SESTŘIH: Předkolo play off (2. zápas), Plzeň - Mladá Boleslav 2:1

Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán, někdy příště u dalších přenosů na počtenou!
Indiáni nakonec vybojovali výhru 2:1 a srovnávají stav série!

Skóre otevřel ve druhé minutě v oslabení Ryan Hollweg, v 10. minutě se trefil během přesilovky Nicholas Johnson. Hosté poté byli aktivnějším týmem a v 52. minutě zásluhou branky Martina Látala v oslabení snížili, vyrovnat už ale nedokázali. Stav série je tedy 1:1!

Nejlepší hráči: Matěj Machovský – Martin Růžička
60:00
59:49
Puk opět ve středním pásmu!
59:32
Domácí se dopustili hry vysokou holí, vhazování tedy následuje po levici Matěje Machovského.
59:16
Domácí vyhodili alespoň do středního pásma.
59:09
Puk byl přidržen u mantinelu a hra je tedy přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Mladé Boleslavi.
58:57
Martin Růžička na střídačce, což znamená jediné – bruslaři to zkusí v šesti!
58:48
Jeřábek dokázal vyhodit šikovně, není to ani icing.
58:36
Ofsajd zastavil Mladou Boleslav v postupu dopředu. Navíc byl puk sražen do hlediště.
58:27
Zatím hosté ponechají brankáře ve hře.
58:27
Oddechový čas pro hosty.
58:27
Kočí zalehl puk u mantinelu a hosté tak o útočné pásmo přijdou.
58:13
Hollweg byl napadán a tak musel puk vyhodit pouze do středního pásma.
58:00
Začala poslední dvouminutovka třetí třetiny.
57:40
Zblokována byla i střela Jiřího Kučného na druhé straně.
57:16
Nyní se ho ale v obranném pásmu ujal Ján Sýkora, jehož následný pokus zblokoval obránce.
56:51
Domácím se nadále vůbec nedaří získat puk pod kontrolu.
56:12
Mitja Robar napálil na modré puk, který jeden z domácích hráčů tečoval. Skončil tedy v ochranné síti.
56:08
A Hollweg ho nyní odpálil na další zakázané uvolnění!
55:49
Hosté pokračují ve svém tlaku a drží puk v útočném pásmu!
55:26
Kašpařík vyhrál buly nedovoleně a tak se bude opakovat.
55:25
Jozef Balej vyhodil puk na zakázané uvolnění.
55:00
Johnson napadal v rozehře Kočího s Holubem, ti ale situaci zvládli.
54:40
Jan Holub od modré poslal puk vysoko nad branku.
54:14
Mladá Boleslav začíná více a více tlačit, Plzeňané vyhodili na zakázané uvolnění.
54:09
Michal Broš se dostal ke střele z otočky, v poslední chvíli mu ale puk sjel z hole.
53:49
Tomáš Klimenta dokázal zakončit, i když byl tísněný. Machovský ale puk vyrazil.
53:17
Boleslavští dostali puk na icing.
Dnešní utkání sleduje 4253 diváků.
53:06
A následuje komerční přestávka.
53:06
Simon se snažil prokličkovat dopředu, dostal se ale do ofsajdu.
53:05
52:37
Schleiss zkusil opět individuální akci, na jejím konci ale přestřelil branku.
52:09
Domácím se nadále nedaří, hosté nyní dokázali vyhodit do středního pásma.
51:35
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
I bruslaři dávají gól v oslabení! MARTIN LÁTAL zachytil Indrákovu přihrávku a okamžitě vyrazil do protiútoku. Zrychlil skvěle, žádný z hráčů Plzně na něj neměl a on toho využil. Střelou z pravé strany dokázal poměrně překvapivě dostat puk do branky, Machovský neutěsnil prostor u své tyče dostatečně! Bez asistence.
51:14
Po Kadlecově střele plácl do puku Indrák, ale netrefil ho ideálně.
51:05
Další přesilová hra pro indiány. Za hákování dostává dvě minuty Jan Holub (MBL).
50:49
Pacovský hledal Výborného, což ale věděli obránci a tak si zkušeného forvarda pohlídali.
50:27
Látal za brankou obral Simona o puk a zamezil tak možné akci domácího týmu.
49:38
Rychlý protiútok domácích zakončil Jakub Lev střelou, která nakonec trefila beton Martina Růžičky.
49:19
Klimenta se dostal do dobré střelecké pozice, jeho pokus byl ovšem sražený.
48:24
Kašpařík vjel do útočného pásma dříve než Pabiška s pukem – ofsajd.
48:18
Hosté v plném počtu. Růžička po střele Baleje podržel puk.
47:59
Jeřábek se pokusil rychlý útok zakončit přihrávkou na Simona, jediný obránce ale dokázal tomuto pasu zamezit!
47:36
Schleiss nedokázal zachytit puk, Hyka ho tedy poslal přes všechny čáry.
47:20
Bruslaři se dokázali osvobodit.
47:02
Nyní zasáhl ochrannou síť v útočném pásmu Plzně.
46:42
Indrák nedokázal dostat puk na Kadlece a tak do něj praštil Bárta. Kotouč skončil až u Machovského.
46:18
Tomáš Klimenta (MBL) v útočném pásmu nešťastně podrazil protihráče a dostává trest na dvě minuty. Tlak Mladé Boleslavi tak mohou Plzeňští utnout v přesilovce.
45:48
Robarovo nahození rukou zachytil Sklenička, puk následně padl k Culkovi. Odpískána tedy byla přihrávka rukou.
45:21
Čtvrtá formace Mladé Boleslavi je opět nebezpečná. Machovský po střele Radana Lence podržel puk.
45:04
Nyní domácí gólman raději přerušil hru.
44:44
Střelu Michala Bárty Machovský pouze vyrazil, puku se poté zmocnil Dominik Pacovský, který z otočky trefil tyčku Machovského branky!
44:39
Mladá Boleslav se snaží vstřelit první branku, nyní domácí vyhodili na zakázané uvolnění.
44:03
Pabiškova přihrávka jen prolétla útočným, středním a následně i obranným pásmem. Puk tedy dojel až k Růžičkovi.
43:41
Pacovský nahrál na Čermáka, jehož střela postrádala jak razanci, tak přesnost. Nakonec byla zblokována.
43:19
Mikulíkovi ve středním pásmu bylo umožněno pouze nahodit.
43:01
Nyní ovšem zapomněli bránit v tom svém a do šance pádil Jan Schleiss, jeho střela ale byla zblokována nad branku.
42:27
Boleslavští se marně snaží dobývat útočné pásmo Plzně.
41:54
41:41
Lev vyhodil a zdá se, že toto oslabení už domácí přečkají bez úhony.
41:16
Pacovského střela z pravé strany byla zblokována, puk se následně dostal do středního pásma.
41:02
Tomáš Sýkora dobře napadal a získal další cenné vteřiny pro svůj tým.
40:42
Domácí to ale dokázali přerušit a vyhodili puk.
40:25
Mladá Boleslav začíná kombinovat...
40:01
Třetí perioda začne za několik sekund..
Hosté opět nastupují na led jako první, ve třetí třetině se budou snažit stáhnout dvougólové manko soupeře.
Statistiky po druhé třetině
Střely: 17:29
Hity: 15:11
Vhazování: 28:12

Největší ice-time: Petr Kadlec (17:24) – Václav Kočí (15:46)

Více najdete v sekci "Zápasové statistiky".
Ve druhé třetině jsme branku neviděli, modrobílí tak stále vedou 2:0. I třetí třetinu začne Mladá Boleslav přesilovou hrou, tentokráte ale značně delší – bude trvat 1 minutu a 54 sekund, pokud tedy nepadne branka či nepřijde další trest.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00
39:58
Robarovu tvrdou střelu tečoval Hollweg nad branku.
39:54
Tak nakonec ano – a je to vyloučení. Dominik Boháč (PLZ) dostává dvě minuty za napadení.
39:45
Vypadá to, že v ní už ale nic neuvidíme.
39:00
Na programu máme posledních 60 sekund druhé třetiny.
38:55
Pokus Radana Lence nikdo netečoval a puk tak letěl vedle branky.
38:41
Tomáš Hyka má opravdu šikovné ruce, což prokázal i nyní. Sjel si před branku, kde zakončoval bekhendem, Machovský byl ale připraven.
38:27
Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění, což se místním fanouškům moc nelíbí. Ale ze své pozice s tím nic rozhodně neudělají.
37:57
Nyní už se Simon věnoval hokeji a střelou z otočky trefil obránce stojícího před Růžičkou.
37:48
Simon s Vidmarem se na buly pošťuchovali, ta se tedy bude opakovat.
37:47
Z mezikruží to nyní zkusil střelec druhé branky Nicholas Johnson, Martin Růžička ale jeho pokus vytěsnil nad branku svou vyrážečkou.
37:30
Tato akce ovšem také nic nepřinesla a protiútok zakládal Vidmar, jehož nahození ale spoluhráči nezachytili.
37:13
Ale brzy může začít znovu, Mozík má puk za svou brankou.
36:49
Přihrávku Jakuba Lva z otočky zachytil pouze Kašpařík, který už v Plzni nehraje. Akce domácích tedy skončila.
36:27
Střelu mladíka Skleničky tečoval Jakub Culek, puk šel ovšem po zemi a tak hostující brankář bez problémů zasáhl.
35:55
Nyní se k němu dostali Plzeňští. Střelu Tomáše Sýkory ze středního pásma vyrazil Růžička za svou klec.
35:40
Hosté střídají a mají puk za svou brankou.
35:16
Hykovu střelu zápěstím dokázal Machovský vyrazit nad bránu.
35:07
Radan Lenc od modré čáry mířil nepřesně.
34:47
Kadlecův pokus byl zblokován dříve, než stihl nadělat jakékoliv nebezpečí.
34:43
Bližňák napadal Martina Růžičku, který raději podržel puk.
34:33
Bárta svižnou střelou vyprášil betony opavského odchovance v brance domácí Škodovky.
34:15
Hosté chtěli založit rychlý protiútok, puk podržel Machovský a akce tedy skončila.
34:05
Simon napálil z první odražený puk a málem trefil hlavního rozhodčího stojícího za brankou!
33:49
Nyní se Jakub Lev dostal před brankou k odraženému puku, ale za Růžičku ho nezasunul.
33:34
Lev nahrál na Kubalíka, jehož střela byla sražena do rohu kluziště.
33:06
A další ofsajd domácího celku.
32:50
Nic z toho ale nebylo a dopředu vyrazil Jeřábek, jehož přihrávka na Culka už byla ofsajdová. Následuje komerční přestávka.
32:27
Další akci započne Mladá Boleslav zpoza své branky.
32:00
Robar se dlouho rozmýšlel se svou střelou, až ho o puk málem obral Indrák. Hostující obránce situaci ale zvládl.
31:24
Nebezpečnou střelu hned dvakrát vyslal Radan Lenc. Nejprve jeho pokus chtěl tečovat Hyka, to se mu ale nepovedlo. O chvíli později trefil přímo prostor, kde byl připraven Machovský.
30:49
Simon předvedl pěknou kličkovanou, puk mu ale unikl a k zakončení tedy nedošlo.
30:08
Kubalík vyslal do útoku Jakuba Lva, který ze středního pásma v pohodě dojel do toho útočného, odkud trefil Martina Růžičku přímo do výstroje.
29:35
Po akci Mitji Robara zakončoval Kašpařík, jeden z domácích beků do toho ale vložil svou hůl a zamezil mu tak v dobré střele. O pár sekund později se situace opakovala a tentokráte měl možnost podrže puk i Matěj Machovský.
29:00
Culek ale zachytil přihrávku Kočího a dostal puk do středního pásma.
28:46
V útočném pásmu se nyní usadili Boleslavští.
28:23
Hollwegovi unikl puk a dostal se k němu Tomáš Sýkora, který ale rychlou střelou minul.
28:05
Tlak Plzeňských ukončil Michal Bárta, který Machovského donutil k zákroku. Komerční přestávka.
27:58
Jan Schleiss z otočky přestřelil branku.
27:35
Indrák dostal přihrávku před branku, trefil ale pouze prostor, kde stál Růžička!
27:22
27:15
Po Schleissově střele dorážel na brankovišti Jakub Lev, vyprášil ale pouze Růžičkovy betony.
26:40
Lev to zkusil zpoza obránce, ale nemířil přesně.
26:20
Hosté už hrají ve čtyřech, nyní se ale ocitli pod velkým tlakem. Přesto dokázali dostat puk do středního pásma.
26:05
Další dělovku Mozíka dokázal vyrazit Růžička.
25:39
Mozíkovu střelu se pokusil dorazit Johnson, branku ale o chlup minul!
25:22
50 sekund budou hrát hosté ve třech, pokud tedy nepadne gól. Roman Čermák (MBL) je vyloučen za sekání.
25:20
Schleiss při další ponechané výhodě minul branku!
24:50
Hosté po dlouhé době dokázali vyhodit puk. Bránili dobře, Plzeňanům totiž nedovolili vystřelit.
24:12
Elitní formace domácích si vytvořila dobrý tlak a vybojovala přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Václav Kočí (MBL).
23:51
Johnson chtěl rychlý kontr zakončit přihrávkou na Jána Sýkoru, trefil ovšem pouze jeho brusle.
23:14
Skvělý technik Tomáš Hyka předvedl pěknou akci, bekhendem ale poslal puk nad Machovského svatyni.
22:53
Ryan Hollweg je dnes při chuti, nyní z mezikruží střelou z první přestřelil!
22:33
Hollweg vyrazil dopředu a před brankou hledal Culka, ten byl ovšem hlídán soupeřovými beky.
22:21
Mladá Boleslav je od začátku druhé třetiny výrazně aktivnější, nyní dobrou střelou Machovského pozornost prověřil Mikulík.
21:36
Střela Tomáše Klimenty byla zblokována, vhazovat se bude v útočném pásmu zelenobílých.
21:13
Z otočky poslal puk před branku Michal Bárta, domácí brankář ho následně pokryl a přerušil hru.
20:26
Martin Látal dostal nahrávku do velmi zajímavé příležitosti, zblízka ale na Machovského nevyzrál!
20:22
20:01
Úvodní vhazování druhé třetiny se blíží!
Přibližně dvě minuty do začátku třetiny číslo dvě, hokejisté pomalu přichází na led.
Po první třetině vedou domácí 2:0. O úvodní branku se v oslabení postaral Ryan Hollweg, v 10. minutě na něj navázal Nicholas Johnson během přesilové hry. Druhou třetinu začnou hosté 22 sekund dlouhou přesilovou hrou 5 na 4.
19:37
Machovský nyní lapil pokus Mikulíka a přerušil tak hru. Boleslav si ale vytvořila slušný tlak.
19:29
Slovinská spolupráce – Vidmar nabil Robarovi, jehož střela šla do domácího gólmana.
19:13
Milan Mikulík nedokázal propálit hradbu těl před Machovským.
19:00
Začala poslední minuta první třetiny.
18:32
Mozík vyhodil bekhendem přes všechny čáry.
18:28
Mitja Robar vybízel spoluhráče k teči, ta sice vyšla, ale byla příliš jemná a Machovský tedy chytil puk do své lapačky.
18:22
Pabiška nahrával na Kašpaříka, toho ale podrazil David Sklenička (PLZ), jenž tak inkasuje dvouminutový trest.
18:00
Další akci zpoza branky začne Vojtěch Mozík...
17:37
Johnson chtěl nabít Jánu Sýkorovi, jenž ale promáchl puk.
17:08
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi, hra se přesune k Růžičkovi.
16:40
Dominik Pacovský se natlačil přes Boháče a chtěl získat i puk, ten ale dobře odpálil brankář Matěj Machovský.
16:03
15:56
Boleslavští se dokázali osvobodit.
15:22
Miroslav Indrák vyslal svižnou střelu, ta ovšem letěla těsně vedle levé tyče Růžičkovy klece.
14:40
Hosté teď napadají domácí v rozehrávce a drží je daleko od své branky.
14:23
Nicholas Johson to zkusil bekhendem, branku ale z těžké pozice minul.
14:03
Nyní už ovšem došlo k přerušení a současně tedy i k vyloučení Jiří Kučný (MBL) inkasuje dvě trestné minuty za hákování.
14:00
Plzeňané ale nadále mají puk na holi!
13:40
Bližňákova střela byla tečována těsně vedle branky.
13:20
Domácí mají výhodu!
12:36
Lev bekhendem posunul na Baleje, jehož střela byla sražena do rohu.
Dnešní zápas na onlajnech sleduje i bývalý plzeňský a současný brankář Nashvillu Marek Mazanec! Tímto ho zdravíme a přejeme příjemné počtení.
12:07
Komerční přestávka.
12:07
Totéž se opakovalo na druhé straně.
11:50
Modrobílé zastavil v postupu do útoku ofsajd.
11:24
Hosté se nedokázali dostat do útoku a potřebovali vystřídat, puk tedy pouze nahodili.
10:39
Před napadajícím Davidem Výborným podržel Machovský puk.
10:23
Lev se krásně uvolnil podél mantinelu a chtěl zaskožit Růžičku, ten ale prostor u své tyče dostatečně utěsnil.
10:06
Machovský podržel puk a přerušil tak hru.
09:57
Hosté mohli snížit, šli totiž do přečíslení. Lenc ale nedostal od Musila dobrou přihrávku, takže ani nezakončil.
09:44
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni skórují při početní výhodě a vedou 2:0! Ján Sýkora nahrál puk na NICHOLASE JOHNSONA, který se pokusil Růžičku překvapit střelou. Trefil sice břevno, od toho se ale puk odrazil do zad hostujícího gólmana a následně zapadl do branky! Asistence: Ján Sýkora a Jakub Jeřábek.
09:25
Dobrou střelu Jána Sýkory z dálky vyrazil hostující brankář.
09:16
Jiří Kučný odpálil puk do hlediště s přispěním plexiskla, vyloučení tedy není na místě.
08:57
Kadlec nezachytil přihrávku a Machovský musel pro puk daleko ze své branky. Situaci ale zvládl.
08:43
Lvovu střelu po zemi dokázal Růžička vyrazit.
08:32
Ještě ale následuje komerční přestávka.
08:32
První přesilovku si zahraje také Plzeň. Dvě minuty za podržení dostává Mitja Robar (MBL).
08:25
Pabiška se obtočil okolo branky a zakončil, Machovský byl pozorný.
08:05
Tlak domácí čtvrté formace skončil, dopředu jdou hosté.
07:34
Hollweg před brankou hledal Tomáše Sýkoru, ten byl ale tísněný obráncem a tak nebyl dostatečně rychlý. Přihrávku tudíž nedostihl.
06:30
Bártovu přízemní střelu vyrazil Machovský svým levým betonem.
06:11
Boleslav hodlá založit akci zpoza branky, kde puk drží Roman Čermák.
05:34
Schleiss dostal nahrávku do mezikruží a ihned vystřelil, jeho rána ovšem byla zblokována do ochranné sítě.
05:16
Simon za brankou vybojoval puk a z rohu hledal Johnsona, obránci ale pas zblokovali.
04:42
04:28
Hosté dlouho kombinovali, vše ale přerušil Boháč, který rovnou vyhodil.
03:58
Klimenta střelou zápěstím trefil pouze přesouvajícího se Machovského!
03:31
A znovu, puk přes všechny čáry poslal Branislav Kubka.
03:08
Indiáni se opět osvobodili.
03:00
Dělovou ránu Dominika Pacovského z levé strany chytá Matěj Machovský.
02:47
A další šance domácích v oslabení! Mozík to zkusil bekhendem, ale Růžička s jeho zakončením problém neměl a puk lapil.
02:30
Domácí se osvobozují.
01:57
Tomáš Klimenta měl na holi vyrovnání, ale ani jeden z jeho tří pokusů brankou neskončil! Skvělý Machovský si připsal dva velmi povedené zásahy.
01:31
Domácí jdou při vlastním oslabení do vedení 1:0! Přihrávku Výborného Robar nezachytil a do přečíslení se tak dostal Bližňák s RYANEM HOLLWEGEM! Prvně jmenovaný nahrál na svého amerického spoluhráče, který překonal Růžičku a otevřel skóre dnešního utkání! Asistence: Mário Bližňák.
01:04
Výborný dlouho váhal se svým zakončením, nakonec napálil puk přímo do míst, kde stál Machovský.
00:42
Po 42 sekundách tu máme první vyloučení. Jakub Jeřábek (PLZ) inkasuje čtyři minuty za hru vysokou holí, neboť v soupeřově obličeji byla krev.
00:25
Simon se snažil nahrnout do zakončení, Kučný mu v tom ale zabránil.
00:08
Už se ale opět bude pokračovat.
00:08
Domácí fanoušci vhodili stužky i na led a hra se tak musela přerušit.
00:01
Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hosté.
00:01
Hymna dozněla a začátek utkání se nekompromisně blíží! Získá Mladá Boleslav druhou výhru v sérii nebo Plzeňští srovnají?
Ještě si poslechneme českou národní hymnu.
A nyní přichází i boleslavští hokejisté.
Na ledovou plochu Home Monitoring Arény právě přichází hokejisté domácího týmu.
Stadionem zní plzeňská hokejová hymna. Zbývá necelých sedm minut do začátku...
Necelá čtvrthodinka zbývá do zahájení utkání. Doufejme, že dnes v Plzni přijde lepší návštěva než na včerejší zápas, kdy se nedostavily ani čtyři tisíce diváků.
Změny v sestavách
HC Škoda Plzeň: Lukáše Pulpána nahradí ve třetí obranné dvojici Branislav Kubka. Útoky beze změn.
BK Mladá Boleslav: Ctirada Ovčačíka v sestavě nahradí Luka Vidmar, útoky jsou rovněž beze změn.

Oba celky tedy zaznamenaly jen jednu změnu v obraně.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "C", Sklenička, Mozík, Boháč, Kubka, Pavlíček – Johnson "A", Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Indrák – Kubalík, Lev, Balej – Culek, T. Sýkora, Hollweg – Beran

BK Mladá Boleslav: M. Růžička (Rittich) – Kučný, Vidmar, Holub, Kočí, Robar, Čermák – Látal, Broš "A", Klimenta – Pacovský, Výborný "C", Bárta – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Hyka, Musil, Lenc

Rozhodčí: Úlehla, Hradil – Špůr, Ondráček.
Hezký podvečer z Plzně! Dnes tu máme na programu druhý zápas předkola, hostující Mladá Boleslav zatím vede 1:0 po včerejší výhře 5:4.
Stav série 0:1
Trochu překvapivě vyhrála první zápas Mladá Boleslav. Ta v Plzni dokázala hrát tak, že ani jednou neprohrávala.

Nejprve vedla 1:0 poté, co se ve 22. minutě prosadil Václav Kočí. Vyrování o pár sekund později zařídil domácí Dominik Kubalík. Vedení si hosté vzali zpět díky brance David Výborného, na kterou vyrovnávacím gólem navázal Nicholas Johnson. Ve 33. minutě se ale znovu prosadil David Výborný a tentokráte už si Boleslav své vedení uzmout nenechala. Tomáš Klimenta ve 38. minutě navýšil na 4:2 a Radan Lenc ve 46. na 5:2. Plzeň se ale nevzdala. V 53. minutě snížil Vojtěch Mozík a v 58. minutě Mário Bližňák. V závěru to domácí zkusili i bez brankáře, ale situaci zkomplikoval svým vyloučením Simon. Vedení 5:4 už tak bruslaři nepustili.
Dnes máme na programu druhé zápasy Předkola Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy! Zápasem mezi týmy HC Škoda Plzeň a BK Mladá Boleslav vás bude provázet Michal Belšán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.