Třinec - Sparta | ONLINE | 29.3.2015 17:20 | Tipsport Extraliga 2014/2015 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Dnešní hokejový maraton je u konce a já se s vámi budu muset rozloučit. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste se u online přenosu dobře bavili. Přeji příjemný večer, úspěšný vstup do nového týdne a příště se těším, na počtenou!
Diváci si dnes z vyprodané Werk Areny odnesli domů nezapomenutelný hokejový zážitek. Sparta nejprve vedla o dvě branky, Třinec otočil stav třemi zásahy a byl jasně na konci. Ale Pražany zastihl ve skvělé formě úvod třetí části a vedení bylo zpět na jejich straně. Dvě minuty před koncem se Třineckým podařilo vyrovnat a nezměrnou radost zapříčinili vítěznou brankou v druhé polovině prodloužení. Po dvou duelech ve Slezsku má Třinec k postupu do finále blíže, neboť nad sparťany vede 2:0.
Nejlepší hráči utkání

Jakub Klepiš – TRI (1+1),
Michal Vondrka – SPA (1+0).

Nejlepším Ocelářem v dnešním zápase byl zvolen útočník Klepiš, který vstřelil důležitý první gól Ocelářů a v prodloužení stál u zrodu vítězné akce. Na straně druhé je to Vondrka. Sparťan, který nebyl včera příliš výrazný, hrál dnes skvěle. Vstřelil branku a byl na ledě hodně cítit.
Statistiky po prodloužení:

Střely: 43 (12, 11, 11, 9) – 29 (11, 9, 6, 3),
střely mimo: 13 (4, 4, 1, 4) – 7 (2, 2, 2, 1),
hity: 21 (9, 4, 5, 3) – 13 (3, 4, 5, 1),
vyhraná vhazování: 51/88 (13, 17, 13, 8) – 37/88 (11, 9, 9, 8),
úspěšnost na vhazování: 58 %42 %,
trestné minuty: 16 (2, 12, 2) – 20 (2, 12, 6, 2).
Neuvěřitelné druhé utkání semifinálové série mezi Třincem a pražskou Spartou je u konce, vítězí opět Oceláři. Utkání skončilo v základní hrací době nerozhodně, a tak se muselo do prodloužení. Ve vzduchu viselo obrovské napětí a do první velké šance se Oceláři dostali až po jedenácti minutách. Polanský jel sám na bránu, při střele však zlomil hůl. Za další dvě minuty přečkali sparťané oslabení, dokonce mohl zahrozit Hlinka. Toho ovšem obral o puk Orsava a ujížděl dopředu, než ho čistě zastavil Ružička.

Rozhodnutí přišlo čtyři minuty před koncem prodloužení. Klepiš přenechal kotouč Ružičkovi. Ten přihrával před branku, kam si najel obránce Roth a zasunul puk po přesné přihrávce slovenského spoluhráče do brány. Na ledě i v hledišti propukla obrovská radost. Oceláři zvládli i druhý zápas a do hlavního města se vydají s náskokem. Sparta dnes byla blízko a sahala po bodu, ale v prodloužení byli Slezané mírně aktivnější a vítěznou branku vstřelili po zásluze. Třinec – Sparta Praha 5:4 pp.
Konec zápasu.
75:06
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři střílejí rozhodující branku a v dnešním strhujícím utkání vítězí! Klepiš přenechal v útočném pásmu puk za sebou Ružičkovi, ten zaznamenal před brankou najíždějícího VLADIMÍRA ROTHA, pro něhož už nebylo problémem nádhernou kombinací ukončit doklepnutím do prázdné branky – 5:4! Asistence: Štefan Ružička, Jakub Klepiš.
74:40
Sparta se na chvilku dostala do útoku, ale o puk přišla. Pilaře pak přes červenou čáru nepustil Cienciala a alespoň nahodil za Novotného.
74:03
Nahození Slezanů ze středního pásma skončilo po odrazu od mantinelu na zadní síťce branky. Tam kotouč udržel Polášek, vhazuje se před Novotným.
73:56
Třinečtí v oslabení trochu zapomněli na zadní vrátka a Hlinku odstavil před střelou od kotouče až na poslední chvíli Orsava! Mladý útočník Třince se rovnou vydal přímo středem kluziště na branku Novotného! Jeho tempu stíhal Ďaloga a zabránil mu v zakončení čistým způsobem! Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
73:13
Kreps po nabídce M. Doudery z pravého křídla vysoko přestřelil, Trončinský pak ještě na chvilku udržel útočné pásmo. Sparta se následně osvobodila.
72:57
Třinec se těžko usazuje před Novotným. V souboji za brankou upadl pod Ďalogu Polanský. Rozhodčí to posoudili jako úmyslné zalehnutí puku a vykázali hru do středního pásma.
72:21
Klepiš překombinoval situaci v útočné třetině a do úniku se vydal Vondrka s Buchtelem. Prvně jmenovaného připravil o puk Roth a přiťukl Ružičkovi.
71:50
Třinec si zahraje první přesilovku prodloužení. V útoku fauloval Martin Réway (SPA) Rotha u hrazení a je potrestán dvěma minutami za napadení. To může být důležitý moment, anebo taky ne.
71:49
Neúnavný Hlinka potrápil třineckou obranu únikem po pravé straně a teď u mantinelu zaměstnává Rotha. Sparta se v posledních minutách osmělila.
71:05
Ze souboje se puk od Draveckého odrazil přímo do jízdy Polanskému! Toho marně stíhal Kumstát, Polanský vypálil, ale zlomil hůl a puk zamířil vedle!
70:44
