Třinec - Zlín | ONLINE | 10.3.2016 17:00 | Tipsport Extraliga 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste si online přenos užili. Přeji příjemný čtvrteční večer a zítra se těším, na počtenou!
Zlínští fanoušci slaví důležité vítězství, další utkání je na programu v pátek 11. března v 17:20, tedy hned zítra. Třinec bude hrát naposled v sérii doma, případné páté utkání by se hrálo v neděli ve Zlíně.
Prodloužení skončilo za necelé tři minuty. Zlín bránil své obranné pásmo pečlivě a první šanci měl v protiútoku Vlach. Jenomže nevystřelil a přihrávku na Okála poslal pozdě. Za další minutu nedokázali Oceláři rozehrát, nahození od modré čáry přikopl Hrabal nechtěně Holíkovi, který uzavřel hattrick střelou do prázdné branky. Veledůležitý bod získal Zlína a zítra bude útočit na ukončení série a postup do čtvrtfinále. Třinec bude odvracet konec sezony.
Konec zápasu.
62:53
Zlín právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Zlín vítězí v prodloužení! Všechno začalo chybnou rozehrávkou třineckého týmu. Říčkova střela byla přizvednuta na zadní mantinel. Další nahození se od Hrabalových bruslí odrazilo přímo na hůl PETRU HOLÍKOVI, který dopravil kotouč do prázdné branky a rozradostnil zlínský sektor – 2:3 pp! Bez asistence.
62:25
Třinec se nastěhoval do útočného pásma. Polanský se natlačil k odraženému puku, avšak z mezikruží střílel těsně vedle.
61:49
M. Doudera trefil svým nahozením ze středního pásma jen Řezníčka a musí o puk bojovat znovu mezi modrými čarami.
61:26
Veselý přihrál Vlachovi do úniku dvou proti jednomu! Jenomže zlínský útočník dlouho váhal, potom už jeho přihrávka na Okála neprošla.
60:56
Noskovi nahození z vlastního obranného pásma nevyšlo. Ke kotouči se dostává Jank a rozehrávku zkusí on.
60:20
Prodloužení začalo. Trvat bude nanejvýš dvacet minut. Třinec vtrhl do útočného pásma, ale Bukarts dostal puk do střední třetiny.
60:01
Začalo prodloužení.
Nejlepší hráči utkání:

Antonín Pechanec – TRI (1+0)
Petr Holík – ZLN (2+0)

Nejlepší hráči utkání byli vyhlášeni ještě před začátkem prodloužení. Na straně domácích je to útočník Antonín Pechanec, který letos hraje za Oceláře teprve druhý zápas a celkově už nasbíral tři body za dva góly a asistenci. Dnes posouval Třinec do vedení 2:1. Na straně Zlína je volba jasná. Petr Holík zařídil obě branky ševců a díky němu jde utkání do prodloužení.
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 36 (13, 11, 12) – 16 (4, 6, 6)
Střely mimo: 11 (6, 5, 0) – 6 (3, 2, 1)
Hity: 19 (8, 5, 6) – 13 (4, 4, 5)
Vyhraná vhazování: 26/57 (8, 11, 7) – 31/57 (7, 14, 10)
Úspěšnost na vhazování: 46 % – 54 %
Trestné minuty: 8 (4, 2, 2) – 35 (2, 4, 29)
Třetí třetina rozhodnutí nepřinesla a rozhodovat bude až prodloužení, případně nájezdy. Oceláři vstupovali do třetí třetiny s náskokem jedné branky a dlouho to vypadalo, že si vedení drží docela v pohodě. Nosek ve čtyřiačtyřicáté minutě trefil tyčku, ale Třinečtí nedokázali proměnit přesilovku po vyloučeních Žižky ani Kotvana. Když seděl na trestné lavici Polanský, okradl Žižku o puk Adamský a vyrazil na zteč. Kašík proti němu vyrazil a Adamský nezakončil přesně.

Jenomže po skončení akce Kašík přetáhl holí třineckého Rákose a byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Do branky musel Horčička, Zlín se ve hře čtyř proti čtyřem paradoxně prosadil. Holík ujel všem Ocelářům a trefil se přesně k levé tyči. V závěru se Třinec snažil utkání rozhodnout, ale do větší příležitosti už se nedostal. Podruhé v této sérii proto bude rozhodovat dvacetiminutové prodloužení, případně nájezdy.
Dvacetiminutové prodloužení s náhlým vítězstvím začne přibližně v 19:39.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:37
Svačinovo nahození z úhlu Horčička vyrazil před sebe a žádnou dorážku řešit nemusel. Akci Zlína přerušil třiadvacet sekund před sirénou ofsajd.
59:14
Slezané v poslední minutě přišli o puk při rozehrávce a Čech střílel z pravého kruhu těsně vedle. Na druhou stranu míří Třinec do protiútoku.
58:44
Slovák vyvezl puk do středního pásma, odtamtud dokázali Oceláři pouze nahodit po hrazení. V útočné třetině se neusadí.
58:25
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Říčka nepředjel M. Douderu, a proto je Zlínu odpískáno zakázané uvolnění. Hra je před Horčičku.
57:40
Hamerlík si poradil se střelami Čachotského a Kubiše. Marušákův pokus od modré čáry se pak odrazil k Ocelářům.
Dnešní utkání sleduje 5 136 diváků, což přibližně odpovídá 99 % celkové kapacity stadionu.
57:11
Puk se odrazil mimo hrací plochu a pokračovat se bude po komerční pauze. Třinec přišel o své vedení, Zlín ubránil dlouhé oslabení a je na koni.
56:55
Třinec prováhal dlouhou početní výhodu a hosté jsou v plném počtu. Stav je tři minuty a pět sekund před koncem třetí části vyrovnaný.
56:20
Hrabal získal puk na modré čáře a napálil jej směrem na Horčičku. Ten vyrazil před sebe, Polanský dorazit nedokázal.
55:50
To je promrhaná přesilovka zatím v podání Třince. Holík znovu vyhazuje, Třinec se za žádnou cenu nemůže usadit vepředu.
55:22
Se svou útočnou akcí neuspěl ani Svačina a k puku se dostal Říčka. Vyvezl jej do útočného pásma, kde šetří sekundy.
54:46
Ocelářům se nedaří udržet hru před Horčičkou. Holík vytáhl puk až do středního pásma a nahodil jej na Hamerlíka.
54:09
Horčička musel zasahovat proti střelám Polanského a Draveckého, ale zvládl to. Dravecký neuspěl ani při pokusu o dorážku.
53:57
Zlínu se už dvakrát povedlo vyhodit. Další útočnou akci rozjíždějí Nosek s M. Douderou zpoza Hamerlíkovy branky.
53:24
Domácí jsou v plném počtu a budou hrát přesilovku dlouhou přes tři minuty. Po nabídce od Slováka neprostřelil Kašíka z úhlu Kanko.
52:32
Tento gól může Třinecké pořádně mrzet. Nyní se totiž hraje ve čtyřech na obou stranách a pak by měla začít dlouhá třinecká přesilovka.
52:05
Zlín právě vstřelil branku!
Oceláři ale o své vedení zrovna po vyloučení Kašíka přichází! Třinec trestuhodně přišel o puk v útočném pásmu, propadl na modré čáře a PETR HOLÍK upaloval sám na Hamerlíka! Zlínský útočník zamířil k levé tyči a trefil se přesně – 2:2! Asistence: Oldrich Kotvan, Roberts Bukarts.
51:47
Libor Kašík (ZLN) končí v tomto zápase. Za sekání totiž obdržel trest pět minut plus do konce utkání. V brance ho nahradí Luboš Horčička a pětiminutový trest odpyká Zdeněk Okál.
51:47
Adamský okradl na modré čáře o puk Žižku a ujížděl zleva sám proti Kašíkovi! Ten proti němu vyrazil a Adamský zakončil vedle branky. Po skončení celé akce zůstal na ledě ležet Rákos, kterého zcela nesmyslně přetáhl holí právě gólman Kašík.
51:14
Kubišovu střelu nejdříve vyrazil Hamerlík a poté byl zlínský útočník faulován Jiřím Polanským (TRI). Polanský je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl, velká šance pro Zlín.
50:56
Zlín se na chvilku dostal do útočné třetiny, teď už se ale hraje před Kašíkem. Po přihrávce od M. Doudery nahodil po hrazení Svačina.
50:19
Urbanec si pustil kotouč kolem Galvase a přihrál Vlachovi, který ještě zakončit nedokázal. O něco později tečoval Urbanec Řezníčkovu střelu vedle.
49:45
Hrabalova střela od modré čáry byla sražena mimo branku. Na opačné straně právě Hrabal nepustil na Hamerlíka Říčkův pokus.
49:12
Adamský střílel z mezikruží těsně vedle. Polanský pak vyjel zpoza brány, ale nenašel na modré čáře Janka ani Slováka.
48:34
Zlín je v plném počtu a oslabení bez větších potíží ustál. Kotvan rovnou z trestné lavice zaútočil, v jeho práci pokračuje Čachotský.
48:02
Nyní jsou Třinečtí v útočné třetině. Kanko přihrál Plíhalovi, který zakončoval vedle, Nosek zase při střele od modré čáry zlomil hůl.
47:37
Berani pak udrželi kotouč u hrazení a vybojovali buly ve středním pásmu. Veselý ještě později pozdržel rozehrávku Pechance.
47:17
Ocelářům zatím přesilovka moc nevychází. Do protiútoku vyrazili Říčka s Čechem a střelu druhého jmenovaného zablokoval Hrabal.
46:43
Dravecký narazil na Kašíkovou brankou na Urbance. Puk se odrazil k Holíkovi, který vyhodil, a zlínská čtyřka mohla vystřídat.
46:15
Rákos si hned po vhazování dojel pro faul Oldricha Kotvana (ZLN), který ho u mantinelu zastavil nedovoleně. Zlínský bek musí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
46:10
Kotouč vyskočil mimo hrací plochu a je tady komerční přestávka. Třinec po šesti minutách třetí periody drží hubený náskok.
45:52
Pechanec na buly šikovně přelstil Vlacha, ale Kanko se k jeho přihrávce nedostal. Na opačné straně zablokoval pronikajícího Čachotského Hrabal.
45:24
Třinci se teď daří držet hru daleko od Hamerlíka, dokonce v útočné třetině. Bukartsovi s Holíkem jejich protiakce nevyšla a skončila už ve střední třetině.
44:48
Matušovo nahození před branku se od bruslí zlínských obránců odrazilo k Fořtovi, který puk alespoň vytáhl do středního pásma.
44:22
Berani vyhodili puk jen za cenu zakázaného uvolnění. Na vhazování po pravé ruce Kašíka změří síly Matuš s Fořtem.
43:45
Hosté už jsou v plném počtu, ale ještě si museli dát pozor na Tybora. Nejdříve Kašík jeho přihrávku odvrátil holí, podruhé zasahoval proti střele slovenského útočníka.
43:07
Noskova střela od modré čáry zazvonila o tyčku, druhý pokus třineckého obránce vykopl Kašík! Kanko rozehrává útok Třince z obranné třetiny.
42:33
Svačina přihrál na levé křídlo nastartovanému Kankovi, jehož ránu ale zlínský obránce srazil na zadní mantinel, od kterého se kotouč odrazil až do středního pásma.
42:11
Hrabalovu střelu z levého kruhu vyrazil Kašík k M. Douderovi a poradil si jak s jeho dorážkou, tak s dalším pokusem dotěrného Kopeckého. Vhazuje se po pravici zlínského brankáře.
41:49
Ševcům se hned na začátku oslabení povedlo vyhodit. M. Doudera při zakládání dalšího útoku ve středním pásmu podklouzl a Ocelářům byl záhy odpískán ofsajd.
41:29
Polanský byl v rohu kluziště faulován Tomášem Žižkou (ZLN) a Oceláři si zahrají přesilovku. Žižka je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, kterou zasáhl Polanského do obličeje.
40:59
Hamerlík vyrazil Vlachovu střelu a Oceláři pak raději odpálili puk na zakázané uvolnění. Rákos s Řezníčkem jsou zpět, hraje se v pěti na obou stranách.
40:37
Holík obral o puk Galvase a přihrával před branku Bukartsovi. Ten naštěstí pro Oceláře na volný kotouč nedosáhl.
40:14
Začala třetí třetina. Zlín v poklidu rozehrál, Marušákovo nahození potom Hamerlík rychle vytřepal z lapačky na Hrabala.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 24 (13, 11) – 10 (4, 6)
Střely mimo: 11 (6, 5) – 5 (3, 2)
Hity: 13 (8, 5) – 8 (4, 4)
Vyhraná vhazování: 19/40 (8, 11) – 21/40 (7, 14)
Úspěšnost na vhazování: 47 % – 53 %
Trestné minuty: 6 (4, 2) – 6 (2, 4)
Ve druhé třetině se Třinci dvěma góly podařilo otočit průběh zápasu. Na Ocelářích byla od začátku druhé části vidět jednoznačná snaha vyrovnat. Po šesti minutách přihrával Polanský Rákosovi, který vystřelit nedokázal, a Adamského ránu posléze udržel Kašík. Třinečtí pak měli po vyloučení Marušáka k dispozici přesilovku, jenomže prosadit se nedokázali. Kašíka ani pořádněji neohrozili. Vyrovnání se domácí fanoušci dočkali až ve třiatřicáté minutě.

Adamský se na levém křídle octl v těžké úhlu, a tak místo střely nastřelil kotouč před bránu, kde jej do horního růžku usměrnil Tybor. Slezané ještě více ožili, ubránili několik zlínský brejků a v předposlední minutě druhé části strhli vedení na svou stranu. Znovu u toho byli Kanko s Pechancem. Prvně jmenovaný přihrál Svačinovi, jenž pohotově nalezl před brankou Pechance, a ten pokořil Kašíka. Ve třetí periodě musí dotahovat Zlín.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:54
Zlín se na chvilku nastěhoval do útočné třetiny, ale do druhé sirény už tam nevydrží. Marušák je s pukem ve středním pásmu.
39:24
Obě mužstva tedy dohrávají druhou třetinu ve čtyřech. Útočnou akci Třince zastavil ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.
38:56
Další nebezpečná situace před Kašíkem. Polanský přihrál Danielu Rákosovi (TRI), který ani nadvakrát proti zlínskému gólmanovi neuspěl a pak fauloval. Rákos si odsedí dvě minuty za sekání, Dalibor Řezníček (ZLN) je však vyloučen za následný krosček proti Rákosovi.
38:56
Další nebezpečná situace před Kašíkem. Polanský přihrál Danielu Rákosovi (TRI), který ani nadvakrát proti zlínskému gólmanovi neuspěl a pak fauloval. Rákos si odsedí dvě minuty za sekání, Dalibor Řezníček (ZLN) je však vyloučen za následný krosček proti Rákosovi.
38:15
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři odskakují do vedení! Po akci Vlacha s Veselým ujeli do protiútoku a Hrabal střílel vedle. Jenomže kotouč pak za brankou získal Kanko a přihrál do rohu kluziště Svačinovi. Puk šel rychle před branku, odkud jej do sítě možná s přispěním Marušákovy teče dostal ANTONÍN PECHANEC a otáčí průběh utkání – 2:1! Asistence: Vladimír Svačina, Petr Kanko.
37:36
Po zakázaném uvolnění Slezanů zamířil do útoku Dravecký, ale ze středního pásma přihrál pouze do ofsajdu.
37:14
Směr Žižkovy střely od modré čáry změnila teč a kotouč skončil na zadním mantinelu. Oceláři pak vyhnali zlínskou první lajnu z útočného pásma.
36:48
Fořt projel středním pásmem a přihrál na levou stranu Kubišovi. Ten se octl v dobré střelecké pozici, ale Hamerlík jeho pokus trochu se štěstím vyrazil.
36:28
Okál netrefil kotouč nahozený Kubišem. Cibák pak zřejmě schytal bombu od vlastního spoluhráčů, a navíc stál v brankovišti. Spoluhráči odvádějí slovenského útočníka na střídačku.
36:04
Vlach se šikovnou prostrkávačkou tlačil mezi Hrabala a Rákose, ale k zakončení se nakonec nedostal. Oceláři se pokoušejí o rozehrávku.
35:33
Hamerlík chytil do lapačky Žižkovo nahození ze středního pásma a přijížděl k němu Veselý, a tak si třinecký gólman netroufl rozehrát.
35:08
Další Hrabalovu dělovku Kašík vyrazil, stejně jako betonem vykopl Kopeckého střelu. Na druhé straně zablokoval Říčku Hrabal a pro volný kotouč si došel Hamerlík.
34:34
Dravecký zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál na modrou čáru Hrabalovi. Jeho rána byla několikrát tečovaná a skončila vedle.
34:17
Ocelářům nevyšel útok po pravé straně a Nosek později pouze nahodil po mantinelu. Na opačné straně chytil nahození do lapačky Hamerlík.
33:35
Okál Marušákovo nahození nedokázal tečovat, a tak je Zlínu odpískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací před Kašíka.
33:25
Adamský po souboji s Marušákem upadl a nechtěně srazil Kašíka i s jeho brankou. Hra je přerušena, pokračovat budeme po komerční přestávce.
33:05
Kanko ujížděl proti dvěma zlínským obráncům a Žižka jeho pokus zpacifikoval. Na druhou stranu spěchá za bekhendovým nahozením Matějíček.
32:28
Třinec právě vstřelil branku!
Z další akce už se ale Oceláři prosazují a vyrovnávají stav utkání! Hrabalův vysoký oblouček zamířil na Adamského na levém křídle. Adamský už byl v úhlu, a proto nahodil puk před bránu, kam se před Urbance protlačil RADOSLAV TYBOR a usměrnil kotouč do horního růžku za bezmocného Kašíka – 1:1! Asistence: Martin Adamský, Josef Hrabal.
32:21
Zlínu se konečně podařilo vyhodit, Draveckého tečovaná rána skončila vedle Kašíkovy branky.
31:48
Hosté už jsou v plném počtu, Třinec ale nadále pokračuje před Kašíkem. Střelu M. Dodery z mezikruží zablokoval Říčka.
31:15
Polanského nepustil do útočné třetiny Říčka a Třinci se přesilovka nedaří. Draveckého tlačí k mantinelu dva protihráči.
30:38
Čech nepřihrál Cibákovi přesně a Hamerlík srazil nahozený kotouč do rohu kluziště. Čech přidal o něco později další zlínské vyhození.
30:07
Třinec se usadil v útočném pásmu. Pechanec přihrál na modré čáře Noskovi, na jehož střelu však Kašík dobře viděl a kotouč ukryl ve výstroji.
29:55
Urbancovi se hned po vhazování podařilo bekhendem vyhodit. Pechancovi byl později při přechodu modré čáry odpískán ofsajd.
29:37
Poprvé ve druhé části uvidíme přesilovku. Jiří Marušák (ZLN) srazil k ledu Tybora a je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.
29:18
Třinečtí se během rozehrávky dostali do úzkých a Polanský musel dát zavděk obloučku do středního pásma. Hra pokračuje právě tam.
28:50
Galvasovo nahození od modré čáry skončilo vedle. Zlín se posléze dostal z obranného pásma a rozehrávajícího Hrabala nahání Kubiš.
28:25
Před Kašíkem bylo několik hráčů, přesto si zlínský gólman našel Svačinovu střelu a puk udržel. Hra bude po skončení komerční pauzy pokračovat před jeho brankou.
28:07
Cibák vyhrál buly čistě na obránce Žižku. Zkušený bek si udělal prostor na modré čáře, ale ranou příklepem Hamerlíkovu klec minul.
27:54
Delší dobu se hrálo bez přerušení, až do doby, než Slovák poslal kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se před brankou Třince, proti sobě se staví Cibák a Pechanec.
27:06
Zlín ucítili svou šanci, Urbanec vystřelil od modré čáry, avšak Hamerlík dokázal zasáhnout. Třinci se pak podařilo dostrkat puk do středního pásma.
26:48
Ševci jsou stále okolo Hamerlíkvy branky, Dravecký zablokoval Urbancovu střelu, ale zlomil při tom svou hůl. Nepříjemná situace pro Třinec.
26:14
Zlín se po delší době octl v útočném pásmu. Bukarts upadl, přesto dokázal přihrát Kotvanovi, který už ale modrou čáru neudržel.
25:40
Tybor obkroužil Kašíkovu branku a dokázal vystřelit. Zlínský brankář puk se štěstím vyrazil a s dorážkou neuspěl ani Kindl.
25:19
Polanský unikl po pravé straně a přihrával na Rákose. Toho zablokoval na hraně faulu jeden z obránců a Adamského střelu z druhé vlny udržel Kašík.
25:04
Adamského nahození od modré čáry odvrátil Urbanec. Na opačné straně nepustili domácí obránci ke střele Okála.
24:36
Druhá formace Ocelářů udržela hru v útočné třetině, kotouč se pak dostal na modrou ke Slovákovi, avšak slovenský bek střílel nepřesně.
24:05
Ale ševci nerozehráli přesně a po zakázaném uvolnění nesmějí střídat. Na ledě je jich však a hru se jim povedlo zdržet.
23:40
Plíhal přihrál Kankovi na středovou osu, ale střelu třineckého útočníka přizvedl na zadní tvrzené sklo Kotvan. Zlín se snaží hru trochu zklidnit.
23:16
Kopecký zabrzdil útok Ocelářů po pravé straně, ale nepřihrál přesně. Totéž se dá říci o Plíhalovi, který doslova vybídl Bukartse k protiútoku.
22:48
Po zakázaném uvolnění Moravanů vyhrál buly Plíhal a Nosek nahodil po mantinelu. Oceláři kombinují v útočné třetině.
22:20
Galvas od modré čáry nastřelil bránícího Čecha, o chvilku později střílel z pravé strany nepřesně Tybor a v hledišti to jen zahučelo.
21:50
Rákos protečoval Slovákovo nahození do útočného pásma, jenomže Třinec se tam dlouho neudržel. Hra je opět v neutrální zóně.
21:17
Okál spěchal za nahozením Vlacha, ale rozhodčí odpískali zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Kašíka, na buly jdou Polanský a Vlach.
20:41
Hra se přesunula před Hamerlíka, kde teď bojují druhé formace. Jank získal puk a přihrává za branku Noskovi.
20:23
Plíhal na buly přehrál Holíka a začala druhá perioda. Oceláři nahodili puk do útočného pásma a snaží se tam usadit.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 13 – 4
Střely mimo: 6 – 3
Hity: 8 – 4
Vyhraná vhazování: 8/15 – 7/15
Úspěšnost na vhazování: 53 % – 47 %
Trestné minuty: 4 – 2
Prvních dvacet minut třetího utkání mezi Třincem a Zlínem je minulostí. Do utkání vstoupil aktivněji Třinec a v prvních minutách zatlačil ševce před Kašíka. Zlínský gólman ale několik třineckých střel včetně Svačinovy zlikvidoval a na druhé straně měl Hamerlík štěstí, že Čachotského rána zamířila zpod jeho betonů těsně vedle branky. V osmé minutě byl vyloučen Adamský a Zlín první přesilovku zužitkoval. Bukarts získal puk na levém křídle, v situaci dvou proti jednomu přihrál Holíkovi, a ten střílel do odkryté branky.

Také další minuty byly velice napínavé. Ve čtrnácté minutě totiž musel na trestnou lavici zlínský Říčka a Oceláři měli v přesilovce šanci na vyrovnání. Jenomže Kašík vyrazil Kopeckého střelu a pokryl rovněž Plíhalovu dorážku, načež se u jeho brány strhla menší potyčka. Po vyloučení Polanského si Zlín zahrál ještě jednu přesilovou hru, druhý gól už ovšem nepřidal. Utkání je dále otevřené, ševci jsou na tom o gól lépe. Těšme se na druhou třetinu.
Další třetina začne přibližně v 17:49.
20:00
První třetina skončila.
19:49
Kotouč se zasekl mezi Slovákem a Čechem mezi střídačkami. Rozhodčí se nechystají přerušit a zdá se, že se tam třetina dohraje.
19:19
Rozběhla se poslední minuta první třetiny a Oceláři se vrhají do útoku. Jank jede do útočné třetiny za svým vlastním nahozením.
18:43
Domácí už jsou v plném počtu. Bukarts si počkal na odraz Žižkovy střely od zadního mantinelu a z úhlu prověřil pozornost Hamerlíka, který lapačkou vyrazil.
18:07
Plíhal zastavil rozvíjející se zlínskou akci už ve střední třetině a zdržel útok hostů. Holík rozehrává zpoza Kašíkovy branky.
17:39
Kotvanova rána od modré čáry se od Hamerlíkova betonu odrazila až do středního pásma. Pro puk jede Marušák, Třinec může vystřídat.
17:12
Třinec dokázal na úvod vyhodit, nyní už se brání zlínskému tlaku. Veselý nezasáhl tečovaný kotouč před brankou.
16:33
Třinec musí do čtyř. Jiří Polanský (TRI) za brankou Hamerlíka nedovoleně zastavil Vlacha a odpyká si dvě minuty za podražení.
16:25
Slovákův útočný výlet ani nadvakrát nevyšel a Oceláři museli rychle dozadu. Bukarts přihrál v protiútoku doprava na Říčku, jehož pokus Hamerlík udržel.
15:43
Hrabal zamířil od modré čáry těsně vedle, Čech vyhazuje puk po mantinelu a jde střídat. Vypadá to, že se Zlín dokáže ubránit.
15:12
Zlín už se dokázal dvakrát dostat z obranného pásma, nyní se ale znovu brání. Kopeckého prudkou přihrávku Polanský netrefil.
14:26
Kopecký se uvolnil na pravé straně a vystřelil. Kašík vyrazil puk před sebe a dorážku Plíhala pak udržel ve výstroji! U zlínské branky se poté strhla menší šarvátka.
14:16
Nosek uvolnil před brankou Kanka, ale ten v nadějné pozici ještě přihrával. Oceláři čekají na první zakončení ve své přesilovce.
13:46
Kopecký střílel od modré čáry mimo Kašíkovu bránu. Při dalším přechodu Třince fauloval Robert Říčka (ZLN) Noska a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Třinec si po komerční pauze zahraje přesilovou hru.
13:17
Ocelářům nevyšla rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění. Na vhazování před Hamerlíkem změří síly Plíhal s Holíkem.
12:56
Zlín se v útočné třetině neudržel. Žižka na druhý pokus rozehrál po hrazení na Říčku, který nahazuje bekhendem po mantinelu.
12:18
Slovák sklepl puk na modré čáře pro Rákose, který si vybruslil na střed a vystřelil vedle branky. Po celou dobu ho poctivě stínoval Kotvan.
11:36
Jankovo nepříjemné nahození Kašík vyrazil a hra byla přerušena kvůli postavení Svačiny v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.
11:25
Nosek střílel vedle, ale Třinečtí se přesto usazují v útočné třetině. Pechanec získal puk pro Svačinu, ten vrací na modrou čáru.
10:55
Bukarts prostrčil puk z obranného pásma Zlína a ševci mohou v poklidu vystřídat. Na druhé straně se rozehrávky chopí Galvas s Noskem.
10:22
Slovákovo nahození ze středního pásma tečoval Plíhal a zakázané uvolnění se nepíská. Za kotoučem spěchá Žižka.
09:52
Fořt se snažil proniknout po levém mantinelu, ale hráče, který nastupoval během sezony převážně v Šumperku, zastavil Slovák.
09:25
Berani přečkali úvodní příležitosti Ocelářů a sami využili první přesilovku. Třinec musí dohánět, rozehrává Jank.
08:55
Zlín právě vstřelil branku!
Oceláři nebyli v oslabení pod žádným velkým tlakem, přesto nakonec inkasují! Hrabal ztratil puk u mantinelu a Bukarts postupoval proti Galvasovi. Místo střely ještě přihrál doprava na PETRA HOLÍKA, který už neměl problém s ránou do odkryté branky – 0:1! Asistence: Roberts Bukarts, Tomáš Žižka.
08:17
Veselý zakončoval z předbrankového prostoru bekhendem těsně vedle. Kopecký později srazil Kotvanu ránu mimo branku a následně se mu podařilo vyhodit.
07:39
Třinec hned na začátku oslabení vyhodil a také teď drží hru daleko od Hamerlíka. Marušáka napadá při rozehrávce Plíhal.
07:19
Kotvanovu střelu od modré čáry vyrazil Hamerlík vyrážečkou. O chvilku později fauloval Martin Adamský (TRI) Holíka a odsedí si dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Zlín.
06:51
Oceláři sice po vhazování získali puk na své hole, avšak perou se se zlínským napadáním. Noskovi se zatím nedaří rozehrát.
06:35
Hamerlík podržel kotouč po zlínském nahození pod lapačkou a pokračovat se bude po komerční přestávce. Utkání začalo ve skvělém tempu a k vidění už bylo několik šancí.
05:54
Galvas svým nahozením od modré čáry trefil clonícího Okála a puk se odráží až k Hamerlíkovi. Ševci mohou vystřídat.
05:32
Oceláři se snaží usadit v útočné třetině. Zatím se jim nedaří dostat puk pod kontrolu a hrají spíše u hrazení.
04:48
Kindl si nabruslil do útočného pásma a Kašík jeho ránu příklepem vyrazil vyrážečkou. Hraje se skvělý hokej ve stylu nahoru a dolů.
04:12
Dvě dobré šance na obou stranách! Kašík vyrazil Svačinovu ránu z mezikruží a poradil si i s Pechancem. Na opačné straně proskákala Čachotského střela Hamerlíkovi mezi betony a těsně vedle.
03:48
Hrabal nerozehrál vůbec dobře, ale naštěstí pro něj pak Bukarts nedokázal přihrát Holíkovi přesně, a tak se puk posunul do středního pásma.
03:11
Zlín dokázal vyhodit jen na zakázané uvolnění a Třinec ho teď svírá před Kašíkem. Zlínský gólman vytěsnil Draveckého dělovku.
02:50
První ránu Noska od modré čáry vykopl Kašík betonem, druhá mířila těsně vedle. Kindl pak nahrnul puk do brankoviště, ale nikdo z Ocelářů už zakončit nedokázal.
02:17
Odražený puk od zadního mantinelu trochu překvapil Kašíka, který tak musel zasáhnout proti dorážce od Matuše. Kotouč vyrazil.
01:48
Polanský s individuální akcí proti třem hostům neuspěl. Puk se odrazil k Tyborovi, který přihrává dozadu obráncům.
01:22
Na stadionu je parádní atmosféra, třinečtí fanoušci se vytasili s velkým nápisem „Tady vládne Třinec". Hra se nyní zdržuje před Hamerlíkem.
00:43
Říčka poslal čistým hitem k ledu Kopeckého, vhazovalo se ve středním pásmu. Žižka se dostal k puku a nahodil po mantinelu.
00:13
Utkání bylo zahájeno, Kopeckého nahození Kašík vyrazil do rohu. Od začátku hlasitě podporují jak domácí fanoušci, tak příznivci ze Zlína.
00:01
Utkání právě začalo.
Hokejisté už jsou na ledě, první pětka Ocelářů teď nastupuje po jednom za bouřlivého potlesku.
Sestavy byly přečteny, nyní sledují diváci video-mapping na ledové ploše. Poté už budou nastupovat oba týmy.
V Třinci probíhá rozbruslení. Oceláři nastoupí v bílých dresech, Zlín ve svých tradičních žluto-modrých dresech. Nechme se překvapit, kolik diváků si dnes na utkání najde cestu. Ve Zlíně nebylo vyprodáno ani jedno utkání.
Sestavu překopali také hosté ze Zlína. Ale ani oni nemění post prvního brankáře. Ve výborné formě chytající Libor Kašík se postaví Ocelářům také dnes, dvojkou je Luboš Horčička. V obraně udělal kouč Vlach jednu změnu. Ve třetím duu bude hrát s Řezníčkem Patrik Urbanec, jenž v sestavě nahrazuje Oldřicha Horáka.

Elitní útočná řada zůstává beze změny, ve druhém útoku ale chybí Daniel Štumpf. Slovenský útočník vůbec nenastoupí, místo něj je ve druhé lajně s Veselým a Vlachem Čachotský. Třetí útok je zcela nově vytvořen. Čech se tam posunul ze čtvrté řady a zahraje si spolu s Martinem Cibákem a Zdeňkem Okálem. Tito dva hráči se v sérii představí poprvé, Okál se do Zlína vrátil z prvoligového Havířova a zahraje si proti nedávným spoluhráčům Pechancovi s Kankem. Ve čtvrté řadě hrají se Šťastným Kubiš a Tomáš Fořt, který v letošní sezoně za Zlín nastoupil jen čtyřikrát. Ze sestavy vypadli vedle Štumpfa ještě Jiří Ondráček a Jan Maruna. Ani dnes si nezahraje Tomáš Sýkora.
Třinečtí udělali v sestavě oproti druhému utkání ve Zlíně několik změn. V brance ale začne znovu Slovák Peter Hamerlík, jako záloha je připraven Šimon Hrubec. V první obranném páru si zahraje společně s Galvasem Hrabal, druhá obrana zůstává stejná a třetí dvojici vytvoří Slovák s Milanem Douderou, který minule nehrál. Absentují obránci Rostislav Klesla, Vladimír Roth, Tomáš Linhart a Richard Stehlík, jenž před dvěma dny ve Zlíně nedohrál.

První tři útočné formace pak trenér Dopita ponechal pohromadě. Ve čtvrté nahrazuje nemocného Adama Rufera navrátilec Denis Kindl, který ještě včera bojoval na hostování v dresu Kladna proti Ústí nad Labem. Rytíři ve čtvrtfinále vypadli a Kindl je bleskově zpět v Třinci. M. Kovařčík se přesouvá na pozici třináctého útočníka. Ze zdravotních důvodů nemohou nastoupit Zbyněk Irgl, Kamil Kreps, Lukáš Žejdl, Ján Sýkora a Marek Růžička. Ve druhé řadě opět najdeme Pechance s Kankem.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Galvas (A), Hrabal, Jank, Nosek, M. Doudera, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Plíhal, Kopecký (C) – Svačina, Pechanec, Kanko – Adamský, Polanský (A), Rákos – Tybor, Kindl, Matuš – M. Kovařčík. Trenér: Jiří Dopita.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Čachotský – Čech, Cibák, Okál – Kubiš, Fořt, Šťastný. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Martin Fraňo, Robin Šír – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda.
ABSENCE

Ocelářům v play-off stále schází mnoho opor. Ve Zlíně se nepředstavili obránci Rostislav Klesla, Vladimír Roth a Tomáš Linhart. Ve druhém utkání, do kterého mimochodem nenastoupil ani Milan Doudera, se zranil další zadák Richard Stehlík. Pouze první utkání odehrál útočník Kamil Kreps, v obou duelech chyběli Ocelářům Zbyněk Irgl, Lukáš Žejdl, Marek Růžička a Ján Sýkora.

Zlín nastoupil do obou domácích zápasů v totožné sestavě. Berani nenasadili do boje obránce Patrika Urbance a nehrají ani útočníci Martin Cibák s Tomášem Sýkorou, kteří odehráli mnoho zápasů základní části. Dá se předpokládat, že se zlínská sestava nebude měnit ani v Třinci.

PETR KANKO, ANTONÍN PECHANEC

Zčásti kvůli velkému počtu marodů, zčásti za účelem oživení třineckého útoku byli z Havířova povoláni útočníci Petr Kanko a Antonín Pechanec. Kanko pomohl Ocelářům už v základní části, kde odehrál jedno utkání právě ve Zlíně a vstřelil jednu branku. Pechanec zase v Třinci vypomáhal při loňské jízde vyřazovacími boji. V Havířově už jim po vypadnutí ve čtvrtfinále WSM Ligy sezona skončila a do třineckého vlaku naskočili skvěle. Oba hráli ve druhé formaci se Svačinou a zaznamenali dva body za jeden gól a jednu asistenci.
PŘEDKOLO; ZLÍN – TŘINEC

Pondělí 7. března, 17:20, 1. utkání, Zlín:
PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a asistence: 15. Kotvan (Veselý), 37. Bukarts (Holík) – 5. Polanský (Rufer).
Diváci: 4 700 (67 % celkové kapacity).

Úterý 8. března, 17:00, 2. utkání, Zlín:
PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a asistence: 6. Vlach (Kotvan), 27. Holík (Bukarts, Říčka), 51. Čachotský – 13. Dravecký (Kopecký, Galvas), 36. Pechanec (Svačina, Kanko), 44. Kanko (Pechanec), rozh. náj. Svačina.
Diváci: 5 475 (78 % celkové kapacity).

Sestavy z druhého utkání
ZLN: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Řezníček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý, Vlach, Štumpf – Kubiš, Maruna, Ondráček – Čech, Šťastný, Čachotský. Trenér: Rostislav Vlach

TRI: Hamerlík (Hrubec) – Galvas, Slovák, Jank, Nosek, Stehlík, Hrabal, L. Doudera – Dravecký, Plíhal, Kopecký – Svačina, Pechanec, Kanko – Adamský, Polanský, Rákos – Rufer, Kovařčík, Matuš – Jašek.
Trenér: Jiří Dopita

STATISTIKY PLAY-OFF

Zlínští Oldrich Kotvan, Petr Holík a Roberts Bukarts nasbírali ve dvou zápasech dva body za jednu branku a jednu asistenci. Petr Kanko, Antonín Pechanec a Vladimír Svačina z Třince mají stejnou bilanci. V elitní desítce je také zlínský matador Ondřej Veselý se dvěma gólovými přihrávkami.

V obou zápasech Zlína s Třincem chytali Libor Kašík a Peter Hamerlík. Zlínský brankář chytal s 94,87% úspěšností, Hamerlík měl úspěšnost 92,06 %.

V čele statistiky Radegast indexu play-off je třinecký obránce Josef Hrabal se 17 body. Zlínský Oldrich Kotvan získal zatím 12 bodů a je třetí.

Oceláři mají ze čtyř týmů předkola zatím nejúčinnější přesilovky. Z osmi přesilových her vytěžili dvě branky a mají úspěšnost 25 %. Zlín vstřelil v devíti přesilovkách jednu branku, což znamená úspěšnost 11,11 % a průběžné druhé místo. Ve hře v oslabení jsou Oceláři třetí s 88,89% úspěšností bránění, Zlín je čtvrtý se 75 %.

V prvních dvou zápasech série utržil Třinec 32 trestných minut, Zlín o dvě minuty méně. V týmovém Radegast indexu vedou ševci se ziskem 101 bodů, Oceláři jsou na čtvrtém místě s 63 body.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Slezané zakončili nepovedenou základní část na 10. pozici a předsezonní řeči o titulu dostaly pořádnou ránu. Oceláři samozřejmě ze hry o pohár ještě nejsou, ale prokousat se z desátého místa až na vrchol je ohromně těžký úkol. Navíc do předkola vybral osud Ocelářům neoblíbený Zlín, který v play-off ještě nikdy nevyřadili. Nyní se o to pokouší trenér Jiří Dopita, Třinec bojuje se Zlínem znovu po dvou letech.

Nejproduktivnější hráči Třince v základní části
Jiří Polanský (14+19)
Zbyněk Irgl (14+18)
Vladimír Dravecký (15+16)

Gólmani Třince v základní části
Šimon Hrubec – 33 zápasů; úspěšnost 91,36 %
Peter Hamerlík – 22 zápasů; úspěšnost 91, 57 %

PSG ZLÍN

Ševci nezahájili sezonu vůbec dobře. Ostatně, stejně jako v minulém ročníku. Ale nakonec se parta okolo kouče Rostislava Vlacha zvedla. Zejména po příchodu lotyšského kanonýra Bukartse začala dávat góly a sbírat cenné body. Výsledkem byla 7. příčka v základní části, přitom Zlín až do předposledního kola dokonce bojoval o první šestku. Berani na Oceláře umí a věří v postup do čtvrtfinále play-off, kde by se střetli s pražskou Spartou a vyhnuli by se tak suverénnímu Liberci.

Nejproduktivnější hráči Zlína v základní části
Petr Holík (11+30)
Roberts Bukarts (19+12)
Robert Říčka (18+6)

Gólmani Zlína v základní části
Libor Kašík – 44 zápasů; úspěšnost 92,87 %
Tomáš Štůrala – 8 zápasů; úspěšnost 90,6 %
Sportu zdar a lednímu hokeji zvlášť! Krásné odpoledne z Třince přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Vítejte při sledování textového online přenosu z předkola Play-off České pojišťovny. Ve čtvrtek jsou na programu třetí zápasy sérií předkola, v tomto přenosu se detailně zaměříme na třetí utkání mezi týmy HC Oceláři Třinec a PSG Zlín. Po dvou zápasech ve Zlíně je série vyrovnaná, ale dva duely v Třinci mohou rozhodnout.

Třinci se v play-off proti ševcům nikdy nedařilo, ale série to byly vždy vyrovnané a velmi napínavé. Nejinak je tomu letos. V prvním zápase dokázal Zlín na domácím ledě otočit nepříznivý průběh, druhý zápas musely rozhodnout až nájezdy, které dopadly ve prospěch Ocelářů. Série se proto stěhuje do Třince za stavu 1:1, třetí utkání začíná ve WERK ARENĚ v 17:00. Jste srdečně zváni ke sledování online přenosu, kterým vás provede Ondřej Zoubek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Mountfield 4 3 1 0 0 16:8 11
2. Liberec 3 2 0 1 0 14:6 7
3. Plzeň 3 2 0 1 0 11:8 7
4. Třinec 2 2 0 0 0 11:5 6
5. M. Boleslav 4 2 0 0 2 13:11 6
6. Olomouc 3 2 0 0 1 8:7 6
7. Sparta 3 1 0 0 2 8:9 3
8. K. Vary 2 1 0 0 1 5:7 3
9. Zlín 4 1 0 0 3 5:10 3
10. Pardubice 4 0 1 0 3 6:14 2
11. Brno 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 2 0 0 0 2 5:10 0
14. Č. Budějovice 2 0 0 0 2 3:10 0
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud