SESTŘIH: Předkolo Play Off, Plzeň - Mladá Boleslav 4:5

Ode mě to bude pro dnešek všechno. Loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek středečního večera!
Úvodní zápas série předkola mezi Plzní a Mladou Boleslaví vyhrává hostující tým! Ten si z Plzně veze výhru a do série tak vkročil vítězstvím.

První třetina nepřinesla branku, ta druhá pro změnu šest gólů. Ve třetí třetině se hosté dostali do vedení 5:2, které domácí nakonec stáhli pouze na rozdíl jediné branky. Mladá Boleslav tedy zvítězila 5:4!
60:00
59:44
A domácí gólman zůstane na střídačce, ještě jednou tak Plzeň hraje bez brankáře!
59:44
Ofsajd domácího týmu, Machovský už se chystal z branky.
59:34
Ve velmi dobré šanci byl Michal Broš, Machovský ale jeho střelu vyrazil!
59:25
Boleslav se snaží kontrolovat hru.
59:03
Tak to je rána pro domácí! Dominik Simon (PLZ) inkasuje dvouminutový trest za hákování.
58:50
Hosté vyhodili do středního pásma a pár jich tak stihlo vystřídat.
58:26
Jeřábkova dělovka šla vedle!
58:23
Pavel Kašpařík byl vykázán z buly.
58:23
Matěj Machovský zůstává na střídačce a modrobílí to tak zkusí se šesti hráči v poli!
58:23
Oddechový čas pro domácí.
58:23
Střela Jána Sýkory se od mantinelu odrazila před branku, dorážel Nicholas Johnson. Růžička byl ale pozorný.
58:00
Začala poslední dvouminutovka třetí třetiny.
57:37
Plzeň právě vstřelila branku!
A už je to jen o jednu branku, domácí opět využili přesilovou hru! Miroslav Indrák předal před branku puk na MÁRIA BLIŽŇÁKA, který si stáhl puk na forhend a šikovnou střelou překonal Martina Růžičku! Je to 4:5 z pohledu Plzně. Asistence: Miroslav Indrák a Petr Kadlec.
57:18
Indrák zkusil zajímavou střelu po zemi, ale minul!
56:55
Hosté poslali puk za branku Machovského.
56:45
56:31
Plzeňané dobře zaútočili a Ján Sýkroa vybojoval faul. Za podražení je vyloučen Mitja Robar (MBL). 14 sekund se bude hrát 4 na 4, pak začne přesilovka domácích.
56:16
Domácí se mohli dostat do dobré šance, Dominik Simon se pokusil o bekhendovou kličku, puk mu ale unikl.
55:42
Kadlec dostal po menším zmatku na modré puk do středního pásma.
55:31
Broš perfektně zachytil výhoz jednoho z domácích beků a okamžitě vystřelil, Machovský byl připraven.
55:00
Dominik Boháč podél mantinelu vyhodil kotouč.
54:45
Jakub Lev (PLZ) to s důrazem přehnal a dostává dvě minuty za sekání. Domácím se tedy situace výrazně komplikuje, Mladá Boleslav totiž bude hrát přesilovou hru.
54:45
Jozef Balej dostal puk před branku, kde se k němu dostal Jakub Lev! Jeho zakončení z blízka ale zneškodnil Martin Růžička!
54:26
Zakázané uvolnění bruslařů.
54:19
Schleiss svou individuální akci zakončil bekhendovou střelou, kterou si hostující gólman pohlídal.
53:37
Zahrozili ale i hosté, střelu Martina Látala Machovský ovšem dokázal vyrazit.
53:15
Plzeň se co nejdříve snaží dostat do další útočné akce a snížit na 4:5. Podaří se?
52:30
Hykovu střelu po zemi zprava vyrazil domácí brankář do bezpečí.
52:08
Tak že by ještě naděje? Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl dvou branek! Petr Kadlec předal puk VOJTĚCHU MOZÍKOVI, který si vybruslil do mezikruží, odkud nekompromisní střelou zápěstím propálil Martina Růžičku! Asistence: Petr Kadlec.
51:30
Robar vyvezl puk z vlastního pásma a ušetřil rovnou několik vteřin pro svůj celek!
51:04
Hosté hned po buly dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.
50:57
Plzeň dostává šanci vrátit se zpět do zápasu. Za vražení na hrazení je vyloučen Roman Čermák (MBL).
50:07
Domácí se sice nyní drželi v útoku, ale nevymysleli nic kloudného, z čehož by přišla například střela.
49:20
Klimenta vystřelil přes obránce, branku ovšem nedokázal trefit.
48:49
A nyní kotouč podržel Machovský, hra je nyní poměrně kouskovaná.
Dnešní utkání sleduje 3785 diváků.
48:08
Martin Růžička drží puk po menším rozruchu a přerušil hru.
47:59
Slovinský obránce Mitja Robar zůstal chvíli ležet na ledě, hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka.
47:48
Machovský se štěstím vyrazil střelu Milana Mikulíka.
47:25
Hosté hrají velmi dobře a drží puk v útočném pásmu!
46:34
Bárta se před brankou dostal k volnému puku, trefil ale pouze Machovského beton.
46:05
Simonova střela z otočky letěla vedle branky Martina Růžičky.
45:02
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Důležitý gól pro hostující celek, který tak vede 5:2! Hyka si po levé straně v útočném pásmu vybruslil do lepší pozice, odkud vystřelil. Jeho pokus zápěstím tečoval před brankou stojící RADAN LENC! Díky tomu tak bruslaři mají o dost více nakročeno k první výhře v sérii! Asistence: Tomáš Hyka.
44:28
Pabiška na modré obral o puk Bližňáka a spěchal dopředu, byl ale vyhnán do velkého úhlu, odkud nezakončil.
44:00
Rozhodčí icing odvolali a vhazuje se ve středním pásmu.
Od třetí třetiny nastupuje původně sedmý obránce Plzně David Pavlíček. A to zřejmě z důvodu desetiminutového trestu pro Dominika Boháče.
44:00
Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
43:30
Ján Sýkora před brankou hledal Simona, jehož hůl ale malý černý neposeda přeskočil! O chvíli později Růžička podržel puk.
43:08
V postupu dopředu je nyní zastavil ofsajd.
42:51
Ti ale nevymysleli nic kloudného. U kotouče jsou tedy opět domácí.
42:32
Jeřábek nahodil do pásma, kde se k puku ale dostali soupeřovo hráči.
41:50
Domácí poslali při rozehrávce puk přes všechny čáry – icing.
41:10
Pacovský ve středním pásmu tečoval rozehrávku Jana Holuba, icing to tedy nebude.
40:38
Indrák s Bližňákem měli před sebou volný prostor, ani jeden ale nedokázal vystřelit.
40:33
Mladá Boleslav zahrála na icing a hra se tak dostane před Růžičku.
40:12
40:01
Opravy jsou poměrně rychle hotovy, můžeme začít třetí třetinu!
Síť branky Martina Růžičky se ještě opravuje, začátek třetiny se tak zřejmě trochu opozdí.
A krátce po nich přichází i domácí hráči.
Hokejisté Mladé Boleslavi jsou již na ledové ploše.
Statistiky po druhé třetině
Střely: 20:29
Hity: 14:8
Vhazování: 23:19

Největší ice-time: Petr Kadlec (17:15) – Mitja Robar (16:32)

Více v sekci Zápasové statistiky.
Druhá třetina dnešního zápasu už nám přinesla šest branek! Dvě z nich padly na domácí straně, čtyři na té hostující. To znamená jediné – Mladá Boleslav v Plzni vede a kráčí za první výhrou v sérii. Čeká nás ovšem ještě dvacet minut, během kterých se toho může stát víc než dost.
Další třetina začne přibližně ve 20:09.
40:00
39:46
Machovský nyní zákrokem přerušil hru. Hosté si vytvořili opravdu obrovský tlak!
39:38
David Výborný našel Michala Broše, jehož střela orazítkovala tyčku domácí branky!
39:06
V dobré šanci byl nyní Pavel Musil, po přihrávce od Výborného ale trefil jen přesouvajícího se Machovského!
38:38
Ten zneškodnil i dělovku Michala Bárty.
38:25
Brošovu střelu z mezikruží vyrazil Machovský.
38:12
A domácí jdou opět do tří! Dvě minuty za naražení zezadu totiž inkasuje Dominik Boháč (PLZ). Početní výhoda by nyní měla trvat 77 sekund, pokud tedy nepadne gól. Plzeňský bek navíc inkasoval desetiminutový osobní trest.
37:58
Mladoboleslavští tuto nabídnutou šanci využívají a poprvé v zápase vedou o dva góly! Bártovu střelu Machovský nejprve vyrazil, o chvíli později se ale k puku dostal Výborný, který našel TOMÁŠE KLIMENTU, jenž prostřelil Machovského a dal tak na 4:2 pro hosty! David Výborný si připisuje čtvrtý bod v dnešním zápase. Asistence: David Výborný a Pavel Musil.
37:29
Petr Kadlec (PLZ) trefil protihráče holí do obličeje. Hosté tak budou hrát 76 sekund dlouhou dvojnásobnou početní výhodu!
37:08
Dominik Pacovský si vybruslil před branku, kterou ale přestřelil.
36:45
Zbytečný faul domácích – za nedovolené bránění v útočném pásmu je vyloučen Dominik Kubalík (PLZ). Mladá Boleslav má dobrou šanci odskočit na rozdíl dvou branek!
36:30
Milan Mikulík velmi dlouho kličkoval s pukem u mantinelu, až ho poslal před branku, kde ho lapil Machovský.
36:09
Při pokusu o založení útočné akce se domácí dopustili zakázaného uvolnění.
35:29
Indrák poslal přihrávku na najíždějícího Bližňáka, jehož střelu z první vyrazil Růžička do ochranné sítě nad branku.
35:09
David Výborný do samostatného úniku vyslal Dominika Pacovského, jehož střelu zápěstím lapil Matěj Machovský!
34:30
Čtvrtá formace hostů dnes hraje velmi dobře. Nyní si vytvořila soldní tlak v útočném pásmu, situaci ale zachránil Machovský, který vyrazil Musilův pokus nad!
33:45
Robar dlouho váhal se střelou, nakonec puk poslal do předbrankového prostoru, kde kotouč pokryl Matěj Machovský.
33:04
Posunuta byla Machovského branka, následuje komerční přestávka.
32:56
Pulpán dostal pas mezi kruhy, jeho střela ale byla sražená.
32:29
Boleslavští se drželi v útočném pásmu a vytěžili z toho další branku! DAVID VÝBORNÝ obdržel skvělou přihrávku od Dominika Pacovského před odkrytou branku, odkud pro něj nebyl problém dopravit puk do sítě a vstřelit svůj druhý gól v zápase! Bruslaři dnes potřetí vedou. Asistence: Dominik Pacovský a Václav Kočí.
32:12
Domácí zachybovali ve středním pásmu a opět šel dopředu Pavel Musil! Situaci tentokráte uhasil Matěj Machovský svým betonem.
31:37
Pavel Musil zůstal za plzeňskými obránci a šel do šance. Puk ale dojel až na poslední chvíli, a tak byl donucen objet branku. Následnou přihrávkou už nedokázal nalézt spoluhráče.
31:04
Ján Sýkora se při své bekhendové kličce dostal do ofsajdu.
30:12
Klimentova střela byla sražena za branku, nebezpečí tedy zažehnáno a oba týmy střídají.
30:06
29:44
A Balej ho nyní dopravil až za branku Martina Růžičky.
29:30
Pulpán zblokoval Klimentovu střelu a posílá puk do středního pásma.
28:57
Hollweg pěkně vybojoval kotouč a vyhodil.
28:44
Výborný předal puk opět na Pabišku, který znovu neuspěl, tentokráte díky dobré práci obránců.
28:23
Lukáš Pabiška se v předbrankovém prostoru dostal k volnému puku, v těžké situaci ale minul odkrytou klec!
28:06
Jakub Lev (PLZ) seknul Mitju Robara a dostává trest na dvě minuty. Po komerční přestávce budou tedy hosté hrát přesilovku.
27:36
Hyka posílal prudkou přihrávku na Musila, který ale nedokázal puk trefit a tak z toho nebylo nic.
27:13
27:05
Pulpánovu prudká přízemní střela šla mimo.
26:43
Před napadajícími forvardy Machovský raději podržel puk.
26:25
Jeřábek vyslal povedenou střelu, naneštěstí pro Plzeň šla ale vedle branky.
26:18
Indrák dostal nahrávku od Lva, situaci chtěl ještě vylepšit příhrou na Bližňáka, to už ale nevyšlo a Martin Růžička podržel puk.
25:55
Trma-vrma před Růžičkovo brankou dalším gólem neskončilo, puk skončil mimo.
25:32
Přesilová hra je bleskově využita a opět máme vyrovnáno, 2:2! Simon předal na modrou puk na Petra Kadlece, jehož střílenou přihrávku do branky usměrnil americký útočník NICHOLAS JOHNSON! Martin Růžička nestihl zareagovat. Asistence: Petr Kadlec a Dominik Simon.
25:13
Mitja Robar (MBL) je vyloučen na dvě minuty za hákování a domácí budou hrát 64 sekund v pěti proti třem!
25:12
Miroslav Indrák si vybruslil do dobré střelecké pozice před branku, Martin Růžička ale dokázal puk udržet!
24:35
Bruslaři vstřelili branku v oslabení a opět vedou! Tomáš Klimenta za brankou obral Machovského o puk a poslal ho na DAVIDA VÝBORNÉHO, který domácího brankáře parádně vymíchal a dopravil puk do branky! Asistence: Tomáš Klimenta.
24:23
Simon se pokusil zaskočit Růžičku, jeho pokus šel ale nad.
24:17
Indrákovi byla v šanci před brankou vyseknuta hůl, za což Michal Bárta (MBL) inkasuje dvouminutový trest.
24:02
Boháčovi vůbec nesedla střela a puk šel vysoko nad branku.
23:30
První formace teď předvedla pěkné akce a fanoušci ožívají!
23:05
Ján Sýkora perfektně zrychlil a ještě lépe vystřelil zápěstím, Martin Růžička ale jeho pokus vyrazil betonem!
22:45
Oba celky se nyní snaží opatrně pouštět do útoků.
21:51
Netrvalo to ani minutu a opět máme vyrovnáno! Jozef Balej ve středním pásmu předal puk DOMINIKU KUBALÍKOVI, který krásnou a hlavně nechytatelnou střelou golfákem vymetl šibenici branky Martina Růžičky! Asistence: Jozef Balej a Jakub Lev.
21:36
Domácí se při rozehře dopustili icingu.
21:17
A máme tu první branku, hosté se dostávají do vedení 1:0! Holub nahodil puk do útočného pásma, kde se ho za brankou ujal Výborný. Ten si s ním vybruslil před ní, odkud perfektní přihrávkou našel VÁCLAVA KOČÍHO, který neměl problém s dopravením puku do sítě Matěje Machovského! Asistence: David Výborný a Jan Holub.
20:37
Klimentův pokus ze středního pásma lapil Machovský, který ale nepodržel puk a ihned rozehrál.
20:01
A už se nám blíží úvodní vhazování této části hry...
Hokejisté obou týmů už nastupují na ledovou plochu. Druhá třetina brzy začne.
Statistiky po první třetině
Střely: 11:8
Hity: 6:5
Vhazování: 8:10

Více najdete v sekci Zápasové statistiky.
V první třetině dnešního zápasu jsme branku neviděli. Oba týmy hrají velmi opatrně, ani jeden celek pochopitelně nechce udělat chybu.
Další třetina začne přibližně v 19:13.
20:00
19:29
Domácí se z tlaku Mladé Boleslavi vymanili výhozem na zakázané uvolnění.
19:16
Hosté ale zůstali v pásmu, střela Bárty z velké vzdálenosti šla ale nad bránu.
18:59
18:42
Robar nabil Ctiradu Ovčačíkovi, jehož střelu golfákem z první zastavil Matěj Machovský v brance domácích.
18:17
Hollweg dokázal dostat puk alespoň do středního pásma.
18:00
Lev vyvezl puk do útočného pásma, domácí šetří vteřinky v oslabení.
17:49
Látal obdržel přihrávku od Mitji Robara do zajímavé příležitosti, jeho střelu z první ale zneškodnil Matěj Machovský, který se dobře přesunul!
17:28
16:59
Nyní se útočného faulu dopustili domácí. Mário Bližňák (PLZ) inkasuje dvouminutový trest za sekání. Následnou menší roztržku mezi hráči obou týmů ukončil rozhodčí rozdělením rozvášněných hráčů.
16:54
Lvův překvapivý pokus ze strany vyrazil Růžička.
16:13
Hosté šli opět do přečíslení 2 na 1, Michal Broš nahrával na Tomáše Klimentu, který ale z blízkosti přestřelil Machovského branku!
15:52
Ján Sýkora nejprve přestřelil branku, poté byla jeho dorážka zblokovaná obráncem!
15:28
Útočný faul hostů. Dvě minuty za napadení dostává Tomáš Hyka (MBL). Plzeň tak bude hrát druhou přesilovku.
15:09
Hyke v dobré pozici našel Pavla Musila, který ale nedokázal trefit Machovského svatyni!
14:59
Z protiútoku Plzně byla střela sražena do ochranné sítě.
14:52
Robar nahrával před branku na Kašpaříka, který ale nedokázal zakončit, neboť byl dobře tísněný.
14:03
Stejně jako z možnosti Mladé Boleslavi založit útok. Brošovo nahození totiž nikdo nezachytil, jelikož hosté jeli střídat.
13:44
Johnson se snažil natlačit před branku, vystřelit ale nedokázal a tak z toho nic nebylo.
13:24
A už se opět bude pokračovat ve hře.
13:24
Čtvrtá formace Plzně se usadila v pásmu, resultovala z toho sražená Culkova střela do ochranné sítě. A následuje komerční přestávka číslo dvě.
12:45
Pulpánova svižná střela byla ztečována vedle branky.
12:40
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
12:30
12:06
Pavel Musil se po vhazování dostal do úniku, ze kterého ale díky dobré práci Kadlece s Mozíkem nedokázal ideálně zakončit!
12:01
Bližňák se nestihl natáhnout bruslí na modrou čáru a Kadlec vjel tedy do ofsajdu.
11:47
A další důkaz plzeňského zmaru v početní výhodě – úmyslný ofsajd po přihrávce Lva na Mozíka.
11:30
Zatím se přesilovka Plzni vůbec nedaří.
11:10
A další výhoz hostujícího celku.
10:49
Václav Kočí se postaral o výhoz, k puku se dostal Klimenta, který trefil Machovského beton.
10:30
Jeřábek se pěkně uvolnil ke střele, se kterou ovšem neuspěl. Během toho ho ale podrazil Ctirad Ovčačík (MBL), který je prvním vyloučeným hráčem v dnešním zápase.
10:08
Druhá lajna domácích vytvořila dobrý tlak. Střelu Bližňáka se pokusil tečovat Schleiss, kotouč ale skončil mimo.
09:30
Nahození Tomáše Sýkory ze středního pásma vyrazil Růžička do rohu. Domácí jsou stále na puku.
08:30
Do protiútoku šel Michal Broš, stál ovšem proti přesile plzeňských hráčů a nic tedy nevymyslel.
08:16
Jeřábkovu střelu zápěstím se snažil dorážet Johnson, Růžička ale situaci zvládl a kotouč vyrazil do bezpečí.
07:30
Skleničkovu střelu zblokoval Látal, který okamžitě založil protiútok a bylo z toho přečíslení 2 na 1! Jeho přihrávku ale Klimenta nezachytil, domácí si tak mohli oddychnout.
06:59
Bližňák vyhrál buly přímo na Kadlece, který vystřelil. Růžička měl puk pod sebou, sice o tom nevěděl, ale i tak ho dokázal udržet a přerušit hru. Následuje první komerční přestávka.
06:54
Boleslavi opět nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
06:06
Dobrou střelu obstaral nyní Radan Lenc, Machovský byl ale pozorný a vyrazil jí betonem. Do šance mu přihrával Tomáš Hyka.
05:48
Ofsajd zastavil Mladoboleslavské v postupu do akce.
05:39
Mozíkova střela od modré lehce zaskočila Martina Růžičku, hostující brankář ale dokázal puk přecijen vyrazit svým betonem.
05:18
Pabiška to zkusil ze strany, Machovského ale nenachytal.
04:50
Bártova přihrávka Výborného nenašla, díky tomu mají kotouč ve své moci hráči Plzně.
04:15
Z ní ale domácí neuspěli a Broš vyslal do útočného pásma Klimentu, jehož střelu Machovský pokryl pod svou lapačkou.
03:45
Oba celky zatím hrají poměrně opatrně. Nyní má za brankou puk Pulpán, který rozehraje další akci.
03:12
Hyka velmi dobře obral o puk Jána Sýkoru, protiútok ale nedokázal založit.
02:40
Pokus Dominika Simona z levé strany bez potíží vyrazil Martin Růžička.
02:05
Tomáš Sýkora se v předbrankovém prostoru dostal ke střele, trefil ale pouze hostujícího brankáře.
01:47
Výborného nahození ze středního pásma v klidu zpracoval Machovský.
01:39
Balejovi se Lvem nevyšla kombinace, bruslaři se tedy opět dostali k puku a poslali ho na další icing.
01:14
Nyní se hosté dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Martina Růžičky.
00:45
Ani Plzeňští se svou první akcí neuspěli. Dopředu opět míří Boleslav.
00:17
Hostující tým se hned dostal dopředu, nic ale nedokázal vymyslet.
00:01
Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hosté.
00:01
Dokonce o více než pár chvil...
Kvůli televiznímu přenosu se začátek utkání o pár chvil opozdí.
Na úvodní buly se proti sobě postaví Michal Broš a Dominik Simon.
Hymna dozněla a vše je tedy připraveno k zahájení dnešního zápasu! Přeji příjemné počtení.
Před zápasem si ještě vyslechneme českou národní hymnu.
A nyní už nastupují. Oba kotle vítají své oblíbence a začátek zápasu se nám nekompromisně blíží!
Hokejisté obou celků se již chystají na ledovou plochu!
Dorazilo i několik fanoušků z Mladé Boleslavi, kteří poměrně solidně zaplnili hostující sektor.
Stadionem zní plzeňská hokejová hymna, během které fanoušci domácích vlají nad hlavami svými šálami.
Klasické kámen-nůžky-papír mezi nejmladšími hráči prohrál Matěj Beran, který se tak postará o odnesení kýble s puky. Z ledu zmizeli všichni hokejisté a na scénu nastupuje rolbař se svým vozítkem...
Rozbruslení skončila a oba týmy se odebraly do kabin. Tam je čekají závěrečné předzápasové porady.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "C", Sklenička, Mozík, Boháč, Pulpán, Pavlíček – Johnson "A", Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Indrák – Kubalík, Lev, Balej – Culek, T. Sýkora, Hollweg – Beran

BK Mladá Boleslav: M. Růžička (Rittich) – Kučný, Ovčačík "A", Robar, Kočí, Holub, Čermák – Látal, Broš "A", Klimenta – Pacovský, Výborný "C", Bárta – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Hyka, Musil, Lenc

Rozhodčí: Hodek, Šír – Flegl, Zíka.
Hezký hokejový podvečer z Plzně vám přeje Michal Belšán.

Jubilejní zápas dnes čeká hned dva hráče Plzně – Vojtěch Mozík odehraje zápas číslo 200 v extralize a Jan Schleiss zápas číslo 100. Druhý jmenovaný strávil celou dosavadní kariéru v Plzni.
Vzájemné zápasy
V něch si vedla lépe Plzeň, na domácím ledě svého soupeře dvakrát jasně porazila. V posledním vzájemném utkání ovšem svému soupeři podlehla. Kromě chtíče postupu do čtvrtfinále je tedy bude hnát i snaha o odplatu, Boleslav si ale díky tomuto vítězství bude více věřit. Série bude jistě zajímavá!

Plzeň 6:1 Ml. Boleslav
6. Lev (Kratěna, Jeřábek), 8. Kratěna (Pletka), 21. Johnson (Lev), 28. Johnson (Pulpán, Balej), 33. J. Sýkora (Simon, Schleiss), 47. Lev (Simon, Jeřábek) – 53. Klimenta (Mikulík)

Ml. Boleslav 1:2 Plzeň
19. Vrbata (Jarůšek) – 33. Schleiss (Pulpán, Kubka), 42. Schleiss (Simon, Kubka)

5. Lev (J. Sýkora), 25. Kratěna (Jeřábek), 33. Bližňák (Kratěna, Mozík), 53. Simon (Jeřábek, J. Sýkora), 55. Balej (Lev), 60. Schleiss (Johnson, Jeřábek) – 13. Mikulík

Ml. Boleslav 6:3 Plzeň
12. Látal (Ovčačík, Robar), 27. Robar (Klimenta, Ovčačík), 32. Klimenta (Broš, Látal), 43. Mikulík (Kočí), 48. Mikulík (Lenc, Musil), 49. Pabiška (Jarůšek) – 16. Simon (Mozík), 19. Schleiss (Simon), 40. Jeřábek (Simon, Kadlec)
STATISTIKY

BK Mladá Boleslav

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 72
Počet vstřelených branek: 156
Počet inkasovaných branek: 164
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Klimenta 40 (14+26)

Počet inkasovaných branek: 133
Nejproduktivnější hráč: Ján Sýkora 40 (20+20)

Patrik Polívka – 60 minut / pr. 4,00 , 84,00%
Bruslaři skončili po základní části na desátém místě se ziskem 72 bodů a tříbodovým náskokem na 11. Liberec. Dali celkem o 12 branek více než Plzeň, za to ale o 31 více dostali.

V oslabení se Mladé Boleslavi dařilo tak průměrně. S úspěšností 83.33% ubráněných oslabení se umístili na sedmém místě. V přesilovkách ale byli poměrně úspěšní – ze 309 jich využili 61 (což je 19.74%). Jen tři týmy (Sparta, Třinec a Litvínov) na tom byly lépe. A to jsou celky z popředí tabulky...

Stejně jako v Plzni, i v Mladé Boleslavi měl nejproduktivnější hráč celkem 40 bodů. Ve 48 odehraných zápasech dal Tomáš Klimenta 14 gólů a na dalších 26 přihrál. Nejvíce asistencí ale zaznamenal velezkušený David Výborný (28). Nejvíce trestných minut posbíral Boris Žabka (70 TM), a to i přes pouhých deset odehraných zápasů.

Boleslavští měli v průběhu sezóny trable s brankáři. Nejvíce utkání odchytal Martin Růžička (26), hned po něm David Rittich (23). Roli jedničky by ale měl zastávat prvně jmenovaný.

BK Mladá Boleslav ve vyřazovacích bojích bude hrát vůbec poprvé. V předchozích sezónách totiž vždy šla do baráže, díky čemuž se jí začalo přezdívat "barážový klub". Nyní ale cíl záchrany splnila a bude se snažit dojít co nejdále.
Vzhledem k umístění v základní části bude Plzeň favoritem této série. Po 52 odehraných kolech totiž skončila díky 75 získaným bodům sedmá. Skóre měla 144:133.

Co se týče využití přesilových her, měla Plzeň procentuální úspěšnost 15.13%, což jí řadí až na desáté místo. V oslabení si ale vedla skvěle – 88.04% ubráněných početních nevýhod, ačkoliv byla druhým nejtrestanějším týmem, to je slušný počin. Nikdo v lize nebyl v tomto ohledu lepší!

Nejproduktivnějším hráčem Plzně v základní části byl Ján Sýkora, který ve 49 zápasech dal 20 gólů a přidal stejný počet asistencí. Byl tedy i nejlepším střelcem. Nejlepším nahrávačem byl obránce Jakub Jeřábek (25 asistencí), nejtrestanějším hráčem poté Ryan Hollweg (112 TM).

Jednou zajímavostí ze statistik je to, že hned tři plzeňští obránci se umístili v TOP 6 bodování zadáků Tipsport extraligy – kromě Jeřábka to byl Vojtěch Mozík a Petr Kadlec.

Brankářskou jedničkou týmu je Matěj Machovský, náhradníka mu dělá Lukáš Mensator. Mladý opavský odchovanec by tak měl pokračovat ve své roli i nadále.

Plzeň naopak bude postrádat svého kapitána Ondřeje Kratěnu, který je po operaci ramena a do konce sezóny už si zřejmě nezahraje.
Předkolo Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy začíná! Na programu dnes máme od 18:20 první střetnutí mezi týmy HC Škoda Plzeň a BK Mladá Boleslav. Bude se tedy konat menší derby dvou Škodovek.
Kdo vyhraje třikrát, jde do čtvrtfinále ... klasické, prosté, jednoduché!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.