Třinec - M. Boleslav | ONLINE | 3.4.2021 15:00 | Generali Česká pojišťovna play off 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Generali Play-off  -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : M. Boleslav - 3. dubna 2021   15:00

Ukončeno
Třinec
25:02' Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa) • 28:32' M. Kovařčík (Freibergs, Martin Růžička)
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)
Stav série: (1:0)
Třinec
Sestavy:
Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Jaroměřský, D. Musil, Kundrátek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – O. Kovařčík.
Rozhodčí
Jeřábek, Hejduk – Lhotský, J. Svoboda
WERK ARENA, Třinec
M. Boleslav
Sestavy:
J. Růžička (Krošelj) – Ševc (C), Šidlík, Moravec, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Dlapa – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal.

Třinec - Mladá Boleslav: Kacetl se přesunul proti Kousalovi a předvedl zákrok zápasu!

Přenos se aktualizuje automaticky

Zítra se přihlásíme s textovým online přenosem z druhého semifinále. Druhé utkání mezi Oceláři Třinec a BK Mladá Boleslav začíná zítra v 17:00. Do té doby pěkné Velikonoce!
Statistiky utkání:

Střely na branku 36:23
Střely mimo 7:11
Zblokované střely 6:9
Hity 11:14
Vhazování 47:24
Trestné minuty 6:12
Třetí třetina již na skóre i držiteli prvního bodu v semifinálové sérii nic nezměnilo. Hosté byli po většinu třetí části hry aktivnější, ale nevyužili svoji jedinou početní převahu, ve které měl obrovskou šanci před odkrytou Kacetlovou klecí Flynn. Oceláři jinak po většinu třetí části hry dokázali dokonale pacifikovat jakékoliv útočné snahy Mladé Boleslavi, bruslaři se nakonec vlastně do mnoha větších šancí nedostali. Třinec tak bere první výhru, navíc brankář Kacetl vychytal druhé čisté konto v play off.
Konec zápasu.
59:56'
Marcinko vyhrál buly, ale následnou Ševcovu střelu zblokoval právě třinecký centr. Následně se ještě před prázdnou hostující brankou snažil poslat puk do odkryté sítě Kurovský, ale nebyl úspěšný.
59:44'
Marcinko vyhrál buly ve středním pásmu. Freibergs poslal puk po sklech do útočného pásma. Tam jej nestačil dojet Kurovský a je z toho další icing. Jan Růžička se po krátké epizodě v brance vrací na střídačku.
59:37'
Hosté hrají s pukem hlavně ve středním pásmu, kotouč končí mimo ledovou plochu. Zatím se žádný tlak bruslařů nekoná.
59:09'
Dravecký se ve středním pásmu srazil se Šťastným. Jaroměřský je na puku a poslal jej za mladoboleslavskou branku.
58:43'
Puk za mladoboleslavskou brankou. Jako první jej dojela dvojice Matěj Stránský – Ševc, která se za brankou srazila. Puk získali hosté.
58:21'
Po dalším vyhraném buly zůstal puk u mantinelu. Nakonec se k němu dostal Doudera a obloučkem jej poslal do středního pásma.
58:10'
Domácí vyhráli buly, ale Stránský kotouč posunul jen na další icing.
58:02'
Jan Růžička míří na střídačku a hosté budou pokračovat v šesti proti pěti.
58:02'
Ševc nahodil puk ze středního pásma, na zadních prknech jej dojel Doudera a nic nevymýšlel a poslal jej obloukem za mladoboleslavskou branku. Icing domácích a vhazování před Kacetlem.
57:49'
Ofsajd Mladé Boleslavi při přechodu do útočného pásma.
57:34'
Freibergs, Kundrátek, Hrňa jen posunuli puk do útočného pásma a stahují se zpět. Mladá Boleslav se vrací do pásma, ale pouze nahazují na Kacetla.
57:09'
Hosté tlačí, domácí se teď osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
56:36'
Špaček nahrál z rohu na modrou Jaroměřskému, který ještě posunul po modré Musilovi. Jeho střelu do klubku těl odrazil nakonec Růžička.
56:04'
Domácí vyhráli buly. Špaček posunul puk na Jaroměřského, jehož nahození lehce tečoval Rodewald. Hostující brankář pozorný.
56:00'
Ofsajd Mladé Boleslavi. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat u Růžičkovy branky.
55:45'
Hosté hrají ve středním pásmu. Šidlíkovi nezbývalo než nahodit puk za třineckou branku. Tam jej sebral Gernát a jednoduše čistí obranné pásmo.
54:57'
Domácí vyhráli buly, ale hosté ihned získali puk a otočili. Jan Stránský dojel puk, poslal jej po mantinelu na modrou na Pláňka. Jeho střelu z první zblokoval Matěj Stránský a blokem zlomil hůl.
54:44'
Dlouhá přihrávka Dlapy od vlastní modré nenašla spoluhráče a nesměřovala ani na Kacetlovu branku, tak je z toho icing. Vhazovat se bude před Růžičkou.
54:15'
Kovařčík zavezl puk za Růžičkovu branku, podržel jej tam, následně pálil od modré Doudera, Růžička puk schoval do lapačky.
54:05'
Po čase opět hrajeme, byla k vidění komerční přestávka. Útok domácích vede Michal Kovařčík.
53:49'
Kurovský zkusil zaměstnat hostující obranu, ušetřil pro domácí trochu času. Hosté se rychle dostali ze sevření před vlastní brankou, ale následně se Cienciala vystavil do ofsajdu při přechodu do útočného pásma.
53:01'
Hrehorčák po čase zavezl puk do útočného pásma, v rohu podstoupili domácí souboj. Hosté okamžitě obrátili, ale šichta domácího čtvrtého útoku končí poté, co Dravecký odrazil puk zase do středního pásma.
52'
Kacetl se přesunul proti Kousalovi a předvedl zákrok zápasu!
52:12'
Třinečtí teď pouze posouvají puk ze své třetiny nebo aspoň ve své třetině k modré čáře a hosté se snaží okamžitě posílat puk na třinecké brankoviště. Teď sledujeme nejvíc ze všeho boj.
51:24'
Hosté drželi puk v útočném pásmu, kotouč se dostal zpoza branky na Pavla Kousala, který byl u levé tyče osamocen, ale třinecký brankář tam včas dokázal posunout svůj beton a výtečným zákrok nedovolil hostům skórovat.
50:35'
Cienciala s Claireauxem se teď snažili něco vymyslet před třineckou branku, domácí ale doslova vyšavlovali puk do střední třetiny.
50:04'
Na mladoboleslavské straně teď předvedl trochu nejistý zákrok Jan Růžička. Hostující brankář nevěděl, kde má puk, tak si raději sedl a přerušil hru.
49:40'
Pláňkova střela od modré cinkla o třineckou branku, ale vypadá to, že spíše o oblouk na straně.
49:13'
Teď Fillman ztratil na modré puk a Vrána se jej snažil získat v útočném pásmu. Oceláři se dostali na puk až po chvíli. Stránský s Růžičkou jej okamžitě poslali do útočného pásma.
48:29'
Oceláři se snaží jednoduše čistit obranné pásmo, hosté se ale velmi umně drží na puku. Teď to jsou právě oni, kdo vyvíjejí aktivitu.
48:05'
Kacetl zakročil proti Šťastného střele. Vhazování v útočném pásmu Mladé Boleslavi.
47:48'
Po dobrých dvaceti sekundách, kdy byl puk zašlápnut v rohu, ho získali Oceláři, ale své pásmo nevyčistili. Od modré střílel Kousal, ale puk na třineckou branku ani nedorazil, byl zblokován.
46'
Po Dlapově zákroku zamířil do kabin Ondřej Kovařčík
46:41'
Roman ztratil v útočném pásmu puk, Jääskeläinen jej vyvezl a Cienciala následně přebruslil Jaroměřského. Třinecký odchovanec střílel přes obránce Ocelářů a jeho střela jen těsně minula levou třineckou tyč.
46:20'
Jan Růžička velmi nejistě zasáhl proti střele od modré, puk mu vypadl z lapačky a zůstal ležet vedle jeho betonu. Než se po něm Matěj Stránský stihl natáhnout a plácnout do něj, mladoboleslavský brankář jej přikryl. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
46:08'
Ševc zaváhal a k puku se dostal Martin Růžička. Třinecký kanonýr se nedostal do zakončení, ale Třinec získal pásmo.
45'
Flynn mohl vrátit hosty do hry. Z úhlu ale netrefil zcela prázdnou branku
45:43'
Ondřej Kovařčík se až po dlouhé době a velmi těžce s pomocí členů realizačního týmu zvedl z ledu a míří v doprovodu lékařky třineckého týmu do kabiny.
45:43'
Domácí už kompletní zakládali útok z vlastního pásma. Kundrátek vyčistil puk z vlastního pásma, Špaček jej prodloužil na Ondřeje Kovařčíka, který najel s pukem na holi do útočného pásma, ale tam narazil na Dlapu. Domácí útočník leží na zemi a je otázka, zda mu více ublížil samotný střet nebo spíš náraz o ledovou plochu.
44:43'
Flynn byl v obrovské šanci, ale neměl to moc snadné. Šťastný se dostal na puk na pravý kruh, nevystřelil, ale poslal puk na Flynna, který měl před sebou úplně prázdnou třineckou branku. V té Kacetl sice chyběl, ale mladoboleslavský forvard byl ve velkém úhlu a přestřelil.
44:05'
Hostům se nedaří rozestavět přesilovkové rozestavení. Třinečtí se osvobozují a než hosté založí další útok, bude polovina oslabení z domácího pohledu pryč.
43:40'
Kotala centroval před branku, kam by si najel osamocený Šťastný. Domácí brankář odpálil puk širokou částí své holi po zemi do rohu.
43:18'
Trochu frustrovaný Matěj Stránský (TRI) zastavil ve středním pásmu nedovoleně Marise Bičevskise a hosté tak mají k dispozici početní výhodu.
43:06'
Stránský podstoupil souboj se Šidlíkem, následně Růžička propustil puk na Douderu a nahodil na mladoboleslavskou branku. Třinecká první pětka to teď nemá v útočném pásmu vůbec snadné.
42:32'
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi zase nastěhuje hru před Růžičku.
42:25'
Kacetl se snažil přikrýt nahození ze středního pásma, ale v poslední chvíli, když do něj vjel útočník Najman, mu puk vyjel zpod lapačky. Hosté z toho nic nevytěžili.
41:59'
Hosté forčekují vysoko a donutili Oceláře k zakázanému uvolnění. Bude se vhazovat v útočném pásmu Mladé Boleslavi.
41:52'
Kacetl sebral puk za brankou a Oceláři se snaží rozehrát další akci od vlastního brankáře.
41:33'
Ofsajd Ocelářů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:29'
Hraje se ve vysokém tempu. Bernad, který odstoupil z druhé třetiny, střílel od modré čáry, ale Oceláři pokus zblokovali a vyvážejí hru dopředu.
40:40'
Martin Růžička byl v ideální pozici na slotu proti Janu Růžičkovi. Druhý jmenovaný ze souboje tváří v tvář vyšel jako vítěz.
40:14'
Také úvodní buly třetí třetiny vyhráli domácí. Oceláři se hned nastěhovali do útočného pásma. Vrána vybruslil zpoza branky a nabil Gernátovi. Jeho střela se zvláštně odrazila, ale víc neplechy neudělala.
40:01'
Začala třetí třetina.
Oba týmy už formují na ledě pětky, které zahájí třetí třetinu. Úvodní buly padne za moment.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 31:19
Střely mimo 4:5
Zblokované střely 4:5
Hity 6:12
Vhazování 36:14
Trestné minuty 4:12
Třetí třetina začne cca v 16:54.
Ve druhé třetině jsme se už branek dočkali. Hosté na začátku 24. minuty odstartovali dlouhou pasáž, kdy hráli v oslabení a během těchto pěti minut a 29 sekund, kdy hráli buď ve čtyřech, nebo ve třech, dvakrát inkasovali. Nejprve se prosadil po rychlé kombinaci s Vránou z levé strany Martin Růžička a následně o tři a půl minuty později tečoval před Růžičkovu Freibergsovu střelu Michal Kovařčík. Hosté po druhé inkasované brance převzali iniciativu a tlačili se víc do zakončení. Měli několik nebezpečných střel, za všechny jmenujme akci Šťastného se střílejícím Zbořilem, jehož střela minutu před koncem druhé části hry orazítkovala tyč. Vzápětí ještě na druhé straně dorážel na Růžičkovu branku Stránský, ale zákrok na hranici pravidel mu znemožnil poslat do mladoboleslavské branky třetí puk.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:31'
Oceláři zle dotírali na Růžičkovu branku. Hostující brankář ležel na břiše, už to vypadalo, že jej Matěj Stránský přehodí, ale nepodařilo se mu to. Vypadalo to, že byl v klíčovém okamžiku seknul do hole, což poté reklamoval u rozhodčích.
39:09'
Cienciala vyhrál buly, ale Fillmanova střela od modré z první nebyla přesná.
38:54'
Mladoboleslavští byli dva na dobrém místě – v předbrankovém prostoru. Šťastný posunul puk z levé strany na Zbořila, který najížděl na pravý kruh a jeho střela z první orazítkovala tyč Kacetlovy branky.
38:32'
Hosté jsou kompletní a Šidlík nahodil puk za třineckou branku.
38:02'
Špaček to zkusil z pravé strany, Růžičkovi puk propadl do brankoviště, ale rychlejší než dorážející domácí hráči byli hráči hostující obrany, kteří kotouč odpálili.
37:39'
Stránský posunul puk na pravém křídle Růžičkovi a jeho střelu zblízka jeho jmenovec neměl problém pokrýt. Vhazování v útočném pásmu Ocelářů, z přesilovky zbývá ještě 45 sekund.
37:18'
Růžička si teď nerozuměl s Vránou při přechodu do útočného pásma a hosté potřetí vyhazují až za Kacetla.
36:52'
Po nepřesné Špačkově přihrávce unikal na druhou stranu Kousal, ale těsně před najetím před Kacetla jej odzbrojil Gernát. Hostující útočník pak najel do třinecké branky a posunul ji.
36:30'
Špačkova střela z vrcholu pravého kruhu zacinkala na brankové konstrukci Jana Růžičku.
36:24'
Nadějnou akci Mladé Boleslavi ukončil Martin Růžička, který obral Zbořila o puk. Se Stránský se snažili založil akci, nakonec dostal puk Vrána, kterého při průniku do nebezpečného prostoru před Růžičku sekl Martin Pláněk (MBL).
35:56'
Po srážce Šidlíkovy a Douderovy hole se puk dostal mimo kluziště. Vhazuje se ve středním pásmu.
35:41'
Ofsajd Mladé Boleslavi. Vhazuje se ve středním pásmu.
35:29'
Teď zase hraje v útočném pásmu chvíli Mladá Boleslav. Hosté podrželi puk, ale Najman do nadějné pozice před Kacetla kotouč v ideální okamžik nedostal.
34:49'
Oba týmy jsou kompletní a Marcinko se hned zapojil do založení útočné akce Ocelářů.
34:26'
Michal Kovařčík si to namířil do čtyř soupeřů, a tak v tísni poslal puk na Růžičku. Nehodlal zabrzdit daleko před brankářem, což se nelíbilo Pláňkovi a jeho masáž spoluhráči zase nenechal jen tak Rodewald. Po drobné rozmíšce pokračujeme buly v útočném pásmu Třince.
34:14'
Po delším čase zase hrajeme. Třinečtí vyhráli buly a po rotaci v útočném pásmu střílel Kundrátek z pravého kruhu. Růžička na místě.
34:00'
Kuriózní situaci teď sledujeme. Brankář Kacetl si stěžoval sudím, že mu pravděpodobně jeden z mladoboleslavských hráčů projel při komerční přestávce brankovištěm a udělal mu tam rýhu. Rozhodčí tak opravují třineckému brankáři jeho pracovní zónu.
34:00'
Po čase zákrok brankáře Mladé Boleslavi. Po druhé komerční pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Třince.
33'
Domácí Marcinko sundal ve středním pásmu Bernarda. Pomsty se ujal Stránský
33:37'
Gernát zavezl puk do útočného pásma, snesl tam pár ran, ale pásmo pro kolegy neudržel. Následně se ve středním pásmu srazil třinecký Stránský s Ševcem.
32:37'
Nakonec je vyloučen domácí útočník Tomáš Marcinko (TRI), který dostává menší trest za nedovolené bránění, a hostující útočník Jan Stránský (MBL), jenž je potrestán dvěma minutami za hrubost. Vypadá to, že Marcinko dostal trest za sražení Bernada a Stránský za následnou odplatu. Hraje se čtyři na čtyři.
32:37'
Přerušená hra. Marcinko srazil ve středním pásmu Bernada, který zůstává ležet a jen těžce se zvedá z ledu. Jan Stránský pak skočil na třineckého centra jako zápasník a povalil jej na led. Uvidíme, jak sudí vyhodnotí tuto situaci.
32:27'
Hosté jsou teď mnohem aktivnější. Bernad si hledal dlouho pozici na to, poslat puk na Kacetla. Třinecký brankář toho moc neviděl, následně se hosté nedostali k dorážce.
31:27'
Špaček nevyhodil puk z pásma a hosté drželi Oceláři před jejich brankářem. Obránci si na modré dvakrát vyměnili puk a následně pálil Kousal. Kacetl vykopl do bezpečí, mladoboleslavský dojíždějící útočník ale nebyl daleko od dorážky do odkryté klece.
30:51'
Teď drží puk na holích spíše hosté, kteří se musí tlačit dopředu. Ocelářům se daří čistit prostor před vlastní brankou.
30:07'
Zbořil centroval do brankoviště, před třineckou brankou sebral puk Šťastný a vozil jej po zadním mantinelu. Tato pasáž nabídla teď spíše osobní souboje a boj o puk u mantinelů.
29'
Marcinko tečoval Freibergsovu střelu. Trenérská výzva hostům nepomohla, 2:0
29:38'
Ofsajd Ocelářů po dlouhé přihrávce z vlastního pásma vrací hru před Kacetla.
29:10'
Kacetl teď měl co dělat! Po chybné rozehrávce třinecké obrany na jeho branku zle doráželi Bernad a pak ještě Jääskeläinen. Puk naštěstí pro domácí a ke smůle pro hosty končí těsně vedle pravé třinecké tyče.
28:55'
Zbořil prošel kolem Hrehorčáka a zkusil Kacetlovu pozornost. Domácí brankář střelu z velkého úhlu lapil.
28:39'
Po krátké chvíli další pauza, tentokrát komerční. Hosté jsou po dlouhé době v plném počtu – za těch téměř šest minut v oslabení dvakrát inkasovali.
28:32'
Třinec právě vstřelil branku!
Už je rozhodnuto – gól platí. Po přezkoumání je oznámeno, že k porušení pravidel nedošlo a rozhodnutí rozhodčích na ledě platí. Za střelce branky je označen MICHAL KOVAŘČÍK. Asistence: Ralfs Freibergs, Martin Růžička. Stav utkání 2:0.
28:32'
Oceláři v početní výhodě střílejí druhou branku! Puk končí v Růžičkově síti po Freibergsově střele od modré, před brankou clonil Marcinko, který byl po brance povalen na led. Za střelce gólu je označen Michal Kovařčík, hostující trenéři si však vyžádali trenérskou výzvu na přezkoumání situace. Má být přezkoumáno pravidlo o brankovišti a nedovoleném bránění brankáři při vstřelení gólu.
28:11'
Oceláři jsou v pásmu na puku, ale spíše teď podstupují souboje kolem mantinelu s hostující obranou. Rodewald mezitím těsně minul Růžičkovu branku.
27:31'
Rodewald zkazil přihrávku na Špačka, ale Kousal daleko nedojel. U mantinelu jej dostihl a zneškodnil Gernát.
27:10'
Špaček dal křížnou přihrávku z pravého kruhu na levou stranu Rodewaldovi, ale kanadský forvard příliš dlouho otálel se střelou. Růžička se tak stihl přesunout.
26'
Růžička vystřelil Ocelářům vedení při dvojité přesilovce, 1:0
26:52'
Z předbrankového prostoru se snaží zakončit Marcinko, ale pouze vyklepal Růžičkovy betony. Následně ještě trochu diskuzí před mladoboleslavskou brankou, ale hra bude pokračovat vhazováním v útočném pásmu Třince. Oceláři mají k dispozici ještě 2 minuty a 47 sekund početní převahy.
26:47'
Domácí se drží v pásmu, ale už mají proti sobě čtyři soupeře.
26:21'
Stránský pálil ze slotu těsně vedle. Následně nabíjel Vrána Hrňovi na modrou, ale třineckému útočníkovi utekl puk do středního pásma.
25:39'
Rodewald držel na pravé straně útočného pásma puk a dojíždějící Ondřej Najman (MBL) jej zasáhl krvavě ve tváři. Z toho je automaticky čtyřminutový trest a 51 sekund oslabení tři na pět – komplikovaná situace pro hosty.
25:17'
Vhazování ve středním pásmu. Oceláři mají k dispozici ještě 73 sekund klasické početní převahy.
25:02'
Třinec právě vstřelil branku!
Ocelářům přesilovková kombinace moc nelepila, ale nakonec se domácí dokázali prosadit. MARTIN RŮŽIČKA zakončoval po Vránově přihrávce skrz brankoviště do poloodkryté sítě hostujícího Jana Růžičky. Vránovi puk posunul Hrňa, který do své pozice nedostal ideální puk a nemohl střílet z první. Asistence: Petr Vrána, Erik Hrňa. Stav utkání 1:0.
24:41'
Stránského přihrávka na Marcinka byla zblokována a puk se snesl do lapačky Růžičkovi.
24:30'
Třinečtí si komplikovali situaci při rozehrávce, ale pak se k puku dostal Martin Růžička, který byl při přechodu do útočného pásma seknut Pavlem Kousalem (MBL). Domácí mají 33 sekund převahy pět na tři k dispozici.
24:01'
Ofsajd Ocelářů. Vhazuje se ve středním pásmu.
23:47'
Domácí vyhráli buly v útočném pásmu, ale pod bruslemi třineckých hráčů se dostal na hůl Bernada, který spoří čas pro hosty.
23:43'
Oceláři podrželi puk v útočném pásmu, akce končí střelou Špačka z levého kruhu, kterou schoval do lapačky Růžička. Následně v brankovišti hostí udělali rozruch Marcinko s Rodewaldem.
23:12'
Oceláři rychle ztrácejí pásmo a Gernát bude rozjíždět akci od vlastní branky.
23:03'
Matěj Stránský ve středním pásmu sražen Petrem Šidlíkem (MBL), který se stává prvním vyloučeným hráčem hostujícího týmu v utkání. První přesilovka Ocelářů v sérii.
22:44'
Druhá třinecká formace teď podržela Mladoboleslavské před jejich brankářem, hosté se po vyhození Jana Stránského provinili icingem.
22:12'
Po úmyslném ofsajdu Ocelářů se vhazuje před Kacetlem.
22:05'
Už se rýsovala zajímavá střelecká pozice pro domácí – Kundrátek si vyměnil puk s Freibergsem, ale druhá přihrávka lotyšského beka zpět na Kundrátka už byla navíc a nepřesná.
21:30'
Třinečtí drží puk na holích, ale do výraznější ofenzivní akce nebo delšího tlaku se nemůže dostat.
21:03'
Hosté nahrnuli puk do třineckého brankoviště, kde jej přikryl Kacetl. Byla při tom posunuta branka, vhazovat se bude po pravé ruce třineckého brankáře.
20:49'
Stránský se z pravé strany snažil najít před branku najíždějícího Marcinka, nepovedlo se to a slovenský centr ztratil puk za brankou.
20:14'
První střelu druhé třetiny si připsal po zemi Gernát. Hostující brankář kotouč celou dobu letu viděl.
20:01'
Při úvodním buly druhé třetiny byl také úspěšnější Vrána než Bičevskis.
20:01'
Začala druhá třetina.
Oba týmy se vracejí na bojiště. Druhá třetina pokračuje za minutu.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 16:10
Střely mimo 3:3
Zblokované střely 3:3
Hity 1:8
Vhazování 17:5
Trestné minuty 2:0
Druhá třetina začne cca v 15:49.
Přestože v třineckém útočném pásmu ještě probíhá diskuzní kroužek za účasti hráčů obou týmů a rozhodčích, běží už přestávka po první třetině prvního semifinálového utkání mezi Třincem a Mladou Boleslaví. Byla to třetina bezbranková, nicméně nabídla svižný hokej a několik dobrých šancí. Na domácí straně se neprosadil Martin Růžička, který zakončoval z předbrankového prostoru po otočce, na druhé straně pak střílel ze slotu Šťastný a ze strany dorážel Kotala. Možná největší šanci Třince měl v desáté minutě Michal Kovařčík, který si vybruslil do dobré střelecké pozice na pravý kruh, ale minul. Hosté pak nevyužili jedinou přesilovku první třetiny.
20:00'
První třetina skončila.
19:32'
Špaček sebral rozehrávku hostujícího týmu a postupoval sám proti soupeřům. Jeho střela byla zblokována do strany, ale následnou přihrávku před Růžičku šikovně usměrnil Michal Kovařčík do Růžičkova betonu.
19:07'
Jaroměřského rychlou přihrávku od Kacetlovy branky odrazil Stránský do ochranné sítě. Vhazuje se ve středním pásmu.
18:34'
Třinečtí se s útočnou snahou rozbili o modrou čáru, ale nakonec získávají pásmo zadarmo. Bernadova přihrávka na Zbořila totiž nenašla adresáta a je z toho icing.
18:03'
Mladá Boleslav teď hraje ve vysokém tempu. Puk se dostal na modrou k Šidlíkovi, jehož střela prolétla až na Kacetla také díky tomu, že hostující hráči odstavili blokujícího Gernáta. Třinecký brankář na místě.
17:24'
Kousal s Flynnem odrazili třinecký útok a druhý jmenovaný zkusil prověřit Kacetla bekhendem. Třinecký gólman puk jen vyrazil, pro Třinec ale do bezpečného prostoru.
16:32'
První třinecký útok v dobré šanci. Stránský vybojoval puk za brankou, nabil na modrou Kundrátkovi. Jeho střela byla spíše pobídkou na teč. Jan Růžička kotouč vyrazil do strany, odkud zkoušel dorazit Matěj Stránský. Růžička byl na místě.
15:28'
Oceláři chvíli pobyli v útočném pásmu, ale Ondřej Kovařčík se s Hrehročákem ke střele nedostali. Na druhou stranu rychle otočil hru Šťastný a na jeho centr z pravého křídla do předbrankového prostoru nedosáhl Kotala.
14:48'
Mladoboleslavští se drží v pásmu a hledají možnost, jak se dostat do dalšího střeleckého zakončení.
14:10'
Bičevskis vyhrál buly a následně pálí od modré Pláněk. Kacetl jeho střelu nemohl vidět, ale nakonec díky svému postavení zasáhl.
14:04'
Třinecká obrana zaváhala při rozehrávce a mladoboleslavský Stránský měl dobrou šanci v předbrankovém prostoru. Kacetl byl na místě.
13:36'
Oceláři vyhráli buly před svým brankářem a díky rychlé rozehrávce Freibergse se dostali do útočného pásma. Tam nakonec vyrobili střelu Rodewalda z velkého úhlu, když si kanadský útočník vyvezl puk zpoza brankové čáry.
13:16'
Kacetl pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, ale Špaček byl na modré odzbrojen. Puk se rychle dostal na levé křídlo ke Zbořilovi a jeho pokus na terč Kacetl kryje. Druhá komerční pauza první třetiny.
12:42'
Najmanovu střelu z levého kruhu přes Gernáta Kacetl měl asi trochu schovanou. Předvedl nepříliš jistý zákrok, puk ale odrazil do rohu.
12:16'
Přesilovka hostů skončila. Oceláři ji sehráli aktivně, dovolili jedinou střelu na svou branku a sami měli šanci před Růžičkou.
11:48'
Po vhazování byl pravděpodobně do obličeje zasažen Marcinko. Hra je přerušená, ale zřejmě nikdo z rozhodčí neviděl nic nedovoleného, bude se tak znova vhazovat před Kacetlem.
11:45'
První střela hostů v přesilové hře. Na vrchol levého kruhu dostal od mantinelu nabito Claireaux a jeho svižnou střelu k tyči lapil Kacetl.
11:22'
Šance Ocelářů! Po levém křídle unikal Rodewald! Přestože měl na své úrovni ještě obránce Bernada, zkusil vystřelit a Růžička musel být na místě.
11:07'
Teď Oceláři dokonce chvíli pobyli v útočném pásmu. Akce tak začíná od Bernada.
10:35'
Hosté už podruhé zakládají útok od vlastního brankáře. Oceláři už dvakrát vyhodili přes všechny čáry.
10:16'
Prvním vyloučeným semifinálové série je Daniel Kurovský (TRI), který je vykázán na dvě minuty za podrážení.
10:00'
Po krátké mezihře Mladé Boleslavi, opět útočná aktivita domácích. Aktivní Kurovský se však provinil útočným faulem a nabídne hostům první přesilovku zápasu.
09:28'
Tlak Ocelářů končí opět u Michala Kovařčíka. Křídelník třetí třinecké formace vybruslil s pukem na holi zpoza branky a snažil se jej procedit pod Růžičkou, hostující brankář ale měl všechny prostory utěsněné.
09:06'
Velká šance Michala Kovařčíka! Ten se vyháčkoval po přihrávce od Rodewalda ze středního pásma až do velké šance. Byl sám na pravém kruhu, ale jeho střela šla těsně vedle pravé Růžičkovy tyče.
08:56'
Teď se o aktivitu snažili hosté z Mladé Boleslavi. Stránský uzmul puk ve středním pásmu a i když se rýsovala akce dva na dva, zkusil štěstí a vypálil příklepem z vrcholu pravého kruhu. Kacetl byl na místě.
08:02'
Po krátké mezihře Mladé Boleslavi opět tlačí Oceláři. Musilovo nahození od modré tečoval těsně před Růžičkou Vrána, ale nebezpečí pro hostující branku z toho nebylo.
07:01'
Oceláři vyhráli po komerční přestávce buly v obranném pásmu a rychle se snaží přenést hru před Růžičku. První útok nevyšel, do pásma se hra dostala až při druhém pokusu.
06:43'
Obrovská šance Mladé Boleslavi! Kurovský nedostal puk z obranného pásma a po nahození od modré se na slotu v nebezpečné šanci zjevil Šťastný. Jeho pokus Kacetl vyrazil do strany, odkud se snažil dorážet Kotala, ale trefil jen boční síť.
05:59'
Strnad nahodil puk na zadní hrazení. Kotouč se neposedně odrazil před třinecké brankoviště, a tak Kacetl raději přerušil hru, i když u něj byli první jeho spoluhráči.
05:41'
Velká šance prvního třineckého útoku. Znova po Douderově střele závar před Růžičkou. Třinecký útočník tohoto jména zakončoval po otočce po zemi, ale mladoboleslavský brankář nesoucí toto příjmení byl na zemi včas.
05:06'
Třinečtí se rychle dostali do útočného pásma. Michal Kovařčík se sice rozbil o Ševce, ale předal puk Rodewaldovi, který objel branku a nabil na modrou Douderovi. Jeho střelu si Růžička našel a lapil do rukavice.
04:47'
Gernátova vysoká přihrávka na Michala Kovařčíka byla příliš prudká. Ševc se Šidlíkem byli u puku na zadních prknech dřív, je z toho tedy třinecký icing.
04:15'
Oceláři se několika rychlými přihrávkami dostali do útočného pásma. Hrňa pak posunul puk na modrou Kundrátkovi, ale jeho nahození Růžička viděl.
03:49'
Krátký pobyt hostů v útočném pásmu, ale Bičevskis se ke střele nedostal, resp. zblokoval jej třinecký obránce.
03:20'
Stránský se snažil vykličkovat individuálně z rohu, ale v klíčovém okamžiku, kdy se chystal ke střele, mu puk sklouznul a nic nebezpečného z toho nebude.
03:05'
Gernát, Dravecký a Roman se snažili hluboko napadat mladoboleslavské hráče, ale do střeleckého zakončení se nedostali. Hosté pak při rozehrávce zahráli nepřesně a po icingu vhazování před Růžičkou.
02:44'
Růžička sebral puk letící před jeho brankoviště a přerušuje hru. Další vhazování bude po jeho levé ruce.
02:31'
Špaček vyhrál buly a Oceláři rychle přenesli hru do útočného pásma.
02:14'
Zakázané uvolnění Třince stěhuje hru před Kacetla.
01:53'
Jääskeläinen ztratil v útočném pásmu puk, uzmul mu jej Hrňa. Třinecký útočník jen nahodil za Růžičkovu branku a nechal spoluhráče vystřídat.
01:25'
První pobyt bruslařů v útočném pásmu zařídil Šťastný. Hosté drží puk, ale posílají si ho zatím jen kolem mantinelů.
00:58'
Druhý třinecký útok drží puk za Růžičkovou brankou, ale nedaří se mu vykombinovat do předbrankového prostoru.
00:36'
Puk končí mezi střídačkami, vhazuje se ve středním pásmu.
00:29'
První útok Ocelářů. Doudera jen lehce nahodil zpoza pravého kruhu, Jan Růžička musel kotouč vyhlížet přes clonícího Vránu.
00:01'
Vítězem prvního semifinálového vhazování byl třinecký kapitán Petr Vrána, který vyhrál nad Marisem Bičevskisem.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba týmy již jsou na ledové ploše. První semifinále mezi Třincem a Mladou Boleslaví začne asi za minutu.
Při pohledu na sestavu třineckých Ocelářů můžeme konstatovat, že domácí trenérský tým se rozhodl do vítězné sestavy nesahat. V brance tedy pokračuje Kacetl, který ve čtvrtfinále podával výtečné výkony, na lavičce zůstal uzdravený Štěpánek a mimo zápasový line-up je tentokrát třetí brankář Honzík. Obrany jsou beze změny i útočná třináctka hraje ve složení jako poslední utkání v Brně. Na tribuně tak zůstává obránce Adámek i útočník Chmielewski.

Mladoboleslavský trenérský tandem Rulík – Patera postavili sestavu týmu BK Mladá Boleslav pro první semifinále totožně jako ve čtvrtfinálové sérii. V brance dostává přednost Jan Růžička před Krošeljem, sedmička obránců je totožná jako proti Dynamu, stejně čtyři mladoboleslavské útoky. Jediná změna je ta, že čtvrtý útok Bruslařského klubu se posouvá pro první semifinále na pozici prvního ataku a další formace se posouvají. Mimo hru zůstává od začátku února zraněný forvard Lunter.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Jaroměřský, D. Musil, Kundrátek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – O. Kovařčík.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Ševc (C), Šidlík, Moravec, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Dlapa – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Lhotský, J. Svoboda.
Z kabiny Ocelářů

Oceláři si po rychlé čtvrtfinálové sérii dali trochu volna, doléčili šrámy a začali se znova připravovat na utkání play off, tentokrát na nového soupeře. Z výpovědi trenéra Varadi i jeho svěřenců je znát, že si moc dobře uvědomují sílu svého soupeře pro druhé kolo play off. „Vnímáme Mladou Boleslav jako kvalitního soupeře, který si v základní části zaslouženě vydobyl své postavení v tabulce. V jejich čtvrtfinálové sérii s Pardubicemi dominovali, takže určitě se na ně připravujeme pečlivě.“ Kouč domácích Varaďa následně popisuje, že sílu Mladé Boleslavi vidí v celoplošném, dynamickém herním projevu: „Ten hokej mají na rychlosti postavený, velmi dobře forčekují a moc branek nedostávají. Také v jejich obranném pásmu si umí poradit s těžkými situacemi, defenzivně jsou na tom velmi slušně, takže nás čeká určitě těžká práce.“ Pro beka třineckých Ocelářů Jaroměřského je duel pikantní ještě v tom, že z regionu, v němž sídlí semifinálový sok, pochází: „Asi bych lhal, kdybych řekl, že to není trochu speciální. Mám tam skoro veškeré příbuzenstvo, rodinu a kamarády, někteří Boleslavi fandí. Určitě budu rád, když teď budou zklamaní, že vyhrajeme my.“

Bilance v Generali Česká play off: 4 zápasy, 4/0, skóre 20:4
Bilance doma: 2 zápasy, 2/0, skóre 12:2
Nejproduktivnější hráč: Matěj Stránský 6 (2+4)
Nejlepší střelec: Michal Kovařčík 4
Nejlepší nahrávač: Michael Špaček 6
Nejproduktivnější obránce: Martin Gernát 5 (1+4)
Vítězné góly: Matěj Stránský, Martin Gernát, Martin Růžička, Tomáš Kundrátek všichni 1
Góly v přesilovce: Matěj Stránský, Erik Hrňa oba 2
Body v přesilovce: Erik Hrňa 4 (2+2)
Statistiky brankáře: Ondřej Kacetl 4 z. – 4/0, úsp. 96,33 %, prům. 1,00 g/z, 1 SO

Zápasy Třince ve čtvrtfinále:

20. března 2021: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Kundrátek (Kurovský), 2. M. Kovařčík (M. Špaček), 13. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 26. Rodewald (Gernát, M. Špaček), 46. Hrňa (Freibergs, Kurovský)

21. března 2021: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
12. Kurovský (Hrňa), 20. M. Stránský (P. Vrána, Hrňa), 27. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 30. M. Kovařčík (M. Špaček, Gernát), 40. Freibergs (Hrňa, P. Vrána), 59. M. Kovařčík (M. Špaček, Kundrátek), 60. Marcinko (Rodewald, Gernát) – 3. Zámorský (P. Holík, F. Král), 47. P. Holík (F. Král, Mueller)

24. března 2021: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
24. Mueller (F. Král, P. Holík) – 8. Martin Růžička (M. Stránský, P. Vrána), 34. Gernát (Miloš Roman, Hrehorčák), 47. Hrňa (M. Stránský, Freibergs), 54. M. Kovařčík (M. Špaček)

25. března 2021: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
13. Klepiš (V. Němec, Gulaši) – 16. Rodewald (M. Špaček, Gernát), 22. M. Stránský (M. Kovařčík, Martin Růžička), 26. Hrehorčák (Rodewald, Dravecký), 51. Hrehorčák (Dravecký)
Z mladoboleslavské kabiny

Mladoboleslavští hokejisté odpočítávají poslední hodiny dlouhé pauzy. Po čtvrtfinále měli rovných deset dní bez hokeje. Také oni jsou trenérskou dvojicí Rulík – Patera výtečně nachystáni na druhé kolo play off, historicky druhou účast Mladé Boleslavi mezi elitním extraligovým kvartetem. Mladá Boleslav se bude v semifinále spoléhat na objev čtvrtfinálové série, Jakub Kotala byl nejproduktivnějším bruslařem a vede produktivitu celého play off. I z pohledu pokročilých statistik vyplývá, že Kotalovy výkony byly motorem mladoboleslavské ofenzivy ve čtvrtfinále. Jeden z členů trenérského dua Pavel Patera před začátkem semifinále poznamenal: „Pardubice už musíme nechat za sebou. Je fajn, že jsme měli k dispozici deset dní na přípravu. Kluci si samozřejmě odpočinuli, ale zároveň jsme se stihli věnovat hře ve všech pásmech a všem nerovnovážným situacím na ledě. Teď už jde jen o to, abychom se na semifinále nastavili v hlavách.“

Bilance v Generali Česká play off: 4 zápasy, 4/0, skóre 16:5
Bilance venku: 2 zápasy, 2/0, skóre 9:5
Nejproduktivnější hráč: Jakub Kotala 7 (5+2)
Nejlepší střelec: Jakub Kotala 5
Nejlepší nahrávač: Martin Ševc 4
Nejproduktivnější obránce: Martin Ševc 5 (1+4)
Vítězné góly: Jakub Kotala 2
Góly v přesilovce: Jakub Kotala 4
Body v přesilovce: Jakub Kotala 5 (4+1)
Statistiky brankáře: Jan Růžička 4 z. – 4/0, úsp. 96,00 %, prům. 1,25 g/z, 2 SO

Zápasy Mladé Boleslavi ve čtvrtfinále:

18. března 2021: BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky:
35. A. Zbořil (Kotala, Ševc), 60. Ševc

19. března 2021: BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky:
11. Kotala (A. Zbořil), 40. Šťastný (Pláněk), 43. Cienciala (Claireaux), 50. Kotala (Jääskeläinen, Ševc), 53. Claireaux (Cienciala, Bernad)

22. března 2021: HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky:
15. Camara (Kolář, A. Kosticyn), 24. A. Kosticyn (T. Zohorna, Vála) – 3. Jääskeläinen (Claireaux, Cienciala), 19. Kotala (A. Zbořil, Šťastný), 30. Šťastný (Ševc), 60. Kotala (Claireaux)

23. března 2021: HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky:
7. Poulíček (Blümel), 8. Tybor (R. Kousal), 21. Camara (A. Kosticyn, J. Mikuš) – 22. Jääskeläinen (Bernad, Cienciala), 47. P. Kousal, 48. Šidlík (Šťastný, Kotala), 51. Kotala (Ševc, Šťastný), 60. J. Stránský (Strnad)
Vzájemné zápasy v této sezóně

Oceláři v této sezóně s Mladou Boleslaví odehráli čtyři velmi těsná utkání – jedno skončilo v samostatných nájezdech a tři o jedinou branku. Ve všech utkáních základní části se radoval Bruslařský klub. Nutno podotknout, že tři zápasy se hrály v Mladé Boleslavi, včetně toho posledního původně plánovaného do Třince. Bodově se proti bruslařům nejvíce dařilo první formaci – nejvíce bodů nasbíral Martin Růžička (3+2). V barvách dnes hostujícího týmu byl naopak nejpilnější sběratel bodů Ondřej Najman se stejnou bodovou bilancí, jako měl na třinecké straně Růžička.

6. prosince 2020: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:4 po sam. náj. (1:1, 0:1, 2:1/0:0)
Branky a nahrávky:
12. P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička), 48. F. Zadina (Hrňa, Jašek), 53. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský) – 17. Allen (Cienciala, Bičevskis), 21. R. Zohorna (Šťastný), 52. Lunter (R. Zohorna, Ševc), roz. sam. náj. Bernad

12. ledna 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
11. Flynn (O. Najman, Hrbas), 20. Pláněk (Šťastný), 35. O. Najman (Claireaux, Cienciala) – 11. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Dravecký), 13. Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa)

22. ledna 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
36. P. Kousal (Flynn, Ševc), 39. P. Kousal (O. Najman, Flynn), 49. Kotala (Jääskeläinen, Ševc) – 44. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 48. Hrehorčák (Marcinko)

5. března 2021: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:4 (1:3, 1:1, 1:0) – hráno v Mladé Boleslavi
Branky a nahrávky:
4. Martin Růžička (Freibergs, M. Adámek), 39. Hrňa (M. Adámek), 47. Gernát (M. Doudera, M. Stránský) – 11. O. Najman (P. Kousal), 15. Šťastný (Kotala), 17. O. Najman (Flynn), 31. A. Zbořil (Kotala, Jääskeläinen)
Dlouhé čekání je u konce. Semifinálová série mezi týmy HC Oceláři Třinec a BK Mladá Boleslav je tady. Třinečtí hokejisté postoupili do druhého kola play off 25. března a od té doby stáli, Mladá Boleslav měla čekání ještě dokonce o dva dny delší. Teď už se ale oba týmy pustí do druhé vzájemné série ve vyřazovacích bojích – všechno začne na Bílou sobotu 3. dubna 2021, kdy v 15 hodin v prázdné třinecké Werk areně zkříží hole centři prvních formací – docela pravděpodobně to bude domácí Petr Vrána a mladoboleslavský Adam Zbořil. Kdo postoupí do finále, budeme vědět nejdříve 8. a nejpozději 15. dubna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Sparta 52 32 3 6 11 194:116 108
2. Třinec 52 31 4 5 12 187:130 106
3. M. Boleslav 52 26 6 7 13 167:126 97
4. Liberec 52 24 8 5 15 152:118 93
5. Plzeň 52 24 6 7 15 170:128 91
6. Mountfield 52 26 4 3 19 144:127 89
7. Pardubice 52 21 7 4 20 141:146 81
8. Vítkovice 52 20 4 6 22 130:142 74
9. Brno 52 19 5 6 22 144:152 73
10. K. Vary 52 17 8 6 21 145:176 73
11. Litvínov 52 17 8 5 22 133:146 72
12. Olomouc 52 14 6 5 27 105:156 59
13. Zlín 52 11 3 4 34 108:178 43
14. Č. Budějovice 52 6 4 7 35 128:207 33
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
Články odjinud