Olomouc - Plzeň | ONLINE | 22.3.2019 17:00 | Tipsport Extraliga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Generali Play-off  -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Plzeň - 22. března 2019   17:00

Ukončeno
Olomouc
00:51' J. Galvas (Burian) • 39:23' Strapáč (Irgl) • 78:25' Jergl (Ostřížek)
3:2
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Stav série: 2:1
Plzeň
39:58' V. Němec  (Kracík) • 55:18' Indrák  
Olomouc
Sestavy:
Konrád (Lukáš) – Škůrek, Vyrůbalík (C), J. Galvas, Ondrušek (A), Dujsík, Švrček, Matai – Jergl, J. Knotek (A), Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Nahodil, Laš – Holec, Kolouch, J. Káňa.
Rozhodčí
Jeřábek, Lacina – Komárek, Klouček
Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst)
5500 diváků
Plzeň
Sestavy:
Frodl (Miltchakov) – Jones, Moravčík, Čerešňák, Allen, Vráblík, Pulpán, L. Kaňák – Gulaš (C), Jan Kovář (A), Pour – Eberle, Kodýtek, Straka – Indrák (A), Kracík, V. Němec – Stach, Preisinger, Nedorost.

Olomouc - Plzeň: Jergl rozhodl utkání v prodloužení, 3:2

Přenos se aktualizuje automaticky

Olomoučtí hokejisté nakonec poprvé v historii čtvrtfinálových sérii s Plzní (2016 a 2018) dostávají do vedení, když v prodloužení udřel z posledních sil svou technicky znamenitou trefu Aleš Jergl. Třetí čtvrtfinále přineslo opravdu skvostnou podívanou plnou soubojů, ofenzivních parád i brejků. Otázkou je, jak zvládnou hráči do zítřejšího čtvrtého zápasu zregenerovat. To může být alfou a omegou, Olomouc totiž hraje znovu na domácí půdě a nemusí být už tak podceňována, jak před tímto duelem. Ode mě je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek pátečního večera.
Střely na branku celkem: Olomouc ­– Plzeň 42:29
Střely na branku v prodloužení: Olomouc – Plzeň 11:10
Nejlepší hráči utkání: Petr Strapáč (Olomouc) – Miroslav Indrák (Plzeň)
Konec zápasu.
78:25'
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí hokejisté se vrhají ve velké euforii na kluziště! Olomoucký útočník David Ostřížek sice v brejku byl sice dostižen dvěma beky, jenomže ALEŠ JERGL se ujmul puku ve druhé vlně a přesnou ranou k tyči rozvlnil síť ve Frodlově kleci. Domácí se tak ujímají vedení 2:1 ve čtvrtfinálové sérii. Asistence: David Ostřížek.
77:44'
Konrád musel být znovu velmi pozorný! Olomoucký brankář totiž zpacifikoval povalující se puk před brankovištěm a odrazil tlak soupeře. Domácí ustáli těžkou chvíli.
76:43'
Conor Allen (PLZ) nyní ze zlosti odpálil puk, což zaregistrovali i sudí. Zámořský bek tak ihned inkasuje osobní trest na 10 minut za nesportovní chování a míří na trestnou lavici. Poměr hráčů na ledě se nemění.
76:38'
Holec pálil z mezikruží, Frodl reagoval až na poslední chvíli. Plzeň přežila klinickou smrt!
76:20'
Milan Gulaš se zjevil ve stoprocentní šanci! Plzeňský sniper se ocitl před brankovištěm po chytré kličce úplně sám, jenomže zakončit přesně nakonec nezvládl. Konrád mu ránu zřejmě ještě tečnul nad horní tyč.
75:03'
Frodl viděl Ostřížka a nahrávku Galvase na poslední chvíli, jeho ránu ale nakonec se štěstím vyrazil. Olomouc pokračuje v mírném presu. Tempo hry ale opravdu nyní čím dál více klesá.
74:14'
Kolouch se hnal po pravém křídle v mohutném šiku olomouckého přečíslení, nicméně jeho rána z pravého křídla byla chuťovkou pro Frodla. Plzeňský brankář je vyrazil lapačkou.
73:15'
Irgl se dostal na levém křídle k trošku více prostoru pro manipulaci s pukem, nicméně jeho rána zápěstím nebyla dostatečně přesná. Bombu z kruhů tak Frodl stačil bez potíží pohlídat.
72:03'
Prodloužení přerušuje další komerční přestávka, na mnoha hráčích už je vidět velké vyčerpání. Pohyb se z ledu postupně logicky už vytrácí, zatím se ale hraje i tak v relativně vysokém tempu.
71:31'
Nahodil zvládl v přečíslení tří proti dvěma ještě nahrávat do uličky na Laše, ale přihrávku si druhý jmenovaný nestačil dostatečně rychle zpracovat. Před Frodlem tak pouze promáchl.
70:50'
Holec pálil pouze vedle banky, na druhé straně pak ale Čerešňák mířil už trochu více nadějněji. Ránu na bližší tyč si ale pohlídal Konrád, oba celky střídají.
70:16'
Conor Allen napřáhl u modré čáry až ke stropu haly a rozhodl se o velmi důraznou ránu příklepem. Jeho pokus ale zvládl Konrád vykrýt, trajektorii puku měl totiž jako na dlani. indiáni nestačili clonit.
69:30'
Olomouc se snažil rychle dostat puk do předních pozic, jenomže sudí ji nachytali v ofsajdu. Kohouti se tak budou muset stahovat do středního pásma, navíc byl celý akt podle sudích i úmyslný, tudíž vhazovat se bude blíže ke Konrádovi.
69:21'
Milan Gulaš se zjevil ve druhé vlně plzeňských pušek, nicméně Hanáci jeho ránu stačili v posledních chvíli ztečovat do ochranné sítě. Tentokrát byla domácí defenzíva opravdu dost rozhozená.
68:23'
Vojtěch Němec mířil z brejku po nahrávce Stacha těsně vedle branky, domácí přežili velkou šanci, zároveň se však mohou vydat po rychlém vyhození puku do kontru. Hra je nyní hodně dynamická.
67:29'
Druhá olomoucká lajna se snažil prokousat do útočného pásma, jenomže Hanáci nezvládli puk ubojovat na své hole. Po zisku Jonese se kotouč dostal po teči až do ochranné sítě.
66:24'
Michal Moravčík zkusil štěstí ze středního pásma, ale Konrád stačil zasáhnout. Stejně jako proti bombě Stacha z předbrankového prostoru, puk letí znovu do rohu kluziště.
