Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Vítkovice - 8. dubna 2023   17:00

Mountfield
09:50' Okuliar (Kev. Klíma, Smoleňák) • 17:52' McCormack (Lalancette, Werek) • 55:53' Miškář (Eberle, McCormack) • 59:14' R. Pavlík (Jank, Okuliar)
4:2
(2:1, 0:0, 2:1)
Stav série: (3:0)
Vítkovice
19:49' Kalus  (Lakatoš, Mikuš) • 50:35' Krieger  (Gewiese, J. Stehlík)
Mountfield
Hradil, Stano – Lederer, Ondráček
ČPP Aréna, Hradec Králové
6 890 (vyprodáno) diváků
Vítkovice

SESTŘIH: Mountfield HK - Vítkovice 4:2. Hradec je blízko finále, opět rozhodl Miškář

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím. Přeji vám příjemně strávený velikonoční čas a zároveň vás zvu ke sledování zítřejší odvety, kterou budete moci sledovat v našem on-line textovém přenosu od 16:00. Na shledanou!
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 10 (32)
Vítkovice – 14 (35)
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni dva útočníci – za Vítkovice Peter Krieger a za Hradec střelec vítězného gólu Patrik Miškář.
Ani nabídnutá přesilovka už Vítkovicím nepomohla, i třetí semifinálový bod putuje na konto Hradce Králové, který tak tímto získává mečbol! Ostravané sice dokázali postupně dotáhnout dvougólové manko, které jim Lvi nadělili v první třetině, jenže v 56. minutě se dostal ke slovu Patrik Miškář. Ten letos naskočil sice teprve do druhého extraligového mače, i tentokrát se ale právě on stal autorem vítězné branky. Hradec pak ještě potvrdil výhru 4:2 trefou do prázdné brány, ujal se vedení 3:0 v sérii a zítra by mohl na domácím ledě historický postup do finále dokonat.
59:40'
Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Jordann Perret – 2 min., nesportovní chování.
Jordann Perret jel stínován bekem na bránu a sudí odpískal vysokou hůl, hradecký útočník však vystřelil po odpískání a dostal puk do brány, gól ale logicky neplatí. Perret vyfasoval dvouminutový trest.
59:35'
Vítkovice zamířily do útoku, ale Hradec rychle převzal kotouč a zamířil s pukem ven.
59:14'
Vhazuje se ve středovém kruhu a Aleš Stezka se vrátil do brány, zbývá 46 vteřin ze třetí části.
59:14'
Hradec právě vstřelil branku!
Východočeši se velmi výrazně přiblížili k vítězství, RADOVAN PAVLÍK totiž ukázal své rychlé nohy, přebruslil protihráče a i díky pěknému obloučku od Janka zavezl puk až přímo do odkryté klece – 4:2! Asistence: Bohumil Jank, Oliver Okuliar.
58:57'
Ostravané se dostali po vhazování do útoku, Hradec se zase musí bránit.
58:49'
Nyní to byly pro hradecké fanoušky infarktové momenty! Dvě rány z mezikruží totiž krátce po sobě vyrážel Machovský a ještě se musel bleskově přesunout k levé tyči, kde dorážel Dominik Lakatoš.
58:25'
Hradci se povedlo získat za bránou puk a po mantinelu ho vyhodit, Vítkovice začínají znovu od své brány.
58:12'
Aleš Stezka zůstává na střídačce a Vítkovice to zkusí v šesti, vhazuje se v jejich útočném pásmu!
58:12'
Vítkovičtí trenéři si necelé dvě minuty před koncem třetí části berou oddechový čas a dá se předpokládat, že také sáhnout ke hře bez brankáře.
57:58'
Aleš Stezka už chtěl odjet na střídačku, jenže Mountfield se zrovna dostal ke kotouči, a tak zacouval zase zpět.
57:09'
Karty jsou teď rozdány jasně: zatímco Hradec se snaží především ubránit hubený náskok, Vítkovice musejí vsadit všechno na hru dopředu. Podle toho to také nyní na ledě vypadá.
56'
Velká chvíle Miškáře, který to vzal na sebe a dal na 3:2
56:57'
Bohumil Jank vyslal spíše propagační střelu od modré, i tak ji ale Stezka radši podržel v lapačce, aby ani on neriskoval dorážky.
56:39'
Na druhé straně se nebezpečně vyloupl u pravé tyče Peter Mueller, Matěj Machovský však jeho nepříjemný pokus nejdřív vyrazil a pak rychle přikryl puk lapačkou, aby nedošlo k dorážce.
55:53'
Dámy a pánové, vypadá to, že hradečtí trenéři našli žolíka pro play-off. Čtyři minuty před třetí sirénou totiž posílá Hradec do vedení PATRIK MIŠKÁŘ! Kotouč mu narýsoval na hokejku Jan Eberle a Miškář pak pokračoval po pravé straně v akci jeden na jednoho. Střelu schoval mezi nohy obránce a trefil se pěkně ke vzdálenější tyči – 3:2. Asistence: Jan Eberle, Graeme McCormack.
55:30'
Nahození Mountfieldu bylo hned za modrou zabržděno hosty, ti pro změnu při protiútoku překulili puk přes plexisklo.
54:27'
Křižná střela Dominika Lakatoše skončila v lapající rukavici Matěje Machovského.
54:06'
Jan Eberle se to sice snažil usprintovat, ale neúspěšně. Píská se zakázané uvolnění Hradce.
53:17'
Christophe Lalancette měl sice rychlost, při zpracování mu ale kotouč poskočil, a tak ze střely zleva nebylo nic.
52:58'
Radek Smoleňák vyblokoval střelu Jakuba Kotaly, další pokus, tentokrát z levého kruhu, skončil v Machovského výstroji. Na řadě je komerční přestávka.
52:15'
Mislav Rosandič nezvládl nahrávku ve středním pásmu a Peter Mueller okamžitě obrátil hru, na samostatný únik však neměl rychlost.
50:35'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Teď už se ale Vítkovice radují a krátce po uplynutí poloviny třetí třetiny máme vyrovnáno! A nutno říci, že si to Ridera zasloužila, v posledních minutách si za brankou šla. Petr Gewiese vystřelil z vrcholu levého kruhu a jemnou tečí usměrnil kotouč za gólmanova záda PETER KRIEGER – 2:2. Asistence: Petr Gewiese, Jakub Stehlík.
50:30'
Jakub Stehlík zametl bekhendem puk skrz brankoviště, Machovský nemusel zasahovat.
50:23'
Chvíli to trvalo, nakonec hradecký bek opustil led v předklonu a mezi střídačkami je teď v péči lékaře.
50:23'
Tvrdou vítkovickou střelu obětavě vykryl Filip Pavlík, kterého puk trefil přímo do hlavy a okamžitě shodil rukavice a v bolestech zůstal ležet na ledě.
49:58'
Pokus Jana Eberleho byl zablokován, a tak se hrací předmět proletěl jenom vedle tyče.
49:39'
Další útočnou akci Vítkovických zastavilo postavení mimo hru, buly tak proběhne ve střední třetině.
49:12'
Vítkovicím se ovšem nepovedlo najít skulinu ke střele, a tak naopak Východočeši poslali puk na druhou stranu kluziště a mohou jít vystřídat.
48:25'
A hra Mountfieldu trochu připomíná fotbal i nadále, protože Ridera opět chytla útočnou slinu a Hradečtí se nyní brání ze všech sil.
48:00'
A Vítkovice brzy zahrozily znovu, střelu po ledě ovšem efektně i efektivně zablokoval bruslí Patrik Miškář, který předvedl parádní skluz na bok.
47:40'
Richard Jarůšek střílel z osy hřiště, kotouč se však rychle odrazil zpět do hry.
47:04'
Lvi protečovali touš do útočné třetiny a odešli na střídačku, krátce nato začíná komerční přestávka.
46:24'
Průniková přihrávka poslala do akce jeden na jednoho Jordanna Perreta, tomu ovšem nevyšla klička a kousek za modrou tak ztratil puk.
45:42'
Graeme McCormack se ocitl sám na levém kruhu, jenže než si připravil střelu, Stezka se přesunul. O dorážku se pak postaral Kevin Klíma, ani on si však na vítkovického gólmana nepřišel.
45:20'
Hradec protečoval do útoku, kde zabojoval ještě o hrací předmět a Patrik Miškář nakonec zahájil střeleckou akci, která skončila ve Stezkově lapačce.
44:34'
Vítkovice neudržely útočnou třetinu, puk totiž proplul přímo mezi dvěma obránci až na středový kruh.
44:16'
Kotouč vyhozený po mantinelu zpoza Machovského brány skončil na hradecké střídačce a hra je tak přerušena.
43:51'
Jordann Perret měl prostor na levé straně a využil ho střelou na bližší tyč, tam se Stezka přesunul se svou výstrojí včas.
43:32'
Lakatošův pokus se zastavil o dvojici hráčů, která clonila Machovskému ve výhledu.
43:14'
Vítkovičtí hokejisté teď nevypočítali rozehrávku a poslali ji jenom na zakázané uvolnění.
42:40'
Mezi bruslemi dvojice hráčů prošla střela Lukáše Kováře až na Machovského, ten vyrazil kotouč lapačkou před sebe.
42:16'
Další zákrok Stezky a rozmíška po jeho pravé ruce, rychle ovšem skončila a na žádné pěsti nedošlo.
42:06'
Na druhé straně zasáhl také Aleš Stezka, jenž se posléze poroučel k ledu, když do něj narazila dvojice bojujících hráčů.
41:53'
A teď už musel Matěj Machovský zasáhnout, puk letící z osy ukryl v náručí.
41:16'
Začalo se opatrně, je vidět, že ani jeden z týmů nechce odkrýt obranu víc, než by bylo ve třetí části zdrávo.
40:47'
Petr Fridrich nechal při útoku puk za sebou, ke střele se tak nedostal a Machovský zůstal jen v pohotovosti.
40:10'
Bohumil Jank rozehrál o plexisklo a kotouč v letu trefil jednoho z hradeckých do helmy, kotouče se poté ujaly Vítkovice.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 9 (21)
Vítkovice – 7 (21)
Prostřední část už více připomínala průběhy minulých duelů, skončila totiž bezbrankově. Každý z týmů sice dostal možnost hrát přesilovku, na rozdíl od úvodní části ale tentokrát zůstaly neproměněné. Zpočátku tahaly za delší konec provazu Vítkovice, po komerční přestávce se ovšem více do útoku cpal zase Hradec. Vidět bylo i hodně bojovnosti a oba celky se snažily dobře bránit prostřední pásmo, uvidíme, co přinese dějství číslo tři.
40:00'
39:59'
Christophe Lalancette ještě vystřelil po přejetí modré čáry, Stezka jistě ukryl puk v náručí.
39:40'
A další závar před svou bránou musel nyní vyřešit hostující strážce tří tyčí, tentokrát mu pomohl levý beton.
38:47'
Patriku Kochovi se zamotaly brusle u vlastního gólmana a poroučel se k ledu, ke kotouči se tak úplně zničehonic dostal Oliver Okuliar. Rovnal si ale střelu tak dlouho, že Aleš Stezka povyjel a vykryl ji.
37:48'
Jakub Stehlík vypálil z vrcholu levého kruhu a Machovský to možná nečekal, nicméně jeho pravý beton byl na správném místě.
37:37'
Roberts Bukarts najel do pásma po levém mantinelu a rozhodl se nahrát křížem spoluhráči, přihrávku však ztečovala mimo kluziště bránící hradecká hokejka.
36:58'
Už to ale není v přesilovce, jelikož Lukáš Kovář je zpátky na ledě a Vítkovice tak hru v oslabení zvládly.
36:41'
Jordann Perret zapomněl kousek za modrou puk za sebou, rychle se pro něj ale vrátil a Hradec pokračuje v útoku.
36:13'
Filip Pavlík ukázal svou bombu od modré a provětral Stezkovu výstroj, rozhodčí se pak trochu upískl. Přerušuje se tak i v situaci, kdy hostujícímu brankáři puk okamžitě vypadl z výstroje zpět do hry.
36:04'
Pokus McCormacka se otřel o bránící hokejku a vyletěl do ochranné sítě, vhazování proběhne po Stezkově levačce.
35:20'
Závar před Stezkou Ostravští nepovolili a odpálili puk daleko až Matěji Machovskému.
34:58'
Dominik Lakatoš hned sebral puk a jel dopředu v situaci jeden na jednoho, to hradecká obrana zvládla.
34:54'
Chvíli hrál Hradec v ponechané výhodě, teď už to ale bude klasická přesilovka. Lukáš Kovář bude pykat u trestoměřičů za držení.
34:34'
Roberts Bukarts zametl po ledě puk k levé tyči, tam byl Machovského beton.
34:04'
Vysokým obloučkem se dostal kotouč do středního pásma a Ostravané ho nedokázali vyklidit včas, píská se jim tak ofsajd. A přichází řada na další komerční přestávku.
33:04'
Kevin Klíma nastavoval hůl v brankovišti, obránce mu ji ale stihl zablokovat včas tak, že Lalancettovu nahrávku se mu nepovedlo přiklepnout do sítě.
32:16'
O puk se bojovalo u mantinelu v rohu hradeckého obranného pásma a domácí tento boj vyhráli, nedokázali jej ale přetavit v přínosný protiútok.
31:25'
Jérémie Blain podržel kotouč za Machovského bránou, což dalo oběma mužstvům prostor ke střídání. Následně si Aleš Stezka poradil se střelou z dálky, kterou vytáhli domácí z rychlého útoku.
30:32'
Vítkovické zavezení puku k ničemu nevedlo, stejně tak se v pásmu nedokázali udržet ani na druhé straně Hradečtí.
Dnešnímu duelu přihlíží vyprodaná ČPP Aréna, kapacita 6 890 diváků byla naplněna!
29:52'
Peter Krieger schoval svou střelu mezi brusle bránícího hráče a Matěj Machovský na ni neviděl úplně dobře, i tak ji však dokázal uklidit do výstroje.
28:59'
Jordann Perret trefil z vrcholu pravého kruhu Stezkovu lapačku, vypadá to skoro, jako by měl Mountfield přesilovku.
27:59'
Jérémie Blain se dostal ke střele zleva, nebyla ale přesná. Po komerční pauze se Východočeši nadechli a teď jsou to zase pro změnu oni, kdo se tlačí do útoku.
27:17'
Jan Eberle objel bránu a naslepo nahazoval kotouč do brankoviště, puk se naštěstí pro Vítkovice ale odrazil mimo.
26:31'
Radek Pilař obdržel zadovku do jízdy a pálil z vrcholu kruhů, ránu po ledě odkopl Aleš Stezka.
26:21'
A po ofsajdu domácího celku přichází na řadu pauza určená komerčním účelům.
25:49'
Marek Zachar vystihl hostující rozehrávku a vydal se na zteč do útoku, jeho snahy však skončily přilepením na bočním mantinelu.
25:26'
Útok Hradce zastavila dobře rozestavěná ostravská obrana, která teď svému soupeři skoro nic nedovoluje.
25:01'
Martin Dočekal nahodil na Machovského od levého mantinelu, domácí muž v masce vše dobře viděl a neměl problém vztáhnout na kotouč lapačku.
24:42'
Ofsajdové postavení zastavilo další útočnou akci Ridery a oba celky využily chvilkové pauzy ke střídání.
24:10'
Boj o puk před hradeckou střídačkou vyhráli hosté, jejich nahození ale Machovský velmi rychle vrátil obloučkem hokejkou do středního pásma.
23:51'
A vítkovická přesilovka je u konce, Okuliar je zpátky v herní akci.
23:18'
Hradeckým se zatím daří dobře bránit, svého soupeře k ničemu nepouštějí a hbitě dostávají puky z obrany.
21:59'
Domácí se rychle ujali kotouče a poslali ho na druhou stranu až k Aleši Stezkovi.
21:59'
21:49'
Stejně jako v první třetině, také na začátku té druhé jsou aktivnější hosté. a vybojovali si faul, Oliver Okuliar si odpyká trest za hákování.
21:23'
Východočeši dostali kotouč z obranného pásma, vyhodili ovšem jenom na zakázané uvolnění.
21:05'
Petr Chlán se otáčel mezi kruhy a na dorážku byl ještě připraven jeden z jeho spoluhráčů, domácí brankář si situaci pohlídal.
20'
Lakatoš trefil těsně před pauzou Kalusovu hokejku, 2:1
20:30'
Vítkovická střela skončila mimo bránu, vhazovat se bude po levici Matěje Machovského.
20:01'
Ledaři ještě opravovali rychle menší defekt v ledu, ale už se bude moci začít hrát.
Další třetina začne přibližně v 18:00.
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 10
Vítkovice – 14
První dva zápasy série nenabídly ve svém začátku gól žádný, dneska jsme v první třetině viděli rovnou tři. Vítkovice sice vstoupili do utkání aktivněji a chtěli Hradecké zaskočit, byli to ovšem Lvi, kdo se radoval první. A rovnou dvakrát, když dokázali využít obě nabídnuté přesilovky. Jenže Ridera se nehodlala spokojit s tím, že by do kabiny šla s dvougólovým mankem, a tak se rovněž chopila přesilovkové šance a 11 vteřin před sirénou gólem do šatny snížila na 2:1.
20'
20:00'
19:49'
Také Vítkovice právě využily přesilovou hru a dotahují se 11 vteřin před sirénou na dostřel svému soupeři! Dominik Lakatoš napálil první ránu do bránícího Janka, při druhém pokusu však narýsoval krásnou střílenou nahrávku na MARKA KALUSE. Ten byl na hraně brankoviště nepříjemně atakován Blainem, i tak ale udržel hokejku na ledě a usměrnil puk za gólmanův beton – 2:1. Asistence: Dominik Lakatoš, Juraj Mikuš.
19:39'
Dominik Lakatoš napřáhl na modré a narýsoval prudkou ránu, kterou lapil Matěj Machovský do náručí.
19:29'
Kevin Klíma si odpyká dvě minuty za hákování, Vítkovičtí se totiž dostali do nebezpečného postavení před Machovským a kotouč nakonec proletěl nad horní tyčí.
18'
Druhý gól v přesilovce přidal McCormack, 2:0
18:46'
Střela Jérémieho Blaina byla zablokována prvním bránícím hokejistou, z následného útoku hostů nevzešlo nic nebezpečného.
17:52'
Druhá hradecká přesilovka = druhá hradecká branka! Domácí nabrali rychlost ve středním pásmu a Christophe Lalancette vystřelil zleva. Puk se odrazil příhodně na hůl dojíždějícího GRAEMEHO McCORMACKA, který nastavil svou hokejku a umístil hrací předmět do odkryté části svatyně, brankář prakticky neměl šanci se přemístit – 2:0. Asistence: Christophe Lalancette, Ethan Werek.
17:32'
A nyní se hosté dostali k černé pryži, kterou okamžitě dostali přes všechny čáry a odjeli střídat.
17:01'
Hradec operuje v útočné třetině, Vítkovicím se však daří blokovat klíčové křižné nahrávky.
16:41'
Kevin Klíma mířil zleva k bližší tyči, to gólman Ridery přečetl a přemístil se na správné místo včas.
16:19'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Mário Grman – 2 min., podrážení.
16:19'
Oliver Okuliar mohl právě přidat druhou branku, protože se ocitl úplně sám před Stezkou! V zakončení byl ovšem faulován a nemohl tak přesněji zamířit, vybojoval pro svůj tým alespoň přesilovku.
15:56'
Jakub Stehlík spolu se spoluhráči přečíslil Hradecké a překvapil Machovského střelou z osy, domácí brankář ji vyrazil před sebe. A musel potom hodně dávat pozor, protože u pravého betonu se snažili hosté docpat kotouč do klece z dorážky! Vše nakonec skončilo vychýlením brány z její obvyklé pozice.
15:22'
Na druhé straně se střela Christopha Lalancetta vznesla jenom do ochranné sítě, vhazovat se bude po Stezkově pravici.
14:58'
Richard Jarůšek vypálil z vrcholu pravého kruhu, jeho pokus zablokoval první bránící hráč.
14:24'
Ránu zleva lapil Aleš Stezka bez problémů do lapačky, po jeho zákroku se strhla na brankovišti vlna emocí. Netrvala ale dlouho a pokračovat budeme po komerční přestávce.
14:09'
Radovan Pavlík vyvezl kotouč u obranné třetiny a nahodil ke Stezkovi, oba celky upalovaly na střídačku.
13:19'
Hradec je na ledě v plném počtu, oslabení tedy ubránil a vyrovnání nepovolil.
13:03'
V oslabení se do samostatného úniku dostal Martin Štohanzl, který vypálil na pravý horní růžek, ale netrefil!
12:42'
Střela Willieho Raskoba byla nepřesná a prolétla jen vedle tyče.
12:18'
Až teď se Mountfield dostal k puku a odeslal jej až k Aleše Stezkovi.
11:51'
Střelu od modré zblokoval jeden z bránících hokejistů, dorážku pokryl Machovský. Hosté se nadále drží v pásmu.
11:19'
Přesilovou hru si vyzkouší nyní i hosté, Radek Smoleňák totiž pyká za podrážení.
11:19'
Na druhé straně střílel od modré Lukáš Kovář, kotouč skončil v ochranné síti.
09:50'
Zpočátku to tak nevypadalo, ale Hradečtí hokejisté přesilovku právě teď využili a dostávají se do vedení! Jde zatím o jednoznačně nejrychlejší gól celé série. Kevin Klíma měl už jednu pěknou šanci na levém kruhu, tu však Stezka vykryl. Klíma se záhy dostal znovu k puku a tentokrát nerýsoval nahrávku křížem na úplně volného OLIVERA OKULIARA, jenž umístil kotouč do úplně odkryté klece – 1:0. Asistence: Kevin Klíma, Radek Smoleňák.
09:05'
Nyní už se domácím povedlo ukořistit útočné pásmo a vymýšlejí, jak se dostat k bráně. Hosté ovšem velmi dobře forčekují, a tak se ještě Lvi k žádné střele nedostali.
08:28'
Vítkovice se brzy ujaly kotouče a poslaly jej pryč přes všechny čáry.
08:15'
James Willie Raskob – 2 min., krosček.
08:15'
I na druhé straně se musel Aleš Stezka ohánět, celá situace se neobešla bez faulu. A tak si Hradec zahraje první přesilovku zápasu!
07:31'
Peter Krieger krásně vystihl hradeckou rozehrávku, rozjel se přes celé hřiště a zleva vystřelil křížem na teploměr, Matěj Machovský udržel ruku u těla!
07:06'
Během komerční pauzy vytáhli hradečtí fanoušci celostadionové choreo, ke kterému zazpívali část písně "Okolo Hradce". Vzhledem k tomu, že na hlavní části chorea byly nakreslené růže v příslušných barvách, ladilo všechno hezky k sobě.
06:59'
Juraj Mikuš nejprve nahrnul bekhendem kotouč na Machovského, na druhé straně brány si ho vzal zpět na hůl. A vrátil ho zpět tak šikovně, že domácí brankář musel skočit po odraženém puku, aby zabránil hrozící dorážce. Následuje komerční přestávka.
06:01'
Peter Krieger se dostal k odraženému puku pěkně na ose hřiště a snažil se ho co nejrychleji vrátit k Machovskému, ten ale nakonec zasahovat nemusel – puk se zastavil o bránícího hráče.
05:37'
Bohumil Jank se obtočil kolem brány a zkoušel nahodit do nepřehledné situace před bránou, nic nebezpečného z toho nevzešlo.
05:19'
Na druhé straně skončil vítkovický útok ztečovaným kotoučem, který se dostal až do ochranné sítě.
04:42'
A z vrcholu levého kruhu nyní vystřelil i Ethan Werek, i tentokrát byl vítkovický gólman připraven.
03:43'
A ten Samý hradecký hráč teď ve větší šanci! Na levý kruh dostal nabito na ránu z první, Aleš Stezka se ovšem včas přesunul.
03:09'
Střelou od modré čáry se prezentoval Graeme McCormack a Stezka vytáhl svůj beton včas.
02:45'
Ztečovaná střela Mária Grmana skončila jenom v rohu kluziště. Hradec následně vyhodil na icing a bude se vhazovat po Machovského pravé ruce.
01:58'
Dobrá obrana středního pásma z obou stran znamená, že se oběma soupeřům těžko dostává do útoku. I přesto jsou ale o něco více aktivním týmem Vítkovice, které se snaží dostat Lvy pod tlak.
01:28'
Jérémie Blain otevřel střelecké skóre také na východočeské straně, jeho pokus ukryl Aleš Stezka bez problémů v lapačce.
00:49'
Zatím se hraje jen v hradeckém obranném pásmu, Vítkovice chtějí svého soupeře zřejmě překvapit rychlým gólem hned v úvodu.
00:13'
Roberts Bukarts vypálil od modré čáry, první střela zápasu ale byla nepřesná a prolétla se jen kolem tyče na zadní hrazení.
00:01'
Ještě před samotným zápasem je vhozeno čestné buly, oba týmy se také tradičně zdraví se svými brankáři. A za chvíli už naostro vypukne 3. semifinále!
Hradečtí hokejisté nastoupili na led mezi ohnivými plameny, vzápětí je následovali i hráči soupeře. Obě mužstva se následně rozestavěla na modré lajny a následuje česká státní hymna.
Zatímco v brankovištích a obranách zůstalo vše beze změny, útoky mají dnes jinou podobu než naposledy ve Vítkovicích. Do hradecké sestavy se vrací zpět Kevin Klíma, který zaujal místo Aleše Jergla, Ridera útoky promíchala podstatně víc.

Kromě složení jednotlivých lajn se ale udála pouze jedna personální obměna v soupisce – mimo dnes zůstal Tobias Lindberg, ve třetím útoku naopak naskočí Martin Dočekal. Ten si letos zahraje v extralize poprvé, možná vítkovičtí trenéři chtějí napodobit tah těch hradeckých z minulého duelu. Do něj totiž poprvé v sezóně naskočil do extraligy Patrik Miškář a rovnou celé utkání rozhodl.

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – McCormack, Jank, Blain (A), Kalina, F. Pavlík (A), Rosandić, Marcel – Werek, Miškář, Eberle – Kev. Klíma, Lalancette, Perret – Okuliar, Zachar, R. Pavlík – Smoleňák (C), Štohanzl, Pilař.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Grman, Mikuš, Raskob, Koch, J. Stehlík, Gewiese, L. Kovář – Mueller (A), Krieger, Bukarts – Lakatoš (C), Chlán, Fridrich – Kalus, Dej, Dočekal – Jarůšek, Kotala, L. Krenželok (A).

Rozhodčí: Hradil, Stano – Lederer, Ondráček.
Uvidíme, zda hráčům Vítkovic dva dny na zapomenutí hořkých porážek stačily, nebo jestli je budou události posledních dnů provázet na ledě i nadále. Hradec totiž v tuto chvíli vede na zápasy už 2:0 a nyní bude mít výhodu domácího prostředí, což by mohlo být rozhodujícím faktorem série.
Především druhé semifinále vyvolalo nejen vlnu, ale rovnou tsunami emocí. Hned tři góly totiž muselo posvětit video, přičemž s uznáním druhé a třetí branky Mountfieldu HK Vítkovice velmi důrazně nesouhlasily. Dospělo to dokonce až k tomu, že majitel vítkovického klubu, Aleš Pavlík, po zápase nadával rozhodčím před jejich kabinou. Ve čtvrtek ovšem bylo seznáno, že obě zmiňované branky byly rozhodčími zápasu uznány správně, a tak Aleš Pavlík v reakci na svou přehnanou reakci v pátek rezignoval na svůj post prezidenta APK LH, jeho chováním se navíc bude ještě zabývat disciplinární komise.
A teď už se vraťme zpět k aktuální sérii. Za sebou má v tuto chvíli dva duely, přičemž ani jeden nebyl rozhodnut v základní hrací době a oba přiklonily vítězství na stranu Mountfieldu HK. V prvním případě nepadl ze hry jediný gól a rozhodnout musely až samostatné nájezdy, v nichž Lvi proměnili všechny čtyři a urvali první bod. Druhý přidali další den, kdy dokázali dvakrát dotáhnout vítkovický náskok a nakonec rozhodli v prodloužení.

1. SF VIT-MHK 0:1sn (4.4.2023)
rozh. náj. McCormack

2. SF VIT-MHK 2:3p (5.4.2023)
Branky a nahrávky: 46. Lakatoš (Mikuš, Mueller), 50. Koch (Grman, Chlán) – 49. Blain (Perret, Jergl), 57. McCormack (R. Pavlík), 62. Miškář (Werek)
Pojďme si krátce zrekapitulovat, jak se oba celky vůbec do letošního semifinále probojovaly. Zatímco Vítkovice postoupily do čtvrtfinále celkem v klidu z 2. místa, Hradec Králové se na 4. místo vyškrábal až mocným finišem základní části. Formu ukázal také v prvním kole vyřazovacích bojů, kdy Liberci povolil pouze jeden duel a celkově vyhrál 4:1 na zápasy. Ridera se ve čtvrtfinále utkala s brněnskou Kometou a tato série trvala jen o utkání více – Vítkovičtí zvítězili i díky jednomu čistému kontu 4:2 na zápasy.
Krásný den, dámy a pánové! Velikonoce už klepou na dveře, ale ještě než se definitivně dostanou ke slovu pomlázky a malovaná vajíčka, čeká nás semifinálová dvouzápasová odveta mezi týmy Mountfield HK a HC Vítkovice Ridera. A první z obou klání odstartuje už v sobotu v 17 hodin!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.