To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Sparta doma poráží Brno 3:0, svými góly o tom postupně rozhodli Kumstát, Krejčík a Piskáček. Domácí rozhodli v první třetině, ve které soupeře výrazně přehráli a dostali se do tříbrankového vedení. Ve druhé a třetí třetině Brno hru vyrovnalo, překonat Pöpperleho se ale ani přes řadu šancí nepodařilo.

Tým z hlavního města tak srovnává stav semifinálové série na 1:1, příští dvě utkání se budou hrát v Brně.
Nejlepší hráči utkání:

Libor Pivko (BRN)
Tomáš Pöpperle (SPA)
HC Sparta Praha doma poráží HC Kometu Brno 3:0 a srovnává stav semifinálové série na 1:1.
60:00
59:46
Za nebezpečnou hru vysokou holí je v závěru vyloučen domácí útočník Buchtele.
59:38
Formanovi je odpískán ofsajd, utkání se však nyní již dohrává.
59:00
Do konce utkání zbývá 1 minuta.
58:30
Hlinka kombinuje v útočném pásmu s Klimkem, zatím však bez zakončení.
57:53
Obránce Sparty Piskáček s rozehrávkou nyní už spěchat nemusí, Holešovičtí však po nepřesnosti zahráli jen na icing.
57:00
Brňané zakládají jednu ze svých posledních útočných akcí, na případný zvrat to však nevypadá...
Druhé pražské semifinále sleduje 9 187 diváků.
56:19
Sparťané jsou opět v plném počtu.
55:52
... A ten končí na dnes vynikajícím Pöpperlem.
55:36
Holešovičtí dostávají kotouč do bezpečné vzdálenosti od vlastní brány, Kometa tak musí založit nový útok.
54:19
Kometě se však naskytá šance – za držení je vyloučen sparťan Ton.
54:00
Hostům zbývá 360 vteřin na vyrovnání, Pöpperle však v posledních minutách příliš práce nemá.
53:18
Forman se protlačil do útočného pásma, objel branku a zakončil, Čiliak však vyráží pravým betonem.
52:30
Kumstát se probíjel do šance středem útočného pásma, do zakončení ho ale hosté nepustili.
52:06
Brno kombinuje v útočném pásmu, zatím však bez lepšího zakončení.
51:24
Střelu z levého kruhu kryje připravený Pöpperle, který tak nadále bojuje o čisté konto.
50:38
Puk mají hosté, kteří zakládají útočnou akci z vlastní obranné třetiny.
49:47
Tým z hlavního města je opět kompletní, Kometa svou přesilovku nevyužila.
48:52
Po důležitém zákroku Pöpperleho se sparťanům daří puk vyhodit.
48:11
Pohledným manévrem se ve vlastním oslabení blýskl Hlinka, Čiliak jeho nepříjemnou střelu vyráží pravým betonem.
47:47
Za nedovolené bránění je vyloučen Rolinek, kapitán Sparty.
47:08
Tempo utkání i emoce šly značně dolů, oba gólmani mají v posledních minutách výrazně méně práce.
46:18
Následný útočný výpad Holešovických zastavuje ofsajd.
45:29
Hlinka nabil zpoza branky Rolinkovy, který z první předal na druhou Tonovi. Ten byl však dobře bráněn a k lepšímu zakončení se nedostal.
45:08
Brňané jsou opět v plném počtu.
44:57
Kometě se i toto oslabení daří velmi dobře, se střelou Sičáka od modré neměl Čiliak žádné potíže.
44:22
Následují buly na středovém kruhu.
43:45
Pech se prokličkoval do útočného pásma, to ale po chvíli ztrácí bek Pilař.
43:08
Nedisciplinovanost Komety je dnes výrazná, především poté v kapitána Čermáka. Ten míří opět na trestnou lavici, tentokrát za podražení.
42:40
Puk končí v ochranné síti, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
42:02
Výborný pas dostal k levé tyči Tomáš Rachůnek, jeho zakončení se však odráží od břevna!
41:26
Brejk Buchteleho nevyšel, Klimek následně v útočném pásmu puk nedokázal vybojovat. Hrají tak hosté.
40:30
Brňané potvrzují má slova a do třetí třetiny vstupují velmi aktivně. Pöpperle tak puk raději podrží ve své lapačce.
40:01
Kometa zápas nevzdává, ani přes zvýšenou aktivitu se jí však ve druhé třetině nepodařilo Pöpperleho překonat. Hraje se ve velkých emocích, to nás však v duelech Sparty s Kometou překvapit nemůže. Brňané ve druhé třetině naznačili, že utkání ještě nemusí být "hotové", zdramatizování zápasu však pravděpodobně bude značně náročné.
Třetí třetina začne cca v 19:42.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá 1 minuta...
38:16
Kometa je opět v pěti, oslabení zvládá v této sérii zatím na jedničku.
37:37
Přibyl vystřelil pohotově z mezikruží, Čiliak však vyráží kotouč betonem.
36:57
Brnu se však hra v oslabení daří zatím velmi dobře...
36:17
Ve vlastním oslabení se ke střele zpoza beka dostal Zohorna, Pöpperle však zůstává nadále pozorný.
35:34
Kometa jde do čtyř. Vyloučen je Jakub Svoboda za nebezpečnou hru vysokou holí.
34:29
Burian kombinuje v útočném pásmu s Koreisem, Kometě se však nedaří vytvořit si lepší střeleckou pozici.
33:30
V posledních minutách jsou aktivnější Brňané, většina puků ale na brankáře Sparty neprochází.
32:36
Hosty zastavuje ofsajd, následovat bude komerční přestávka.
32:13
Kometa se v útočném pásmu neprosadila, puk však zůstává na jejích hokejkách.
31:18
Pöpperle nyní opět výrazně pomáhá Holešovickým. Včasným výjezdem téměř až k levému mantinelu zabraňuje vyhlížející šanci Jakuba Svobody. Ten musí být z brankáře Sparty dnes doslova zoufalý.
30:39
Buchtele a Koreis vyloučeni za hrubost.
Další z velkého množství přiostřených soubojů tak opět končí vzájemným vyloučením.
30:33
Brňané jsou opět v pěti.
29:55
Další únik Komety v oslabení! Tentokrát jel sám na bránu Pivko, jeho forhendový blafák ale vyráží Pöpperle pravým betonem!
29:11
Ve vlastním oslabení střílí nad branku Pöpperleho Tomáš Svoboda.
28:28
Hosté jdou na vteřinu do tří, Čermák dostává dvě minuty za hákování.
27:06
Z ojedinělé brněnské akce však ve vlastním oslabení trefuje z pravé strany břevno Burian!
26:57
Ivan Rachůnek pálí z voleje z mezikruží, Čiliak ale Kometu podržel!
26:29
Obránce Brna Kuboš dostává dvě minuty za hodně přehnaný úder kolenem.
26:01
Přibylova rána z pravé strany jde nad, Sparta tak ztrácí útočné pásmo.
25:30
Nahození z pravé strany Pöpperle bez potíží chytá a hru raději přerušuje.
24:45
Po icingu domácích se však bude vhazovat před bránou Pöpperleho.
24:35
Pražané jsou opět v plném počtu.
23:52
Tomáš Rachůnek pošetřil další cenné sekundy v útočném pásmu, nyní však přechází do útočné třetiny Kometa...
23:00
Sudí se chystali vyloučit brněnského hráče, po konzultaci s kapitánem Brna Čermákem však svůj verdikt změnil.
22:52
Kometa je kompletní a hraje přesilovku.
V pražské hale je zatím 9 113 diváků.
22:35
Místo šance Holešovických se vylučuje, Ivan Rachůnek dle verdiktu sudího Šindlera podrážel.
21:52
Střelu Zohorny zpoza obránce vyráží Pöpperle vyrážečkou.
21:24
Následují buly po levici Čiliaka.
21:12
Hostům se daří vyhodit.
20:41
Tým z hlavního města republiky si zahraje přesilovou hru, vyloučen je útočník Komety Raška za sekání.
20:33
Pilařovu střelu tečuje Ton, puk jde kousek vedle brány.
20:01
Hokejisté obou týmů obrušují ledovou plochu, druhá třetina brzy vypukne.
Po první třetině vede Sparta 3:0, Čiliaka postupně překonali Kumstát, Krejčík a Piskáček. Pražané byli lepší ve všech ohledech a zaslouženě vedou. Brno si však dokázalo vytvořit dvě gólové šance, dvakrát ujel sám na branku Jan Hruška. Pöpperle se ale evidentně vyspal výrazně lépe, než jak tomu bylo včera, a tým z hlavního města podržel.
Druhá třetina začne cca v 18:45.
20:00
19:00
Probíhá poslední minuta úvodní třetiny...
18:38
Buchtele kombinuje s Tonem za bránou hostů, zatím bez zakončení...
17:42
Na ledě se pořádně jiskří, čeká nás ještě velmi vyhecované utkání. Vhazuje se ve středním pásmu.
17:05
Hraje se tak v pěti na obou stranách.
17:05
Tomáš Svoboda vyloučen za krosček, Čermák 2+2 za hrubost.
Hlinka vyloučen za hrubost, Kumstát vyloučeni 2+2 za hrubost.
17:05
Sparta právě vstřelila branku!
Holešovičtí využívají přesilovou hru a jdou do trháku 3:0. JAN PISKÁČEK byl sám na levé straně, místo zakončení sjel s pukem za Čiliaka a umným manévrem poté uklidil puk do odkryté brány. Pěkná klička domácího hokejisty. Asistence: Petr Kumstát.
16:38
Po nepříliš vyvedené Tonově ráně vyváží puk do bezpečí Jakub Svoboda.
15:52
Za nedovolené bránění je vyloučen brněnský bek Žižka.
15:30
Buchtele a Kováčik následně míří na trestnou lavici.
15:30
Pražané utíkají soupeři, vedou už 2:0. Velmi podobná záležitost jako u první branky – zpoza brány nahrával Přibyl, do přesného voleje umístěného k pravé tyči se poté opřel JAKUB KREJČÍK. Ve včerejším utkání Sparta nevedla ani jednou, uvidíme tedy, jak naloží s dvoubrankovým vedením. Asistence: Daniel Přibyl.
15:10
Domácím nevyšla rozehrávka, situaci ale zachránil aktivní Forman.
14:22
Pražané jsou opět kompletní, Kumstát je znovu na ledě.
13:48
Čermákovu střelu blokuje bek Sparty, Ivan Rachůnek poté dostává puk do středního pásma.
13:00
Tomáš Rachůnek šetří čas v útočném pásmu, hostům se zatím v přesilových hrách nedaří.
12:21
Za ohlušujícího pískotu je na trestnou lavici vyslán jediný úspěšný střelec utkání Kumstát, Brno má k dispozici další přesilovku.
11:49
Následuje sparťanský icing. V Holešovicích je zatím k nepoznání lepší atmosféra, než jak tomu bylo ve včerejším prvním zápase série.
11:31
Střelu Jakuba Svobody z levého kruhu vyráží Pöpperle ramenem.
10:39
Ve vlastním oslabení to zkusil Klimek, Čiliak byl ale pozorný a má puk v lapačce.
10:00
Kometa je nyní v plném počtu.
09:32
Následuje pořádně ostrá kolize u domácí brány, Forman posílá na led Čermáka a je vyloučen za hrubost.
09:31
Sám na bránu ujížděl ve vlastním oslabení opět Jan Hruška, ani tentokrát však domácího brankáře mezi betony nepřekonal. Pöpperle tak pozásluze sklízí ovace tribun.
09:16
A znovu...
08:40
Holešovičtí pokračují v přesilové hře, Brněnským se však nyní daří puk vyhodit.
07:59
Tým z hlavního města republiky využívá přesilovou hru a jde do vedení. Přihrávku Pecha zpoza brány uklidil z voleje do brány PETR KUMSTÁT. Asistence: Lukáš Pech, Ivan Rachůnek.
07:27
Sičák na nic nečekal a vypálil od modré, Čiliak ale zasáhl lapačkou.
07:14
Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen na 2+2 minuty brněnský bek Miller.
06:32
Následují buly po pravici brankáře s "S" na prsou.
06:12
Forman s Přibylem pořádně zavařili bekům Brna, ani přes vytvořený tlak se ale k lepšímu zakončení nedostali.
05:23
Ke střele se ale dostal Buchtele, jeho ránu tahem ale vyráží Čiliak pravým betonem.
05:07
Rozehrávku Brněnských obstarává statný Žižka zpoza Čiliakovy brány.
04:31
Následuje zakázané uvolnění v podání domácích.
03:43
Jan Hruška se ocitl zcela sám na levém kruhu, Pöpperleho ale mezi betony neprostřelil!
03:00
Následuje pohotový zákrok Čiliaka, který ukryl puk v lapačce. Vhazuje es tak po jeho pravici.
02:49
První kombinaci v útočném pásmu za sebou má i Kometa, Pöpperle ale na první těžší zákrok stále čeká.
02:08
Přibylova přihrávka zpoza brány Čiliaka nebyla přesná, z celé situace vyplynul protiútok Komety. Ten ale končí ofsajdem.
01:15
Buchtele zakončil tlak Sparty nedůraznou střelou z mezikruží, Čiliak zasahovat nemusel.
00:26
Ton se chtěl probít středem, je mu ale odpískán těsný ofsajd.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Piskáček, Pilař (A), Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Hrbas – Rolinek (C), Hlinka (A), Ton – Rachůnek I., Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Forman – Rachůnek T., Simon, Klimek – Procházka.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka (A), Kuboš, Dlapa – Hruška (A), Čermák (C), Svoboda J. – Káňa J., Němec, Svoboda T. – Pivko, Raška, Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček – Mrázek.

Rozhodčí: Šindler, Minář – Barvíř, Blümel.
Podrobná onlajn reportáž z druhého semifinálového utkání play off mezi Spartou a Brnem začíná v 17:50, nenechte si ji ujít. Týmu z hlavního města jde o vyrovnání série, Brňanům by naopak vedení v 2:0 v sérii jistě nevadilo.
HC Kometa Brno

Kometa se Spartou v základní části třikrát prohrála, naposledy se tak stalo v Praze – 0:7. V prvním pražském zápase se však Brňané poučili ze svých chyb, které předvedli v základní části, a těžili z rychlých protiútoků. Do branky gólmana Pöpperleho se postupně trefili: H. Zohorna, T. Svoboda, Kováčik, H. Zohorna a J. Hruška.

Úvodní duel v Holešovicích okomentoval trenér Brna Kýhos takto: "K zápasu jsme přistoupili svědomitě a myslím si, že jsme Spartu porazili zbraněmi, kterými oni v sezoně porazili nás – brejky. Musíme pochválit Marka Čiliaka, který nás na začátku v první třetině a v jednou úseku ve druhé třetině výrazně podržel. A my jsme využili šance, které jsme měli. Byla to lekce z produktivity. Teď jsme klidnější. Splnili jsme si to, co jsme chtěli, odvézt si jeden zápas. Budeme ale chtít uspět i ve čtvrtek, protože soupeř bude o to nervóznější. Sparta si je určitě vědoma, že jet do Brna za stavu 0:2 by bylo hodně těžké."
HC Sparta Praha

Sparta ve čtvrtfinále zdolala tým Vítkovic 4:1 na zápasy a jako vítěz základní části vstupovala v roli favorita i do série proti Brnu. První pražský zápas však nezvládla, Kometě podlehla 2:5. Dnes tak budou Holešovičtí jistě pod velkým tlakem, odjíždět do Brna za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy by tým trenéra Jandače určitě nechtěl. V úvodním duelu se za Pražany střelecky prosadil jen Hlinka a v závěru Buchtele.

Nevydařený duel hokejistů s "S" na prsou rozebral po zápase trenér Jandač: "Dnes jsme byli horší a Kometě jsme zápas darovali, protože na některé góly jsme jim sami nahráli. Nemyslím, že to byl zápas o nějakém přečtení soupeře. Bylo to klasické první utkání play off, které jsme pokazili. Bylo tam dost individuálních chyb. Druhý zápas musíme začít trošičku jinak. V produktivitě se musí přidat i další hráči, ne jen první pětka. Musíme zlepšit přesilovou hru, vlastně všechno. Hráčům nemůžu upřít snahu nebo bojovnost, ale nebyl to pravý playoffový výkon."
Příjemný podvečer s hokejem, dnes nás čeká hokejová klasika. Pražskou Spartu čeká druhý domácí zápas semifinálové série play off proti Kometě Brno, se kterou včera prohrála 2:5. Pojďme si oba soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:50.