Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Třinec - 3. dubna 2023   18:00

0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Stav série: (1:1)
Třinec
17:49' Kaňák   • 39:06' Nestrašil  (M. Růžička, Marcinko) • 41:48' Chmielewski  (Hudáček)
Pardubice
Šír, Jaroš – Hynek, Špůr
Enteria arena, Pardubice
10 194 diváků
Třinec

SESTŘIH: Pardubice - Třinec 0:3. Oceláři vrátili úder a vyrovnali stav série

Dnes už je to ode mě všechno, loučím se s vámi a budu se těšit u dalších přenosů.
Celkový počet střel na bránu: 19:22
Semifinálová série je srovnána! Oceláři dnes po kontrolovaném výkonu po celé utkání porazili Pardubice a do domácích zápasů půjdou za stavu 1:1. Všechny tři branky si hosté rozdělili do každé třetiny. V 18. minutě poslal Třinec do vedení Kaňák, těsně před druhou přestávkou zvyšoval Nestrašil a hned v úvodu poslední třetiny pojistil vítězství Chmielwski. Upravit skóre mohl Adam Musil, jeho teč ale byla moc vysoko a gól tedy nemohl být uznán. Za Kacetlem zvonila také tyč, kterou v poslední minutě napálil Sedlák.
Nejlepším hráčem hostujících Ocelářů se stal Lukáš Kaňák, za domácí byl vybrán Lukáš Radil.
58:51'
Ve vlastním oslabení mohl překonat Kacetla Lukáš Sedlák, když lehce zakvedlal s pukem a orazítkoval s ním horní tyč! Hodně povedená střela.
58:27'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Ondřej Vála – 2 min., sevření puku rukou.
58:12'
Radilovi utíká kotouč a musí se pro něj vracet Vála.
57:39'
Dynamo se ubránilo a Robert Kousal je zpět ve hře.
56:42'
Vyhazuje také Adam Musil.
56:21'
Kolář schytal Růžičkovu ránu a Vála může vyhodit.
55:39'
Robert Kousal – 2 min., podrážení.
54:57'
Souboj o puk u mantinelu nakonec pro Říčku, jenž se ale zbavil puku a vybídl k útoku Romana.
54:02'
Dynamo se nadále snaží tlačit do útoku, třinecká obrana je ale pevná.
51:38'
Domácí se radovali jenom chvíli! Nahození Vály od modré čáry tečoval před Kacetlem Adam Musil, jenže rozhodčí po prozkoumání videa zjistili, že gólu bylo dosaženo po zásahu vysokou holí! Stav se tak nemění.
51:29'
Tomáš Hyka střílel, Kacetlovi puk vypadl, o dorážku se ještě pokoušel Sedlák, který ale byl příliš daleko.
50:57'
K vidění je hodně nepřesností, teď se o icing postaral i Třinec.
50:47'
Sedlák si připravil kotouč, ale ještě ho vrátil na modrou Dvořákovi. Kacetl ale viděl a předvedl spolehlivý zákrok.
49:39'
Nepřesná přihrávka přes modrou čáru znamená ofsajd domácích.
49:13'
Dvořákovi sklouzl puk z hokejky, Hudáčkovi se toho využít nepodařilo.
48:03'
Adam Musil přišel o hokejku, ale hostům se nepodařilo přejít modrou čáru.
Dnešní utkání sleduje 10 194 diváků.
47:50'
Hyka se snažil tečovat vysoké nahození, puk jeho hokejku minul. Po odrazu od zadního mantinelu přikrývá puk Kacetl.
46:55'
Čerešňák byl v dobré pozici, jenže nezastihne puk na modré čáře.
46:05'
Marcinko překazil rozehrávku Válovi a hosté zpět u puku.
45:13'
Už to vypadalo, že Voženílek prováhal možnost k přihrávce v protiútoku, jenže puk se na hraně brankoviště opět odrazil na třinecké hole! Will ale podržel.
42'
Chmielewski si sjel před branku a překonal Willa nad vyrážečku, 0:3
42:56'
Mandát si hledal před bránou puk, ten se ale odrazil z jeho hokejky mimo tři tyče.
41:48'
Třinec právě vstřelil branku! Třinec trestá těsně po vypršení trestu nedrozumění v pardubické obraně, když si před Willa sjel ARON CHMIELEWSKI, který prostřelil Willa nad vyrážečku – 0:3! Asistence: Libor Hudáček
40'
Tvrdý náraz! David Musil nedovoleně a tvrdě zastavil Daňa
40'
Třetí třetina začne přibližně v 19:45.
Také druhá třetina byla dlouho z obou straně poměrně opatrná. Na gólové šance se muselo čekat až do poloviny utkání, následně se s nimi roztrhl pytel. Daňo hrozil únikem ve vlastním oslabení, toho ale Will vychatl. Následně své sólo nezakončil Patrik Poulíček, který byl v poslední chvíli zastaven. Už když to vypadalo, že se půjde to třetí třetiny bez změny stavu, tak se Oceláři objevili v pásmu a Růžičkovu přihrávku zužitkoval Andrej Nestrašil.
40'
40'
40:00'
39:37'
David Musil – 2 min., nedovolené bránění.
39:06'
Třinec právě vstřelil branku! Hosté těsně před druhou pauzou udeřili! Dobře před bránou operovala dvojice Růžička a Andrej Nestrašil. Růžička dostal z otočky skákavý puk na ANDREJE NESTRAŠILA, který zakončil nad Willa – 0:2! Asistence: Martin Růžička a Tomáš Marcinko
38'
Kaňák za brankou schytal tvrdý hit od Kousala
38:28'
Teď byl další gól opravdu blízko! Ondřej Vála se na modré čáře opřel do puku, ten vypadl Kacetlovi z lapačky, ale Zohorna byl dobře střežený a jen promáchl.
37:33'
Kaňák by v podobné pozici jako při prvním gólu, tentokrát ho ale stihl dostoupit Zohorna.
36:17'
Další těžké chvilky pro Dynamo! Will zaváhal při rozehrávce a hosté to chtěli ještě vykombinovat do prázdné brány, jenže na zadní tyči se obětoval Vála, který zabránil jasnému gólu.
35:18'
Hromada nepřesností vyústila až v únik Marka Daňa, jehož střelu mezi betony Will odhadl!
34:42'
Paulovičova přihrávka křížem byla vystihnuta.
34:02'
Po prohraném vhazování hosté hned vyhazují.
33:56'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Jakub Jeřábek – 2 min., podrážení.
33:51'
Dvořákova střela se odrazila od Seldáka těsně vedle.
31:26'
Patrik Poulíček si to namířil po individuální akci až před Kacetla, obránce mu ale při zakončení nadzvedl hokejku a už nevystřelil!
30:37'
Hned z další akce zahrozil Aron Chmielewski, jehož střelu Will zastavil!
30:23'
Vondráček položil za bránou oba obránce, před bránu se mu ale nikdo nenabídl.
29:30'
Nečekaný odraz od mantinelu nakonec na své hokejce zpracoval Zohorna a puk hned zaváží ke Kacetlovi.
28:43'
Vondráček ještě udělal pár temp navíc a z volné pozice nahodil na Kacetla.
27:34'
Dynamo se snaží dostat do pásma nahozenými puky, ani tak si ale zatím neví rady s pevnou třineckou defenzívou.
25:31'
Libor Hudáček se vytočil zpoza brány, ale Will neměl s jeho zakončením problém.
24:10'
Skvěle vyřešené přečíslení zakončoval bekhendem Tomáš Marcinko, Will ale proti jeho šanci zakročil!
23:14'
Sedlákovo nahození bylo ještě za červenou a puk putuje před Willa.
22:33'
Dvořák vyhnal nepřesnou střelou Košťálka ven z pásma.
21:34'
Dynamo si ale šlo za vyrovnáním! Kousal za modrou podržel puk, našel Válu, jenž puk šikovně namířil na beton Kacetla, od kterého ještě zakončoval Kousal. Puk se dokutálel těsně vedle brány, ale pro postavení hráče v brankovišti byl stejně gól nemohl být uznán.
20:58'
Růžička zamířil i s pomocí bloku protihráče vedle.
20:09'
Dvořákovi se nepodařilo nastřelit puk do pásma, u puku ale zůstal.
20:01'
Počet střel na bránu po první třetině: 6:7
Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
První třetina je za námi a dnes v ní byli úspěšnější třinečtí Oceláři, kteří v taktickém souboji přeci jen našli skulinu v pardubické obraně a dvě minuty před koncem první části poslal hosty do vedení Lukáš Kaňák, před nímž vyplaval kotouč a ten pak poslal do horní poloviny brány.
20:00'
19:32'
Pardubická druhá formace se v pásmu uchytila jen na chvíli, teď už to vypadá, že se toho víc nestane.
17:49'
Třinec právě vstřelil branku! Dnes jdou vedení jako první hosté! Po zavezení puku do pásma puk vyplaval před nehlídaným LUKÁŠEM KAŇÁKEM, který poslal puk do horní části brány – 0:1!
17:23'
Zohorna byl za brankou odstaven od puku Voženílkem a Oceláři jdou do pásma.
16:10'
Cienciala přiklepl puk Hykovi, který střelou po ledě neprostřelil Kacetla.
15'
Košťálkův hit na Adámka za brankou Ocelářů
15:27'
Chmielewski sice poslal puk do pásma, Oceláři tam ale moc dlouho nezůstali.
14:11'
I přes nepřesné nahození drží hosté pásmo.
14:07'
Libor Hudáček prokličkoval až před Willa, před zakončením mu ale puk uskočil a už svoji akci nedotáhl.
13:11'
Radil už nedostihne rozehrávku Čerešňáka po prknech a píská se icing.
11:47'
Tvrdá rána z třinecké hokejky mířila mimo bránu.
10:47'
Radil projížděl brankovištěm zrovna když Čerešňák nahazoval kotouč. Kacetl s obtížemi zasahuje.
09:55'
Aktivní Hyka při forčekingu nachytal rozehrávajícího obránce, Cienciala ale už byla v tísni.
08:26'
Po zakázaném uvolnění se vrací hra před třineckého brankáře.
07:46'
Říčka z předbrankového prostoru trefil rozklek Kacetla.
06:23'
Sedlák opět útočil středem pásma, jenže jeho bekhend byl slabý a betony Kacetl vyrazil.
05:36'
Dvořák se nebál vyslat puk na bránu, ten ale letěl vedle.
04:26'
Po Jeřábkově bombě od modré obětavě skočil Poulíček a nedovolil střelu na Willa.
03:51'
Marcinko se cpal před bránu, puk ho tam ale nenašel.
03:15'
Lukáš Sedlák si šikovně obhodil obránce a z úhlu ještě poslal puk na Kacetla, který hru přerušuje.
02:48'
David Musil dostal puk trochu za sebe a po bloku míří puk do sítě nad bránou.
01:47'
Po krátkém zámku vyhazuje Poulíček puk do středního pásma.
00:53'
Kousal si odstoupil a také prověřil Kacetla.
00:24'
Jako první zasahuje ovšem Will proti střele Vrány.
00:08'
Cienciala protečoval puk do pásma.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě. Třinec nastoupí opět v červené sadě, Dynamo v bílé.
Zdravím vás už přímo z enteria areny necelých dvacet minut před zahájením druhého semifinále. Pardubická sestava po prvním vítězství zaznamenala jen jedinou drobnou úpravu, místo sedmého beka Michala Hrádka bude jako třináctý útočník připraven naskočit Daniel Rákos. Také Oceláři jako třináctého útočníka nasazují Vladimíra Svačinu, dnes se tak nedostalo na Karlise Čuksteho, Tomáš Marcinko si navíc prohodil pozici s Voženílkem.

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář (A) – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (C), Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček – Rákos.
Trenér: Radim Rulík

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Doudera, Mar. Adámek – Daňo, Marcinko, M. Růžička (A) – Nestrašil, Vrána (C), Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký (A) – Chmielewski, M. Roman, Hrňa – Svačina.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Šír, Jaroš – Hynek, Špůr.
1. semifinále, 2.4.2023, enteria arena

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
11. Sedlák (Košťálek, Cienciala), 17. Sedlák (Košťálek), 36. Radil (Kousal), 60. Zohorna – 30. Nestrašil (Smith, Kurovský), 53. Marcinko (Nestrašil, Růžička)

V první třetině ukázaly větší aktivitu domácí Pardubice, které se tak po zásluze dostaly do vedení, když první nabídnutou přesilovou hru zužitkoval baseballovým doklepnutím do prázdné brány Sedlák. Pardubický útočník zaúřadoval v první části ještě jednou, když si našel Košťálkovu přihrávku vzduchem a přesnou střelou k tyči rozjásal z protiútoku fanoušky podruhé. Přesně v polovině utkání po dobré práci na brankovišti zasunul puk za Willa Nestrašil. Jenže ve druhé třetině udeřilo ještě také Dynamo, kdy v přečíslení našel Kousal skvěle hůl Radila a ten měl už snadnou pozici dostat puk do poloprázdné brány. Pohlednou kombinací snížil v početní výhodě také Marcinko v 53. minutě. Hosté ještě zkoušeli tlak bez brankáře, všechny střely ale mířily vedle. O prvním bodu v sérii pro Východočechy rozhodl definitivně čtyři sekundy před koncem Zohorna.

Ohlasy:
Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „V zápase nám pomohlo, že se nám v první třetině povedlo odskočit a pak už jsme to zvládli až do konce. Ale s přibývajícím časem to bylo víc a víc vyrovnané, ve třetí třetině měl Třinec tlak a my jsme měli trochu štěstí, že jsme to uhráli tak, jak se nám to nakonec podařilo."

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): „Byl to určitě vyrovnaný zápas. My jsme v první třetině trošku hůř bruslili a měli jsme horší souboje, nicméně v druhé a třetí třetině jsme výkon srovnali. Bohužel jsme nedokázali najít zbraň na vyrovnávací gól.“
HC Oceláři Třinec mají na rozdíl od svého soupeře za sebou už pořádnou porci zápasů, když se museli prokousat přes předkolo proti Litvínovu do čtvrtfinále, kde trpělivými výkony a téměř neprostupnou defenzívou vyzráli na Spartu. První duel ve čtvrtfinále Oceláři nezvládli jednoznačným výsledkem, jenže se z něho oklepali a ukázali svoje zkušenosti s vyřazovacími boji a Spartu zdolalo v šesti zápasech.

Nejproduktivnější hráči play off:
Martin Růžička (útočník) – 12 bodů (6 + 6) / 10 z.
Tomáš Marcinko (útočník) – 9 bodů (5 + 4) / 8 z.
Andrej Nestrašil (útočník) – 9 bodů (3 + 6) / 10 z.
HC Dynamo Pardubice vstoupilo do semifinále po dlouhé desetidenní pauze, kdy si ve čtvrtfinále poradilo v nejkratším možným intervalu s Olomoucí 4:0 na zápasy. Nicméně až na první domácí zápas to nebylo až tak jednoznačné a Dynamo muselo ukázat to nejlepší, když druhý zápas rozseklo až v poslední minutě a třetí utkání v prodloužení rozhodl Zohorna.

David Cienciala (útočník) – 8 bodů (1 + 7) / 5 z.
Lukáš Sedlák (útočník) – 7 bodů (4 + 3) / 4 z.
Jan Košťálek (obránce) – 4 body (1 + 3) / 5 z.
Tomáš Hyka (útočník) – 4 body (1 + 3) / 5 z.
Zdravím vás u přenosu druhého utkání semifinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy, ve kterém se střetnou domácí HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec.