Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Brno - 11. dubna 2019   17:00

Liberec
01:07' Filippi (M. Kvapil, Ševc) • 20:50' P. Jelínek (L. Krenželok) • 36:29' Šmíd (M. Kvapil, T. Hanousek) • 55:03' P. Jelínek (Lenc) • 58:14' Filippi
5:2
(1:1, 2:0, 2:1)
Stav série: (3:2)
Brno
19:12' Mueller  (Kusko) • 46:08' Zaťovič  (Mueller, L. Čermák)
Liberec
Jeřábek, Hejduk – Lhotský, Svoboda
Home Credit Aréna, Liberec
Brno

SESTŘIH: Liberec - Kometa Brno 5:2. Tygři se přiblížili postupu do finále

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Nejlepšími hráči byli určeni Peter Mueller (KOM) a Marek Kvapil (LIB).
Je dobojováno! Kometa sice zdramatizovala zápas snižující trefou, jenže Liberečtí si vzali vedení zpět a po výhře pět dva se v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy ujímají vedení 3:2! K postupu do finále jim tak stačí jediná výhra.
59'
Smůla hostů! Němec tečoval puk do prázdné brány, 5:2
59:04'
Liberečané jsou ve svém útočném pásmu, tohle jim bohatě stačí.
58:14'
Liberec právě vstřelil branku!
Je nejspíše rozhodnuto! Libor Hudáček vybojoval puk pro TOMÁŠE FILIPPIHO a ten jej poslal do opuštěné klece, kde marně zastupoval Čiliaka jeden z obránců.
57:57'
Brno to zkusí v šesti!
57:57'
Kometa si bere čas na poradu. Marek Čiliak nejspíše zůstane na střídačce.
57:57'
Zakázané uvolnění Liberce.
57:16'
Petr Kolmann je na ledě, Brno šanci na snížení nevyužilo.
56'
Další gól domácích! Podruhé v zápase se prosadil Jelínek, 4:2
56:50'
Tygři se osvobozují.
56:37'
Roman Will si připisuje další dva těžké zákroky a drží své mužstvo!
56:10'
Peter Mueller přihrál skrz brankoviště Martinu Zaťovičovi, který měl před sebou odkrytou klec. Roman Will se však stihl přesunout!
55:48'
Dělovku Petera Muellera obětavě zblokoval Tomáš Filippi.
55:40'
Petr Holík si najel s kotoučem na střed, jeho přízemní pokus ale Roman Will pokryl.
55:16'
Následně je ale vyloučen za vysokou hůl Petr Kolmann (LIB). Brno se může dostat zpět do hry.
55:03'
Tohle může být rozhodující moment! Radan Lenc vybojoval v rohu kluziště puk a naservíroval jej najíždějícímu PETRU JELÍNKOVI, který okamžitou ranou rozvlnil síť Čiliakovy svatyně. Asistence: Radan Lenc.
54:26'
Hra se začíná přiostřovat!
53:44'
Liberečtí drží útočné pásmo a šetří velmi cenný čas.
52:39'
Libor Hudáček přihrál v neutrální zóně Marku Kvapilovi, jenž zavezl touš do útočného pásma a poslal jej směrem na Čiliaka. Hostující maskovaný muž přerušil hru.
51:49'
Kotouč nyní připomíná horký brambor, ani jeden tým jej nemá dlouho v držení.
50:44'
Martin Zaťovič se pokoušel natlačit do brankoviště, což mu ovšem Ladislav Šmíd nedovolil.
49:49'
Tygři se dostali ke kotouči a snaží se trochu uklidnit hru.
48:12'
Karel Plášek se hned po buly protlačil před domácí svatyni, na Romana Willa si však nepřišel. Kometa se tlačí za vyrovnáním!
47'
Hosté se dotahují. Zaťovič prostřelil Willa, 3:2
47:46'
Peter Mueller šikovně vložil hůl do nabídky Zbyňka Michálka. Roman Will ale stihl na jeho teč zareagovat.
47:39'
Roman Will ukryl do své lapačky nahození Moravanů. Následuje komerční přestávka.
47:34'
Liberec se po vlažnějším začátku závěrečného dějství probudil. Hra se přelévá ze strany na stranu.
46:08'
Kometa právě vstřelila branku!
A máme sníženo! V přečíslení tři na dva přihrál Peter Mueller na střed MARTINU ZAŤOVIČOVI a ten nekompromisní ranou do horního rohu nedal Romanu Willovi sebemenší šanci. Asistence: Peter Mueller, Leoš Čermák.
45:05'
Kometa teď zatlačila Severočechy v jejich obranné třetině, jenže na Romana Willa si nepřišla.
44:22'
Zatím je to opravdu spíše boj než hokej.
42:51'
Dělovku Michala Gulašiho od modré Roman Will bez větších obtíží pokryl.
41:59'
Začátek třetí třetiny se nese v opatrnějším duchu.
40:23'
Leoš Čermák nebezpečně tečoval střelu těsně před Romanem Willem. Ten ale stihl včas sklapnout betony.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 18 (26)
HC Kometa Brno: 7 (17)
Třetí třetina začne přibližně v 18:56.
Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji Brněnští, jenže do vedení se paradoxně dostali Severočeši, kteří si tak vzali zpět svůj jednobrankový náskok. Vedoucí branka svěřence trenéra Filipa Pešána nabudila a při hře ve čtyřech se jim poprvé podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů. Uvidíme, zda Kometa v závěrečné periodě utkání zdramatizuje.
40:00'
39:55'
Pět vteřin před druhou sirénou se do samostatného úniku dostal Jaroslav Vlach, reprízu souboje z třetího zápasu ale tentokrát vyhrál brankář Komety.
38:44'
Domácí jeli tři na jednoho! Radan Lenc se nakonec rozhodl pro individuální zakončení a vypálil nad břevno.
37'
Čiliak bez šance! Šmídova bomba skončila v šibenici, 3:1
37:59'
Projektil Libora Hudáčka od modré čáry lapil do své rukavice Marek Čiliak. Severočechů je nyní plný led.
37:08'
Poprvé v sérii vede jeden z týmů o více jak jeden gól.
36:29'
Tygři navyšují vedení! Liberečtí zamkli Kometu v jejím obranném pásmu a po chvíli kombinování přihrál Marek Kvapil na modrou LADISLAVU ŠMÍDOVI, jenž si sjel do ideální střelecké pozice a nechytatelnou ranou propálil Marka Čiliaka. Asistence: Marek Kvapil, Martin Ševc.
35:38'
Tomáš Filippi se podél pravého mantinelu protlačil až do zakončení, které se do své lapačky ukryl Marek Čiliak.
34:42'
Po dalším úspěšném zákroku Romana Willa se před jeho brankovištěm strhla menší potyčka. Dvě minuty za hrubost si nakonec odsedí Jaroslav Vlach (LIB) a Alexandre Mallet (KOM). Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
34:00'
Severočeši se bez větších problémů ubránili.
33:49'
Liberecký gólman si následně poradil i s ranou Ondřeje Němce od modré čáry.
33:10'
Střelu Jakuba Orsavy z pravého kruhu kryje Roman Will svým betonem.
32'
Čiliak v dobré šanci vychytal Jelínka
32:54'
Brnu se zatím nedaří usadit v útočné třetině.
32:26'
Jaroslav Vlach zblokoval pokus Tomáše Bartejse a poté vyhodil puk do středního pásma.
32:00'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Krenželok – 2 min., podrážení).
32:00'
Kometa je kompletní a bude navíc hrát početní výhodu!
31:24'
Marek Kvapil našel neskutečným pasem Libora Hudáčka, jenž mohl zakončovat do odkryté klece. Marek Čiliak se ovšem roztáhl na brankové čáře a fantastickým zákrokem podržel svůj tým!
30:54'
Po chvíli kombinování tvrdě vypálil Martin Ševc, kterého vychytal Marek Čiliak.
30:00'
Přesně v polovině zápasu putuje na trestnou lavici Tomáš Bartejs (KOM) za držení.
29:48'
Marek Kvapil chvíli kličkoval u levého mantinelu a poté zničehonic přihrál na pravé křídlo Petru Jelínkovi, který však zamířil do přesouvajícího se Marka Čiliaka.
29:23'
Hosté se po dlouhé době dostali ke slovu, jenže Romana Willa neohrozili.
28:40'
Domácích je plný led, Brněnští neví, kam dřív skočit.
27'
Au, tohle bolelo! Šmíd tvrdě narazil na mantinel
27:45'
Michal Birner přihrál mezi kruhy nikým neobsazenému Liboru Hudáčkovi, jenž vypálil z otočky. Marek Čiliak jeho pokus neudržel, Jan Ordoš ale se svou dorážkou neuspěl.
26:45'
Ladislavu Šmídovi podklouzly nohy a tvrdě narazil do mantinelu. Nakonec se ale zvedl a po svých odjel na střídačku. Následuje komerční přestávka.
26:09'
Sražený projektil Tomáše Hanouska se pokoušel ze vzduchu sklepnout do sítě Tomáš Filippi, Marek Čiliaka ovšem stihl zareagovat.
25:55'
Kometa nakonec vyhazuje na icing. Hra se přesune zpět před Čiliaka.
25:49'
Liberečtí se usadili v útočné třetině, jenže Marek Čiliak zatím odolává.
25:00'
Tygři hrají v plném počtu, Moravanům se přesilovka moc nepovedla.
24:34'
Martin Erat našel pěkným křížným pasem napřahujícího se Petera Muellera, který ale zamířil mimo.
23:55'
Liberečtí ale následně opět vyhazují.
23:42'
Brno je zpět v útočném pásmu a začíná kombinovat.
23:17'
Domácí se osvobozují.
23:00'
Kometa si zahraje početní výhodu. Martin Ševc (KOM) se provinil podrážením.
21'
Další puk za Čiliakem, prosadil se Jelínek, 2:1
21:40'
Romanu Willovi nyní vypadla střela Martina Erata, naštěstí se kolem něj ale nenacházel žádný soupeř a v klidu tak mohl puk ukrýt do své rukavice.
20'
Skvělá trefa! Mueller z úhlu překonal Willa, 1:1
20:50'
Teď už to ale vyšlo! PETR JELÍNEK dostal od Komety druhý pokus k zakončení a tentokrát nepohrdl, chytře si počkal, až si obránce klekne, a poté poslal kotouč do protipohybu Marka Čiliaka. Asistence: Lukáš Krenželok.
20:29'
Petr Jelínek vypálil z pravého kruhu, jenže nezamířil vůbec přesně.
20:01'
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 8
HC Kometa Brno: 10
Druhá třetina začne přibližně v 17:58.
Máme za sebou první třetinu. Tygři do ní vkročili tradičním náporem a i v pátém zápasu této série otevřeli skóre. Kometa se nicméně postupně dostala do hry a z náporu v závěru úvodního dějství vytěžila vyrovnávací branku. Na tabuli tak svítí stav 1:1.
20'
20:00'
19:12'
A je vyrovnáno! Ladislav Šmíd se sice nejdříve nenechal obejít PETEREM MUELLEREM, jenž puk se odrazil k Silvesteru Kuskovi, který přihrál zpět prvně jmenovanému a ten překonal Romana Willa. Asistence: Silvester Kusko.
17:50'
Severočeši se nakonec vymanili ze sevření a upalují na střídačku.
16:53'
Tygři se z dalšího náporu soupeře osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
15:54'
Kometa zatlačila šelmy v jejich obranném pásmu, všechny problémy domácích ale nakonec vyřešil Roman Will.
15:12'
Radan Lenc se proháčkoval přes dva hráče a v přečíslení dva na jednoho chtěl ještě přihrát Dominiku Lakatošovi. Jeho pas ovšem zlikvidoval brněnský obránce.
14:40'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
12:38'
Vzápětí nebezpečně pálil Martin Ševc, po jehož tvrdém projektilu Moravané pro jistotu vyhodili na icing.
12:18'
Ladislav Šmíd zajížděl za bránu a chytrou zadovkou chtěl vybídnout k zakončení Radana Lence, jenže tomu kotouč přeskočil hůl.
11:58'
O chvíli později pálil od modré Michal Gulaši, trefil však pouze připraveného Romana Willa, který přerušuje hru.
11:24'
Peter Mueller objel bránu Liberce a našel mezi kruhy číhajícího Petra Holíka, do jehož jedovaté střely stihl jeden z beků vložit svou hůl.
10:41'
Tomáš Hanousek chtěl vyslat do samostatného úniku Jaroslava Vlacha, jenže ten byl při příjmu přihrávky již v ofsajdu.
09:28'
Tygři jsou zatím v první třetině aktivnější, Marka Čiliaka ale i přes několik slibných šancí prostřelili pouze jednou.
08:04'
Po další hrubé chybě Brna v založení útoku se sám před Čiliakem ocitl Petr Jelínek. Domácí kapitán zkoušel kličku mezi nohy, jenže gólmana Komety nepřekonal.
07:35'
Tomáš Bartejs nahodil touš od modré a pořádně vystrašil Romana Willa, jenž měl kompletně zakrytý výhled. Bartejsův projektil nakonec naštěstí pro Severočechy zamířil těsně vedle tyče.
06:47'
Ondřej Němec vyslal z vlastní obranné třetiny do útoku Martina Erata, ten ale následně narazil na zkušeného obránce Ladislava Šmída.
05:51'
Marek Kvapil výborným napadáním vybojoval puk pro Tomáše Filippiho, jenže ten se ocitl v příliš ostrém úhlu a vypálil nad.
05:24'
Černá guma se ocitla mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:42'
Hned po vhazování střílel od modré Martin Ševc, jehož dělovka byla zblokována.
04:35'
Kometě se nepodařila rozehrávka a touš doputoval až na zakázané uvolnění.
03:33'
Radan Lenc přihrál na modrou čáru Tayloru Dohertymu, jenž se napřáhl až k nebi a tvrdě vypálil. Marek Čiliak měl však velmi dobrý výhled a vyrazil jeho střelu betonem.
2'
Domácí se radují! Přesilovou hru v úvodu využil Filippi, 1:0
02:27'
Po zmatcích v liberecké rozehrávce zakončoval z bezprostřední blízkosti Jan Štencel, který ale nezamířil mezi tři tyče.
01:56'
Jaroslav Vlach zavezl po pravém křídle kotouč do útočného pásma, jeho pokus byl ovšem tečován do ochranné sítě.
01:07'
Domácí otevírají skóre! Marek Kvapil chtěl přihrát na osu hřiště Michalu Birnerovi, který sice na puk nedosáhl, jenže ten se doklouzal až na pravou stranu k TOMÁŠI FILIPPIMU, jenž z první prostřelil marně se přesouvajícího Čiliaka. Asistence: Marek Kvapil, Martin Ševc.
00:44'
A hned tu máme první přesilovku. Michal Barinka (KOM) je vyloučen za hákování.
00:41'
Martin Ševc přihrál mezi kruhy zcela volnému Petru Jelínkovi, tomu ale střela vůbec nesedla a Marek Čiliak měl snadnou práci.
00:08'
Tygři vyhráli úvodní buly a nastěhovali se do útočného pásma.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Barinka, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, Orsava – P. Kratochvíl, Kusko, Plášek ml. – Mallet, L. Čermák (C), Dočekal.

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Lhotský, Svoboda.
Klíčový duel

Ani jedno mužstvo se ve čtvrtek nebude muset bát konce sezóny, přesto se může jednat o rozhodující střetnutí semifinále. Vítěz si totiž do Brna poveze vedení 3:2 na zápasy a bude mu tudíž k postupu do boje o titul stačit jediné vítězství. Mírnou výhodu budou mít liberečtí hokejisté, kteří budou hrát na svém ledě. Kdo bude úspěšnější? To se dozvíme v následujících hodinách!
Faktor první trefy

Vstřelení první branky je pokaždé důležité, v náročných vyřazovacích bojích však tento fakt platí mnohonásobně více. Severočechům se zatím z tohoto pohledu daří. Skóre totiž proti Kometě otevřeli ve všech dosavadních duelech a dva z nich nakonec dotáhli do vítězného konce.

Úvodní trefa bude samozřejmě klíčová i v pátém zápase, po kterém bude jeden z týmů dělit jedna výhra od finále. Kdo vsítí první branku, získá na svou stranu psychickou výhodu. Budou to opět Tygři nebo pro změnu Kometa?
Boj na ostří nože

Série Liberce s Brnem nabízí zatím obrovské drama a rozhodně se řadí mezi nejkrásnější střetnutí play-off z posledních let. Jako první měli výhodu domácího prostředí Tygři, kteří úvodní duel ovládli v prodloužení. I následné druhé utkání nenašlo v základní hrací době vítěze, tentokrát ale byla v nastaveném čase úspěšnější Kometa.

Semifinále se poté přesunulo na jih Moravy a pokračovalo v nastoleném trendu. I třetí zápas nabídl nesmírně napínavou bitvu a těsnou výhru šelem, které domácí udolaly poměrem 2:1. Brněnští ovšem liberecké mužstvo do trháku nepustili a vzápětí opět srovnali stav. V pátém střetnutí nás tak čeká souboj o třetí bod!
Přeji pěkné čtvrteční odpoledne a vítám vás u textového přenosu z play-off hokejové extraligy. Semifinálové drama bude dnes pokračovat pátými zápasy a o mečbol se poperou i Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.