme se vrátit zpátky do Prahy. Nemůžeme nikam uhnout, musíme ubojovat výhru a vrátit se domů.“

Sparta se řídila dle jeho slov a ve čtvrté bitvě definitivně odčarovala kouzlo tygřího brankoviště, které Petr Kváča v předešlých zápasech střežil s obrovskou jistotou. Na severu Čech po brankách pěti různých střelců zvítězila 5:0 a Matěj Machovský si pětadvaceti zákroky definitivně pojistil svou znovunalezenou pozici jedničky.

Šesté utkání bylo mnohem napínavější. Adam Polášek otevřel skóre v první třetině, odpověď přišla na konci následující části z hole Ondřeje Vitáska. Obrat Severočechů v čase 46:57 završil Michal Birner a s domácími to začínalo vypadat hodně špatně. Obrovskou dávku úlevy svému celku pěti minut před koncem základní hrací doby dodal Roman Horák, který duel poslal do prodloužení. V něm o druhé výhře Sparty rozhodl Michal Řepík. Stav série tak byl najednou 2:3 a odepisovaný tým byl zpět ve hře.

Poslední krok směrem k vyrovnání semifinále udělali domácí v úterý na ledě Liberce. Opět muselo rozhodnout prodloužení, přičemž tentokrát definitivní tečku za střetnutím udělal obránce Jan Košťálek. Hosté tak dokončili své zmrtvýchvstání, odvrátili poslední mečbol Bílých Tygrů a vynutili si dnešní rozhodující sedmý duel. Začínáme v pět!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.