Stav série: 2:0
Z ostravské arény je to pro dnešek ode mě vše, mějte příjemný zbytek večera.
Ve třetí třetině ani jedno z mužstev branku nepřidalo, i když liberečtí přidali na aktivitě a domácí se měli co ohánět. Tygři však svou hru nedokázali přetavit v kontaktní, případně vyrovnávací branku, a proto odjíždějí z Ostravy s prázdnou. Vítkovice si po dvou domácích zápasech připisují dvě výhry.
59:46
Ani Strapáč nepřidal třetí branku do zívající klece.
59:41
Domácí se s pukem dostali do středního pásma, prázdnou klec míjí puk vyslaný Hunou.
58:55
Hostující trenéři si berou oddechový čas.
58:55
Po malé strkanici za libereckou brankou jsou současně vyloučeni hostující Filippi a domácí Roman, oba za hrubost.
58:55
Vítkovičtí v útoku, Huna ještě číhal na pohyb Lašáka, zda mu nevypadne kotouč, ale nestalo se.
58:28
Nedvěd se vydal za vyhozeným pukem, ale jeho lehká střela nemohla Šindeláře překvapit, vítkovický gólman hned rozehrává.
58:07
Liberečtí v pásmu, ale domácí je obírají o puk.
57:59
Hosté celkem bez potíží již podruhé vyhazují puk do bezpečí.
57:30
Sekání se dopustil hostující Urban a bude pykat.
57:20
Liberečtí si příliš nerozuměli, a tak mohl být vítkovický gólman relativně v klidu.
57:00
Valskému se podařilo udržet pásmo.
56:51
Hne po vhazování to zkusil Vlach, ale Šindelář měl dobrý výhled.
56:49
Za pískotu domácích fanoušků je hra přerušena pro zakázané uvolnění Vítkovic.
56:40
Liberec v pásmu, má puk pod kontrolou.
Dnešní utkání sleduje 4 433 diváků.
56:15
Puk létal kolem Lašákovy svatyně, ale nepřesnost vítkovických hráčů je jim teď největší překážkou.
55:48
Vítkovičtí musejí začít ze své obranné třetiny.
55:36
Tygři v plném počtu.
55:13
Lašák je na svém místě, domácím se nedaří protlačit puk přes klubko bránících hráčů.
54:42
Kudělka mířil od modré, nikdo se před brankou nestačil zorientovat, a tak se pokračuje.
54:27
Liberečtí brání už střední pásmo.
53:55
Hosté vyhazují do bezpečí.
53:49
Burger nalevo i s pukem, ale neměl kudy poslat puk na zcela volného Strapáče.
53:36
Za sekání usedá na trestnou lavici Čakajík.
53:16
Liberečtí míří i s pukem do pásma.
52:57
Probíhá komerční přestávka.
52:57
Od modré pálil Kudělka, Lašák si povyjel a sklapl betony, Strapáč však netrpělivě číhal na puk.
52:44
Domácí usazeni v pásmu, ale hosté hrají aktivně.
52:14
Šindelář zasahovat nemusel, vítkovičtí kontrolují hru.
51:50
Vitásek přenechal puk Nedvědovi, který se jako vítr žene do pásma.
51:36
Huna v pásmu, ale skončil na zadním mantinelu.
51:25
Ofsajd pro liberecké Tygry.
51:19
Kotouč u liberecké klece, Szturc na něj ale nedosáhl.
50:07
Výtisk couval ke své brance, u mantinelu zrušil nejen domácího Vandase ale i svého spoluhráče Bulíře, vítkovický útočník byl však na nohou jako první.
49:54
Ukázkový semafor předvedl Šindelář.
49:35
Vítkovičtí znovu v pásmu, ale hodně nepřesní.
49:05
Svačina si najel do pásma a zprava vyzkoušel Lašáka, branku však přestřelil.
48:39
Domácí v pásmu, tam jen bojovali o kotouč a musejí se urychleně vrátit.
47:50
Hosté se stáhli před Šindeláře, ten proti Urbanově dorážce uspěl.
47:14
Do výborné šance se dostal hostující Bulík, ale před brankou upadl a puk netrefil ideálně.
46:50
Roman nahrál do středního pásma jen na Vitáska.
46:39
46:15
Burger se s Húževkou projel do pásma, ale bez většího efektu.
45:58
Liberec v útočném pásmu, domácí nevědí, jak se dostat od své klece.
45:19
Vlach se rozjel ze středového kruhu, čekal na Šindelářův pohyb, ale nedočkal se, vystřelil tedy mezi betony, a domácí gólman vytěsnil kotouč holí.
45:19
Je nařízeno trestné střílení, Kovář podrazil Vlacha v gólové pozici.
44:55
Vítkovice v pásmu, ale hosté jim nenechají ani kousek prostoru.
44:46
Puk kontrolují hosté, ale nevědí, kudy ho dostat za Šindeláře.
43:58
Domácí v pásmu, Burger čekal na pohyb Lašáka, nakonec nastřelil jen jeho betony.
43:35
Vyložené šance si hosté nepřipravují, ale krouží kolem branky a čekají na příležitost.
42:48
Na puk si sáhl i Lašák, liberečtí se ale znovu ujímají puku a vyrážejí na Šindeláře.
42:31
Liberečtí dlouhodobě okupují prostor u vítkovické klec, ale domácí hrají velmi pozorně a dobře narušují libereckou souhru.
41:50
Na opačné straně se kolem branky protáhl Němec, ale neuspěl.
41:31
Čakajík na modré podržel puk, poslal jej na Valského, ale ten nemířil přesně.
41:03
Tygři znovu rozehrávají útok ze své obranné třetiny.
40:27
Burgerova branka nebyla uznána, protože byla dosažena kopnutím. Skóre se tedy nemění.
40:27
Vítkovičtí se ve středním pásmu dostali k puku a Burger se rozjel na branku – zblízka vystřelil, ale jen Lašáka, odražený puk pak Burger dostal do branky. Sudí konzultuje celou situaci s videorozhodčím.
40:08
Liberečtí vyhráli vhazování a rozehrávají ze svého pásma.
40:01
Vítkovičtí zvýšili hned zkraje druhé třetiny, a znovu v tom měl prsty Strapáč. Vítkovickým to dalo impuls a začali si na ledě věřit. Zhruba v polovině druhé části hráli hosté v oslabení, které sehráli více než slušně a dokonce se jim v něm podařilo snížit. Na ledě pak byli k nezastavení, ale mužstvu Vítkovic se podařilo srovnat vlastní řady a hrát svou hru. Před koncem třetiny se podařilo zvýšit Šedivému po pohledné akci. Dá se očekávat, že liberečtí vrhnou všechny své síly do obléhání vítkovické branky. Po přestávce se k nám tedy určitě vraťte.
Další třetina začne přibližně v 20:09.
40:00
39:55
Tak přece jen bude poslední slovo patřit Tygrům, střela Vampoly mířila mimo.
39:41
Vítkovičtí mají puk pud pod kontrolou.
39:20
Menší závar u vítkovické branky nechal Šindeláře chladným.
38:49
Vítkovičtí v pásmu, ale hostující Výtisk posílá puk zpět do středu hřiště.
38:36
Domácí brankář zastavuje kotouč za svou brankou.
38:15
Protiútok hostů končí u Šindeláře.
38:03
Němec se dostal až za libereckou klec, nahrál před branku na Koloucha, jeho střelu ale Lašák chytil.
37:42
Skákavý puk z hole Čakajíka se odrazil od Šindeláře,tomu dalo trochu práce, než jej zpacifikoval.
37:17
Vítkovičtí u Lašáka, ale neúspěšně.
36:53
Znovu v akci Filippi, domácí jej nechali hrát příliš dlouho, Šindelář byl ale na svém místě.
36:22
Filippi se ocitl sám mezi kruhy, ale na dalekonosnou přihrávku nedosáhl.
35:48
Vítkovice natlačeny v pásmu, Kudělka to zkusil od modré, Lašák na zemi jen nastavil lapačku.
35:23
Domácí pětice rozjíždí útok.
35:00
Výborný zákrok pro Šindeláře, kotouč mizí v jeho výstroji.
34:34
Vítkovice právě vstřelily branku!
Kotouč se dostal do pravého kruhu ke Kolouchovi, který vystřelil jen do Lašákova betonu, odražený puk si stáhl Vandas, který viděl nalevo volného ONDREJE ŠEDIVÉHO, který ihned zamířil do odkryté branky – 3:1. Asistence: Michael Vandas, Petr Kolouch.
34:26
Vandas si našlápnul do pásma s Němcem.
33:55
Vítkovičtí se přesunuli do pásma, tam ale jen odevzdali puk soupeři.
33:33
33:24
33:24
Puk pro změnu zašlápnut u mantinelu po pravici Šindeláře.
33:02
Velký souboj o kotouč probíhá v rohu u Lašákovy branky.
32:45
Lehká střela Burgera nemohla Lašáka překvapit.
32:30
Víškovi s Valským se podařilo dopravit kotouč až k vítkovické brance.
32:14
Vítkovice v ofsajdu.
31:50
Vítkovice se drží u liberecké branky, ale zatím příliš nestřílejí.
31:24
Liberečtí špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká znova Bulíř.
31:15
Tygři dostali nový náboj a je jich plný led.
30:33
Hra se přelévá ze strany na stranu.
29:28
Vítkovičtí před Lašákem nic nevymysleli a tak si kotouč berou do parády hosté.
29:02
Hraje se ve středním pásmu.
28:33
Liberečtí u Šindeláře vytvořili další závar, tentokrát ale nebyl úspěšný.
28:05
28:02
Liberec právě vstřelil branku!
Liberečtí snižují ve vlastním oslabení! Vyhozený kotouč následovali hosté, před brankou se zničehonic zjevil Valský, dostal se za vyjetého Šindeláře, Barinka se rozhodl bránit svou klec, takže si liberecký útočník objel branku, ale nepodařilo se mu zavěsit k tyči, nahrál tedy na JAROSLAVA VLACHA, který v následném zmatku poslal puk do branky – 2:1. Asistence: Jakub Valský.
27:50
Vítkovičtí v náporu u liberecké branku, Burger ani natřikrát nedokázal dostat puk za Lašákova záda.
27:28
Hra přerušena, valná hromada u Lašáka.
27:12
Barinka couvá ke své kleci a bude znova rozehrávat.
26:54
Vampola výborně narušuje domácí rozehrávku za brankou Vítkovic.
26:44
Vítkovičtí se v pásmu neudrželi, naopak hosté vyrazili ve třech do útoku, je z toho ale jen ofsajd Tygrů.
26:12
Hosté se dostali k puku a zavážejí jej do třetiny před Šindeláře.
26:05
Za nedovolené bránění bude potrestán liberecký Víšek.
26:05
25:55
Domácímu mužstvu se krkolomnými přihrávkami podařilo vytěsnit puk z pásma.
25:23
Nedvěd si vyšlápl na rozehrávajícího Barinku, ale neuspěl.
25:00
Vítkovice kontrolují kotouč.
24:30
Zacha krouží kolem vítkovické branky, ale nikdo se mu nenabízí.
23:55
Tygři se přece jen protlačili až do pásma, ale Sloboda posílá puk do bezpečí.
23:20
Souboj v rohu kluziště, hostům se podaří vyvést puk alespoň do střední třetiny.
22:57
Kudělka jen vystřelil na branku, Lašák chytá do lapačky a ihned rozehrává.
22:49
Vhazování ve středním pásmu.
22:36
Vítkovičtí bojují o prostor v útočném pásmu.
22:16
Kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu Šindelář raději přikryl.
21:51
Jass číhal před brankou, ale puk se k němu neodrazil.
21:41
Liberečtí pokračují v ataku domácí branky.
21:18
Hosté vystartovali do pásma, Šindelář měl plné ruce práce, ale skákající kotouč nakonec přece jen na své výstroji zkrotil.
20:21
Těsně po návratu Barinky do hry vlétly vítkovičtí do pásma, Húževka přihrál zpět na najíždějícího PETRA STRAPÁČE, který vystřelil přes hráče – Lašák jen promáchl – 2:0. Asistence: Peter Húževka, Richard Stehlík.
20:19
20:01
Hosté mají ještě osmnáct vteřin přesilovku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Vítkovičtí si prožili úvod snů, když už po necelé minutě hry skóroval do odkryté liberecké branky Strapáč. Pakliže se domácím ve včerejším utkání dařilo bránit liberecké ataky, dnes přidali také v útočné fázi. Přesto, že měli k dispozici už čtyři přesilovky, další branku nepřidali, a tak stejně jako včera končí první třetina těsným jednobrankovým rozdílem.
20:00
19:50
Domácí čtveřice se drží v útočném pásmu.
19:38
Vítkovicím se podařilo už dvakrát odehrát puk až za Lašáka.
19:08
Nedvěd se zapojuje do hry.
19:02
Tak už ale číhali Tygři a přesunují se k Šindelářovi.
18:51
Domácím se podařilo nahodit puk do pásma.
18:31
Vítkovičtí se snaží o rozehrávku, hosté jim ji ale hodně znepříjemňují.
18:19
Bude se hrát ve čtyřech, na trestnou lavici putuje vítkovický Barinka.
18:10
Valského důraz dostal puk do středního pásma.
17:50
Vítkovičtí musejí rozehrát od Šindeláře.
17:46
Puk v ochranné síti za Lašákem.
17:32
Liberečtí úspěšní při vyhazování puku do bezpečí.
17:08
Vítkovice se přesunuly do pásma, Sloboda si sjel k brance, ale byl hákován Nedvědem, který tak oslabuje na dvě minuty svůj tým.
16:48
Liberečtí se dostali vcelku klidně do pásma, z kruhu si nabruslil Urban, ale na Šindeláře nevyzrál.
16:03
Lašák za svou brankou trochu zazmatkoval s odraženým pukem, Barinka jej ale pak na modré nezastavil, a tak přímé ohrožení liberecké klece nenastalo.
15:39
Na opačné straně předvedl práci lapačkou Lašák proti Szturcovi.
15:30
Zacha to myslel dobře, ale nebyl přesný.
15:15
Hosté se natlačili do pásma, Šindelář neví, kam dříve.
14:51
Liberecká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
14:37
Vandas nenápadně pracoval u mantinelu, podíval se na spoluhráče, ale zároveň vystřelil téměř na opačnou stranu na branku, Lašákovy betony byly ale postaveny dobře.
14:22
14:06
Domácí si vždy připraví jednu rychlou šanci, hosté následně vyhodí.
13:39
Od modré to zkoušel Sloboda, ale minul.
13:16
Liberečtí znovu vyhazují a střídají.
13:07
Vítkovice v pásmu, hned z první pálil Barinka, ale jen do bránícího hráče.
12:51
Liberec vyhazuje puk, Vampola za ním sprintuje, ale nedostihl jej.
12:29
Stehlík nahodil puk před branku, ale jeho spoluhráči toho nevyužili.
12:22
Za hru vysokou holí je potrestán hostující Vitásek.
12:22
12:22
Obloučkem zkoušel nahodit puk na branku Kolouch.
11:57
Nedvěd se může zapojit do hry.
11:37
Filippi se protáhl až k Šindelářovi, ten ale jeho výpad čekal.
11:19
Roman nahrával v pásmu zadovkou na Svačinu, ten tam ale nebyl.
11:02
Ani teď se domácím nepodařilo v pásmu usadit.
10:30
Hosté vyhodili puk, Valský jej následoval, domácí jej sledovali až za Šindelářovu klec.
10:15
Bartekovi se podařilo vytěsnit puk za modrou čáru.
09:57
Za sekání je vyloučen liberecký kapitán Nedvěd.
09:42
Sudí Jeřábek se zdviženou rukou, domácí rozjíždějí útok.
09:22
Puk se znovu ocitá u domácího gólmana.
09:12
Další Urbanův pokus, tentokrát přes dva bránící hráče končí v Šindelářově lapačce.
08:47
Liberečtí se dostali do pásma jako nůž máslem, akce Urbana končí ale v rohu.
08:32
08:29
Další nájezd vítkovického mužstva, Káňa ale nedostal přesnou přihrávku.
07:49
Třetí vítkovická lajna důkladně zamotala hlavy liberecké pětici, ti několikrát ztratili pojem o puku a ani Lašák neměl vždy nejlepší výhled.
07:08
06:50
Pokus Filippiho končí v ochranné síti.
06:45
Liberečtí se znovu protlačili do pásma.
06:15
Nic moc ale nestačili provést, kotouč se ocitá mimo jejich útočné pásmo.
06:02
Liberečtí v pásmu.
05:45
Od modré vypálil Barinka, puk se od Lašáka odrazil mimo branku.
05:41
Úmyslný ofsajd pro Liberec, vhazuje se u Lašáka.
05:30
Nebylo to však na dlouho, Svačina s Romanem chtěli ujet, ale plán jim nevyšel.
05:14
Hosté mají puk pod kontrolou.
05:08
Přesilovku si zkusí také Liberec, Strapáč se provinil hrou vysokou holí.
04:48
Domácí poslali puk do pásma, hosté jsou u něj jako první a rozehrávají.
04:34
Liberečtí bojují za vítkovickou brankou o puk.
04:04
Urban s Valským se snažili do pásma protlačit marně.
02:52
Prudká rozehrávka Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.
02:45
Kotouč se odráží od libereckého hráče do středního pásma.
02:31
Domácí se drží v pásmu, ale hosté se brání úspěšně.
02:12
Po pokusu Vandase končí kotouč v Lašákově lapačce.
01:42
Chybka hostů ve střídání, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Bulíř.
01:29
Vítkovičtí kontrolují kotouč a míří zpět k Lašákovi.
01:15
Hosté se dostali k puku a míří do pásma.
00:43
A to je výborný úvod pro domácí mužstvo! Húževka viděl u branky volného PETRA STRAPÁČE, bránící bek Liberce byl v té chvíli na zemi, navíc čelem k brance, takže nemohl zasáhnout a vítkovický útočník trefil v klidu odkrytou klec – 1:0. Asistence: Peter Húževka, Jiří Burger.
00:27
Vítkovičtí u liberecké klece.
00:05
Hosté sice vyhráli úvodní bully ale v pásmu je o kotouč obírá Burger.
00:01
Udělejte si pohodlí, hráči právě vjíždějí na ledovou plochu vítkovické arény.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Barinka, Štencel, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor – Húževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Němec, Kolouch, Vandas – Šedivý, Szturc, J. Káňa

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Melicherčík) – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Gřegořek, Čakajík, Voráček, Derner – Filippi, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Urban, Valský – Bulíř, Zacha, Jass

Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Svoboda, Lhotský.
Je čas hodit zápas za hlavu, vše dnes začne nanovo. Vítkovice sice Tygrům přerušili vítěznou sérii, ale nový den znamená nový zápas. Obě mužstva si vyzkoušeli, co by mohlo na soupeře platit, je čas doplnit tato fakta a pokusit se vyhrát. Který z týmů bude tahat za kratší konec a kdo se bude po utkání radovat? zapněte si náš onlajn, tentokrát od 18:20 a buďte u toho s námi.
Ve třetí třetině se domácím docela slušně dařilo držet puk dál od branky, kde hrozilo nebezpečí vyrovnání, liberečtí ale věděli, že se jim krátí čas a chtěli jej samozřejmě zužitkovat co nejlépe. V závěru odvolali svého gólmana z branky, ale tento tah se neukázal šťastným, když vítkovickou výhru a vedení v sérii pečetil Húževka.
Ve druhé části se diváci branky nedočkali, na ledě to ale místy začalo jiskřit a utkání dostalo ještě trochu jiný náboj. Oba týmy se u puku střídaly, ale gólmani si své branky dokázali uhájit, koneckonců, nepřesně mířící hráči jim byli v této činnosti docela nápomocni.
Domácí otevřeli skóre utkání rychlým gólem mladého Němce, ale po zbytek třetiny měli s libereckými ataky plné ruce práce. Vítkovickou výhodou však byla dobrá hra dozadu a pozorný Šindelář v brance, který nedal libereckým šanci.
První utkání předkola play-off je za námi, vítkovičtí svého soupeře udolali výsledkem 2:0, přičemž časový úsek mezi první a druhou brankou trval celých sedmapadesát minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.