Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Pardubice - 7. dubna 2023   17:00

0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Stav série: (2:2)
Pardubice
43:19' L. Sedlák  (Hyka, Cienciala) • 59:56' Hyka  (Cienciala, Čerešňák)
Třinec
Pražák, Kika – Rampír, Axman
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400 diváků)
5 400 (vyprodáno) diváků
Pardubice

SESTŘIH: Třinec - Pardubice 0:2. Will vynuloval Oceláře, Dynamo srovnalo sérii

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezké svátky. Na shledanou.

v oslabení: 0:0.
Semifinále se tak za stavu 2:2 vrací do Pardubic, kde se na velikonoční pondělí uskuteční pátý duel. Série se poté znovu přesune do Třince, WERK ARENA bude hostit šestou bitvu ve středu 12.4.
Nejlepší hráči zápasu

Andrej Nestrašil (0+0) – Lukáš Sedlák (1+0)
Čtvrté semifinálové utkání končí, z vítězství a srovnání stavu na 2:2 se raduje pardubické Dynamo. Zápas byl velice vyrovnaný, v prvních čtyřiceti minutách branka nepadla, hosté rozhodli trefou Lukáše Sedláka z čtyřiačtyřicáté minuty. Oceláři však mohli srovnat, v především v přesilovce si vypracovali několik vyložených šancí, tentokráte ale skvělého Willa nepřekonali.
59:56'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. Hosté čtyři vteřiny před koncem trefují prázdnou branku a srovnávají stav semifinále na 2:2. David Cienciala sebral kotouč Vránovi, ve středním pásmu jej předal TOMÁŠI HYKOVI, který od modré trefil prázdnou branku. Asistence: David Cienciala, Peter Čerešňák.
59:40'
Ocelářům se v power play nedaří, hosté posílají hru daleko od vlastní branky.
59:10'
Hudáček křížným pasem namazal Nestrašilovi, ten pálil z první z pravé strany, Will se ale opět skvěle přesunul.
58:50'
Oceláři se až teď dostali do útočného pásma, domácím zbývá jen sedmdesát vteřin.
58:24'
Růžičkvoi nesedla přihrávka, hosté poslali kotouč do středního pásma.
58:10'
Kacetl míří na střídačku, Oceláři to zkouší v šesti.
57:45'
Hosté se po chybě domácích dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Kousal ale pouze vyprášil Kacetlův beton. Třinec se pak chtěl rychle vrátit do útočného pásma, provinil se ale ofsjadem.
57:30'
Doudera zachytil Dvořákovo vyhození, jeho lehkou střelu ale Will vyrazil.
57:00'
Dynamo vyhrálo buly a chytré vyhození obloučkem do útočné třetiny umožňuje svěřencům Radima Rulíka střídat.
56:45'
Dynamo sebralo puk, ale odpálilo jej pouze na zakázané uvolnění. Oceláři spěchají do útočného pásma.
56:24'
Třinec se drží v útočném pásmu, hosté jsou pod velkým tlakem. Růžičkovi ale střela nesedla a Dravecký pak z levé strany nenašel přesně Vránu.
55:42'
Vrána v útočném pásmu získal kotouč pro Jeřábka, ten ale od modré trefil jen prvního bránícího hráče. Domácí pokračovali v tlaku, Jeřábek pak opět pálil z pravé strany, Will se stihl přesunout.
54:47'
Oceláři jsou opět v tlaku. Růžička si vyměňoval kotouč se Smithem, ten ale při střele od modré zlomil hůl. Puk se pak dostal k Hudáčkovi, který zkusil bekhendové zakončení, Will opět kryje.
54:12'
Kousal se v útočném pásmu vymotal kolem bránícího Voženílka, na brankové čáře stojící Radil ale nedokázal protlačil kotouč za Kacetla.
53:30'
Nestrašil ve středním pásmu uzmul kotouč a poslal do akce Kurovského, tomu ale v útočném pásmu puk utekl a hrát může Dynamo.
52:45'
Oceláři pokračují v aktivní hře. Po ťukesu s Marcinkem se ke střele dostal Růžička, jeho pokus ale byl sražen do rohu. Další střelu od modré v podání Smitha kryje Will do lapačky. Komerční přestávka.
52:03'
Dynamo ale v útočném pásmu nic nepředvedlo a hrát tak opět mohou Oceláři. Jeřábkovo nahození od mantinelu si málem do vlastní branky srazil Vála, hostující bek ale vše vyřešil a nakonec odpálil puk na icing.
51:27'
Hudáček z pravé strany nahazoval kotouč do předbrankového prostoru, atakovaný Voženílek ale na teč nedosáhl. Hosté přesouvají hru před Kacetla.
50:46'
Hyka sebral kotouč Adámkovi, pak ale neuspěl proti Vránovi. Na druhé straně se snažil prokličkovat Nestrašil, hosté jej nakonec vytlačili do středního pásma.
49:56'
Domácí jsou opět před Willem. Marcinčin od modré posílal střílený pas na Svačinu, ten ale tečoval nad hostující branku. V další akci pak neuspěl Růžička.
49:22'
Dravecký se po pravé straně natlačil do útočného pásma, v souboji se čtveřicí protihráčů ale neměl šanci. Puk se pak odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
48'
Neuvěřitelný tlak v přesilovce! Hosty zachraňoval Will i obránci
48:38'
Hudáček namazal Marinčinovi, tomu ale střela nesedla. Hosté se pak zmocnili kotouče, v protiakci ale netrefili branku.
48:08'
Dynamo je kompletní, hosté s velkou dávkou štěstí a obětavostí přečkali přesilovku Třince. Oceláři pokračují v útočném pásmu.
47:47'
Obrovská smůla domácích. Hudáček v útočném pásmu nahradil Růžičku, slovenský forvard držel kotouč, stáhl hru k brance a vrátil kotouč na Nestrašila. Ten ale střelou do odkryté branky trefil Adama Musila, dorážku Marcinka pak na brankové čáře zastavil Vála. Oceláři nicméně opět získali puk a další Nestrašilovu střelu zastavil skvělý Will.
47:12'
Třinec je zpět v útočném pásmu. Jeřábek od modré posílal křížný pas na Romana, ten pálil z první, ale Will se skvěle přesunul.
46:40'
Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, jejich kombinace ale byla docela statická. Nestrašil si nakonec sjel na osu kluziště, jeho pokus ale hosté zablokovali a následně poslali kotouč pryč ze svého pásma.
46:03'
Vrána ve středním pásmu nastartoval Kurovského, který si chtěl obhodit bránícího Jana Koláře. Hostující bek ale Kurovského podrazil, Oceláři po komerční přestávce budou hrát druhou přesilovku.
45:10'
Dravecký vybojoval kotouč v rohu kluziště, do dobré šance se pak natlačil Voženílek a po něm i Smith. Ani jeden z třineckých hráčů ale nedokázal prostřelit brankáře Willa.
44'
Sedlák forhendovou kličkou překonal Kacetla a otevřel skóre čtvrtého zápasu, 0:1
44:39'
Tlak Pardubic pokračoval i po vhazování před Kacetlem. Hostující snažení ale končí jen lehkou střelou od modré a jistým zákrokem třineckého gólmana.
44:11'
Oceláři jsou po inkasované brance opaření. Dynamo je opět v útočném pásmu, ke Kacetlovi proskákalo Kousalovo nahození z pravé strany, Radil ale nedokázal před třineckým brankářem usměrnit kotouč do sítě. Třinec se brání jen za cenu icingu.
43:19'
Hosté otevírají skóre zápasu a ujímají se vedení! Ciencialovo nahození za Kacetlovu branku nedokázal zkrotit bránící Sedlák, Cienciala si dojel pro puk, poslal jej na Hyku, který našel před brankou hlídkujícího LUKÁŠE SEDLÁKA. Hostující útočník si kličkou položil Kacetla a zasunul puk do sítě. Asistence: Tomáš Hyka, David Cienciala.
43:05'
Vrána ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku a předal puk na rozjetého Kurovského. Ten se ale do šance nenatlačil.
42:41'
Hrňa na modré sebral kotouč, zavezl jej za červenou a nahodil za hostující klec. Třinec jde střídat.
42:12'
Říčka držel kotouč v rohu třineckého pásma, hostující útočník se pak vymotal do kruhu pro vhazování, střelou ze zápěstí ale napálil jen Kacetla. Hosté pokračují v tlaku.
41:40'
Oceláři jsou opět před Willem. Hudáček si s Draveckým dávali přednost, nakonec střílel první jmenovaný, ale jen do bránícího hráče. Podobně se svým pokusem dopadl později Adámek.
41:06'
Marcinko chtěl od hrazení poslat puk na Růžičku, ten ale byl tísněn a hrát musel Kaňák. Oceláři raději opouští útočné pásmo.
40'
Kacetl se stačil fantasticky přemístit proti dorážce Ciencialy!
40:36'
Sedlák vyhrál buly proti Vránovi, Dynamo se ale do útočného pásma nedostalo. Po signalizaci ofsajdu mohou Oceláři v klidu rozehrát.
40:01'
Hráči jsou zpět na ledě, třetí třetina začne za pár okamžiků.

vyloučení: 1:2,
Čtyřicet minut je za námi, ve WERK ARENĚ stále sledujeme bezbrankové utkání. Druhá třetina nabídla vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách, oba gólmani ale zatím podávají vynikající výkon. Will musel likvidovat akce Kurovského, Růžičky a nájezd Hudáčka, Kacetl pak vyčapal Adama Musila, Sedláka nebo v samotném závěru třetiny Ciencialu. Třinec nevyužil zatím jedinou přesilovku.

Třetí třetina začne přibližně v 18:52.
40'
40:00'
39'
Unikajícímu Hudáčkovi vypíchl puk holí Will
39:54'
Šest vteřin před druhou sirénou mohli hosté otevřít skóre. Kacetli pouze vyrazil střelu Válovu střelu z mezikruží do strany, kde hlídkoval Cienciala. Hostující útočník rychle dorážel bekhendem, Kacetl ale skočil k tyči a zastavil puk před brankovou čárou.
39:28'
Stále se hraje bez přerušení, v útočném pásmu nyní operují hosté. Košťálkovo nahození od modré ale domácí přizvedli do ochranné sítě. Hra je po téměř pěti minutách přerušená.
38:38'
Libor Hudáček ve sprinterském souboji přebruslil Davida Musila, třinecký útočník ale získal puk příliš blízko branky a jeho klička na levou stranu úspěch nepřinesla.
37:59'
Jeřábek posílal dlouhý pas na Růžičku, ten ale na kotouč nedosáhl, když byl těsně bráněn Čerešňákem.
37:28'
Hosté jsou z nejhoršího venku, Dynamo přeneslo hru na druhou stranu kluziště a nyní drží útočné pásmo. Třinec ale soupeře do střel zatím nepouští.
37:08'
Tlak Ocelářů pokračuje, Dynamo stále nemůže střídat. Svačina to zkoušel z levé strany, jeho střela ale byla nepřesná.
36:33'
Karta se nyní otočila, aktivní v útočném pásmu je Třinec. Na Willa dvakrát od modré střílel Smith, v obou případech kotouč těsně minul horní tyč.
35:52'
Oceláři přečkali téměř dvě minuty trvající tlak hostí a mohou jít střídat. Dravecký šikovně zavezl kotouč do útočné třetiny, kde jej držel tak dlouho, aby všichni jeho kolegové vystřídali.
35:19'
Třineckým se povedlo dostat kotouč do soupeřovy třetiny, vystřídat ale stihli jen dva hráči. Dynamo je rychle zpět v útočném pásmu.
34:44'
Dynamo otočilo hru na druhou stranu a drží unavenou třineckou pětici pod tlakem. Hosté postupně střídají, Oceláři se tak musí bránit. Kacetl likvidoval pokus od modré z hole Košťálka.
33:50'
Nestrašil stihl v útočném pásmu přebruslit Válu, icing se proto nepískal. Domácí se dostali ke dvěma střelám, Vála nejprve obětavě zastavil pokus Růžičky, Jeřábek pak netrefil branku.
33:01'
Třetí formace domácích se držela na kotouči v útočném pásmu, přes těsné bránění se ale Třinec ke střele nedostal. Pardubické vyhození přes všechny čáry nejprve sudí vyhodnotili a odpískali jako icing, po dohodě ale nařizují buly ve středovém kruhu.
32:13'
Ocelářům přesilovka pomohla k získání tempa, také v pěti proti pěti Třinec držel útočné pásmo. Snažení domácích ale končí jen jednoduchou střelou Draveckého, kterou Will odrazil do ochranné sítě. Komerční přestávka.
31:50'
Musil je na ledě, hosté hrají v plném počtu. V závěru přesilovky se ještě napřahoval Jeřábek, toho ale o kotouč připravil vracející se Musil.
31:18'
Oceláři se usadili v útočném pásmu. Roman našel Nestrašila, ten ale střelu podržel a posunul puk na Jeřábka, který namazal Růžičkovi. Will se ale dokázal přesunout.
30:37'
Ocelářům se v přesilovce zatím vůbec nedaří. Růžička si v útočném pásmu nerozuměl s Romanem, hosté se dokázali osvobodit.
30:12'
Hudáčkovi na modré utekl kotouč a do úniku mohl jít Sedlák. Hostujícího forvarda z druhé strany ale křižoval Marinčin, Sedlák tak musel střílet již z kruhu pro vhazování. Kacetl kryje puk.
29:40'
Uvidíme první přesilovou hru zápasu, hrát ji budou Oceláři. Adam Musil v útočném pásmu zezadu podrazil rozehrávajícího Douderu, hostující útočník inkasuje dvouminutový trest.
29:19'
Růžičkovi se nepovedlo projít kolem bránícího Musila, na druhou stranu se pak do rychle protiakce natlačil Čerešňák, který před Kacetlem hledal najíždějícího Rákose. Ten ale na kotouč nedosáhl. Oceláři pak zahráli na icing.
28:26'
Nestrašil otočil hru na druhou stranu kluziště, po objetí Willovy branky posílal Nestrašil pas na Kurovského, který se natlačil do předbrankového prostoru, po kličce ale Willa nepřekonal. Hostující brankář pak zastavil i další dorážení Kurovského s Vránou.
28:05'
Sedlákova řada dostala pod tlak formaci Vrány, domácí ale nepustili soupeře do větší šance.
27:33'
Dynamo přečkalo tlak Ocelářů, jejich následnou protiakci ale zastavil ofsajd.
27:07'
Třinec zvýšil tempo a drží kotouč v útočném pásmu. Draveckého střelu z mezikruží Will vyrazit do rohu, Voženílkův pokus zablokoval Kolář.
26:37'
Kaňák v tísni dokázal bekhendem posunout puk na rozjetého Jeřábka, který se z pozice beka vydal do útočné třetiny. Jeřábek musel zakončovat bekhendem, hosté vytěsnili kotouč do ochranné sítě.
26:07'
Další střel Sedlákovy a Vránovy formace se odehrával především ve středním pásmu. Kurovský se snažil získat kotouč proti Ciencialovi, puk se ale nakonec odrazil na hostující střídačku. Vhazovat se po komerční přestávce bude ve středním pásmu.
25'
Radegast HITparáda: Napadající Dravecký dohrál Mandát
25:40'
Tečovaná střela od modré pořádně vystrašila třineckého brankáře, Kacetl ale dokázal zareagovat a odrazit puk do rohu. Do protiakce se pak vydal Chmielewski, který ale jel do plné obrany a hosté jeho střelu srazili do ochranné sítě.
25:06'
Voženílek s Draveckým napadali hostující rozehrávku, hosté si ale poradili a nedali soupeři puk. Následná akce Dynama skončila nepřesným pasem.
24:19'
Další útok hostí již byl nebezpečný. Kacetlovi vypadla z lapačky střela Mandáta, po dorážce z hrany brankoviště se pak natahoval Adam Musil. Kacetl se ale skvěle roztáhl na brankové čáře a ukryl kotouč pod svou lapačku.
23'
Moc nescházelo a Voženílkovo tečované nahození prošlo Willovi mezi betony
23:53'
Dynamo je od úvodu druhé třetiny stále aktivnějším týmem. Marcinkova formace měla problémy s řadou Adama Musila, hosté se ale k zakončení nedostali a Marcinko obloučkem vyhodil puk do hostujícího pásma.
23:00'
Chytré nahození Dynama do útočného pásma nejrychleji dojel Sedlák, jeho stín Vrána mu ale znemožnil zakončení. Hosté pak chvíli pokračovali v útočném pásmu, Sedlák se ale dostal jen k nepříliš nebezpečné střele z brankové čáry.
22:18'
Domácí se málem mohli radovat z vedoucí branky po velice nenápadné akci! Daniel Voženílek nazdařbůh nahazoval od hrazení, puk zamířil mezi Willovy betony a hostující gólman si málem srazil kotouč do vlastní branky. Naštěstí pro Dynamo ale puk zůstal v brankovišti.
21:47'
Dravecký se vydal za vyhozeným kotoučem, v souboji s Válou ale dokázal jen bekhendem lehce nahodit puk na Willa, čímž daroval kotouč Pardubickým.
21:29'
Adam Musil dlouho kontroloval kotouč v útočném pásmu, po otočce kousek od modré se rozhodl pro střelu, tu ale domácí přizvedli do ochranné sítě.
21:02'
Růžička tečoval Kaňákovu rozehrávku ještě před červenou čárou, další icing Třince.
20:25'
Dvořák nejprve neudržel útočné pásmo, od vlastní modré pak špatně rozehrál jen ke Kurovskému, ten se ale to útočné třetiny neprotlačil.
20:07'
Vrána opět vyhrál úvodní buly proti Sedlákovi, Třinec ale pak rozehrál na icing.
20:01'
Hráči jsou zpět na ledové ploše, utkání bude pokračovat za malou chvíli.

vyloučení: 1:1.
Úvodní dvacetiminutovka čtvrtého semifinálového duelu je u konce, branku jsme ve WERK ARENĚ zatím neviděli. V první části tohoto zápasu byli aktivnější hosté z Pardubic, kteří opět svého soupeře přestříleli, Kacetl ani Will ale zatím žádný kotouč za svá záda nepustil. Hodně vidět byla především první formace Dynama, na druhé straně pak Hudáček, nikdo ale soupeřova brankáře zatím nepřekonal.

Druhá třetina začne přibližně v 17:57.
20:00'
19:38'
Marinčin ustál souboj s atakujícím Adamem Musilem, Chmielewski pak uklidnil hru a stáhl se s pukem za vlastní branku.
19:01'
Poslední minuta první třetiny. Svačina ve středním pásmu čekal na Douderovu nahrávku, Svačina ale byl velmi těsně bráněn a nedokázal rozehrát dál.
18:13'
Voženílkovo nahození projelo po zadním mantinelu až k Hudáčkovi, který bleskurychle posílal kotouč křížem na najíždějícího Draveckého. Před ním ale skvěle zasáhl Sedlák, který odpálil puk do rohu.
17:35'
Sedlákova formace, těsně bráněna tou Vránovou, kombinovala v útočném pásmu, Čerešňákova rána od modré ale mířila přímo na Kacetla.
17:11'
Kacetl kryje jednoduché nahození ze středního pásma a raději přerušuje hru, vhazování po levé ruce třineckého brankáře.
16:50'
Říčka si na modré stáhl kotouč ze vzduchu, udělal to ale dost nešťastně, všichni jeho spoluhráči nemohli kvůli signalizaci ofsajdu pokračovat.
16:09'
Marcinko se středem kluziště vydal do útočné třetiny, tam centr první třinecké formace hledal Růžičku, který to zkusil kolem bránícího hráče po ledě. Will vyrazil puk do rohu.
15'
Radegast HITparáda: Hyka zboural za domácí brankou Kaňáka
15:27'
Oceláři kontrolují kotouč na pomezí vlastního a středního pásma, Voženílkův pokus o přechod do útočné třetiny nebyl úspěšný.
14:49'
Dravecký z vlastního pásma bekhendem nenápadně našel rozjetého Hudáčka, jeho střelu z kruhu pro vhazování ale hosté srazili nad branku. Voženílek pak najel do branky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:17'
Sedlák aktivním napadáním v útočném pásmu získal kotouč pro Ciencialu, jeho tečovanou střelu ale Kacetl zvládl vytěsnit. Hosté pokračovali v útočném pásmu, Dvořákovo nahození od hrazení Kacetl vyrazil do rohu.
13:46'
Třinecká rozehrávka z vlastního pásma skončila na domácí střídačce, vhazovat se bude před Kacetlem.
13:19'
Marcinko na vlastní modré šikovně pošťouchl Mandáta tak, aby do ofsajdové pozice vystavil najíždějícího Adama Musila.
12:50'
Marcinko se Svačinou vydolovali nahozený kotouč do rohu hostujícího pásma, Doudera pak z modré sklepl puk zpět na Svačinu. Třinecký útočník šikovně nahodil na Willa, před nímž clonil Marcinko. Will měl hodně práce, ale nakonec ukryl kotouč pod svou lapačku. Komerční přestávka.
12:20'
Na ledě se opět srazily formace Petra Vrány a Lukáše Sedláka. Hostující útočník tuto osobní obranu zdá se již nemůže trpět, když několikrát mimo hru sekl či atakoval třineckého kapitána. Sudí pak Třinci odpískali icing, hlavní rozhodčí ale pro teč pardubických toto rozhodnutí mění a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
11:39'
Domácí pokračovali v pardubické třetině, Voženílek ale neustál souboj o kotouč u hrazení a Dynamo poslalo puk do neutrální zóny.
11:13'
Hudáček se skryl za pardubickou obranu a získal pro Oceláře útočné pásmo. Smithovo nahození od modré ale bylo nepřesné.
10:43'
Říčka si chtěl najet do útočné třetiny, před modrou ale udělal dvě kličky a musel se z pukem vrátit, aby nebyl pískán ofsajd. Dynamo kontroluje hru.
10:08'
Jen co se hra dostala do režimu pět na pět, tak Třinec převzal aktivitu. Hudáček do zkoušel z pravé strany, Will opět hlavičkoval kotouč mimo branku. Dynamo pak zahrálo icing.
09:24'
Pardubická čtyřka motala hlavy třineckým hokejistům, Kousalovo nahození od modré pak před Kacetlem šikovně tečoval Kolář, puk ale do branky nezamířil. Mezitím se z trestné na led vrátili Dravecký s Vondráčkem.
08:44'
Oceláři se z hostujícího tlaku dostávají jen za cenu zakázaného uvolnění.
08:27'
Dynamo je nastěhováno v útočném pásmu. V předbrankovém prostoru dobře operoval Sedlák, který se otočil kolem bránícího hráče a prudce vystřelil, Kacetl se ale skvěle přesunul. Akce hostí nicméně pokračovala a Čerešňák od modré vyslal další jedovatý pokus. Puk ale branku netrefil.
07:47'
Po souboji u hrazení s Vránou odjel na střídačku s velmi bolestivou grimasou Dvořák, hostující obránce se držel za ruku.
07:20'
Tomáš Vondráček se rozjel na pravé straně, nabruslil si do kruhu pro vhazování, pak ale poslal kotouč jen do připraveného Kacetla. Hostující útočník se následně tlačil k brankovišti, kde jej od Kacetla chtěli odstavit Kaňák s Draveckým. Druhý jmenovaný pak vzal Vondráčka do kravaty a povalil jej na led. Sudí poprvé vylučují, na trestnou usedají oba kohouti – Vladimír Dravecký a Tomáš Vondráček. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
06:47'
Hosté převzali otěže a nyní diktují tempo, Východočeši se ale zatím nemohou dostat do útočné třetiny.
06:08'
Pardubice v krátkém sledu za sebou vyslaly na Kacetla tři střelecké pokusy. Kolářovo nahození od modré srazil Kacetl, Sedlák pak dorážel z hranice brankoviště. Ciencialova teč dalšího nahození pak mířila mimo branku.
05:39'
Souboj čtvrtých formací dopadl lépe pro tu třineckou. Oceláři si v útočném pásmu vypracovali střeleckou příležitost, kdy od hrazení pálil Adámek. Willovi zůstal kotouč pod betonem, hra je přerušená. Před brankou se následně pošťuchovali Roman s Rákosem, sudí ale celou situaci rychle uklidnili.
05:15'
Dynamu se povedlo vymanit z třineckého tlaku, hosté poslali kotouč za třineckou branku a jdou střídat.
04:47'
Oceláři jsou v posledních okamžicích aktivnější. Dlouho v útočném pásmu držel kotouč Voženílek, hosté ho ale k rozehrávce nepustili. Hudáčkova střela pak minula branku.
03:47'
Elitní formace domácích držela puk v útočném pásmu, Růžička od modré poslal kotouč na Svačinu, který z rohu křížným pasem hledal Marcinka. Toho ale velmi těsně bránil Kousal a Marcinko nakonec nedokázal zakončit.
03:19'
Nestrašilovo nahození ze středního pásma pořádně vylekalo Willa, který zřejmě ztratil kotouč z dohledu a nedokázal jej zachytit do lapačky. Hra pokračovala v rohu kluziště, odkud Nestrašil poslal puk na modrou, odkud pálil Jeřábek. Will vyrazil puk maskou do ochranné sítě.
02:47'
Další nepřesná rozehrávka hostí dle čárových sudích skončila icingem, hlavní rozhodčí ale verdikt opravují a nařizují buly ve středovém kruhu.
02:29'
Třinecká čtvrtá formace se na chvíli podívala do soupeřova pásma, hostující obrana ale střelecký pokus na Willa nedovolila. Hosté pak chtěli rychle přesunout hru na druhou stranu kluziště, rozehrávka ale skončila na třinecké střídačce.
02:00'
Kacetl vyjel za branku pro kotouč, rychleji ale u puku byl Vondráček a Dynamo mohlo hrát v útočném pásmu. Velmi aktivní byl Adam Musil, který se snažil zbavit bránícího Adámka. Při objížďce branky ale tato dvojice vyhodila Kacetlovu klec z předepsaného postavení a sudí přerušil hru. Po odpískání se před třineckou brankou strhla potyčka, sudí vykazují hru do středního pásma.
01:19'
Čároví rozhodčí zatím mají hodně práce, v poslední půl minutě odpískali dva ofsajdy hostům a jeden Ocelářům.
00:50'
Kaňák poslal kotouč na modrou, kde číhal Růžička, třinecký snajpr ale následně nedokázal rychle předat puk Marcinkovi a Třinci byl signalizován ofsajd. Do hry se tak dostalo Dynamo, ani hosté ale nepřešli korektně přes modrou čáru.
00:06'
Třinecký kapitán Vrána vyhrál úvodní vhazování, Oceláři se pak ale nedohodli v rozehrávce a poslali kotouč na icing.
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledové ploše, utkání započne po české státní hymně, kterou zazpívá Adam Slaninák.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Kaňák, J. Jeřábek, Mar. Adámek, Doudera, Čukste – M. Růžička (A), Marcinko, Svačina – Kurovský, Vrána (C), Nestrašil – Dravecký (A), Voženílek, Hudáček – Hrňa, M. Roman, Chmielewski.
Trenér: Zdeněk Moták

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – Košťálek, T. Dvořák, Čerešňák, D. Musil, J. Kolář (A), Vála, Hrádek – Hyka, L. Sedlák (A), Cienciala – Radil, Zohorna (C), R. Kousal – Vondráček, A. Musil, Mandát – Paulovič, Rákos, Říčka.
Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Pražák, Kika – Rampír, Axman.
Z kabiny Ocelářů

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – P – V – V
Forma v posledních 10 zápasech: 6-1-0-3, skóre 29:18
Bilance v play off: 12 zápasů, 9/3, skóre 37:23
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 13 (6+7)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 6

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „V zápase jsme asi nebyli lepší. Z naší strany jsem tam ale viděl spoustu bojovnosti, spoustu nasazení, zblokovaných střel. Hlavně v přesilových situacích soupeře. Vážím si toho a děkuji hráčům.“ Zdeněk Moták, hlavní trenér HC Oceláři Třinec
Z pardubické kabiny

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – V – P – P
Forma v posledních 10 zápasech: 4-1-1-4, skóre 24:25
Bilance v play off: 7 zápasů, 5/2, skóre 20:14
Nejproduktivnější hráč: David Cienciala 8 (1+7)
Nejlepší střelec: Lukáš Sedlák 4

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „Po celé utkání jsme byli aktivní, bohužel jedna (vstřelená) branka je málo. Potřebovali jsme dát více gólů. Těsný zápas se rozhodl v závěru, kdy jsme nepokryli hráče v předbrankovém prostoru, a prohráli jsme 2:1. Škoda, že jsme si trošku nepomohli přesilovkou. Náš výkon byl ale aktivní a měli jsme jednoznačnou střeleckou převahu. Byl to zápas, který se stává. Nejen nám, i jiným týmům.“ Radim Rulík, hlavní trenér HC Dynamo Pardubice
Dosavadní zápasy semifinálové série 2023

Jak známo série mezi Pardubicemi a Třincem se stěhovala pod Javorový za vyrovnaného stavu. Třetí utkání bylo pod taktovkou Rulíkových hochů, kteří měli více střel, více šancí i více přesilovek, ale dokázali vstřelit jedinou branku a to ještě po Kacetlově chybě. Třinečtí však i z mála střely dokázali být velmi nebezpeční, a když zhruba jedenáct minut před třetí sirénou vstřelil Hrňa gól, nedovolili již soupeři vyrovnat. „Nebyl to od nás úplně optimální výkon, v kabině jsme si to už řekli, že tohle nebylo úplně ono. Ale jsme rádi, že jsme našli cestu k vítězství,“ hodnotil zápas šťastný střelec vítězné branky Erik Hrňa.

2. dubna 2023: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. L. Sedlák (Košťálek, Cienciala), 17. L. Sedlák (Košťálek), 36. Radil (R. Kousal), 60. T. Zohorna – 30. A. Nestrašil (Smith, Kurovský), 53. Marcinko (A. Nestrašil, Martin Růžička)

3. dubna 2023: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kaňák (Dravecký, Voženílek), 40. A. Nestrašil (Martin Růžička, Marcinko), 42. Chmielewski (L. Hudáček)

6. dubna 2023: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. L. Hudáček (Dravecký), 49. Hrňa (M. Doudera, Chmielewski) – 27. Vondráček (T. Dvořák)
Vážení přátelé extraligového hokeje, vítejte opět u textového přenosu z utkání Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy z třinecké WERK ARENY. Přesně dvacet čtyři hodiny po úvodním buly třetího utkání je na programu zápas číslo čtyři semifinálové série HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice. To bude zahájeno v pátek 7. dubna 2023 v 17 hodin. Pokud zápas nemůžete nebo nechcete sledovat na televizních obrazovkách, zvu k jeho sledování prostřednictvím našeho textového přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.