Hrubec vyrazil také další ránu z hole Pecha. Kreps potom poslal kotouč znovu přes všechny čáry a také v tomto případě je pískáno zakázané uvolnění.
70:30
Sparta mohla z brejku vytěžit branku, kdyby jí trochu více přálo štěstí. Formanovu nabídku na teč využil Buchtele, ale Hrubec byl připraven. Třinec vyhodil na zakázané uvolnění.
69:34
Třinec je v útoku a drží Spartu pod zámkem. Ružička střílel z úhlu a Hrňa rovněž, obě rány si pohlídal Novotný a dokázal puk vytěsnit vždy za branku.
69:05
Klepiš nevěděl u hrazení, co s pukem, a tak jej pouze bekhendem nahodil na branku. Pro Novotného to nebyl těžký zákrok, ale byl nucen kotouč udržet. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho svatyní.
68:34
Třinec je o něco aktivnější a soustavně se tlačí do útočného pásma. Sparta čeká na brejky. Nyní v pohodě za Hrubcem rozehrává Trončinský.
68:03
Buchtele obral o kotouč Orsavu, pak ovšem ke své smůle přihrál rovnou Krepsovi. Ten vypálil ostře, trefil však bránícího Piskáčka.
67:30
Vyprodaná Werk Arena viděla zakázané uvolnění Ocelářů, po němž puk znovu dopředu vystřelil Galvas. Tentokrát se nepíská, kotouč dojel Piskáček.
67:10
Nevylučovalo se ani po pádu M. Doudery, nicméně třinecký nápor pokračoval nadále. Galvas přihrál na modrou čáru, odkud jeho parťák Linhart přestřelil.
66:31
Třinec je momentálně lepším týmem a tlačí se před branku Sparty. Polanského ubránil Pilař a Polášek poslal puk alespoň do středního pásma na Kleslu.
66:03
Hlinka obral o puk Polanského, jenže nevyhodil. Naštěstí pro hosty trefila dělovka Adamského jen jeho spoluhráče Draveckého. Polášek pak po mantinelu vyhodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
65:44
Aktivní Orsava vytvořil další střeleckou pozici pro Trončinského, který pálil vedle. Pak se ke kotouči propracoval Kreps, jeho střelu z úhlu ale Novotný zkrotil lapačkou.
65:23
Třinec se dostal do útočného pásma a několikrát požadoval odpískání faulu. Ružička nakonec přihrál ke střele Trončinskému, Novotný zasáhl a puk udržel.
64:49
Na jedné straně nepustil Polanského do zakončení v souladu s pravidly Polášek, na druhé pálil Buchtele ze zajímavé pozice jen nad branku.
64:15
Hlinkovu přihrávku před branku zastavil Trončinský. Pilař pouze nahodil za Hrubce. Napětí a nervozita ve vzduchu by se daly krájet.
63:36
Nebezpečná situace také před Hrubcem. Volný puk vyplaval před Vondrku, ten vystřelil z první příklepem, ale neprostřelil třineckého gólmana.
63:08
Pechanec v souboji s Pechem ometl puk o hrazení a znovu je pískáno zakázané uvolnění. Na buly před Hrubcem jdou právě Pechanec s Pechem.
63:01
Galvasovi se nepovedla rozehrávka, ale Polášek mu ještě puk s díky vrátil. Galvas však zaváhal i napodruhé a je z toho zakázané uvolnění Ocelářů.
62:45
První vážnější šanci měli na holi domácí. Pechanec přešel modrou čáru a přihrál doleva Orsavovi. Ten si počkal na nejlepší pozici, pak vystřelil jen do lapačky Novotného.
62:11
M. Doudera u hrazení prohrál souboj s Formanem a dopředu mohl uhánět Buchtele. Napřáhl ke střele, ale trefil jen Kleslu do holenních chráničů.
61:59
Klepiš chtěl přihrávat před branku, jenže puk mu u mantinelu sjel z čepele hole. Barinka však rozehrál jen na zakázané uvolnění a vhazuje se před Novotným.
61:32
Trončinský se dostal při rozehrávce pod tlak napadajících sparťanů, a tak jenom nahodil obloučkem dopředu a odjel střídat.
60:57
Trončinský vystřelil od modré čáry a Novotný vyrazil kotouč jen před sebe. Naštěstí pro něj obránci Sparty nepustili k dorážce Krepse ani Orsavu.
60:23
Hrňa neudržel puk v útočném pásmu v souboji s Ďalogou. Pecha zase od kotouče odstavil Linhart na druhé straně. Do útoku jde Třinec.
60:01
Začalo prodloužení.
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 34 (12, 11, 11) – 26 (11, 9, 6),
střely mimo: 9 (4, 4, 1) – 6 (2, 2, 2),
hity: 18 (9, 4, 5) – 12 (3, 4, 5),
vyhraná vhazování: 43/72 (13, 17, 13) – 29/72 (11, 9, 9),
úspěšnost na vhazování: 60 % – 40 %,
trestné minuty: 16 (2, 12, 2) – 18 (2, 12, 6).
Třetí třetinu zahájili Oceláři špatně, naopak Sparta dvěma rychlými góly otočila průběh zápasu zpět na svou stranu. Po třech minutách se prosadil Vondrka, když svou střelu schoval za Trončinského a překonal Hrubce. Za další dvě minuty se sparťané radovali z přesilovkové trefy. Hlinka měl na brankovišti dost času, vymyslel přiťuknutí na Pilaře a zkušený obránce už dostal kotouč do sítě. Sparta si v dalších minutách vedení hlídala, Třinec k ničemu moc nepouštěla a čas utíkal. Třineckým nešly přesilové hry, navíc Buchtele osm minut před koncem trefil tyč Hrubcovy branky a Piskáčkovu nebezpečnou střelu vyrážel třinecký gólman před sebe.

Tlak Ocelářů se začal rýsovat až nějaké tři minuty před koncem. Slezané se usadili v útočném pásmu, z práce Pechance ještě branku nevytěžil Kreps, ale M. Doudera už byl dvě minuty před třetí sirénou úspěšný a vystřelil Třinci vyrovnání. Oceláři stihli vyrovnat a v závěru ještě mohl dovršit další obrat Ružička, jenže mu zakončení čistým zákrokem do těla znemožnil Hlinka. Že to nebyl faul, to třineckým fanouškům ostatně potvrdil i expert České televize David Pospíšil. Bude se hrát dvacetiminutové prodloužení s náhlou smrtí, v pěti na obou stranách.
Dvacetiminutové prodloužení začne přibližně v 20:09.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:38
Třinec ještě vyjel do jednoho brejku. Po pravé straně se hnal Ružička, ale na poslední chvíli do něj tělem vlétl Hlinka a čistě ho odstavil od puku.
59:16
Poslední minutu třetí třetiny začal odvážným průnikem Pech a potom střílel těsně vedle brány. Sparta pokračuje s pukem v útočném pásmu.
58:48
Po přihrávce rukou v podání sparťanů získali puk Oceláři. Klesla nahodil do útočného pásma, kde ovšem puk sebral Barinka a v klidu rozehrává.
58:15
Třinci se to znovu povedlo, ale ještě zbývají poslední dvě minuty třetí části. Ty zahájil svým nahozením Pilař, za kotoučem spěchá Přibyl.
57:46
Třinec právě vstřelil branku!
Hrňa po souboji s Hlinkou upadl, ale pokračovalo se dál ve hře! Třinec se pohyboval s kotoučem okolo branky, k puku se dostal MILAN DOUDERA, vybruslil si do dobré střelecké pozice a zacílil přesně ke vzdálenější tyči – 4:4! Asistence: Štefan Ružička, Erik Hrňa.
57:09
Pechanec vybojoval svým vířivým pohybem pozici pro Krepse, ten Novotného nepropálil. Na druhé straně trefil Réway clonícího Krepse.
56:29
Načas se hrát nebude, protože Novotný má s uchycením své branky větší potíže, než se původně zdálo. Na led musí zástupce technické čety.
56:29
Na opačné straně se procpal přes třinecké obránce Přibyl, ale střílel nad bránu. Třinecké zastavil při přechodu dopředu ofsajd, něco si společně vyříkávají Kreps s Pechem.
56:02
Polášek udělal při rozehrávání velkou hrubku a nabídl puk Polanskému. Naštěstí pro hosty přihrávka na Adamského neprošla přes Pilaře.
55:47
Hrňa nechal při svém průjezdu okolo branky puk chytře za sebou, jenže Novotný jej vypíchl dřív, než se na místě objevil Klepiš. Po dalším nahození Ocelářů brankář hostí zasáhl.
55:17
Problém se svou brankou má Novotný, ale rozhodčí zasunuli kolík do otvoru a vše je v pořádku. Vhazuje se ve středovém kruhu, na buly se rovnají Klepiš a Hlinka.
54:55
Pražané jsou v plném počtu a do konce utkání zbývá jen něco málo přes pět minut. Zatím to na třinecký tlak nevypadá, ale nechme se překvapit.
54:22
Trončinský si nahodil kotouč sám pro sebe, dojel jej, ale v souboji s Pilařem neuspěl a Sparta se znovu osvobodila. Tato přesilovka Ocelářům nevychází.
53:41
Třinci se nedaří usadit v útočném pásmu. Další střela nesedla Klepišovi, Trončinský zase trefil Rolinka a kapitán Sparty dostrkal puk z obranné třetiny.
53:02
Klepiš s Kleslou rozebrali sparťanskou obranu rychlou kombinací na jeden dotek, závěrečná střela se ovšem vůbec nepovedla Ružičkovi.
52:49
Vondrka přihrával před branku, ale cestu puku přerušil svou rybičkou Trončinský. Jaroslav Hlinka (SPA) pak zastavil třinecký brejk faulem a je vyloučen na dvě minuty za podražení. Třinec si po komerční pauze zahraje přesilovku.
52:26
Trončinský přihrál Polanského, jehož nahození do útočného pásma však v poklidu sbírají sparťané. Čas teď pro Oceláře utíká hodně rychle.
51:46
Na druhé straně však pozor na Spartu! Buchtele se uvolnil v útočném pásmu a nastřelil tyč, Piskáčkovu střelu vyrazil Hrubec před sebe.
51:11
Roth našel krásnou přihrávkou z obranného pásma na útočné modré čáře Krepse. Ale toho opět pozlobilo zpracování puku, akci přibrzdil a nepřihrál přesně Orsavovi.
50:57
Hlinkovo nahození po mantinelu sebral Hrubec, ale nerozehrál přesně na Ružičku. O chvilku později si musel připsat další zákrok proti pokusu Rolinka ze strany.
50:12
Polanský dojel vlastní nahození a obral o puk Piskáčka. Avšak vzápětí byl tvrdě dohrán na mantinel Vondrkou. Zákrok sparťana byl čistý.
49:37
Hrubec pokryl nahození z dálky a Oceláři pak na buly uspěli. Jenomže přechod přes modrou čáru vůbec nevyšel Krepsovi, kterému utekl puk a Orsavovi byl proto odpískán ofsajd.
49:16
Třineckým byla odpískána přihrávka rukou a hra je vykázána do středního pásma. Mezitím už je Sparta v plném počtu. Začíná poslední jedenáctiminutovka třetí části.
48:48
Roth ideální střeleckou pozici prováhal a nevypálil. Ružička bojuje o kotouč s hostujícími obránci u hrazení. Třinečtí nemají puk pod kontrolou.
48:25
Po dalším zákroku Novotného je hra přerušena, na buly po jeho levici jdou Klepiš a Vondrka. Třinec se zatím napevno nemůže usídlit před Novotným.
47:53
Novotný vyrazil střelu Adamského, poradil si také s ranou Klesly a k dorážkám Oceláře nepustila sparťanská obrana. Pražané se osvobodili vyhozením.
47:27
Ďalogovi se nepovedlo vyhodit a Třinec se usazuje v útočném pásmu, Za brankou manévruje s kotoučem Kreps a snaží se uvolnit někoho ze spoluhráčů.
46:51
Orsava se prodral do útočného pásma a byl zastaven faulem. Vyloučen je Adam Polášek (SPA) na dvě minuty za podražení. Ve výhodě pak ještě nebezpečnou ránu Klepiše vyrazil Novotný. Po komerční přestávce začne přesilovka Třince.
46:11
Třinečtí trochu znervózněli. Po zakázaném uvolnění trefil Pilař do noh Rotha, Kreps následně posunul kotouč jen na další zakázané uvolnění.
45:54
Roth nezvládl na sto procent souboj s Vondrkou, k mantinelu přijel ještě Pechanec a všichni hráči teď bojují o kotouč za bránou Hrubce.
45:20
Na druhé straně se nepovedlo dobře zakončit Ružičkovi. Klepiš pak přihrál Trončinskému, jemuž ovšem nedovolil vystřelit bránící Přibyl.
44:41
Sparta právě vstřelila branku!
Úvod třetí třetiny je tedy pro změnu silně v režii Sparty, která obrací a jde do vedení! Hlinka dostal na brankovišti příliš prostoru, posunul kotouč na KARLA PILAŘE a ten dostrkal puk do branky! Kombinace dvou sparťanských asistentů kapitána končí vedoucím gólem – 3:4! Asistence: Jaroslav Hlinka, Martin Réway.
44:04
Sparťané se hned usadili před Hrubcem, Mikuš si vyměnil puk s Ďalogou, jehož střela však neprošla přes hradbu těl na branku. Následně puk vyhodil M. Doudera.
43:28
Nepříjemné chvilky pro Oceláře budou pokračovat. Jiří Polanský (TRI) v útočné fázi fauloval Vondrku a odsedí si dvouminutový trest za držení protihráče.
43:07
Sparta se z obranného pásma nedostala, jelikož její hráči poslali puk přes všechny čáry. Po nahození Adamského bojuje za bránou Novotného Polanský s Hlinkou.
42:42
Pechanec tlačil kotouč zpoza branky před Novotného, byl zezadu napadán Hlinkou a celá situace skončila posunutím branky. Pechanec se sparťanské defenzívě omluvil, vhazuje se po levici brankáře Holešovických.
42:36
Oceláři se okamžitě rozhodli se stavem něco udělat a jsou v útočné třetině. Klepiš dostal na modré čáře nabito a Novotný vyrazil jeho příklep do ochranné sítě.
42:18
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta na začátku třetí třetiny vyrovnává a je zpět ve hře! Pilař našel přesnou rozehrávkou MICHALA VONDRKU, který pronikl do útočného pásma a vystřelil okolo noh Trončinského. Hrubec viděl puk na poslední chvíli a gólu už nezabránil – 3:3! Asistence: Karel Pilař, Adam Polášek.
41:40
Buchtele táhl docela nebezpečnou akci Sparty, ale sám ji pokazil nepřesnou přihrávkou doprava. Boje o kotouč pokračují u hrazení v rohu kluziště.
41:15
Kreps na buly neuspěl, ale Třinec se přesto později dostal z obranného pásma. Nyní je kotouč zpět u obránců a rozehrává Galvas.
40:55
Bez sebemenších problémů sparťané zbytek oslabení ubránili, Mikuš navíc při výjezdu z trestné lavice pořádně prohnal Klepiše. V další akci rozehráli domácí na zakázané uvolnění.
40:08
Na začátku třetí části ještě Třinec dohrává přesilovou hru z třetiny druhé. Polášek však rychle vyhodil a Rotha při rozehrávce obtěžuje Rolinek.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 23 (12, 11) – 20 (11, 9),
střely mimo: 8 (4, 4) – 4 (2, 2),
hity: 13 (9, 4) – 7 (3, 4),
vyhraná vhazování: 30/50 (13, 17) – 20/50 (11, 9),
úspěšnost na vhazování: 60 % – 40 %,
trestné minuty: 14 (2, 12) – 14 (2, 12).
S druhou třetinou jsou fanoušci Třince spokojeni mnohem více. Oceláři vstoupili do druhé části dobře, ale Klesla trefil v přesilovce jen horní tyč. V dalších minutách přestáli Oceláři dlouhou přesilovku Sparty, když Hrubec vytěsnil pokus Pilaře a Barinkova rána byla tečována vedle. Po přihrávce Polanského mohl snížit Kreps, ale nedostal puk za Novotného. První třinecká branka přišla po přihrávce Linharta, kterou protečoval Hrňa na Klepiše, jenž si položil Novotného a zasunul kotouč do odkryté klece.

Tato branka odstartovala období obrovského třineckého náporu. V přesilovce Oceláři srovnali na 2:2, Polanský totiž získal puk u mantinelu a tvrdým příklepem se trefil přesně k levé tyčce. Werk Arena byla na nohou a hnala Třinecké za obratem. Třetí gól přišel záhy, a to za dalších pětadvacet sekund. Zpoza branky si vyjel na brankoviště Hrňa, zbavil se hostujícího obránce a z otočky střílel do horního růžku. Ocelářům se podařil obrat za čtyřiadevadesát sekund, navíc v tlaku pokračovali. Čtvrtý zásah budou moci přidat na začátku třetí části, kdy budou dohrávat přesilovku. Domácí jsou jednoznačně koni, uvidíme, co přinese třetí perioda.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:44
Třinec se pokouší z tlaku vytěžit ještě čtvrtou branku. Krepsův pokus vyrazil Novotný těsně vedle, kapitán Klesla střílel z prvního doteku také mimo.
39:26
Novotný se musel mít pořádně na pozoru proti tvrdé ráně příklepem z hole Klepiše. Puk nakonec udržel, jenže Oceláři v útočném pásmu zůstávají.
39:05
Třinec se hned usadil v útočném pásmu, ale kotouč spíše honil po mantinelu. Ďaloga vybojoval puk pro Poláška, jenž bekhendem okolo Klepiše vyhodil.
38:37
Spartě nepomohl ani Juraj Mikuš (SPA), když zahákoval Polanského a odjede si posedět na trestnou lavici na dvě minuty. V signalizované výhodě neuspěl před Novotným Adamským. Třinec si zahraje další přesilovku.
38:20
Ale hráči z Holešovic nerozehráli přesně, po zakázaném uvolnění se znovu vhazovalo před Novotným a sparťanský gólman musel následně pokrýt ránu Trončinského.
37:53
Třinecké hokejisty ženou také fanoušci, kterým díky obratu logicky narostla křídla. Situaci teď pro Spartu trochu uklidňuje rozehrávají Pilař.
37:24
Střelu M. Doudery tečoval do ochranné sítě Pech, hned po buly pak nebezpečně pálili Hrňa s Klepišem. Tlak Třince pokračuje dále.
36:25
Po přiťuknutí Draveckého uháněl do souboje s Ďalogou Adamský, slovenský obránce byl úspěšnější. Polanský pak obloučkem poslal puk do středního pásma.
36:00
Po zakázaném uvolnění z hole Rotha je hra přerušena a vhazovat se bude u Hrubce. Hned po třetím gólu se pošťuchovali Dravecký s Formanem.
35:31
Třinec právě vstřelil branku!
Minuty hrůzy pro Spartu zdaleka nekončí a Třinec otáčí skóre na svou stranu! Třinec okamžitě po druhé brance zamkl Pražany a udeřil potřetí! Prostor před brankou si vybojoval ERIK HRŇA a z otočky zacílil přesně do horního růžku brány – 3:2! Bez asistence.
35:06
Třinec právě vstřelil branku!
Obrovská euforie ve Werk Areně oznamuje, že je vyrovnáno! Třineckým se povedlo usadit v útočném pásmu, JIŘÍ POLANSKÝ si sjel pro kotouč k mantinelu, dostal se do střelecké pozice a přes clonícího Adamského se příklepem trefil přesně k tyči – 2:2! Asistence: Štefan Ružička, Martin Adamský.
34:50
Vypadalo to, že se Třinec na druhý pokus usadí před brankou hostí, ale přihrávka Polanského byla Mikušem tečována do středního pásma.
34:25
Navíc si Oceláři zahrají přesilovou hru, hala je na nohou. Vyloučen byl Vladimír Eminger (SPA) na dvě minuty za podražení.
33:57
Třinec právě vstřelil branku!
Teď už to Ocelářům vyšlo a daří se jim snížit jejich ztrátu na Spartu! Linhartův pas z obrany protáhl za obranu Pražanů Hrňa a JAKUB KLEPIŠ jel sám na Novotného! Zvolil kličku doleva, Novotný mu padl pod nohy a třinecký útočník zasunul do prázdné branky – 1:2! Asistence: Erik Hrňa, Tomáš Linhart.
33:42
Třinec se začíná často dostávat do útočného pásma a dostávat Spartu pod tlak. Polášek teď opět pouze vyhodil do neznáma.
33:07
Trončinský ideální možnost ke střele prováhal a odvezl puk za bránu. Hlinka pak zablokoval pokus M. Doudery a Sparta se dostala z obranné třetiny.
32:42
Dravecký si šikovně obhodil Réwaye, pak ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a Roth měl puk na dlouhou hůl. Sparťané vyřešili nepřehlednou situaci vystřelením na zakázané uvolnění.
32:18
Novotný vyrazil vyrážečkou nepovedenou Hrňovu střelu, Poláškův pokus na druhé straně byl lahůdkou pro lapačku Hrubce. Po komerční přestávce bude puk vhozen do hry před jeho svatyní.
31:59
Obrovskou šanci zahodili domácí Oceláři! Polanský se protáhl mezi obránci a uvolnil Krepse, který byl sám před Novotným, ale nedokázal za něj protlačit kotouč!
31:40
Hrňa se zkoušel obtočit kolem branky a následně střílel o kousek vedle. Došlo k posunutí sparťanské brány, hra je přerušena a bude se vhazovat před Novotným.
31:15
Třinečtí jsou v plném počtu a hned zahrozili nebezpečným útokem. Klepišovu přihrávku před bránu zastavoval padající Mikuš.
30:48
Mikuš neprotlačil puk před branku a dopředu vyhodil Klesla. V další akci si na hraně ofsajdu zpracovával Kumstát. Vše v pořádku.
30:14
Další Hrubcův zákrok doprovodila šarvátka poblíž jeho branky. Hra je vykázána do středního pásma, Třinci zbývá ubránit ještě sedmačtyřicet sekund.
29:56
To je ale tlak. Barinkova další rána byla tečována těsně vedle, další pokus obstaral Kumstát. Třinečtí vyhodili puk z obranného pásma až zásluhou Růžičky.
29:17
Pech obral za brankou o puk Adamského a nabil Barinkovi. Důrazný obránce střílel vedle, ale Sparta zůstává po odrazu od hrazení u puku.
28:46
Sparta tlačí Oceláře před Hrubce a ještě jí zbývají více než dvě minuty času. Také další ránu měl na svědomí Pilař, Hrubec kotouč udržel.
28:12
Sparťané teď hrají klasickou přesilovku pět na čtyři. Po dlouhém boji vydolovali puk od mantinelu a Hrubce pořádně protáhl Pilař.
27:21
První rána Réwaye po přihrávce Pilaře skončila odrazem od chumlu těl před Hrubcem. Napodruhé slovenského útočníka zastavil Adamský a vyhodil.
27:01
Sparta si zahraje přesilovou hru. Jakub Orsava (TRI) při průjezdu do útočného pásma fauloval Poláška a odsedí si čtyři minuty za vysokou hůl v obličeji sparťana. Rýsuje se dlouhá početná výhoda Pražanů.
26:49
Adamského střelu zastavil Novotný vyrážečkou, poradil si i s objetím branky a zakončením v podání M. Doudery. Mezitím dostává před brankou od Bariny co proto Polanský.
26:23
Oba týmy hrají ve čtyřech a více prostoru na ledě vyhovuje Spartě. Ďaloga se protáhl po pravé straně a zaměstnal Hrubce. Dojíždějícího Cingela poslal na mantinel Roth a bude se vylučovat. Na trestnou lavici odjíždějí na čtyři minuty za hrubost Štefan Ružička (TRI) s Robertem Saboličem (SPA) kvůli následné roztržce. Po komerční přestávce se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách.
25:43
Přibyl nestihl dosprintovat puk před Hrubcem a zasypal ho při zabrzdění ledovou sprchou. Potrestáni jsou jen Tomáš Linhart (TRI) a Miroslav Forman (SPA). Oba si odsedí dvě minuty za hrubost. Po Přibylově dobrzdění se totiž strhla potyčka.
25:25
Novotný už odklepává poslední sekundy sparťanské přesilovky. Pilař ztratil kotouč z hole a další třinecké vyhození obstaral Linhart.
24:48
M. Doudera vystřelil puk dopředu, jenže Sparta se do útoku brzy vrátila. Pilař si udělal prostor na levém křídle, sjel si na střed a vypálil těsně vedle.
24:17
S pokusem Pecha z pravé strany si poradil Hrubec a kotouč udržel. Na brankovišti mezi sebou sváděli tvrdý souboj Galvas a Kumstát. Vhazuje se před brankou Slezanů.
23:49
Pražanům začala jejich přesilová hra, ale neudrželi se v útočném pásmu. Piskáčkovi uskočil kotouč a nepřihrál na modré čáře přesně Buchtelemu.
23:27
Teď jde Třinec do čtyř a za tři sekundy rozehraje oslabení. Na dvě minuty byl vyloučen Lukáš Žejdl (TRI) za hru vysokou holí.
22:53
Třinci se nedaří usadit v útočné třetině. Piskáček u hrazení tvrdě dohrál Žejdla, ale bylo to podle rozhodčích v mezích pravidel. Sparta znovu vyhodila.
22:24
Třinec pokračoval v pobytu v útočné třetině, ale další střely na branku už se nedočkal. Naopak, sparťany osvobodil svým vyhozením Kumstát.
21:49
Přesilovka mohla pro Oceláře začít tím nejlepším způsobem, ale Klesla trefil jen horní tyč branky! O chvilku později už střílel mnohem nepřesněji.
21:30
Polanský vybojoval kotouč pro sebe a následně byl u mantinelu faulován. Jan Buchtele (SPA) je i přes protesty potrestán dvěma minutami za hákování.
21:23
Ofsajd Sparty byl posouzen jako úmyslný, hra se tak přesouvá před Novotného. Na vhazování po jeho levé ruce zkříží hole Polanský s Buchtelem.
20:48
Hrubec rozehrál na Linharta, pak se puk přes Orsavu dostal na Krepse. Tomu ale nevyšel přechod do útočného pásma, útok Ocelářů je přibrzděn.
20:18
Druhá třetina byla zahájena. Hosté zvládli situaci po Hrňově nahození, pak ovšem do útočného pásma kvůli postavení Vondrky nemohl Ďaloga.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 12 – 11,
střely mimo: 4 – 2,
hity: 9 – 3,
vyhraná vhazování: 14/25 – 11/25,
úspěšnost na vhazování: 56 % – 44 %,
trestné minuty: 2 – 2.
Máme za sebou první třetinu druhého utkání mezi Třincem a pražskou Spartou a šťastnější jsou zatím Pražané, kteří ve Werk Areně vedou o dvě branky. Holešovičtí začali aktivně a v páté minutě se buldočí důraz před bránou vyplatil Buchtelemu, jenž nadvakrát protlačil puk i s trochou štěstí za Hrubce. V dalších minutách nebylo k vidění moc šancí, což se změnilo až v posledních šesti minutách. Po nepřesné ráně Buchteleho pokryl Novotný střelu Draveckého z bezprostřední blízkosti.

Jediná přesilovka Sparty pak byla pořádně nebezpečná. Polášek se opřel do puku a jeho ránu zastavila konstrukce Hrubcovy brány, stejně jako tomu bylo včera. Další šanci Třince zahodil Hrňa, když netrefil puk dobře, a tak se ve dvacáté minutě mohli radovat sparťané. Jejich třetí řada udělala před Hrubcem průvan a střela Formana z kruhu proplula až do sítě. Do další periody jdou Pražané s dvoubrankovým zápasem, herně však zas tak velkou převahu nemají.
Další třetina začne přibližně v 18:14.
20:00
První třetina skončila.
19:55
Sparťané se na konci první části ještě pokusili zůstat v útočném pásmu. Cingel střílel vedle, první třetinu ukončí menší potyčka Linharta s Pechem.
19:04
Sparta právě vstřelila branku!
Gólem do šatny zvyšují Holešovičtí své vedení! Buchtele zavezl puk do útočného pásma a dvakrát se pokusil o střelu. Později se puk přes Přibyla dostal až k MIROSLAVU FORMANOVI, který už jej z pravého kruhu propasíroval za Hrubce – 0:2! Asistence: Daniel Přibyl.
18:38
Hosté jsou v plném počtu, přesto Oceláři zůstávají v útočném pásmu. Po přihrávce Trončinského střílel Adamský z levého křídla jen do připraveného Novotného.
18:02
S dalším pokusem Hrni z pravé strany si pro změnu poradil Novotný, Saboličovo vyhození pak sice zastavil Roth, jenže svým spoluhráčům přihrál rukou.
17:43
Ružička to vzal na sebe, zavezl puk do útočného pásma a přihrál do skvělé pozice Hrňovi! Nejlepší střelec Třince v základní části střílel z první, jenže mu střela vůbec nesedla!
17:19
Ale zatím se Oceláři marně pokoušejí o přechod do útočné třetiny. Rothův pas nalezl Hrňu jen v ofsajdu, na buly se střetnou Žejdl se Saboličem.
16:49
Hrubec zvládl vytěsnit kotouč po nepříjemné teči Piskáčka a pak jej ještě vypíchnout před dojíždějícím Saboličem. Třinci začíná zkrácená přesilovka.
16:25
Třinečtí krušné chvilky přečkali a po devatenácti sekundách si oni samí zahrají přesilovku. Vyloučen byl Lukáš Pech (SPA), a to na dvě minuty za sekání.
16:14
Pořádný zámek Sparty končí přerušením hry po zákroku Hrubce. Třinecký gólman si lapačkou došel pro ránu Hlinky, zákrok efektně prodal a zasloužil se o potlesk tribun.
15:48
Sparta hraje svou přesilovku skvěle! Hlinka nabil Poláškovi, jehož první ránu vyrazil Hrubec a podruhé zvonila horní tyč! Ránu do tyče z podobného místa vyslal Polášek už včera.
15:05
Galvas obětavě padl do rány Buchteleho a Třinec se prvnímu náporu ubránil. Adamský dostal puk do středního pásma i přes tvrdý zákrok Pilaře na svou osobu.
14:44
První vyloučení přichází po trošku kuriózní situaci. Na trestnou lavici musí Antonín Pechanec (TRI), který podle rozhodčích bránil gólmanovi Novotnému ve hře. Jinými slovy, Novotný při průjezdu Pechance před bránou Sparty upadl.
14:04
Zatím svou největší příležitost teď neproměnili domácí Oceláři! Polanský bekhendovou žabkou nalezl před brankou volného Draveckého! Tomu však střelecký úhel Novotný podstatně zmenšil a puk ukryl ve výstroji!
13:38
Buchtele se po pravé straně procpal do útočného pásma, sjel si na středovou osu a vystřelil jen těsně vedle Hrubcovy branky. Třinecký gólman se po puku natahoval marně.
13:17
Roth se s kotoučem po přihrávce Klesly nepáral a vypálil ze středního pásma, čímž donutil Novotného k zákroku. Před branku ještě dojížděl Kreps, ale dnešní utkání není zatím tolik vyhecované. Strkanic je o poznání méně než včera.
13:06
Puk byl vystřelen mimo hrací plochu, a tak nastává čas pro druhou komerční přestávku v první třetině. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
12:53
Na druhé straně zase zahrozila Hlinkova formace, ale druhá branka utkání z toho nebyla. Situace uklidňuje M. Doudera, jenž vyváží puk až do útočného pásma.
12:20
Klepiš podržel Galvasovo nahození za brankou, obehrál Barinku a přihrál Linhartovi. Ten se do puku opřel vši silou, jenže nemířil přesně.
11:36
Cienciala se hezkou kličkou na střed zbavil bránících Pražanů a nabil ke střele Rothovi. Nejproduktivnější třinecký bek měl ovšem vychýlenou mušku.
11:04
Nahození z pravé strany Novotnému sice vypadlo, ale bylo to způsobeno tečí Adamského, jenž měl hůl příliš vysoko. Hra je vykázaná do středního pásma.
10:48
Adamského nahození se stalo lehkou kořistí pro obránce Sparty. Následná rozehrávka ale hráčům z Holešovic nevyšla, a proto rozehrává Trončinský.
10:26
Linhart měl při odjezdu na střídačku nějaké problémy s tou sparťanskou, nicméně se pokračovalo dále. Polanského pokus stáhl ze vzduchu Novotný.
09:50
Na druhou stranu vezl puk po levém křídle Réway, cestu mu však na poslední chvíli zamezil svým pádem Linhart. Sparta ale pokračuje v útočném pásmu.
09:30
Hlinka šikovně obral o puk Rotha, jenže Réway pak znovu odevzdal třineckým bekům. V útočném pásmu Třince se pere Žejdl s Poláškem.
08:55
Novotný byl teď zasypán sprškou střel. Nejprve vyrazil pokus Trončinského, o chvilku později si poradil s dvěma pokusy Ružičky. Útok Sparty přibrzdil ofsajd.
08:25
Trončinský si při přechodu útočné modré čáry neporozuměl se Slovákem Ružičkou a hra byla kvůli ofsajdu přerušena. Je tady první komerční přestávka.
07:53
Také Poláškův zákrok se však rozhodčím zdál v souladu s pravidly. Aktivita se možná trochu přelévá na stranu Třince, Novotný vyrážel ránu Matuše.
07:28
Kleslovu střelu vyrazil Novotný bez potíží, Dravecký si následně nezpracoval nahození Rotha a byl hodně ostře sražen k ledu Poláškem.
06:48
Třinec sice zavezl kotouč do útočného pásma, tam o něj ovšem znovu přišel. Domácí defenzivě teď za Hrubcem dělá starosti pohyblivý Forman.
06:16
Hra se po zakázaném uvolnění Galvase přesouvá před Hrubce. Na vhazování po jeho levé ruce zkříží hole domácí Kreps a hostující Hlinka.
05:43
Vondrka si v soubojích s Hrňou u mantinelu počínal dvakrát na hranici pravidel. Pravice hlavních rozhodčích nad hlavu nevylétly, a proto se pokračuje ve hře.
05:05
Kleslovi se povedlo nahodit do útočného pásma, jenže formace třineckých mladíků tam hru neudržela. Matuš odevzdal Pilařovi, jenž rozehrává po hrazení.
04:23
Sparta vstoupila do zápasu aktivně a vytěžila ze své aktivity úvodní gól. Po ofsajdu Třince a zakázaném uvolnění Pražanů se vhazuje před Novotným.
04:12
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané využívají nepřehledné situace před brankou Hrubce a po čtyřech minutách jdou do vedení! JANU BUCHTELEMU se první pokus o zasunutí kotouče do brány nepodařil, ale puk se mu příhodně znovu odrazil přímo na hůl a podruhé už útočník Sparty mířil přesně do horního rohu – 0:1! Asistence: Daniel Přibyl, Miroslav Forman.
03:42
Réway se v útočné třetině pokoušel uvolnit Rolinka, jehož však zablokoval vracející se Klepiš. Na opačné straně se útok po pravém křídle nevydařil Ružičkovi.
03:02
Galvasova střela ze středního pásma byla nebezpečná, a proto musel Novotný puk udržet. Rozhodčí však signalizovali další ofsajd, bude se tedy vhazovat znovu v neutrální zóně.
02:34
Hrubec si při vyjetí z brány ideálně nerozuměl se svými obránci, a tak musel vyrážet střelu Poláška i následný pokus o zasunutí zpoza brány v podání Vondrky.
02:17
Ďalogovi se napodruhé povedlo přesně rozehrát, Forman pak v útočné třetině nabil Saboličovi, jenž však střílel nepřesně. Ocelářům se pak nepovedl přechod do útoku a byl jim odpískán ofsajd.
01:35
Mnohem jistěji vstoupil do hry brankář Sparty po střele Trončinského a lapil také další pokus Ocelářů. Podruhé za sebou proběhne vhazování po jeho levici.
01:08
Novotný vyjel z branky, ale nepovedlo se mu rozehrát. Orsava okamžitě nastřeloval kotouč před opuštěnou branku, Žejdl bohužel pro domácí nedokázal zakončit.
00:44
Nahození Rotha po ledě protečoval do útočného pásma, za pukem spěchal Žejdl, ale sparťanská obrana si s nastalou situací poradila.
00:20
Tady vládne Třinecko. Barevné choreo třineckých fanoušků s tímto nápisem ozdobilo začátek zápasu. Chybu Rotha v rozehrávce nepotrestal Vondrka, s pukem pokračuje Pech.
00:01
Utkání právě začalo.
Po ledě už se prohání kvarteto rozhodčích, v bílo-rudých dresech už nastoupili hokejisté Sparty. Teď přijde nástup domácích Ocelářů za doprovodu ohňů a bouřlivého potlesku tribun. Také dnes budou hrát Slezané v červeném.
Po přečtení sestav je čas na tradiční zábavu před každým domácím duelem Třince. Ledová plocha se opět promění na projekční plátno.
Půlhodiny před startem zápasu probíhá závěrečné rozbruslení obou mužstev. Naplňují se tribuny, ve svých sektorech už jsou nějakou tu minutu připraveni skalní fanoušci Třince a Sparty. Počastovali se ne zrovna slušnými výrazy, což samo o sobě vypovídá vyhrocenost celé série.
Sparťané nastoupí s totožnými jmény jako v úvodním duelu, kouč Jandač ovšem pořádně zamíchal útočnými řadami. V brance zůstane Filip Novotný, jeho náhradníkem bude opět Slovák Jaroslav Janus. Obranné dvojice zůstávají stejné, všechny čtyři útoky si ale vyměnily svá levá křídla. Michal Vondrka byl ze třetí řady přeřazen do elitní formace ke Kumstátovi s Pechem. Kapitán Tomáš Rolinek si zahraje ve druhé lajně s Hlinkou a Réwayem, třetí útok nastoupí ve složení Forman, Přibyl a Jan Buchtele. Ve čtvrté řadě nově doplní Davida Dvořáčka Sabolič s Cingelem. Uvidíme, jestli bude mít zamíchání útoků pro Spartu užitek.
Oceláři udělali v sestavě oproti včerejšímu zápasu jedinou změnu. V brance však bude znovu Šimon Hrubec, slovenského gólmana Petera Hamerlíka uvidí diváci pouze v roli dvojky. Obranné dvojice nechal trenér Kalous pospolu, jediná změna se týká druhé formace, na jejímž pravém křídle nahradil Tomáše Plíhala Lukáš Žejdl. Plíhal do utkání vůbec nezasáhne. Stejně jako včera nebudou hrát ani obránci David Nosek s Josefem Hrabalem nebo útočníci Daniel Rákos, Zbyněk Irgl a Adam Rufer.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Žejdl, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Pechanec, Matuš – Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

HC Sparta Praha: Novotný (Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Réway, Hlinka (A), Rolinek (C) – Forman, Přibyl, Buchtele – Sabolič, Cingel, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Pavel Hodek, Robin Šír – Petr Blümel, Milan Kis.
STATISTIKY PLAY-OFF

Po prvním semifinále se do elitní desítky kanadského bodování play-off probil třinecký Hrňa. Naproti tomu sparťané si v individuálních statistikách nepolepšili. V Radegast indexu se do první pětky vytáhl Linhart, mezi brankáři si výrazně pohoršil Novotný.

Kanadské bodování

1. Petr Sýkora (PCE) – 5+3
2. David Výborný (MBL) – 3+5
3. Robin Hanzl (LIT) – 1+7
7. Erik Hrňa (TRI) – 3+3
14. Martin Réway (SPA) – 1+5
18. Petr Kumstát (SPA) – 3+2
22. Jakub Klepiš (TRI) – 2+3
23. Adam Polášek,
Jaroslav Hlinka (oba SPA)
– 1+4
29. Vladimír Dravecký,
Tomáš Plíhal (oba TRI)
– 2+2

Radegast index

1. Jiří Kučný (MBL) – 42 bodů
2. Jiří Marušák (ZLN) – 38
3. Jan Káňa (KOM) – 37
5. Tomáš Linhart (TRI) – 31
46. Karel Pilař,
Adam Polášek (oba SPA)
– 17

Brankářské statistiky

1. Pavel Francouz (LIT) – 7 zápasů, 94,94% úspěšnost zákroků, 1,23 obdržených branek na zápas, 1 čisté konto
2. Šimon Hrubec (TRI) – 6, 92,9 %, 2,17, 0
8. Filip Novotný (SPA) – 5, 90,65 %, 2,78, 1

Třinec po prvním semifinále ztratil status nejslušnějšího týmu v play-off a se 76 trestnými minutami klesl na třetí místo. V přesilovkách i oslabeních mají Oceláři ke špici play-off ještě daleko, ale suverénně vévodí týmové statistice Radegast indexu, v níž mají na druhou Mladou Boleslav k dobru 60 bodů.

Sparta je stále nejúspěšnějším týmem v přesilovkách. Co se týče zápasů play-off, využila 28,71 % možností početních výhod. Po prvním semifinálovém duelu však hokejisté z Holešovic klesli ve statistikách oslabení a také v pořadí nejslušnějších mužstev.
ABSENCE

Oceláři naskočili do prvního semifinále s několika změnami v sestavě. Kromě dlouhodobých absentérů Adama Rufera a Zbyňka Irgla ještě chyběli obránci David Nosek a nově také Josef Hrabal. Hrabala nahradil na soupisce Trončinský, Kreps s Růžičkou zase vystrkali z útočných trojic Daniela Rákose. Včera nenastoupili ani Lukáš Žejdl, Michal Sztefek či Aron Chmielewski.

Sparta naproti tomu nezměnila z vítězné sestavy proti Hradci Králové ani jedno jediné jméno. Trenér Jandač dal důvěru stejným hráčům. Ze známějších chyběli stále akorát obránce Jan Švrček nebo útočník Lukáš Klimek. V brance začal Novotný, kterého však od 45. minuty nahradil Janus. Slovenský náhradník šel do branky také na začátku druhé třetiny proti trestnému střílení Matuše.

DIVÁCI

Utkání sice nesledovala vyprodaná Werk Arena, jako tomu bylo při prvních dvou duelech čtvrtfinále v Třinci, přesto byla na stadionu skvělá atmosféra. Domácí fanoušci neúnavně povzbuzovali své mužstvo a slyšet byla samozřejmě i početná skupina fanoušků z hlavního města. Hokejisté hráli před skvělou kulisou.
OHLASY PO PRVNÍM UTKÁNÍ SÉRIE

TRENÉŘI

Václav Varaďa (TRI): „Vítězný vstup do série nás těší. Je to ale pouze první bod, zítra nás čeká další těžké utkání. Jsme rádi za výkon a přístup, který hráči v dnešním zápase předvedli. Poctivě se připravíme na zítra, abychom zopakovali dnešní výkon."

Zdeněk Moták (SPA): „V zápase jsme udělali mnoho hrubých individuálních chyb. Nejedná se jen o nepřesné přihrávky, o nezakončené šance. Patří tam i hloupá vyloučení. Proto jsme nemohli pomýšlet na zisk bodu."

HRÁČI

Radim Matuš (TRI): „Sparta hraje podobným stylem jako my, hodně bruslí, dohrává souboje, je to fyzický hokej. Výsledek 6:2 je zkreslující, protože to byl dlouho vyrovnaný zápas. Osobní střety asi pramenily z vývoje utkání, kdy Sparta prohrávala a možná cítila frustraci. Snažili se nás rozhodit, ale my jsme trochu čekali, že pokud budeme mít náskok, Sparta přitvrdí. Absolutně nás tím nepřekvapili. Jsme moc rádi za první bod, ale zítra se začíná od nuly, bude to nový zápas. Musíme teď dobře zregenerovat, dobře se najíst. Zítra do toho vletíme znovu a naplno!"

Erik Hrňa (TRI): „Parádně jsme nastoupili do utkání, udrželi jsme to všechny tři třetiny, a to bylo to hlavní. Skvěle jsme ubránili přesilovky soupeře. Řekli jsme si, že půjdeme do nich, a jestli je to vyprovokuje, tak je to vyprovokuje. My si hrajeme ty svoje a budeme to hrát i zítra."

Karel Pilař (SPA): „Začali jsme dobře. Čekali jsme od Třince tlak v první třetině, kterou jsme zvládli. Na začátku druhé třetiny jsme udělali chyby, které potrestali, dostali se do vedení a asi se cítili líp. Z toho pramenilo, že přidali další branky. Zítra je ale nový den. Něco si řekneme a zítra do toho musíme nastoupit líp. Dneska jsme začali v podstatě dobře, ale musíme být koncentrovaní po celý zápas."

Lukáš Pech (SPA): „První třetina nebyla úplně špatná, i když sem tam tam byla nějaká chybka. Od té druhé jsme jich tam ale nasekali neskutečné množství. To mužstvo jako Třinec dokáže potrestat. My se toho musíme vyvarovat, jinak tady nemáme šanci uspět. Na druhou stranu zítra je nový zápas, do kterého půjdeme s čistou hlavou."
PRVNÍ UTKÁNÍ SÉRIE

Obě mužstva čekala na start semifinále poměrně dlouho a zpočátku se opravdu rozjížděla pomaleji. Šarvátek a osobních soubojů bylo hned od první minuty k vidění mnoho, ne tak šancí, nemluvě o gólech. Buchtelemu vůbec nesedla střela z mezikruží, na druhé straně zase střílel nad branku po přihrávce Orsavy Roth.

Druhá část už byla o něčem jiném. Polášek fauloval Matuše, který dostal možnost trestného střílení. Do branky Sparty se na tento moment postavil Janus, jenomže s bekhendovou kličkou Matuše si neporadil. Sparta mohla srovnat v oslabení, jenomže Rolinek nedotáhl přečíslení do gólového konce, a tak udeřilo na druhé straně. Polanského přihrávka prošla na Adamského, který přesilovku využil přesnou ranou. Domácí Ružička pak trestuhodně minul prázdnou branku, Hlinka zase trefil boční konstrukci Hrubcovy klece. Sparťané se prosadili po úniku Pecha, který nadvakrát dostal puk za Hrubce, ovšem Třinec si vzal dvoubrankový náskok zpět. To, když Kleslův pokus od modré čáry usměrnil do sítě Hrňa.

Na začátku třetí části přišel klíčový moment. Polášek v přesilovce orazítkoval jen spojnici tyčí, o pár minut později zvyšoval Dravecký po individuální akci na 4:1. Za další minutu bylo v aréně ještě veseleji. Mikuše obral o puk M. Doudera, ujel všem hostům a zakončil přesně do horního rohu. V brance Sparty střídal Novotného Janus, jenž musel hned zasahovat proti příležitostem Rotha a Adamského. Po střele Ružičky byl krátký na dorážku Plíhala, a tak svítil na kostce stav 6:1. Buchteleho gól nebyl pro kopnutí puku uznán, Přibylova teč Barinkovy rány byla dvě minuty před koncem v pořádku. Sparta v závěru upravila na konečných 6:2.

1. zápas semifinále, sobota 28. března, Třinec:
HC Oceláři Třinec vs. HC Sparta Praha 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Branky a asistence: 24. Matuš (TS), 27. Adamský (Polanský, Klesla), 35. Hrňa (Klesla, Ružička), 44. Dravecký (Orsava, Galvas), 45. M. Doudera, 48. Plíhal (Ružička, Hrňa) – 32. Pech (Kumstát), 58. Přibyl (Barinka, Forman).
Diváci: 5063 (97 % celkové kapacity).

Sestavy z prvního utkání série

TRI: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Kreps, Plíhal, Orsava – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Pechanec, Matuš – Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

SPA: Novotný (od 45. Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Réway, Hlinka (A), Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

*Tučně jsou vyznačeni nejlepší hráči utkání.

Statistiky prvního utkání

Střely: 26 (8, 5, 13) – 21 (8, 7, 6),
střely mimo: 12 (5, 5, 2) – 9 (4, 3, 2),
hity: 18 (5, 5, 8) – 12 (3, 4, 5),
vyhraná vhazování: 43/81 (14, 15, 14) – 38/81 (8, 14, 16),
úspěšnost na vhazování: 53 %47 %,
trestné minuty: 26 (4, 8, 14) – 34 (4, 8, 22).
PODROBNĚJŠÍ PREVIEW

První utkání jste včera mohli sledovat v podrobném online přenosu, kde naleznete na jeho samém začátku také detailnější preview. To zahrnuje mimo jiné i výčet vzájemných soubojů Třince a Sparty z letošní základní části a jejich vzájemnou historickou bilanci v play-off.
Krásnou hokejovou neděli vám přeji z třinecké Werk Areny! Vítejte při sledování textového online přenosu ze semifinále Play-off České pojišťovny. Včera rozehrála mužstva HC Oceláři Třinec a HC Sparta Praha svou semifinálovou sérii, dnes pokračuje souboj Slezanů a Pražanů druhým duelem na třineckém ledě. První utkání nabídlo osm branek, patnáct vyloučení, skvělou atmosféru – prostě vše, co se v play-off sluší a patří. Šťastnější byli Třinečtí, kteří přečkali sparťanské šance v kritických momentech a sami zápas rozhodli ve třetí třetině.

Vypadalo to, že Třinec hraje s daleko větší chutí než ve čtvrtfinále, zápas se Spartou měl od první minuty pořádně grády. Hráči dohrávali souboje a doslova létali po ledě. Pokud si chtějí Holešovičtí do Prahy přivézt alespoň bod, musí ve druhém utkání přidat. Zápas tentokrát začne později, a to v 17:20. Pokud se nedostanete na tribuny Werk Areny, ale průběh a výsledek zápasů vás zajímají, pak sledujte náš online přenos. Jste k tomu co nejsrdečněji zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud