Třinec - Liberec | ONLINE | 18.4.2021 18:00 | Generali Česká pojišťovna play off 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Generali Play-off  -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Liberec - 18. dubna 2021   18:00

Ukončeno
Třinec
06:50' Freibergs (Martin Růžička, M. Adámek) • 09:12' Kundrátek (M. Doudera, M. Stránský) • 14:09' Hrňa (Freibergs, Martin Růžička) • 25:28' Špaček (O. Kovařčík, Freibergs) • 29:44' M. Stránský (Gernát, Martin Růžička) • 35:43' M. Doudera (M. Kovařčík, Špaček)
6:2
(3:0, 3:2, 0:0)
Stav série: (1:0)
Liberec
20:35' Birner  (Gríger, Lenc) • 28:20' A. Musil  (Birner, Najman)
Třinec
Sestavy:
Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Kurovský.
Rozhodčí
Šír, Lacina – Ondráček, Špůr
WERK ARENA, Třinec
300 diváků
Liberec
Sestavy:
Kváča (15. J. Pavelka) – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Lenc, Gríger, Birner (A) – Bulíř, A. Musil, J. Vlach – D. Špaček, P. Jelínek (C), Najman – A. Dlouhý, Šír, Rychlovský.

SESTŘIH: Třinec - Liberec 6:2. Oceláři zvládli první zápas finále

Přenos se aktualizuje automaticky

Třinec se tedy ujímá vedení ve finálové sérii 1:0 na zápasy. Série pokračuje hned zítra druhým zápasem, jehož úvodní buly bude vhozeno zde ve Werk areně v 17 hodin. Do té doby se mějte pěkně!
Tak vypadá to, že nakonec ne. Třetí třetina už žádnou úpravu výsledku nepřinesla, nepadl žádný gól, i když Oceláři po zkratu Adama Musila a jeho celkem sedmiminutovém trestu hráli dlouhou přesilovku. Velkou šanci paradoxně ve vlastním oslabení měl liberecký kapitán Jelínek, který unikal sám na Kacetla, třinecký brankář ale zůstal nepřekonán.
Utkání končí, za libereckou brankou ještě vznikla mela. Uvidíme, jestli budou ještě uloženy nějaké tresty po skončení zápasu.
Konec zápasu.
59:26'
Rosandić ještě zkoušel individuálně projet od modré do zakončení, ale ztroskotal a hrozilo přečíslení na druhé straně.
58:51'
Utkání se dohrává, Oceláři jsou v útočném pásmu. Třinečtí fanoušci již svým hráčům za dnešní utkání děkují.
58:21'
Roman získal puk ve středním pásmu, najel s ním do útočné třetiny a předal do strany Draveckému. Ten nebyl v dobrém postavení a jeho slabou střelu Pavelka zachytil.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté opět zatáhli útok před Kacetla.
57:53'
Rosandić pálil od levého mantinelu, před Kacetlem clonil Lenc a třinečtí bránící hráči. Kacetl puk zachytil, i když sám nevěděl jak. Ohlášená poslední komerční přestávka třetí třetiny.
57:46'
Hrňa z obranného pásma zkoušel vysunout Hrehorčáka, třinecký útočník ale na puk nedosáhl a je z toho icing.
57:12'
Ocelářům se rýsovala situace tři na dva, ale Martin Růžička, který tahal puk, se s ním utopil za útočnou modrou čárou.
56:47'
Najman centroval od levého mantinelu před branku, ale třinecký Musil, tedy ten, který ještě v utkání zbyl, kotouč vyrazil za branku.
56:23'
Hosté se osvobozují, Třinec začíná od Kacetla a hosté již v oslabení branku nebude inkasovat.
55:54'
Gernátovo nahození od modré zblokoval Šír do ochranné sítě za brankou. Vhazovat se bude před Pavelkou. Do konce oslabení Tygrů zbývá 39 sekund.
55:20'
Rodewald dostal puk k pravé liberecké tyči a vypadalo to na zakončení do odkryté Pavelkovy branky. Kanadský útočník ale Špačkovu pobídku nevyužil, Pavelka se rychle přesunul.
54:53'
Hosté zase trochu zahrozili před Kacetlem, ale Třinec se opět přestěhoval na druhou stranu. Ještě 100 sekund přesilovky Ocelářů.
54:16'
Velká šance Třince! Kundrátek z levé strany nahrál na vrchol pravého kruhu Hrehorčákovi, který posílal nabídku před branku Draveckému. Ten ale neusměrnil puk do liberecké branky.
53:35'
Liberec opět vyhazuje. Třinečtí rozehrávají přesilovku zpoza vlastní branky. Trochu to vypadá, že Oceláři hlavně chtěli pošetřit sedm minut cenného času třetí třetiny.
53:02'
Najman vysunul ze středního pásma Vitáska, který následně upadl po souboji s Freibergsem, ale faul to není. Zasáhla přitažlivost zemská.
52:27'
Oceláři kombinují v útočném pásmu, následně pálil z první Špaček z levého kruhu. Havlín vyrazil vlastním tělem.
51:50'
Špaček nabil na pravý kruh Rodewaldovi a jeho pokus těsně minul horní tyč Pavelkovy branky.
51:15'
Kundrátek dostal nabito na vrchol levého kruhu od Doudery. Jeho střelu Pavelka ztlumil betonem a následně hostující brankář přerušuje.
50'
Musil nesportovně udeřil Marcinka
50:55'
Michal Kovařčík prošel po levém křídle a následně zkusil jít do zakončení. Pavelkovu pozornost zkoušel na první tyč z pravé strany z pohledu libereckého brankáře.
50:26'
Třinec hraje přesilovku, ale zatím se před Pavelkovou brankou nic neděje.
49:33'
Tvrdým zákrokem u třinecké střídačky zasáhl Tomáše Marcinka Adam Musil (LIB), který inkasuje celkem sedm trestných minut, Třinec tedy bude hrát extra dlouhou přesilovku. Menší trest za krosček a následně pětiminutový trest a trest do konce utkání za hrubost.
49:20'
Gernátovo nahození od modré tečoval Marcinko nad.
49:02'
Dvacet sekund před koncem přesilovky Oceláři kombinují v pásmu.
48:25'
Oceláři hrají tuto přesilovku laxně a Liberec šetří čas v oslabení. Další střelu od modré na Kacetla navíc vyslal Birner.
47:45'
Martin Růžička ztratil ve středním pásmu puk a Petr Jelínek ujížděl na Kacetla do samostatného nájezdy. Třinecký brankář dokázal Jelínkův pokus ustát a neinkasoval.
47:22'
Jakmile bylo ohlášeno, že jsou Tygři kompletní, musel Michal Birner (LIB) zakročit faulem proti rychlé akci třineckých hráčů. Rychlou výměnu mezi Kundrátkem a Špačkem, který by šel do zakončení, zastavil liberecký Birner hákováním.
47:00'
Puk končí v síti, ale branku není možné uznat. Gernátovu střelu od modré Pavelka vyrazil nad sebe a Stránský se snažil kotouč uklidnit rukou a následně dorazit, ale přímo od horní končetiny třineckého útočníka skončila v brance.
46:46'
Oceláři se půlminuty před koncem přesilovky usadili v útočném pásmu a kombinují.
45:43'
Pěkná rychlá akce Ocelářů! Hrňa z pravé strany poslal puk na Růžičku na levém křídle, který okamžitě hledal před brankou Stránského. Ten měl nastavenou hůl, ale kotouč se od ní odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:17'
Petr Jelínek (LIB) přeseknul hůl Tomáše Kundrátka a dostává menší trest za sekání. Přesilovka pro Třinec.
45:07'
Petr Vrána se před Pavelkou dostal do zakončení, ale nakonec skončil v brankovišti a na libereckém brankáři. Bude se vhazovat poté, co se usadí posunutá branka hostů.
44:38'
Dobrá šance Ocelářů, ale trochu překombinovaná. Hrehorčák objel branku Pavelky, nahrál najíždějícímu Gernátovi, který mohl zakončovat, ale ještě zkusil nahrát úplně volnému Romanovi. Puk se odrazil od bruslí libereckých hráčů.
43:51'
Michael Špaček vysunul na pravém křídle najíždějícího Davida Musila, který z netypické pozice se pokusil aspoň o centr před Pavelku.
43:32'
Kundrátek vysunul Michala Kovařčíka, od něhož se puk odrazil do útočného pásma, kde jej okamžitě sebral třinecký Špaček. Bylo to však v ofsajdu.
43:14'
Marcinko je na ledě a Oceláři vyexportovali puk až k Pavelkovi.
42:48'
Birner přihrál skrz útočné pásmo Najmanovi, který zkoušel centrovat na teč před branku, kde byl Adam Musil. Následně je hostujícímu útočníkovi Musilovi písknuto postavení útočícího hráče v brankovišti.
41:50'
Gríger zkoušel od pravé tyče přihrát do předbrankového prostoru, kde získal puk Hrehorčák a vyhodil přes všechny čáry.
41:10'
Tomáš Marcinko (TRI) je za předchozí situaci vyloučen a bude zde přesilovka Liberce. Třinecký útočník je potrestán menším trestem za hru nedovolenou výstrojí. Marcinko hrál se zlomenou holí po zblokované střele.
41:10'
Kolmann trefil na útočné modré Marcinka, Oceláři mohli ujet do protiútoku, ale Hrňa s Kurovským byli v ofsajdu.
40:20'
Vrána získal za brankou puk a vysunul Stránského, kterému se otevřelo trochu prostoru. Zkoušel střílet po vjetí do útočného pásma přes beka, puk byl ale ztečován.
40:01'
Třetí třetinu zahájil opět hlavní rozhodčí Lacina. V souboji Vrána versus Gríger uspěl liberecký útočník.
40:01'
Začala třetí třetina.
Na kostce nad ledem běží shrnutí druhé třetiny, utkání bude za dvě minuty pokračovat třetí třetinou. Hosté mají dvacet minut na to dát o čtyři branky více než Třinec a dohrát tento zápas aspoň do prodloužení.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 21:15
Střely mimo 4:10
Zblokované střely 5:20
Hity 11:10
Vhazování 16:20
Trestné minuty 24:24
Třetí třetina bude zahájena cca v 19:46.
Druhá třetina nabídla snad ještě ofenzivnější představení než úvodní dvacetiminutovka. Hned v první minutě snížil na rozdíl dvou branek Michal Birner, který zakončil akci prakticky do prázdné branky. V polovině šesté minuty zakončil z hrany brankoviště mezi Pavelkovy betony Michael Špaček a bylo to opět o tři branky. Následně hosté předvedli to, co se Mladé Boleslavi nepodařilo během celé semifinálové série, Adam Musil šikovnou tečí z předbrankového prostoru využil přesilovku. O 84 sekund později to bylo opět o tři góly, když Matěj Stránský z levého kruhu nedal střelou první šanci Pavelkovi a podobně nekompromisní byl v šestnácté minutě z podobného místa Milan Doudera. Oceláři ještě navýšili své vedení z první třetiny a po čtyřiceti minutách vedou o čtyři branky – 6:2.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:52'
Miloš Roman získal za libereckou brankou puk a vybruslil s ním neatakován až před Pavelku. Hostující brankář musel zasáhnout betonem.
39:32'
Ofsajd při Hrehorčákově akci.
39:06'
Kolmann na modré trefil Ondřeje Kovařčíka, který následně získal puk a ujížděl dva na jednoho s Michaelem Špačkem. Druhý jmenovaný v akci jel před Pavelku zkusit tečovat pokus prvního jmenovaného. Pavelka si s tímto pokusem poradil.
38:10'
Kacetl měl nepříjemnou práci, když nahození Daniela Špačka lehce před ním tečoval Najman.
37:45'
Oceláři dlouho bojovali za libereckou brankou v rohu o puk, ten ale získali hosté. Přes Birnera se dostal do rychlého úniku po pravém křídle Adam Musil a jeho pokus orazítkoval horní tyč Kacetlovy branky. Následně je po souboji před třineckou brankou přerušeno, vhazovat se bude po Kacetlově pravé ruce.
37:00'
Rychlý protiútok Liberce přerušuje ofsajd.
36'
Po rychlé kombinační akci se prosadil Doudera, 6:2
36'
Krvavá bitka! Rodewald se porval s Vlachem
36:38'
Bulíř z levé strany nahrál na osu Grígerovi, který ale trochu při zakončení počkal a Kacetl se stihl přesunout. Navíc pokus Grígera zblokoval Adámek.
35:58'
Ofsajd a vhazování ve středním pásmu.
35:43'
Třinec právě vstřelil branku!
Rychlá kombinační akce domácích a šestá branka v síti Pavelky! Oceláři si v přímočaré akci rychle vyměnili puk, který putoval od pravého křídla, přes osu kluziště, kde to vypadalo, že Michal Kovařčík bude zakončovat, na levou stranu. Zde najížděl MILAN DOUDERA a jeho úkolem bylo trefit horní patra branky, což se mu podařilo. Asistence: Michal Kovařčík, Michael Špaček. Stav utkání 6:2.
35:19'
Doudera nahodil puk za libereckou branku, kde jej okamžitě získal a vyhodil Knot.
Až bude ledová plocha uklizena od zbytků krve, bude pokračovat třinecká přesilovka a to ještě 49 sekund.
35:01'
Současně jsou tedy vyloučeni – Jaroslav Vlach (LIB) a Jack Rodewald (TRI) za potyčku. Počet hráčů na ledě se nemění, Třinec pokračuje v přesilovce. Oba kohouti za potyčku dostali dvě plus dvě plus deset za hrubost.
35:01'
Adam Musil teď byl v oslabení v zakončení z levé strany, následně do tyčky narazil Vlach. Hostující Vlach se okamžitě pustil do souboje s Rodewaldem, diváci viděli bitku těchto tvrdých chlapíků. Bude se zase vylučovat.
34:51'
Tvrdý střet za třineckou brankou, po kterém zůstal ležet Gernát, který nepříjemně upadl hlavou na mantinel. Bylo z toho menší vzrušení, ale naštěstí pro domácí Gernát odjíždí z ledu po svých.
34:30'
Oceláři drží Tygry před jejich brankou, ale Hrňova střela z první z pravého kruhu míří nad.
33:50'
Současně byli po této situaci vyloučení – ze strany domácích Marian Adámek a Matěj Stránský menší tresty za hrubost a ze strany hostů Adam Dlouhý dvojitý menší trest a Jan Šír menší trest za hrubost. Třinec bude hrát přesilovku pět na čtyři.
33:50'
Tvrdý boj o puk za třineckou brankou. Situaci řeší Kacetl přikrytím puku. Mezitím se do sebe pustili Adámek s Dlouhým, před brankou zůstal ležet Rychlovský. Bude se opět vylučovat a to po komerční přestávce.
33:02'
Dvě Knotovy střely v samém závěru třineckého oslabení, které nakonec brankou neskončí.
32:36'
Rychlý kombinace hostů! Puk mířil od Bulíře před branku, kde jej Birner předložil Lencovi, ale vypadalo to trochu překombinovaně. Nicméně Kacetl měl s tímto pokusem dost práce!
32:05'
Adam Musil zahrál vysokou holí a vhazovat se bude před libereckou brankou.
31:54'
Vlachovu střelu ze strany Kacetl odrazil, Rosandićovi následně na modré puk přeskočil hokejku.
31:32'
Oceláři již potřetí vyhazují a zároveň střídají.
31:00'
Při přesilovce Liberce teď trochu laxně zahrál Pavelka, ale Rodewald se k zakončení před libereckou brankou nedostal.
30'
Stránský se prosadil po střele z první, 5:2
30:44'
Tak vylučuje se na třinecké straně. Na dvě minuty jde právě zasažený Ondřej Kovařčík (TRI), jeho trest odpyká Matěj Stránský. Ondřej Kovařčík dostal trest za sekání.
30:44'
Špačkova formace se dostala do útočného pásma a následně po Gernátově střele od modré vznikla před Pavelkou mela, kterou Ondřej Kovařčík odnesl zásahem do obličeje. Po potyčce před brankou se bude vylučovat.
30:13'
Oceláři teď zase trochu zatlačili u liberecké branky. Hrňa s Rodewaldem drželi puk za brankou a po výměně po obvodu třetiny střílel od modré Adámek. Pavelka chytá.
29'
Musil dostal puk do slotu a poslal jej mezi betony brankáře, 4:2
29:44'
Třinec právě vstřelil branku!
Třinečtí hokejisté se ale prosazují ihned z dalšího útoku. MATĚJ STRÁNSKÝ dostal příliš mnoho prostoru na levém kruhu, kam dostal přesnou přihrávku na střelu z první od Gernáta. Pavelka v liberecké brance neměl šanci se včas přesunout. Je to v Třinci opět o tři branky. Asistence: Martin Gernát, Martin Růžička. Stav utkání 5:2.
29:24'
Oceláři se díky rychlé výměně puku dostali od vlastní branky do útočného pásma, ale Stránský se před Pavelkou do zakončení nedostal.
28:29'
Zakázané uvolnění Ocelářů vrací hru před Kacetla.
28:20'
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté z Liberce se nakonec v přesilovce prosazují. Birner z vrcholu pravého kruhu poslal puk na slot, kde jej šikovně usměrnil ADAM MUSIL mezi Kacetlovy betony. Asistence: Michal Birner, Adam Najman. Stav utkání 4:2.
28:00'
Oceláři získali puk a vyhodili přes všechny čáry. Domácí ušetřili trochu času.
27:45'
Hosté drželi puk v útočném pásmu, Birner zpoza branky nahrál na pravý kruh Lencovi, ale jeho zakončení bylo pomalé a avizované, Kacetl neměl problém puk přikrýt.
27:02'
Hosté se ihned rozestavěli v útočném pásmu, ale Lencovi na pravém kruhu přihrávka na střelu z první nesedla.
26'
Špaček procedil puk mezi betony Pavelky, 4:1
26:42'
Vyloučeni nakonec jsou – David Musil (TRI) za faul na Birnera. Dostal menší trest za podrážení. A za následnou potyčku Tomáš Kundrátek (TRI) a Jaroslav Vlach (LIB) za hrubost. Liberec bude hrát přesilovku.
26:42'
Bude se po faulu na Bulíře vylučovat. Ještě tam vznikly u liberecké střídačky dvojičky hráčů, nejaktivněji vypadal Vlach s Kundrátkem. Vyloučených asi bude více.
25:57'
Hosté po inkasované brance ujeli do akce tři na dva, kterou vyřešil Lenc přihrávkou na Knota na modrou, kterou ale Oceláři zblokovali do strany. Následně další Knotův pokus od modré vyrazil vlastním tělem Roman.
25:28'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři si poměrně rychle berou tříbrankové vedení zpět! Do předbrankového prostoru najel s pukem na holi MICHAEL ŠPAČEK a dokázal doslova procedit puk mezi Pavelkovými betony. Asistence: Ondřej Kovařčík, Ralfs Freibergs. Stav utkání 4:1.
25:17'
Teď se rýsovaly nebezpečné příležitosti na obou stranách, ale na obou stranách je zhatily nepřesnosti.
24:28'
Hrňa vysunul Rodewalda, ale ten se individuálně do útočné třetiny neprosadil. Hosté okamžitě otočili hru, ale taky ztroskotali za modrou čárou.
23:52'
Oceláři se svou první formací pobyli v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se nedostali. Nakonec zpoza vlastní branky rozehrává Kolmann.
23:21'
Vrána vybojoval v útočném pásmu puk a Oceláři jej přes Růžičku poslali na modrou na Freibergse. Střelu lotyšského obránce přizvedl do ochranné sítě Lenc.
22:49'
Hanouskova střela, při které liberecký obránce zlomil hůl. Následně další dorážka hostů, kterou odrazil Kacetl.
22:14'
Ocelářům se nepodařilo vyndat puk ze třetiny, ale Jelínek narazil následně na Gernáta. Na druhé straně to vypadalo, že bude pokračovat do útočné třetiny Dravecký, ale zůstal ve střední třetině.
21'
Liberečtí si perfektně rozebrali obranu soupeře, 3:1
21:43'
Ofsajd Ocelářů. Vhazovat se bude ve střední třetině.
21:36'
Po inkasované brance Oceláři zase trochu zvedli aktivitu, ale Liberečtí jim odolávají.
20:35'
Liberec právě vstřelil branku!
Výborný začátek třetiny pro Liberec a máme tady zápletku. Radan Lenc zavezl puk přes pravé křídlo, našel na ose najíždějícího Grígera, který posunul do strany na MICHALA BRINERA, který neměl problém poslat do odkryté sítě první liberecký puk. Asistence: Dávid Gríger, Radan Lenc. Stav utkání 3:1.
20:27'
Oceláři pobyli v útočném pásmu, ale Stránského přihrávka zpoza branky na slot nikoho nenašla.
20:01'
Druhou třetinu zahájil úvodním buly Robin Šír. Puk padl mezi hole Vrány a Grígera a vhazování vyhrál liberecký centr číslo jedna.
20:01'
Začala druhá třetina.
Aktéři dnešního utkání se vrací na led. Za minutu pokračuje utkání druhou třetinou.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 10:6
Střely mimo 2:7
Zblokované střely 2:7
Hity 6:6
Vhazování 6:8
Trestné minuty 0:2
Druhá třetina bude pokračovat úvodním vhazování v 18:46.
Končí mimořádně povedená první třetina třineckých Ocelářů, což domácích tři sta fanoušků odměnilo nadšeným potleskem! Dá se říct, že herně vyrovnanou první třetinu vyhráli Třinečtí až překvapivě vysoko. Oceláři nejprve v sedmé minutě přežili velkou melu ve vlastním brankovišti a o moment později na druhé straně otevřel skóre Ralfs Freibergs. V desáté minutě navýšil vedení Ocelářů Tomáš Kundrátek přesnou střelou z pravého kruhu a o dalších pět minut později z podobného místa zdánlivě nepříliš povedenou střelou překonal Kváču potřetí Erik Hrňa. Hosté ale působili v první třetině nebezpečně, domácí brankář Kacetl však uhájil čisté konto.
20:00'
První třetina skončila.
19:52'
Kundrátek je při chuti. Vrána vytečoval puk z obranného pásma, ve střední třetině jej získal Kundrátek a projel do útočné třetiny ke střeleckému pokusu.
19:18'
Adam Musil zavezl puk do útočného pásma, odkud jej okamžitě vyndal Hrňa. Třinec dělá vše proto, aby už v této třetině neměl nebezpečnou práci v obranné třetině.
18:18'
Kundrátek teď využil, že v hostujícím obranném pásmu bylo víc času, a prověřil Pavelku z jízdy z vrcholu levého kruhu. Pavelka se musel hodně natáhnout, ale zákrok zvládl.
17:57'
Hosté jsou teď aktivnější. Čtvrtou formaci z libereckého útočného pásma tentokrát vytlačil Adámek.
17:22'
Po velkém tlaku Tygrů Oceláře osvobodil Růžička. Podařilo se to tak, že z toho není zakázané uvolnění a Třinečtí vystřídají.
16:50'
Obrovský tlak hostů! Birner vytočil v rohu Vránu a následně před Kacetlem dorážejí Lenc z levé strany a Gríger z pravé, odkud trefil tyč!
16:22'
Bulíř si pěkně individuálně nabruslil od pravého mantinelu až na slot do střeleckého pokusu, ale oba byly zblokované.
15'
Hrňa přesilovou brankou vyhnal Kváču z branky, 3:0
15:30'
David Musil pálil od modré, Pavelka měl zablokovaný výhled a se štěstím byl trefen do hrudi.
15:12'
Hosté pobyli v útočném pásmu, ale Knotovu střelu od modré zblokoval Doudera.
14:52'
Rychlovský se snažil uniknout z pukem z vlastní třetiny, ale na modré jej vzali do kleští Gernát s Hrehorčákem a domácí zase získali puk.
14:09'
A pro Petra Kváču (LIB) dnešní utkání skončilo. Do branky nastupuje Jaroslav Pavelka.
14:09'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři využívají první přesilovku utkání! ERIK HRŇA stál na svém pracovišti na vrcholu pravého kruhu, kam dostal přihrávku na střelu z první. Vypadalo to, že Hrňovi střela nesedla tak, jak by si představoval, a proklouzla Kváčovi do branky. Asistence: Ralfs Freibergs, Martin Růžička. Stav utkání 3:0.
13:27'
Prvním vyloučeným hráčem utkání je Ronald Knot (LIB). Liberecký obránce je vyloučen za vyhození puku mimo hřiště.
13:25'
Kurovský s Marcinkem zatáhli puk do útočného pásma. Po nahození od modré čáry získal před brankou puk Marcinko a jeho střele z otočky moc nechybělo. Puk zůstal v brankovišti, odkud jej hosté vyčistili.
12:53'
Hosté po zisku puku ve středním pásmu se snažili o rychlé otočení hry, ale vjeli přitom do ofsajdu. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
12:16'
První třinecká formace teď chvíli točila Liberec v jejich pásmu, ale Stránský patrně byl zasažen do nohy libereckým obráncem a při té situaci ztratil puk.
11:36'
Velká šance Martina Růžičky! Třinecký útočník se z levé strany natlačil do předbrankového prostoru, odkud zakončoval na Kváču. Ještě to vypadalo, že zvolí přihrávku na dojíždějícího Vránu, ale zakončoval sám.
11:07'
Velká šance Liberce! Bulíř zavezl puk do útočného pásma a centroval na Vitáska. Nebezpečnější situace vznikla vzápětí, když Bulířova střela z otočky mířila těsně vedle.
10'
Kundrátek navýšil vedení svého celku ranou k levé tyčce, 2:0
10:47'
Útočí Třinec. O dva střelecké pokusy se snažil Freibergs. Po druhé střele Kváča puk přikrývá a bude se vhazovat před libereckou brankou.
10:22'
Hosté na chvíli zavřeli Oceláře v jejich pásmu a Derner dvakrát nebezpečně pálil na Kacetla. Poprvé to třinecký brankář neviděl, podruhé to bylo tečované nad.
10:02'
Kotouč končí na liberecké střídačce a vhazovat se bude před třineckou brankou.
09:40'
Adam Musil si našel za třineckou brankou Adámka, byl to tvrdý zákrok, ale Adámek nakonec po svých odjel na střídačku.
09:12'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři získali ve středním pásmu puk a přes dvě přihrávky se dostali za libereckou branku. Odtud Stránský hledal před brankou Růžičku, tomu projel puk mezi nohama přímo na hokejku Doudery. Třinecký obránce jej posunul do strany na TOMÁŠE KUNDRÁTKA, který z ideální pozice na pravém kruhu prostřelil Kváču podruhé. Asistence: Milan Doudera, Matěj Stránský. Stav utkání 2:0.
08:36'
Kacetl přikrývá puk před svým brankovištěm a vhazovat se bude po jeho pravici.
08:24'
Hosté se dostali do útočného pásma, Jelínek získal puk a následně od modré pálil z první Derner. Kacetl toho asi moc neviděl, ale kotouč vyrazil.
7'
Po šanci Tygrů přišel úder od Freibergse, 1:0
07:54'
Ofsajd hostů. Komerční přestávka.
07:10'
Hned po vstřelené brance propadli hosté ve svém pásmu a zahučelo to před Kváčovou brankou podruhé. Tentokrát bez gólového zápisu.
06:50'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři přežili takřka klinickou smrt, když z obrovské šance před jejich brankou vybruslil z brankoviště s pukem Adámek. Hra pokračovala a gól padl na druhé straně, když se s kotoučem na levém kruhu objevil RALFS FREIBERGS a přesnou střelou k tyči překonal Kváču. Asistence: Martin Růžička, Marian Adámek. Stav utkání 1:0.
06:40'
Obrovská šance Liberce! Lenc měl spoustu prostoru na levém křídle, nacentroval před branku na dojíždějícího Grígera, jehož první pokus Kacetl vyrazil. Následně vznikla před třineckou brankou obrovská mela, kdy se Liberci nepodařilo dorazit a nakonec vítězně s pukem z brankoviště vyjel Adámek.
06:06'
Hrehorčákův dlouhý pas na Draveckého nenašel adresáta, ale icing to není, hosté mohli hrát. Oba týmy střídají.
05:15'
Oceláři opět odzbrojili hostující pokus, když Freibergs obral Rychlovského a Třinečtí po vystřídání rozehrají zpoza vlastní branky.
04:46'
Přerušení při hře v útočném pásmu Třince a vhazování ve střední třetině.
04:30'
Hosté teď podrželi Oceláře ve středním pásmu, ale domácí nakonec odzbrojili Najmana a vypadalo to na protiútok na libereckou stranu.
03:35'
Hosté také se svou první pětkou předvedli tlak v útočném pásmu, který končí po Birnerově ztrátě puku.
03:05'
První třinecká formace si vynutila tlak v útočném pásmu, který ale končí nepřesnou přihrávkou Doudery po modré na Gernáta, která skončila ve středním pásmu.
02:31'
Střetnutí čtvrtých formací skončilo bez zakončení. Oba týmy střídají.
01:55'
Hosté drželi puk ve středním pásmu. Jelínek nadvakrát dostal hru do útočného pásma, následně pálil od modré Derner, ale Kacetl neměl problém puk sebrat do lapačky.
01:02'
Drobné zaváhání ve třinecké obraně, když Adámkovi přeskočil skákající puk nohu a z první velmi nepřesně pálil Vlach.
00:29'
První pobyt Ocelářů v útočném pásmu skončil bez střeleckého pokusu. Právě Gríger vyvezl hru.
00:01'
Petr Lacina zahájil letošní finálovou sérii. Úvodní buly vyhrál třinecký Petr Vrána. Ihned po úvodní buly zůstal ve středovém kruhu ležet Gríger, který byl patrně zasažen holí do obličeje.
00:01'
Utkání právě začalo.
Zazněla česká státní hymna a poté, co se oba týmy pozdraví u svých brankářů, bude finále číslo jedna moci začít. Úvodní buly padne mezi hole Petra Vrány a Dávida Grígera.
Na ledovou plochu nastupují hráči Liberce, za chvíli je budou následovat domácí Oceláři. Utkání za dvě minuty začne! Poprvé v letošním play off i s diváky v ochozech.
Trenér domácího týmu Václav Varaďa provedl oproti sedmému semifinále rošádu – místo rozestavení na sedm beků a dvanáct útočníků dnes z důvodu zranění Jana Jaroměřského nasazuje šestici obránců a třináct útočníků. Do dvojice ke Kundrátkovi se tak posouvá Freibergs, čtyři útoky zůstávají beze změny a jako forvard číslo třináct dnes nastoupí Daniel Kurovský. Patrik Augusta, hlavní trenér Bílých Tygrů Liberec, nasazuje do dnešního prvního finále do posledního jména stejnou sestavu, jakou nahlásil do zápisu před utkáním číslo sedm semifinálové série v pražské O2 areně.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Kurovský.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Lenc, Gríger, Birner (A) – Bulíř, A. Musil, J. Vlach – D. Špaček, P. Jelínek (C), Najman – A. Dlouhý, Šír, Rychlovský.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Ondráček, Špůr.
Dosavadní průběh play off třineckých Ocelářů:

Čtvrtfinálová série už je dávno minulostí, přesto se hodí ji zde v rámci finálového představení obou týmů zmínit. Oceláři podruhé ve své historii v play off narazili na Kometu Brno a dokázali jí oplatit finálovou porážku z roku 2018. Třinec nedal Brnu ani na moment možnost přemýšlet o tom, že by postoupilo do semifinále, a vyhrál sérii v poměru 4:0 na zápasy. „Je to těžké na hodnocení, nepovedlo se nám získat ani jeden zápas. V každém utkání jsme tahali za kratší konec, nezbývá než pogratulovat soupeři,“ hodnotil smířeně čtvrtfinálovou sérii brněnský asistent trenéra Jiří Horáček.

Semifinálová série byla úplně jiná bitva. Oceláři brzo zjistili, že nemohou hrát tak ofenzivně, jak se představili v prvním kole play off, kde ve čtyřech utkáních vstřelili 20 branek. Zde v celé sedmizápasové semifinálové sérii do branek obou týmů padlo pouhých 26 gólů, což nejsou ani čtyři góly na utkání. Zápas číslo sedm byl vyloženě o jednom gólu, který padl přesně 13 minut před koncem do branky mladoboleslavského Jana Růžičky. „Je to velká úleva. Musím říct, že naši hráči pracovali nesmírně obětavě, ve třetí třetině jsme měli štěstí. Utkání jsme zvládli, byla to velká bitva. Jeden z nás do finále nemohl, já jsem hrozně rád, že to kluci takto odehráli.“ Na trenéru Varaďovi bylo vidět, že mu po sedmém zápase spadl velký kámen ze srdce. Náročnost a vyrovnanost série podtrhl i na tiskové konferenci po utkání.

3. dubna 2021: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
26. Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa), 29. M. Kovařčík (Freibergs, Martin Růžička)

4. dubna 2021: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
9. Rodewald (Jaroměřský, M. Špaček) – 15. Strnad (J. Stránský, Ševc), 31. Bičevskis (Strnad), 33. Bernad (Jääskeläinen)

7. dubna 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
29. Šťastný (Šidlík, Kotala) – 2. Rodewald (M. Špaček, M. Kovařčík), 13. Martin Růžička (M. Stránský, P. Vrána), 39. Miloš Roman (Dravecký)

8. dubna 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
17. Jääskeläinen (Hrbas, Fillman), 26. Cienciala (Šťastný, Kotala), 59. Ševc (Hrbas, J. Stránský) – 6. M. Stránský (Kundrátek)

11. dubna 2021: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
6. Martin Růžička (D. Musil, M. Stránský), 24. P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička), 37. M. Špaček (M. Adámek, D. Musil)

13. dubna 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
15. Kotala (Šťastný, Pláněk), 35. P. Kousal (O. Najman), 40. O. Najman (Pláněk, Dlapa), 60. P. Kousal – 30. Martin Růžička (Jaroměřský), 50. Freibergs (P. Vrána, M. Stránský)

15. dubna 2021: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
47. Martin Růžička (M. Špaček), 60. Marcinko, 60. Hrehorčák
Z kabiny Ocelářů

Oba týmy měly po skončení náročných semifinálových bitev minimum času na odpočinek. Trenér Václav Varaďa při zhodnocení semifinále poznamenal, že vnímal i druhou semifinálovou sérii a to dokonce v průběhu čtvrtečního rozhodujícího utkání. „Sledoval jsem druhou sérii, viděl jsem stav 2:1 v průběhu třetí třetiny. S trenérem Liberce Patrikem Augustou mám velmi dobrý vztah, působili jsme spolu v nároďáku U18. Liberec pod ním hraje velmi dobře. Týmy, které postoupily do finále, to hrozně chtěly. Udělaly všechno pro to, aby tam byly. Liberec i my uděláme maximum, abychom se vydali a společně zabojovali o zlato. Bude to těžký soupeř. Ne nadarmo postoupil přes Spartu a finále si zasloužil. Pro nás, i pro kluky, je to zasloužený vývoj sezony, měli ji skvělou. Dostali se do finále a půjdou dál na krev.“

Bilance v Generali Česká play off: 11 zápasů, 8/3, skóre 35:15
Bilance doma: 6 zápasů, 5/1, skóre 21:5
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 11 (8+3)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 8
Nejlepší nahrávač: Michael Špaček 9
Nejproduktivnější obránce: Ralfs Freibergs 5 (2+3)
Vítězné góly: Martin Růžička 5
Góly v přesilovce: Martin Růžička 3
Body v přesilovce: Martin Růžička 6 (3+3)
Statistiky brankáře: Ondřej Kacetl 11 z. – 8/3, úsp. 95,59 %, prům. 1,19 g/z, 4 SO
Dosavadní průběh play off libereckých Bílých Tygrů:

Klíčovým momentem série hned první zápas? No ve čtvrtfinálové sérii mezi Libercem a Hradcem Králové dost možná ano! „První utkání celou sérii hodně ovlivnilo, měli jsme to rozehrané velice dobře. Měli jsme to dohrát do vítězného konce. Na hráčích jsem viděl, jak moc je to nahlodalo. A než jsme se rozkoukali, bylo to 3:0 na zápasy,“ komentoval význam prvního zápasu po sérii trenér Mountfieldu Vladimír Růžička. Naráží na to, že Hradec Králové vedl ve 29. minutě prvního zápasu pod Ještědem 3:0 a nakonec padl v prodloužení. Hradečtí se pak až do konce série nebyli schopni z tohoto direktu dostat a nakonec prohráli čtyři zápasy za sebou a skončili.

Stejně jako Oceláři se i Liberec musel do finále probít skrz sedmizápasovou sérii. Liberečtí však docela pravděpodobně zažili ještě větší mrazení krve v žilách, protože mnoho nechybělo a přišli by jako první tým v historii o vítězství v sérii poté, co v ní vedli 3:0 na zápasy. Jejich soupeř, pražská Sparta, totiž i díky dvěma prodlužovaným zápasům sérii vyrovnala a „servírovala na vítězství“ na domácím ledě. Pražané této možnosti nevyužili a dál jde Liberec. „Máme za sebou vynikající sérii proti nejlepšímu týmu základní části. Viděli jsme kvalitní a velmi vyrovnaný hokej v každém utkání, třikrát se šlo do prodloužení, rozhodovaly maličkosti. Hráči si zaslouží obrovský respekt, podali výkon na hranici svých možností,“ okomentoval své svěřence, kteří předvedli velkou psychickou odolnost, trenér Augusta.

3. dubna 2021: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
Branky a nahrávky:
20. Řepík (Horák, Sobotka) – 33. A. Najman (Gríger), 42. J. Vlach (Derner, Jelínek), 49. Rychlovský (R. Pavlík), 55. J. Vlach (D. Špaček, Jelínek), 60. J. Vlach (Birner, Lenc)

4. dubna 2021: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
60. Tomášek – 8. Bulíř (Lenc, Gríger), 52. A. Musil, 59. Bulíř (Gríger, Lenc)

7. dubna 2021: Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 3:2 po prodl. (0:1, 2:1, 0:0/1:0)
Branky a nahrávky:
28. Birner (Knot, Lenc), 39. Knot (Lenc, Birner), 63. Gríger (Lenc, Birner) – 11. Zikmund (Dvořáček, Polášek), 26. Tomášek (Řepík)

8. dubna 2021: Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
9. Dvořáček (Jurčina, Dvořák), 9. Horák (Rousek, Němeček), 17. Košťálek (M. Sukeľ), 44. Rousek (Němeček, Košťálek), 55. Řepík (Horák, Sobotka)

11. dubna 2021: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 3:2 po 2. prodl. (1:0, 0:1, 1:1/0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
9. Polášek (Forman, M. Jandus), 55. Horák (Rousek), 81. Řepík (Košťálek, Horák) – 39. Vitásek (Lenc, Birner), 47. Birner (Knot, Lenc)

13. dubna 2021: Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 2:3 po prodl. (0:0, 0:2, 2:0/0:1)
Branky a nahrávky:
48. Gríger (Lenc, Birner), 50. Gríger (Birner, Rosandić) – 28. Rousek (Řepík), 35. Horák (Řepík), 78. Košťálek (Řepík, Horák)

15. dubna 2021: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
41. Řepík (Košťálek, Rousek) – 8. Vitásek (Jelínek, Knot), 33. A. Najman (Jelínek)
Z liberecké kabiny