66:19'
Knotek se sice snažil dostat k dlouhé nahrávce od Škůrka, nicméně zachytit se mu kotouč v rámci pravidel nepovedlo. Čároví sudí mu pískají v poslední chvíli ofsajdové postavení, na řadě je komerční pauza.
65:27'
Kolouch dostal kotouč na ose hřiště, nicméně pod tlakem beků se přeci jen do dobré střelecké pozice nedostal. Rána přes dvojnásobnou clonu byla ztečována mimo bránu, Plzeň bude rozehrávat odzadu.
64:35'
Pulpán se vrací zpět do hry, což je znamená konec domácí přesilovky. Irgl zároveň s návratem plzeňského hráče pálil těsně nad horní tyčku.
63:17'
Nick Jones se hned dvakrát dostal na předbrankovém prostoru do stoprocentní tutovky, Konrád předvádí dva neskutečné zákroky. Indiáni mají neuvěřitelný tlak i v oslabení.
62:38'
Jergl trefuje spojnici! Olomouc byla milimetry od rozhodnutí.
62:30'
Nahodil se snažil po vybruslení na střed pálit a dostat odražený kotouč směrem na branku, jenomže Lukáš Pulpán (PLZ) zatáhl za záchrannou brzdu a svého protivníka zahákoval. Olomouc tak čeká přesilovka.
61:26'
Frodl stačil přikrýt kotouč před dorážejícími Hanáky, olomoucké družstvo zůstane po vystřídání natlačeno v útočném pásmu.
61:13'
Miroslav Indrák pálil po individuálním úniku těsně nad horní tyčku! Olomoučtí hokejisté nyní unikli pohromě, tohle totiž byla stoprocentní šance Plzeňských.
60:19'
Olomoučtí hokejisté se sice zkoušeli dostat ke rychlému přečíslení, avšak jejich snaha je pro tentokrát marná. Nahrávka na Knotka byla zastavena Pourem, Plzeň může kombinovat od zadních řad.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina přinesla velmi zajímavý hokej, který už však byl relativně svázán taktickými pokyny. Hanáci se dlouhou dobu sice srdnatě bránili soupeřově tlaku, jenomže necelých pět minut před sirénou přišel na řadu Indrákův úder, který vyplynul z nenápadné akce. Před plzeňskými hokejisty je ale nutno smeknout, neboť dokázali zabrat v pravou chvíli. Jinak je ale hra nesmírně vyrovnaná, plná soubojů a přečíslení. Duel tak půjde do prodloužení, které se bude v pěti hráčích v poli na každé až maximálně 20 minut. Poté by se šlo případně do nájezdové loterie. Další hrací část započne přibližně v 19:37.
Střely na branku ve 3. třetině: Olomouc – Plzeň 9:3
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:51'
Michal Moravčík se zjevil na levém křídle, ale už neměl moc prostoru ke střele. Domácí se ujímají puku a chtějí už viditelně třetinu v poklidu dohrát.
59:16'
Allen se nedohodl se spoluhráči, neboť po jeho přihrávce se píská icing. Domácí se dostanou do útočného pásma.
58:42'
Plzeň zavřela svého soupeře v obranné třetině, tlak indiánů vrcholí.
58:15'
Jergl se vydal na sólo po levém křídle z vlastní obranné třetiny, jenomže Hanáci nezvládli jeho akci podpořit. Technická střela z velkého úhlu totiž domácímu šikulovi příliš možnosti na ohrožení Frodla nepřinesla, plzeňský brankář byl v brankovišti jistý a puk lapil do výstroje.
57:25'
Galvas se opřel na modré čáře do puku a Frodl musel být v tomto momentu velmi pozorný. Kotouč totiž ve vzduchu zaplaval a celkem nečekaně tak zaletěl s lehkou rotací do levé části brány. Plzeňský brankář ale předvádí jistá zákrok.
56:44'
Skrumáž v rohu se stala přeci jen triumfem pro olomoucké beky, nicméně nic velkého z tohoto vavřínu nakonec netěží. Plzeň zavřela domácí v jejich pásmu.
55:18'
Plzeň právě vstřelila branku!
A je tu vyrovnání! Naprosto nečekaně totiž vybojoval puk v rohu MIROSLAV INDRÁK a dostal se do přebrankového prostoru a prostřelil Konráda jedovatou střelou přesně mezi ruku a tělo. Olomoučtí obránci zůstali za bránou. Bez asistence.
54:15'
Plzeň drží svého soupeře nyní v kleštích! Hanáci jsou v obraně nyní nuceni hrát na hraně rizika, tlak totiž postupně periodicky roste.
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků. V Olomouci je vyprodáno!
53'
Indrák se prosadil na bližší tyčče a vrací zápas na začátek, 2:2
53:52'
Lukáš Pulpán zahrál co nejvíce účelně a vysokou holí zastavil nadějně se rozvíjející brejk zastavil. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
53:25'
Strapáč se hnal s Burianem do přečíslení dvou proti jednomu, jenomže druhý jmenovaný skákavou žabku nestačil zpracovat. Sice ji trefil hokejkou, ale jeho pokus o střelu letěl hodně mimo bránu. Indiáni si mohou pořádně oddechnout.
52:13'
Holec dostal více prostoru na pravém křídle, jenomže Čerešňák si nějak příliš velkou péči s hrdinou druhé čtvrtfinále nedělal potíže. Po tvrdém hitu jej odstavil od puku, Olomouc bude muset nasadit zpátečku.
51:25'
Petr Straka dělal pořádně dlouhou dobu paseku v olomouckém obranném pásmu, kde se kličkami bez potíží udržel po pár sekund na puku. Hanáci ale jeho pohyb stačili neutralizovat, plzeňský bomber tak ani nevystřelil.
50:31'
Irgl se střetl na modré čáře s Vojtěchem Němcem, což je také důvodem pro přerušení hry. Plzeňští hokejisté totiž překročili do středního pásma už v ofsajdovém postavení.
50:22'
Ostřížek mohl vyjet po dlouhatánské době s pukem mimo olomoucké obranné pásmo a zvolil i taktické řešení celého kontru. Nahození na Frodla bylo rychlou cestou jak přerušit hru, na řadě je navíc komerční přestávka.
49:44'
Kovář s Moravčíkem si fantasticky pohrávali s domácí obranou, jenomže ani jedna nahrávka zpoza brány se přeci jen neujala. Hanáci excelují v clonění před slotem.
48:37'
Václav Nedorost a David Stach vytvořili pořádný závěr před Konrádem po nepřesnosti jednoho z domácích beků. Celou situaci ale v poslední chvíli zachraňuje Konrád.
47:26'
Burian našel zadovkou Irgla, jenomže na pravé straně neměl moc místa ke střelbě. Jeho rána zápěstím tak nebyla pro Frodla velký problém, kotouč udržel v náručí.
47:04'
Plzeň pod tlakem forčekingu kohoutů vyhazuje puk přes všechny čáry, Hanáci po zapískání icingu budou pokračovat v tlaku.
46:31'
Domácí hráči se snažili dostat ke kotouči, jenomže plzeňská formace byla v zadních řadách mimořádně pozorná a nedovolila jakékoliv okénko pro zisk puku. Třetí lajna Hanáků se tak musí stahovat do středního pásma.
45:05'
Kovář byl sražen na led zákrokem na hraně, nicméně plzeňský útočník puk před ujíždějícím olomouckým hráčem skryl pod své tělo. Sudí tak musí přerušovat hru, neboť už nešlo pokračovat ve hře.
44:09'
Preisinger se v předních pozicích prezentoval velmi dobrou rychlostí a ještě vyzkoušel dostat puk před Konrádovu branku. Nakonec však byla jeho nahrávka sražena, kotouč se tak dostal jen do rohu.
43:20'
Po ne úplně vhodném vyhození olomouckého beka se k puku dostal Straka, jehož dělovka od modré byla dost nebezpečná. Nakonec však letěla jen mimo tři tyče.
42:21'
Olomouc se probojovala znovu do zajímavé pozice, nicméně Plzeňští napjatou situaci před modrou čárou ustáli. Puk tak končí na holi Gulaše, indiáni mohou jít do kontru.
41:28'
Nahodil nahrával do vyložené šance Skladanému, jenomže puk přeskočil hokejku olomouckého forvarda. Plzeňští si mohou pořádně oddechnout, domácí totiž byli jen milimetry od skórování.
40'
Němec vrací úder! Po krásné kombinaci uklidil puk přesně mezi betony
40'
Strapáč po prozkoumání videa zvyšuje vedení domácích
40:22'
Jergl se hned nadvakrát dostal do stoprocentní šance! Nejprve se dostal do rychlého brejku, když málem dostal po blafáku puk do protipohybu Frodla. Plzeňští beci jej však dostavili, vzápětí se pak pokusil dostat k odraženému puku. Ten Frodl se štěstím vykopl.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina nabídla znovu parádní hokejovou podívanou. Plzeň se dokázala Hanákům v mnoha herních činnostech bezpečně vyrovnat a ba naopak, častokrát zvládala kohouty i přehrávat. Vytouženého vyrovnání se však nedočkali, to Olomouc zvládla v oslabení přidat druhou trefu. Dvě sekundy před sirénou se ale hosté dočkali veledůležité kontaktní trefy, koncovka tak zůstává stále otevřená. Třetí třetině odstartuje přibližně v 18:47.
Střely na branku ve 2. třetině: Olomouc – Plzeň 10:9
40'
Němec vrací úder! Po krásné kombinaci uklidil puk přesně mezi betony
40'
Strapáč po prozkoumání videa zvyšuje vedení domácích
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni ještě žijí! Dvě sekundy a devět desetin před sirénou totiž dokázal VOJTĚCH NĚMEC sjet přesně na mezikruží a poslat puk do odkryté části branky. Konrád už se nestačil v dostatečném časovém předstihu přesunout. Asistence: Jaroslav Kracík.
39:23'
Olomouc právě vstřelila branku!
A branka v oslabení je pro Hanáky nakonec opravdu uznána! Po rychlém sprintu na jednoho obránce Plzeňských totiž Irgl vyslal nahrávku přímo na hůl PETRA STRAPÁČE, který zvládl dostat kotouč do brány ještě dříve, než se dostala branka z kolíků. Videosudí jí tak podle pravidel uznává. Asistence: Zbyněk Irgl.
39:23'
Olomoučtí hokejisté podle všeho dokázali při přečíslení dvou proti jednomu puk do branky, Frodl nicméně stačil vyhodit bránu z kolíků. Celá situace se tak bude ještě prozkoumávat na videu!
39:01'
Hanáci ustáli neskutečnou porci šancí! Petr Straka, Nick Jones ani Milan Gulaš ale nakonec puk nestačili dostat silou vůle do brány. Konrád a čtveřice Hanáků předvedla před brankovištěm heroický výkon.
38:40'
Plzeň dostává možnost přesilovky. Jan Knotek (OLO) totiž za svou přílišnou aktivitu před brankou obdržel menší trest za vysokou hůl.
38:17'
Ondrušek zkoušel pálit z velkého úhlu, jenomže jeho ráně chyběla větší přesnost. Puk tak trefil jen boční síť, Hanáci nicméně i nadále pokračují v ofenzivním napadání.
37:48'
Holec dostal od Vráblíka tvrdě naloženo mimo hru, což je také důvodem jejich konfliktu. Sudí tentokrát řeší danou situaci domluvou, což podle všeho oba aktéři sporu pro tuto chvíli berou na vědomí.
37:08'
Kolouch se zjevil na na pravém křídle a poslal nepříjemnou ránu přímo na Frodla, plzeňský brankář jeho pokus vykryl ve stoje a raději i přerušil hru. Kolouch si pak ještě něco s plzeňským brankářem vyříkával, což se nelíbilo Allenovi. Plzeňský bek Koloucha hned odstavuje.
36:10'
Frodl lapil další nahození z pera domácího celku, po jeho zásahu je na řadě přerušení hry a komerční pauza.
35:27'
Vyrůbalík sice vybojoval u střídaček kotouč po chybce hostujícího beka, nicméně v nohách už měl pořádně dlouhé střídání. Olomoucký kapitán tak další postup vpřed vzdal, raději za sebe posílá na led svého parťáka.
34:13'
Nahodil ukázal velmi efektivní forčeking, který se mu dvakrát vyplatil. Po nečekaně vypadnutém puku z Frodlovy výstroje totiž mohl ještě po své ráně i dorážet. Svůj blafák ale nedotáhl, puk trefil přímo do připraveného betonu plzeňského fantoma.
33:05'
Jergl nadvakrát hledal před brankou Ostřížka, nicméně plzeňská eskadra si nájezd domácího šikuly mezi kruhy pohlídala. Indiáni mohou směřovat po střídání znovu do předních pozic.
32:07'
Hanáci měli velkou tutovku! Čtvrtá lajna domácích ukázala svůj možná přehlížený potenciál a po Holcově rána z předbrankového slotu to stadionem jen zahučelo. Puk mířil těsně vedle tyče.
31:21'
Jakub Pour a David Stach si v ofenzivním pásmu připravili velice zajímavou útočnou pozici, nicméně nahrávka prvně jmenovaného na svého kolegu i díky zákroku Škůrka nevyšla. Domácí měli velkou porci štěstí.
30:27'
Burian se snažil pod Švrčkově ráně dorážet poskakující puk, nicméně Frodl zvládl těžkou situaci v brankovišti s grácií. Olomoucký bomber byl odstraněn beky, Plzeň ale bude muset čelit po vhazování dalšímu tlaku soupeře.
29:19'
Plzeňský tlak v této chvíli lehce opadl, neboť na ledě je aktuálně první lajna Hanáků. A Knotkova formace se činí spíše v ofenzívě, střelbu na bránu ale fanoušci zatím vyvolávají jen marně. Indiáni perfektně blokují.
28:20'
Konrád i tentokrát raději ukryl vysoko letící oblouček z modré čáry do lapačky, i když z pohledu nebezpečnosti nebyl nijak zásadní. Nedorostova formace ale nyní předvádí velmi pozornou dobývačnou taktiku v olomouckém pásmu.
27:49'
Konrád se nyní musel v brankovišti pořádně ohánět, když skočil po poskakujícím puku a přikryl jej raději lapačkou. Po přerušení hry je na řadě komerční pauza, indiáni mohou pokračovat ve svém fantastickém ofenzivním presu.
27:17'
Laš při přečíslení dvou proti jednomu vzal všechnu zodpovědnost na sebe a poslal z pravého křídla tvrdou bombu na branku, Frodl ale nemusel ani zasahovat. Puk totiž letěl o dobrý metr vedle brankové konstrukce.
26:35'
Tlak hostí je nyní enormní! Michal Moravčík pálil od modré jen těsně vedle, těsně poté pak jen kousek scházel Indrákovi k dokončení blafáku. Hanáci jen bezmocně vyhazují puk přes všechny čáry, u Konráda teď stáli všichni svatí.
25:19'
Ostřížek s Jerglem měli v útočném pásmu hned několik šancí ke střelbě, nicméně paní smůla nyní sehrála svou hru s elitními snipery domácích. Indiáni mohou po jejich ztrátě do brejku.
24:05'
Galvas pálil z mezikruží těsně vedle tyče! Frodl na tečovanou střelu nestačil ani reagovat, hosté si museli asi pořádně oddechnout, když olomoucký projektil letěl vedle brány.
23:42'
Domácím hokejistům se nepovedlo rozehrát podle představ, čtvrtá útočná lajna se tak musí v této chvíli vracet do obranného pásma. Po její špatné souhře ve středním pásmu je pískán icing.
22:54'
Dva rány Jonese byly pořádně tvrdé! Konrád ale tentokrát ukázal své instinkty a na jeho bomby z modré pokaždé reagoval. Indiáni svůj tlak zvyšují.
22:26'
Václav Nedorost nabízel po rychlém brejku puk přes brankoviště Allenovi, jenomže kotouč k němu nakonec nedoputoval. Domácí jsou pod velkým tlakem.
21:01'
Ostřížek se dostával do samostatného úniku, ale Allen se ukázal jako klíčový hráč pro zastavení celé akce. Hanácký forvard kvůli jeho dobrému obrannému zákroku nestihl ani zakončit, puk skončil v rohu.
20:15'
Plzeň se od prvních sekund druhé periody snaží Olomouc pořádně zatlačit, nicméně Hanáci se zatím nechávají nijak obalamutit. Konrád dva pokusy z velkého úhlu na přední tyč vykryl.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina přinesla velmi napínavý průběh a zejména, což je pro fanouška zřejmě nejdůležitější, parádní ofenzivní hokej. Hanáci se bleskově hned v rámci první minuty duelu ujali zásluhou blafáku Jakuba Galvase vedení, které ani přes obrovskou snahu Plzeňští nakonec nestačili během dvaceti minut stáhnout. Olomouc totiž překvapivě měla menší převahu nad svým favorizovaným soupeřem, další trefu ale taktéž nestačila vstřelit. Čeká nás tak ještě rozhodně pořádně napínavý zápas, druhá perioda startuje přibližně v 17:52.
Střely na branku v 1. třetině: Olomouc – Plzeň 12:7
20:00'
První třetina skončila.
19:45'
Jones nebyl daleko vyrovnání! Konrád nevěděl, kde je odražený puk, a už se přesunoval ke druhé tyči. Zámořský bek hostí ale nakonec dorážku nezvládl podle představ, mířil jen vedle tyče.
19:26'
Západočeši se pokoušejí probojovat do útočného slotu, jenomže zatím válčí s překročením modré čáry. Olomouc je v obraně zatím relativně kompaktní.
18:08'
Kovář se vrací na hrací plochu, tato přesilovka domácích z pohledu využití úspěšná nebyla. Indiáni se tak mohou po delší zformovat a konsolidovat své obranné řády.
17:27'
A znovu Frodl! Plzeň byla znovu pod velkým presem olomouckého přesilovkového šiku, ale plzeňský brankář je zatím jistý. Pro jistotu i přerušil hru.
16:48'
Knotek se dostal do obrovské tutovky a jen tak tak netrefil hostující klec. Frodl už totiž ležel na ledě bez možnosti většího pohybu. Olomoucký centr hrající po ošetření zásahu bruslí do obličeje s helmou s košíkem ale netrefil kotouč přesně.
16:08'
Olomouc čeká první přesilovka utkání. Jan Kovář (PLZ) totiž zřejmě zahrál vysokou holí a trefil Jergla do obličeje. Indiány tak čeká také oslabení.
15:50'
Miroslav Indrák ukázal své technické dovednosti přímo na modré čáře a po kličce na domácího útočníka se dostal i ke střelbě z kruhů. Konrád ale jeho jedovku vykryl, puk udržel ve výstroji.
15:07'
Nahodil se snažil před plzeňskou brankou pořádně zabrat a při dorážkách po nečekané nabídce od Skladaného zajel až do Frodla. Plzeňští beci si to nenechali líbit a pomohli k shození helmy exbrněnského křídla. Sudí celou situaci nakonec zvládli uklidnit.
14:19'
K Burianovi nakonec s velkým štěstím proskákal kotouč od Strapáče, jenomže akce na levém křídle byla pod kontrolou Frodla. Plzeňský muž v masce si dobře vyjel a pokus domácího křídla vyrazil do rohu.
13:22'
Domácím se tentokrát nepovedlo akurátně rozehrát, což je jasný pokyn pro sudí, kteří pískají zakázané uvolnění. Hra je vykázána znovu před Konráda.
12:51'
Jan Kovář se zjevil nečekaně v předních pozicích, obtočka kolem brány mu ale nevyšla. Domácí budou rozehrávat od zadních řad.
12:32'
A další tutovka! Dujsík dostal nečekaně nahrávku ještě na pravé křídlo, kde měl velké množství prostoru a času. Diagonální rána golfákem letěla jen těsně nad levou šibenicí, indiáni přežili krizový moment.
12:02'
Olomoučtí hokejisté měli další zajímavou možnost, neboť po návratu Švrčka na hrací plochu se hnal do brejku Kolouch. Exvítkovický útočník ale nezvládl poslední kličku, Jones si tak puk může v poklidu zpracovat.
11:01'
Plzeň měla velkou tutovku! Jan Eberle hledal parádním krosem Nedorosta, jenomže jeho nahrávku druhý jmenovaný nechytil. Konrád si může pořádně oddechnout.
10:08'
Hodně nepříjemný moment pro Jana Knotka! Olomoucký elitní centr totiž dostal bruslí do nosu a okamžitě odjíždí s krvavým zraněním na ošetření. Sudí vylučovat i přes nevoli domácích příznivců vylučovat nebudou, na ledě tak končí jeden podsedák.
10:02'
Olomouc čeká první oslabení, za tvrdý hit na Straku v rohu hřiště půjde odsedět menší trest Jan Švrček (OLO). Sudí jeho faul kvalifikovali jako napadení,
09:16'
Conor Allen se přeci jen rozhodl po vhazování v útočném pásmu ke střelbě, jenomže Konrád byl i tentokrát plně připraven. Kotouč nicméně olomoucký brankář nečekaně vyrazil místo očekávaného přikrytí. Vyrůbalík si nicméně se vším poradil.
08:35'
A další zajímavý moment, tentokrát na opačné straně! Laš se dostal k odraženému puku po kontru čtvrté lajny ve druhé vlně, nicméně jeho táhlá rána nebyla pro Frodla problémem. Kotouč ukryl v lapačce.
08:22'
Stach se probojoval bez větších potíží do útočného pásma, nicméně Konrád předvádí parádní zákrok. Ránu příklepem zvládl vyrazit na poslední chvíli ramenem.
07:26'
Ostřížek dostal od Škůrka zajímavý pas přímo do otevřené části plzeňské defenzívy, jenomže jeho výjezd na pravou stranu příliš nebezpečenství pro indiány nepřinesl. Frodl si ránu zápěstím bez potíží pohlídal.
07:12'
Před Brankou Konráda byl nebezpečný závar, na jehož konci nebezpečně dorážel Němec! Konrád ale jeho pokus dokázal vykopnout betonem!
06:53'
Knotek obral Němce o puk, ten ale ještě bojuje v útočném pásmu.
06:42'
Kracík našel přihrávkou zpoza branky spoluhráče mezi kruhy, toho ale vychytal Konrád!
06:38'
Skladaný dostal hodně prostoru na levém křídle, jenomže k větší šanci svůj polobrejk nezužitkoval. Po zamíchání puku pálil jen o notný ksus vedle brány.
05:10'
Je nutno konstatovat zatím jednu důležitou věc v plzeňské hře. Na indiánech vidět obrovská snaha o vyrovnání, avšak přes pevnou olomouckou defenzívu to rány moc neprocházejí. Zblokovaných střel v Radegast indexu zatím jen přibývá.
04:23'
Jergl s Ostřížkem na pravé straně vytvořili zajímavý závar, žádnou tutovku si však domácí forvardi nepřipsali. Druhý zmíněný totiž mířil pouze vedle brány, Frodl tak nemusel ani zasahovat.
03:57'
Domácí si zapisují icing, hra se vrací před Konráda.
03:36'
Ostřížek se zjevil na modré čáře na pravé straně, jenomže zde si zpacifikoval Moravčík. Olomoucký sniper tak po tvrdém direktu o puk přichází, Plzeň se může znovu soustředit na ofenzívu.
02:37'
Olomoucká čtvrtá lajna se pokusila o rychlé napadaní plzeňských beků nicméně nic velkého si nevytvořila. Hanáci se musí vracet do zadních řad, nakonec je však prostor pro střídání které využívají obě strany barikády.
1'
V první minutě se trefil Galvas, 1:0
01:38'
Hosté se snaží o rychlou odpověď, když se pokoušejí obléhat obranné pásmo Hanáků. Zatím ale kapitán Vyrůbalík s Davidem Škůrkem blokují všechny střely, Čerešnák pak pálil mimo bránu.
00:51'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak to bylo rychlé! Olomouc se hned v první minutě ujímá vedení, když se na pravé křídle JAKUB GALVAS pořádně porozhlédl a našel mezírku mezi plzeňskými beky. Jeho blafák pak dokonale zaskočil i Dominika Frodla v brance, když si devatenáctiletý bek najel před brankoviště a zavěsil do šibenice. Asistence: Vilém Burian.
00:25'
Olomouc se hned od prvních minut snaží o velmi vysoký forčeking, nicméně Gulaš se svou formací nakonec nezvládli překročit modrou čáru podle pravidel. Sudí pískají indiánům první ofsajdové postavení.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba celky právě v této chvíli vstupují na hrací plochu, na řadu ještě přichází státní hymna, kterou zazpívá operní pěvkyně Lucie Skácelíková.
Olomoucký Zimní stadion se v těchto chvílích již velmi rychle zaplňuje, atribut bouřlivé atmosféry je tak pro nadcházející utkání velmi pravděpodobný. Rolba už naposledy před úvodním buly upravuje ledovou plochu.
Úvodní sestavy:

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Škůrek, Vyrůbalík (C), J. Galvas, Ondrušek (A), Dujsík, Švrček, Matai – Jergl, J. Knotek (A), Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Nahodil, Laš – Holec, Kolouch, J. Káňa.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Jones, Moravčík, Čerešňák, Allen, Vráblík, Pulpán, L. Kaňák – Gulaš (C), Jan Kovář (A), Pour – Eberle, Kodýtek, Straka – Indrák (A), Kracík, V. Němec – Stach, Preisinger, Nedorost.

Rozhodčí: Jeřábek, Lacina – Komárek, Klouček.
Hlavními rozhodčími tohoto utkání jsou zkušení Antonín Jeřábek a Petr Lacina. Jako čároví jsou pak delegováni Vít Komárek a David Klouček.
Dosavadní utkání série

Průběh prvního duelu čtvrtfinálové série, která se ve stejném klubovém složení odehrála v roce 2016 i 2018, byl naprosto jednoznačný. Olomouci se sice podařilo ve druhé třetině dotáhnout na rozdíl jediné branky, jenomže gól Vojtěcha Němce z 36. minuty zlomil hanácké odhodlání. Ze zbytku duelu už byla prakticky jen velká hokejová exhibice, indiáni tak bez větší námahy zvítězili po osmigólovém nášupu.

ČF1: HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 8:1 (1:0, 2:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Nedorost, Eberle), 26. Jan Kovář (Čerešňák), 36. V. Němec (Kracík), 41. Nedorost (Čerešňák, Jan Kovář), 46. Nedorost (Gulaš, Čerešňák), 51. Stach (V. Němec, Jones), 53. V. Němec (Kracík, Indrák), 58. Indrák (V. Němec) – 30. Jergl (Škůrek, Strapáč)

I druhý duel rozehráli Západočeši fantasticky. Po celou první třetinu soupeře k ničemu nepustili, Olomouc byla na ručník. Prohrávala osobní souboje, několikrát ji zachránila branková konstrukce. Plzeňským hokejistům ale herní pohoda vydržela jen 40 minut, neboť Mora postupně zabrala a jako mávnutím kouzelného proutku se soupeři po všech stránkách vyrovnala. Po dvou trefách nečekaného střelce Miroslava Holce navíc mohla slavit naprosto šokující vítězství po prodloužení.

ČF2: HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 2:3 pr. (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 12. Pulpán (Vráblík) – 44. Holec (Kolouch, Škůrek), 59. Jergl (Škůrek), 63. Holec
Vzájemná utkání v základní části
24.02.2019 Plzeň x Olomouc 1:2 (48. kolo)
13.01.2019 Olomouc x Plzeň 0:4 (35. kolo)
25.11.2018 Plzeň x Olomouc 1:2 náj. (22. kolo)
12.10.2018 Olomouc x Plzeň 3:1 (9. kolo)
HC Škoda Plzeň
Plzeň patří jednoznačně mezi velké adepty na titul. Loňský vítěz Prezidentského poháru navázal i v letošní sezóně na ofenzivní hokej a pod taktovkou 37letého Ladislava Čiháka, který poprvé v životě vede extraligový mančaft, Západočeši po celou základní část své fanoušky bavili parádními výkony. V základní části si sice na podzim připsala menší herní krizi, nicméně čtyři prohry v řadě byly po první reprezentační pauze zapomenuty. Západočeši totiž zažili i úspěšnou anabázi v hokejové Champions Hockey League. Po ovládnutí základní skupiny postupně v play-off vyřadili Bolzano a Skellefteu, narazili až v semifinále, kde padli s pozdějším vítězem celé soutěže – s Frölundou Indians.

V prosinci navíc celý tým dostal impuls v podobě příchodu Jana Kováře, kterému nevyšlo angažmá v NHL a Plzeň bral nejprve jen za měsíční provizorium. Postupem času se však naplno ukázala jeho klíčovost pro celou hru mančaftu. Vedle palebného esa Milana Gulaše nahradil de facto odevšivšího Tomáše Mertla a právě duo Kovář-Gulaš se stalo postrachem extraligových stadionů. Postupem času vzrůstající pohodu jen potvrdil v lednu branková kanonáda, během níž Plzeň rozstřílela tápající Pardubice v poměru 11:1. Právě na začátku kalendářního roku 2019 se vše lámalo, indiáni měli rázem šest výher v řadě a posunovali se tabulkou směrem vzhůru. Na konci ledna se navíc vrátil na západ Čech i Michal Moravčík po neúspěšném zkoušce v zámoří. I další hráč mezinárodních rozměrů tak jen podpořil možné tipy na Plzeň coby aspiranta na titul.

Západočeši sice skončili v konečné tabulce po základní části třetí, čímž si zajistili účast v Lize mistrů i pro příští ročník, mohlo z toho být ale daleko lepší umístění. Nicméně překvapivé prohry s Chomutovem, Olomoucí či Litvínovem ke konci základní hrací části je nakonec srazily k tuhému boji o celkový bronz s Hradcem Králové. Faktem ale je, že marodka indiánů byla v březnu již velmi slušně zaplněna.

Nejvýraznějším hráčem v kádru hostí je bezpochyby Milan Gulaš (30+32). Loňský Nejlepší hráč TELH se i letos ukázal ve fantastickém světle a i třeba díky pětigólovému koncertu proti Zlínu se nakonec dočkal vítězství v pořadí střelců i v tabulce kanadského bodování. Jako velmi promyšlený letní kauf od managementu Martina Straky se ukázal i příchod Vojtěcha Němce (v play-off zatím díky dvěma brankám a stejnému počtu asistencí je nejlepším plzeňským hokejistou v kanadském bodování) , který se díky bilanci 20+13 dostal do elitní dvacítky bodování soutěže. Na třetím místě v plzeňské minisoutěži se umístil již zmíněný Jan Kovář díky sedmi brankám a 26 asistencím. Čtvrtfinále play-off může být velmi pikantní zejména pro Jana Eberleho, jenž předchozí dvě bitvy v roce 2016 a 2018 zažil v dresu Olomouce. V základní části si za Plzeň připsal 16 branek a 12 asistencí. V brance pak zářil Dominik Frodl s úspěšností zákroků 92,85 % (v play-off zatím 92,98 %), záda mu kryje Bělorus Dmitri Miltchakov.
HC Olomouc
Jak tradiční už jsou stesky hokejových expertů o tom, že Olomouc se v Tipsport extralize vymyká všem pravidlům a zákonitostem. O Hanácích se už od jejich prvního postupu do nejvyšší soutěže v novodobé historii (2014) mluví jako týmu bez hvězd, minimálně letos se to však rozhodně říci nedá. Konstelace, která se naskytla po odchodu Zdeňka Venery v hanácké organizaci, byla dost nadstandardní. Zbyněk Irgl našel znovu zalíbení v hokeji, k Branislavu Konrádovi se podařilo přivést progresivního a technicky velmi nadstandardního parťáka v podobě Jana Lukáše. Nové trenérské duo, které přešlo na pozice hlavních koučů z pozice asistentů, Zdeněk Moták a Jan Tomajko, navíc ve spolupráci s generálním manažerem Erikem Fürstem zvládli udržet hlavní osu mančaftu a i přes možná menší šmrnc jmen na soupisce se rozhodně nedá kohouty považovat za jednoznačně barážový tým.

Nicméně predikce většiny novinářských domů před extraligovou sezónou tento fakt příliš nezohlednily. Hanáci sice v přípravě trpěli nevyrovnaností výsledků, postupem času si ovšem tým sedl. Za září z toho bylo sice jen průměrných deset bodů z 18 možných, v říjnu už se podařila udržet Hanákům třízápasová série vítězství. Konec října, a to i po nečekaném příchodu Lukáše Nahodila, byl však spíše utrápeným. První krize Olomouce trvala celkem čtyři zápasy. Někteří fanoušci dokonce už v této fázi sezóny volali po odvolání trenérů.

Jak bláhové a pomíjívé jsou ale pojmy úspěch a neúspěch ve sportovním prostředí.... Ještě těsně před úderem první reprezentační pauzy se vše zlomilo, tým začal šlapat jako hodinky a v listopadu z toho byl parádní bodový polštář, který Olomouc vystřelil až k elitní pětce. Nicméně další krize byla na obzoru. Jako už tradičně se v olomoucké kabině rozmohla na přelomu kalendářních roků výrazná marodka. Trenéři byli nuceni sahat k vypůjčeným hráčům z Havířova či Jihlavy (Jakub Kotala, Jan Brož) nebo (velmi sympaticky) k hráčům z mládežnických kategorii HC Olomouc. Hanáci jsou v této sezóně v tomto ohledu nejprogresivnější, celkem už nasadili devět hráčů mladších dvaceti let přímo do některého z extraligových duelů. Krom stabilního článku obrany Jakuba Galvase to je kometa Tobiáš Handl, 16letý centr, jenž nabral parádní formu. I oni pomohli výrazně Olomouci z krize a k samotné únorové bilanci. Kohouti během tohoto měsíce zapsali jen prohru s Hradcem Králové a Litvínovem. Nakonec dokázali i díky březnovým úspěchům natáhnout celou sérii na sedm vítězství v řadě, které rázem Hanáky posunuli až do elitní šestky. I přes závěrečnou prohru s Chomutovem v 52. kole tak šli přímo z šesté pozice do čtvrtfinále play-off, což před tímto ročníkem netipovaly možná ani nejoptimističtější analýzy.

Nejproduktivnějším hráčem Hanáků v základní části byl veterán a bývalý excelentní hráč mezinárodních rozměrů Zbyněk Irgl, jemuž se už podařilo vstřelit 22 branek a přidat 8 asistencí. Stejný počet kanadských bodů elitní centr Jan Knotek (13+17), v týmové minitabulce pak pod nimi skončila kometa letošního ročníku Aleš Jergl (14+13), jemuž se právě s Knotkem v první útočné formaci na konci základní velmi nadstandardně dařilo. Samostatnou kapitolou jsou brankáři. Letní posila Jan Lukáš sice fantastickým způsobem dokázal dochytat závěr kolotoče 52 zápasů, nakonec si zapsal úspěšnost 92,32 %, nicméně start v play-off měl velmi smutný. Osm inkasovaných branek a úspěšnost lehce nad 80 % mu zřejmě pro následující duely vystavila stopku, šance se tak chytil pohodář Branislav Konrád, který vládl v brankovišti takřka až do začátku ledna, díky vychytané výhře ve druhém čtvrtfinále se nyní pyšní úspěšností 94,29 % (v ZČ 91,16 %). V rámci kanadského bodování pak v Generali play-off zatím vystupuje nad ostatní nenápadné křídlo čtvrté lajny Miroslav Holec díky dvěma klíčovým úterním trefám.
Hezké páteční odpoledne, i během dneška jsou na programu další napínavé bitvy v rámci Generali play-off Tipsport extraligy, které zatím nabízí velmi exkluzivní hokejové zážitky. Po dvoudenní pauze pokračuje i série Olomouce s Plzní, v rámci jejího třetího pokračování se přesunuli její aktéři na Hanou. Utkání startuje v 17:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Mountfield 1 1 0 0 0 5:1 3
2. M. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
5. K. Vary 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Brno 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Č. Budějovice 1 0 0 0 1 1:5 0
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud