SESTŘIH: 6. finále play off, Litvínov - Třinec 3:6

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.

Střely na branku: 41:23
Zblokované střely: 20:5
Hity: 15:9
Trestné minuty: 18:8
Je dobojováno. Třinečtí ovládli šesté finále této série a jak si před utkáním předsevzali, tak i učinili. Srovnávají stav série na 3:3 a vrací tak rozhodující sedmý duel do své Werk arény v Třinci. Finále extraligy tak bude muset rozhodnout rozhodující sedmý duel.
60:00
59:40
Posledních dvacet vteřin šestého finále.
59:10
Do dobré akce se dostal Cienciala, ale svůj bekhendový blafák nedokázal propasírovat do litvínovské branky.
58:56
Proti střele Trávníčka zasáhl Svoboda, který na poslední okamžiky utkání naskočil do hostující klece.
58:39
Petružálek ujel sám na Hrubce, ale jeho velká šance brankou nekončí.
58:21
Litvínov je v plném počtu.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49
Třinec právě vstřelil branku!
Dvojnásobná početní výhoda Třince je využita. Milan Doudera se od modré čáry napřáhl k mohutné střele a jeho ránu svou tečí posílá do domácí branky JAKUB ORSAVA a překonává tak Horáka v brance Vervy. O osudu tohoto utkání je tak rozhodnuto. Asistence: Štefan Ružička.
56:55
Lukáš Horák nyní skvělým zákrokem zlikvidoval střelu Polanského. Za to sklidil ovace litvínovského publika.
56:38
Hosté hrají 5 na 3 a kombinují v pásmu Vervy.
56:21
Další trest pro domácí. Chaloupka dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku a k tomu ještě desetiminutový osobní trest.
55:55
Za hákování inkasuje dvě minuty Pavelka a Třinec má výhodu přesilové hry.
55:29
Dnešní utkání sleduje 6011 diváků. Je vyprodáno.
54:31
Další střela z tlaku Vervy se neujala. Moc nechybělo a domácí se mohli Třinci dostat na rozdíl jediného gólu.
53:59
Jánského střela mířila na hostující branku, Hrubec však vytasil další skvělý zákrok a podržel svůj tým.
52:49
Petružálkova střela zamířila do Hrubce. Litvínov zvyšuje svůj tlak a ještě se snaží s utkáním něco udělat.
52:28
Třinec hraje v plném počtu.
51:36
Růžičkova střela minula domácí branku. K puku se dostal Pavelka a ten se pak dostal ve vlastním oslabení ke střele, ale kontaktní branka nepřišla.
51:24
Domácí ve vlastním oslabení zahrozili juniorem Baránkem, jenž drze pálil na Hrubce. Ten si musel povyjet z branky, aby se dostal ke kotouči.
50:52
Verva se znovu osvobozuje a vyhazuje puk do středního pásma.
50:28
Další vyloučení Vervy. Lukeš dostává dvě minuty za podražení a zbytečně tak oslabuje svůj tým.
49:49
Jánský skáče na led a Verva je tak kompletní.
49:07
Další vyhození kotouče až před Hrubce a Litvínovští mohou jít střídat.
48:29
Zatím se však přesilovka hostům nedaří. Verva vyhazuje puky ze svého pásma a snaží se držet hru daleko od svojí branky.
47:49
Jánský dostává dvě minuty za hrubost.
47:33
Ze strany Litvínova hra trochu ožila a hokejisté Vervy se znovu snažili číhat před hostující brankou. Je z toho ale menší šarvátka za třineckou brankou.
46:52
Litvínov právě vstřelil branku!
Tak nakonec se Verva dočkala další branky, což by pro ni mohlo znamenat vzpruhu. MILOSLAV HOŘAVA z levé strany poslal na branku hostí lehčí střelu, která nakonec doplachtila za Hrubcova záda. Verva prohrává už jen od dvě branky. Vytvoří si tlak a dostane se Třinci na dostřel? Asistence: Robin Hanzl.
46:10
Zakázané uvolnění hostí. Hrňa nestihl zachytit letící kotouč a hra se tak stěhuje před Hrubce.
45:11
Ve třetí třetině zatím není k vidění pohledný hokej. Třinec se nikam nežene a Litvínov se taktéž do bezhlavého útoku nehrne.
44:05
Naopak hosté z Třince příliš nikam nespěchají a hru kontrolují. Tříbrankový náskok v zádech jim dává na hokejky klid.
43:28
Hra ze strany Litvínova je znovu plná nepřesností. Přechod do útočného pásma dělá Vervě problémy i ve třetím dějství.
42:23
Verva se dostala zásluhou Hanzla do útočného pásma, ale poté o puk stejně přišla.
41:43
Horák musel být znovu ve svém brankovišti pozorný, Hrňovu střelu však dokázal pokrýt.
40:55
Orsava se snažil dorazit puk za záda Horáka, ten si však připsal svůj první zákrok.
40:01
Pavel Francouz je na střídačce, na jeho místo nastoupil Lukáš Horák.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 28:16
Zblokované střely: 17:2
Hity: 9:7
Trestné minuty: 0:8
I druhá třetina je za námi. V ní se Oceláři dostali do dvoubrankového vedení, ale Verva dokázala opět vsítit kontaktní branku. Jenže znovu se z ní příliš dlouho neradovala. Oceláři dokázali odskočit na 4:2 a čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny dal Třinci luxusní tříbrankový náskok Ružička. Pro Vervu tak bude hodně těžké najít poslední zbytky sil, aby s utkáním ještě něco udělala. Třetí třetina začne přibližně ve 20:15.
40:00
39:45
Hosté kontrolují hru a mají kotouč ve své moci. Druhé dějství se tak už zřejmě pouze dohrává.
39:20
Krásná akce v podání Ocelářů. Erik Hrňa poslal puk najíždějícímu ŠTEFANU RUŽIČKOVI, který se poté střelou z levého kruhu prosadil a Litvínovu tak dává pátý zásah v dnešním utkání. Asistence: Erik Hrňa, Radim Matuš.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:21
Hübl si najížděl před Hrubce, ale už neměl tolik sil, aby se dostal k razantnější střele.
37:42
Znovu se Verva nemůže dostat do útočného pásma. Jako už poněkolikáté v dnešním utkání. Nervozita je patrná na celém týmu. Hosté jsou naopak blíže sedmému zápasu.
37:18
Oceláři jsou kompletní.
37:07
Pavlík pálil od modré čáry, Hrubec puk vyrazil před sebe a Hrabal pak poslal znovu daleko od vlastní branky.
36:18
Verva se delší dobu držela v pásmu Ocelářů, ale k pořádné střele se nedostala. Hosté pak vyhazují kotouč do bezpečí.
35:59
Až nyní prověřil připravenost Hrubce Pavelka, ale jeho střela končí pouze v jeho náruči.
35:43
Oceláři zatím své oslabení hrají dobře a Vervu k ničemu nepouštějí.
35:18
Irgl znovu zbytečně fauloval a putuje na trestnou lavici za podražení. Další přesilovka pro Vervu.
34:56
Sklenička po přihrávce Pavlíka pálil ze střední vzdálenosti, ale pouze do připraveného Hrubce.
34:28
Nosek pálil od modré čáry, ale Francouz včas sklapl své betony a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
33:40
Litvínovu začíná příliš rychle utíkat čas. Pomalu se druhá třetina chýlí ke konci. Pokud se nedočká znovu kontaktní branky, bude to mít v poslední třetině základní části hodně těžké.
33:30
Irgl před Francouzem tečoval střelu Draveckého. Brankář Vervy však má puk ve své moci.
32:43
Jánský vybojoval puk v rohu kluziště a poslal ho na Hübla. Ten však jeho nabídku nezpracoval.
31:50
Domácí jsou zaskočeni a znovu se nemohou dostat do útočného pásma.
31:07
Plíhal s Ružičkou operovali před domácí brankou, ale Francouz kotouč pokryl. Okamžitě ho rozehrál mezi své spoluhráče.
30:50
Litvínovští se dostali do další pohledné akce, ale Petružálkova dorážka se neujala. Hrubec následně přerušuje hru.
29:16
Jenomže znovu okamžitě po inkasované brance dávají Oceláři další branku. TOMÁŠ LINHART vyslal střelu z vrcholu levého kruhu a puk prošel Francouzovi za jeho záda. Opět je tu dvojnásobný náskok hostů. Asistence: Marek Růžička.
28:47
A nakonec se útočná akce povedla. MARTIN RUČINSKÝ se dostal před Hrubcem k odraženému puku a nebyl pro něho problém ho dopravit do takřka odkryté klece. Verva tak snižuje na rozdíl jediné branky a nyní se dá očekávat tlak z její strany. Asistence: Jakub Petružálek, Filip Pavlík.
28:37
Svou útočnou akci musejí hráči Vervy založit z hloubi svého obranného pásma.
28:24
Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Irgl. Je tu přesilovka pro Vervu.
27:04
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje zpět před jejich brankáře.
26:57
Nahození Chaloupky před hostující branku se snažil doklepnout do branky Hanzl, ale Hrubec včas přichystal svou lapačku.
26:02
Vervě se nedaří vůbec nic. Postup do útočného pásma jí najednou dělá velké problémy. Naopak Oceláři zatím mohou hrát v absolutní pohodě.
25:19
Lukeš si počkal na puk za brankou Ocelářů a poté si z levé strany nabruslil před Hrubce. Ten však opět kryje kotouč pod svojí lapačkou.
25:08
Hrubec lehkou střelu Martynka raději ukrývá pod svojí lapačkou a přerušuje hru. O této situaci vyslal signál i svým spoluhráčům.
23:50
Oceláři jdou do dvoubrankového vedení. Klepiš našel na levý kruh najíždějícího VLADIMÍRA DRAVECKÉHO, který svou prudkou střelou překonává Francouze. Ten musel už potřetí koukat za sebe a na puk za brankovou čárou. Asistence: Jakub Klepiš.
23:06
Piroš si najížděl z pravé strany až před branku Ocelářů. Jeho následnou střelu pak ukryl Hrubec, jenž znovu drží svůj tým.
22:12
Verva zatím hraje opatrněji, než tomu bylo v první třetině. Nechce udělat zbytečnou chybu, která by ji stála další inkasovanou branku.
21:48
Francouz nyní musel vytasit další ze svých zákroků, když musel likvidovat nebezpečný nájezd Růžičky.
21:23
Hübl se dostal do zakončení, ale Hrubec dalším zákrokem podržel Oceláře.
20:52
Pirošova střela zamířila vysoko nad. Byla totiž zblokována obranou Ocelářů.
20:24
Na druhé straně pálil od modré čáry Linhart, ale puk neměl patřičnou razanci a Francouz tak s jeho projektilem neměl sebemenší problém.
20:08
Domácí mají puk a míří do rychlého útoku. O puk však přichází ještě před útočnou modrou čárou.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 12:7
Zblokované střely: 9:1
Hity: 7:1
Trestné minuty: 0:4
První třetina je minulostí. K vidění byly tři branky. Nejprve se vedení ujali hosté zásluhou Hrni, ale Verva dokázala na konci první třetiny vyrovnat. Jenže diváci v hledišti se příliš dlouho neradovali. Radost ze vstřelené branky jim totiž zkazil Plíhal, který svou přesnou trefou poslal Třinec znovu do vedení. Nicméně se hrálo útočně na obou stranách a zápas je tak rozhodně pro oba celky otevřený. Druhá třetina začne přibližně v 19:15.
20:00
19:30
Hořava se rozjel do útočného pásma, kde však neměl nikoho na přihrávku. Stejný hráč ale bojoval znovu o puk v rohu kluziště a poslal puk Petružálkovi. Ten se ale ke střele nedostal.
19:03
Vervu pochopitelně rychlá druhá branka zaskočila a nyní se jí nedaří souhra. Vhazuje se po pravici Francouze.
17:41
Jenže hned po buly se Oceláři znovu ujímají vedení. TOMÁŠ PLÍHAL se tváří v tvář Francouzovi z prostoru mezi kruhy nemýlil a znovu musí domácí ochránce svatyně lovit puk ze své sítě. Radost hráčů Vervy a fanoušků tak moc dlouho po vyrovnání stavu skóre netrvala. Asistence: Erik Hrňa, Štefan Ružička.
17:23
Verva se nakonec dočkala vyrovnání. Lukeš našel najíždějícího PETERA JÁNSKÉHO, který se poté v blízkosti hostující branky nemýlil. Svou přesnou střelou mezi betony překonal Hrubce a na ledě a v hledišti propukla velká radost. Znovu se tedy bude začínat od začátku. Asistence: František Lukeš.
16:09
Chaloupka hledal přihrávkou Piroše, tomu však kotouč sjel z čepele. K puku se pak dostal Irgl a před brankou Vervy zkusil přízemní střelu. Francouz ale připraven.
15:58
Dobrá zpráva pro Vervu. Martin Ručinský je zpátky na ledě a vypadá to, že už je v pořádku.
15:13
František Lukeš dostal namazáno od Skleničky a poté uháněl osamocen na Hrubce. V poslední chvíli však poslal střelu pouze do spojnice jeho branky.
14:25
Oceláři přežili dlouhé dvojnásobné oslabení a tím mohou být v psychické výhodě. Litvínovští jsou s prozatímního průběhu trochu opaření. A to i diváci v hledišti.
13:34
Martin Ručinský je otřesen na střídačce po kontaktu s Adamským.
13:28
A nyní už i v plném počtu.
13:23
Hosté jsou ve čtyřech.
13:15
Dvojnásobná přesilovka se domácím zatím příliš nedaří. Střely na Hrubce jsou příliš okaté a obrana hostí tak s nimi zatím neměla problém.
12:37
Oceláři se osvobozují a vyhazují kotouč až před Francouze.
12:20
Až nyní vypálil zleva Lukeš, ale Hrubec puk vyráží před sebe.
11:54
Verva rozestavila přesilovkové rozestavení, zatím se však nikdo z hráčů nedostal ke střele.
11:28
Hrabal dostává dvě minuty za zdržování hry, když vyhodil kotouč do hlediště. Verva bude hrát téměř dvě minuty 5 na 3.
11:23
Útok Vervy zastavil faul. Trončinský podrazil Hanzla a putuje na trestnou lavici.
10:23
Publikum v Litvínově žene své oblíbence dopředu. Žluté peklo za brankou Hrubce je opravdu hodně slyšet.
09:42
Hokejisté Vervy napadají Třinec v jejich pásmu. Hosté se ale nedali a znovu se vrhli do protiútoku.
09:07
Kokeš nahrál Ručinskému, který mu puk vrátil zpátky. Poté Hanzl s Petružálkem vymíchali obranu Ocelářů, ale nic z toho nakonec nebylo.
08:52
Ručinského nápřah zlikvidoval obranným zákrokem Hrabal.
07:59
Do hry se zapojili dva junioři v obraně, Baránek a Kokeš. Litvínovští trenéři tak chtěli hru oživit. Prvně jmenovaný byl hned u zrodu další akce Litvínova.
07:08
Ručinský s Hanzlem zahrozili před Hrubcem, ale puk se následně dostal ke Kleslovi, který ho zavezl do středního pásma.
06:41
Petružálkova nebezpečná střela jen těsně minula branku Třince. Verva se zatím vyrovnávací branky nedočkala.
06:30
Orsava se po přihrávce Adamského nedostal do zakončení. Verva tak může zamířit do protiútoku.
05:08
Slibně se rozvíjející akci Vervy zmařilo postavení mimo hru, do kterého se dostal Piroš.
04:25
Litvínovští se od inkasované branky nijak nezatáhli do obrany, naopak čím dál více útočí a snaží se o srovnání pro ně nepříznivého stavu.
03:35
Verva se dostala do útoku, kde pálil Lukeš. Ale zajímavá akce před Hrubcem opět gólem nekončí.
03:20
Na druhé straně se dostal do úniku Polanský a bekhendovou střelou na Francouze neuspěl. Domácí brankář si připsal parádní zákrok a podržel svůj tým.
03:06
Pavelka vyslal na brankáře hostí prudkou střelu, ale ten byl znovu připraven.
02:35
Pavlík se snažil překvapit Hrubce střelou od modré čáry, ale trefil jen brusli Draveckého.
01:43
Hosté se velmi rychle ujímají důležitého vedení. ERIK HRŇA dostal přesnou přihrávku do blízkosti Francouze a poté bekhendovou střelou posílá puk za jeho záda. Verva tak bude muset dohánět jednobrankové manko. Asistence: Tomáš Plíhal.
00:53
Sklenička se ve středním pásmu dostal k puku a poté nahodil kotouč do pásma hostí, tam však nikoho na převzetí černé gumy neměl.
00:30
Zápas byl odstartován a puk mají na svých hokejkách hokejisté Vervy. Jánský zkusil tečovat střelu svého spoluhráče, ale Hrubec na místě.
00:01
Odpověď na tuto otázku najdeme dnes ve večerních hodinách.
Do začátku šestého finále zbývá už jen necelých pět minut. Jak to dneska dopadne?

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Svoboda) – Klesla, Hrabal, Linhart, Nosek, Doudera, Trončinský, Foltýn, Matyáš – Dravecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Orsava – Ružička, Plíhal, Hrňa – Matuš, Růžička, Cienciala

Rozhodčí: Fraňo, Šír – Bláha, Blümel.
Vy, co se na zimní stadion Ivana Hlinky nedostanete, nemusíte zoufat. Ze zápasu je pro Vás připraven podrobný online přenos, takže o nejdůležitější události tohoto napínavého duelu nepřijdete. Přeji všem příjemnou počtenou.
Litvínovští do Třince už nechtějí, Oceláři se naopak ještě nevzdávají

Hokejisté Vervy věří, že na domácím ledě v šestém zápase zvítězí a získají tak Masarykův pohár. Sami se totiž nechali slyšet, že do Třince už cestovat nechtějí a udělají pro výhru maximum. Naopak z tábora Ocelářů zní jasný úkol. Zvítězit, srovnat stav na 3:3 a vrátit se na svůj stadion do Werk arény na rozhodující sedmý duel finále. Jak nakonec toto klání dopadne? To se dozvíme dnes v pozdějších večerních hodinách.

Prodloužení, samostatné nájezdy, zranění Hamerlíka

Nestalo se tak, naopak Třinečtí se radovali na ledové ploše a cítili šanci, že by mohli toto utkání dovést do vítězného konce a snížit tak stav série na rozdíl jediného zápasu. V prodloužení měl asi největší šanci na straně Litvínova Martin Ručinský, jeho střela však nakonec v brance Třince neskončila. Hamerlík tutovku z hole litvínovského útočníka zázračně chytil. Brankář Ocelářů se pak stal hrdinou, když znovu uspěl proti Ručinskému v 74. minutě a nepustil puk o milimetry za brankovou čáru. Bohužel ale bojoval pro svůj tým tak vehementně, že to odneslo jeho rameno a musel poté své místo přenechat Hrubcovi, jenž do konce prodloužení, ač byl nerozchytaný, neinkasoval. Zápas tak došel do samostatných nájezdů a i v těch byl Hrubec úspěšný. Ani jedno trestné střílení Litvínovští neproměnili, na straně Třince se prosadil Dravecký a na ledě ve Werk aréně tak mohly propuknout oslavy nejen z vítězného utkání, ale také ze snížení série na 2:3 z pohledu Ocelářů.
HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec

K pátému utkání této série zajížděli hokejisté Vervy Litvínov do Třince, kde se mohli pokusit celé finále uzavřít a získat tak historický titul v české nejvyšší soutěži. Od jedenácté minuty dokonce Litvínovští zásluhou Guly vedli jednobrankovým náskokem. Tento stav vydržel až do třetího dějství, ve kterém se Třinečtí snažili o vyrovnání, aby odvrátili hrozbu konce sezóny. Když na ukazateli skóre svítil čas 59:15, vhazovalo se v pásmu Litvínova. Třinec vyhrál buly a u puku byl Zbyněk Irgl, který našel dobře postaveného Tomáše Plíhala a ten poté bekhendovou střelou dokázal poslat puk do horního růžku litvínovské branky. Bylo to v čase 59:24. Vervu tak od zisku titulu dělilo pouhopouhých 36 vteřin.
Dobrý večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Finále play-off České pojišťovny je stále v plném proudu a dnes je na řadě již šestý zápas série mezi Vervou Litvínov a Oceláři z Třince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.