Václav Varaďa před finále prozradil, že se s libereckým lodivodem Patrikem Augustou dobře znají. Bude zajímavé sledovat, čím se tedy oba týmy ve finále překvapí. Oba týmy navíc měly poměrně málo času na přípravu – v případě Liberce platí, že úvodní buly finále bude vhozeno přesně 73 hodin po prvním buly sedmého semifinále v Praze. Trenér Augusta to však jako problém nevnímá. Před sérií vidí favorita na druhé straně barikády. „Třinec je jednoznačný favorit, ale věříme, že série bude znovu vyrovnaná. Skončili druzí po základní části, zatím prožívají skvělou sezónu. Ve všech řadách navíc mají velmi kompaktní mužstvo. Rozhodně nás nečeká vůbec nic jednoduchého, ale budeme znovu bojovat a porveme se o to!“

Bilance v Generali Česká play off: 11 zápasů, 8/3, skóre 30:20
Bilance venku: 6 zápasů, 5/1, skóre 18:7
Nejproduktivnější hráč: Michal Birner 12 (3+9)
Nejlepší střelec: Michal Bulíř 6
Nejlepší nahrávač: Radan Lenc 10
Nejproduktivnější obránce: Ronald Knot 7 (1+6)
Vítězné góly: Petr Jelínek 2
Góly v přesilovce: Dávid Gríger, Jaroslav Vlach, Michal Bulíř všichni 3
Body v přesilovce: Michal Birner 7 (1+6)
Statistiky brankáře: Petr Kváča 11 z. – 8/3, úsp. 92,70 %, prům. 1,67 g/z, 2 SO
Vzájemné zápasy v této sezóně

Až na jedno klopýtnutí po Novém roce, kdy Třinečtí prohráli ve fázi své největší výsledkové krize a naopak Liberec natahoval vítěznou sérii, byla v měření sil Ocelářů s Tygry k vidění třinecká vítězství v poměru tři ku jedné. Zajímavostí je, že to Ocelářům poměrně dobře jde pod Ještědem. Od vítězného finále v roce 2019 zde Oceláři hráli čtyřikrát a hned třikrát vyhráli. První utkání sice Liberec vyhrál 5:0, pak však následovala tři vítězství, z toho dvakrát s čistým kontem s úhrnným skóre 11:1!

11. listopadu 2020: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
20. Gríger (J. Vlach, Jelínek) – 32. F. Zadina (Marcinko, Martin Růžička), 44. F. Zadina (O. Kovařčík, Jaroměřský), 60. Gernát (Martin Růžička, Jašek)

27. listopadu 2020: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
15. Chmielewski (F. Zadina, Marcinko), 20. M. Adámek (Miloš Roman, O. Kovařčík), 22. P. Vrána (F. Zadina, D. Musil), 36. M. Stránský (Hrňa, Martin Růžička), 45. Jaroměřský (Jašek, O. Kovařčík), 59. M. Doudera – 4. Rosandić, 8. Filippi, 33. Lenc (Rosandić, Birner), 58. Knot (Birner, Bulíř)

10. ledna 2021: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
15. Bulíř (Gríger), 39. R. Pavlík (J. Vlach)

21. února 2021: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
11. M. Stránský (Martin Růžička), 19. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 24. P. Vrána (Hrňa, M. Stránský), 46. Kurovský (Rodewald, Freibergs)
Těsně před začátkem finálových bojů přišla na svět informace, že se klubům ve spolupráci s vedením Českého svazu ledního hokeje a Národní sportovní agentury podařilo vyjednat výjimku Ministerstva zdravotnictví, podle které se může na finálová klání podívat omezená skupina fanoušků za splnění dalších podmínek, jako například aktuální PCR test. Znamená to tedy, že nedělní finálové utkání číslo jedna, bude sledovat vyprodaná Werk arena! V praxi to bohužel znamená, že v hledišti bude 300 permanentkářů a další diváci ve sky boxech pro partnery klubu, nicméně oba finalisté kvitují i takto omezenou účast obecenstva v hledištích!
Vážení hokejoví přátelé, vítám vás u textového online přenosu z prvního finále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy ledního hokeje sezóny 2020-21. První finálové klání mezi týmy HC Oceláři Třinec a Bílí Tygři Liberec bude hostit třinecká WERK ARENA a utkání začne v neděli 18. dubna 2021 v 18 hodin. Utkání budou přenášet obě televizní stanice vysílající Tipsport extraligu, tedy ČT Sport i O2 TV Sport.

Od roku 2015 se hraje šesté finále a pošesté v řadě se finále odehraje za účasti buď třineckých Ocelářů, nebo libereckých Bílých Tygrů. Podruhé v řadě se finále ve složení Třinec – Liberec a Oceláři jsou ve finále dokonce potřetí v řadě, tedy od nástupu trenéra Varadi k třineckému kormidlu skončila každá sezóna, v níž se dohrálo play off (tedy s výjimkou loňska), minimálně finálovou účastí Třince. Tři finále v řadě se naposledy podařily v letech 2000 – 2002 pražské Spartě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Sparta 52 32 3 6 11 194:116 108
2. Třinec 52 31 4 5 12 187:130 106
3. M. Boleslav 52 26 6 7 13 167:126 97
4. Liberec 52 24 8 5 15 152:118 93
5. Plzeň 52 24 6 7 15 170:128 91
6. Mountfield 52 26 4 3 19 144:127 89
7. Pardubice 52 21 7 4 20 141:146 81
8. Vítkovice 52 20 4 6 22 130:142 74
9. Brno 52 19 5 6 22 144:152 73
10. K. Vary 52 17 8 6 21 145:176 73
11. Litvínov 52 17 8 5 22 133:146 72
12. Olomouc 52 14 6 5 27 105:156 59
13. Zlín 52 11 3 4 34 108:178 43
14. Č. Budějovice 52 6 4 7 35 128:207 33
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
Články odjinud